Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.08.27. 13:18:45

Brandon Sanderson-tól a Ködszerzet trilógiát olvasta már valaki? Erősen gondolkodok rajta, hogy beszerzem az első részt, mert nagyon jó értékeléseket kapnak a könyvek.

http://moly.hu/sorozatok/kodszerzet" target="_blank
http://www.goodreads.com/series/40910-mistborn" target="_blank

GT nem találkoztál még ezzel véletlenül, te elég nagy könyvguru vagy? :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.24. 17:03:52

Sanama írta:...
Igen, talán nem volt a legszerencsésebb megoldás Martintól, hogy kihagyta Daeneryséket ebből a könyvből. :?
Egyébként meg ez abszolút egyénfüggő, nekem például kifejezetten tetszett, hogy kicsit jobban előtérbe került Dorne, a Vas-szigetek, Sam meg a többiek. :)
Slither írta:Meg Jon egyáltalán túl fogja élni a "késelést"?

Bran egy faként elég vicces lenne egy sárkány hátán. :D
Túl kellene élnie, ahogy lejjebb is írtam, akik eddig "meghaltak" a saját POV-jukban, azok utána visszatértek, illetve kiderült, hogy mégsem haltak meg. :D

Igaz, inkább irányítsa Drogont a Falon túlról. :mrgreen:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.24. 14:49:58

Ha már Song of Ice and Fire.

4.könyv

mostanra verekedtem el magam az 500-ik oldalig, de ez a 4-ik könyv hatalmas csalódás.
Lesz benne valami érdemleges?

Eddig kb. Jaime fejezetei azok, amiket szenvedés nélkül bírok, az összes többi katasztrófa. Főleg Brienne, Sam.
Az egyetlen kis wtf pillanat az volt, amikor Ashanak megmutatták a kürtöt, ami elvileg irányítani tudja a sárkányokat, erre az a szál sem volt vagy 150oldal óta.

Én nagyon remélem, hogy a maradék 300 oldalban lesz valami történés is, mert ez eddig keserves.

Talán még ami ki tudok emelni, hogy Cersei kezd rájönni arra, hogy ki is volt Joffrey halálának hátterében.


ui: Illetve, ami kicsit feltűnt és lehúzza még a dolgot, az az, hogy a fejezetek hossza megnőtt kicsit. Eddig olyan 15oldal volt egy fejezet, és szerintem az pont korrekt volt. Viszont most ezek a 20-25oldalas fejezetekben(főleg az érdektelen PoV-oknál) az utolsó 5-6oldal már hatalmas kínzás.
Lehet ez csak nekem tűnt fel, mert nem vagyok nagy könyvguru, de mindenképp felűnő volt
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.23. 20:37:13

Gareth Tello írta:
Slither írta:Vhonnan úgy emlékszem hogy Tyrion lesz a harmadik sárkánylovas.
Igen, az egy másik teória. :) Bármelyikük is lesz végül a harmadik sárkánylovas, örülni fogok neki. :D

Aztán a végén Bran fogja meglovagolni Viseriont. :mrgreen:
Meg Jon egyáltalán túl fogja élni a "késelést"?

Bran egy faként elég vicces lenne egy sárkány hátán. :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.23. 20:10:15

Slither írta:Vhonnan úgy emlékszem hogy Tyrion lesz a harmadik sárkánylovas.
Igen, az egy másik teória. :) Bármelyikük is lesz végül a harmadik sárkánylovas, örülni fogok neki. :D

Aztán a végén Bran fogja meglovagolni Viseriont. :mrgreen:
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.23. 19:41:07

Gareth Tello írta:GoT igen nagy SPOILER
(Csak az olvassa el, aki már végzett az összes könyvvel!)
RHAEGAR+LYANNA=JON???!!!
A tűz és jég dala.
Tűz=Targaryen
Jég=Stark
Jon=Targaryen+Stark=tűz+jég??? :shock:

Jon=az újjászületett Azor Ahai?

A sárkány három feje így Jon, Dany, ...? Aegon? Így meglenne a három Targaryen, akik megülhetnék a három sárkányt.
Ráadásul: Dany tiszta vérű Targaryen, Aegon anyja déli (Elia), Joné pedig északi (Lyanna).

:shock: :shock:

Jon nem halhat meg. Egyébként is, eddig az, aki a saját POV-jában "halt meg", az utána visszatért - Catelyn, Davos.

Mondjuk Martin tuti be fog kavarni valamit, Aegon például szerintem meg fog halni hamar. Pedig de szép is lenne... Dany, Jon, Aegon... És a végén Joné lenne a Vastrón...
Vhonnan úgy emlékszem hogy Tyrion lesz a harmadik sárkánylovas.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.23. 14:37:01

Tim írta: Nem láttam végig,ezért nem lenne tisztességes ha így nyilvánítanék véleményt. De alapvetően ott lehet a gond,hogy egyrészt mindenkiben él az eredeti előadásról egy kép,és ezt kereshette a mostani változatban is,illetve
a rendező személye is eléggé megosztó,így van aki reflexből vért hány az egésztől. Még a dohányzó hordó blogon is kiborult a "trolltartó" :lol:
Kíváncsi lennék generált-e más poszt ilyen mennyiségű kommentet?
Na ez az, mert az, hogy öltönyben vannak és trabantok meg kommandósok vannak a színpadon még a kisebb baj...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.23. 14:30:00

GoT igen nagy SPOILER
(Csak az olvassa el, aki már végzett az összes könyvvel!)
RHAEGAR+LYANNA=JON???!!!
A tűz és jég dala.
Tűz=Targaryen
Jég=Stark
Jon=Targaryen+Stark=tűz+jég??? :shock:

Jon=az újjászületett Azor Ahai?

A sárkány három feje így Jon, Dany, ...? Aegon? Így meglenne a három Targaryen, akik megülhetnék a három sárkányt.
Ráadásul: Dany tiszta vérű Targaryen, Aegon anyja déli (Elia), Joné pedig északi (Lyanna).

:shock: :shock:

Jon nem halhat meg. Egyébként is, eddig az, aki a saját POV-jában "halt meg", az utána visszatért - Catelyn, Davos.

Mondjuk Martin tuti be fog kavarni valamit, Aegon például szerintem meg fog halni hamar. Pedig de szép is lenne... Dany, Jon, Aegon... És a végén Joné lenne a Vastrón...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2013.08.23. 14:41:50-kor.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.08.22. 21:18:04

sjd írta:
davi10 írta:Hányinger ez az alföldi-féle István, a király. Egyszerűen nem jutok szóhoz, gyalázat!
Igazából még azt sem érdemli meg, hogy a "Kultúra" topikban említve legyen, még Ibra vagy Szepesi Niki könyvének is több keresnivalója van itt :lol:
Nem láttam végig,ezért nem lenne tisztességes ha így nyilvánítanék véleményt. De alapvetően ott lehet a gond,hogy egyrészt mindenkiben él az eredeti előadásról egy kép,és ezt kereshette a mostani változatban is,illetve
a rendező személye is eléggé megosztó,így van aki reflexből vért hány az egésztől. Még a dohányzó hordó blogon is kiborult a "trolltartó" :lol:
Kíváncsi lennék generált-e más poszt ilyen mennyiségű kommentet?
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.21. 00:20:26

davi10 írta:Hányinger ez az alföldi-féle István, a király. Egyszerűen nem jutok szóhoz, gyalázat!
Igazából még azt sem érdemli meg, hogy a "Kultúra" topikban említve legyen, még Ibra vagy Szepesi Niki könyvének is több keresnivalója van itt :lol:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.20. 23:26:13

Hányinger ez az alföldi-féle István, a király. Egyszerűen nem jutok szóhoz, gyalázat!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.08.18. 18:10:57

sjd írta:Justin Cronin: A szabadulás
Most már csak azt nem tudom eldönteni, hogy essek neki a folytatásnak angolul, vagy várjam meg a magyar kiadást.
Én kb. 100 oldallal a vége előtt leálltam, mert úgy volt, hogy tavaly év végén kijön a második rész. De abból lett először 2013. első negyedév, aztán meg a nagy semmi. Nézegettem a kiadó oldalait, de még válaszolni se nagyon szokásuk a kérdésekre. :evil:
Amúgy nekem is rohadtul tetszett.

Most épp a Matterhorn-t olvasom. Felénél járok kb., és annyi biztos, hogy nagyon tetszik, akit érdekel a vietnami háború annak kötelező.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.18. 15:13:46

Justin Cronin: A szabadulás
Nagyon tetszett, tulajdonképpen csak valami jó posztapokaliptikus könyvet kerestem, de messze túlszárnyalta az elvárásaimat. Az első fele sok tekintetben egy Crichton-regényt idéz, a második pedig mintha egy Legenda vagyok-parafrázis lenne, de nagyon sok jó ötletet sikerült belevinni.
Így hangulatilag talán egy kicsit ingadozó, illetve talán a 840 oldalba belecsúszott néhány (meglepően kevés) üresjárat is. De félelmetesen jól van megszerkesztve az egész, a kronológiai ugrásokkal, flashback-ekkel, a különböző írásmódok váltogatásával mindig van valamilyen cliffhanger, egyszerűen nem lehet lerakni.
Most már csak azt nem tudom eldönteni, hogy essek neki a folytatásnak angolul, vagy várjam meg a magyar kiadást.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.17. 17:42:00

Pi élete
Érdekes volt, őszintén szólva a első rész, amikor az állatokról, az állatkertről és a vallásról, az ehhez fűződő kapcsolatáról beszél, jobban is tetszett, mint maga az utazás, összességében nagyon egyedi és elgondolkodtató történet volt.
Ezek után kíváncsi leszek a filmre is, amit eddig hanyagoltam, nem akartam megnézni a könyv elolvasása előtt.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.12. 11:38:43

KépKép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.05. 20:28:23

Végre megjött a bookline-pakkom. :)

Kari Hotakainen - Az életkereskedő
Andrzej Stasiuk - Taksim
Andrzej Stasiuk - Útban Babadagba
Yann Martel - Pi élete

Hellertől a Valami történt nagyon tetszett, most pedig nagyon kulturált és művelt embernek érzem magam, mert Goethét olvasok. :mrgreen:
http://moly.hu/konyvek/johann-wolfgang- ... -italiaban
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.26. 11:54:01

Gárdonyi: A láthatatlan ember
Elég régen olvastam, úgyhogy úgy gondoltam, itt az ideje újrázni. Az azért erősen látszik, hogy Gárdonyi inkább ismeretterjesztő, mint irodalmi céllal írta, ettől függetlenül ha az ember átverekszi magát az elején, utána már elég jól összeáll a történet, a vége meg még mindig az egyik legütősebb, amit valaha olvastam.

Kim Stanley Robinson: A rizs és a só évei
Az elején érdekes volt ez az alternatív történelem dolog, de aztán úgy nagyjából a negyedik sztori magasságában nekem teljesen ki is fulladt. Utána gyakorlatilag arról szólt az egész, hogy a szereplők szépen lassan rájönnek azok a tudományos/társadalmi eredményekre, ahova tképpen mi is eljutottunk. Ezt nyakon öntve egy rakás közepesen érdekes filozófiával, és a buddhizmus fényezésével, meg az iszlám sározásával.

Szóval addig még tetszett is, amíg nem arról szólt, hogy a szereplők tulajdonképpen megváltják a világot azzal, hogy feltalálják az atombombát meg a feminizmust, hanem viszonylag egyszerűbb történeteket olvastam. Utána viszont már inkább kínszenvedés volt, és gyakorlatilag úgy éreztem, hogy a szerző írt egy könyvet, hogy a szereplők szájába adhassa az életfilozófiáját.

Ender's Game
Nem volt ez rossz, csak egy kicsit repetitív a történet. Értem ez alatt azt, hogy a könyvbeli történések 90%-a valamilyen gyakorlat, szimuláció, amiből a huszonötödiket már baromi unalmas és fárasztó olvasni. Sokkal jobb lett volna, ha van legalább néhány dolog, ami egy kicsit megszakítja ezt a végeláthatatlan sort.
Egyébként bejött, a vége (legvége) még kifejezetten tetszett is.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.26. 10:03:50

BK: Ha még aktuális, akkor: Marquez - Száz év magány.
Jelenleg a Dorian Gray arcképe is egész jó :)
"And my heart will leave you never."
socio66

2013.07.25. 15:24:47

Eladom a Trónok Harca könyveim, 1.-4. könyvekről van szó, de kizárólag pakkban, külön-külön nem.
10k az ára, ha érdekel írjatok rám, vaterán is elérhető.
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2013.07.23. 12:42:18

Írjatok olyan könyveket amelyek szerintetek a legjobbak, legérdekesebbek és legélvezetesebbek, amelyeket nem bírtatok letenni, mert nagyon élveztétek. Jöhet minden fajtából, de elsősorban ilyen nyomozós könyvekre gondolok ahol az embert lassan rávezetik a lényegre.

Ilyen stílusú könyv a Szent Péter esernyője.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.17. 12:57:29

barca99 írta:Kicsit visszaolvastam, és láttam, hogy többen is olvasták Nesbo Hóemberét. Ahogy utánanéztem, egy egész sorozata van a főszereplőnek, ez meg a hetedik könyv. A legvége nem világos a könyvnek, és nem tudom, hogy azért, mert a hetedik résszel kezdtem a Hole-sztorit, vagy csak átsiklottam valamin ebben a történetben.

Szóval ez a penészgombás dolog miért tért vissza az utolsó bekezdésben? Van köze az alvajáráshoz?
Elvileg nem szükséges ismerni hozzá a többit.

A kérdés jó, én is sokat gondolkodtam a penészgombás dolog jelentőségén, mindenáron valahogy a gyilkosságokhoz akartam kötni, de végül arra jutottam, hogy irreleváns ebből a szempontból. Ahogy emlékszem, a végén talán a megszállottsággal kapcsolatos monológban tért vissza, tehát így kapcsolódott a történethez, de más jelentősége nem volt. (Azt leszámítva, amikor erről ugrott be a vérfolt Harrynek.)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.17. 12:20:43

Kicsit visszaolvastam, és láttam, hogy többen is olvasták Nesbo Hóemberét. Ahogy utánanéztem, egy egész sorozata van a főszereplőnek, ez meg a hetedik könyv. A legvége nem világos a könyvnek, és nem tudom, hogy azért, mert a hetedik résszel kezdtem a Hole-sztorit, vagy csak átsiklottam valamin ebben a történetben.

Szóval ez a penészgombás dolog miért tért vissza az utolsó bekezdésben? Van köze az alvajáráshoz?
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.07.15. 19:17:07

Rajtam nem múlik. Én azt mondom, hogy kevés emberrel is el lehetne kezdeni, feltéve, ha a társaság komolyan gondolja. Jobb 5-6 komoly szándékú tag, mint 10 olyan aki felénél abbahagyja.

Szóval tényleg szedjük össze magunkat és csapassuk. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.07.15. 18:25:04

Nagyon eltalált vers, gratula!

Ejjj, hogy mennyire jó lenne, ha újra neki lendülnénk a versklubnak :wink:
Múltkor is hiába kérdeztem, csak nem lehet rá venni az ifjúságot enyhe célzásként is veheted, hogy esetleg beszállhatnál, ha végre újra indulna a dolog a 2. körrel :)
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.14. 22:30:50

Most leltem rá egy régi alkotásomra :oops: :oops: :oops:



Szeretetet, és békét!


Nem tudom, mi van velem, a lelkem sír…
Túl sok rajtam a teher, amit az agyam már nem bír.
Álmodom sokszor egy szép új Világról,
Ahol illatoznak a rétek a nyíló virágtól.

Ahol minden szép, és minden könnyed,
Nem kell azon gondolkodnom, mikor csordul ki újra a könnyem.
Ez a világ már nem szól másról,
Csak a rettentő emberi kapzsiságról.

A pénz, mint mindennek a lelke,
Sokan még Anyjukat is eladnák érte.
Ezt adja nekünk ez az élet,
Csak álmodunk, és elképzelünk magunknak egy jobb létet.

Az álomvilág pedig egy nagy csapda,
Ha nem figyelünk oda, az életünk el van rabolva.
Gondolunk a múltra, hol minden szép volt,
Áhítatos fiatalság, és sok színes folt.

Változtassuk meg ezt a lelki fertőt,
Húzzunk fölénk egy hatalmas ernyőt,
Mely megvéd minket minden rossztól,
És elfelejteti, hogy mennyien félnek a gonosztól.

Tegyük széppé saját, és mások életét,
Daloljuk együtt, hogy: szeretetet, és békét!
Ahogy dalolnak odafenn a madarak,
Mert ők tudják, hogy mi a szabad akarat.

A szeretet legyen mindennek az alapja,
Higgyük el, hogy ez a béke talaja.
Nem kell már a háború, és a sok búság,
Századokkal ezelőtt így mutatták ki, ez a bátorság.

Szeressük egymást tehát Emberek,
A Világ szép lehet, csak kell bele a szeretet.
Élvezzük a létet, és habzsoljuk az életet,
Ne hagyjuk, hogy eluralkodjon rajtunk a félelem.

:roll:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Válasz küldése
cron