EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.02. 23:21:29

Down by Law

Úgy álltam neki a filmnek, h a címmel tudtam azonosulni. Persze nem az egésszel, csak egy részével. A csapat teljesítményétől voltam lesújtva. Na, de ez most másik topic.
Tetszett. A külön történetek, hogyan ültették fel, igazából nem vtak szükségesek (ugye Bobnál nem is mutatták), de akkor elég rövid lett volna a film, engem mindenesetre nem zavart ez a kisebb előzmény részlet, de mindenesetre nekem kicsit fura vt, h 2-nek megmutatták, egyiküknek meg csak elmesélték a dolgát. Persze azért is kellett, mert a másik 2 nem is nagyon beszélt magáról. Arra számítottam, h az egész film a börtönben fog látszódni, meglepődve, de örömmel láttam, h a szabadba is 'eljutnak'. Jobb is vt most, mert nincs bajom alapból ezekkel, de film felénél rám jött az álmosság, gondolkoztam is, h holnap folytassam, de az álmosság ellmúlt, talán ezért is vt könnyebb most végignézni, mert azért folytak a cselekmények, ha nem is a ma megszokott tempóban.
Jó ajánlást volt, a pontszámon megint gondolkoznom kell. A Kevinnél jobb volt, de mégsem annyira jó, mint más filmek, amikre 7.5-t adok, így végül marad a film a Kevin pontjával egy szinten.

7/10

Köszi az ajánlást kurdt, tetszett a film!
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.03.01. 18:36:48

soadroli írta:Törvénytől sújtva
A zeneválasztásokért jár a pacsi, jók voltak.
Zack & Jack, azaz Tom Waits és John Lurie, nekik jár a pacsi. :)
És akiknek ez a film úgy ahogy volt bejött, azoknak szeretettel ajánlom a Florida, a paradicsom c. filmet, szintén John Lurie zenéjével (és arcával)...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.03.01. 18:01:25

A Crazy egy nagyon jó film. Napról napra többet gondolok rá, megnézése után nem váltott ki nagy hatást rám.
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.03.01. 17:59:07

Törvénytől sújtva
A rendezőtől ez az első filmem, így nem tudtam mire számítsa. Tom Waits meg hatalmas figura, a 7 pszichopatában is óriási volt. (idén az a legjobb film, amit láttam :D )
Tetszett, hogy nem nagyon beszélnek, szeretem az olyan filmeket. Roberto karaktere néha idegesített, de hangulata nagyon bejött a filmnek, bár néha unalmas volt,-főleg az eleje- és egy rövid filmnél az nem egy jó pont.
A zeneválasztásokért jár a pacsi, jók voltak. Nem nagyin szeretem a fekete-fehér filmeket, de itt nem zavart a dolog. 7/10
Thanks az ajánlást, lehet még ma megnézem a Crazyt.
filmkritikus leszek, abszulúte megvan hozzá minden tehetségem, és csak is írásban, ott megy igazán jól :lol: :mrgreen:
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.03.01. 14:46:01

Rendben. Meglesz. Már be is szereztem őket a tékából. :roll:
Szóval heti egy film jön hozzá?
Ó pedig már gondoltam bedobom Stallone első filmjei közül az egyiket. A "Party at Kitty and Stud's" -ot :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.01. 11:27:10

CsacsMate írta:Nem tűnik soknak. Mi az a hét film? A honlapon lévő első hat január 31-től + még valami? Illetve, hogyan működik a rendszer/klub? Kiválasztjátok a filmeket, és határ időn belül kell letudni értékeléssel?
Le tudom pörgetni, ha olyanom van, de általában napi 1-et megnézek átlagolva. Idén is már 52 filmnél, és két komplett sorozat ismétlésnél. Amit nem gondoltam volna, hogy ennyi kijön, de így excelben vezetve ezt is megtudtam. Szerencsére 2013-tól már bevezettem a listázást a sorozatokkal együtt, így nem kavarodok meg, és legalább tudom, hogy mi az, ami többször nézhető, na meg mi az amit egyszer sem kellett volna...
:lol:
Adtam hozzáférést a doc-hoz, ott majd látni fogod, hogy mit kell nézned. (meg bele is írtalak). De azt is kalkuláld bele, h amíg Te ezt a 7 filmet nézed, lesznek újabb ajánlások, amiket szintén meg kell majd nézned.
A rendszer úgy van, h sorrendben mindenki ajánl egy filmet heti bontásban, a többiek meg megnézik és értékelik. (Itt szövegesen, a doc-ban egy számmal)
Ja még annyi, hogy ha ajánlanál, akkor előtte velem kell megbeszélni, h mi lesz az, nehogy itt sokkhatás érje a többieket.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.03.01. 03:11:57

Nem tűnik soknak. Mi az a hét film? A honlapon lévő első hat január 31-től + még valami? Illetve, hogyan működik a rendszer/klub? Kiválasztjátok a filmeket, és határ időn belül kell letudni értékeléssel?
Le tudom pörgetni, ha olyanom van, de általában napi 1-et megnézek átlagolva. Idén is már 52 filmnél, és két komplett sorozat ismétlésnél. Amit nem gondoltam volna, hogy ennyi kijön, de így excelben vezetve ezt is megtudtam. Szerencsére 2013-tól már bevezettem a listázást a sorozatokkal együtt, így nem kavarodok meg, és legalább tudom, hogy mi az, ami többször nézhető, na meg mi az amit egyszer sem kellett volna...
:lol:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.01. 00:48:16

visca el barca írta:hajjaj... apa kezdődik :lol:
megmondom őszintén engem sem érdeklenek tulzottan az itteni filmek, sok értelmét nem látom annak h mindenki beír két sort az egészről és ennyi. ahogy érzem a tagokon, a nagy részüknek inkább nyűg, mint élvezet a klubozás... mindenesetre amíg pislákol a fény én maradok és nézem amit kell.
Na most már én sem tudom mi van, én is voltam úgy vele, hogy néha nyűg volt megnézni az adott pillanatban az adott filmet, de ha meg mindenki azt nézi meg amit és akkor ő akar, akkor nincs értelme filmklubot csinálni. Eleve egyre inkább úgy látom, hogy ez valami olyan játék, amit a tagok nagy része 2-3 hét után megun, a fele lemorzsolódik az első héten, a többi meg csak látványosan tesz rá.
Szóval ha így nézzük, nem a rendszerrel, a filmekkel és a többivel van a baj, hanem az egésszel, csak erre mindenki akkor jön rá, amikor már 3 filmmel többhetes lemaradásban van.
A másik meg, hogy azért nem alakul ki komolyabb vita a filmek kapcsán, mert nem lehet úgy vitázni, hogy az első és az utolsó vélemény között 3 hét és 30 hozzászólás van, arról nem is beszélve, hogy a pozíciómból adódóan egyre inkább látom, hogy mennyire nem foglalkoznak az emberek a topikkal (egy felhívásra napok telnek el, mire reagál a címzett, nekem kell külön szólni, h "bocs, ajánlasz néhány nap múlva" stb.)
Szóval szerintem el kéne döntenie mindenkinek előre (persze tudom h ilyen úgysem lesz), hogy akkor most komolyan akarja-e csinálni, mert most mindenki inkább csak szenved, hogy aztán ő is ajánlhasson egyet, amivel tovább nyújtja a többiek szenvedését...

CsacsMate: ha mondjuk záros határidőn belül pótolnád az eddigi filmeket, akkor sztem felvennénk utolsó ajánlónak. Mit tudnál vállalni? (Most van 7 film idáig, tehát a következő 6 hétben mondjuk meg kéne nézned ezeket, meg azt a 6-ot, amit közben ajánlanak, ez működne v sok?)

C.R.A.Z.Y
Egy elég jó kis dráma volt, a megfelelő eszközökkel, konfliktusokkal és karakterekkel. Néha talán nem haladt elég céltudatosan előre, és sokszor nem tudtam, hogy mire is figyeljek, de alapvetően jó lett a végére. A zeneválasztások és az ezeknek köszönhetően létrejött jelenetek nagyon jók voltak, valamint a színészek is tetszettek. (Bocs, most annyira nem tudok sokat írni róla)
8/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.28. 23:12:09

Uh, nem tudom, sjd majd megmondja szerintem :)

Én nem lépek ki, ha nem gond :mrgreen: Amúgy ez a kör egész funky :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.28. 23:08:44

Sziasztok!
Szolgálatra jelentkeznék!
Hol lehet leadni a kérvényt a felvételre, és az állományba helyezésre?
Vagy hogy működik a dolog? Most idén random nézegetek filmeket, de jó lenne egy kis rendszer bele.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.28. 22:59:08

hajjaj... apa kezdődik :lol:
megmondom őszintén engem sem érdeklenek tulzottan az itteni filmek, sok értelmét nem látom annak h mindenki beír két sort az egészről és ennyi. ahogy érzem a tagokon, a nagy részüknek inkább nyűg, mint élvezet a klubozás... mindenesetre amíg pislákol a fény én maradok és nézem amit kell.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.28. 22:54:40

Osztottam-szoroztam és végül úgy döntöttem, hogy nem várom meg a kör végét, én is feladom ezt a kört.
Madridista klubbal annyi szerencsém van, hogy két egymás utáni filmet is láttam, és ezért még ott van egy kis mandátumom, de ott se sokáig.
Egyszerűen megint van egy olyan hülyeségem, hogy csak olyan filmet nézek, amit én épp kiválasztok. Most ez lehet, egy 400 éves ukrán felirat nélküli is, de én akarom.
A törvénytől sújtva se látszik rossznak, de az isten se fog mostanában rávenni, úgy érzem, hogy meglessem, szóval én nem húznám ezt tovább.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.28. 21:37:58

soadroli írta:Én csak holnap tudom végignézni, sorry :( Azért csak nem penderítesz ki :P
Tesztelni akarsz? :D

shutter, tudomásul vettem, kár h pont most adtad fel, mire jó lett a hozzáférésed :D

Ok, egyelőre mindenki jelzett vissza vmit, de ezt ajánlanám újra mindenki figyelmébe:
sjd írta:Ugyanakkor tényleg érdekes a tendencia, hogy a két hetes határidőt egyre inkább úgy értelmezi mindenki, hogy szerda-csütörtök beesünk az értékeléssel. Ezért szvsz kár a két hét, meg csütörtökre tenni az ajánlást, ha úgyis mindenki az utolsó pillanatban nézi meg.
Szóval én egyre inkább úgy látom, hogy a két hét az nem azt jelenti, hogy választok egyet a 14 napból és megnézem, hanem azt, hogy akkor két hét múlva csütörtökön megnézem, aztán ha nem jön össze, akkor ott van a hétvége.
Miután eleve ez a két hét is közkívánatra lett, kérdezném akkor, h mi a probléma, túl kevés az idő, vagy talán túl sok, és senki nincs motiválva arra, hogy haladjon rendesen?
(Azt nem gondolom, h a filmekkel van a baj, egyrészt mert ha így van, nagyon már nem tudunk mit csinálni, másrészt nem látom, h megnéznétek egyik-másik ajánlás helyett mást)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.28. 21:12:26

Törvénytől sújtva

Régebb láttam, most valahogy nem jön, hogy újranézzem.
Nekem nem volt egy könnyű darab, kicsit megszenvedtem vele. Ez is abba a kategóriába tartozik, ahol ha a hangulat nem fog meg, akkor nem igazán lehet élvezni. Sztori nem igazán van, a karakterek kellene ezért vigyék a filmet. Ők néha lekötöttek, néha nem. Az volt végig az érzésem, hogy nem tudom felvenni a fonalat. Volt egy periódus, amikor figyeltem, érdekelt, hogy mi lesz, aztán jött egy hosszabb, ami hidegen hagyott.
5/10
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.28. 21:08:06

sajnálom, de nekem most elég offos lett az életem.
felvettek a meló-diákon keresztül dolgozni egy helyre, és 6-14-ig van az egyébként krv monoton műszakom, szóval minden reggel 4-kor kelek.
jelenleg a suli + ez és az erre való rászokás eléggé megvisel, és felborítja az életem, bioritmusom.

hétvégén lenne csak egy kevés időm és agyam filmezni, de akkor kicsit tanulni is kellene, plusz ahogy látom, megint feliratos az ajánlás, ahhoz meg, hogy őszinte legyek, még úgy sem lesz kedvem.

jobb, ha kilépek ahelyett, hogy húznám az agyatokat.
sajnos az élet átírta a forgatókönyvet, hogy stílszerű legyek.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.02.28. 21:00:05

Én csak holnap tudom végignézni, sorry :( Azért csak nem penderítesz ki :P
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.28. 20:20:16

Törvénytől sújtva már úton van lefelé, csak elég lassú, így lehet, hogy pár percet csusszanok, de meglesz, illetve, mivel láttam a krézi is jön majd.

Egyébként nagyon úgy érzem, hogy ez után a kör után szüneteltetem ezt a klub dolgot, kicsit szenvedek ezekkel mostanában. Még azokról is lusta vagyok írni, amiket már láttam. :?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.28. 17:56:40

The Angels' Share
Jó kis angol dramedy, alapvetően korrekt volt mind a humor, mind a drámai rész (meg a HIMYM-betétdal), de számomra egyik sem elég jó egy igazán kiváló filmhez. Ettől függetlenül nevettem, átéreztem a karakterdrámát, szóval tképpen működött, csak nem annyira, amennyire a kedvenc filmjeim. Jó ajánlás volt mindenképpen!
7/10

a következő 6 órában ugye jön mindenki a Down By Law értékeléssel, aki még nem értékelt? (kivéve az engedélyezett eltávon lévő bence-barcát, szerk.: bocs, shutter is jelezte -> apropó, működik az új email?)
(név szerint: lui, roli, kanty, sjay, barcadome)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.02.28. 20:52:47-kor.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.28. 17:36:54

Forcabarca8 írta: The Angels' Share (Szesztolvajok)
Aztamindenit! :)
Ez iszonyat jól hangzik, Ken Loachot nagyon bírom...

Hétvégén jövök ezzel is és a Krézivel is. Arról azt hittem, hogy már láttam, de kiderült, hogy én egy német filmet láttam, aminek ugyanaz volt a címe... :lol:
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.28. 15:31:05

Ok, akkor frissítettem a dolgokat:

Született gyilkosok
Törvénytől sújtva
C.R.A.Z.Y.
Szesztolvajok

Akkor ezután is megtalálhatóak lesznek a dolgok a BLOGON :) , és bocsi a késésekért.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.28. 15:16:20

Hétvégén megnézem mindkettőt. :)
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.02.28. 10:31:20

messideco írta:A blogot vezessem szerintetek, van értelme?
Szerintem ja, én néha felnézek, de sehol semmi :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.28. 09:30:53

A blogot vezessem szerintetek, van értelme?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2013.02.28. 04:50:13

Nem várom meg,míg végzek,meló közben bedobom az ajánlásom :wink:

The Angels' Share (Szesztolvajok)

IMDb link

Sokáig nem gondolkodtam az ajánlásom, amikor megnéztem, tudtam,hogy ez megfelel majd: remélhetőleg kevesen láttátok és egyszer nézésre senkinek se fog fejfájást okozni. (Ráadásul az ajánlásban benne van egy kis részlet az életemből: i love whisky :lol: ) Egy könnyed kikapcsolódás, hogy utána Faust filmjére mindenki kellőképpen fel tudjon töltődni :wink: :lol:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.26. 21:21:35

Aki nem tag a madridstán, és unatkoznak, azoknak linkelem főleg:

A hatodik kör filmjei:

Egészséges erotika -Faust
Kihallgatás
A halál jele
Csont és rozsda -Remy
A tehetséges Mr.Ripley -messideco 8)
Bikanyak -visca el barca
Shame
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése