Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.06. 01:07:04

Ha jó drámát akartok látni: egyrészt a Cou-saga, másrészt most néztem meg a Brothers című filmet, nekem nagyon bejött, remek színészekkel, Jake Gyllenhaal az utóbbi idők legjobb színésze szerintem. Csak ajánlani tudom, 8,5/10.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.24. 12:35:10

palesz77 írta:Sicariohoz és Wind Riverhez hasonló hangulatú filmeket keresek, valakinek ötlet? Lassú folyású, nyomasztó, érdekes, kb így tudnám összefoglalni azoknak, akik nem látták egyiket se. :D
Tűnj el, Fogságban, Éjszakai ragadozók, Azonosság, Gépész, Phillips kapitány, Hatodik érzék, Más világ, Mementó, Titokzatos folyó, Viharsziget, A köd, Mr. Brooks
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.24. 01:34:18

Ez kicsit misztikusnak tűnik nekem, de majd lehet adok neki egy esélyt - német nyelvvel hadilábon állok, hallgatni se szeretem. :D

Viszont most nézem, hogy a Sicariot és a Wind Rivert ugyanaz a pali írta, övé még a Hell or High Water is, szóval az lesz a következő áldozatom. És közbe meg tök véletlen megtaláltam ezt, jön az új filmje jövő nyáron:
SICARIO 2: SOLDADO
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5218
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.12.24. 01:13:01

palesz77 írta:Sicariohoz és Wind Riverhez hasonló hangulatú filmeket keresek, valakinek ötlet? Lassú folyású, nyomasztó, érdekes, kb így tudnám összefoglalni azoknak, akik nem látták egyiket se. :D
talán ez?
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.24. 00:53:29

Sicariohoz és Wind Riverhez hasonló hangulatú filmeket keresek, valakinek ötlet? Lassú folyású, nyomasztó, érdekes, kb így tudnám összefoglalni azoknak, akik nem látták egyiket se. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6752
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.22. 19:27:27

Még a Star Wras-hoz:

Retroshock Star Wars 8 kritika

Akit érdekel, érdemes lecsekkolni, az egyetlen filmekkel foglalkozó youtube-csatorna, aminek valamennyit ér a szememben a véleménye.
Ezzel sem értek 100%-ban egyet, de egész jól foglalja össze a dolgokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2017.12.22. 12:40:32

crixus írta:

Luke - ahogy már leírtam, a tömeggyilkos Vader-t is meg akarta menteni. Oké, mérgében egy csata közepén majdnem levágta, de azért ezt ne emeljük már arra a szintre, hogy egy még ártatlan gyereket akart álmában megölni. :lol: De hallgass meg pár interjút a színésszel Luke karakteréről. Kb. mindent elmond. Ha youtube-re beírod, hogy Mark Hamill about Luke, akkor meg is találod a videókat.
Leia - az első filmben semmi sem utal rá, hogy akárki is tanította volna arra, hogy használja az erőt. Ehhez képest az, ahogy tudatosan használta és mentette ki magát az űrből az vicc kategória volt és baromi jó példa arra, mennyire feminista szemét lett ebből az új trilógiából. Leia is erős kell legyen, nem csak mentálisan, fizikálisan is, mert nő. Legalább készítették volna elő azzal, hogy az első filmben említésre kerül, hogy igen, ő is tanult Luke-tól. Egyébként pedig tökéletes alkalom lett volna arra, hogy kiírják azt a karaktert, akinek nagy szerepe már nem lesz. Ehelyett majd nézhetjük a CGI karaktert a következő részben. =D>

Inkább neked javaslom azt, hogy nézz utána, mit is mondott Mark Hamill. Ne csak a kiragadott részletekre fókuszálj. Hamill valóban nem értett egyet azzal az iránnyal, amerre elvitték Luke karakterét, de nem ez a lényeg. Ugyanis azt is elmondta, hogy miután megnézte a filmet, RÁJÖTT, HOGY TÉVEDETT. De persze a hatereknek ez nem számít ;)

CGI Leia pedig nem lesz, ezt kategorikusan kijelentették.
Minden mással kapcsolatban csababarca kolléga már eleget írt, csak épp megérteni nem akarjátok a mondanivalóját #-o
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.12.21. 14:52:50

csababarca írta:Crixus!

Luke elbizonytalanodott, de nem ölte volna meg Kylot, akkor sem ha nem ébred fel a gyerek. Benne volt a filmbe, el is lett mondva. Mint ahogy Vaderre is lesúlytott volna, de meggondolta magát, mert rájött hogy mire készül, Kylo esetében is ez játszódott le.

Nem Reyt ismerte Kylo, hanem látomásai voltak, amiben látott egy lányt. És amikor a 7.ben mondják neki, hogy egy lány vitte el, ezért lett zabos. akkor még nem tudta, hogy kiről van szó.

Szerintem túl nagy rajongó vagy, hogy lásd az egyértelmű hibákat, következetlenségeket, igyekszem újra kiemelni, hogy mi az én gondom, ill sokak gondja a filmekkel, ha látod, látod, ha nem akkor nem, több időt amúgy sem érdemel már ez a téma.

Voltak erős Jedi-k igen, de láttad te is az előzményfilmekben, hogy felhúzta kegy olyan világot, ahol a jedi-ket gyerekkoruk óta folyamatosan edzik, tanítják. Nem a seggükből húzzák elő a trükköket semmiféle tanítás nélkül, mint Rey. Most ez komolyan olyan, mintha egy 17 éves tinicsaj az orvosi elvégzése nélkül hajtana végre tökéletesen sebészeti beavatkozásokat. #-o
Ha pedig jól emlékszel az előző 6 filmre, akkor könnyen beláthatod, hogy Luke és Anakin is az első részben, amíg nem kezdtek el tanulni, csak intuitív módon jó pilóták voltak ennyi. De elmetrükkökről pl. szó nem volt. Jó pilóták meg vannak egyébként is a filmekben, akik az erő nélkül jó pilóták.
Anakinról pedig annyit, hogy 10 év telt el az 1 és a 2 között és ezt a 10 évet ő tanulással töltötte. #-o Luke-nál pedig nem volt választás és egyébként is simán kikapott a birodalom visszavág végén Vader-től, a 3. részig pedig újfent 1 év telik el, amit ő tanulással tölt. Nézz utána.

És akkor a karakterek.
Luke - ahogy már leírtam, a tömeggyilkos Vader-t is meg akarta menteni. Oké, mérgében egy csata közepén majdnem levágta, de azért ezt ne emeljük már arra a szintre, hogy egy még ártatlan gyereket akart álmában megölni. :lol: De hallgass meg pár interjút a színésszel Luke karakteréről. Kb. mindent elmond. Ha youtube-re beírod, hogy Mark Hamill about Luke, akkor meg is találod a videókat.
Leia - az első filmben semmi sem utal rá, hogy akárki is tanította volna arra, hogy használja az erőt. Ehhez képest az, ahogy tudatosan használta és mentette ki magát az űrből az vicc kategória volt és baromi jó példa arra, mennyire feminista szemét lett ebből az új trilógiából. Leia is erős kell legyen, nem csak mentálisan, fizikálisan is, mert nő. Legalább készítették volna elő azzal, hogy az első filmben említésre kerül, hogy igen, ő is tanult Luke-tól. Egyébként pedig tökéletes alkalom lett volna arra, hogy kiírják azt a karaktert, akinek nagy szerepe már nem lesz. Ehelyett majd nézhetjük a CGI karaktert a következő részben. =D>

Folytathatnám napestig. Összességében elmondható, hogy kiírtak hülye módon olyan szereplőket, akiknek lehetett volna szerepük még bőven és szükségtelen volt kiírni őket (Snoke, Luke) és benn tartottak olyanokat, akik már csak díszletként lesz szerepük, de kellenek, nehogy ne legyen elég "PC" a film (Finn,Leia). :roll: És igen, ez bosszantja a rajongók nagy részét.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6752
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.21. 13:39:16


Ezzel egyet értek, tegnap ugyanezt mondtam egyik spanomnak, az a legalja talán az összes film közül.
A hülyéken túl kell tenni magad, én direkt nem olvastam egy kritikát sem amíg meg nem néztem a filmet. Persze eljutott hozzám a hír, hogy halálra dicséri a sajtó.

Mindkét véglet idegesítő, az is, hogy úgy istenítik a filmet, mintha a világ legjobbja lenne, meg az agyatlan lehúzás is. Meg engem a végtelen előzménytrilógia-gyalázás is meg tud őrjíteni, nálam a mai napig a Sith-ek bosszúja a nr.1.

De rég megtanultuk, hogy nem szabad adni a "kritikusok" szavára. Érdekes módon az összes disney filmet istenítik (gagyibbnál gagyibb Marvel filmek, Star Wars filmek) míg a konkurenciát (DC stb.) porig alázzák. Ezzel nem azt mondom, hogy a Batman v Superman jó film volt, de nekem semmivel nem rosszabb mint a giccses Bosszuállók és barátai.

Talán az ilyen mértékű lehúzásnak lehet eredménye, hogy átgondolják Disney-ék, hogy valami nem okés (főleg a Han Solo film fogadtatására leszek kíváncsi).
geridoss írta: De összességében nekem egy fantasztikus élményt adott moziban. És ez mese, igen. Nem tudományos dokumentum film. A meséhez kellenek az ewokok, kell Jar Jar, kellenek a porgok.

A hiányosságokat szerintem még a legelvakultabb SW fanok sem vitatják. De ugyanúgy van a másik két trilógiában is nem egy olyan, ami furán hat. Az előzményben nyilván több, de ugyanúgy megvan mindegyikben.
Egyik spnaomnak is nagyon bejött a film, mondtam neki, hogy én ennek csak örülök, ha valaki egy ilyen élménnyel lett gazdagabb, én a Zsivány egyesről jöttem úgy ki, hogy madarat lehetett volna velem fogatni :D De megdumáltuk, ő is mondta, hogy azért vannak itt gondok.

És inkább el tudom fogadni, hogy ez valakinek nagyon bejött, mint a 7 :D

Nálam pedig csak a 7-8-ban eddig több idiótaság van, mint az első 6 filmben összesen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.12.21. 13:35:33

Abszolút egyetértek veled csababarca. Nekem is van néhány dolog, ami bántja a szememet, amit írtál, pl az is. Az tényleg egy mélypont.

De összességében nekem egy fantasztikus élményt adott moziban. És ez mese, igen. Nem tudományos dokumentum film. A meséhez kellenek az ewokok, kell Jar Jar, kellenek a porgok.

A hiányosságokat szerintem még a legelvakultabb SW fanok sem vitatják. De ugyanúgy van a másik két trilógiában is nem egy olyan, ami furán hat. Az előzményben nyilván több, de ugyanúgy megvan mindegyikben.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.21. 13:08:28

davi10 írta:
És igen, egyetértek, nem akkora tragédia a 8, mint a 7, de vannak dolgok amik teljesen hazavágják az egész élményt.
nekem is vannak ilyenek benne,

végén Finn megmentése, meg az utána lévő párbeszéd, az SW mélypont.
Most csak a számomra legidegesítőbbet említettem.

Számomra az jobban hazavágja az élményt, hogy olyan emberek negatív véleményeit olvasom mindenhol, akik vagy nem látták a filmet, vagy alsósként kihagyták a szövegértési órákat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6752
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.21. 13:01:04

csababarca írta:.
Csak az a kérdés, hogy mi mindent áldoznak be a profitért. Ez egy StarWars film, ha 5 órás művészfilmet csináltak volna a 7-ből, akkor is csilliárdokat hozott volna. Ehelyett megcsinálták a 4-et megint, ami talán a legigénytelenebb dolog amit tehettek.

Igen, az alaptrilógiában nem volt mészárlás, de ott az 5 egy sokkal komolyabb hangvételű film lett, nekem már az se nagyon mese (kb. félóránként megfojtanak valakit). Illetve a 4 első 20 percében mutatnak 2 halálraégett tetemet (Owen bácsiékat). Meg a 6-ban a végén a villámszórás is határeset.
Szóval azért az sem csak Ewok móka volt...

Mark meg nyilván méltatja a munkaadóit,

Bár ezek után ki tudja mi lesz...
de nekem nagyon bejön ahogy tényleg, mégha nyilván visszafogottabban is, de rámutat a hiányosságokra.

És igen, egyetértek, nem akkora tragédia a 8, mint a 7, de vannak dolgok amik teljesen hazavágják az egész élményt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.21. 12:37:45

palesz77 írta:De nem készült még belőlük film nem? Ott már a megvalósítás miatt lehet bajosabb lenne a megítélés szerintem, sokkal kevesebb a játékidő elvégre, a rendező hozzáad valamit a saját stílusából, és máris borulhat a bili sokaknál szerintem.
Játékot megfilmesíteni bajos lenne persze. Azt akartam csak érzékeltetni, hogy lehet azért olyan sztorit kreálni, ami széleskörű elégedettséget szül. A Disney-féle filmeknél viszont ez nem sikerült/nem volt cél.

Maguk a filmek különben a moziban ülve szórakoztatóak és látványosak, a hülyeségeik ellenére is. Viszont egyszer nézős kategória mindegyik, mint mondjuk a Bosszúállók vagy egy Transformers-film. Ha nem lenne rajtuk az SW logó, én nem is pampognék az új részek miatt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.21. 12:23:54

davi10 írta: Ezt senki nem tagadja, hogy mindenkiben ott van a nosztaliga-faktor, és részben igazad van, de nekem ott kicsit véget ért a mese része, hogy Anakin lemészárolja a gyerekeket és félholtra ég. Persze mindent el lehet intézni azzal, hogy mese, de attól még nem kifejezetten 6 évesknek kell készülnie.

És nekem is nagyon a begyembe van a Disney, a Lucasfilm-elnök Kathleen Kennedytől meg falra mászok, ha meglátom. Ahogy lent írták tényleg egy PC-maszlag lett az egész, és sajnos az igénytelenebb fajtából.

Aki kicsit mélyebben beleás, nézeget interjúkat az láthatja, hogy sem Gerorge Lucas, sem Mark Hamill nincs elájulva, sőt...
Én úgy tudom, hogy Gerorge már kész 7-8-9 sztorival adta el az egész cuccot a Disneynek és Kathleen elnökasszony mondta, hogy azt fogják megcsinálni, erre kidobták a kukába.
Lehet szidni Lucast, de a sztorik amiket kitalált mind a 6 filmben jók voltak, csak amikor teljhatalmat kapott, akkor a megvalósítás nem lett az igazi. De szerintem egyértelműen meg kellett volna tartani, mint producer, vagy akár csak mint "tanácsadó".

Az meg, hogy dől a pénz, nincs miről beszélni a legrosszabb mentalitás :D
Jó Anakin megégése, meg a gyerekmészárlás az volt úgy az egész 6 rész legmegrázóbb jelenete kb. De az alaptrilógiában nem voltak ilyenek. Oké levágott kéz akadt, de ennyi.

Nem tudom, de kicsit indokolatlannak érzem ezt a Disney fikázást. Ez egy cég, pénzorientált cég, mint minden magára valamit is adó cég a profitot nézi. Lehet rossz mentalitás, de most nekik mi a viszonyítási pont?
A nézettség.
A bevétel.
Az elfogyott SW-s termékek.

Amíg ezekben jók a számok, addig pont kinevetik a filmjeiket fikázókat.
Mert pont az a rossz mentalitás, hogy szidjuk mint a bokrot, de azért a gyereknek odarakjuk a fa alá a 50ezres Lego millenium falcont. És sorolhatnám.

Lucas persze hogy nem elégedett, mert kimaradt a buliból, ezerszer megbánta hogy eladta gyermekét.
Mark Hamilles interjúkból meg ki van ragadva egy két negatívabb vélemény. Most épp megnéztem egy 45 perces interjút vele, 2 negatívumot említ, többi pozitív és méltatja a filmet, a rendezőt, Daisyéket.
Na most elvakult rosszakaró fan ebből kiveszi azt a két negatív mondatot, vagy gondolatot, és mellkast döngetve okádja tele az internetet hogy jaj még Luke Skywalkernek sem tetszik, hahahaaa, hülye dizniiii.

Ettől hányok már bocsánat.

És továbbra se tartom hibátlannak, vagy kiválónak a TLJ-t, mert több sebből vérzik, és a PC engem is kiborít, meg egyéb dolog, de nem is annyira rossz mint aminek prübálja néhány "énvagyokazigaziswfan" beállítani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6752
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.21. 11:50:36

csababarca írta:
Nero, neked meg a dizni nagyon piszkálja a csőröd, csak hogy az hogy az SW ilyen nincs köze hozzá.
Ez mindig is egy mese volt. Mese. Fantasztikumokra épülő Mese. Beszélő robotokkal, lényekkel, harcoló macikkal.
Most is ugyan ez. Csak Te már felnőttél, mint ahogy én is, kevésbé jön ez be. De az sw az egy mese volt mindig is. Mesei elemek tucatjaival. Üss fel egy random Andersen mesét, millió áthallást találsz benne.

Lehet ekézni a diznit, de felesleges, robog a szekér, ömlenek a mozijaikra az emberek, dől a pénz. Nincs miről beszélni.
Ezt senki nem tagadja, hogy mindenkiben ott van a nosztaliga-faktor, és részben igazad van, de nekem ott kicsit véget ért a mese része, hogy Anakin lemészárolja a gyerekeket és félholtra ég. Persze mindent el lehet intézni azzal, hogy mese, de attól még nem kifejezetten 6 évesknek kell készülnie.

És nekem is nagyon a begyembe van a Disney, a Lucasfilm-elnök Kathleen Kennedytől meg falra mászok, ha meglátom. Ahogy lent írták tényleg egy PC-maszlag lett az egész, és sajnos az igénytelenebb fajtából.

Aki kicsit mélyebben beleás, nézeget interjúkat az láthatja, hogy sem Gerorge Lucas, sem Mark Hamill nincs elájulva, sőt...
Én úgy tudom, hogy Gerorge már kész 7-8-9 sztorival adta el az egész cuccot a Disneynek és Kathleen elnökasszony mondta, hogy azt fogják megcsinálni, erre kidobták a kukába.
Lehet szidni Lucast, de a sztorik amiket kitalált mind a 6 filmben jók voltak, csak amikor teljhatalmat kapott, akkor a megvalósítás nem lett az igazi. De szerintem egyértelműen meg kellett volna tartani, mint producer, vagy akár csak mint "tanácsadó".

Az meg, hogy dől a pénz, nincs miről beszélni a legrosszabb mentalitás :D

palesz77 írta: De nem készült még belőlük film nem? Ott már a megvalósítás miatt lehet bajosabb lenne a megítélés szerintem, sokkal kevesebb a játékidő elvégre, a rendező hozzáad valamit a saját stílusából, és máris borulhat a bili sokaknál szerintem.
Az eredeti trilógiát is 3 különböző rendező hozta össze, érződik is a különbség, mégsem lázongtak az emberek. Talán a 6 után, mert helyenként az is gyerekesebb volt, de az 5. is egy váltás volt a maga komolyabb stílusával, és mégis imádták az emberek.

A filmben pedig voltak kifejezetten tetszetős dolgok, de összességében mégis negatív volt az élmény a rengeteg erőltetett viccel, az értelmetlen Marvel-szinű humorizálással meg az idióta karakterekkel.
Látszik, hogy valami igazán nagyot akartak dobni, amire senki nem számított, de ugye a fingot sem szabad erőltetni, tudjuk miért...
És ez talán a film legnagyobb pozitívuma: hogy nem kiszámítható. Még ha ez úgy is jön össze, hogy mindenki ellentmond saját magának, annak amit 10 perce mondott/csinált, illetve az előz epizódoknak (beleértve a 7-et is)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.21. 10:52:22

Crixus!

Windut se tartották kiválasztottnak mégis baromi erős Jedi volt, de Kenobi is elkente a kiválasztott száját szépen. Vagy QGJ is elég highlevel Jedi volt, és náluk nem volt szó olyanról hogy kiválasztott.
Anakin is egy senki volt, csak szólok, és pont azért vitte el QGJ, mert érezte hogy erős, és vért vett tőle, megnézte az a midiizé szintjét. Ez tény, benne van a filmben.

Túl idős, oké. De két esetben is elhangzott ez, és le is írtad te is melyik két esetben, és mi lett a vége? Két nagyon nagy erejű Jedi/Sith. Magyarul nem minden a kor.

azt nem írtam, hogy meghalt minden erőhasználó...hane feltételeztem, hogy majd a meghal, akkor születnek újak, mert az erő valakiket megtalál, akik alkalmasak rá.
Reyt se véletlenül találta meg, hanem mert tiszta, önzetlen, megányos, nincs senkije, stb.
És ha már Rey, és a kisujjból kihúzott erődolgok.

Luke sem kapott nagyobb kiképzést. Csak szólok, ott nem teltek el hónapok egyáltalán.
Anakin meg a fogathajtó versenyen is az erő segítségével diadalmaskodott, és amikor gyerekként szétlőtte a szeparatisták főhajóját, akkor is az erő vezérelte, nem is tudta mit csinál. Tény.

Luke elbizonytalanodott, de nem ölte volna meg Kylot, akkor sem ha nem ébred fel a gyerek. Benne volt a filmbe, el is lett mondva. Mint ahogy Vaderre is lesúlytott volna, de meggondolta magát, mert rájött hogy mire készül, Kylo esetében is ez játszódott le.

Nem Reyt ismerte Kylo, hanem látomásai voltak, amiben látott egy lányt. És amikor a 7.ben mondják neki, hogy egy lány vitte el, ezért lett zabos. akkor még nem tudta, hogy kiről van szó.
Nero, neked meg a dizni nagyon piszkálja a csőröd, csak hogy az hogy az SW ilyen nincs köze hozzá.
Ez mindig is egy mese volt. Mese. Fantasztikumokra épülő Mese. Beszélő robotokkal, lényekkel, harcoló macikkal.
Most is ugyan ez. Csak Te már felnőttél, mint ahogy én is, kevésbé jön ez be. De az sw az egy mese volt mindig is. Mesei elemek tucatjaival. Üss fel egy random Andersen mesét, millió áthallást találsz benne.

Amikor a Baljós árnyakat néztem, 10 éves voltam. Kaptam fénykardot, legóból mindent, játszottam velük, elképzeltem hogy én vagyok Obi, stb....ma majdnem 30 évesen nem tud így magával ragadni,mert felnőttem a meséből.
Ezt sose kalkulálják bele az ősfanok, hogy valószínűleg gyerekként látták az egészet, egy nosztalgikus állapot uralkodik, ami nem ereszti őket.

Lehet ekézni a diznit, de felesleges, robog a szekér, ömlenek a mozijaikra az emberek, dől a pénz. Nincs miről beszélni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.21. 09:47:04

Cestus írta:Arra meg, hogy nem lehet minden Star Wars-rajongó elvárásainak megfelelni annyit mondanék, hogy életemben nem láttam még olyan rajongót, akinek ne jött volna be mondjuk a Jedi Outcast vagy a KOTOR sztorija.
De nem készült még belőlük film nem? Ott már a megvalósítás miatt lehet bajosabb lenne a megítélés szerintem, sokkal kevesebb a játékidő elvégre, a rendező hozzáad valamit a saját stílusából, és máris borulhat a bili sokaknál szerintem. Igazából mondjuk még mindig tartom, hogy az én véleményem a témában nem sokat ér, mert nekem fele akkora katarzist se adtak a régi filmek se mint itt sokaknak, nekem egy sci-fi a sok közül, és ennyi, azért nem is várok semmi katarzist az újaktól se. Ha pl a Gyűrűk Urából lenne valami reboot, és elcsesznék, lehet, hogy én is kiakadnék, de szerintem olyan dolgokba is belekötnek sokszor már az új filmeknél, amikkel akkor nem lenne probléma, ha ugyanezek a régi trilógiákba történtek volna meg.

És itt nyilván nem a retardságokról beszélek, mint a gyenge és indokolatlan poénok, a "szeretettel harcoljunk" szövegek, vagy Leia lebegése.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.21. 01:57:47

A fórumon belül gondolod?
Többek közt igen, de az index is gyanús volt a nagy hypeolással
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.12.21. 00:25:56

Nero. írta:Már akkor sejtettem hogy valami gebasz van, amikor azonnal elkezdte dicsőíteni a filmet az a társaság, akik a hetet meg a nyolcat is védték tüzön vizen át.
A fórumon belül gondolod?

Egyébként ez egy durva, felesleges és nonszensz általánosítás. A hibái ellenére nekem is tetszett a hét - biztos a nosztalgia is közrejátszott -, a Rogue One pedig pláne. A mostanit hiába élveztem, túl sok mindenen tudok fennakadni rajta, hogy azt mondjam, jó volt.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.12.21. 00:17:21

csababarca írta:Crixus!]

Én pedig pont úgy emlékszem rá, hogy Luke és Anakin is pont azért voltak olyan erősek és tanultak gyorsan, mert ők voltak a "kiválasztottak". Ez kulcspont volt. Ehhez a midikloriánoknak semmi köze. És nem is az volt, hogy kiből lehet jedi, mert az előzmény trilógiában sokan voltak. A lényeg, hogy kiből lehet "top tier", kiben van potenciál. Rey olyan potenciállal bír ezek alapján a filmek alapján, mint Luke vagy Anakin annak idején, vagy Kylo most. És erre kiderül, hogy senki, magyarul mindenki kiválasztott, stb. Ezzel pont szembe mennek az előző 6 filmmel és teljesen következetlenül.
Nem tudom mennyire emlékszel az előző részekre, de Anakin és Luke esetében is kifejezetten mondták, azt hiszem Yoda, hogy túl idősek. És nem azt, hogy sok dolgon mentek keresztül, hanem hogy túl idősek. Kifejezetten ez hangzik el mindkét esetben. Végül pedig Luke esetében nem volt választás, Anakinnél pedig Kenobi ragaszkodott hozzá a mestere miatt, hogy ő azért is kitanítja.

Olyan pedig nem is volt ezekben a filmekbe, hogy az összes Jedi/sith meghalna, ezt nem tudom honnan vetted, ez butaság. Luke mindig is élt, Snoke is elvileg jelen volt, Kylo is, ez már három erő-használó.
Luke karakterével kapcsolatban pedig abszurd már csak az a gondolat is, hogy álmában akarja leszúrni a saját unokaöccsét. Pont az a Luke aki még Vader-ben is érezte a jót és nem ölte meg, hanem ragaszkodott hozzá, hogy visszacsábítsa. Na neeee :lol: Meg ezek a Marvel-féle poénok amiket egyébként komoly szituációkban a Han és a Luke karakter szájába adtak... értem, hogy nem 18+os filmek, de nem is Disney-mesék.
Rey-nél pedig már az első film-ben is sok volt, hogy csak úgy a kisujjából kiszopja hogy kell egy elmetrükköt bevetni, ellenáll az elvileg jedi-ként is kiképzést kapott és Snoke által is edzeni kezdett Kylo-nak, sőt még ő olvas Ren gondolataiban. Na neeee :lol: Emlékszel, hogy a birodalom visszavágnak a közepén milyen nagy dolog volt, hogy Luke nem tudta kiemelni a repülőt a mocsárból, hiába emelgetett köveket. Hónapok óta tartó edzés után. Rey meg itt 3 lecke után a film végén egy egész hegyomlást eltakarít csak úgy. :lol: Szégyenletesen gyenge forgatókönyv írás.
A film után egyértelmű lett, hogy honnan ismerte Rey-t? Ezt hol hallottad? Én arra emlékszem, hogy Snoke idézte elő, hogy ők ketten láthatták egymást ebben a filmben távolról is. A magyarázatod roppant erőltetett. Bocs.
Nekem ezzel kb be is fejeződött a moziba járás,ha Star Wars-ról van szó, mert ezek a filmek egy az egyben Disney-mesék. Ez már nem Star Wars.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.21. 00:10:53

Soha nem gondoltam volna, hogy majd lesz olyan Star Wars amit nem rohanok megnézni azonnal premieren, de az elöző két rész megtette a hatását. Ahogy olvasom a kritikákat, sok mindenről nem maradtam le, max. arról hogy megint háromszor akkora fejjel jöjjek ki a teremből mint ahogy bementem.
Majd megnézem biztosan, de nekem annál szebb emlék a SW minthogy a degenerált Disney csak így lerombolja az egészet.

Már akkor sejtettem hogy valami gebasz van, amikor azonnal elkezdte dicsőíteni a filmet az a társaság, akik a hetet meg a nyolcat is védték tüzön vizen át.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.20. 23:44:36

Én nagy Star Wars rajongó voltam gyerekként (film+játék+lego+képregény+könyv+bármi), tizenévesként viszont kinőttem belőle. De a gyerekkori élmények és emlékek miatt dühít az, amit a Disney csinál. Mióta megvették az SW-t, Marvel-szuperhősfilmekhez mérhető könnyen fogyasztható tartalmatlan gagyiságot gyárt, melybe nem kevés politikát is kever. A Star Wars-nak az lett volna a legjobb, ha békénhagyják, nem kezdenek el új filmeket tömeggyártani.

Arra meg, hogy nem lehet minden Star Wars-rajongó elvárásainak megfelelni annyit mondanék, hogy életemben nem láttam még olyan rajongót, akinek ne jött volna be mondjuk a Jedi Outcast vagy a KOTOR sztorija.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.20. 21:33:17

Crixus!


Miért volt lényeges? sose volt lényeges, hogy kiből lehet Jedi.
Az alaptrilógiában szó se volt ilyenről, az előzményekben kitalálták a midikloriádokat (vagy mi), amire megjegyzem mindenki fújt, hogy miért kell tudományos alap az erőhöz. Aztán el is felejtődött a Baljós Árnyak után ez.
Az, hogy túl idős valaki Jedinek, megint az előzmények agymenése volt, akkor már ott szembeköpték a hagyományt Lucasék, mert Luke se volt fiatalabb amikor Jedi lett, mint most Rey.
Egyébként a Baljós árnyak se úgy értelmezte Anakin helyzetét, hogy túl idős...nem a kor volt a lényeg. Hanem amiken keresztül ment már addig, azok miatt írták le "idősnek".

Szerintem ez pont egy jó üzenete volt a filmnek, és az SW univerzumnak. És nem azt jelenítette meg, hogy bárkiből lehet Jedi, ez egy félremagyarázás. Hanem azt, hogy az Erő mint olyan létezik, és sosem fog elmúlni. Így ha meg is halna az összes Jedi, és Sith, akkor is az erő felébred (előző rész címével párhuzam) valakiben, valakikben.

Az én gondolataimban Luke karaktere és Han karaktere pont ilyen volt idősen. Teljesen karakterhű volt mindkettő, pedig ezt is felrójják, hogy Luke karakteridegenként viselkedett. Miért is? Mikor láttuk utoljára, 30 éve.
Yoda pont ilyen szenilisen, és idétlenül viselkedett a Birodalom visszavágban, mint ahogy most Luke is tette. Pedig az előzményekben nem ilyen volt. De ott is eltelt 20 év, itt most 30. Persze hogy egyedül kicsit megváltoztak. Ez természetes. Bele kell gondolni, Mi 30 éves korunk után egyedül élünk 20-30 évet, lehet nem ugyanúgy viselkednénk.

A többit elfogadom, bár Kylo és Rey ereje nem légbőlkapott. Ösztönös Rey, ahogy Luke is egy minimális kiképzés után kiállt az Uralkodó és Vader ellen, és legyőzte őket, mentálisan mindenképp.
Kylo meg akár látomásokban láthatott egy lányt, ez a film után ez elég egyértelmű visszautalás, hogy miért lett ingerült, mikor a TFA-ban egy lányt említettek neki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.12.20. 20:57:15

Daisy Ridleybe egyre jobban beleszeretek. A film nem volt annyira jó.
"And my heart will leave you never."
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.12.20. 16:07:14

Star Wars :!:

Sokkal többet vártam ettől a fimtől. Önálló filmként egyszer nézhető, de ha a Star Wars franchise részeként nézem akkor pocsék lett. Alapvetően két-két nagy problémát tudok vele kapcsolatban felhozni mindkét szempontból.

Egyrészt ha már egy franchise-ba szálltak be a Disney-nél és nem rebootolták az egészet, akkor az eddigi anyagot alapként kellene felhasználni is nem semmibe venni, újra értelmezni mindent. Ilyen az például, hogy az előző két trilógia központi eleme az volt, hogy lényeges hogy kiből lehet erős jedi/sith és nem úgy működik, hogy bárkiből lehet a legerősebb vagy hogy valaki már túl öreg ahhoz, hogy kitanítsák és még sorolhatnám. Az pedig, hogy a régi karakterekkel milyen méltatlanul (el)bánnak az sincs igazából rendben. Értem, hogy valami újat akarnak és minél hamarabb el kell varrni az összes szálat, de ezt elegánsabban is meg lehetne. A régi karakterek mint Solo vagy Luke olyan karakteridegen dolgokat, megnyilvánulásokat kapnak, ami hiteltelenné teszi a történetüket.
Arról nem is beszélve, hogy a klónok háborúja sorozat, ami a történet szerves része méltatlanul lett befejezve, több szál is elvarratlanul maradt. Ha ennyire el akart szakadni a Di$$ney az előzmény trilógiától akkor kitörölhették volna az egész klónok háborúja sorozatot a történetből. Ez így egy köztes döntés volt, aminek csak annyi az eredménye, hogy még több ellentmondás kerül a történetekbe.

Másrészt ha filmes szempontból nézem akkor roppant módon bosszantó, hogy a főszereplők igazándiból nem fejlődnek semerre és olyan képességeket villantanak időről időre, aminek az alapja nem lett lefektetve a film korábbi szakaszaiban, részeiben. Ami a mellékszereplőknél egyébként működik (Poe vagy Finn) az a főszereplőnél pl. Rey vagy Ren abszolút következetlenül kerül bemutatásra. De említhetném Supergirl Leia-t is :roll: Az is idegesítő, hogy történet szempontjából kulcsfontosságú kérdésekre pedig ki sem térnek. Snoke, aki az egész első rendet megalkotta, csettintésre kikerül a képből, az sem derül ki, hogy tulajdonképpen miért lapított Palpatin és a birodalom uralma alatt, miért pont akkor és pont úgy lépett elő, ahogy, ki is ő valójában, miért fél ennyire Luke-tól, ha maga is erős. Kylo-nak mi köze van tulajdonképpen Rey-hez, mert már az előző rész elején világos volt, hogy valamit tud róla, mert egyből felkapta a fejét, amikor közölték vele, hogy a droidot egy lány vitte ki a Jakku-ról. És még sorolni lehetne.

Ami pedig engem roppant mód bosszant az az, hogy mióta a Di$$ney átvette ezt a stafétát egy PC szemetet csináltak a franchise-ból. Nem kell félreérteni, nincs azzal baj, ha nő a főszereplő vagy vegyes a szereplői gárda bőrszíne, stb. Viszont ahogy Kathleen Kennedy a saját feminista mocskával itatja át az ÖSSZES filmet, sorozatot az sok. Főleg, mert alapvetően gyerekeknek, fiataloknak szól. Miről is beszélek?
Force Awakens, Last Jedi, Rogue One ill Forces of Destiny, Rebels. Az ÖSSZES rossz fiú aki ember, az fehér férfi (Krennic,Kylo Ren,Hux tábornok, Tarkin), míg a jó oldalon minden van, csak épp ilyenek nem. Luke és Han karaktere, a két öreg ember, akiknek a bűnös múltját nagyon is bemutatják, gyorsan ki is kerülnek a sztoriból, nehogy a jók között is maradjon belőlük.És tőlük persze sokkal etikusabbak a nők, a színes bőrűek. Ezt kell nyomni a fiatal generációknak, legyünk csak még megosztottabbak. =D>
Ennyi volt a fröcsögés :lol:
Válasz küldése