Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
VElBarca
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.07.23. 14:27:47

2013.09.20. 18:30:35

Üdv.A segítségeteket szeretném kérni.!

17 éves vagyok,178 cm,60 kg...Gondolom ebből sokaknak lejött hogy mi is a problémám...Eléggé,sőt,nagyon vékony vagyok és most jutottam el oda hogy kezdeni akarok magammal valamit.Vagy is hazudok,hiszen ez már érett bennem,most jöttek össze úgy a dolgok hogy sikerült egy egész korrekt kis edzőtermet összehoznom magamnak,van itthon pár egykezes súlyzóm,1-2 rudam,egy fekve nyomó padom illetve egy multi gépem.Szerencsém volt,így most kb. 1-2 hónap alatt összejöttek ezek a cuccok,így szívesen belevágnék az edzésbe,csak konkrétan lövésem sincs hogy hogyan...
Mivel nagyon vékony vagyok,gondolom először fel kéne szednem pár kilót hogy tudjak mit gyúrni nem?Mármint szeretnék 'vastagabb',férfiasabb lenni,mert kezdem égőnek érezni a mostani állapotomat.De ehhez mit kéne tennem?Fehérje,táplálékkiegészítők?Mivel fejlődhetnék a leggyorsabban és leghatékonyabban?
Ajánlottak nekem mindenféle cuccokat,hogy 1-2 hónap alatt ilyen-meg olyan leszek,de nem vagyok a vizes-lufi kezek híve,ezért vagy normálisan csinálom,vagy sehogy,inkább lassabban,de normálisan.
Valami étrenddel kapcsolatos tanács?
Bármilyen segítségnek örülnék,és nagyon megköszönném.
Üdv.
"Engem a foci megtanított győzni és megtanított arra is, hogy az öröm úgyis felülkerekedik a bánaton, hogy a gól maga a boldogság, a megkönnyebbülés és a gyógyír, minden addigi kihagyott helyzetre."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.16. 15:59:58

Lábedzés után is szoktatok aerob edzést végezni? VAgy levezetést futópadon? :lol: Én leginkább kézjárásban mennék olyankor haza, úgyhogy elképzelhetetlen, hogy közvetlenül lábedzéss után futni tudjak.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.16. 09:01:04

http://hu.stillmass.eu" target="_blank

Erről az oldalról tud valaki valamit? Én régebben rendeltem innen fehérjét, elégedett is voltam vele, csak mivel nekem ismeretlen maga az oldal és a termékei egy része, így hátha tud valaki érdemben nyilatkozni róla.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.10. 09:07:23

Van, aki küzdősportol köztetek és pesti? Mit űztök, hol és milyen körülmények között? Kempot szeretném régóta elkezdeni és úgy tűnik, hogy 2014 től megteremtődik a keret is :D
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.09.04. 09:30:11

LM10 írta:Srácok, kéne egy kis segítség:

Felszedtem egy kis felesleget. 190cm/100kg vagyok. Eléggé sok a buli meg az ivászat, szerintem ez vitte fel a sörhasat, plusz a testedzést is abba hagytam...legrosszabb kombó. Már ott tartok, hogy zavar a dolog, és szeretnék ellene tenni. Nem The Rock testre vágyam csak pár kiló minusztól ,amitől egy sima átlagos testem lenne. Tud valaki e célra étrendet, vagy edzséstervet ajánlani?

Előre is köszönöm! :)
Nem kell ide nagyon komoly diéta, főleg mert ezekszerint nem vagy se testépítő, sem komoly sportoló így szerintem elég, ha egy darabig kerülöd kicsit a szénhidrátokat: ezeket zárnám ki: tészta, rizs, kenyér / még a barna is mert úgy gyorsabb lesz. Helyette köretnek én túrót, zöldséget ajánlok. Hús mehet rendesen, csak ne legyen túl zsíros.

Nem tudom kell e mondani hogy sütemény, cukorka, üditő abszolút tilos. Nem tudom az emberek nagyrészének ez fájó pont én ezt tudtam legsimábban kizárni amikor étrend volt, utána pedig hozzászoktam és egyátalán nem eszek sütit, üdítőt nagyon ritkán.

Szerintem a pia is belefér alkalomattán. Gondolom te sem napi szinten vedelsz.

Szerintem ha ezeket betartod egy hónap, két hónapig simán lemásznak a kilók. Ellenben nem olyan szenvedős mert nekem sok zöldség kis hússal megadta a jóllakottságot, nem kelett szenvedni azzal, hogy folyton éhes vagy.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.04. 08:10:30

Végre nőtt az alkarom :D:D ELkezdtem rendszeresen, kétnaponta edzeni egy hónapja. Most már van remény, hogy nem női alkarral halok meg férfi létemre :D
Kép
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.08.29. 23:52:16

LM10 írta:Én ide vagy 2 éve tuti nem írtam
Fogadunk egy ban-ban?
LM10 írta:Értem, és csak rendes futás elég?
A rendetlen milyen?
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.08.29. 22:15:31

Hogyne lenne elég, meg egy kis pacal.
Mellé nyomod a Sibutramine-t, vagy a Clenbuterol-t aztán zsíros kenyértől is fogysz.
Este ne egyél már mást csak fehérjét, meg ződet.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.29. 22:13:46

Annyi se kell. Elég ha nem iszol, és nézegeted The Rock képeit, 2hét alatt garantáltan siker.

Vedd már a fáradtságot, hogy visszaolvasol, tényleg bosszantó, hogy 3havonta idejössz és ugyanazt megkérdezed, ráadásul még a topik is tényleg miattad le kinyitva.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2013.08.29. 22:08:52

Sanama írta:
LM10 írta:Srácok, kéne egy kis segítség:

Felszedtem egy kis felesleget. 190cm/100kg vagyok. Eléggé sok a buli meg az ivászat, szerintem ez vitte fel a sörhasat, plusz a testedzést is abba hagytam...legrosszabb kombó. Már ott tartok, hogy zavar a dolog, és szeretnék ellene tenni. Nem The Rock testre vágyam csak pár kiló minusztól ,amitől egy sima átlagos testem lenne. Tud valaki e célra étrendet, vagy edzséstervet ajánlani?

Előre is köszönöm! :)
Mondjuk kezd azzal, hogy nem iszol annyit.
"Átlagos" tested is csak akkor lesz, ha olyan melót raksz bele, mint mindenki más, akár The Rock is, csak mondjuk nem fogod annyi ideig csinálni, meg nem szedsz dolgokat.
Értem, és csak rendes futás elég?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.29. 21:51:20

LM10 írta:Srácok, kéne egy kis segítség:

Felszedtem egy kis felesleget. 190cm/100kg vagyok. Eléggé sok a buli meg az ivászat, szerintem ez vitte fel a sörhasat, plusz a testedzést is abba hagytam...legrosszabb kombó. Már ott tartok, hogy zavar a dolog, és szeretnék ellene tenni. Nem The Rock testre vágyam csak pár kiló minusztól ,amitől egy sima átlagos testem lenne. Tud valaki e célra étrendet, vagy edzséstervet ajánlani?

Előre is köszönöm! :)
Mondjuk kezd azzal, hogy nem iszol annyit.
"Átlagos" tested is csak akkor lesz, ha olyan melót raksz bele, mint mindenki más, akár The Rock is, csak mondjuk nem fogod annyi ideig csinálni, meg nem szedsz dolgokat.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2013.08.29. 21:44:38

Okés, nem akartam itt nagy problémát, azóta már olvasgatom az ős kommenteket :D

Én ide vagy 2 éve tuti nem írtam, de mások elég sokszor, szóval nem volt ez annyira értelmetlen topic 8)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.08.29. 21:39:01

Arról nem is beszélve hogy maga a topik is a kollega miatt lett =D>
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.08.29. 21:32:28

LM10 írta:Srácok, kéne egy kis segítség:

Felszedtem egy kis felesleget. 190cm/100kg vagyok. Eléggé sok a buli meg az ivászat, szerintem ez vitte fel a sörhasat, plusz a testedzést is abba hagytam...legrosszabb kombó. Már ott tartok, hogy zavar a dolog, és szeretnék ellene tenni. Nem The Rock testre vágyam csak pár kiló minusztól ,amitől egy sima átlagos testem lenne. Tud valaki e célra étrendet, vagy edzséstervet ajánlani?

Előre is köszönöm! :)
Neked nem unalmas még, hogy újra és újra lefutod ugyanazokat a köröket?

Idejössz x havonta, felteszed ugyanazokat az idétlen kérdéseket, arról nem beszélve, hogy ha egy értelmes mondatot találok a hszed-ben, már boldognak mondom magam.

Ajánlani csak azt tudom, hogy olvasd el az elejétől a topicot, és számold össze, hányszor játszottad már ezt el.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2013.08.29. 21:17:16

Srácok, kéne egy kis segítség:

Felszedtem egy kis felesleget. 190cm/100kg vagyok. Eléggé sok a buli meg az ivászat, szerintem ez vitte fel a sörhasat, plusz a testedzést is abba hagytam...legrosszabb kombó. Már ott tartok, hogy zavar a dolog, és szeretnék ellene tenni. Nem The Rock testre vágyam csak pár kiló minusztól ,amitől egy sima átlagos testem lenne. Tud valaki e célra étrendet, vagy edzséstervet ajánlani?

Előre is köszönöm! :)
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.22. 12:37:36

Itt megint az a kérdés, hogy kinek mi a célja. Amatőrként nem kell annyira ráfeszülni a dolgokra, az önmagában is hatalmas plusz ha a szemetet kiszórod az étrendedből (cukros üdítők, chips, csoki, etc.) és odafigyelsz a rendszeres, minőségi étkezésre.

Egy nagyon jó, atletikus forma így is elérhető komoly edzéssel.

Aztán nyilván van ennél sokkal komolyabb szint, de az egy más műfaj.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.22. 09:05:21

MEgkövetem magam :lol: Elfeledtem, hogy a pulykamell ennyivel több szírt tartalmaz.

És abban is igazad van, hogy nem testépítő szinten kell nézni a dolgokat. Egy átlagon felüli fizikumhoz már a cukor liszt és a zsíros ételek kiiktatása is elegendő lehet.
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.08.21. 17:06:25

A karaj a maga 8-9 grammos zsírtartalmával a pulyka 6-7-esével szemben inkább összehasonlítandó, mint a 2-es csirkével. :D
Egyébként ettől függetlenül ehet mindenféle húst. Nem hiszem, hogy penge forma a cél egy nem sportoló embernél, mert akkor már a vízzel is játszania kell.
Persze, ha valaki ereket akar látni a hasán, akkor az is megoldható, de az már keményebb munka lesz. :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.21. 16:22:05

Igazad van, az étkezésnél inkább mentem rá a tiszta kajára, mint a diétásra.

Egyértelmű, hogy a mértékletesség elve mindenhol követendő :wink: Nem fél kiló szotyit kell elpattogtatni.

Egy pulykamellett azért nem mondanáék a zsírosabb húsok közé. Lehet, a csirkemellnél valamivel zsírosabb, de a karajjal nem hasonlítanám össze :lol:
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.08.21. 15:02:34

A tészta nem való diéta alatt, bármilyen is legyen. Persze lehet enni, de olyan kis mennyiséget szabadna, amitől az ember nem lakna jól. Mert egy 100 g tészta kb. három másodpercig lenne a tányéron, míg 100 g rizstől már sokan hánynának is, annyival laktatóbb, egy átlag embernek. Ez főve több, mint negyed kilós súllyal számolható.

A pulyka is zsírosabb húsdarabnak számít. Inkább a vadhúsok, amik még elférnek. Nekem a pulyka szokott lenni a csalókajám, ha diétázok, meg a karaj... :)

A magvakkal meg óvatosan, mert abból is csak kis mennyiség az elfogadott. Sokan átviszik a tömegnövelésről, az egyébként egészséges magvaikat, amit marok számra fogyasztottak, de itt az már túl lőne a célon.

A tojásfehérjét meg kihagytad, mint fogyasztható ételt. Pedig hasznos. Reggeli/Vacsora tökéletes megoldása. Reggel: t.k. kenyér, zöldség, c. cheese - Este: zöldség, cottage cheese körítéssel.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.21. 09:59:42

Hosszú téma. MErt megközelítő értékeket lehet cska belőni elsőre, ami a testtípusodtól is függ. Tehát, ahogy leírták, magas fehérjetartalom, ami súlyzós edzésnél jelent mondjuk 1,5 - 2 g/ testsúly kg. A többi pedig eléggé változó lehet, típustól függően, amit főleg kísérletezéssel és saját magad megfigyelésével fogsz megismerni.

Egyébként a kajában pedig a "tiszta" étkezésre kell a hangsúlyt fektetni, ami főként az előre elkészített ételek, gyorskaja, cukor és fehérliszt elhagyásán alapul. Tehát marad a hús, főleg csirke, pulyka, hal, marha (ló stb..azért van alternatíva) Zöldségek (többnyire, amik tényleg zöldek: Spenót, káposzta, uborka, paprika brokkoli stb.) és teljes kiörlésű tészták, barna rizs, zappehely. Zsírok: Olajos magvak, főleg mandula, tökmag, lenmagolaj, mogyoró.

Ezek után jöhetnek a tápkiegészítők...
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.08.20. 15:59:32

Torrentre nem tesznek ingyenes anyagokat. Legalábbis normális oldalon.
A "könyv" itt érhető el:
http://www.pdf-archive.com/2011/11/26/d ... -kapszula/

Kérdezni pedig csak nyugodtan kérdezz itt. Legalább mások is tanulnak belőle. Az alapja a diétának egyébként egyszerű. Sok fehérje, kevés szénhidrát, sok zsír, és kalóriadeficit. (a sok=egy átlagos étrendnél több)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.08.20. 14:41:08

ott van a sárga kapszula torrenten annál direktebb válasz hova kellene :?:
tényleg annyira alap ha valaki annyira nem hajlandó hogy azt végigolvassa az tizen X oldalt akkor tényleg nincs értelme elkezdeni mert akkor a többit is pont olyan magasról fogjal teliberakni.
Insanity?
Tetszik a dolog. Valaki arra vonatkozóan tud valami tanácsot adni, hogy sportolás melett érdemes e, vagy bírható e? Szóval itt a nyár, és egy sportoló életében az alapozás. Válalható melette a program?

Vagy érdemes inkább az alapozás után belekezdeni? Szerintem utána nem okozhat túl nagy gondot.
Milyen az alapozás hogy néz ki, heti hány edzés milyen intenzitás, kaja rendbe van, tápkiegek pl ilyenkor nagyon hasznos glutamin, bcaa stb rendbe van? Milyen állapotban kezdted az alapozást?
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.08.20. 14:11:14

visca el barca írta:aki vmennyire ért az edzéshez kapcsolódó tápálálkozáshoz, írjon már rám priviben lenne egy-két alap kérdésem. próbálok infót bogarászni a neztről, de jobb lenne direkt válaszokat kapni. köszi
MQuC kollégát kérdezd, ő a szaki az ilyenekben. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.20. 13:22:02

aki vmennyire ért az edzéshez kapcsolódó tápálálkozáshoz, írjon már rám priviben lenne egy-két alap kérdésem. próbálok infót bogarászni a neztről, de jobb lenne direkt válaszokat kapni. köszi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése