Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
hdavid

2018.02.20. 19:23:47

Úh értelmes politikai topic lett? Ahol az emberek nyitott szemmel látják a világot? Ez egy csoda.

Amúgy, aki otthon marad az a fideszre szavaz!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.20. 19:19:24

MatsMessi írta:LMP-t nem ismerem annyira, és azt sem amit közvetít
van honlapjuk, olvasd el a politikájukat, nyisd ki a szemed. az meg h nincs esélyük, kit édekel. te az alapján szavazol? akkor jobb ha otthon maradsz :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.02.20. 19:02:21

zola8787 írta:
MatsMessi írta:Én elég fiatal vagyok még, de azt sosem tudom megérteni, hogy az ellenzékkel mivel lenne jobb az országnak. 10 éve Ők voltak hatalmon, akkor sem volt jobb a helyzet szerintem.
Ez a baj fiatal barátom, hogy az emberek a Fideszt és az Mszpt ismerik és csak kettőjük közt tudnak gondolkozni.
MatsMessi írta:Az meg, hogy áprilisban senki nem tesz majd semmit mit takar? Mit lehetne tenni? Megszavazni a Jobbik/MSZP/LMP vonalat? Ők biztosan jobbak lennének?
Nem, senki sem tudja, hogy jobbak lennének, ugyanis sem a jobbik, sem az Lmp nem volt még kormányon. ráadásul ezek a pártok, Főleg a Jobbik, csupa feltörekvő fiatalból áll, akik papírok és emberek nélkül is képesek értelmes mondatokat összerakni + ilyen Volner félék (aki személy szerint a legszimpatikusabb politikus), aki nem véletlenül lépett be egy Jobbikba. (Volner János rendőrként is dolgozott, nem kicsi pozícióban, több kitüntetéssel, ha valaki tudja, hogy ott milyen gáz van, hát az ő).
MatsMessi írta:Arról nem is beszélve, hogy a Fidesznek a hatalmas fölényét azért annak is köszönheti, hogy az ellenzék egymást múlja alul.
Mármint miben? Mert ha nézed az echo tv-t, atv-t, m1-et, olvasol szinte bármilyen újságot , természtesen egymást múlják alul az ellenzékiek, hiszen kormánypárti tv-t nézel, újságot olvasol.
Ráadásul a 3 éves migrációs cuccával nem múlta alul a Fidesz a több pártot? Ha gondolom belinkelem a miskolci Jakab - Kriza beszédet, ugyanis borsodba telepítették be a migránsokat.
MatsMessi írta:Komolyan kiváncsi vagyok, hogy itt páran mit várnak :D Hogy majd jön a Jobbik aztán jövőre már mindenki gazdag lesz, eltűnik a korrupció teljesen? Ezt most minden provokáció nélkül, kiváncsiságból kérdezem.
Azt, hogy láthatod mit művel a fidesz az országgal, hogy meghülyítik a nyugdíjasokat, akik nézik a sok propaganda műsort és elhiszik. Ha nyerne egy másik párt, nem biztos, hogy jobb lenne, viszont ha ismét a Fidesz nyer, akkor maradna ugyanez a rossz és miért ne választanám inkább a bizonytalant, mint a biztos rosszat?

Természetesen csakis gennyes tusok és redvás szendvicsekre lehet szavazni, ez ma Magyarország.

Nem tudom, hogy ki ismeri a "beférek a bőröndbe" című youtube csatornát, abban mondta a srác (aki külföldön él), hogy szeretne majd idővel családot, viszont addig biztosan nem Magyarországon, amíg többet költenek gyűlöletkelő hazug propagandára, mint az iskolákra.


Kutyás, rendőrös sztorihoz: teljesen megérdelmi ez a mocskos paraszt amit kap, facebook-on még posztolt is (míg le ne törölte magát), hogy szerinte ez nem állatkínzás, hiszen nem akasztotta fel és a flegma mosolygós smiley a végére. Ez normális? Ráadásul rendőri egyenruhába? Fényes nappal? Normális??? És nem szimplán megütötte, mert én is az orrukra csapok a kutyáimra, ha kiszaladnak a kapun míg kiállok autóval, de ez az ember lendületből megütött poénból egy ártatlan kis ebet. Nagyon remélem, hogy elkapják ezt a senkiházit és úgy elverik, hogy sürgősségire kerül.
Védtelen állatot nem bántunk viccből!
A Jobbikos részt adom, nekik van mondandójuk, róluk eltudnám képzelni, hogy vezetni tudjanak egy országot.
DE
Mi van a TV-ben, újságban, rádióban? Hogy Vona miket mondott, stb. Mit csinál az ember szabadidejében? Újságot olvas, rádiót hallgat a kocsiban, otthon pihenéskor TV-t néz. A kutyát nem érdekli, hogy Te vagy Én vagy itt akárki ezen átlát, de a másik sok millió embernek mi jön le? Ez a Vona miket mondott, jajj akkor rá nem szavazunk. LMP-t nem ismerem annyira, és azt sem amit közvetít, de nem gondolom, hogy beletudnának szólni a választásokba. Egy éve azt mondtam volna, hogy a Jobbiknak TALÁN lehet valami esélye. Mára szerintem ez is elmúlt.

Az ellenzéki pártok egymás alulmúlását pedig úgy értettem, hogy nem hogy összefognának, hanem egymást ócsárolják, szidják. Így nem lehet idén megverni a Fideszt szerintem.

Szerk: Hozzáteszem a Jobbikról sem azt mondom, hogy Ők a megoldás, csak ha az ellenzéki oldalról kikéne emelni valakit, akkor őket mondanám.

Szerk2: Ez a narancskomcsizás, libcsizést meg kommunistázás szerintem már sok. Normálisan vitatkozzunk erről, ezek meg nem idevalóak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MatsMessi 2018.02.20. 19:07:58-kor.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.02.20. 18:48:34

MatsMessi írta:Én elég fiatal vagyok még, de azt sosem tudom megérteni, hogy az ellenzékkel mivel lenne jobb az országnak. 10 éve Ők voltak hatalmon, akkor sem volt jobb a helyzet szerintem.
Ez a baj fiatal barátom, hogy az emberek a Fideszt és az Mszpt ismerik és csak kettőjük közt tudnak gondolkozni.
MatsMessi írta:Az meg, hogy áprilisban senki nem tesz majd semmit mit takar? Mit lehetne tenni? Megszavazni a Jobbik/MSZP/LMP vonalat? Ők biztosan jobbak lennének?
Nem, senki sem tudja, hogy jobbak lennének, ugyanis sem a jobbik, sem az Lmp nem volt még kormányon. ráadásul ezek a pártok, Főleg a Jobbik, csupa feltörekvő fiatalból áll, akik papírok és emberek nélkül is képesek értelmes mondatokat összerakni + ilyen Volner félék (aki személy szerint a legszimpatikusabb politikus), aki nem véletlenül lépett be egy Jobbikba. (Volner János rendőrként is dolgozott, nem kicsi pozícióban, több kitüntetéssel, ha valaki tudja, hogy ott milyen gáz van, hát az ő).
MatsMessi írta:Arról nem is beszélve, hogy a Fidesznek a hatalmas fölényét azért annak is köszönheti, hogy az ellenzék egymást múlja alul.
Mármint miben? Mert ha nézed az echo tv-t, atv-t, m1-et, olvasol szinte bármilyen újságot , természtesen egymást múlják alul az ellenzékiek, hiszen kormánypárti tv-t nézel, újságot olvasol.
Ráadásul a 3 éves migrációs cuccával nem múlta alul a Fidesz a több pártot? Ha gondolom belinkelem a miskolci Jakab - Kriza beszédet, ugyanis borsodba telepítették be a migránsokat.
MatsMessi írta:Komolyan kiváncsi vagyok, hogy itt páran mit várnak :D Hogy majd jön a Jobbik aztán jövőre már mindenki gazdag lesz, eltűnik a korrupció teljesen? Ezt most minden provokáció nélkül, kiváncsiságból kérdezem.
Azt, hogy láthatod mit művel a fidesz az országgal, hogy meghülyítik a nyugdíjasokat, akik nézik a sok propaganda műsort és elhiszik. Ha nyerne egy másik párt, nem biztos, hogy jobb lenne, viszont ha ismét a Fidesz nyer, akkor maradna ugyanez a rossz és miért ne választanám inkább a bizonytalant, mint a biztos rosszat?

Természetesen csakis gennyes tusok és redvás szendvicsekre lehet szavazni, ez ma Magyarország.

Nem tudom, hogy ki ismeri a "beférek a bőröndbe" című youtube csatornát, abban mondta a srác (aki külföldön él), hogy szeretne majd idővel családot, viszont addig biztosan nem Magyarországon, amíg többet költenek gyűlöletkelő hazug propagandára, mint az iskolákra.


Kutyás, rendőrös sztorihoz: teljesen megérdelmi ez a mocskos paraszt amit kap, facebook-on még posztolt is (míg le ne törölte magát), hogy szerinte ez nem állatkínzás, hiszen nem akasztotta fel és a flegma mosolygós smiley a végére. Ez normális? Ráadásul rendőri egyenruhába? Fényes nappal? Normális??? És nem szimplán megütötte, mert én is az orrukra csapok a kutyáimra, ha kiszaladnak a kapun míg kiállok autóval, de ez az ember lendületből megütött poénból egy ártatlan kis ebet. Nagyon remélem, hogy elkapják ezt a senkiházit és úgy elverik, hogy sürgősségire kerül.
Védtelen állatot nem bántunk viccből!
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.02.20. 18:38:58

Szerintem természetes, hogy megnézik az emberek, hogy kik állnak egy párt élén. Ha most nem Orbán állna a Fidesz élén, és nem csurranna cseppenne a haveroknak feltűnően, akkor valószínüleg pár ember máshogy gondolkozna. De én például egy olyan pártra már amúgy sem szavaznék, melynek az élén Gyurcsány áll. Ő számomra leírta magát végleg. Karácsony is asszem régen az LMP élén volt, és magának mond sokszor ellent így, hogy az MSZP jelöltje. Ez az embereknek szerintem kizáró oklehet. Hogy vezethet majd hitelesen egy országot így? Bajnai nem sok mindent csinált, lehet nem hagyták vagy nem mert, mégsem tűntetett, meg utálkozott annyit az ország amikor Ő vezette az országot. Az más kérdés, hogy az öszödi beszéd után mindenki tudta, hogy nem választják meg egy jó ideig az MSZP-t. Az nagyot ütött az emberekbe. És akkor ki marad? Marad az LMP és a Jobbik. Elöbbi egyszerűen gyenge magában nyílvánvalóan, valamint azt fújja, hogy nem jó ami van, azt már kevésbé mutatja, hogy mi lenne a helyes meg jó. a Jobbiknak meg ott szálltak el végleg az esélyei, amikor rászállt a média Vonára.

Hogy kinek mi a jó ezek közül az mindenkinek a magánügye, de számomra egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Az oktatásos részre reagálva meg szerintem ott úszik el minden, hogy nincs semmi gyakorlati oktatás. A sulimban látom, hogy első, másodikos 7-8 éves gyerekeknek 6 órája van egy nap. Szerintem ez nem normális. Vagy amikor a kilenc-tizedikes gyerek télen bemegy sötétben aztán kijön sötétben a suliból. Aztán utánna még menjen el különórára, meg tanuljon holnapra. Ez sem normális egy 15 éves gyereknek szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.20. 18:25:58

defender3 írta:ha újra Fidesz 2/3-ad lesz
arra mérget vennék h nem. egyszerű többség meg lesz neki, de 2/3 nem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.02.20. 18:23:10

Amikor halljuk a rádióban meg máshol ezeket a Sorosozós migránsozós meg hasonló szövegeket akkor megállapítjuk, hogy Goebbels is tapsolna ezekhez. Az a baj, hogy nagyon sokan csak közmédiát hallgatnak/néznek és nem hall mást ezeken kívül és elhiszi, hogy igazak. Azt persze, hogy a Fideszre fog majd szavazni.

Úgy vagyok vele, hogy ha újra Fidesz 2/3-ad lesz és befejezem amit tanulok akkor elkezdek külföldön munkát keresni.

Már jóideje nem is nézek tv-t a meccseken kívül, mert nem akarom hallani a propaganda hírdetéseket. Munkahelyen sajnos a Petőfi megy de már abból is elegem van mind zeneminőség mind Sorosozás miatt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.20. 18:22:49

Nem hiszek a pártprogramban, full kamu, a szavazatokért megy a harc, cél szentesíti az eszközt, a nyugdíjasokat közvetett módon veszik meg, a c..ányokat meg közvetlenül is...most csak bemondok egy számot, de a két csoport legalább másfél-két millió szavazót jelent ma Magyaroszágon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.02.20. 18:27:26-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.20. 18:03:12

Lehet hogy túl gondolom a dolgokat, és politikai hovatartozástól függetlenül kérdezem, hogy ez a "Miért a másik Párttal mivel lenne jobb?", jelegű kérdés, sőt mi több gondolkodás, már nem eleve a kormánypropaganda sikere? Nem azért hisszük el, mert ezt halljuk, ezt mondják, ezt kell elhinnünk?

Évről-évre igyekszem többet, és többet olvasni hogy, melyik pártnak, mi a programja, és a legfontosabb hogy igyekszem a felaggatott címkék nélkül értelmezni a dolgokat.

Mert esélytelen vagy, ha csak egy irányból informálódsz, mert minden nagyobb újság, ha nem is konkrét párt hovatartozással rendelkezik, de egyértelmű hogy, jobbra, vagy balra húz. Mindkét oldalt meg kell hallgatni, és a saját fejedben leszűrni a tanulságot.

Az én szavazatomat az nyerné meg egyből, aki ellenzéki, és kimerne úgy állni egy kampányra, hogy nem említi meg a fővezér nevét. Ne azt mondja hogy ő nem jó, azt mondja mi az amit tett és nem jó.

A politikába túl erősen beköltözött a személyi kultusz. Ha nem szavazol a fideszre, az nem a programja miatt van, hanem Orbánra nem szavazol, így Vona, így Gyurcsány. De mit mondott arra már kevesen emlékeznek.

Ezen még ha túl is látunk egy címkét látunk, nem egy programot. A jobbik szélsőjobbos rasszista párt? Ezzel szemben lassan több liberális értékkel rendelkeznek, mint a DK...

Propaganda, címkék, és személyi kultusz van...

Persze a pártok is lovagolják ezt, de nem értem miért, amikor nem feltétlen beszélnek értelmetlen dolgokat, még akkor sem ha egy jó része értelmetlen is.

Lehet picit kifakadásnak tűnik, de ha úgy is érzi valaki hogy, szélmalom harcot vív, akkor is az a legrosszabb, ha le se adja voksát!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.20. 17:50:30

Mondjuk szerintem az oktatásban a felsőoktatással van a legkevesebb baj.

Ellenzéki "összefogás" meg volt, úgy hívták, hogy Együtt, és a világ vicce volt.
A Jobbik nem fog összeállni se az LMP-vel, se a Momentummal, a többi párt meg csak kirakatnak van.

Engem valamennyire érdekel a dolog, hiába lehet tudni, hogy mi lesz a vége, de ha megkapják megint a 2/3-ot, akkor erősen elgondolkozom én is a külföldi munkavállaláson.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.02.20. 17:40:23

Ezek jogos ervek abszolut, de en tenyleg nem latom egy ellenzeki parton sem azt, hogy kesz lenne atvenni a vezetest. Nem tudom, hogy hogy van ket harmada nekik, mert mindenhonnan azt olvasom, hogy szidjak oket :D Egyebkent szerintem akkor lenne eselye mas partnak ha lenne nemi osszefogas az ellenzeknel. De semmi ilyet nem latok, igy nem lehet legyozni oket. Oktasasos reszt teljes mertekben adom. Iden erettsegizek, de szerencsere egy kulfoldi egyetemen fogok tanulni, ahol teljesen mas a felfogas az oktatasrol.

Szemely szerint egyebkent nem latok jo megoldast aprilisban, igy nem is kulonossebben izgat a dolog. Az mas kerdes, hogy 99%-ig biztos, hogy mi fog tortenni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.20. 17:34:52

csababarca írta:
Orbánnak lételeme a harc, vagyis ennek kommunikálása. Harc a kommunisták ellen a 80as évek végén, harc a kommunisták maradványaival 90es évek végén, harc az elmúlt 8 évezéssel, most harc az unióval és Sorossal, és migráncsokkal való riogatás. Ebből él a fidesz, a magyar nép meg eszi.
Mindig is ki kellett találni egy "ellenséget". Hol a kommunisták, hol a nácik, hol a kapitalisták, hol a zsidók stb.

Minden diktatúránál ez az adu ász, ezt már az ókorban is tudták. Persze egyelőre ez még nem nevezhető annak, de visszaköszönnek az elemek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.20. 17:15:10

Nekem mindegy mi lesz azon a szép tavaszi napon, úgyis a fidesz nyer, max a kétharmad a kérdés.
Engem nem érdekel melyik párt irányít, de az már igen, hogy nem tudok úgy végigmenni egy vidéki városon, vagy Budapesten, hogy ne az undorító, hazug kormányprogpaganda jöjjön velem szembe.

Mindenhol Soros, rosszunió, védjük meg magunkat, nem hagyjuk magunkat féle ócska üres lőzungok.

Orbánnak lételeme a harc, vagyis ennek kommunikálása. Harc a kommunisták ellen a 80as évek végén, harc a kommunisták maradványaival 90es évek végén, harc az elmúlt 8 évezéssel, most harc az unióval és Sorossal, és migráncsokkal való riogatás. Ebből él a fidesz, a magyar nép meg eszi.
2018ban még be tudják nyomni a kommunizmust, be tudják nyomni az elmúlt 8 évet. Nem zavarja őket hogy 8 éve vannak kormányon?!

Vebnek abban is igaza van, hogy a lopás mértéke óriási mértékben nőtt meg, tényleg régen nokiásdobozban, az éjszaka leple alatt egy parkolóházban lopták ki a pénzt, most meg fényes nappal, mindenki szeme láttára billencskocsikkal meg tehervagonokkal lopják ki a közpénzt. És gazdagítanak vele olyanokat, akik semmit nem tesznek érte. Semmit.
Pályázatokat úgy írnak meg, hogy már csak azt nem írják bele, név szerint ki kaphatja meg az adott projektet. Amúgy előveszik ML vagy TI cégének papírjait, és kottából írják össze a pályázatot, hogy csak ő nyerhessen, vagy egyáltalán csak ő pályázhasson.
Aztán komrányinfón meg lehet az aljas, tenyérbemászó mosollyal bemondani, hogy bárki megpályázhatja a beruházásokat.

Na mindegy, túlírtam, úgysem változik semmi, mennek a nyuggerek szavazni Viktorra, mert milyen rendes katolikus, meg még szép családja is van. (napi szinten hallom ezt az indoklást a delikvens korosztálytól a tömegközlekedésen....) A határontúliak kihasználásába bele sem megyek, mert leírva nem tudnám kifejteni ezt, megbántani meg nem akarok érintettet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.20. 17:04:27

MatsMessi írta:Én elég fiatal vagyok még, de azt sosem tudom megérteni, hogy az ellenzékkel mivel lenne jobb az országnak. 10 éve Ők voltak hatalmon, akkor sem volt jobb a helyzet szerintem. Sőt, 2006-ban elég nagy tűntetések voltak. Kicsit olyan az érzésem, mintha mindig az lenne a jobb, aki éppen nem írányít. Az meg, hogy áprilisban senki nem tesz majd semmit mit takar? Mit lehetne tenni? Megszavazni a Jobbik/MSZP/LMP vonalat? Ők biztosan jobbak lennének? Arról nem is beszélve, hogy a Fidesznek a hatalmas fölényét azért annak is köszönheti, hogy az ellenzék egymást múlja alul. Komolyan kiváncsi vagyok, hogy itt páran mit várnak :D Hogy majd jön a Jobbik aztán jövőre már mindenki gazdag lesz, eltűnik a korrupció teljesen? Ezt most minden provokáció nélkül, kiváncsiságból kérdezem.
Azt kell mondanom, hogy ezek jelenleg csupán másodrangú kérdések. A harmadik Orbán-kormány felrúgta az uniós megállapodások jó részét (pl. lisszaboni szerződés, ami az Unió mint intézmény működésének egyik legalapvetőbb tétele), az ország egyenes úton halad az antidemokratikus és elnyomó berendezkedés felé, folyamatosan hazudnak, lelkesen asszisztálnak az oroszoktól érkező gyarmatosítási törekvésekhez, elképzelhetetlenül nagy összegeket loptak és lopnak el, és nem kell már sokat várni, hogy megpuccsolják az egész Uniót. Lengyelország tökéletes társ ehhez, de a másik két V4-es ország, illetve Ausztria is kezd "felzárkózni". A Berlusconi-féle olasz jobbközép koalíció szintén nagy szövetsége Orbánnak, de egyelőre még nagyon képlékeny, hogy milyen eredménnyel zárulnak majd a márciusi választások. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy egy olyan törpe méretű gazdasági (és katonai) erővel rendelkező ország, mint Magyarország számára miért lenne katasztrófával felérő, ha eltoljuk magunktól a Nyugatot. De a legnagyobb bűnük még mindig az, hogy államosították a közbeszerzésieljárás-rendszert, minden létező hivatalban az ő embereik ülnek, létrehoztak egy teljesen új földbirtokos réteget, saját kényük-kedvük szerint újraosztották az állami javakat. Ha követed az OLAF-jelentés ügyét, emeld azt a nyolcmilliomodik hatványra, és megkapod azt, hogy mi történt itt az elmúlt években.

Röviden így tudnám összefoglalni, hogy miért nincs maradásuk az ország élén. Az uniós pénzek nélkül semmi perc alatt megállna a közember számára is megfogható fejlődés, bár ők erre csupán azt válaszolták, hogy majd az oroszok adnak pénzt. Vagy ha ők nem, akkor a kínaiak.

Orbánéknak az idei választásokon kell majd szembenézniük a "tizedik év"-ként emlegetett válaszúttal. Ez néhány nagyon speciális esetet leszámítva a világon bármelyik kormány számára kritikus időszak, mert a választópolgárok egyszerűen elkezdenek sóvárogni a változás után. Ilyenkor szokott jönni az, hogy a hatalmon lévő párt illegitim intézkedésekkel erősíti meg a saját hatalmát. A Fidesz is bekeményített az ellenzéki pártokra kiszabott büntetésekkel (ÁSZ-féle pénzbírságok, egymás javára való visszalépés megtiltása, Széll Bernadett-féle nemzetbiztonsági hablaty). Az általad emlegetett MSZP egyébként az ezredét sem lopta el annak, mint a Fidesz-KDNP. Ez nem vélemény, hanem tény.

És hozzáteszem, hogy én egyáltalán nem tartom magam liberális gondolkodónak. Ami az ellenzéket illeti, egyetlen értelmes opció van, az LMP, szerintem ez teljesen egyértelmű és nyilvánvaló. Az egyetlen párt, amely valós programot kínál, amely mögött van tartalom, és vannak értékek. De igazából tökmindegy. A kérdés csak az, hogy meglesz-e a kétharmad.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.20. 16:37:41

A gyermekgyilkossághoz: Nem minden a nevelés, ne becsüljük le a genetikát és a saját akaratot sem, ami már egy 10 éves gyereknél erősen jelen van. Láttam én már példát arra, hogy teljesen normális szülőknek ökör volt a kölke, nem is egyet. Olyan esetet is tudnék mondani, ahol a 3 gyerekből kettőből magasan képzett és tisztességes ember, egyből meg kezelhetetlen semmirekellő. Az a baj, hogy genetikai selejtet is be akarjuk integrálni a társadalomba, pedig minimum kirekeszteni, elzárni kéne őket, már gyermekkorban. Félreértések elkerülése végett, nem a fogyatékosokról beszélek, hanem olyan egyénekről, akik egyszerűen képtelenek a normális emberi viselkedésre, veszélyesek másokra, bomlasztják a társadalmat.

VV! Az életminőségeden tényleg javíthatsz, de az oktatás, az egészségügy, a közlekedés, a közrend, közfegyelem, közgondolkozás és a társadalmi igazságtalanság problémát csak a politikán keresztül lehet kezelni. Káosz van az országban, és engem ez bánt, ha 10x ennyit keresnék, akkor is ugyanúgy bántana. Éppen a magyar társadalom beletörődő, sőt szinte már nihillista magatartásával van a legnagyobb probléma. Abban igazad van, hogy jelenleg egyik párttól sem várhatunk megváltás, de amíg a magyar társadalom elfogadja a protekciót, korrupciót, és hogy rezzenéstelen arccal a szemükbe hazudjanak, addig a politikusok sincsenek más magatartásra kényszerítve.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.20. 16:36:41

davi10 írta:Illetve, hogy ne csak akkor tudjál érvényesülni, ha valakinek a valakije vagy, ezt saját bőrünkön is tapasztaljuk.
nálunk pl most szoci városvezetés van, évek óta semmi uniós pénzt nem látunk, látszik is a városon. amikor mszp-s országvezetés volt, akkor meg fideszes polgi volt és jött szépen a pénz. ez is mekkora trógerség már...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.20. 16:31:35

Hát a mesterségesen életben tartott Gyurcsány - MSZP vonallal valóban nem lenne jobb az országnak.
Azzal sem értek egyet, hogy mindig az a jobb, aki épp nem irányít, mert ha a 2010-2014 közötti fidesz lenne most is, azzal még ki is lehetne egyezni.

Nem várjuk, hogy egy kormányváltástól mindenki gazdag lesz, de azért a Mészáros-féle sikersztorik már tényleg vállalhatatlanok, talán nem lesz ekkora mértékű korrupció. Illetve, hogy ne csak akkor tudjál érvényesülni, ha valakinek a valakije vagy, ezt saját bőrünkön is tapasztaljuk.

Én sem vagyok olyan öreg, de ilyen hihetetlen degenerált szintü demagóg propagandaplakátokra meg tv-spotokra egyik korábbi kormánytól sem emlékszem.

(Nem tudom meddig lehet a fórumon belefolyni a politikába, szóljatok rám nyugodtan)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.20. 16:25:53

MatsMessi írta:az ellenzékkel mivel lenne jobb az országnak.
nem lopnák szét. a mszp pl. tized ennyit nem lopott, akkoriban nokiás dobozok, meg simon-féle 100-200 milliók számítottak szenzációnak, ma már, az hogy orbán veje meg a csúti gázos 1-2 év alatt multimilliárdos lett meg a kutyát nem érdekli. ilyen apróságokról, mint pl. a a 3000 milliárdos manyup lenyúlás már ne is beszéljünk. olyan hárdkór korrupció van az országna ami még rákosiék alatt sem volt. engem csak ez zavar. jah meg az, hogy minden gazdasági és egyéb mutatóban (eü, oktatás) a béka seg.e alatt vagyunk, ergo orbánék alatt sem fejlődött semmit a gazdaság.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.02.20. 16:16:18

Én elég fiatal vagyok még, de azt sosem tudom megérteni, hogy az ellenzékkel mivel lenne jobb az országnak. 10 éve Ők voltak hatalmon, akkor sem volt jobb a helyzet szerintem. Sőt, 2006-ban elég nagy tűntetések voltak. Kicsit olyan az érzésem, mintha mindig az lenne a jobb, aki éppen nem írányít. Az meg, hogy áprilisban senki nem tesz majd semmit mit takar? Mit lehetne tenni? Megszavazni a Jobbik/MSZP/LMP vonalat? Ők biztosan jobbak lennének? Arról nem is beszélve, hogy a Fidesznek a hatalmas fölényét azért annak is köszönheti, hogy az ellenzék egymást múlja alul. Komolyan kiváncsi vagyok, hogy itt páran mit várnak :D Hogy majd jön a Jobbik aztán jövőre már mindenki gazdag lesz, eltűnik a korrupció teljesen? Ezt most minden provokáció nélkül, kiváncsiságból kérdezem.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.02.20. 15:36:31

Nero. írta: Remélem hamarosan azon a tavaszi napon, amikor ténylegesen tehetnénk valamit a sorsunkért akkor is ekkora lesz az összefogás és a motiváció.
Hiú remény.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.20. 14:18:58

Victor_Valdes írta:
igazad van, helyesen megfogalmazva: sokkal tobbet valtoztathatsz te az eletminosegeden, mint a politika. csak sajnos nalunk a tobbseg forditva gondolja, valamiert, mindig vmilyen magasztosabb hatalomtol varjak a megoldast az emberek, ahelyett, hogy tennenek erte. igen, elegge “szabopeteresre” sikeredett a hozzaszolasom, de a lenyege az lett volna, amit te is leirtal. szerepe van a politikanak, az emberek eleteben, de sokkal kevesebb, mint ahogyan azt gondoljuk, mar ha kepesek vagyunk a tenni is valamit azert, h jobb eletunk legyen, nem csak negy evente szavazni egyet es varni a csodat :)
Sajnos az emberek a 40 év alatt azt szokták meg, hogy mindent az állambácsira kell bízni és be kell fogni.
De egy idő után már nem lehet mindig ezzel takarózni, főleg a fiatalabb generációnak lehetne annyi esze, hogy nem az átlagjózsit veszi példának aki már reggel 8-kor benyomott 3 sört, napi 2 dobozzal szív, aztán csodálkozik, hogy nincs pénze.

Engem is egyre jobban elkeserít az itthoni morál, hogy mindenki csak sírni tud, de áprilisban ugyanúgy nem fog semmi se változni. Persze ebben az ellenzéknek is benne van a keze, de akkor se normális, hogy nem találkozol emberrel, aki dicsérné a főnököt (kivéve a 80+os korosztály), de ugyanúgy odahúzzák az x-et, vagy mert csak a szájuk nagy, vagy mert a polgármester igért egy kört a helyi kocsmában.

Igenis befolyással van a politika az életünkre, de szerencsére nem az irányítja 100%-ban a sorsunkat.
recrea írta:
Btw, visszatérve a két 10 éves gyilkosra, az a szerény véleményem, h a szülőket (is) kellett volna börtönbe zárni, nem vagyok szakember, de nem biztos, h tudtak jó és rossz között különbséget tenni a gyerekek, de ha igen, akkor az a gyermek milyen nevelést kapott otthon.
Ez nem ilyen egyszerű, ha elhanyagolták őket akkor felelősségre kell vonni a szülőket is, de ha csak valami rejtett hajlamaik voltak, akkor simán tudták rejtegetni a szülők elől.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.20. 13:44:35

Varatrix írta:
Victor_Valdes írta:Azzal pedig kár ámítani magunk, hogy tehetünk a sorsunkért a választásokon. Egy dolog van, amivel tehetünk a sorsunkért, hogy jobbá tegyük a saját életünket: Ha a kezünkbe vesszük az életünket, terveket tűzünk ki, nem adjuk fel az első nehézségnél, haladunk tovább a cél felé. És nem, a cél nem az, hogy minél több pénzünk legyen. Az a legalatomosabb motiváció, amíg pénzre vágyik az ember, soha nem lesz boldog (és mellesleg gazdag sem). A pénz csak egy eszköz, hogy elérjük céljainkat. Azzal tehetünk a sorsunkért, ha képezzük magunkat, piaci réseket keresünk (keresünk és nem várjuk a sült galambot, mert az sosem jön el) és belevágunk. Ha elbukunk pedig nem a kormányt okoljuk, vagy a migránsokat, vagy sorost, vagy bárkit, hanem megunkat. Ezzel tehetünk a sorsunkért, legalábbis a mi szintünkön. Az egyének élete semmivel nem lesz jobb attól, hogy jobb vagy baloldali politikusok irányítják az országot. Arról nem beszélve, hogy nekem, teljesen mnidegy, hogy melyik párt kezdi el tömni az ismerős vállalkoók zsebét, akárki kerül hatalomra (és akárki volt eddig) mindig ez történt. Nálunk már csak így működik a demokrácia. Nem lesz ettől jobb élete senkinek, csak az ország másik fele fog keseregni, hogy jajj, a kormány így-úgy, a gonosz orbán/gyurcsány/soros/vona miatt tart ott az életem, ahol. Még véletlenül sem önmagam miatt, azért mert, 6 éve ülök ugyanazon a vacak munkahelyen, ahol csak szenvedek, amikor hiányszakmák sokaság várja, hogy átképezzem magam és degeszre keressem, például villany vagy autószerelőként. Na, mindegy is, nem neked címeztem, csak ahogy közelednek a választások, mindenhol ezt látom, hogy ezzel változtathatunk a sorsunkon, ami egy rohadt nagy hazugság, ha tetszik, ha nem. :)
Azért a politikát, a szociológiát luxus figyelmen kívül hagyni, és azt mondani hogy "Csak te vagy felelős a sorsodért."

Ez egy motivációs plakát szövege, nem egy életfilozófia.

Nyilván nem gondolom hogy, minden megváltozik attól egyik napról a másikra, ha egyik-vagy másik párt kerül kormányra, de azt sem lehet állítani hogy semmilyen jelentősége nincsen.

Ennél konkrétabban hatnak a politikai döntések emberek életére. Lehetsz te attól sikeres, és elégedett, de akkor is könnyíti vagy nehezíti a dolgodat a politikai döntések.

Persze azzal egyet értek, ha azt mondod hogy, csak őket hibáztatni is luxus, és sajnos ilyen is van nem kevés, de a kettő között jókora átmenet van, és ott látom az egészséges hozzáállást.
igazad van, helyesen megfogalmazva: sokkal tobbet valtoztathatsz te az eletminosegeden, mint a politika. csak sajnos nalunk a tobbseg forditva gondolja, valamiert, mindig vmilyen magasztosabb hatalomtol varjak a megoldast az emberek, ahelyett, hogy tennenek erte. igen, elegge “szabopeteresre” sikeredett a hozzaszolasom, de a lenyege az lett volna, amit te is leirtal. szerepe van a politikanak, az emberek eleteben, de sokkal kevesebb, mint ahogyan azt gondoljuk, mar ha kepesek vagyunk a tenni is valamit azert, h jobb eletunk legyen, nem csak negy evente szavazni egyet es varni a csodat :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.02.20. 13:40:03

Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.20. 13:06:12

Victor_Valdes írta:Azzal pedig kár ámítani magunk, hogy tehetünk a sorsunkért a választásokon. Egy dolog van, amivel tehetünk a sorsunkért, hogy jobbá tegyük a saját életünket: Ha a kezünkbe vesszük az életünket, terveket tűzünk ki, nem adjuk fel az első nehézségnél, haladunk tovább a cél felé. És nem, a cél nem az, hogy minél több pénzünk legyen. Az a legalatomosabb motiváció, amíg pénzre vágyik az ember, soha nem lesz boldog (és mellesleg gazdag sem). A pénz csak egy eszköz, hogy elérjük céljainkat. Azzal tehetünk a sorsunkért, ha képezzük magunkat, piaci réseket keresünk (keresünk és nem várjuk a sült galambot, mert az sosem jön el) és belevágunk. Ha elbukunk pedig nem a kormányt okoljuk, vagy a migránsokat, vagy sorost, vagy bárkit, hanem megunkat. Ezzel tehetünk a sorsunkért, legalábbis a mi szintünkön. Az egyének élete semmivel nem lesz jobb attól, hogy jobb vagy baloldali politikusok irányítják az országot. Arról nem beszélve, hogy nekem, teljesen mnidegy, hogy melyik párt kezdi el tömni az ismerős vállalkoók zsebét, akárki kerül hatalomra (és akárki volt eddig) mindig ez történt. Nálunk már csak így működik a demokrácia. Nem lesz ettől jobb élete senkinek, csak az ország másik fele fog keseregni, hogy jajj, a kormány így-úgy, a gonosz orbán/gyurcsány/soros/vona miatt tart ott az életem, ahol. Még véletlenül sem önmagam miatt, azért mert, 6 éve ülök ugyanazon a vacak munkahelyen, ahol csak szenvedek, amikor hiányszakmák sokaság várja, hogy átképezzem magam és degeszre keressem, például villany vagy autószerelőként. Na, mindegy is, nem neked címeztem, csak ahogy közelednek a választások, mindenhol ezt látom, hogy ezzel változtathatunk a sorsunkon, ami egy rohadt nagy hazugság, ha tetszik, ha nem. :)
Azért a politikát, a szociológiát luxus figyelmen kívül hagyni, és azt mondani hogy "Csak te vagy felelős a sorsodért."

Ez egy motivációs plakát szövege, nem egy életfilozófia.

Nyilván nem gondolom hogy, minden megváltozik attól egyik napról a másikra, ha egyik-vagy másik párt kerül kormányra, de azt sem lehet állítani hogy semmilyen jelentősége nincsen.

Ennél konkrétabban hatnak a politikai döntések emberek életére. Lehetsz te attól sikeres, és elégedett, de akkor is könnyíti vagy nehezíti a dolgodat a politikai döntések.

Persze azzal egyet értek, ha azt mondod hogy, csak őket hibáztatni is luxus, és sajnos ilyen is van nem kevés, de a kettő között jókora átmenet van, és ott látom az egészséges hozzáállást.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.20. 13:01:23

de nem biztos, h tudtak jó és rossz között különbséget tenni a gyerekek
Hát azért 10 évesen már tisztában van vele, hogy jó dolog e valakit kínozni vagy sem. Vagy nem tudom, hogy ez alatt mire gondoltál.

Amúgy az igaz, hogy akár a szülők is kaphattak volna büntetést, de mi alapján? Nem bizonyítja semmi, hogy volt e hozzá közük, vagy hogy nevelték a gyerekeket otthon.
Válasz küldése