Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.01. 22:19:39

S.Agüero írta:Utóbbi évek legjobb filmje az Érkezés nálam.
Szerintem ez van messze tőle. :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.04.01. 22:12:31

Petr írta:
MQuCsabi írta:Noctumal animal..... még csak most nézem. Ez iszonyat nyomasztó. :/
Szerintem az utóbbi pár év legjobb filmje. 8)
Attól azért messze van, de tényleg jó film.

Utóbbi évek legjobb filmje az Érkezés nálam.

Mostanában amit néztem, és tetszett, az az Erőszakik, Wind River és a Három óriásplakát.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.04.01. 22:09:39

MQuCsabi írta:Noctumal animal..... még csak most nézem. Ez iszonyat nyomasztó. :/
Szerintem az utóbbi pár év legjobb filmje. 8) Legalábbis ez jött be a legjobban a közelmúltban.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.01. 22:06:01

Noctumal animal..... még csak most nézem. Ez iszonyat nyomasztó. :/
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.25. 18:36:42

COCO

Hát kérem szépen mi volt ez? Mi volt ez a film???? Nem is írok róla semmit, nézze meg mindenki, papírzsepit tegye oda maga mellé, mert a végén a taknyotok nyálatok egybe fog folyni :D

10/10-es animációs film, de olyan minőségben, hogy a 2017-es évben simán jelöltem volna oscar-on a legjobb filmre is.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.03.22. 14:14:03

Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2018.03.16. 14:58:54

visca el barca írta:
zola8787 írta:Semmivel sem rosszabb, mint a 2010-es évek győztesei (Király beszéde, 12 év rabszolgaság, Argo-akció, Birdman pff, Holdfény, Spotlight).
ezek közül egyedül az argo akciót láttam a többi nem is érdekelt, de az nekem jobban tetszett
Egyébként a Király beszédét én viszonylag későn néztem meg, mivel nem tudtam miről szól, így azt hittem valami számomra unalmas film lesz. Végül rávettem magam továbbra is úgy, hogy még mindig teljesen mást vártam, így ez a film az egyik legnagyobb pozitív csalódás volt számomra, az utóbbi időben.
A 12 év rabszolgaság nekem nagyon tetszett, de nagyon sok ilyen témájú film született, ez sem mentes a szokásos kliséktől.

A felsorolásból nekem a Holdfény tetszett legkevésbé, a szokásos Oscar-os polkorrektség mintapéldája, de ettől függetlenül egy bizonyos színvonalat természetesen megüt.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.03.16. 14:13:20

Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 23:30:48

Pendriveon oda tudom adni, avahy nem tudom, fel tudom e esetleg google driveba tölteni neked. Küldj privátban email cimet, holnap megprobálom
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.03.15. 22:14:09

MQuCsabi írta:Magon fent volt. Nekem is megvan :)
Letiltották. Tiltólistán van. Anno érdeklődtem fórumon, hogy miért, de még én lettem legyökezerve. Oké.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 22:13:08

Magon fent volt. Nekem is megvan :)
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.03.15. 21:59:43

Srácok, a Magyarok a Barcáért elérhető valahol? Google-ban nem találom sehol. Nem sajnálom érte az 1800 Ft-ot, hogy megvegyem, de konkrétan nincs dvd lejátszó sem a laptopomban. Ötletek? Köszi! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.13. 16:30:43

Nero, ha az tetszett, lesd meg az Erőszakos múlt-at.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.13. 08:18:51

csababarca írta:A Spotlight jó, pótold veb.
azt nem is láttam a felsorolásban, de láttam már, jó film. 12 év rabszolgaság, király beszéde, birdman, moonlight viszont abszolút nem érdekel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.13. 00:13:02

Eastern Promises - Gyilkos ígéretek

Na ez nagy film volt, aki tud hasonlókat írja le nyugodtan.

Star Warsot végignéztem amúgy,
http://thefederalist.com/2017/12/18/las ... ovie-ever/" target="_blank

Ugyanez a véleményem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.10. 22:52:20

Nero. írta: A Solot azért megnézem majd, ha jól tudom azt már nem ez a kör rendezi.

Arra viszont mérget vennék hogy Lucas erősen megbánta hogy eladta a jogokat, hiába a többszázmillió dollár.
A Solonál félúton kirúgták a rendezőt és Ron Howard (Egy csodálatos elme, Grincs :D ) vette át félúton a cuccot, és elvileg a Disney fel van készülve, hogy óriási bukó lesz :D

Lucast én baromira sajnálom, így is egy csomó pénze volt, szóval semmi nem indokolta, hogy eladja a cuccot. Elvileg kész ötletekkel adta oda a jogokat, de a Lucasfilm elnöknője, aki a filmvilág Hillary Clintonja kikukázta az egészet.
Akárhányszor nézek interjút a csávóval, egyáltalán nem kelti egy boldog ember benyomását. Tegnap adták át Mark Hamill csillagát Hollywoodban, ott is mondott egy beszédet, aminek az volt a vége, hogy ő már kiszáll a játékból és nem csinál több filmet. Az új Indiana Jones filmhez se lesz semmi köze. Pedig nagyon megnéztem volna bármi újat tőle, akár nem Star Warst is, mert pl. az American Graffiti nekem kifejezetten tetszett, és azért még Oscar jelölést is kapott.
csababarca írta: Nagyon jól kitalálta, és megalkotta az SW világát, de ő nem tudott már rajta lökni.

Nálam a legzavaróbb jelenet továbbra is (most fejezte be a megnézést már sokadjára)

a Finn-Rose megmentés jelenet,és az azt követő párbeszéd. Az Lucasos volt, atyaég, de kínos még most is. Szánalmas, hogy ezt benne hagyták. Eleve az egész jelenet üthetett volna, ha Finn belerepül a lövegbe, meghal, de ennek ellenére nem robban szét a löveg. Erre jön ez a végtelenül kínus bullshitgenerátorral megalkotott rövidke beszélgetés. Nálam ez volt az SW mélypontja, még Anakin homok monológjánál is nevetségesebb volt kb, pedig az komoly szint. :mrgreen:
Azért azzal nem értek egyet, hogy ne tudott volna rajta lökni, mert ha másra nem is, arra mindenképp jó volt az előzménytrilógia, hogy kibővítette az univerzumot. Nálam a mai napig a Sith-ek bosszúja a legnagyobb és annak a 66-os parancs jelenetében több bolygó meg világ van, mint az egész eredeti trilógiába.

A Spoileres résszel meg abszolút egyet értek, talán szóról-szóra ezt írtam annó én is. Lehet fikázni Jar Jar-t, a fent említett homok monológot vagy bármit, de az a jelenet a legalja.

Úgy meg főleg, hogyha feláldozza magát a Finn,
akkor legalább lenne értelme a szálának és meglenne a karakterfejlődése. Úgy kezdi az egészet, hogy le akar lépni, és a végén feláldozná magát, de gondolom fekete karaktert nem lehet kinyírni, mert az nem túl PC.
Láttam én is, hogy felkerült a tékába, holnap megyek a gépemért akkor leszedem és adok neki mégegy esélyt, bár lehet meg fogom bánni.
A Spotlight meg nekem is felkeltette az érdeklődésemet, azt is kikölcsönzöm :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.10. 22:34:01

zola8787 írta:Bizony, bár aki butaságnak tartja a vallást (pl én), annak fel fog menni a vérnyomása a filmen.
Én nagyon remélem, hogy aki ezzel nem volt tisztában, annak is felmegy a vérnyomása, legyen vallásos vagy sem. :)

Az utóbbi években az egyik kedvenc filmem, melegen ajánlom mindenkinek.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.10. 21:57:55

csababarca írta:
A Spotlight jó, pótold veb. Már ha érdekel a téma.
Engem érdekelt, és volt hasonló eset nálunk is anno, eleve olvastam pár könyvet is erről a témáról, meg cikkeket, stb. Szerintem elég jól meg is csinálták a filmet, kiváló színészekkel. És egy olyan témáról, ami tényleg köztudott nagyon sok helyen, de elpoénkodják a papos viccekkel, vagy félrenéznek. Szerintem tanulságos volt.
Bizony, bár aki butaságnak tartja a vallást (pl én), annak fel fog menni a vérnyomása a filmen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.10. 21:40:19

Spotlight-ot még nekem is pótolnom kell, nem tudtam még rávenni magam. De a 12 év rabszolgaság szerintem rohadt jó film, de a Király beszédét is érdemes megnézni. A Moonlight ugyanaz a kategória, mint a legelőször említett film.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.10. 20:39:26

Nero. írta:
Arra viszont mérget vennék hogy Lucas erősen megbánta hogy eladta a jogokat, hiába a többszázmillió dollár.
asszem 3 milliárdért vette meg a Disney a jogokat.
Bánhatja nyilván, de az 1-2-3al meg volt a lehetősége, hogy visszaemelje az SW-t ezekbe a magasságokba ahol most van (bevételekben), de elbohóckodta. Pedig a Vader fejlődéstörténeténél nem nagyon kellett hálásabb téma, de elcseszte az idétlenkedéssel, meg a gyerekes párbeszédeivel.

Nagyon jól kitalálta, és megalkotta az SW világát, de ő nem tudott már rajta lökni.

Nekem továbbra sincs bajom a filmmel, megvannak az idétlenségei ennek is, nyilván, mivel alapjában véve egy mese. Volt pár zavaró jelenet, aláírom, de ha 10-17 évesen néztem volna, akkor bejöttek volna azok is.


Gondolok itt a Porgokra pl, amit már a trailereknél szétszedtek a "hardcorefanok", de a gyerekeknek bejött. Hugom is kacarászott rajtuk, pedig 17 éves, és nem is debil.

Nálam a legzavaróbb jelenet továbbra is (most fejezte be a megnézést már sokadjára)

a Finn-Rose megmentés jelenet,és az azt követő párbeszéd. Az Lucasos volt, atyaég, de kínos még most is. Szánalmas, hogy ezt benne hagyták. Eleve az egész jelenet üthetett volna, ha Finn belerepül a lövegbe, meghal, de ennek ellenére nem robban szét a löveg. Erre jön ez a végtelenül kínus bullshitgenerátorral megalkotott rövidke beszélgetés. Nálam ez volt az SW mélypontja, még Anakin homok monológjánál is nevetségesebb volt kb, pedig az komoly szint. :mrgreen:

A Spotlight jó, pótold veb. Már ha érdekel a téma.
Engem érdekelt, és volt hasonló eset nálunk is anno, eleve olvastam pár könyvet is erről a témáról, meg cikkeket, stb. Szerintem elég jól meg is csinálták a filmet, kiváló színészekkel. És egy olyan témáról, ami tényleg köztudott nagyon sok helyen, de elpoénkodják a papos viccekkel, vagy félrenéznek. Szerintem tanulságos volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.10. 20:33:52

zola8787 írta:Semmivel sem rosszabb, mint a 2010-es évek győztesei (Király beszéde, 12 év rabszolgaság, Argo-akció, Birdman pff, Holdfény, Spotlight).
ezek közül egyedül az argo akciót láttam a többi nem is érdekelt, de az nekem jobban tetszett
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.10. 20:18:25

miro. írta:Star Wars

Szerintem ennél csak egy rosszabb Star Wars film van mégpedig a Klónok Támadása.
3 óra semmi.
Mik ezek a poénok? Amikor Luke és Leia találkozott (változott a hajam?!),vagy amikor oda adta neki a kardot Rey(erre eldobja?!),vagy amikor szétlőtték Luke-t( megsimogatja a vállát ) R2-D2 megmutatta a régi Leias videót Lukenak,erre mi volt a válasz? Ez szemétség volt,vagy valami ilyesmi... Uram ég,ezek óriási SW pillanatok,a miszitkum ami miatt Star Wars a Star Wars,vártam hogy rázzon a hideg a szitutól,ehelyett el lettek rontva olcsó poénokkal.

Yoda????? Hogy néz ki?! Jééézusom..Ennyi,ez a pár mondat..?
Hááááát basszus..
Snoke? A hetesbe ott volt mint hologram,itt most volt egy 2 perces meg egy 5 perces része,ahol meg is ölték.. :D :D :D
Ki Ő? Mi Ő? Miért volt ott? Hogy került oda? Semmi az ég világon nem derült ki.

Az ázsiai csajtól rázott a hideg,Luke meghalt,Snooke meghalt,és Phasma is úgy tűnik..
Ennek lesz egyáltalán folytatása?

Az első két órában Luke-Rey és a szörnyen elcsépelt és unalmas "urháború" ment végig.
Egyáltalán nem ütött az sem hogy Luke esetleg megölte volna Bent.
Leia űrből való visszatérése? :D :D :D
Vasember is megfagyott volna... =D>
Reyről bár ne derült volna ki hogy valójában kiktől is van,azaz hogy egy senki..
Luke elmegy meghalni egy szigetre mert ez történt Kyloval? Az a Luke,aki hitt végig az apjában,aki Yodátol várta hogy tanítsa már végre,aki nem adta fel akinek mindene volt a Leia,Han és a lázadók?
Akkora ellentmondás.

Egy mondatba összefoglalva.
Ez már nem arról szól mint az igazi Star Wars,és nem jó irányban ment el..

Egyszerű mint a faék az egész és nem szól semmiről igazából.
Pedig a Star Wars azért lett elképesztően nagy saga,mert a legutolsó kis droidnak is van valami története..Itt meg még a főszereplőknek sincs igazán.
Millió karakter,egy óriási főszál,és ezek mellé bolygók,droidok,lények,építmények stb stb stb ezeket mind kibontotta a régi film.
Ez meg semmit.

2 évet vártam erre,és nagyot csalódtam.
Elveszett a mitosz ebben a filmben ami a Star Warst magasba emelte..
Na megnéztem én is (ha valaki pár éve aztmondja hogy kijön egy SW film és nem az első napokba nézem meg hanem rá 3 hónapra akkor kiröhögöm). Vagyis pontosabban egy órát, Yoda megjelenésével kikapcsoltam mert ott lett elég nekem. Nagyjából sejtettem hogy ez lesz, ezért is nem rohantam a moziba.


Viszont annyiban megtudom védeni ezt a sztorit, hogy valahol igaza van a Disneynek abban, hogy elsősorban a 5-12 éves korosztályt célozzák meg, nekik úgy jön be igazán a komoly pénz, és elsősorban ez is üzlet méghozzá hatalmas, illetve nekem nagy kedvencem az 1-2-3 is (sőt, talán jobban tetszik mint a régi trilógia), de amikor azok kijöttek akkor 6-10-14 éves voltam, ha most jönnének ki 23 évesen lehet nem tetszenének és kiakadnék a sok baromságon.
A Solot azért megnézem majd, ha jól tudom azt már nem ez a kör rendezi.

Arra viszont mérget vennék hogy Lucas erősen megbánta hogy eladta a jogokat, hiába a többszázmillió dollár.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.05. 19:43:44

visca el barca írta:
zola8787 írta:Amúgy a mostani oscar-okat a legjobb film kivételével én is így láttam, ott a 3 óriásplakát kapta volna.
aránylag jó film, de egy oscartól marha messze van. rockwell se tudom mire kapta a szobrot, idegesítő, erőltetett töltetlék karakter, nem hiszem hogy nem volt jobb jelölt...
Jogos, bár annyi miatt kiemelném az átlagból, hogy sok idő után ez a film kötött le annyira, hogy még egy pissantásra sem mentem ki, plusz utána megtiszteltem, hogy moziban is megnézzem.
Semmivel sem rosszabb, mint a 2010-es évek győztesei (Király beszéde, 12 év rabszolgaság, Argo-akció, Birdman pff, Holdfény, Spotlight).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.05. 18:33:09

zola8787 írta:Amúgy a mostani oscar-okat a legjobb film kivételével én is így láttam, ott a 3 óriásplakát kapta volna.
aránylag jó film, de egy oscartól marha messze van. rockwell se tudom mire kapta a szobrot, idegesítő, erőltetett töltetlék karakter, nem hiszem hogy nem volt jobb jelölt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.05. 18:18:44

PCsabi írta:Kobe Bryant has more Oscars than Glenn Close, Tom Cruise, Robert Downey Jr., Harrison Ford, Joaquin Phoenix, Johnny Depp, Sigourney Weaver, Ed Norton, Christopher Nolan, Annette Benning, Ed Harris, Michelle Williams, Bill Murray and John Travolta combined.
Ez így viccesen hangzik, de ez is csak "statisztika". Az Oscar egyértelműen tök értelmetlen butaság. Van olyan év, amikor 5-6 filmnek is odaadná az ember a legjobb film díját, néha meg olyan silány az év, hogy egy közepes kapja (A víz érintése, Gettómilliomos, A tégla). Hozzáteszem, hogy a zárójelben lévő filmeket mind szeretem, a téglát kimondottan imádom, de nem olyan szintű filmek, amiket díjaznék az év filmjére.
Aztán meg nem kapja meg emiatt egy Eredet, egy Halálsoron, stb..

Amúgy a mostani oscar-okat a legjobb film kivételével én is így láttam, ott a 3 óriásplakát kapta volna.
Válasz küldése