Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.15. 22:23:10

Sajnos ez nem így van.
Lehet, én csak abból tájékozódom amit az otthoni álláshirdetéseknél látok. Ott pedig azt látom hogy ma már egy szalagmunkásnak/konyhai kisegítőnek/takarítónak és minimum ezer forintos nettó órabért ígérnek. Ha pedig valaki ezalatt kínál munkát (facebook csoportok), akkor azonnal kinevetik őket az emberek vagy elküldik az anyjába.
Egyfelől itt nem szakmunkásokat nevelünk, hanem diplomásokat, a hiányszakmákon (mérnök, informatikus) kívül pedig a diplomás ember sem keres meg 350-400-at, pláne nem a kezdő
Erre csak azt tudom mondani, hogy mindenki felelős a saját döntéseiért. Ugye sokszor hangzik el az a mondat hogy "Azt csináld amit szeretsz." Én például 14 évesen nagyon szerettem volna erdész/vadőr lenni, már az iskola is kivolt nézve, de amikor elmondták hogy a várható fizetés havi 130 ezer forint azonnal nyilvánvaló volt hogy ennek sok értelme nem lesz.
18-20 évesen pedig pláne kell hogy legyen egy reális látképe az embernek arról, hogy mi alapján dönt a továbbiakról. Elmegyek 4-5 évre egy viszonylag könnyebb egyetemre, ahol buli hegyek közt szerzek egy diplomát, de azt tudni kell hogy a diploma nem jelenti azt hogy automatikusan jár és jut egy biztos és jól fizető állás. Illetve vannak olyanok, mint pl. a villamosmérnök, de aki ilyen vendéglátós/manager stb. egyetemre megy az utána ne verje az asztalt hogy ő nem erre számított, mert ma már mindenhol feketén-fehéren le van írva, hogy kikre van szükség, és kinek mennyit fizetnek.
Elhiszem hogy mindenki szívesebben megy tanulni Pestre a csajok közé, de aki a későbbiekben pénzt akar keresni az jobban teszi ha kitanul valami melós szakmát,olyat amiről tudni lehet hogy ordító hiány van belőle.
Természetesen ez az ő hibájuk és felelősségük is (erről oldalakat tudnék írni),
Ezzel erősen egyetértek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6693
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 22:13:49

MQuCsabi írta: Ki, hogyan áll a kokárda tűzéshez? Kiteszitek-e, mi a vélemény azokról, akik nem?
Én ki szoktam rakni és szerintem egyáltalán nem olyan megerőltető dolog, hogy legalább ennyivel ne lehetne megemlékezni.
Meg nekem jó látni valamiért, ha az utcán mindenkin van, legalább ilyenkor valamennyire egységes a nép (nem csak a 70+osok, akik egész évben ezt várják, hogy kokárdával mehessenek sípolni meg balhézni)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.15. 22:07:27

MQuCsabi írta:Hadd kanyarodjak vissza az ünnepre kicsit:

Ki, hogyan áll a kokárda tűzéshez? Kiteszitek-e, mi a vélemény azokról, akik nem?
Nem teszem ki. Nem érdekel. Nem érzem magam bunkónak emaitt. Ha szidnám azokat akik kiteszik, akkor paraszt lennék, de ez nem történik meg. Tisztában vagyok miért van a kokárda, ez az ünnep, de nem érzem azt, hogy kell ez rám, álszent meg nem leszek. Gyorsan még hozzáteszem, hogy nem is megyek semmilyen megemlékezésre.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 21:32:00

Hadd kanyarodjak vissza az ünnepre kicsit:

Ki, hogyan áll a kokárda tűzéshez? Kiteszitek-e, mi a vélemény azokról, akik nem?
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.15. 21:19:11

Nero. írta:De az éremnek a másik oldala, hogy szakma nélkül lehet keresni 200 nettót, szakmával minimum 350-400at, ilyen pénzekből boven meglehet élni és “megélhetési” szempontból bőven bőven a világ felső negyedébe tartozunk.
Messze nem olyan borzalmas hely Magyarország, mint ahogyan azt a depresszív magyarok gondolják.
Ez a nettó 200 leginkább nagyfalura és az Észak-nyugati régióra igaz, ahol már annyira nincs ember, hogy a gyárak már 50 km-ről is buszoztatnak vagy Ukrajnából hoznak munkásokat.
Érdemes ezt a cikket elolvasni fizetéssel, foglalkoztatással kapcsolatban
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.15. 21:18:35

Nero. írta:De az éremnek a másik oldala, hogy szakma nélkül lehet keresni 200 nettót, szakmával minimum 350-400at, ilyen pénzekből boven meglehet élni és “megélhetési” szempontból bőven bőven a világ felső negyedébe tartozunk.
Messze nem olyan borzalmas hely Magyarország, mint ahogyan azt a depresszív magyarok gondolják.
Sajnos ez nem így van.

Egyfelől itt nem szakmunkásokat nevelünk, hanem diplomásokat, a hiányszakmákon (mérnök, informatikus) kívül pedig a diplomás ember sem keres meg 350-400-at, pláne nem a kezdő. Ezt is jórészt azok a szakmunkások keresik meg, akik közvetlen vagy közvetett módon az építőiparban tevékenykednek (a pék meg a varrónő 3 hónap alatt keres ennyit), de abban a pillanatban elmúlik a jó világ, amikor Viktor kiugrik az építőipar mögül, meg elkezdi drasztikusan emelni a jegybanki alapkamatot.

Másfelől ma Magyaroszágon 300.000 család van az egykori devizahitelek miatt eladósodva, olyanok is, akik egyébként jómódban élnének. Természetesen ez az ő hibájuk és felelősségük is (erről oldalakat tudnék írni), csak némileg árnyalja a képet, h sok családban van 4-600 ezer Ft bevétel, vele szemben meg 20-40-60 milliós adósság, fele ekkora értékű ingatlanfedezettel.

Eltűnt a középosztály az országban, ami sztem elég nagy gond, vagyis vannak a nagyon gazdagok, akik vagy a politika hátán kapaszkodtak fel, vagy a szürkegazdaságban lavíroznak, vagy prosperál a vállalkozásuk és vannak az eladósodottak meg a csórók.

Jó példa ezekre, h Te és még kb 800.000 sorstársad külföldön dolgozik, az itthoni gyárakba meg jönnek az ukrán meg román munkások, mert a szerencsétlenek olcsóbban dolgoznak (egyelőre) a magyaroknál is...nagyon nincs is mit rajta tovább magyarázni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.03.15. 21:22:29-kor.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.03.15. 21:16:38

Itt ez most nem feltetlen a jelenlegi megelhetesunkrol szol, hanem tavlati dolgokrol. Olyan dolgok tortennek manapsag amik 30-40 evre lekothetik az orszagot rossz iranyba, es johet utanuk barmilyen tisztesseges celu kormany, mar ok sem fogjak tudni visszaforditani a mai folyamatokat ha ez igy megy tovabb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.15. 21:15:55

Ez is relatív, nyilván egy budapestinek vagy egy Pest-megyeinek nem ugyanolyanok a lehetőségei mint egy tiszavasvárinak pl.

A munkaerőhiány az nagyon meleg, ma már egy kőművesnek napi 15-20 nettót ajánlanak és így se találnak embert.

Szakképzés meg azért nincs mert manapság a 2es tanulók mennek el szakközépiskolába, az OKJs szakik meg hiába tanulnak az iskolába, amikor kimegy terepre azt se tudja hogy kell megfogni a fúrógépet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.03.15. 21:18:02-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.03.15. 21:06:50

Nero. írta: De az éremnek a másik oldala, hogy szakma nélkül lehet keresni 200 nettót, szakmával minimum 350-400at, ilyen pénzekből boven meglehet élni és “megélhetési” szempontból bőven bőven a világ felső negyedébe tartozunk.
Messze nem olyan borzalmas hely Magyarország, mint ahogyan azt a depresszív magyarok gondolják.
Ez egy kicsit túlzás, de azért nagyjából egyetértek. Valóban kezd megfordulni a dolog, inkább a munkavállalók vannak erősebb pozícióban, bár vidéken nyugodtan próbálhatsz magasabb bért kérni nem fog összejönni. A szomorúbb oldala a munkaügyi helyzetnek hogy a jó szakmunkások már külföldön vannak, és a rosszak is, többnyire a kutyaütők randalíroznak itthon. Pld. német országból szereztem festőt..Az utánpótlás képzés pedig gyakorlatilag nem létezik.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.15. 20:41:54

“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba …”

Zsinórban harmadjára nyeretjük meg velük, ráadásul még csak nem is szorosak a szavazások, nincs miről beszélni fiúk.

De az éremnek a másik oldala, hogy szakma nélkül lehet keresni 200 nettót, szakmával minimum 350-400at, ilyen pénzekből boven meglehet élni és “megélhetési” szempontból bőven bőven a világ felső negyedébe tartozunk.
Messze nem olyan borzalmas hely Magyarország, mint ahogyan azt a depresszív magyarok gondolják.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.03.15. 20:21:02

Tim írta:Mielőtt gyorsan bannolnék mindenkit, ide másolok egy remek meglátást a mai ünnep kapcsán:

"Az oroszbarát magyar kormány mellett tüntetnek a jobboldali oroszellenes lengyelek, azon az ünnepen, amikor egy lengyel tábornok közreműködésével vívott szabadságharc oroszok általi leverésére is emlékezünk. "

Gyalázatos hogy egy nemzeti ünnep sem tud másról szólni mint soros, meg migránsok..

Egy hét múlva találkozunk.
Ezek is csak nevukben lengyelek, barki arra veszi ra oket amire akarja, megfelelo penzelesert csereben.
Ez hogy kamu tomegeket vasarolnak, es konkretan a vezetojuk megfenyegeti az orszag egy nagyon komoly szazalekat ez azt jelenti hogy rettegnek es erzik a vesztuket. Higgyetek nekem, mar nem kell sokat birni, ezek bukni fognak. A teljes ketsegbeeses iranyitja minden tettuket, mar nem tudnak nyugodtan, jozanul gondolkodni, aprilisban osszeomlanak. A tortenelemben bizonyos korszakok vegen ez mindig igy volt es mindig is igy lesz.
Remelem ez a hsz meg belefert, ha nem nyugodtan toroljetek es rakjatok ki ha szabalyt szegtem.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.03.15. 19:10:49

Mielőtt gyorsan bannolnék mindenkit, ide másolok egy remek meglátást a mai ünnep kapcsán:

"Az oroszbarát magyar kormány mellett tüntetnek a jobboldali oroszellenes lengyelek, azon az ünnepen, amikor egy lengyel tábornok közreműködésével vívott szabadságharc oroszok általi leverésére is emlékezünk. "

Gyalázatos hogy egy nemzeti ünnep sem tud másról szólni mint soros, meg migránsok..

Egy hét múlva találkozunk.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 16:03:31

Én csak jövök hazafele, mert dolgom volt és hülye módon a mai napot választottam rá, hogy lejöjjek mordorba.

Értem én, hogy össze van kötve egy elvileg megemlékezéssel, tisztelet adással és eljövünk a vezér hangját meghallgatni. De az, hogy komplett családoknak ez legyen a program, hogy narancssárga fidesz táblával vagy zászlóval a hónuk alatt masirozzanak, mint a birkák, na az nagyon vicces, helyzetemben bosszantó.

Szerk.: villamosról leszállva párbeszéd két hetvenes úr között.

Szevasz. Szevasz.
Ajj, úgy sajnálom, hogy nem tudtam elmenni a menetre. Fájt a derekam. De megnéztem a tv-ben, gyönyörű volt.

Igazából én most azt érzem, az embernek mindegy ki van ott. A király az király, csak lehessen hajbókolni neki.

Semmit nem fejlődött az emberiség. Feri bácsi ugye most mindenkit elszámoltatna, ha bizalmat kapna.... ha nyilvános akasztás lenne, ugyan úgy mennének a kossuth térre.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.15. 16:02:04

Sztem a 45 év kommunizmus kutyafüle volt ehhez képest, legalábbis az én szüleim sosem panaszkodtak arra az időszakra, persze nem vettek banánt a sarki boltban, meg nem volt szifon a fa alatt, de mindig volt pénz a zsebükben, tudtak egyről a kettőre lépni, a forint értékéről nem is beszélve, a fogyasztói árak a fizetések többszörösére emelkedtek azóta.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6693
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.15. 15:45:27

csababarca írta: 45 év kommunizmus és elnyomás után, megint ennyi jön, csak most még nagyobb vakságban. szép jövő.
Az öregekbek ez kell, mert ezt szokták meg, hogy van a bölcs vezér, aki elintézi a dolgokat.
A fiatalokat meg vagy hidegen hagyja a dolog (akár itthon van, akár külföldön), vagy csak az öregektől tanult módon panaszkodik. Én is a panaszkodós táborba tartozom, de ha bármi mozgolódás lenne, aminek értelmét is látom (nem az internetadó elleni tüntetés a 200 ezre Iphone-nal amit apuci fizetett, meg nem a CEU-s napokon át tartó hiszti amikor egy rakat hippi előjön a romkocsmákból "tüntizni"), akkor csatlakoznék.

A beszédet meg nem láttam, mert az utóbbi évek legdurvább másnaposságából jövök kifele, de inkább nem is nézem vissza, csak felbosszantana
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21225
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.15. 15:39:59

Hazaküldtük régen a janicsárokat
Én csak erre reagálnék, és a politikát most hagyom is, de történelmileg ez nem nagyon nem állja meg a helyét. Magyarországról a Szent Liga űzte ki a törököket. Ugyan kb. 15 ezer magyar is részt vett benne, de a legnagyobb érdem a Habsburgoké és a lengyeleké volt. Illetve sokkal inkább ez a két ország védte meg a keresztény Európát, nem pedig mi. Ráadásul nem egy magyar főúr és erdélyi fejedelem harcolt rövidebb vagy hosszabb ideig a törökök szövetségeseként, pl. Bocskai, Bethlen, II. Rákóczi Ferenc, hogy csak a legismertebbeket említsem.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.15. 15:22:33

zola8787 írta:Elnézést kérek az adminoktól és vállalom, hogy elküldjetek pihenőre egy kicsit, de ezt muszáj leírnom. Belehallgattam Orbán ÜNNEPI BESZÉDÉBE:

"Hazaküldtük régen a janicsárokat, hazaküldtük a szovjeteket és most hazaküldünk Gyuri bácsi, menj vissza Amerikába."

És éljenez neki a sok ember. Ismétlem: március 15 van, ünnep.
Nálam már az kiverte a biztosítékot, hogy Bayer apó a mai vonulásukat '48-hoz és '56-hoz hasonlította. :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15458
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.15. 15:19:41

zola8787 írta:Elnézést kérek az adminoktól és vállalom, hogy elküldjetek pihenőre egy kicsit, de ezt muszáj leírnom. Belehallgattam Orbán ÜNNEPI BESZÉDÉBE:

"Hazaküldtük régen a janicsárokat, hazaküldtük a szovjeteket és most hazaküldünk Gyuri bácsi, menj vissza Amerikába."

És éljenez neki a sok ember. Ismétlem: március 15 van, ünnep.
én is vállalom,ezért reagálok.

1 percet beszélt a mai ünnepi napról, a másik 20x percben meg ment a birkanyájnak a választási kampánybeszéd.
és tapsolnak, és éljenzik, és néznek rá azok, akik Kádárra is ugyanígy néztek.

nevetséges, de meg is érdemeljük a sorsunkat. én elmegyek szavazni, és buzdítok mindenkit, de már elfogadtam, hogy a szüleimet (közel vannak a 60hoz) ebben a rezsimben fogom eltemetni. szomorú, de ez a realitás.
45 év kommunizmus és elnyomás után, megint ennyi jön, csak most még nagyobb vakságban. szép jövő.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.15. 15:07:31

Elnézést kérek az adminoktól és vállalom, hogy elküldjetek pihenőre egy kicsit, de ezt muszáj leírnom. Belehallgattam Orbán ÜNNEPI BESZÉDÉBE:

"Hazaküldtük régen a janicsárokat, hazaküldtük a szovjeteket és most hazaküldünk Gyuri bácsi, menj vissza Amerikába."

És éljenez neki a sok ember. Ismétlem: március 15 van, ünnep.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.14. 23:13:05

https://m.youtube.com/watch?t=505s&v=j7lmweDT6a8" target="_blank

Ez a csávó amugy elég jól kontrasztba állitja a dolgokat, még ha kicsit vicces stílusban is de jól rávilágít arra hogy milyen a nők lelkivilága és mire vágynak.

Zola: Majd holnap vagy privátba, most nincs kedvem 2 oldalt írni szerelmi háromszogekrol elég buta sztorik :D

Veb: 7 év azért nem piskóta, nem te vagy a legjobb barátom de szerintem szervezhetnénk neked egy közös eurobarca-gyűjtést és befizetnénk pár órára 1-2 rosszlányhoz :D

Matyi: Lehet hogy nekem van borult ismerettségi köröm, de facebookon hetente látom hogy velem egykorú ismerőseim gyereket vállalnak
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15458
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.14. 22:58:59

MQuCsabi írta:"sőt, azt ami az elején van, lehetetlen fenntartani. pont ezt kell idővel elfogadni, hogy egy kapcsolat változik. mert ha nem fogadod el, akkor mindig kiugrasz belőle, mindből. idő az mindegy, hogy fél év, egy év, vagy 10 év után."

Nálam ez a kulcs. Mert egy idő után a nő azt érzi, hogy nem kap meg valamit. Hiába érzed te, hogy ugyan annyit teszel bele. És itt jönnek azok, amiket Nero írt.
de én érzem, a környezetem is tudja hogy így van. az hogy ő mit gondol erről az már az ő vágya és igényei.
annyit kell beletenni amennyi tőled a maximális, ha azt beletetted, akkor tiszta a lelkiismereted, mert irreális elvárásoknak nehéz megfelelni.
zola8787 írta: Olyan indokkal is váltott, hogy a másik paliban inkább látja, hogy komolyan gondolja a jövőjét és nem csak a mának él.Semmi bajom ezekkel, csak akkor mondta volna meg a szemembe, hogy meguntalak, más farokra vágyok kész.
persze,hogy nem ezt mondja, hanem megideologizálja a dolgot inkább. Miért? mert ha ezt kimondaná, akkor azzal azt mondja ki hogy az ő hibája. ehelyett kitalál/kitalálnak valami kamu indokot, amivel magáról elhárítja a felelősséget, Te (Mi) meg emészthetjük magunkat rajta, hogy jajj mit rontottunk el.
Semmit. Ennyi.

Ritka aki bevallja ezt, sőt 100ból egy szerintem. Nem vállalják fel a felelősséget egy szakításért, egyszerűbb így nekik.
Ezért nem érdemes ezen éveket rágódni, ha ilyen indokkal dobnak ki, hogy "nem érzek már úgy", "régen jobb volt", "blablabla"...ezek a kamu szövegek, és a felelősséghárítások.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 22:25:04

Megint ott tartunk, hogy a nők nemtudják, mit is akarnak igazán. Leginkább azt, ami épp nincs. Épp ezért kár ezen bosszankodni.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.14. 21:50:23

Nero. írta:
Nekem is vege lett 2 komolyabb kapcsolatomnak (egyik 7 honap, masik masfel ev :D de szerettem oket) es attol fuggetlenul hogy kivoltam akadva en is, utolag realisan visszagondolva teljesen jogos dontes volt mindketto reszerol mert egy ido utan mar nem fektettem energiat a kapcsolatunkba es zokszo nelkul megcsaltam oket ha volt ra alkalmam attol fuggetlenul hogy erzelmileg kotodtem hozzajuk.
Na ezt nem értem. Hogy a francba kötődhetsz érzelmileg egy nőhöz, akit tök lazán megcsalsz? Amikor mással hemperegsz, olyankor nem jut eszedbe? Vagy amikor megcsalás után találkozol vele? Vagy amikor belenézel a tükörbe, nem leszel rosszul magadtól? Vagy ilyen barátok köztesen fekszel aktus után a szeretőddel az ágyban és "ajj, ezt nem kellett volna?" Tudom, megint én gondolom rosszul, hogy vannak érzelmeim és nem akarom megbántani a másikat, de nekem ne mond, hogy érzelmileg kötődsz a barűtnődhöz, amikor lazán lecumiztatsz egy idegen másikat :?
Szerintem inkább nálad is lehetnek értékelési problémák, ha képtelen vagy kihagyni egy numerát és úgy gondolom jóval fiatalabb vagy.

Az meg, hogy nem adtam neki kellő figyelmet? Ez az, hogy nem ismerjük egymást itt a fórumon és nem látunk bele mások kapcsolatába. Olyan indokkal is váltott, hogy a másik paliban inkább látja, hogy komolyan gondolja a jövőjét és nem csak a mának él. Mondta ezt úgy, hogy találkoztak addig vagy háromszor és 1 hónapja neteztek egymással!!! Most meg mi van? Csávó még otthon én a szüleivel (33 éves), nincsen munkája és buliról bulira jár. Semmi bajom ezekkel, csak akkor mondta volna meg a szemembe, hogy meguntalak, más farokra vágyok kész. Ráadásul előttem volt egy komoly kapcsolata, szakított vele, mert túlzásba vitte a bulizgatást, kaszinózgatást, és, hogy bennem látja a nyugodtabb kapcsolat reményét. Erre 4 év után visszamegy egy teljesen ugyanolyan palihoz. Áh. Felcsesztem magam.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.14. 20:59:09

"sőt, azt ami az elején van, lehetetlen fenntartani. pont ezt kell idővel elfogadni, hogy egy kapcsolat változik. mert ha nem fogadod el, akkor mindig kiugrasz belőle, mindből. idő az mindegy, hogy fél év, egy év, vagy 10 év után."

Nálam ez a kulcs. Mert egy idő után a nő azt érzi, hogy nem kap meg valamit. Hiába érzed te, hogy ugyan annyit teszel bele. És itt jönnek azok, amiket Nero írt.a nők durvák :D kijelentéssel pedig abszolút egyet értek. A legszendébből is ki lehet hozni azt, hogy félremenjen előbb utóbb. Csak kitartóan kell nekik mondami, amit hallani akarnak. Sajnps ez ilyen, de nem baj. Csak tudni kell kezelni és főleg elengedni.
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2018.03.14. 20:56:04

Ha már nők. Stephen Hawking (nyugodjék békében) mondta róluk: "Women. They are a complete mystery."
Válasz küldése