Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.05. 20:10:31

nekem most a héten pihenőm van és semmit nem edzek. mivel vasárnap box volt és előtte kondi,így minden izmomban izomláz van még most szerda este is. viccen kívül,a tenyeremben,hüvelykujjamban,még a nagylábujjamban is. a többi csak a szokásos. így a héten csak nyújtok és fehérjét tolok,meg persze napi 10 órákat szunyálok,aztán jövő héttől megint mindent bele. úgy veszem észre,hogy néha szükségem van az ilyen pihenőkre. másnak nincs ilyen?
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 20:05:25

daffy írta:
dak900 írta:
Köszi a segítséget! :) Szerinted egy ilyen felbontás jó lenne heti szinten? Vagy egy adott izomcsoportot egyszer egy héten kevés edzeni? Persze az általad preferált ismétlésszámmal csinálnám... :D
Így lehetne:
1.nap: mell, tricepsz, has
2.nap: hát, bicepsz, alkar
3.nap: comb, vádli
4.nap: váll, csuklya, has

Bocsi a sok kérdésért! :P :)
ha megengeded én is beírom mit tennék:
hétfő: mell-has
kedd: láb-vádli
csüt:hát-váll-has
pént: kar-vádli
Mindkettő jó. A program sikeressége nem ezen fog múlni. Általában 5 naponkénti edzést szoktam ajállani, de az erősen függ az intenzitástól, fizikai állapottól...., nem ezen múlik majd az biztos. Mindkettőnél van egy viszonylag lazább nap, én ide raknám be azt a testrészt ami a leginkább el van maradva, de ez már sokadrendü dolog
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.05. 19:46:54

dak900 írta:
Köszi a segítséget! :) Szerinted egy ilyen felbontás jó lenne heti szinten? Vagy egy adott izomcsoportot egyszer egy héten kevés edzeni? Persze az általad preferált ismétlésszámmal csinálnám... :D
Így lehetne:
1.nap: mell, tricepsz, has
2.nap: hát, bicepsz, alkar
3.nap: comb, vádli
4.nap: váll, csuklya, has

Bocsi a sok kérdésért! :P :)
ha megengeded én is beírom mit tennék:
hétfő: mell-has
kedd: láb-vádli
csüt:hát-váll-has
pént: kar-vádli
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.10.05. 19:03:55

Aki Így edz az egyszerűen nincs tisztában az izomnövekedés folyamatával és típusaival. ( Olvasd el mégegyszer amit küldtem neked különös tekintettel azt a részt ahol a hipertrófiákról írtam Wink )
Aki így edz az olyan, mintha elindúlnál egy autóversenyen, de csak 1-es meg 2-es sebességbe mennél végig a pályán. Az elején mész a többi autóval, esetleg elöttük picivel, ha a tied jobb aztán tolni kéne 3-ba és...
Én személy szerint a hollisztikus edzésben hiszek. Az emberi izomszövet, izomsejt számos alkotóból áll és ezek különféleképp reagálnak és adaptálódnak az eltérő terhelési szintekhez, ráadásul az eltérő ismétlési tartományok, az eltérő hosszúségű pihenőidő más és más hormonális reakciót produkálnak...függetlenül attól, hogy a leginkább hipertrófia-képes rosttípust melyik tartomány terheli...
Ha négy alapgyakorlatot tervezel mellre akkor például egy szerintem jó felépített mellprogram lehet( csak addig még a program el nem éri a célját, adoptálódsz!!!!!!!!!!):
Fekvenyomás 1x15*, 1x12*, 1x10, 1x8, 1x6, 1x6 (2 p)
Ferdepadon nyomás 1x15*, 1x12, 1x10, 1x10 (1,5-2 p)
Tárogatás gépen 5-7x12-15 (30-40 mp)
Kerszthízús csigán 3x20-25 (1-1,5 p)
Köszi a segítséget! :) Szerinted egy ilyen felbontás jó lenne heti szinten? Vagy egy adott izomcsoportot egyszer egy héten kevés edzeni? Persze az általad preferált ismétlésszámmal csinálnám... :D
Így lehetne:
1.nap: mell, tricepsz, has
2.nap: hát, bicepsz, alkar
3.nap: comb, vádli
4.nap: váll, csuklya, has

Bocsi a sok kérdésért! :P :)
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 17:04:54

shutterisland írta:hát igen marquez, ebbe lehet felesleges volt belemennem, nem tudtam, hogy a laktózra így reagálok.

este megittam egy fél adagot (20g) kakaóval keverve, szépen lassan a csirke-rizs mellé, aztán 1 óra múlva aludtam is, közben voltak zajok a gyomromból, kicsi puffadás, de több nem szerencsére.

de valszeg muszáj lesz vegyek laktáz enzimet.

marquez, tudsz inkelni olyat, amit ajánlanál ebben a témában ?
A legjobb az lenne ha vmi gyógyszertárit próbálnál szerezni. Én szlovákiába vettem 1-szer AX Trisorbagen, ezenkívül talán Sorenzyme-t láttam még kinn Labradatól, de a pontos összetételre már nem emlékszek, csak arra, hogy nem túl olcsó cuccok, olyan 6-7000/ hónap. Ha van egészségügybe ismerős mozgósítsd, az jóval olcsóbb
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 16:20:08

daffy írta:
marquez2 írta: Aki Így edz az egyszerűen nincs tisztában az izomnövekedés folyamatával és típusaival. ( Olvasd el mégegyszer amit küldtem neked különös tekintettel azt a részt ahol a hipertrófiákról írtam :wink: )
Aki így edz az olyan, mintha elindúlnál egy autóversenyen, de csak 1-es meg 2-es sebességbe mennél végig a pályán. Az elején mész a többi autóval, esetleg elöttük picivel, ha a tied jobb aztán tolni kéne 3-ba és...
Én személy szerint a hollisztikus edzésben hiszek. Az emberi izomszövet, izomsejt számos alkotóból áll és ezek különféleképp reagálnak és adaptálódnak az eltérő terhelési szintekhez, ráadásul az eltérő ismétlési tartományok, az eltérő hosszúségű pihenőidő más és más hormonális reakciót produkálnak...függetlenül attól, hogy a leginkább hipertrófia-képes rosttípust melyik tartomány terheli...
Ha négy alapgyakorlatot tervezel mellre akkor például egy szerintem jó felépített mellprogram lehet( csak addig még a program el nem éri a célját, adoptálódsz!!!!!!!!!!):
Fekvenyomás 1x15*, 1x12*, 1x10, 1x8, 1x6, 1x6 (2 p)
Ferdepadon nyomás 1x15*, 1x12, 1x10, 1x10 (1,5-2 p)
Tárogatás gépen 5-7x12-15 (30-40 mp)
Kerszthízús csigán 3x20-25 (1-1,5 p)
én néha beiktatok egy-egy piramist vagy huszonegyezést. ezeket viszont csak kb havonta. szerinted az úgy rendben van?
Abszolut. Nem ismerem a részleteket, de az alap-logika ami mentén felépítetted az edzésedet( ha megvan a kellő változatosság) teljesen rendbe van :wink: (
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.05. 16:14:27

marquez2 írta: Aki Így edz az egyszerűen nincs tisztában az izomnövekedés folyamatával és típusaival. ( Olvasd el mégegyszer amit küldtem neked különös tekintettel azt a részt ahol a hipertrófiákról írtam :wink: )
Aki így edz az olyan, mintha elindúlnál egy autóversenyen, de csak 1-es meg 2-es sebességbe mennél végig a pályán. Az elején mész a többi autóval, esetleg elöttük picivel, ha a tied jobb aztán tolni kéne 3-ba és...
Én személy szerint a hollisztikus edzésben hiszek. Az emberi izomszövet, izomsejt számos alkotóból áll és ezek különféleképp reagálnak és adaptálódnak az eltérő terhelési szintekhez, ráadásul az eltérő ismétlési tartományok, az eltérő hosszúségű pihenőidő más és más hormonális reakciót produkálnak...függetlenül attól, hogy a leginkább hipertrófia-képes rosttípust melyik tartomány terheli...
Ha négy alapgyakorlatot tervezel mellre akkor például egy szerintem jó felépített mellprogram lehet( csak addig még a program el nem éri a célját, adoptálódsz!!!!!!!!!!):
Fekvenyomás 1x15*, 1x12*, 1x10, 1x8, 1x6, 1x6 (2 p)
Ferdepadon nyomás 1x15*, 1x12, 1x10, 1x10 (1,5-2 p)
Tárogatás gépen 5-7x12-15 (30-40 mp)
Kerszthízús csigán 3x20-25 (1-1,5 p)
én néha beiktatok egy-egy piramist vagy huszonegyezést. ezeket viszont csak kb havonta. szerinted az úgy rendben van?
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 16:04:35

dak900 írta:
marquez2 írta:Azt hadd kérdezzem meg mi a túrónak edz vki 4x8-as "rendszerbe"? Vagy ez mit takar? Ugye nem azt, hogy minden gyakorlatnál 4x8-at célzol meg? Nyugtasson meg vki..
De pontosan azt... pl.: 4 sorozat 8-as ismétléssel fekvenyomásból, aztán döntött padon nyomásból is(30-45 fok körül), végül pedig tárogatásból is ugyan így! Nyáron ilyen volt egy melledzésem! Én nem is tudom hány kondis ismerősöm nyomja ilyen "rendszerben"... :D
Aki Így edz az egyszerűen nincs tisztában az izomnövekedés folyamatával és típusaival. ( Olvasd el mégegyszer amit küldtem neked különös tekintettel azt a részt ahol a hipertrófiákról írtam :wink: )
Aki így edz az olyan, mintha elindúlnál egy autóversenyen, de csak 1-es meg 2-es sebességbe mennél végig a pályán. Az elején mész a többi autóval, esetleg elöttük picivel, ha a tied jobb aztán tolni kéne 3-ba és...
Én személy szerint a hollisztikus edzésben hiszek. Az emberi izomszövet, izomsejt számos alkotóból áll és ezek különféleképp reagálnak és adaptálódnak az eltérő terhelési szintekhez, ráadásul az eltérő ismétlési tartományok, az eltérő hosszúségű pihenőidő más és más hormonális reakciót produkálnak...függetlenül attól, hogy a leginkább hipertrófia-képes rosttípust melyik tartomány terheli...
Ha négy alapgyakorlatot tervezel mellre akkor például egy szerintem jó felépített mellprogram lehet( csak addig még a program el nem éri a célját, adoptálódsz!!!!!!!!!!):
Fekvenyomás 1x15*, 1x12*, 1x10, 1x8, 1x6, 1x6 (2 p)
Ferdepadon nyomás 1x15*, 1x12, 1x10, 1x10 (1,5-2 p)
Tárogatás gépen 5-7x12-15 (30-40 mp)
Kerszthízús csigán 3x20-25 (1-1,5 p)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.05. 15:41:00

marquez2 írta:Azt hadd kérdezzem meg mi a túrónak edz vki 4x8-as "rendszerbe"? Vagy ez mit takar? Ugye nem azt, hogy minden gyakorlatnál 4x8-at célzol meg? Nyugtasson meg vki..
én mint írtam,vegyes rendszerben edzek,edzésnaplóval. így minden edzésen vagy +1-2 ismétlést vagy 1-2 kilót pluszban beleerőltetek. van nagy súlyos edzésem(6-8as ismétlések) és van magasabb ismétlésszámú(12-15,de néha több is),értelem szerűen kisebb súllyal. az,hogy hány sorozatot és hány ismétlést végzek,az a gyakorlattól függ. a kis izomcsoportra egy gyakorlatból gyakran csak 3 sorozatot csinálok,míg nagy izomra gyakran 5öt is
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.10.05. 15:36:58

marquez2 írta:Azt hadd kérdezzem meg mi a túrónak edz vki 4x8-as "rendszerbe"? Vagy ez mit takar? Ugye nem azt, hogy minden gyakorlatnál 4x8-at célzol meg? Nyugtasson meg vki..
De pontosan azt... pl.: 4 sorozat 8-as ismétléssel fekvenyomásból, aztán döntött padon nyomásból is(30-45 fok körül), végül pedig tárogatásból is ugyan így! Nyáron ilyen volt egy melledzésem! Én nem is tudom hány kondis ismerősöm nyomja ilyen "rendszerben"... :D
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 15:25:12

Azt hadd kérdezzem meg mi a túrónak edz vki 4x8-as "rendszerbe"? Vagy ez mit takar? Ugye nem azt, hogy minden gyakorlatnál 4x8-at célzol meg? Nyugtasson meg vki..
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.10.05. 13:51:52

daffy írta:
dak900 írta:...
a 4x8-at úgy fogd fel,hogy annyit még ne tudj megcsinálni. szóval ha 70kg-mal tudsz 4x8at és 75-tel 4x6-ot. akkor 75tel csináld és igyekezz 4x8at elérni. ha megy,akkor azonnal emeld feljebb
Kicsit félreértettelek! Bocsi! Nem akarok én kötekedni... :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.05. 13:37:34

dak900 írta:...
a 4x8-at úgy fogd fel,hogy annyit még ne tudj megcsinálni. szóval ha 70kg-mal tudsz 4x8at és 75-tel 4x6-ot. akkor 75tel csináld és igyekezz 4x8at elérni. ha megy,akkor azonnal emeld feljebb
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.10.05. 13:30:53

Ismétlésszám: mi a cél? mit és hogy edzettél eddig? hogy reagáltál ezekre?

Neurológiai hatékonyság:....:Vagy mi van akkor, ha csak a gyakorlatok kivitelezéséval van a gond. Minden gyakorlat segíthet ebből fakadóan mindegyiknek megvan a helye és ideje csak nem mindegy mikor és hogyan hajtjuk végre. Az ideg-izom kapcsolat egy érdekes dolog, első lépésként azt mondanám az izom- érzetre fektess nagyobb hangsúlyt és hogy erről egy kis érdekességet is írjak, ami talán rávilágít a fontosságára:
A vizsgálat során az alanyok a bal kisujjpárna izmait 4 héten át heti 5 alkalommal edzették. Az alanyokat 3 csoportra osztották.
- Az egyik csoport ellenállásos edzést végzett…egyszerűen ellenállással szemben csak a metakarpofalangeális ízületet (a kézközép és az ujjpercek közötti) használva egy izolációs mozgást/edzést végeztek.
- A másik csoport elképzelte, hogy ugyanezt a mozdulatot csinálja…igen ELKÉPZELTE!
- A harmadik csoport nem végzett semmit!

És akkor most képzeld el mi is történhetett...

Az ellenállásos edzést végző csoport kisujjának abdukciós ereje 30%-kal növekedett! És mi történt a mozdulatot elképzelők kisujjának abdukciós erejével? Nos...22%-kal növekedett! A kontroll csoportban a változás 3,7% volt. A kutatók mérték a nem edzett (azaz jobb) kisujj abdukciós erejét is, ami szintén növekedett 14 illetve 10%-kal, a kontroll csoportban pedig 2,3%-os változást mutatkozott.

G. Yue and K. J. Cole: Strength increases from the motor program: comparison of training with maximal voluntary and imagined muscle contractions J Neurophysiol 67: 1114-1123, 1992;

ez persze nem azt jelenti, hogy elég a dolgokat elképzelni, hanem, hogy a neurológiai adaptáció jelentősége óriási...és mielőtt azt hinnéd, hogy valami meditációs technikáról beszélek, akkor gyorsan hozzáteszem, hogy nem! kőkemény gyakorlatokról, technikákról, módszerekről, melynek középpontjában ez a neurológiai adaptáció all!fontos, hogy lássuk az izomműködés és izomkontrakció szabályozását, ahhoz hogy olyan programot tudjunk felépíteni és azt folyamatosan alakítani, ami FOLYAMATOS fejlődést produkál. fontos, hogy megértsük, hogy az izomműködés koordinálása az idegrendszer motoros részének feladata, a vázizomrostok csak "végrehajtó" funkciót töltenek be. az adott izom kontrakciójának erőssége, így az erőkifejtés mértéke, és a növekedési inger megfelelő technikákkal fokozható...
hogy kicsit peldazzam: van úgy, hogy a maximális koncentrálsággal, sokáig kitartott és hosszú ideig végzett gyakorlat sokkal többet tesz érted mint a megszokott ( ami nagyon sok sebből vérzik) 8 vagy bukásig végzett 5 ismétlés, van az úgy, hogy az üres rúddal végzett gyakorlat többet tesz érted mint a 100 kg - al 8 ismétlés. Persze ez nem azt jelenti, hogy most megleltük a csodát és ezentúl mindig ennek megfelelően kell edzeni, csak azt, hogy ez is része ( méghozzá elég fontos) az egyenletnek, amit a megfelelő időben alkalmazni kéne.
Visszatérve az alapgondolatra, bár vannak gyakorlatok melyek alapból nagyobb ideg-izom kapcsolatot teremtenek (hetnek megfelelő kivitelezéssel, ezek általában az izolációs, "stabil " gyakorlatok), mégis azt mondom hogy ez esetben az "izom-érzet" és az ehhez szükséges ismétlésszám( ami általában a magassabb tartomány) illetve koncentráltság és kivitelezés, valamint a sorrend ( amit az előfárasztással Te is érzékeltettél) sokkal fontosabb tényező.

Testi asszimetria: Alapjában véve a legjobb, ha megtanúlsz vele együttélni, ugyanis az ember nem egy szimmetrikus lény. Semmink sem egyforma és ez nemcsak kívül van így, hanem a belső szerveinkre ugyanígy vonatkozik. Ha azonban több vállat, kart teszel bele a fekvenyomásba az már edzéstechnikai kérdés. Ez is az alaposabb bemelegítés, a fokozatos emelés(súly), a magassabb ismétlésszám és ezzel együtt a koncentráltabb, kontroláltabb gyakorlatvégrehajtás felé tereli az edzéseidet.
Köszi a segítséget.

A célom? :D Izmot felszedni... :P Eddig 4X8-as rendszerben edzettem(még a nyáron). Ilyen felbontásban: 1. nap: mell, tricepsz, has. 2. nap: hát, váll, bicepsz. 1 izmot 2x dolgoztattam meg egy héten, szóval heti 4 edzésnapom volt. Tudom, hiba hogy nem lábaztam...de ha most neki állok edzeni, akkor már benne lesz!!! :D Egyébként jól reagált a szervezetem, hogy így edzettem, tehát a megmozgatott súlyokon is látszott a fejlődés, meg a tükörben is. :)
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.10.05. 12:58:01

Szerintem nem kéne "szálkásítani", azt a hajópadlóval szokták. :wink:
Ami nekünk kell az a zsírszöveteink elégetése úgy, hogy a nehezen megszerzett izomszöveteinket lehetőleg nem oxidáljuk el ezzel párhuzamosan.
A zsírvesztés elsőszámú feltétele, és kiváltója az energiadeficit elérése! Az energia-felhasználásunknak meg kell haladnia az energia-bevitelünket, annak érdekében hogy a szervezetünk a raktáraihoz nyúljon, és onnan fedezze a deficitet.
Negatív energia-mérleg elérése nélkül nem létezik zsírvesztés! Ez zsírpárnák eltűntetésének első, és megkerülhetetlen szabálya!
Az energia deficit elérése megtörténhet a tápanyagbevitel csökkentésével és/vagy plusz testmozgás beiktatásával. Ha a célunk maximális zsírvesztés és az elért eredmények megtartása, akkor e két elem kombinációjára lesz szükségünk:
1. Egy megfelelően felépített étkezési rend segítségével csökkentjük az energia-bevitelünket!
2. Egy megfelelően felépített edzésrendszer segítségével fokozzuk az energiafelhasználásunkat!
Még annyit, hogy mivel zsírszöveteink közel 80% a tényleges zsír így az 1kg testünkön levő zsír oxidálásához kicsit több mint 7200Kcal kell plusszba elégetnünk.
Tehát amitől "szálkásodunk"( leírni se tudom anélkül, hogy el ne mosolyodjak rajta) az az étrendünk és az edzés, ebbe bennevan egyrészt a súlyzós edzésünk másrészt az aerob és kardió( nem tévedés) edzésünk. A többihez ha bárki bármi jellegü szakmai magyarázatot tudna fűzni azt nagyon szívesen elolvasnám
:D
Teljes mértékben egyetértek. Csak egy kérdés még ezzel kapcsolatban: ha mondjuk 4X8-as rendszerben kondizik valaki, és elkezd "szálkásítani", akkor az addigi edzésterven nem kéne változtatni, ugye? Hanem aerob/intervallum/kardió edzéssel kéne növelni az energia felhasználást. Jól értelmezem? Mert sokan abba a hibába esnek, hogy nyomják a 4X8-akat, és szálkásításnál meg elkezdenek 20, vagy annál több ismétléssel számmal dolgozni sorozatonként... Bocsi ha hülyeséget írtam! :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.10.05. 11:56:35

hát igen marquez, ebbe lehet felesleges volt belemennem, nem tudtam, hogy a laktózra így reagálok.

este megittam egy fél adagot (20g) kakaóval keverve, szépen lassan a csirke-rizs mellé, aztán 1 óra múlva aludtam is, közben voltak zajok a gyomromból, kicsi puffadás, de több nem szerencsére.

de valszeg muszáj lesz vegyek laktáz enzimet.

marquez, tudsz inkelni olyat, amit ajánlanál ebben a témában ?
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 08:15:15

mr. írta:
Rivaldinho írta:
dak900 írta: A szálkásítás étrendtől függ, nem pedig ismétlésszámtól!!! :)
Nem nem, nagyon tévedsz.. Kicsit akkor mélyedj el benne jobban! :wink:
Elsősorban étrendtől függ.. Meg az ismétlések között tartott pihenőidőtől és nem utolsó sorban az aerob edzésektől.. De szívesen meghallgatom a te véleményedet is, hiszen mindannyian emberek vagyunk és tévedünk. :wink:
Szerintem nem kéne "szálkásítani", azt a hajópadlóval szokták. :wink:
Ami nekünk kell az a zsírszöveteink elégetése úgy, hogy a nehezen megszerzett izomszöveteinket lehetőleg nem oxidáljuk el ezzel párhuzamosan.
A zsírvesztés elsőszámú feltétele, és kiváltója az energiadeficit elérése! Az energia-felhasználásunknak meg kell haladnia az energia-bevitelünket, annak érdekében hogy a szervezetünk a raktáraihoz nyúljon, és onnan fedezze a deficitet.
Negatív energia-mérleg elérése nélkül nem létezik zsírvesztés! Ez zsírpárnák eltűntetésének első, és megkerülhetetlen szabálya!
Az energia deficit elérése megtörténhet a tápanyagbevitel csökkentésével és/vagy plusz testmozgás beiktatásával. Ha a célunk maximális zsírvesztés és az elért eredmények megtartása, akkor e két elem kombinációjára lesz szükségünk:
1. Egy megfelelően felépített étkezési rend segítségével csökkentjük az energia-bevitelünket!
2. Egy megfelelően felépített edzésrendszer segítségével fokozzuk az energiafelhasználásunkat!
Még annyit, hogy mivel zsírszöveteink közel 80% a tényleges zsír így az 1kg testünkön levő zsír oxidálásához kicsit több mint 7200Kcal kell plusszba elégetnünk.
Tehát amitől "szálkásodunk"( leírni se tudom anélkül, hogy el ne mosolyodjak rajta) az az étrendünk és az edzés, ebbe bennevan egyrészt a súlyzós edzésünk másrészt az aerob és kardió( nem tévedés) edzésünk. A többihez ha bárki bármi jellegü szakmai magyarázatot tudna fűzni azt nagyon szívesen elolvasnám
:D
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 06:48:30

Rivaldinho írta:
mr. írta:
Rivaldinho írta: Nem nem, nagyon tévedsz.. Kicsit akkor mélyedj el benne jobban! :wink:
Elsősorban étrendtől függ.. Meg az ismétlések között tartott pihenőidőtől és nem utolsó sorban az aerob edzésektől.. De szívesen meghallgatom a te véleményedet is, hiszen mindannyian emberek vagyunk és tévedünk. :wink:

"Azt, hogy milyen ismétlésszámokkal érdemes dolgozni, a különböző edzéscélok határozzák meg. Az 1-4 RM tartomány a maximális erőt növeli, míg a 6-12 RM az izom keresztmetszetének növekedésére van kedvező hatással. 12- 15 feletti ismétlésszámok inkább az izom tónusát javítják, de tömegét nem növelik,
míg a 20 feletti ismétlésszámok már nem tudnak olyan izomtónust létrehozni. Joggal nevezhetjük az ilyen gyakorlatokat kardió jellegű, erősítő gyakorlatoknak."
Nem tudom honnan és főleg kitől való az idézet, de ha egy 80 években íródott( pl Weider enciklopédia, amibe voltak hasonlók), akkor rendben van csak akkor nem ártana frissíteni az ismereteket, mert azóta már jelentősen elölrelépett a tudomány ebben a témakörben. :wink:
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 06:25:45

dak900 írta:Itt lenne az a pár kérdés Marquez2!

Az ismétlésszámnál azt már látom hogy nem a legjobb választás a 4X8... :) De akkor mi a helyes ismétlésszám?

Ha egy izom "ideg-izom" kapcsolata nem jó, akkor előfárasztásos módszeren kívül mi segíthet még? Az szerepelt az általad küldött anyagban, hogy olyan gyakorlatokat kell végezni, amely növeli a neurológiai hatékonyságát és „mozgósíthatóságát", az adott izomnak. Szóval mondjuk ha a mellemmel van gond, akkor mik "lehetnének" azok a gyakorlatok, amelyek segíthetnének?

Az utolsó problémám az lenne,(lehet hülyén fog hangzani) hogy a jobb mellem kisebb mint a bal!(nem óriási eltérés, de azért látható) :D Tegyük hozzá, alapból volt különbség a kettő között. Úgy vettem észre, hogy jobb kéznél, egyszerűen több megy bele vállból, tricepszből... A többi izomcsoportnál pedig éppen ellenkezőleg van, mert ott a jobb "felem" erősebb, de pl.: egy bicepsznél, tricepsznél ez nem nagy gond, mert ott viszonylag hamar felhoztam a gyengébbik részt. Ilyenkor mit lehet tenni?

Előre is köszi a válaszod! :)
Ismétlésszám: mi a cél? mit és hogy edzettél eddig? hogy reagáltál ezekre?

Neurológiai hatékonyság:....:Vagy mi van akkor, ha csak a gyakorlatok kivitelezéséval van a gond. Minden gyakorlat segíthet ebből fakadóan mindegyiknek megvan a helye és ideje csak nem mindegy mikor és hogyan hajtjuk végre. Az ideg-izom kapcsolat egy érdekes dolog, első lépésként azt mondanám az izom- érzetre fektess nagyobb hangsúlyt és hogy erről egy kis érdekességet is írjak, ami talán rávilágít a fontosságára:
A vizsgálat során az alanyok a bal kisujjpárna izmait 4 héten át heti 5 alkalommal edzették. Az alanyokat 3 csoportra osztották.
- Az egyik csoport ellenállásos edzést végzett…egyszerűen ellenállással szemben csak a metakarpofalangeális ízületet (a kézközép és az ujjpercek közötti) használva egy izolációs mozgást/edzést végeztek.
- A másik csoport elképzelte, hogy ugyanezt a mozdulatot csinálja…igen ELKÉPZELTE!
- A harmadik csoport nem végzett semmit!

És akkor most képzeld el mi is történhetett...

Az ellenállásos edzést végző csoport kisujjának abdukciós ereje 30%-kal növekedett! És mi történt a mozdulatot elképzelők kisujjának abdukciós erejével? Nos...22%-kal növekedett! A kontroll csoportban a változás 3,7% volt. A kutatók mérték a nem edzett (azaz jobb) kisujj abdukciós erejét is, ami szintén növekedett 14 illetve 10%-kal, a kontroll csoportban pedig 2,3%-os változást mutatkozott.

G. Yue and K. J. Cole: Strength increases from the motor program: comparison of training with maximal voluntary and imagined muscle contractions J Neurophysiol 67: 1114-1123, 1992;

ez persze nem azt jelenti, hogy elég a dolgokat elképzelni, hanem, hogy a neurológiai adaptáció jelentősége óriási...és mielőtt azt hinnéd, hogy valami meditációs technikáról beszélek, akkor gyorsan hozzáteszem, hogy nem! kőkemény gyakorlatokról, technikákról, módszerekről, melynek középpontjában ez a neurológiai adaptáció all!fontos, hogy lássuk az izomműködés és izomkontrakció szabályozását, ahhoz hogy olyan programot tudjunk felépíteni és azt folyamatosan alakítani, ami FOLYAMATOS fejlődést produkál. fontos, hogy megértsük, hogy az izomműködés koordinálása az idegrendszer motoros részének feladata, a vázizomrostok csak "végrehajtó" funkciót töltenek be. az adott izom kontrakciójának erőssége, így az erőkifejtés mértéke, és a növekedési inger megfelelő technikákkal fokozható...
hogy kicsit peldazzam: van úgy, hogy a maximális koncentrálsággal, sokáig kitartott és hosszú ideig végzett gyakorlat sokkal többet tesz érted mint a megszokott ( ami nagyon sok sebből vérzik) 8 vagy bukásig végzett 5 ismétlés, van az úgy, hogy az üres rúddal végzett gyakorlat többet tesz érted mint a 100 kg - al 8 ismétlés. Persze ez nem azt jelenti, hogy most megleltük a csodát és ezentúl mindig ennek megfelelően kell edzeni, csak azt, hogy ez is része ( méghozzá elég fontos) az egyenletnek, amit a megfelelő időben alkalmazni kéne.
Visszatérve az alapgondolatra, bár vannak gyakorlatok melyek alapból nagyobb ideg-izom kapcsolatot teremtenek (hetnek megfelelő kivitelezéssel, ezek általában az izolációs, "stabil " gyakorlatok), mégis azt mondom hogy ez esetben az "izom-érzet" és az ehhez szükséges ismétlésszám( ami általában a magassabb tartomány) illetve koncentráltság és kivitelezés, valamint a sorrend ( amit az előfárasztással Te is érzékeltettél) sokkal fontosabb tényező.

Testi asszimetria: Alapjában véve a legjobb, ha megtanúlsz vele együttélni, ugyanis az ember nem egy szimmetrikus lény. Semmink sem egyforma és ez nemcsak kívül van így, hanem a belső szerveinkre ugyanígy vonatkozik. Ha azonban több vállat, kart teszel bele a fekvenyomásba az már edzéstechnikai kérdés. Ez is az alaposabb bemelegítés, a fokozatos emelés(súly), a magassabb ismétlésszám és ezzel együtt a koncentráltabb, kontroláltabb gyakorlatvégrehajtás felé tereli az edzéseidet.
marquez2
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.12.07. 11:09:54
Tartózkodási hely: celldömölk

2011.10.05. 06:18:40

shutterisland írta:
Ezzel a fehérjebiznisszel kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy a minőséget és a megbízható forrást nézem mindenek előtt. Olyan ez, mintha parizert vennél sonka helyett. Meg lehet enni mindkettőt, de hosszútávon ki fog jönni a különbség. A kaján (és így az étrend-kiegészítőkön) nem érdemes spórolni szerintem.
ebben igazad van, de 700-800 eladás után vaterán csak ki kellett volna jöjjön valami, de mindenki meg volt elégedve (elég sokan csak akkor értékeltek, miután használták a terméket) senki nem írta, hogy megy tőle a hasa, vagy ilyesmi.
ha van néhány semleges értékelése, az is azért van, mert késett a termék, vagy pedig mert kimaradt az ajándék a 9 szem ajándék amino a csomagból.

sráccal beszélek facebook cseten, tök korrekt, meg láttam a képein is, hogy komolyan űzi...az említett szponzor pedig szerintem a pro nutrition, ami nem egy világmárka, de most ennyiért jó lenne.

szerintem vagy avval van baj, hogy laktózérzékeny vagyok (bár eddig sosem jött ki rajtam tünet, mikor tejjel ittam a régi proteinem, akkor sem.) vagy pedig az lehet, hogy még új a termék a testemnek...és elsőre 40 gramm odavágott teljesen éhgyomorra a szervezetemnek.

két dolog van, ami szóba jöhet, az egyik az, hogy veszek laktáz enzimet 2000 forint körül, és szedek hozzá azt kis adagban, vagy pedig veszek power proteint, és ahhoz fogok hozzá adni plusz tejsavót.
No csak ket dolgot az egészhez: ha pontos képet szeretnél arról amit megveszel, akkor lehetőleg külső, FÜGGETLEN forrásokra hagyatkozz és ne arra amit az adott oldalon megtalálsz a termékről( nem nagy kunszt + 200 db elégedett vásárlót meg 20jó véleményt virtuálisan hozzátenni)
a másik pedig, hogy megnéztem a termék leírását és...hát van benne 10% ch, aminek minden egyes grammja laktóz, úgy gondolom ez elég információ ahhoz, hogy k..va messziről elkerüld a terméket és ekkor olyan apróságról nem beszéltem, hogy ha nem látunk aminosavprofilt akkor az önmagában is elég indok kéne legyen ehhez..., amit tenni tudsz, hogy eladod(ha el tudod) vagy amit már írtál enzimek ( itt egy harcore magas laktáz%-ra lesz szükséged) és esetleg vmi minőségivel vagy extra aminókkal keverni. Próbáld ki és figyeld a szervezeted reakcióit és legközelebb oszd meg velünk mire akarsz beruházni, hátha vki tud vmi hasznos információt adni a termékről, esetenként lebeszélni a sz...ról. :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.05. 00:01:34

Rivaldinho írta:Hát nem tudom, én gyakorta alkalmazom. 6 éve edzek.
Kinek mi igaz a cikkekből, egyik ezt ír egyik azt, én annak hiszek amit ezen idő alatt már tapasztaltam. :wink:
én detto a sajátomnak és nekem bejön a kaja+edzés
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2011.10.05. 00:00:59

Hát nem tudom, én gyakorta alkalmazom. 6 éve edzek.
Kinek mi igaz a cikkekből, egyik ezt ír egyik azt, én annak hiszek amit ezen idő alatt már tapasztaltam. :wink:
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2011.10.04. 23:57:00

mr. írta:
Rivaldinho írta:
dak900 írta: A szálkásítás étrendtől függ, nem pedig ismétlésszámtól!!! :)
Nem nem, nagyon tévedsz.. Kicsit akkor mélyedj el benne jobban! :wink:
Elsősorban étrendtől függ.. Meg az ismétlések között tartott pihenőidőtől és nem utolsó sorban az aerob edzésektől.. De szívesen meghallgatom a te véleményedet is, hiszen mindannyian emberek vagyunk és tévedünk. :wink:

"Azt, hogy milyen ismétlésszámokkal érdemes dolgozni, a különböző edzéscélok határozzák meg. Az 1-4 RM tartomány a maximális erőt növeli, míg a 6-12 RM az izom keresztmetszetének növekedésére van kedvező hatással. 12- 15 feletti ismétlésszámok inkább az izom tónusát javítják, de tömegét nem növelik,
míg a 20 feletti ismétlésszámok már nem tudnak olyan izomtónust létrehozni. Joggal nevezhetjük az ilyen gyakorlatokat kardió jellegű, erősítő gyakorlatoknak."
mr.
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2008.02.29. 21:54:50

2011.10.04. 23:53:49

Rivaldinho írta:
dak900 írta: A szálkásítás étrendtől függ, nem pedig ismétlésszámtól!!! :)
Nem nem, nagyon tévedsz.. Kicsit akkor mélyedj el benne jobban! :wink:
Elsősorban étrendtől függ.. Meg az ismétlések között tartott pihenőidőtől és nem utolsó sorban az aerob edzésektől.. De szívesen meghallgatom a te véleményedet is, hiszen mindannyian emberek vagyunk és tévedünk. :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.10.04. 23:50:32

Rivaldinho írta:
dak900 írta: A szálkásítás étrendtől függ, nem pedig ismétlésszámtól!!! :)
Nem nem, nagyon tévedsz.. Kicsit akkor mélyedj el benne jobban! :wink:
pedig de. attól nem leszel szálkásabb,hogy többet nyomsz kevesebbel. ugyan úgy meg kell pusztulni és intenzív edzéssel több kalóriát égetni,mint máskor.
pl
másik
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.10.04. 23:54:39-kor.
Válasz küldése