Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.30. 20:13:15

srácok,kérhetnék pár pörgős és nézhető akciófilmet az elmúlt 10 évből?
nincsenek különösebb igényeim,pörgős legyen,kevés párbeszéddel,hogy el ne aludjak rajta.
köszi
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.30. 20:00:19

Dictator Trailer
Ez de nagy hülyeség lesz! :D Már nagyon várom! :lol:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.30. 13:06:25

unthinkable

egy 4 fal között játszódó terrorista vs FBI-CIA meg minden film. jó a szerepeosztás (samuel l jackson, carie-anne moss), de nekem vhogy nem jött be az egész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.30. 12:26:04

http://9gag.com/gag/3623257
Mother of God

Agora
Talán elég annyi, hogy érdekes. Nem megyek bele most a kultúrák és a vallások harcába
"And my heart will leave you never."
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.30. 02:10:16

Kép


Machine Gun Preacher

10/10

szvsz, mindenkinek látnia kell.
KépKép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.03.28. 18:14:58

barca 1986 írta: ha kőkemény magyarra vágytok: roncsfilm. 90es évek eleje, 8. kerület
Ezt a filmet mondjuk józanul nem igen lehet megnézni, de azért vannak benne jó jelenetek...

Összeomlás: észre se vettem, hogy ott volt a felsoroltak között. Egyértelműen 10/10. Olyan rég láttam, hogy most neki is állok leszedni...
Avatar
barca 1986
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2010.03.23. 14:44:08
Tartózkodási hely: Barcelona, Travessera de les Corts 82. / Nyíregyháza

2012.03.28. 11:21:37

visca el barca írta:
messideco írta:Ajánljatok nekem magyar filmeket. Jó sok van szerintem belőlük, láttam is jó párat, de na, az ember kíváncsi mindig újakra :)
.
ha kőkemény magyarra vágytok: roncsfilm. 90es évek eleje, 8. kerület
desde 07.05.1986. Steaua Bucharest - FC Barcelona
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.27. 02:18:42

Manhattan
Woody Allen for president! Nagyon szívesen megismerném személyesen az ürgét, mert nagyon nagy arc. Ez a filmje is vitt mindent, egyik kedvenc rendezőm lett a pali :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.25. 14:27:04

Az,az.
Tényleg jobbnál jobb filmek voltak. Talán akkor néztem ilyen jó turnust, mikor az IMDB top50-et kezdtem falni :D

Maga film a lehető legegyszerűbben bontja ki a dolgokat, azonosulni tudtam a főszereplővel,
nem itéltem el a tetteit személy szerint... :oops:
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.25. 14:19:21

összeomlás hogy tetszett?

nekem az egyik top filmem... hihetetlenül egyszerű, semmi csicsa, mégis nagyot üt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.25. 13:53:18

Jó hogy ma írtad, mert holnap már nem tudnám megvenni :D
Talán este megnézem.


P.U.Y.O.L. írta:Amúgy a felsoroltakból a Szakasz és a Gettómilliomos viszi a prímet, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy 2-3 filmet nem láttam ezekből
Szakasz. Igen, nagyon nagy film, tetszett is nagyon, ott van az egyik szereplő az avámon. De volt 2-3 melyik még ennél is jobban tetszett :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.25. 13:37:06

Felhő a Gangesz felett

Fú gyerekek ez nagyon megcsapott. Totál meggyilkolt.
Szenzációs magyar film, főszereplője egy drogfüggő srác és a lány aki segíteni próbál rajta.
Ajánlom mindenkinek akit érdekel a drogos téma, meg Elődnek is. Úgy rémlik te érdeklődtél magyar filmek után anno. Ezt lessed meg! :)

9/10
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.03.24. 17:12:34

messideco írta: 24 nap alatt sikerült megnéznem 28 filmet. A lista: Kvíz-show, Francia kapcsolat, Szakasz, Gettómilliomos, Jákob lajtorjája, Legényanya, 500 nap nyár, Olasz meló, Parfüm - Egy gyilkos története, Aljas utcák, Hacsi - a leghűségesebb barát, Pop, csajok, satöbbi, Philadelphia, Annie Hall, Erik, a viking, Két test, egy lélek, Erik a viking, A tetovált lány, Dr. Jekyll és Mr Hyde, A boldogság nyomában, Sörgyári capriccio, Üres város, Levelek Ivó Dzsimáról, Hervadó virágok, Összeomlás, Egy komoly ember.
[/color]
Az Erik, a viking ennyire tetszett? :lol:
Amúgy a felsoroltakból a Szakasz és a Gettómilliomos viszi a prímet, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy 2-3 filmet nem láttam ezekből.

Az Erik, a viking meg nem rossz, de szerintem mesze elmarad a Brian életétől és a Gyalog galopptól...

szerk: A Lincolnos badarságokhoz meg csak annyit, hogy szegény Abe-et lassan Chuk Norrisi "magasságokba" röpítik. Nem igazán értem, hogy miért kell egy valós történelmi személyiséget belekeverni az effajta történetekbe. :roll:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.24. 12:11:11

Mint már említettem el kezdtem vezetni az általam látott filmeket havi bontásban.

Lezárom most a hónapot, mivel jövő héten már nem fogok filmeket nézni, egyrészt kissé belefásultam, másrészt sorozatokat kezdek nézni.

Jobbnál jobb filmeket láttam ebben a hónapban, nagyon erős mezőny volt.

A legnagyobb csalódás nálam az Erik a viking és a Gettómilliomos voltak. Mindkét filmről jó dolgokat hallottam, de az elsőt nyögvenyelősen, a másodikat már be sem fejeztem talán.

A hónap filmje A tetovált lány svéd változata. Két részben tudtam megnézni, éjszaka lévén elálmosodtam. Reggel viszont befejeztem. Remek film, nagyon lekötött, zseniális bűnügyi film. A többi része is be van szerezve természetesen.

A második talán az Annie Hall. Woody Allenről sok jót hallottam, nem csalódtam az öregben. Ebben a filmben is hozza a magas szintet, a szövegek remekek, igazi klasszikusról van szó.

A harmadik a Philadelphia - Érinthetetlen. Denzel Washington és Tom Hanks ismét bizonyították adottságaikat. A film témája nagyon kényes, kihozták a maximumot belőle. A néző azonosulni tud mindenképp egyik vagy másik szereplővel.

Különdíjat érdemelne a Picasso kalandjai és a Szegénylegények. Előbbi svéd vígjáték, amolyan Monthy Piton stílusa van. Meglepően vicces a film, nem gondoltam ezt a svéd filmművészetről, hogy ilyet is tudnak.
A másik Jancsó Milkós filmje, a Szegénylegények. Március 15-e kapcsán vetítették, úgy döntöttem, hogy megnézem. Érdekes párhuzam van a film témája és a rendező korában levő viszonyok között. Érdemes megnézni a filmet, kiemelkedő alkotás.

24 nap alatt sikerült megnéznem 28 filmet. A lista: Kvíz-show, Francia kapcsolat, Szakasz, Gettómilliomos, Jákob lajtorjája, Legényanya, 500 nap nyár, Olasz meló, Parfüm - Egy gyilkos története, Aljas utcák, Hacsi - a leghűségesebb barát, Pop, csajok, satöbbi, Philadelphia, Annie Hall, Erik, a viking, Két test, egy lélek, Erik a viking, A tetovált lány, Dr. Jekyll és Mr Hyde, A boldogság nyomában, Sörgyári capriccio, Üres város, Levelek Ivó Dzsimáról, Hervadó virágok, Összeomlás, Egy komoly ember.

Jobbnál jobb filmek mind, van köztük Scorsese, Coenék, Cronenberg, Eastwood, Jarmusch, az amcsi filmek mellett vannak csehszlovák, svéd, kanadai és természetesen magyar filmek is.

Bocsi, hogy hosszú voltam :)

"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.03.23. 19:07:23

Deus írta:ennél már lejjebb nincsen... kifogytak az ötletekből...

http://www.youtube.com/watch?v=1wMPlz5E ... AAAAAAANAA

Abraham Lincoln mint vámpír vadász... tejóég #-o
Az semmi.... http://filmdroid.blog.hu/2012/03/20/abr ... s_elozetes :lol:
Amúgy én tuti meglesem. (nem az asylumosat :D )
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.03.23. 18:19:38

messideco írta:http://hungarian.imdb.com/list/AlBs0QDwoT0/
Az ázsiai filmek kedvelőinek :)
A koreai filmek valahogy nem jönnek be annyira,pár kivételtől eltekintve.
Viszont ha már ázsiai filmek,ajánlanék párat én is(annak a kb. 3 embernek aki szereti :lol: ) Az első egy Takashi Miike film,a Crows Zero. Aki látott pár animét az tudja hogy visszatérő elem az olyan középiskola ahol bandák vetélkednek egymással,a tanárok nem mernek bemenni órára,stb..Na ez pont ilyen iskoláról szól,helyenként elég pátoszos,néha szentimentális,mint a japán filmek általában,de ezzel együtt elég pörgős,a bunyós részek látványosak,és nem is túl véres.Tökéletes kikapcsolódás estére.
A másik egy vígjáték,amit Hold up down címen találhattok meg. Kicsit Guy Ritchie utánérzése van az embernek,arra gondolok hogy több szálon fut a sztori az események látszólag egymástól függetlenek,de a végére kiderül hogy minden összefügg egymással. Ha ettől eltekintünk akkor nagyon is ajánlós film.
Az utolsó egy mini sorozat,a Shimokita glory days amely egy szerencsétlen lúzerről szól aki,hogy imponáljon a kedvesének egyetemre akar járni. De hogy-hogynem csak egy olyan lakásban talál albérletet ahol egy rakás fiatal lány él..férfi a közelben sincs. Ebből sejthető a fő csapásirány(lobogó cicik,letartóztatás bugyilopásért,féltékeny barátnő,stb..) Nem vártam tőle túl sokat,de kellemes csalódás volt.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.23. 16:31:39

Deus írta:ennél már lejjebb nincsen... kifogytak az ötletekből...

http://www.youtube.com/watch?v=1wMPlz5E ... AAAAAAANAA

Abraham Lincoln mint vámpír vadász... tejóég #-o
És akkor ehhez mit szólsz?

http://filmbuzi.hu/archives/2012/03/21/ ... paign=blog

Michael Bay a hétvégén azt nyilatkozta, hogy űrlények lesznek a harcos teknősök, ezzel hihetőbbé téve a létezésüket a gyerekek számára.

:lol: :lol: :lol:

Bay valami nagyon durva tudatmódosítót nyomat szerintem.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.23. 16:27:06

ennél már lejjebb nincsen... kifogytak az ötletekből...

http://www.youtube.com/watch?v=1wMPlz5E ... AAAAAAANAA

Abraham Lincoln mint vámpír vadász... tejóég #-o
KépKép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.23. 08:22:50

http://hungarian.imdb.com/list/AlBs0QDwoT0/
Az ázsiai filmek kedvelőinek :)
"And my heart will leave you never."
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2012.03.23. 00:46:14

ozsimiki írta:Warrior

Nekem tetszett, kicsit se unatkoztam, karakterek rendben voltak, sport értékbe nem megyek bele, de szntem nem az volt itt a lényeg.

10/8.8

Drive

Hát na, nekem nem tetszett. Ryan Gossling megint hozott egy mélabús, szótlan karaktert, ezzel nincs baj,de az egész film szerintem olyan se füle ,se farka. Sztori szntem gyenge, illetve ha már ez,akkor egészen gyengén kivitelezték. Kinek mi a véleménye a filmről? Szoktam szeretni a lassabb filmeket is,mint ez, de itt még se fogott meg semmi.

10/5.5
Abszolút egyetértünk. :) A warrior hatalmas film, bár a befejezés kissé elcsépelt/kiszámítható, szóval Hollywoodias. de minden más rendben volt. A film végig izgalmas tudott maradni, a karakterek szerethetőek és a harc jelenetek is élethűek.

A Drive viszont valami undorítóan rossz. :D egy 8.0-s imdb-s átlag után nem ezt várnám egy filmtől, hihetetlen, hogy az emberek mennyire befolyásolhatóak, ha a kritikusok azt mondják ez egy jó film egyből mindenkinek tetszik ( tisztára mint az Eredet-nél...). Gyenge sztori, rossz színészi játék. Ryan Gosling annyira idegesítő amikor csak áll és kussol, ezek lusták voltak még párbeszédeket is írni????!!! Látszik rajta, hogy Oscart akartak nyerni. Túlzottan mesterkélt. Az ilyen filmek a legrosszabbak, látszik rajta, hogy ez amolyan "művészfilm" akar lenni minden áron és valahogy sehogy sem jön össze, a végeredmény totál unalom. A kritikusok nélkül ez a szörnyűség sehol sem lenne. (megjegyzem az én szememben így sincs.)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.23. 00:27:48

ozsimiki írta: Drive

Hát na, nekem nem tetszett. Ryan Gossling megint hozott egy mélabús, szótlan karaktert, ezzel nincs baj,de az egész film szerintem olyan se füle ,se farka. Sztori szntem gyenge, illetve ha már ez,akkor egészen gyengén kivitelezték. Kinek mi a véleménye a filmről? Szoktam szeretni a lassabb filmeket is,mint ez, de itt még se fogott meg semmi.

10/5.5
egy "művészi" köntösbe bujtatott b kategorias film.
Refn megprobalta jo zenével, és szokatlan stilussal eladni a filmet. sikerült, mert a nézők és kritikusok nagy része oda meg vissza van a filmtől. szerintem csak szimplán tré. a zenék viszont elég jok, azokat nagyon eltalálták.
egyre többen el vannak ájulva az ifju rendezotol - sokan a masodik tarantinot látják benne - de nekem egyelore semmi nem jon át belole.
igaz csak ezt, meg a valhallat láttam eddig tole, de utobbi vmi rettentoen furcsa "film" volt.
van neki régebbről egy három részes drogos/bunozos filmje, majd arra még kivancsisagbol ráfekszem, mert állitolag az teljesen más stilus.
várom h mit tud a gyerek a későbbiekben domboritani, majd meglátjuk.
visszaterve a drivera, nekem teljesen hiteltelen volt gossling pszichopata karaktere. pedig elvileg tehetséges ürgéről van szó, én a fél nelsonban láttam abban viszont nagyon jo volt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.22. 23:36:46

Warrior

Nekem tetszett, kicsit se unatkoztam, karakterek rendben voltak, sport értékbe nem megyek bele, de szntem nem az volt itt a lényeg.

10/8.8

Drive

Hát na, nekem nem tetszett. Ryan Gossling megint hozott egy mélabús, szótlan karaktert, ezzel nincs baj,de az egész film szerintem olyan se füle ,se farka. Sztori szntem gyenge, illetve ha már ez,akkor egészen gyengén kivitelezték. Kinek mi a véleménye a filmről? Szoktam szeretni a lassabb filmeket is,mint ez, de itt még se fogott meg semmi.

10/5.5
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.22. 17:05:54

soadroli írta:Chernobyl Diaries
Most ez ilyen Sziklák szeme-féle mutánsos-gyilkolászós lesz? Jöhet 8)

régóta várok már egy jo csernobiles sztaffot, de tulléphetnének már ezen a kocsi nem indulós-nincs térerős-sikongatós tinis vonalon, mert ez így egy nagy nulla lesz. :? :(
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.03.22. 16:37:04

messideco írta:Kicsit off, nem reklám:

Odaát, a madridistán indul a filmklub harmadik köre. Jelentkezni a mai naptól lehet. Aki regisztrálva van csatlakozzon szerintem (lui s még egy páran)
Ott leszek. speedman

Chernobyl Diaries
Most ez ilyen Sziklák szeme-féle mutánsos-gyilkolászós lesz? Jöhet 8)
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.22. 08:43:30

Kicsit off, nem reklám:

Odaát, a madridistán indul a filmklub harmadik köre. Jelentkezni a mai naptól lehet. Aki regisztrálva van csatlakozzon szerintem (lui s még egy páran)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése