Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.03.06. 17:50:20

Mikor jön ki új Skins rész? :roll:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.03.06. 17:42:41

Ezekről a filmekről kérnék pár véleményt:

Hét élet (Seven Pounds, 2009)
Papírkutyák (2009)
Vörös homok (Red Sands, 2009)
Péntek 13 (Friday the 13th, 2009)
Volt egyszer egy Amerika (Once Upon a Time in America, 1984)
Street Fighter: Legend of Chun-Li (2009)

Aki válaszol annak kössz előre is. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.03.06. 02:02:25

24 S07E11-12

Brutál részek voltak, elképzelésem sincs most,h ezt hogy oldja meg Jack :D :lol: innentől nem igen lesz gyenge rész, bár eddig se volt sok panaszom az évadra.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.03.05. 00:23:32

Kluivertinho írta:Szombaton megtekintettem a Véres Valentin 3D-t. A 3D megtriplázta a film értékét, ami egyébként tényleg egy gyenge B kategóriás horrora emlékeztet. Aki egy kicsit figyel, az 15-20 perc után tudja ki is a gyilkos. Rengeteg jeleneten a nézők inkább nevettek, mint megijedtek. Azt hiszem egy filmnek, amelyik a 'horror' titulust viseli nem éppen a nevettetés a célja.
Ezen a héten szombaton a Valkűrt fogom megnézni barátaimmal.
(Krofj koma, büszke lehetsz rám, egyre többet költök mozijegyre az italozás helyett!)
Igen, büszke vagyok Rád és köszönöm szépen a globális moziüzem
nevében!
Egyébként a jegyed árának negyven százalékával a játszó mozi,
hálózat fenntartását, a kollégáim bérezését és egyéb más, a mozit
érintő fenntartási dolgokat támogatsz!
A többi a film forgalmazójáé, aki az ő részét osztja tovább az
amerikai anyacégnek, illetve a saját dolgozóinak, valamint fenntartási
költségeket fedez belőle.
Ezt azért írtam ide, hogy megvilágítsam azt, hogy ha moziba jöttök,
akkor a pénzetek miként oszlik el.
Gyertek moziba! Nagyon sok ember megélhetése függ Tőletek!!!
K.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.03.04. 16:58:28

Fernando írta: Szállító 3

Ausztrália
Szállító 3 szntem alulmúlja első kettőt, de azért egyszer mindenképp nézhetős, bár szokás szerint sok realitást ne várj az autós jelenetektől.

Ausztráliát nem láttam,de eddig pozítivat hallottam csak róla.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.03.04. 12:31:53

Most hétvégén tervezem, hogy megnézzük moziba a Véres Valentin 3D c. filmet. Vélemények róla? Port.hu 8.7/10. Most nemtudom, hogy a 3D-s élmény miatt, vagy a története se akkora tré, mint hallottam.

Más:
Vélemények?
Négyen résen
Szállító 3
Hullahegyek fenegyerek
Ausztrália
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.03.04. 02:27:25

2 új magyar filmet is láttam az elmúlt 2 napban.

Az egyik a Papírkutyák.
Egész jópofa történet,botcsinálta betörőkről,vicces alakításokkal.Van pár hatalmas jelenet benne,besza-behu :D
Pölö a harcművészeti bemutató:"ÉG A MŰVÉSZ! :lol:
A legnagyobb okosság:
"Tudjátok mi a csodálatos a naprendszerben?
Egész nap forgunk a Nap körül,plusz a Föld is forog a tengelye körül,ÉS MÉGSEM HÁNYUNK!!!" :lol:

Ajánlós!

A másik pedig a Made in Hungária.
Ez is naon tetszett,jók a szövegek.Bejön a film,élethűen sikerült visszaadni "a régi szép időket" :D .Ebből idézni nem fogok :wink: Sztem nem bánja meg,aki megnézi.
Fenyő Ivánt is naon kamázom,meg most ebből a múvíból a Mikit alakító Szabó Kimmel Tamás játéka is tetszett...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.03.02. 21:30:10

Most biztos megkapom majd a magamét,h nem tudom használni a googlet stb.De én az általam ismert összes oldalt megnéztem és nem igazán találtam meg sehol a Szicíliai című filmet(The Sicilian).Illetve egyet találtam de ahhoz meg felirat nincs csak angol.

Szóval valaki valami infót tud adni,h honnan tudnám megszerezni a filmet?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.03.02. 21:22:29

Most néztem meg a Tökéletes trükk c. filmet. Szerintem már volt róla szó, de én csak ritkán látogatom ezt a topicot. :) Abszolút a 'must see' kategória! :)
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2009.03.02. 20:54:34

Szombaton megtekintettem a Véres Valentin 3D-t. A 3D megtriplázta a film értékét, ami egyébként tényleg egy gyenge B kategóriás horrora emlékeztet. Aki egy kicsit figyel, az 15-20 perc után tudja ki is a gyilkos. Rengeteg jeleneten a nézők inkább nevettek, mint megijedtek. Azt hiszem egy filmnek, amelyik a 'horror' titulust viseli nem éppen a nevettetés a célja.
Ezen a héten szombaton a Valkűrt fogom megnézni barátaimmal.
(Krofj koma, büszke lehetsz rám, egyre többet költök mozijegyre az italozás helyett!)
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.03.02. 00:50:54

Most néztem meg az Ananász Expresszt.
Naon jóféle kis vígjáték,merem ajánlani mindenkinek!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.28. 22:21:27

A Gettó milliomost biztos írták már előttem is de én is csak ajánlani tudom.
Azt hiszem megérdemelte az Oscar-díjakat szám szerint 8-at ha jól tudom.
A másik filmet a Benjamin Buttont még nem láttam pedig az se rossz azt mondják.
Mostanság tudtok ajánlani valami friss,jó kis filmet a moziban?
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.28. 22:18:04

faithnomore írta:én is most fogom megnézni a Gettó milliomost :wink: haveromnak nagyon tetszett, azt mondja nagyon jó a sztorija :wink:

amúgy, lehet hogy off, és nem tudom linkelhetek-e be ilyet ide, de ha valakit mégis érdekelne itt egy tárhely, ahonnan ingyen letölthető és egy részben van:

http://addat.hu/239c974e/PRiM3-gttmllms ... u.avi.html

plussz jó dolog, hogy bele van égetve a felirat és nem is kell kicsomagolni



:)
Bizony hogy off, de nagyon!
Erre tudod hogy mérges vagyok!
Ez olyan, mint a sat.hu netboard-fórumán lévő figyelmeztetés, hogy
ha valaki DigiTv-s kódsort publikál, az azonnal repül a fórumról.
Á, sohasem lesz már ennek vége...
K.
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.02.28. 22:13:28

én is most fogom megnézni a Gettó milliomost :wink: haveromnak nagyon tetszett, azt mondja nagyon jó a sztorija :wink:

amúgy, lehet hogy off, és nem tudom linkelhetek-e be ilyet ide, de ha valakit mégis érdekelne itt egy tárhely, ahonnan ingyen letölthető és egy részben van:

http://addat.hu/239c974e/PRiM3-gttmllms ... u.avi.html

plussz jó dolog, hogy bele van égetve a felirat és nem is kell kicsomagolni



:)
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2009.02.28. 21:55:51

MOst vok túl a The Wrestler című filmen.Aki szereti a pankrációt, annak nagyon ajánlom.Ritka depressziós film,a sztori pedig rendkívül valósra sikerült! Nem gondoltam például h ennyire belemerülnek a dolgokba:koreográfiák, szteroidok. Nagyon ügyesen megoldották h bele tudja magát képzelni a néző is a helyzetbe.
A Fifa egy szégyen
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.28. 17:10:48

PetI írta:
Krojf írta:Akkor Vágó István is biztosan megnézi, ha Te mondod.
K.
Amúgy ha rajtam múlna, biztos Vágót kérném fel a műsorvezető hangjának, ha készül szinkronizált változat. Igaz korban nem feltétlenül passzol a filmes "kvízprofesszorhoz", de nagyon jó lenne szvsz :D
Ahhoz egy arra alkalmas ember kell, mert a szinkron egy szakma és
nem szabad "játszani" vele.
A pontos ritmus, a pontos kezdés és befejezés, hogy a szinkron időtartama ne haladja túl, vagy ne siessen a szájmozgáshoz képest,
a magyar beszédmódhoz, stílushoz is fazonírozni kell a fordítást, a
hangsúlyokat, vagyis Vágó István eme szerteágazó kívánalmaknak
nem biztos, hogy megfelel.
A magyar szinkron nagyon híres.
Itt is öregbíteni kell a jóhírét.
K.
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.02.28. 16:52:42

Szandi írta:
kabekabe írta:A fiatalok ma moziba akkor mennek, ha vmi kultur program szerüt akarnak.Nekik a mozi a kultur program, a kiállitás szoba se jön...
Ezt azért megcáfolnám. Sztem nem azért megy az ember moziba, mert kultur programot akar. Ez hülyeség. Hogyne jönne szóba kiállítás. Mondjuk én eléggé hibrid vagyok, pont végletes ember szóval csak a saját álláspontomat tudom közvetíteni, a nagy átlag természetesen más tendenciát mutat. Amikor csak van időm, akkor vagy kiállításon, vagy moziban, vagy koncerten vagyok. Nem ez a normális, félreértés ne essék, csak mondom, h van ilyen betegség is.
Én inkább próbálok a nagyátlagról beszélni. Mivel a problémák jelen estben nem nálad és hozzád hasonlóknál van, hanem a nagyátlagnál.
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2009.02.28. 16:37:02

Krojf írta:Akkor Vágó István is biztosan megnézi, ha Te mondod.
K.
Amúgy ha rajtam múlna, biztos Vágót kérném fel a műsorvezető hangjának, ha készül szinkronizált változat. Igaz korban nem feltétlenül passzol a filmes "kvízprofesszorhoz", de nagyon jó lenne szvsz :D
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.28. 16:24:32

noname írta:Néhány napja én is megnéztem a Gettó milliomost. Egyértelműen a 2008as év legjobbja.Talán a legjobb rendezés, amit életemben láttam! Érdekes sztori, még érdekes háttérsztori, van mondanivalója! Ez mindenkinek egy kötelező darab!!
Akkor Vágó István is biztosan megnézi, ha Te mondod.
K.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2009.02.28. 12:25:44

Néhány napja én is megnéztem a Gettó milliomost. Egyértelműen a 2008as év legjobbja.Talán a legjobb rendezés, amit életemben láttam! Érdekes sztori, még érdekes háttérsztori, van mondanivalója! Ez mindenkinek egy kötelező darab!!
A Fifa egy szégyen
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2009.02.27. 20:38:45

kabekabe írta:A fiatalok ma moziba akkor mennek, ha vmi kultur program szerüt akarnak.Nekik a mozi a kultur program, a kiállitás szoba se jön...
Ezt azért megcáfolnám. Sztem nem azért megy az ember moziba, mert kultur programot akar. Ez hülyeség. Hogyne jönne szóba kiállítás. Mondjuk én eléggé hibrid vagyok, pont végletes ember szóval csak a saját álláspontomat tudom közvetíteni, a nagy átlag természetesen más tendenciát mutat. Amikor csak van időm, akkor vagy kiállításon, vagy moziban, vagy koncerten vagyok. Nem ez a normális, félreértés ne essék, csak mondom, h van ilyen betegség is.
kabekabe írta:Ha bemegyek a moziba én is elköltök 2500-300 forintot. Inkább elmennek inni egy jót, leisszák magukat és jol érzik magukat.
Jóhát, inni is kell néha, viszont azért lehet, h rosszul látom, de eléggé felesleges egy mozira ennyit elkölteni. Ha kicsit kevesebbet költenél, akkor jóval olcsóbban megúsznád, ugyanaz az élményed lenne, és több filmet látnál. Popcorn. Nekem személy szerint már herótom van tőle, és feleslegesnek is találom, nem beszélve arról, hogy szájon rúgnám azokat, akik a film közbe hangosan ropogtatnak, vagy tortillát esznek, meg zörögnek a csipszes zacsival, meg szürcsölnek... komolyan, az ilyen embereket kitiltanám. Visszatérve a jegyre. Bocs, de megint csak a saját nézőpontom: nem járok multiplexbe. Nem szeretem, nem szeretem a légkört, a filmek nagy részét, a sok egyforma design, egyforma emberek... neeem. Művészmozik. Alapjában véve is kellemesebb bemenni egy ilyen eldugott kis moziba, ahol sok embert ismersz, nemistudom, rádköszönnek pl, az egész totál egyedi, mindenhol képeket látsz, műalkotásokat, leülhetsz és csak nézelődöl, és máris kapsz egyfajta élményt, ami elég sokat ér számomra. Ja meg, ha valaki szeret moziba járni, akkor ragadja meg az ilyen kamualkalmakat, hogy névnap, példának okáért, és kérjen bérletet vagy kártyát. Pl, -bocs, megint magam- van cirko bérletem, karácsonyról. Ez már egy nagyon nagy érték számomra, egész évben annyiszor megyek ahányszor csak akarok, és eléggé támogattam is vele "Európa legkisebb moziját"... amúgy meg télleg az. Olyan bizarr :) Meg van kb Pest összes mozijába diákkártyám, ami szintén nagyon hasznos, mert kb mindenhol jár érte kedvezmény. Hol több, hol kevesebb. Az Odeonba sajna nem, furcsa az a mozi, de ott is jófejek vannak... mind1.

kabekabe írta:Egyik 10.-es srác mondta, h minek menjen a Szigetre ha egyik előadó se szimpatikus neki, inkább elmegy kocsmába, mert ott a sör is olcsóbb és nincs belépő.
Ezt nem vágom, hogy jött ide.
kabekabe írta:Inkább mekizeek(ha enni akarok), ha meg megy jó film akkor hverokkal elmeünk, de azért h időt töltsek nem mek.
Meki. 2 dolog: Hát a meki is aztán igenolcsó... másrészt meg.... mozi helyett meki. Ez kb olyan, minthogy nem megyek el focizni, helyette elmegyek manikűröztetni. Hát basszus. Ezt nem lehet összehasonlítani. A moziban élményt kapsz, a mekibe meg ízletes mérget. Nem is értem... irreleváns.

Krojf írta: Az említett időszak kezdete óta csak
eredeti CD-ket veszek, igyekszem háztájit fogyasztani, nem írok
ki CD-t netes állományból, mert sokszor rossz, töredezett a
minősége.
Háttigen. Mondjuk én inkább csak a magyar előadók CD-it veszem meg eredetibe, merthogy kell nekik a támogatás, meg legyen már párizsi a zsemléjükben.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.27. 18:22:13

Sanama írta:Krojf,
Abszolút igazad van és meg is értelek.
De sajnos az a helyzet,amit Socio leírt. Egy mai fiatal az a 2-3000 FT-t elkölti a kocsmába,koncerten és nem megy el moziba.
Egyszerűen senkinek nincs annyi pénze,hogy még azon a 2-3ezren felül még 3mat elköltsön Moziban.
Legalábbis nálunk,ha veszek üditőt meg pocorn-t akkor olyan 3.000Ft egy film.
És inkább megnézi otthon egy kis monitoron,de a haverokkal el akar menni kocsmázni. És szerintem ez is érthető valamilyen módon,de tudom,hogy ettől nem lesz neked jobb.:cry:

És természetesen megértelek,hogy a munkád kerül ezzel veszélybe,és sajnálom is,de sajnos ez a helyzet :(
Nem csak te örülnél,ha többet tudna 1 ember moziba járni,szórakozni.
Természetesen minden Általad vázolt problémát évek óta átlátok és
akceptálok, hiszen 1989 óta nekem is saját, szűkös költségvetésem
van, amiből piszoknehéz kijönnöm, súrolja a lehetetlent.
Az az én egyéni szociális problémám, hogy az utóbbi két évben az
általam is tapasztalt rengeteg szabálytalanság ebben az életben az
én agyamban kiverte a biztosítékot és amennyire csak lehet igyekszem
szabálykövető módon élni.
Ez sokba kerül, elhiszem. Az említett időszak kezdete óta csak
eredeti CD-ket veszek, igyekszem háztájit fogyasztani, nem írok
ki CD-t netes állományból, mert sokszor rossz, töredezett a
minősége.
Ezen folyamat része az is, hogy a körülöttünk működő nagyrendszerek
is rendesen működjenek, mely nagyrendszerek közt a moziforgalmazás
is megtalálható.
Ha mindent hagyunk szétrohadni, kispóroljuk belőle az előírt anyagokat,
akkor annak tragédia is lehet a vége.
Mert nem a rendszer szerint cselekedtek Amerikában, annak az
egész világ megissza a levét a világválsággal!
Azt hiszem Te is megiszod majd a keserű levét ennek.
K.
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.02.27. 18:13:52

A fiatalok ma moziba akkor mennek, ha vmi kultur program szerüt akarnak.Nekik a mozi a kultur program, a kiállitás szoba se jön... Ha bemegyek a moziba én is elköltök 2500-300 forintot. Inkább elmennek inni egy jót, leisszák magukat és jol érzik magukat.
Egyik 10.-es srác mondta, h minek menjen a Szigetre ha egyik előadó se szimpatikus neki, inkább elmegy kocsmába, mert ott a sör is olcsóbb és nincs belépő. Én am ritkán mek moziba, de akkor 2500 alatt nem jövök ki. Inkább mekizeek(ha enni akarok), ha meg megy jó film akkor hverokkal elmeünk, de azért h időt töltsek nem mek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kabekabe 2009.02.27. 18:28:13-kor.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2009.02.27. 18:04:13

Kluivertinho írta:
senzu írta:tegnap volt szerencsém látni moziban a My Bloody Valentine 3D-t, hát mit mondjak elég paraszt egy film 8)
nézzétek meg, lehetőleg moziban!
Holnap megyek osztálytársaimmal megtekinteni eme remeket. A kritikák alapján egy B kategóriás horror, csupán a 3D teszi naggyá. Szóval valószínűleg csak moziban érdemes megnézni, de holnap már többet tudok mondani erről a filmről.
lehet, hogy B kategóriás film, de lesz majd pár jelenet ahol el fog kerekedni a szemed, azt garantálom :D
Krojf koma: igazán nincs mit 8) jómagam jövő héten elmegyek megnézni még 1x egy másik társasággal, annyira bejött a film
Válasz küldése