Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2017.10.04. 11:25:02

miro. írta: De 4kba!
Akkor meg van a probléma, nem bírja a géped a 4K minőséget. Állítsd át 1080p-re és csókolom.
Az is teljesen jó.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.10.04. 11:22:12

pezZy írta:
miro. írta:Sracok,lenne egy kerdesem.
Iphone SE-m van,csinaltam sok-sok videot.
Viszont barmelyik gepre folrakom oket baromi akadozik...
Van valami program vagy okossag amivel ezt kilehet keulni?
Nem lehet, hogy 4K-ban vetted a videókat? Nekem a 6s plusomnál ugyan ez volt.
De 4kba!
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2017.10.04. 10:51:27

miro. írta:Sracok,lenne egy kerdesem.
Iphone SE-m van,csinaltam sok-sok videot.
Viszont barmelyik gepre folrakom oket baromi akadozik...
Van valami program vagy okossag amivel ezt kilehet keulni?
Nem lehet, hogy 4K-ban vetted a videókat? Nekem a 6s plusomnál ugyan ez volt.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.10.04. 10:49:00

Sracok,lenne egy kerdesem.
Iphone SE-m van,csinaltam sok-sok videot.
Viszont barmelyik gepre folrakom oket baromi akadozik...
Van valami program vagy okossag amivel ezt kilehet keulni?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.04. 10:15:04

Bob_Marley írta:Nem is feltétlenül szállodai kérdés az egész, hanem hogy boldog boldogtalan lőfegyverrel rohangál.
Igen, emberünk full legálisan szerezte be a fegyverarzenált (pénze által bármit illegálisan is be tudott volna), úgy, h az senkinek sem tűnt egyébként fel, ismerősei sem tudták róla, h fegyverkedvelő.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.04. 07:53:05

Nem is feltétlenül szállodai kérdés az egész, hanem hogy boldog boldogtalan lőfegyverrel rohangál.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.04. 07:20:43

Kétlem, h ezek után majd mindenkinek átnézik a cuccait, aki hotelbe megy, egyrészt nem életszerű, másrészt az égvilágon semmi értelme. Ha akar, akkor talál más megoldást, ahogy a norvég.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.10.04. 01:50:51

Amerika mindig kinevelt ilyen elmebetegeket, és ezután is ki fog. Viszont itt egy pozitívum: http://index.hu/kulfold/2017/10/03/las_ ... re_indult/" target="_blank
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.04. 01:12:18

Amerikában még sajnos nem voltam (pedig pont Vegasba szeretnék nagyon), de mondjuk ha abból indulok ki hogy pár hete voltam egy nagyon nívós londoni szállodába (nem felvágásból, nem is én fizettem), és nekem is szemet szúrt hogy mennyire kontroll nélkül be-ki-be mennek az emberek akkor lehet hogy ott se volt nagy mutatvány. Az biztos hogy ezek után ez a rendszer ott megszűnik.

Még "szerencse" hogy nem valami arab követte el ezt a borzalmat, mert akkor most megint mindenki kiakarná irtani az egész Közel-keletet.

http://index.hu/video/2017/10/02/las_ve ... s_paddock/" target="_blank

0:55nél a csávókám nem gyenge, mondjuk sanszos hogy úgy bevan állva mint a gerely.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.03. 23:02:56

Egyrészt -ahogy csababarca is írja- bárki bárhova bemehet, nem kérdezik meg, hogy mit keresel ott hiszen minden egyes hotel aljában egy kaszinó van szóval még örülnek is neki, ha bemész. Egyedül annyi van, hogy a lifteknél vannak biztonságiak, de ők is csak a kártyadat kérik el és kész. Másrészt nem is igazán lehetne megoldani mert így is elképesztően nagy sorok vannak a becheckolásnál, nem fogják még jobban meghosszabítani a várkozási időt.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15472
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.03. 21:30:28

Voltatok már Vegasban? Bemész a Belaggioba minden gond nélkül.
szomorú, de mi nem laktunk ott de bementünk, nem kérdeztek semmit.

lehet a fószer vett ki egy szobát, úgy meg pláne oda ment a hotelen belül ahova akart. nem hiszem hogy a Mandalay különbözik, haveromék mondjuk pont ott szálltak meg szeptember elején.

talán majd mostmár akkor lesznek a hotelekben is átvizsgálások.


de amúgy nem votlam még olyan hotelben, ahol átkutatták volna a táskáinkat, se USA-ban, se sehol Európában.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.10.03. 21:10:31

Nero. írta:
PCsabi írta:Las Vegas?
Nem fér bele az ember fejébe hogy milyen elmebeteg barmok járkálnak köztünk. Azért arra kivancsi lennék hogy egy MGM Grand színvonalú helyre hogy visz be valaki több mint egy tucat fegyvert.
Csakis úgy, hogy egyenes utat biztosítottak neki az illetéktelenek...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.03. 20:17:20

PCsabi írta:Las Vegas?
Nem fér bele az ember fejébe hogy milyen elmebeteg barmok járkálnak köztünk. Azért arra kivancsi lennék hogy egy MGM Grand színvonalú helyre hogy visz be valaki több mint egy tucat fegyvert.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10107
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.03. 19:40:10

markionni írta:Normandia, jogalapot kell ra szerezni, ha kell alkotmanymodositasi kerelemmel, komolyan veheto statisztikakkal, kozvelemenykutatasokkal. De abbol komoly problemak adodnanak ha barki random kitalalhatna, hogy a hetvegen mi szavazni fogunk a szakadasrol, ilyen nincs.

Csaba igaz amit irsz, de ha az ott elo kisebbsegnel (foleg spanyolok) vesszuk a papirformat es ahogy irod 5-10% ertene egyet, akkor a tenylegesen katalan szavazoknak olyan aranyban kell a szakadas mellett szavaznia ami legjobb tudomasom szerint a tortenelemben peldatlan. Ezert is tartom irrealisnak az egesz dolgot, nem volt normalisan elokeszitve az akcio. Eleg sok kulfoldi mediumot olvasok es egy nagyvonalu vazlatot, tervezetet nem lattam arrol, hogy hol kepzelik el az allamukat, milyen berendezkedessel, gazdasaggal, szovetsegesekkel stb. Igy nem lehet beleallni egy ekkora ugybe.
Jogalapot csak úgy lehet szerezni, ha hajlandóak rá Spanyolban, de láthattad mennyire nyitottak arra hogy Katalónia függetlenedjen.
Gyanítom már nem egyszer kérvényezték ezeket, gyanítom el lettek hajtva, mintha a postás kisfiú akarna jelentkezni elnöknek.
De ez az egész sem 2 hónapja indult el, már eleve 3 éve volt próba jelleggel felmérés, ha nyitott lenne a Spanyol kormány akkor egyezkedést ajánlott volna.


Ez az alkotmányellenesség is egy olyan dolog, hogy az alkotmányt is azok írták, akik a nyeregben vannak, és nem sok szavuk lehetett a katalánoknak benne, pláne közvetlenül Franco rezsim után.
Ha meg annyira 0%-ban legális, akkor is hagyhatták volna, aztán majd max kinevetik őket az eredménnyel, de így hogy konkrétan kimentek, és mindenkit ütöttek-vágtak akik sorban álltak, az a legdurvább diktatúrákra emlékeztet, ráadásul szánalmas próbálkozás volt, mert így is összegyűlt több mind 2 millió szavazat.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2017.10.03. 19:01:54

Las Vegas?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.03. 17:52:29

csababarca írta:A katalóniában élő spanyolok is gondolhatják úgy, legalábbis egy részük, hogy kiválnának. Ott élnek, ez nem csak nemzeti kérdés ott, nem az lenne, hogy csak katalánok maradnak ott.
Szerintem egy spanyol is gondolhatja, hogy mellé áll. Miért ne?
Persze ez is feltételezés, de az is az, amit írsz, hogy van 40% spanyol, aztán ők nem támogatják. Nagy részük lehet nem, de egy 5-10%-a az ott élő spanyoloknak is gondolhatja úgy, hogy szakadjanak el.

Az erdélyi magyarok sem 100%ban akarnának elszakadni Romániában, ez szinte biztos.
Lehet nem a legjobb példa őket felhozni, de szerintem érthető mit akarok kihozni ebből.


A rendőrségnek kötelessége az alkotmányellenes ügyek ellen fellépni.
Engem a mértéke keserített el, így magyarként is. Fel lehet vonulni, erőt demonstrálni, akik meg nekik mennek megregulázni, de nézve a videókat, itt nem erről volt szó.
Random kirángattak embereket a tömegből (nőket, öregeket is), és gyepálták őket.

Ez nem megoldás, még akkor sem ha alkotmányellenes a népszavazás.
Szerintem nagyon félreértettél. Olvasd át mégegyszer, vagy ne.
Tehát, én azt mondom, hogy a spanyol alkotmány módosításához kevés katalónia kérése, szavazása stb. Azt úgy gondolom, vagy a parlamnti pártok többségének (2\3) akarata, vagy népszavazás útján lehet egyáltalán módosítani. A népszavazás sem szorítkozhat, csak katalóniára, hanem az egész országra, hiszen ez az alkotmánymódosítás az egész országot érinti, érintheti. Ezért gondolom azt, hogy ez egy halott ügy, mert demokratikus úton képtelenség átvinni a spanyol többség ellenében, még ha biztosan lenne olyan spanyol, aki átszavazna. De, ha csak a spanyol alkotmányt nézzük, akkor meg alkotmányellenes volt ez a szavazás, ami semmire se kötelezi a spanyol többséget. Ilyen értelemben nem is értem a spanyol erőszakot, teljesen felesleges és szükségtelen volt. Egy kicsit utána olvastam, hogy mi okozza ezt a nagy elszakadási harcot.
Nos az alábbit találtam egy geopolitikai szakértő tollából:
"A katalán regionális parlament 2006-ban fogadta el az Autonómia Statútumot, mely kiszélesítette az addigi jogköröket Katalóniában. A jobboldali Partido Popular (Néppárt) hatalomra kerülésekor, 2010-ben megóvta a dokumentumot az alkotmánybíróságon, és szűkítette a tartományi kormány és parlament hatáskörét.
Mégpedig elég drasztikusan: mindenekelőtt pénzügyi tekintetben. A térség a leggazdagabb tartomány Spanyolországban, ezért a központ több pénzt vesz el tőlük, hogy az országot gazdaságilag életben tudja tartani. Érdekes módon mégsem ez volt a mérvadó a katalánok számára a függetlenségi „harc” zászlóbontásakor, hanem sokkal inkább az, hogy az alkotmánybíróság törölte a Statútumból a katalánok történelmi nemzetként való definiálását"
Szóval, azért tett ezért nem keveset a spanyol többség is, hogy ez a helyzet idáig fajúlt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Normandia 2017.10.03. 19:07:38-kor.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15472
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.03. 16:26:45

markionni írta:
Csaba igaz amit irsz, de ha az ott elo kisebbsegnel (foleg spanyolok) vesszuk a papirformat es ahogy irod 5-10% ertene egyet, akkor a tenylegesen katalan szavazoknak olyan aranyban kell a szakadas mellett szavaznia ami legjobb tudomasom szerint a tortenelemben peldatlan. Ezert is tartom irrealisnak az egesz dolgot, nem volt normalisan elokeszitve az akcio. Eleg sok kulfoldi mediumot olvasok es egy nagyvonalu vazlatot, tervezetet nem lattam arrol, hogy hol kepzelik el az allamukat, milyen berendezkedessel, gazdasaggal, szovetsegesekkel stb. Igy nem lehet beleallni egy ekkora ugybe.
nyilván számokkal játszani felesleges, meg értelmetlen is, csak találgatni lehet.
Gondolom a katalán kormánynak van tervezete az elszakadásról, attól hogy nem találni ilyet a neten, még valószínűleg van.
Most olvastam egy interjút katalán ep képviselővel, és nem hangzott úgy mintha nem lennének terveik.
felhozott példákat is, hogy ha az unió kirekesztené őket, akkor is meg lehetne élni.
az hogy kifelé nincs lekommunikálva (legalábbis felénk, külföld számára) még nem jelenti azt hogy nincs is nekik.
7 éve tart már nagyjából ez a folyamat, csak össze írtak, egy szalvétára valamit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.03. 16:18:58

Normandia, jogalapot kell ra szerezni, ha kell alkotmanymodositasi kerelemmel, komolyan veheto statisztikakkal, kozvelemenykutatasokkal. De abbol komoly problemak adodnanak ha barki random kitalalhatna, hogy a hetvegen mi szavazni fogunk a szakadasrol, ilyen nincs.

Csaba igaz amit irsz, de ha az ott elo kisebbsegnel (foleg spanyolok) vesszuk a papirformat es ahogy irod 5-10% ertene egyet, akkor a tenylegesen katalan szavazoknak olyan aranyban kell a szakadas mellett szavaznia ami legjobb tudomasom szerint a tortenelemben peldatlan. Ezert is tartom irrealisnak az egesz dolgot, nem volt normalisan elokeszitve az akcio. Eleg sok kulfoldi mediumot olvasok es egy nagyvonalu vazlatot, tervezetet nem lattam arrol, hogy hol kepzelik el az allamukat, milyen berendezkedessel, gazdasaggal, szovetsegesekkel stb. Igy nem lehet beleallni egy ekkora ugybe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15472
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.03. 15:08:40

A katalóniában élő spanyolok is gondolhatják úgy, legalábbis egy részük, hogy kiválnának. Ott élnek, ez nem csak nemzeti kérdés ott, nem az lenne, hogy csak katalánok maradnak ott.
Szerintem egy spanyol is gondolhatja, hogy mellé áll. Miért ne?
Persze ez is feltételezés, de az is az, amit írsz, hogy van 40% spanyol, aztán ők nem támogatják. Nagy részük lehet nem, de egy 5-10%-a az ott élő spanyoloknak is gondolhatja úgy, hogy szakadjanak el.

Az erdélyi magyarok sem 100%ban akarnának elszakadni Romániában, ez szinte biztos.
Lehet nem a legjobb példa őket felhozni, de szerintem érthető mit akarok kihozni ebből.


A rendőrségnek kötelessége az alkotmányellenes ügyek ellen fellépni.
Engem a mértéke keserített el, így magyarként is. Fel lehet vonulni, erőt demonstrálni, akik meg nekik mennek megregulázni, de nézve a videókat, itt nem erről volt szó.
Random kirángattak embereket a tömegből (nőket, öregeket is), és gyepálták őket.

Ez nem megoldás, még akkor sem ha alkotmányellenes a népszavazás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.03. 13:50:29

markionni írta:Áthoztam a másik topicból Pique nyilatkozatát, mert ott nagyon off lett volna, de szerettem volna rá érdemben reagálni. Nem madridistaként olvassátok kérlek a véleményem hanem magyar embeként mert én tojok a focira ebben a kérdéskörben.

„Azt gondolom, ettől függetlenül továbbra is játszhatok a válogatottban, mert hiszem, hogy sok ember van Spanyolországban, akik nem értenek egyet ezekkel az eseményekkel és hisznek a demokráciában. De ha Julen Lopetegui kapitány és a szövetség (RFEF) azt gondolják, problémát jelentek nekik, nekem nem jelent problémát félreállni és 2018 előtt távozni a válogatottból. A válogatottal játszani nem vet fel semmilyen hazafias kérdéseket, menni kell és a legjobban teljesíteni.”

Ezért borzasztó veszélyes amikor nem szakmabeli, de ismert és Katalán földön elismert jelen esetben népszerű sportoló véleményt formál olyan dolgokról ami nem az ő területe. Tömegekhez juthat el, pedig téves dolgokról beszél. Kezdjük az elejétől. Demokrácia? A demokráciának legalapvetőbb pillére a jogállamiság. A törvények. A törvények a többség felett állnak. A katalánok ezzel az egész procedúrával beleálltak a pofonba - természetesen nem szó szerint értem, az erőszak minden formája elítélendő -, amikor törvényellenes keretek közt kezdtek bele a referendumba, aminek természtesen van törvényes kiharcolási lehetősége. Kellő aláírással. Ezek után az államnak KÖTELESSÉGE fellépni a törvényszegés ellen, sokan írtátok mennyivel egyszerűbb lett volna hagyni a fenébe és nem lett volna semmi. Ez jól hangzik, csak ezt nem tehetik meg. Tekintélyi szempontból meg plána nem hagyhatják. Ha mindenki kamuszavazgatással aztán a függetlensége kikiáltásával töltené a hétvégét mi lenne a végére? Egyébként ha törvényes keretek közt aláírást gyűjtöttek volna akkor annak is erősen kérdéses lett volna a sikeressége és hogy egyáltalán a fülkékig eljutott volna-e a dolog. Két okból:
- a tartományban 40%-ban élnek nem katalánok, jórészt spanyolok
- emberi tényezők: az emberek tartanak a változásoktól, nem véletlen, hogy a hasonló jellegű voksolásoknál, akár említhetném a skótót is, borzasztó nagy kampánysorozatok után elbuktak, mindig megfigyelhető a maradni akaró 50%, ez 1-2%-al általában helytől függően változik és ez dönti el a szavazás végeredményét

A 90%-al igennel szavazókkal jönni meg nonszensz, ezekre a szavazásokra mindig azok mennek el, akik célt akarnak érni, gondoljuk a mi mini Putyinunk kvótaszavazására.

Szóval szvsz harcolják ki törvényes keretek közt, aztán ha azt törvényellenesen akadályozzák vagy kaszálják akkor mehet a sírás az Únió felé. De eddig két törvénysértő dolgot látok csak: az egész hercehurca és a rendőrség erőszakos fellépése. Persze ez nyilván sokkal összetettebb ennél, de a jelenlegi helyzet messze a legrosszabb megoldás volt amivel élni tudtak a katalánok szerintem.
Az azért érdekelne, hogy miként gyűjthettek volna aláírást egy olyan ügyről, ami ellent mond a spanyol alkotmánynak? Tehát, ilyen esetben, amikor alkotmánymódosítás szükséges ahhoz, hogy egyáltalán kiírhassák a szavazást, akkor milyen törvényes eszközről beszélsz? Gondolom, akár csak más országokban itt sem csak a katalánok szavazata számítana, hanem összességében a Spanyolországban élő spanyol állampolgársággal rendelkező lakosok egy bizonyos létszámának aláírása szükséges, vagy az őket képviselő pártok többségének akarata az alkotmány módosításának lehetőségére, amire nagyban fogadni is lehetne, hogy nem lenne meg. Tehát a kérdés marad. Milyen törvényes eszköze marad a katalánoknak, vagy bármilyen kissebbségnek, ha az elszakadást komolyan gondolják?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.03. 12:31:32

Áthoztam a másik topicból Pique nyilatkozatát, mert ott nagyon off lett volna, de szerettem volna rá érdemben reagálni. Nem madridistaként olvassátok kérlek a véleményem hanem magyar embeként mert én tojok a focira ebben a kérdéskörben.

„Azt gondolom, ettől függetlenül továbbra is játszhatok a válogatottban, mert hiszem, hogy sok ember van Spanyolországban, akik nem értenek egyet ezekkel az eseményekkel és hisznek a demokráciában. De ha Julen Lopetegui kapitány és a szövetség (RFEF) azt gondolják, problémát jelentek nekik, nekem nem jelent problémát félreállni és 2018 előtt távozni a válogatottból. A válogatottal játszani nem vet fel semmilyen hazafias kérdéseket, menni kell és a legjobban teljesíteni.”

Ezért borzasztó veszélyes amikor nem szakmabeli, de ismert és Katalán földön elismert jelen esetben népszerű sportoló véleményt formál olyan dolgokról ami nem az ő területe. Tömegekhez juthat el, pedig téves dolgokról beszél. Kezdjük az elejétől. Demokrácia? A demokráciának legalapvetőbb pillére a jogállamiság. A törvények. A törvények a többség felett állnak. A katalánok ezzel az egész procedúrával beleálltak a pofonba - természetesen nem szó szerint értem, az erőszak minden formája elítélendő -, amikor törvényellenes keretek közt kezdtek bele a referendumba, aminek természtesen van törvényes kiharcolási lehetősége. Kellő aláírással. Ezek után az államnak KÖTELESSÉGE fellépni a törvényszegés ellen, sokan írtátok mennyivel egyszerűbb lett volna hagyni a fenébe és nem lett volna semmi. Ez jól hangzik, csak ezt nem tehetik meg. Tekintélyi szempontból meg plána nem hagyhatják. Ha mindenki kamuszavazgatással aztán a függetlensége kikiáltásával töltené a hétvégét mi lenne a végére? Egyébként ha törvényes keretek közt aláírást gyűjtöttek volna akkor annak is erősen kérdéses lett volna a sikeressége és hogy egyáltalán a fülkékig eljutott volna-e a dolog. Két okból:
- a tartományban 40%-ban élnek nem katalánok, jórészt spanyolok
- emberi tényezők: az emberek tartanak a változásoktól, nem véletlen, hogy a hasonló jellegű voksolásoknál, akár említhetném a skótót is, borzasztó nagy kampánysorozatok után elbuktak, mindig megfigyelhető a maradni akaró 50%, ez 1-2%-al általában helytől függően változik és ez dönti el a szavazás végeredményét

A 90%-al igennel szavazókkal jönni meg nonszensz, ezekre a szavazásokra mindig azok mennek el, akik célt akarnak érni, gondoljuk a mi mini Putyinunk kvótaszavazására.

Szóval szvsz harcolják ki törvényes keretek közt, aztán ha azt törvényellenesen akadályozzák vagy kaszálják akkor mehet a sírás az Únió felé. De eddig két törvénysértő dolgot látok csak: az egész hercehurca és a rendőrség erőszakos fellépése. Persze ez nyilván sokkal összetettebb ennél, de a jelenlegi helyzet messze a legrosszabb megoldás volt amivel élni tudtak a katalánok szerintem.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5193
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.10.02. 15:05:43

Nero. írta: Alapbol nem rajongok a tetoválásért/piercingért stb. Akinek van az általában valami nem létezőt nagyon beakar bizonyítani, ettől függetlenül karra, hatra stb. elmegy de szem/fül/nemiszerv és társai csak idióta barmok képesek erre.
nekem is van tetkóm, akarok is még, de ezek az extrém dolgok nagyon nem jönnek be.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.02. 14:40:44

soadroli írta:Az orvosokat is sokkolta a modell félresikerült szemtetoválása
hogy lehet ilyen idióta debil valaki h kitetováltatja a szemét? #-o =D>
Mondjuk aki hulye az meg is erdemli. Alapbol nem rajongok a tetoválásért/piercingért stb. Akinek van az általában valami nem létezőt nagyon beakar bizonyítani, ettől függetlenül karra, hatra stb. elmegy de szem/fül/nemiszerv és társai csak idióta barmok képesek erre.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.02. 14:28:10

soadroli írta:Az orvosokat is sokkolta a modell félresikerült szemtetoválása
hogy lehet ilyen idióta debil valaki h kitetováltatja a szemét? #-o =D>
Attól bekönnyeztem, hogy ránéztem a képekre. Beteg az ilyen ember.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5193
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2017.10.02. 14:16:11

Az orvosokat is sokkolta a modell félresikerült szemtetoválása
hogy lehet ilyen idióta debil valaki h kitetováltatja a szemét? #-o =D>
Kép
Válasz küldése
cron