Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15478
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.28. 21:47:46

dentomi írta:

Kedves Barétom: Látszik hogy fogalmad nincsen arról amit mondasz. :)
Én a vasfüggöny közvetlen közelében nőttem fel: ha a Rábában arrébb úsztál, hát lelőttek.... Fogalmad nincsen mi a szabadság.
Hidd el, tudom mi a szabadság érzete... "25 évig nem tudtunk elmozdulni...!
jogilag nézd.
ne szentimentalizmussal.

nem voltunk más ország része,közjogilag.

persze más kérdés hogy egy érdekszférában voltunk, és az állam kiszolgáltatta magát a szovjeteknek.

de akkor sem vonható párhuzam a katalán tartományi helyzettel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
dentomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.08.12. 16:30:16

2017.10.28. 21:40:59

csababarca írta:
dentomi írta:
csababarca írta:azért az 56-os dolgokat, és eleve MO akkori helyzetét, jogállását idekeverni szerintem hatalmas mellélövés.

Nem hinném hogy ezt el lehet különíteni.. Ha ezt másként gondolod magyarázd meg nekem kérlek.
az egyik, Magyarország, a nevében is benne van, és volt is akkor mikor 56 volt, egy önálló állam/ország volt. Nem volt más ország része.
Katalónia pedig egy autonóm tartomány, egy országon belül, ami Spanyolország.

Akkor lehetne összehasonlítani a kettőt, ha Magyarország akkor konkrétan a SZU vagy Oroszország egyik tagállama, ttartománya lett volna.

akkor már az 1848-as eseményekkel előbb vethető össze a katalán helyzet, de az is sántít.

Kedves Barétom: Látszik hogy fogalmad nincsen arról amit mondasz. :)
Én a vasfüggöny közvetlen közelében nőttem fel: ha a Rábában arrébb úsztál, hát lelőttek.... Fogalmad nincsen mi a szabadság.
Hidd el, tudom mi a szabadság érzete... "25 évig nem tudtunk elmozdulni...!
Egyszer elmentem egy Fradi-Újpestl mérkőzésre, 2 hónap múlva hazaértem, csengettem az asszony kírúgott, ma sem értem miért tette!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15478
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.28. 19:54:43

dentomi írta:
csababarca írta:azért az 56-os dolgokat, és eleve MO akkori helyzetét, jogállását idekeverni szerintem hatalmas mellélövés.

Nem hinném hogy ezt el lehet különíteni.. Ha ezt másként gondolod magyarázd meg nekem kérlek.
az egyik, Magyarország, a nevében is benne van, és volt is akkor mikor 56 volt, egy önálló állam/ország volt. Nem volt más ország része.
Katalónia pedig egy autonóm tartomány, egy országon belül, ami Spanyolország.

Akkor lehetne összehasonlítani a kettőt, ha Magyarország akkor konkrétan a SZU vagy Oroszország egyik tagállama, ttartománya lett volna.

akkor már az 1848-as eseményekkel előbb vethető össze a katalán helyzet, de az is sántít.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.28. 19:46:55

Az egyik ország a másik egy tartomány, nem lehet a kettőt egy kalap alá venni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
dentomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.08.12. 16:30:16

2017.10.28. 19:11:03

csababarca írta:azért az 56-os dolgokat, és eleve MO akkori helyzetét, jogállását idekeverni szerintem hatalmas mellélövés.

Nem hinném hogy ezt el lehet különíteni.. Ha ezt másként gondolod magyarázd meg nekem kérlek.
Én azt látom, megint vég a a szabadságnak, minden lehető dologgal kényszerítenek valakiket hogy nem vagy te oda hanem ide....

A nagy hatalom elhatárolódik... a másik nagy ki áll melletted és meddig teszi ezt?
Jön a hadsereg stb?


Ilyen nincsen és nem lehet hogy EUROPAI TANÁCS kijelenti amit... Engem nem kérdeztek meg gyanítom téged sem Mást sem... Minek az UNIO ha nem éppen arról szól hogy UNIÓ?

Persze lehetetlen egy uniós népszavazás de azért néhány oda illó ország megkérdezése nélkül dönteni? ez nem unio ez nem egy szabad világ csak a duma van minderről....
Egyszer elmentem egy Fradi-Újpestl mérkőzésre, 2 hónap múlva hazaértem, csengettem az asszony kírúgott, ma sem értem miért tette!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15478
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.28. 19:05:03

azért az 56-os dolgokat, és eleve MO akkori helyzetét, jogállását idekeverni szerintem hatalmas mellélövés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
dentomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.08.12. 16:30:16

2017.10.28. 18:45:03

Én azt látom.. van egy nép, népcsoport akik ma a szabad világban "szabad európában" döntöttek, külön és más jövőt szeretnének maguknak, gyermekeiknek és mindenki másnak akik a szabad világot szeretnék és nem csak a hírekben.
Miért baj ez?

Nekem a spanyolok, minden tiszteletem mellett"56"jut eszembe!

rettentően támogatom a Katalánokat, szívvel lélekkel, ha csakugyan ezt akarják, akkor mint modern , felvilágosult ember, el kell fogadnom és illik támogatnom minden ésszerű törekvésüket.

Nem értem: MA EGY SZABAD EURÓPÁBAN EZ NEM ALAP KÉRDÉS?

Olvasom, USA elhatárolódik ..:) 56
Oroszok bizony másként...

Kinek jó ez megint?
Egyszer elmentem egy Fradi-Újpestl mérkőzésre, 2 hónap múlva hazaértem, csengettem az asszony kírúgott, ma sem értem miért tette!
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.28. 18:08:17

Elég jó orosz kapcsolatokkal rendelkezem és hidd el, ha nagyon durvára fordulna a helyzet lesznek jelzés nélküli orosz, oszét katonák. Erre nagy összegben mernék fogadni.
Ezzel nem azt mondom, hogy ez is lesz. Sőt szerintem Putyinovics van annyira okos politikus, hogy nem akar ilyen konfliktusba belekeveredni. Eseteg annyi, hogy lesznek önkéntesek, akik történetesen hivatásos katonák.

Az oroszoknak minden jó, ami az EU-nak rossz. Ezért is jön kapóra nekik Orbán.
Én is úgy gondolom/gondoltam, hogy lesz egy Krim II és ettől nagyon nem vagyunk messze.
Ez az elszakadás szerintem annak az eredménye, hogy a spanyol gazdaság nagyon zuhanóban van. Amiből nem nagyon akarnak részt kérni. Ez érthető is, mivel ők kb a vezető régió. Illetve az az Oszétia az nem csak játék a nevekkel. Ezt azért majd kérdezd meg ott élő emberkéktől. Nekik oroszország csak van, ha kérdezed tőlük egyik sem mondja, hogy orosz.
Mindegyik azt mondja, hogy kaukázusi v oszét :D Ez saját tapasztalat. Pedig akiket én ismerek 20 éve élnek Péterváron. Lenne miért orosznak vallani magukat.

A lényeg, hogy ezzel csak ráijesztettek a spanyolokra. Decemberben sokkal tisztábban fogunk majd látni.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.28. 17:54:32

rikko írta: Oszétia támogatja őket konkrétan.
Ha itt sereggel való bevonulás lesz és Oszétia teljes mellszélességgel kiáll a katalánok mellett, akkor abból lehet komoly balhé és sírás Madrid részéről.
Ez csak játék a nevekkel. Dimitri Medoyev, Dél-Oszétia külügyminisztere-nagykövete volt a Katalóniába utazó delegáció vezetője, róla pedig mindenki tudja, hogy kiváló kapcsolatot ápol Oroszországgal. Ez egy egyszerű politikai manőver volt Putyintól, aki így (ismét) beinthetett az EU-nak. Egy héttel ezelőtt arról beszélt egyébként egy Szocsiban rendezett vitafórumon, hogy az Unió felelőtlen és túlzó támogatása Koszovó szecessziójával kapcsolatban Európa más területein is hasonló folyamatokat idézhet elő - és Katalónia után nyugodt szívvel mondhatja, hogy igaza volt, még ha a két eset között nehéz is párhuzamokat vonni. Oroszország egyébként régóta támogatja a katalánokat, Enric Folch (a Solidaritat Catalana per la Independència párt nemzetközi főtitkára) például 2015-ben és 2016-ban is járt orosz kormánybarát konferenciákon, eseményeken. A Pravda nevű orosz lap meg egyenesen azt írta másfél héttel ezelőtt, hogy a "a katalánok megcsinálták a saját Krímjüket". És nem ők voltak az egyetlen orosz lap, amelyik támogató hangnemben írt velük kapcsolatban. Pedig (közvetlenül?) nem is köthetőek a kormányhoz. Az egyik legnagyobb orosz állami hírcsatorna, az RT spanyol nyelvű fiókjai (Twitteren és Facebookon) meg azzal a főcímmel rukkoltak elő néhány napja, hogy "a diktátor Fransisco Franco visszatért" (ami nyilvánvaló propagandaanyag, komolyan venni elég nehéz). És még tucatnyi példát lehetne felsorolni.

Az viszont egy teljesen abszurd elképzelés, hogy majd 3500 kilométerről fognak katonákat küldeni hozzájuk. Erre utaltál, ha nem értettem félre.
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.28. 13:30:17

Veidt_madridista írta: Ugyan mit tehetnének? Rajoyék a hadsereggel fognak bevonulni, ha kell... ráadásul "kintről" is egyedül Oroszország volt az, aki támogatta/támogatja őket. Más dolog tüntetni és odaállni az urnához, és más dolog szembeszállni a rendőri erőkkel, börtönbüntetést kockáztatva...

Egyébként december 21-én lesznek az új választások, két nappal később pedig jön a Clásico. Érdekes lesz.

Oszétia támogatja őket konkrétan. Tehát kaukázusi régió. Róluk tudni kell, hogy ott nem rettennek vissza semmitől sem. Putyin bácsi sem szívesen küldi oda a katonáit, pedig a ruszkikat sem kell félteni.
Ha itt sereggel való bevonulás lesz és Oszétia teljes mellszélességgel kiáll a katalánok mellett, akkor abból lehet komoly balhé és sírás Madrid részéről.

Amúgy nem sok lesz ebből. Most Decemberig ujjonganak, aztán ott megint koppannak. Ez a valószínűsíthető forgatókönyv. Aztán még minden lehet. De akármi is lesz, nem lesz csendes lefolyása.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.28. 12:53:53

Ez 155-ös cikkely nem Katalónia láncra veréséről szól, sőt éppen az ellenkezője. Csak az a lényeg, hogy a jelenlegi kormányt eltávolítsák, de ez nem jelenti azt, hogy ne nyerhetne ismét egy függetlenséget támogató párt. Hozzáteszem, mivel a Junts pel Sí a három legnagyobb függetlenségi párt koalíciójából tevődött össze, ezzel most elég nehéz helyzetbe került az egész mozgalom, hiszen ezeket az embereket valószínűleg teljesen el fogják távolítani a politikai közéletből, sőt a törvények szerint még akár 10-12 éves börtönbüntetéseket is ki lehetne osztani. És mivel a katalán parlament második és harmadik legerősebb pártja nem támogatja a függetlenséget, ilyen körülmények között én személy szerint nem tartom valószínűnek, hogy ismét egy függetlenséget támogató párt kerüljön hatalomra.
Gareth Tello írta:Egy talán biztos: a katalán vezetők, és a függetlenségpárti emberek, akik évek óta részt vettek a különböző utcai felvonulásokon/demonstrációkon, majd pedig október elsején igennel szavaztak, nem fogják ölbetett kézzel nézni, ahogyan Rajoy-ék megpróbálják "visszaállítani a törvényes állapotokat". Szóval cirkusz lesz még egy jó ideig, ez elég valószínű...
Ugyan mit tehetnének? Rajoyék a hadsereggel fognak bevonulni, ha kell... ráadásul "kintről" is egyedül Oroszország volt az, aki támogatta/támogatja őket. Más dolog tüntetni és odaállni az urnához, és más dolog szembeszállni a rendőri erőkkel, börtönbüntetést kockáztatva...

Egyébként december 21-én lesznek az új választások, két nappal később pedig jön a Clásico. Érdekes lesz.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.28. 12:14:17

Veidt_madridista írta:nem fog sokáig tartani :D decemberben új választások lesznek
És ha ismét a függetlenségpártiak kerülnek többségbe, akkor mi lesz? :D De egyébként is, addig még rengeteg dolog történhet, szerintem kicsit mindenki a sötétben tapogatózik most... Egy talán biztos: a katalán vezetők, és a függetlenségpárti emberek, akik évek óta részt vettek a különböző utcai felvonulásokon/demonstrációkon, majd pedig október elsején igennel szavaztak, nem fogják ölbetett kézzel nézni, ahogyan Rajoy-ék megpróbálják "visszaállítani a törvényes állapotokat". Szóval cirkusz lesz még egy jó ideig, ez elég valószínű...
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.28. 11:32:27

Nero. írta:
Na innentol kezdodik majd az igazi cirkusz
nem fog sokáig tartani :D decemberben új választások lesznek
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.10.28. 00:55:49

Visca Catalunya!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.27. 17:23:34

Na innentol kezdodik majd az igazi cirkusz
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.27. 16:34:11

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.10.27. 14:54:09

https://mno.hu/cinkosakinema/a-bearazot ... at-2423656" target="_blank

Nagyon jo Puzser cikk a katalan helyzetrol, sokakat erdekelhet itt.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.10.25. 20:45:12

Sziasztok! Valaki jartas a routerekben? Diginel vagyok es lenne par kerdesem :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.10.20. 21:19:57

Petr írta:
zola8787 írta:láttátok a South Park részt, amiben Cartman-t próbálja meg az anyja dadusokkal megnevelni? Aztán az egyik dadus egy gyogyiban a saját székletét eszi és motyogja, hogy: "pokooool, pokooool". Na ez jutott eszembe ha elmennék egy szakmeberhez. Persze ez csak vicc, na :)
Nem, de ha tudod melyik az, ne habozz leírni :D.
10. évad 7. rész
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.10.20. 20:55:09

zola8787 írta:láttátok a South Park részt, amiben Cartman-t próbálja meg az anyja dadusokkal megnevelni? Aztán az egyik dadus egy gyogyiban a saját székletét eszi és motyogja, hogy: "pokooool, pokooool". Na ez jutott eszembe ha elmennék egy szakmeberhez. Persze ez csak vicc, na :)
Nem, de ha tudod melyik az, ne habozz leírni :D.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.10.20. 20:47:21

Köszönöm szépen mindenkinek a támogatását, megígérem, hogy megfontolom a dokihoz való elmenetelt.

Külön csak recrea írására reagálnék: láttátok a South Park részt, amiben Cartman-t próbálja meg az anyja dadusokkal megnevelni? Aztán az egyik dadus egy gyogyiban a saját székletét eszi és motyogja, hogy: "pokooool, pokooool". Na ez jutott eszembe ha elmennék egy szakmeberhez. Persze ez csak vicc, na :)
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2017.10.20. 19:55:50

zola8787 írta:Nagyon sokan mondták és gondolkoztam én is rajta, de mindig oda jutottam, hogyha a családom és barátaim szavai sem hatnak rám, egy vadidegené miért hatna? Megkérdezném tőle, hogy miért éljek? Erre úgyis mondana egy olyat bölcsességet, mint pl: "Azt neked kell megkeresned." Érted mire gondolok.
Megéri, ha csak egy próbát teszel, már az is nagy lépés, nem veszíthetsz tényleg semmit. És nem attól fog segíteni, mert idegen vagy sem, hanem mert van kivel beszélgetned és ha őszintén elmondod neki, mit gondolsz & érzel, akkor fog tudni üres lózungok helyett tartalmas dolgokat is mondani. Mi veled vagyunk, amennyire innen messziről lehet + szurkolunk és támogatunk, hogy sikerüljön lendíteni egyet a jelenlegi helyzeten! :)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.20. 18:31:43

MQuCsabi írta:Nők illuziókba szeretnek bele, ennyi a történtet. Aztán kiderül, hogy az nem létezik, vagy nem tudják megteremteni és keresnek olyat, akiben újra látják a potenciált.
Fenn kell tartani.:-D
Egyébként ez oda vissza igaz. Senki sem a másik 30 évvel idősebb énjébe szeret bele ezt állítom, de a közösen leélt idő egymáshoz csiszolja a valóságot.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.20. 11:32:58

Mihu írta:Az más kérdés, hogy a jelenleginél most már tényleg nincs jobb :lol: :lol: :lol:
Olvassa az asszony a fórumot, mi? :D

Zola...haver, laikusként is azt mondom, h sürgősen keress fel egy orvos, ha az írásodat megmutatnám egy kihívásra váró szakembernek, kicsordulna a könnye az örömtől, h megtalálta élete munkáját.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.10.20. 11:09:32

palesz77 írta:
zola8787 írta:Nagyon sokan mondták és gondolkoztam én is rajta, de mindig oda jutottam, hogyha a családom és barátaim szavai sem hatnak rám, egy vadidegené miért hatna? Megkérdezném tőle, hogy miért éljek? Erre úgyis mondana egy olyat bölcsességet, mint pl: "Azt neked kell megkeresned." Érted mire gondolok.
Az egyértelmű, hogy itthon nagyon le van nézve a pszichológia, és sokan csak legyintünk felette - én se vagyok elájulva tőle amúgy, de láttam már több emberen is javulást profi segítségnek hála, még ha csak előadások és önfejlesztő könyvek miatt is akár -, de azért nem véletlen, hogy ez egy szakma, amit kőkeményen tanulni kell. Kell affinitás is, nyilván vannak olyanok is amit te írsz, de erre meg ott a net, és lehet véleményeket olvasni, és az alapján választani.
Két részes lesz a hsz-em. Az első rész a kiemelt szövegre vonatkozik, a második meg a saját példámra a szakítás kapcsán.

1:
A cég ahol dolgozok, 5 éve (2 éve vagyok itt) elindított egy szervezetfejlesztési folyamatot, egy könyv alapján (Kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása). Akkor már mindenki elsajátította a könyv tanításait, én meg jöttem a saját világommal és nem értettem az egészet. Aztán az új kollégákat elküldték egy ilyen 1 napos oktatásra, meg itt bent sokszor beszélgettünk a régebbi kollégákkal a témáról, és rájöttem, hogy amit én eddig csináltam az tényleg rossz és csak megnehezíti az életemet. Amióta felfogást váltottam, azóta a munka is sokkal jobban megy, hatékonyabban végzem azt, illetve a kollégákkal való kapcsolattartásom is sokkal gördülékenyebb lett, mert "egy nyelvet beszélünk".

Szóval összefoglalva: mindenképpen van értelme meghallgatni és megpróbálni elfogadni egy másik látásmódot ugyan arról a dologról. Csodákra képes.

2:
Volt egy lány, akivel összejöttem, minden csodálatos volt, ő volt az akit elképzeltem magam mellé. Istenien főzött, minden érdekelte, kedves volt, nagyon jól elvoltunk és még jól is nézett ki, az ágyban se volt semmi probléma. Az az igazi once in a lifetime csaj volt.

Minden tökéletesen működött közöttünk. Egyik este elmentünk moziba, még ott is bújt, meg együtt aludtunk. Reggel elvittem dolgozni, majd délután jött az üzenet, hogy beszélnünk kell. Rá pár órára már nem voltunk együtt. Hát mi ez, ha nem hidegzuhany? Az, akiről azt hittem, hogy Ő a nagy Ő, egyik pillanatról a másikra kidobott.

Egyedül voltam, mert éppen nem volt egyetem, a szülőkkel laktam, ők ugye dolgoztak. A barátok vagy dolgoztak, vagy egyetemen voltak. Baromira egyedül voltam a gondjaimmal, nem volt semmi ami elterelje a gondolataimat. Egyik reggel felkeltem, mentem le reggelizni. Kiléptem az ajtón, elindultam lefelé a lépcsőn, de megálltam. Leültem és csak néztem ki a fejemből az üres házban és olyan ürességet éreztem belül, hogy nem láttam értelmét semminek. Az öngyilkosság egy mp-re se fordult meg a fejemben, de elmondhatatlanul boldogtalan voltam.

Mivel nagyon nehezen ismerkedő típus vagyok (sose szedtem fel egy csajt se, mindig ők engem...), és minden kapu már előtte bezárult (barátok ismerősei, egyetemi környezet, minden) , így nem láttam azt, hogy nekem hogy lesz barátnőm, feleségem, családom. Elég magányos és reménytelen helyzet ez. Elkönyveltem magamban, hogy nekem itt vége, nem lesz sose családom.

Ebből a helyzetből a barátok segítettek ki. Szerencsém volt, hogy hosszú hétvége volt és nyár, így volt lehetőség programokat csinálni, így végül is csak 2 napot szenvedtem. Egy barátom pont hazaköltözött Pestről, úgyhogy vele mozogtunk egy csomót, és így szép lassan elmúlt az a fájdalom, amit akkor éreztem.

Aztán rá 1 évre jött egy lány, akit jövő májusban feleségül veszek. Egy olyan, akit nem lehet egy lapon említeni az exemmel, mert dimenziókkal többet jelent számomra, mint az ex.

A lényeg, amit mondani akarok ezzel az egésszel: Sokszor voltam már úgy, hogy szakítottak velem és nem láttam azt, hogy valaki hogy lehet jobb, mint az előző. Aztán mindig jött egy jobb.

Úgyhogy fel a fejjel, mindig jön egy jobb, aki után azt fogod mondani, hogy Istenem...hogy tudtam az előzőre azt mondani, hogy nincs jobb...

Az más kérdés, hogy a jelenleginél most már tényleg nincs jobb :lol: :lol: :lol:
Kép
Válasz küldése