Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.07.01. 23:55:17

messideco írta:

Ned Stark elindul King's Landingbe
:D :D
Akkor még csak zsörtölődnek a Trónok, a java csak most jön :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.07.01. 23:50:07


Ned Stark elindul King's Landingbe
:D :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.07.01. 23:30:54

messideco írta:A Trónok Harca pazar :) Megmagyaráz mindent, kapcsolatokat, viszonyokat, sok flashbeck meg történelmi utalás van benne, és tényleg az adott szereplő szempontjából ábrázolja a történéseket.

Ugyeee? :)
Nagyon nagy ötlet volt, h így bontotta fejezetekre az öreg, egy-egy szereplőre vetítve. Az meg ugye nem meglepő, h írott formában jobban részletezve vannak a cselekmények, előzmények, miértek, hogyanok, ezért is érdemes elolvasni a könyveket. Főleg, h most megint van rá idő bőven az 5. évadig :wink:

Hol tartasz am?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.07.01. 23:14:37

A Trónok Harca pazar :) Megmagyaráz mindent, kapcsolatokat, viszonyokat, sok flashbeck meg történelmi utalás van benne, és tényleg az adott szereplő szempontjából ábrázolja a történéseket.

Pl. nem tűnt fel a sorozatban, hogy 4. évados spojler

hogy Mormont kémkedésére már a legelején szó van, Robert és Ned között, szóval Varys küldte őt át még Pentosra, hogy információkat szolgáltasson a király számára.
. Ez, ha jól emlékszem, nem volt akkor benne a sorozatban,vagy csak nem figyeltem kellőképp.

Vagy Arya farkasa, Nymeria

egy felkelő boszorkány volt, aki fellázadt a király ellen, ha jól emlékszem,
, vagy a párbeszéd Arya és Jon Snow között

akik külön úton járnak egy udvarban találkoznak... hosszú távon lehet jelentősége.
"And my heart will leave you never."
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.17. 22:54:09

"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.28. 18:45:23

bence-barca írta:Amúgy mai kínálatból valaki tud adni egy jó ajánlást? Műfaj majdnem mindegy, musical az, amit elkerülnék. :)
Az Örkénynél nem lehet hibázni, Azt meséld el, Pista!, Tóték, A képzelt beteg, A hülyéje, Jógyerekek képeskönyve, mind-mind kiváló darab, és elvileg az új Hamlet is egész jó. (Amit az egyik ELTE-s tanárom fordított, egy másik pedig lektorálta. :lol: )

Ha már itt vagyok, azért megjegyzem, hogy mostanában eléggé rákaptam az izlandi irodalomra egy kurzus miatt, úgyhogy gyorsan ajánlok is pár könyvet:
Andri Snaer Magnason - LoveStar
Halldór Laxness - Izlandi pör
Halldór Laxness - Északi lány
Ófeigur Sigurðsson - Jón története
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.28. 18:33:32

messideco írta:Írjatok olyan színdarabokat, amiket illik minimum egyszer látni :) Előre is köszönöm!
Számomra az Equus ilyen volt. :)
Amúgy mai kínálatból valaki tud adni egy jó ajánlást? Műfaj majdnem mindegy, musical az, amit elkerülnék. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.03.28. 18:12:50

Írjatok olyan színdarabokat, amiket illik minimum egyszer látni :) Előre is köszönöm!
"And my heart will leave you never."
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2014.02.17. 10:29:41

Sziasztok!

A héten már kapható legújabb könyvünk, amely a Barcelona magyar legendájáról, Kubala Lászlóról fog szólni!

Ajánlom mindenkinek!

Barca szurkolóknak kötelező olvasmány! :)

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web" target="_blank ... kID=734426
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.02.17. 10:15:43

Egy kis elvont balett:

Teljes előadás jó minőségben:
Compagnie Marie Chouinard - Body Remix - Goldberg Varations

Egy kis részlete fent van youtuben:

https://www.youtube.com/watch?v=wdN7LH5VqyA" target="_blank

https://www.youtube.com/watch?v=YJ-RzN8BXJQ" target="_blank

Amikor megláttam az elsőt, akkor mondtam is hogy ezt meg kell néznem :mrgreen: Nehéz volt megtalálni a teljes előadást. Egy orosz oldalon találtam.
KépKép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.20. 00:37:14

Remélem belefér :)

Kértem a magon Pep Guradiola - Ilyen a csúcsfoci c. könyvet, megtaláljátok a kérések menüpontnál, elég a pep szót beírni a keresőbe. Aki tud ponttal vagy feltöltéssel támogatni, az ne habozzon :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.01.18. 20:21:48

messideco írta:A Beépített huligán elérhető a torrenteken :)
Volt egy elég hosszú időszak, amikor szinte minden nap megnéztem fent van-e már. De meguntam, úgyhogy köszi, hogy szóltál, már veszem is meg! :mrgreen:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.18. 20:13:47

A Beépített huligán elérhető a torrenteken :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.01.13. 20:41:42

Kép

Kafka..Olvassátok el mondjuk a Pert,és megváltozik az életetek. Örökre.
De ha már itt vagyok,sebtiben ajánlok két sorozatot. Az egyik Akunyintól a Fandorin sorozat,amit véletlenül kezdtem el,de már az első könyv súlyos függőségbe taszított. Később utána néztem,nem vagyok egyedül :D A történet nagyrészt a XIX. századi Oroszországban játszódik és leginkább a klasszikus Sherlock Holmes könyvekhez tudnám hasonlítani,de határozottan "oroszos",ha például olvasott valaki Bulgakovot,vagy Jerofejevet,akkor nagyjából tudja mire gondolok. Ami külön tetszik,hogy minden egyes kötet teljesen más hangulatú,van egészen könnyed hangvételű,afféle Agatha Christie féle,kevés szereplős,mindenki gyanusított,duplacsavaros sztori,van egészen komor hangvételű történet,vagy akár történelmi regény is. Villámgyorsan rá lehet kapni,mondom ezt úgy,hogy nem szeretem a bűnügyi könyveket. 11+1 kötet jelent meg magyarul,ebből volt szerencsém kilencet elolvasni,most vadászom a kimaradtakat.
A másik sorozat Cornwelltől a Sharpe sorozat. Elsőre ijesztőnek tűnhet a 21 kötet,de egy nagyon olvasmányos történelmi sorozatról van szó,tényleg szinte letehetetlen. A XVIII.-XIX. század fordulóján játszódik és a dicső britt hadsereg katonáinak kalandjait követhetjük benne figyelemmel,különösen Richard Sharpe sorsa áll a központban. Meglepően hiteles történelmileg.
Ahol a szerző esetleg eltér a történelmi tényektől,azt töredelmesen bevallja :D Persze olyan eltérésekről van szó leginkább,mint hogy nem a 95.lövészezred ért előbb fel Badajoz falaihoz,hanem a Coldstream ezred,stb..Vagyis nem Napoleon győz Waterloonál,és Nelson tényleg meghal Trafalgárnál. Egyszerű a nyelvezete,és mivel 21 részes könnyen kikövetkeztethető hogy főhősünk valahogy mindig kikeveredik a csávából. Ugyanakkor kellően izgalmas,és aki szereti az adott történelmi kort,az nem fog csalódni.
Kép
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.13. 17:59:33

looka írta:
MyShadow írta:Ja, igaz h csak 2-3-4 vizsga/ félév, de abból 2 legalább olyan, h 2 hét tanulás mellett is eléggé nagy a valószínűsége egy bukásnak. Mikor 1-es írsábeli után engednek szóbelizni, aztán végére rájössz, h amit tanultál, az kb 0. De egyszer próbáld ki, persze nem a GTK-ról beszélek, de sztem majdnem minden mérnöki karon ez van itt a BME-en, az emberek fele első v második évben kibukik, v a 3,5 v 4 éves BSC-t 5-6 év alatt sikerül abszolválni a bent maradtak jelentős részének.Persze az is igaz, h ide járnak a leglustább emberek, többek között én is :D
Ó, én nem arra akartam utalni, hogy könnyű lenne, hanem arra, hogy a szorgalmi időszak inkább a nagy szívás, a vizsgaidőszakban nincs annyi meló.. Persze biztos van, meg én is látom, hogy szenvednek vele, de azért nem az éjjel-nappal tanulós móka, mint itt nálunk. :) Ahol egyébként a szorgalmi a laza, szóval tanulni mindkét helyen kell(ene) bőven, csak máskor, de ez itt már nagyon off lesz. :D
VAn benne vmi:D de tényleg off, szal hagyjuk is:D
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.13. 16:33:46

MyShadow írta:Ja, igaz h csak 2-3-4 vizsga/ félév, de abból 2 legalább olyan, h 2 hét tanulás mellett is eléggé nagy a valószínűsége egy bukásnak. Mikor 1-es írsábeli után engednek szóbelizni, aztán végére rájössz, h amit tanultál, az kb 0. De egyszer próbáld ki, persze nem a GTK-ról beszélek, de sztem majdnem minden mérnöki karon ez van itt a BME-en, az emberek fele első v második évben kibukik, v a 3,5 v 4 éves BSC-t 5-6 év alatt sikerül abszolválni a bent maradtak jelentős részének.Persze az is igaz, h ide járnak a leglustább emberek, többek között én is :D
Ó, én nem arra akartam utalni, hogy könnyű lenne, hanem arra, hogy a szorgalmi időszak inkább a nagy szívás, a vizsgaidőszakban nincs annyi meló.. Persze biztos van, meg én is látom, hogy szenvednek vele, de azért nem az éjjel-nappal tanulós móka, mint itt nálunk. :) Ahol egyébként a szorgalmi a laza, szóval tanulni mindkét helyen kell(ene) bőven, csak máskor, de ez itt már nagyon off lesz. :D
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.13. 16:17:31

Ja, igaz h csak 2-3-4 vizsga/ félév, de abból 2 legalább olyan, h 2 hét tanulás mellett is eléggé nagy a valószínűsége egy bukásnak. Mikor 1-es írsábeli után engednek szóbelizni, aztán végére rájössz, h amit tanultál, az kb 0. De egyszer próbáld ki, persze nem a GTK-ról beszélek, de sztem majdnem minden mérnöki karon ez van itt a BME-en, az emberek fele első v második évben kibukik, v a 3,5 v 4 éves BSC-t 5-6 év alatt sikerül abszolválni a bent maradtak jelentős részének.Persze az is igaz, h ide járnak a leglustább emberek, többek között én is :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.13. 15:55:27

Ja, amúgy 8 van,de az nagyvizsgává lecsökken 4-re, egy-egy hétre jut egy-egy vizsga, és úgy osztod be az idődet, hogy jó legyen, persze sohasem sikerül :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.13. 15:47:49

Egy csomó mérnök ismerősöm van (BME), és semmit nem csinálnak a vizsgaidőszakban. :D A szorgalmi az élet-halál harc, de a vizsgaidőszakban alig van dolguk... Jó, ha 4 vizsgám lenne, akkor én is lazáznék. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.13. 15:43:31

Honnan tudtad, hogy mérnökis vagyok, de komolyan :P

Kafka: Szóba hozódott a Breaking Badben, hogy tiszta kafkai. Én is csak néztem mint Jesse, szóval pótolni kell ezt :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.13. 14:47:26

messideco írta: Vizsgaidőszakban van idő olvasni
Csak nem mérnöknek tanulsz? :mrgreen:

De, hogy ne legyen off, ezek közül Vonnegutot már jó régen tervbe vettem, meg is van a gépen, de valahogy nem visz rá a lélek az e-book olvasásra (talán ha lenne egy amazonom, akkor rávinne... vagy egy e-book olvasóm :D ). Kafkát pedig még nem kockáztattam meg, sokaknak beletört már a bicskájuk. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.13. 13:52:32

Még mindig Jack Kerouac - Úton, Capote - Hidegvérrel van terítéken. Most kölcsönöztem ki a Mester és Margaritát, Kafka - Per, és Vounnegut - Ötös számú vágóhíd c. regényét is. Vizsgaidőszakban van idő olvasni =P~
"And my heart will leave you never."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.13. 13:19:30

Hrabal stílusa olyan szerintem, hogy vagy nagyon bejön, vagy ki nem állhatod. :D De érdemes egy próbát tenni vele, és így elsőnek a Szigorúan ellenőrzött vonatok című művét mindenképpen ajánlom, nekem talán az a kedvencem. (asszem... mindenféleképpen.)

A GoT olvasással az a baj, hogy nézem ugye a sorozatot is, és én ha elolvasok egy könyvet és utána nézem az abból készült filmet, az sosem működik. :D Rendszerint felhúzom magam, ha valami nem úgy van, ahogy szerintem lennie kellene, vagy ha nagyon eltérnek a könyvtől, pl. egyik Brown könyv feldolgozását se tudtam végignézni, se a Da Vincit, se az Angyalok és démonokat.. :D Szóval ezt a GoT olvasást a sorozat utánra tartogatom majd valszeg.

Kortárs irodalomba még nem nagyon kóstoltam bele (persze Márquez, Eco meg még 1-2 írón kívül), Baricco-ról nem is hallottam még, de annyira dicsérted, hogy fel is került a listámra...

... szóval az elkövetkezendő 5 évben tuti sorra kerül. :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.13. 12:01:35

looka írta:húha... Igazából mindenfélét. :D A mostani lassan 3 éves projekt, hogy az úgymond kötelező alkotásokat pótoljam, konkrétan vezetek egy listát, hogy mik voltak már meg, olyan, mint Barney csajos listája. :mrgreen: Van rajta Bugess-től, Hásektől kezdve, Eco-n, Tolkienen, Rejtőn át Faulknerig szinte minden, de főleg szépirodalom.
Ilyen projektbe én is bele akartam vágni már... Csak annyi volt a probléma, hogy elkezdtem összeírogatni, hogy akkor kitől mit is kellene elolvasni, és valami embertelenül hosszú lista jött össze. :lol: Úgyhogy fel is adtam, azóta a kortárs szépirodalomra buktam rá, bármiféle logikus rendszert nélkülöző módon, "amit éppen találok a könyvesboltban/könyvtárban és szimpatikusnak tűnik" alapon. :D Így találtam rá Bariccóra, Stasiukra, Maranira, Mazzantinire, Maríasra, Austerre, és még sorolhatnám. Szóval ilyeneket olvasok elsősorban, melléjük meg becsúszik persze néhány klasszikus, illetve történelmi regények, no meg a GoT.

Baricco egyébként hatalmas kedvenc lett nálam, merő véletlenségből rátaláltam a Tengeróceánra, elolvastam, megszerettem, aztán elolvastam még egy könyvet Bariccótól (talán a Selyem címűt), és innentől már nem volt megállás, most ott tartok, hogy itt van a szobámban a teljes Baricco-életmű (csak a magyarul megjelent könyvei persze), és mindegyik regényét már legalább kétszer kiolvastam. :D Egy zseni a fickó, egy a világon valaha élt legnagyobb zsenik közül.

Szóval ha érdekel a szépirodalom, akkor igen erősen ajánlom az olasz mestert. :)
looka írta:Az abszolút kedvenc az a Márquez, Hrabal, Heller trió, tőlük egyszerűen minden jöhet, mindegyik zseniális, és nem is nagyon lehet letenni őket. :)
Márquezt és Hellert én is imádom, főleg előbbit, Hrabaltól még nem olvastam semmit, de a nem túlságosan távoli jövőben szeretnék vele is megismerkedni (ahogy például Vonnegut kollégájával is). :D
looka írta:Aztán a GoT-ot tuti elolvasom, de ki tudja, mikor...
Minél hamarabb! Legjobb. 8)
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.12. 23:10:48

Gareth Tello írta:Milyen könyveket szoktál olvasni? :)

(Ja, és természetesen üdv köreinkben, egy-egy aktív, normális tag mindig jól jön. :D )
húha... Igazából mindenfélét. :D A mostani lassan 3 éves projekt, hogy az úgymond kötelező alkotásokat pótoljam, konkrétan vezetek egy listát, hogy mik voltak már meg, olyan, mint Barney csajos listája. :mrgreen: Van rajta Bugess-től, Hásektől kezdve, Eco-n, Tolkienen, Rejtőn át Faulknerig szinte minden, de főleg szépirodalom.

Az abszolút kedvenc az a Márquez, Hrabal, Heller trió, tőlük egyszerűen minden jöhet, mindegyik zseniális, és nem is nagyon lehet letenni őket. :) Ponyvából pedig a dos Santos regényeket olvastam eddig mindet, főleg a benne lévő érdekességek és infók miatt, mert azért valljuk meg, egy Márquez után nehéz elhinni, hogy ez a portugál csóka író. :mrgreen:
Plusz rákattantam még a Dűne-sorozatra, szóval azt akarom kivégezni a közeljövőben. Az első 2 könyv nagyon bejött, a 3. már annyira nem tetszett, a 4-kel pedig a vizsgaidőszak végzett, de ha megint lesz életem, akkor tuti befejezem.
Aztán a GoT-ot tuti elolvasom, de ki tudja, mikor...

Írhatnám ezeket napestig. :D

Még azon is gondolkoztam anno, hogy indítok ilyen könyvismertető, olvasónapló-szerű blogot, de mint kiderült lusta vagyok hozzá.
Válasz küldése