Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.26. 20:56:40

ozsimiki írta:
sjd írta:Szóról szóra adom, a színészkedése ebben a filmben kis túlzással abból állt, hogy depressziós arccal nézett ki a fejéből.
Remy kedvence Ryan Gosling kb minden filmében ezt csinálja. (talán a szerelmünk lapjai az üdítő kivétel) mégis mennyien nagy színésznek tartják (én nem) ennyi erővel Ben is az :D (nála is megvolt a romantikus szál)
Goslingban mondjuk én azt bírom, hogy ő sokszor egészen pszichopata fejet tud vágni, elég megnézni a Drive-ban, vagy az előző körös filmklubos filmben, de említhetném a Gangster Squad hasonló pillanatait. Bár Fassbenderhez képest sehol sincs ilyen téren (mondjuk semmilyen téren sincs közel hozzá)
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.26. 20:52:29

De Gosling sem az. :mrgreen:

Erre utalunk :wink: Ozsi
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.26. 20:44:52

ozsimiki írta:
sjd írta: Szóról szóra adom, a színészkedése ebben a filmben kis túlzással abból állt, hogy depressziós arccal nézett ki a fejéből.
Remy kedvence Ryan Gosling kb minden filmében ezt csinálja. (talán a szerelmünk lapjai az üdítő kivétel) mégis mennyien nagy színésznek tartják (én nem) ennyi erővel Ben is az :D (nála is megvolt a romantikus szál)
Hát, ha Gosling jó színész, akkor Affleck is az. 8) :D
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.02.26. 20:41:29

sjd írta: Szóról szóra adom, a színészkedése ebben a filmben kis túlzással abból állt, hogy depressziós arccal nézett ki a fejéből.
Remy kedvence Ryan Gosling kb minden filmében ezt csinálja. (talán a szerelmünk lapjai az üdítő kivétel) mégis mennyien nagy színésznek tartják (én nem) ennyi erővel Ben is az :D (nála is megvolt a romantikus szál)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.26. 20:00:47

kurdt írta:Szerintem Affleck mindhárom filmje ugyanazt a színvonalat hozza; jó filmek, de nem kiemelkedő alkotás egyik sem. Én biztosan nem adtam volna Oscart az Argo-nak, még ebben a mezőnyben sem ez volt a legjobb film.

Színészként én sem vagyok elájulva tőle, viszont az öccsét egy elég jó színésznek tartom.
Szerintem is kb. ugyanazt a színvonalat hozza, persze kis eltéréssel. Egyik sem az az agyam eldobom film, de egyikbe sem lehet igazán belekötni. Jó filmek, profi munkát végzett velük, de valahogy hiányzik a plusz. Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy fog ő még fejlődni és rendezni az eddigi filmjeinél jobbakat.
Oscarral kapcsolatban is egyezik a véleményünk. De az Oscar témába tényleg nem akarok belemenni. Legyen annyi elég, hogy számomra nem igazán fontos.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.26. 19:52:23

Szerintem Affleck mindhárom filmje ugyanazt a színvonalat hozza; jó filmek, de nem kiemelkedő alkotás egyik sem. Én biztosan nem adtam volna Oscart az Argo-nak, még ebben a mezőnyben sem ez volt a legjobb film.

Színészként én sem vagyok elájulva tőle, viszont az öccsét egy elég jó színésznek tartom.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.26. 19:28:18

kanty írta:
Primitive írta: De tény, hogy felnőtt Ő is a komolyabb szerepekhez.
Nem tudom, nekem még most is, egy jóindulattal közepes színész jut eszembe róla. Viszont egy elég pofás rendezővé nőtte ki magát. Az Argóról nem írnék, megtettem már máskor.
A filmjeiben próbálja erőltetni magát, mint színészt (vagy az öcsit), de egyre inkább az a véleményem, hogy maradjon csak a rendezői széknél.
Szóról szóra adom, a színészkedése ebben a filmben kis túlzással abból állt, hogy depressziós arccal nézett ki a fejéből. Viszont rendezőként/forgatókönyvíróként már gyakorlatilag a legnagyobbak között van (legalábbis nálam)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.26. 18:26:29

Primitive írta:
De tény, hogy felnőtt Ő is a komolyabb szerepekhez.
Nem tudom, nekem még most is, egy jóindulattal közepes színész jut eszembe róla. Viszont egy elég pofás rendezővé nőtte ki magát. Az Argóról nem írnék, megtettem már máskor.
A filmjeiben próbálja erőltetni magát, mint színészt (vagy az öcsit), de egyre inkább az a véleményem, hogy maradjon csak a rendezői széknél.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.26. 18:12:30

visca el barca írta: és tegnap is csak azért kapott amugy oscart meg géza névnap volt :lol:
Nem igazán követem ezt a puccos cirkuszt, szóval csak annyit tudok, amennyi ebbe a topikpa van az egész Oscar ceremóniáról. :wink:

De tény, hogy felnőtt Ő is a komolyabb szerepekhez.
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.26. 17:56:52

Primitive írta:Nem hittem volna, hogy Ben Affleck képes lesz megbírkózni ezzel a szereppel és hitelesen tudja alakítani a karakterét. Be kell látnom, hogy azért ez túlnyomórészt sikerült Neki. Nekem csak a régebbi "gagyi" filmjei vannak meg, amikbe Ő tényleg passzolt. Viszont itt sem vallott szégyent.
a dolgok állásával, meg a tolvajok városával, nálam végképp kilépett a romantikus vigjatekok gagyi karakteréből.

és tegnap is csak azért kapott amugy oscart meg géza névnap volt :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.26. 17:35:42

Megnéztem az Argo-akciót.

:shock: :shock: :shock:

Nekem baromira tetszett, imádom az efféle kémes filmeket, mert tudom, hogy ezeknek igenis van valóságalapja. (ennek a filmnek meg nyílván, hisz" megtörtént események alapján forgatták)

Tökre feszült volt a hangulat, szinte az egész film alatt. :oops: Magávalragadott az elején a dolgog, és ez kitartott a film végéig. Ugyanakkor szörnyű is ez a dolog, a végén valamiféle katarzis lett úrrá rajtam.

Ha belegondolok, már akkor is beleborzongok, hogy USA-ban a CIA és az FBI mekkora beleszólással bír a politikába. De ez már egy egészen más vonulat.

Ami miatt kétségeim voltak az a főszereplő személye. Nem hittem volna, hogy Ben Affleck képes lesz megbírkózni ezzel a szereppel és hitelesen tudja alakítani a karakterét. Be kell látnom, hogy azért ez túlnyomórészt sikerült Neki. Nekem csak a régebbi "gagyi" filmjei vannak meg, amikbe Ő tényleg passzolt. Viszont itt sem vallott szégyent.

A hangulata és a témája alapján elég kerek lett ez a film. Tetszős!
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.26. 17:05:13

http://www.youtube.com/watch?v=v5_Kd_gz ... e=youtu.be

Egész jól összefoglalta a srác, főleg a Cloud atlasos rész tetszik :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.26. 17:00:49

visca el barca írta:csak nem meghoztam hozzá a kedved? :lol:
Nagyjából igen, már régóta meg akartam nézni, csak most meg az autós üldözéssel nem akartam elspoilerezni magamnak, szóval inkább az egész filmet megnéztem :D

Na igen, akkor töltelékkarakter, sejtettem, h valami ilyesmi lesz, csak hát pont az ilyenek miatt volt egy kicsit zavaros az egész.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.26. 16:43:12

sjd írta:Ronin
Elég jó kis oldschool akció-thriller, nem akármilyen sztárparádéval. A sztori elég nehezen jött át, helyenként kicsit kusza volt, pl. én először azt hittem, hogy a pasi a hamis pénzzel, akit Gregor lelő a kocsiban, az Seamus volt, de látva, h nem, teljesen meg vagyok lőve, hogy ki is lehetett.
De alapvetően sztem egy minőségi film, még ha nem is hagyott mély nyomot bennem. Ja és van benne egy óriási fordulat: Sean Bean nem hal meg!!! :D :D
csak nem meghoztam hozzá a kedved? :lol: nagyon jo film, nálam mindig előkerül ha unatkozok, vhogy nem tudom megunni. az ficko a kocsiban csak egy töltelék karakter, ő is pályázott a tatyóra, gondolom ráígért az írekre, azért vitte hozzá gregor. seamus az az írekkel volt
ahogy de niro oktat ott a rajztáblánál az hatalmas :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.26. 16:16:32

Ronin
Elég jó kis oldschool akció-thriller, nem akármilyen sztárparádéval. A sztori elég nehezen jött át, helyenként kicsit kusza volt, pl. én először azt hittem, hogy a pasi a hamis pénzzel, akit Gregor lelő a kocsiban, az Seamus volt, de látva, h nem, teljesen meg vagyok lőve, hogy ki is lehetett.
De alapvetően sztem egy minőségi film, még ha nem is hagyott mély nyomot bennem. Ja és van benne egy óriási fordulat: Sean Bean nem hal meg!!! :D :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.26. 15:12:11

[quote="REMY"][/quote]

Igen, de azért, ha megnézed imdb-n a régi nagy klasszikusokra is szavaztak 10.000-20.000-50.000-en. És azért ezek a számok és az 1.000-2.000 között azért elég nagy a különbség. Innen már lehet következtetni, hogy a BP-TH klasszikusok csak nálunk annyira népszerűek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.26. 15:04:04

Carlo és Mario alapvetően európai sztárok. Azon belül is Olaszországban és Németországban örvendenek nagy népszerűségnek, holott mindketten vettek részt amerikai
(ko-)produkciókban is.
De amennyire én tudom, a Magyarországon fennálló kultuszhoz hasonló sehol máshol nincs a világon...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.02.26. 14:55:50

azért azt is észre lehet venni, hogy a régebbi filmeknél jóval kevesebb szavazat van, mint egy mainál. Lehet top film a régi és B a mai, de mégis több. (vannak kivételek)

lehetséges, hogy sokan látták a Bud Spencer-Terence Hill filmeket, de nem sokan jelölték be, mert mondjuk nincsenek regelve IMDB-re. Vagy ha regelve is vannak, akkor nem nagyon érdekli őket, hogy minden egyes filmet lepontozzon stb. Szűkül a kör folyamatosan.

Ha megnézzük a legtöbb szavazatot kapó filmet, akkor azt látjuk, hogy az 1 milliót sem éri el. Ami azért világviszonylatban nem sok. De minden filmnél erősen szűkül a kör.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.02.26. 14:49:09

visca el barca írta:bud spencer meg terence hill amugy más országban is ekkora sztár, hogy évente legalabb 60x leadják az össze filmjüket? vhogy rátévedtem egy két filmjuk adatlapjára az imdb-n és 1-2000 szavazat szinte minden filmjüknél...
Nem akarok hülyeséget mondani, de egy NYU-n tanuló volt osztálytársam mintha azt mondta volna pont, hogy alig tudják ott kik ők - pedig sok nemzet összegyűlt ott -, és hogy csak az Olaszok és a Magyarok vannak ennyire oda értük, hogy már-már kultuszfilmként kezeljük őket. Nem tuti, de valamiért így rémlik..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2013.02.26. 15:03:10-kor.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.26. 14:10:48

visca el barca írta:bud spencer meg terence hill amugy más országban is ekkora sztár, hogy évente legalabb 60x leadják az össze filmjüket? vhogy rátévedtem egy két filmjuk adatlapjára az imdb-n és 1-2000 szavazat szinte minden filmjüknél...
Ha megkérdezed csak simán és az imdb-s adatokat nem írod le, akkor azt mondom igen. De nézve, hogy tényleg alig pár ezren szavaztak, a még nálunk ismert filmjeikre is, elég érdekes. Kb. mintha csak a magyarok és néhány olasz nézné a filmjeiket. :P
Biztos ennek is megvan a története, valamikor a hőskorban valaki kitalálta, hogy őket kellene mutatni, aztán a közönség rákapott és el is indult a lavina.

Például emlékszem a román közszolgálati tévé nagyon sokat játszotta a Stan és Pan sorozatot. Nem tudom ez nektek valamit mond-e. Rájuk kerestem most imdb-n és az ő filmjeiket még kevesebben osztályozták, legtöbb ezer alatt van.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.26. 11:21:37

bud spencer meg terence hill amugy más országban is ekkora sztár, hogy évente legalabb 60x leadják az össze filmjüket? vhogy rátévedtem egy két filmjuk adatlapjára az imdb-n és 1-2000 szavazat szinte minden filmjüknél...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.26. 11:14:06

lui1698 írta:Life of Pi
Amúgy ha már itt tartunk, nem tudom hányan olvastátok tegnap ezt:
http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/ ... t_botrany/
Azért tényleg nem rossz, hogy a stúdiók zsebre tesznek pár száz milliót, ők meg mehetnek tönkre, és még le is keverik őket, amikor erről beszélni akarnak.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.26. 10:31:47

Life of Pi

Kb. azt kaptam amire számítottam. Egy történetében semmi különöset nem nyújtó (de ennek ellenére korrekt), baromi látványos (még a viszonylag gyenge minőség mellett is) és szerethető kis film.
Én mondjuk annyira nem voltam meghalva a tigristől, mert bár tényleg voltak olyan jelenetek amikor eszméletlenül élethű volt, bezony volt pár amikor meg gagyi lett.
A főszereplő kölök meg nem tudom, hogy szerepéből adódóan volt ilyen rohadt idegesítő, vagy csak egyszerűen zavart a feje. :D

7/10

Glory

Amcsi polgárháború idején játszódik, egy csak feketékből álló hadtest történetét mutatja be. Olyan színészekkel, mint Freeman, Washington vagy Matthew Broderick (ő mondjuk nekem kicsit hiteltelen volt).
Végig lekötött, és a csatajelenetek is rendben voltak.
Amit még megemlítenék az az, hogy itt gondoltak arra, hogy akkoriban a négerek nagy többsége igencsak műveletlen ember volt, ez főleg a Lincoln kapcsán jutott eszembe, ahol az első pár percben, szinte politizálnak az elnök úrral. :lol:

7,5/10

És eldöntöttem, hogy amint lesz annyi időm lezavarom a Barry Lyndon-t.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.26. 09:59:27


Örökzöld páros 8) Hihetetlen, hogy még ennyi idősen is bírják a szuszt, főleg Bud.

Várós nagyon! 8)
KépKép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.02.26. 09:37:22

Kép
Válasz küldése