Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.02.11. 11:08:40

Az én top5ös színészlistám:

Jason Statham
Nicolas Cage
Hugh Laurie
Al Pacino
Morgan Freeman

Igazából még lenne sok csak az ő alakításuk eléggé meghatározó az ízlésvilágomban
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.11. 10:33:27

Forrest Gump(szerintem láttad. Nem valós, fiktív történet egy visszamaradott emberről.)

A bukás - Hitler utolsó napjai (szerintem a legjobb háborús film, német szemszögből van bemutatva a második vh. vége és Hitler személye)

Schindler listája (Spilberg kitűnő alkotása, egyszer látni kell)

Chaplin (ezt kifejezettem ajánlom, Robert Downey Jr. fantasztikusan játszotta el a nagy komikus szerepét)

Az elefántember (ez már valós eseményeket dolgoz fel, David Lynch hihetetlenül mély érzéseket tud kiváltani a nézőből ebben a filmjében. Nagyon ajánlom)

Hotel Ruanda (ez is igaz történeten alapul, témája a ruandai etnikai háborúk)

127 óra (tavaly jelölték Oscarra, biztos nem fogod unni)

Út a vadonba (engem letaglózott ez a film, sokaknak tetszik, ajánlós)

A zongorista (sokaknál alapmű. Nekem előre nem tetszett, de később jöttem rá, hogy milyen értékes a film)

Éjféli expressz (ha működne még a Filmklub, ezt ajánlanám. Egy amcsi gyerekről szól, aki Törökországban kerül börtönbe. A kor politikai helyzete nem segít szabadulásán...)

Apám nevében (egészen friss filmélmény, az észak-ír - angol konfliktust tárja elénk, ez is megtörtént eset tudomásom szerint)

Egy veszedelmes elme vallomásai (nagyon-nagyon komoly film, szerintem nem sokára újranézem)

Sok lett, remélem megnézel párat közülük :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.11. 03:03:19

nálam az évtized alakítása volt hopkinstól a bárányok hallgatnak-ban, többek közt ezért is tettem a kiemelt helyre a szavazáson.
de egyszerűen még akkor is tanári, amikor csak alibizik (elefántember,atlantisz gyermekei,rítus,stb..) :)
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.02.11. 02:37:20

Köszönöm szépen az ajánlásokat mindenkitől! A leggyorsabb indiánt láttam már és nagyon tetszett, többek között ez a film is rengeteget nyomott a latba Hopkins kapcsán, amiért őt jelöltem ötödiknek a színész szavazáson. Nagyon jó érzés volt egy kedves, rendes ember szerepében is látni, így már nem csak beskatulyázva él az emlékeimben, mint egy pszichopatát alakító zseni - aki amúgy az egyik legmeghatározóbb karakter az én ízlésvilágomban a filmek terén és egyszerűen hatalmasat alakít Lecter szerepében, nincs az az elegendő mennyiségű újranézése akár A bárányok hallgatnaknak, akár a Hannibálnak, mikor ne hűlne meg bennem a vér... - hanem így volt talán a legjobb látni, mókás kis, egyszerű, öregembernek. :) Nagyon, de nagyon tetszett a film, a napokban lehet meg is nézem újra... :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.11. 01:48:13

bowlinggolyo írta:Harry Brown
ez a film egy az egyben a gran torino lebutitott verzioja... sokkal gyengébb

rinku!

dr halál
a remény bajnoka
gotti
michael collins
a szólista
che - az argentin
aviátor
a leggyorsabb indián

mind mind életrajzi dráma topkategorias szineszekkel!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.11. 01:45:03

The Secret in Their Eyes
fú, szétrázott a hideg, amikor a végén...................................... :)

más : még pár szavazó lehetne, aztán publikálom az eredményt, nagy hullámra nem várok már. nem olvassák túl sokan a topicot :cry:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.11. 01:40:27

Rinku írta:Valaki tudna ajánlani nekem életrajzi drámákat? Előre is köszönöm!

Pollock

Ed Harris filmje. Sztem nagyon jó.
KépKép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.02.11. 01:29:14

Köszi cimbora, ezekkel már elleszek egy darabig! :wink: :)
Football, bloody hell. /SAF/
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.02.11. 01:10:03

Rinku írta:Valaki tudna ajánlani nekem életrajzi drámákat? Előre is köszönöm!
Kill the Irishman(Nem írnek való vidék)
The Fighter (A harcos)
Harry Brown(bár ez inkább krimi,de baromi jó tuti tetszeni fog)

De ha csak dráma akkor:

The Secret in Their Eyes(Szemekbe zárt titkok-2009ben kis szobrot kapott a film nem hiába)
Faces in the Crowd(Arcmás)
Forces Spéciales(Különleges erők - Ma néztem meg nekem tetszett a film jó volt a sztori és a kivitelezés is nem a tipikus dráma mert akció-dráma eleve de megéri megnézni)
No man's land(Senkiföldje)

Kapásból ezek jutottak eszembe érdemes megnézni őket
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.11. 01:06:48

21 gramm

uh. nehéz bármit is írni róla. talán a legnyomasztóbb film amit életemben eddig láttam. pedig már tul vagyok egy páran. nem tudom h az állandó időbeli ugrálás, a hihetetlen színészi teljesítmények, vagy maga a mondani való teszi e ennyire kiválóva a filmet, de iszonyatosan erős alkotás. vmi olyasmit éreztem végig a film alatt mintha egy két tonnás szikla lenne rajtam, és egy levegővétellel pörgött volna le a két óra.

nem mellesleg benicio del toro, naomi watts és sean penn is oriasit jatszott.
kurdt jól ráérzett erre a palira, nagyon nagyon jo szinész, kár hogy eddig nem lehetett látni olyan igazi "topkategorias" vagy kult filmben. én eddig nem sok filmjét láttam (titokzatos folyó és államtrükkök ahol abszolut foszereplo volt, meg a tolmácsot illetve a játszmát, ahol mellék szereplőt alakít, de mindegyikben nagyon jó). Lesz mit bepótolnom tőle.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.02.11. 01:06:12

messideco írta:
Rinku írta:Valaki tudna ajánlani nekem életrajzi drámákat? Előre is köszönöm!
Így hirtelen az Egy csodálatos elme.
Holnap még írok :wink:
Egyik kedvenc filmem, akibe szorult ez kis érzelem vagy értelem, annak kötelező darab! Most nézem a Benjamin Button különleges életét, de a Dorian Gray sem volt rossz. Bár az utóbbi hagyott némi felemás visszhangot bennem, de az előbbi egy mestermű. Többet nem is kell mondani róla, tökéletes és nagyon felkavaró film. Nagyon szeretem! Ha valaki tud még ajánlani, kérem tegye! Köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2012.02.11. 01:09:33-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.11. 00:54:10

Rinku írta:Valaki tudna ajánlani nekem életrajzi drámákat? Előre is köszönöm!
Így hirtelen az Egy csodálatos elme.
Holnap még írok :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.02.11. 00:21:20

Valaki tudna ajánlani nekem életrajzi drámákat? Előre is köszönöm!
Football, bloody hell. /SAF/
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2012.02.10. 22:42:23

Kicsit megnövelem én is a statisztikai sokaságot.

Will Smith
Johnny Depp
Leonardo DiCaprio
Robert Downey Jr.
Michael Caine
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.10. 22:36:46

egyszerűbb? szerintem a jóval nagyobb választék (már úgy értem,hogy szerintem akarva akaratlanul, sokkal több meghatározó férfi színész jut az ember eszébe, mint női) miatt nehezebb egy 5 ös listát összehozni
azért tartom egyszerűbbnek, mert szerintem mindnekinek sokkal több férfi színész van a fejében, akár a kedvencei közt, míg én bevallom, hogy nők közül csak IMDB segítségével tudnék ötöt kiemelni :D

persze szűkíteni nehéz a sok férfiszínész közül, de pl. a színésznőknél alig bírnék kiemelni olyat, aki nekem valamiért kuriózum, mint mondjuk hopkins papa.
kicsit sablonosabb a mezőny szvsz, és ezért tartom nehezebbnek.

SZAVAZZATOK, aki még nem tette!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.02.10. 21:35:42

Phone Booth

Nem szoktam ide nagyon írni, de ez a film nagyon tetszett, egyedül a vége lett kicsit fura, jobb befejezésre számítottam.. Ha a végén lelövi Colin Farrellt a telefonos ürge- amikor kiáll az utca közepére és kiáltja hogy őt lője le, nem amikor a mentőben van -, akkor nagyobbat ütött volna szerintem, így a végével kicsit elcseszték a filmet nekem.. Viszont Farrell hatalmasat alakít benne! Bírtam eddig is az ürgét, de most még jobban megkedveltem. Én azt mondom, hogy egy nézést mindenképp megér. Bár inkább hagyatkozzatok a filmguruk tanácsaira a témában.

8-9/10 lenne nekem a film, de a vége miatt csak 7/10.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.02.10. 21:10:46

visca el barca írta:azért az is komoly h han solot senki nem tette top 5-be :shock:
Beléd kell kössek, Te sem írtad. :P

AZ élet fája.
Nagyon ritka, h elkezdek egy filmet, aztán hagyom az egészet. Most ez történt, néztem félórát, aztán hagytam. Látszik, h nagyon akar közölni valamit, de eléggé untam. Holnap lehet, h teszek még egy próbát.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.10. 20:47:00

azért az is komoly h han solot senki nem tette top 5-be :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.10. 16:17:05

ozsimiki írta:
shutterisland írta:
ez azért van, mivel férfi színészt szerintem egyszerűbb top 5-t bedobni, és ha sikeres lesz a szavazás, akkor majd később egy rendezős vagy színésznős is benne van :)
egyszerűbb? szerintem a jóval nagyobb választék (már úgy értem,hogy szerintem akarva akaratlanul, sokkal több meghatározó férfi színész jut az ember eszébe, mint női) miatt nehezebb egy 5 ös listát összehozni.

Bizony,sokkal nehezebb egy top 5-öt összerakni,de még egy 10-esen is matekozni kellene azért.Én pölö már vagy 3szor változtattam volna az enyémen :D

Női vonalon nem lesz nehéz dió,mert tényleg igazából olyan nagyon nagy kedvenc színésznőm nincs túl sok,tehát 5-s listához bőven nem kell annyit szűkíteni.Sőt,inkább azon kéne gondolkodni,h ki is legyen az az 5 :P
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.02.10. 16:02:25

d írta:Tegyük hozzá, hogy a szavazás nem arról szólt, hogy kit tartunk a legjobb színésznek, hanem hogy kit kedvelünk a leginkább. Nyilván nem tartozik a legjobbak közé Bruce Willis, vagy éppen Nicholas Cage sem, de van egy-két szerethető karakterük, jó filmjük. Vagy amit említett valaki, például Bud Spencer. Simán egyik kedvencem, pedig igazán nem nagy színész.
Nyilván, hogy erről van szó, mindenkinek meg van az ok, ami miatt valakit a kedvencének tart, én csupán a véleményemet írtam le, hogy miért pont az adott színészt választottam, miért tartom a legjobbnak, ezáltal a kedvencemnek. De ez csak egyéni vélemény, mindenki maga döntse el, hogy kit és miért szeret, nem akarok én a világért sem közbeszólni.

Biztos meg van Christian Bale-nek is a szerethető oldala, csak én nem látom. Teljesen rideg arckifejezése van, olyan mintha egy pszichopatát rejtegetne valahol mélyen... Nekem büntetés órákon keresztül nézni... A tökéletes trükk tetszett, de akkor sem bírtam már és most sem bírom.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
BNndr
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.11.26. 22:28:29
Tartózkodási hely: Kolozsvár

2012.02.10. 15:40:04

Gerard Butler
Brad Pitt
Heath Ledger
Tom Hanks
Robert De Niro
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.10. 14:13:49

Tegyük hozzá, hogy a szavazás nem arról szólt, hogy kit tartunk a legjobb színésznek, hanem hogy kit kedvelünk a leginkább. Nyilván nem tartozik a legjobbak közé Bruce Willis, vagy éppen Nicholas Cage sem, de van egy-két szerethető karakterük, jó filmjük. Vagy amit említett valaki, például Bud Spencer. Simán egyik kedvencem, pedig igazán nem nagy színész.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.02.10. 14:09:48

Rinku írta:Christian Bale-lel szemben, aki állandóan úgy néz, mint egy FBI ügynök, ugyanolyan mimikával - ha lehet ezt egyáltalán mimikának hívni, hogy baromi komor és kimért fejet vág szinte minden filmben
mondtam én tegnap, nem hittetek nekem :lol:

örülök h más is észre vette h minden filmet ugyanazzal a rezzenéstelen arccal nyom végig :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.02.10. 13:56:56

shutterisland írta:
Mivel kifejezetten színészekről szól a szavazás, nem színésznőkről.
Tehát itt most SHutter a férfi vonal iránt érdeklődik
ez azért van, mivel férfi színészt szerintem egyszerűbb top 5-t bedobni, és ha sikeres lesz a szavazás, akkor majd később egy rendezős vagy színésznős is benne van :)
egyszerűbb? szerintem a jóval nagyobb választék (már úgy értem,hogy szerintem akarva akaratlanul, sokkal több meghatározó férfi színész jut az ember eszébe, mint női) miatt nehezebb egy 5 ös listát összehozni.

De ezért érdekesebbnek, jóval érdekesebb, szóval nem leszólni akarom. Csak a könnyűségre írtam.

Nőknél pl a húde nagyon nagy kedvencek jó ha van 5 fő max :D na jó, össze tudnék annyit szedni, de nem lenne nagy agytorna, mint pl a srácoknál,hogy kit miért tegyek be,vagy ne, mert kb 20-30 akkora kedvencem van mint a ház.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.10. 13:14:50

Mivel kifejezetten színészekről szól a szavazás, nem színésznőkről.
Tehát itt most SHutter a férfi vonal iránt érdeklődik
ez azért van, mivel férfi színészt szerintem egyszerűbb top 5-t bedobni, és ha sikeres lesz a szavazás, akkor majd később egy rendezős vagy színésznős is benne van :)

rinku : javítva.

többiek még szavazhatnának!
Válasz küldése