Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 344
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.08.28. 08:34:19

Vele mi a helyzet? Mikor térhet vissza?
Illetve azt tudjuk, hogy be van regisztrálva? Mert ha igen, akkor az ő "kiregelésével" még beférne valaki / valakik az utolsó napokban.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.08.16. 21:01:01

FcBarcelona1 írta:
2024.08.16. 18:37:51
Csak azért hoztam, mert lassan De Jong Lenglet vagy Umtiti magasságokba kerül a fórumon :)
Azért nem volt ő ilyen rossz.
Szerintem utóbbi években a csapat legjobb 5 játékosában minden évben benne volt, valami ilyesmit hozhatnak a statok is.
Szerintem nem abszolútértékben gondolja rossznak, aki kritizálja, hanem ahhoz képest, amilyen szerepet szántak neki.
Neki nem top5-nek kell lennie.
Top1-nek.
Az? Nem.
Ő minden idők 4. legdrágább igazolása és ugyan használhatóbb, mint Dembele / Griezmann, vagy Coutinho, de nem lehet egy lapon sem említeni Rakiticcel, Vidallal és sokan elgondolkodnának, hogy őt, vagy Christensent tegyék be a kezdőbe, ha mindkettő egészséges és egy vkp-vel szeretnénk kiállni.
Szerintem igenis lassú és kiszámítható a játéka. Nem véletlen vagy kb meccsenként az ellenfél számára gólt jelentő labdaeladása.
Tudják mit akar csinálni és főleg a BLben készülnek is rá.
BL-ben nincs gólja, gólpassza 3. éve.
Egész pontosan 39 nemzetközi meccsen van 1 gólja, 2 gólpassza ez se a véletlen műve.

De amikor azt írják többen, hogy majd sorban állnak érte a top csapatok és magunkat marcangolnánk, mert máshol milyen jó lenne, az nekem nem hihető. 27 éves. Már kijött volna belőle.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3625
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.08.16. 19:39:06

FcBarcelona1 írta:
2024.08.16. 18:37:51
Azért nem volt ő ilyen rossz.
Egyébként az érkezésének örültem, nekem az Ajax akkori BL "menetelése" nagyon tetszett, de a holland bajnokságban egy percét sem láttam.
Fajsúlyosabb, karakteresebb, amolyan - akkoriban, persze - a jövő Barca "vezérét" gondoltam vele kapcsolatban.
Sokáig sokkal komolyabb szerepet követeltem neki, Busit sokkal előbb vonultattam volna vissza és radikálisan más középpályát láttam volna szívesen éppen Frenkie köré épülve.

Szóval nem volt ő rossz, amúgy ilyet nem is írtam, de sajnos annyira jó sem, hogy továbbra is látnám értelmét annak, hogy maradjon.

Egyébként évek óta másról sem szól a fórum, néhány bűnbaknak kikiáltott játékoson kívül, itt mindenki "klassz" játékos és senki sem rossz a posztján, de aztán bárhogyan és bárki kezei alatt összegyúrva mégsem akart összeállni semmi maradandó ezekből a "nem lóg ki lefelé, nem olyan rossz ő" tipusú játékosokból.

Na, szerintem éppen ennek a korszaknak kellene véget vetni, mert ennek az erőltetése nem hiszem, hogy a stagnálás vagy langyos vízen kívül bárhová is vezetne. Ennek a korszaknak a megtestesítője nálam éppen Frenkie. Nem bűnbak, egyszerűen alkalmatlan ahhoz a szintet lépéshez, amire baromira szüksége lenne a csapatnak.

Nálam elszállt minden ami Frenkie-Pedri-Gavi középpályával bármilyen öszzefüggésbe is hozható. Ma már és tartósan, főleg hosszabb távon teljesen versenyképtelennek tartom ezt az összetételt, pedig volt időszak, amikor ebben láttam a reményt.

Egy minőségi vkp (akire egyelőre nem tart igényt a klub) ugyanakkor valamennyire árnyalná a helyzetet és képes lehetne némi életet lehelni ebbe a trióba..... :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.08.17. 01:17:33-kor.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.08.16. 18:37:51

Peter írta:
2024.08.16. 14:02:06
Védekezést írtam. Előrefelé össze sem hasonlítható a kettő, max passzokban, passz %-ban, progresszív passzokban és labdakihozatalokban. Ezekben is hasonlóak, anno linkeltem. Gólok, gólpasszok, ami számít az egyértelműen Rodri.
Csak azért hoztam, mert lassan De Jong Lenglet vagy Umtiti magasságokba kerül a fórumon :)
Azért nem volt ő ilyen rossz.
Szerintem utóbbi években a csapat legjobb 5 játékosában minden évben benne volt, valami ilyesmit hozhatnak a statok is.
A sérülései engem a fizetésénél is jobban aggasztanak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3625
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.08.16. 14:02:06

FcBarcelona1 írta:
2024.08.16. 12:22:37
A számok sosem hazudnak, de a mérkőzesék képe, lüktetése, fordulatai, eredményei sem hazudnak.
Vajon a versenyképesség mérglegében melyik a fajsúlyosabb?
Mire megy bárki is egy nézhetetlen meccs utáni kíváló statisztikákkal?

Lehet tízből kilenc jó statja bárkinek, de a fennmaradó egy, ha meccset ide vagy oda befolyásoló irányú, akkor az összkép elveszik a szürkeségben.
Labdaszerzés statjai, oké fontos minden megszerzett labda, de ellenfelektől is függ, hogy az a valóságban mennyire értékes labdaszerzés. A labdszerzések milyenségét látni is lehet. Tíz lecsurgót összeszedni nagyon nem ugyanaz, mint akár egy komoly, létfontosságú szerelés adott térben és időben.

Nekem annyi bőven elegendő, hogy hány éve is nem jutunk vele egyről a kettőre? A csapat versenyképessége szempontjából ennyi idő elteltével teljesen indiferens, hogy edzők vagy posztok miatt alakultak így.
Szerintem ami nem hozott áttörést 5-6 éven keresztül, az a statsztika szerint is nagy valószínűséggel nem fog áttörni a 7. vagy 8. évben sem.....ennyit még a statisztikához.... :lol:

Statok szerint éppen csak egy kicsit lenne eredményesebb Rodri?
Aki látja is a meccseket, ugyanúgy gondolja vajon?

Egyébként híve vagyok a statoknak, de jelentőséget csak elhelyezve megfelelő térben, időben és körülmények között adok neki.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2979
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.08.16. 13:03:19

A holland válogatott is tökéletesen elvolt nélküle, sőt. Schoutent sokkal szívesebben látnám a csapatban. Tavasszal sem rázott meg minket a hiánya, sőt. A statisztikák az ő esetében sem mondanak el mindent. Látszólag jól néznek ki, de melyik statisztikai mutató mutatja ki, hogy mennyire belassítja a passzjátékot, mennyire megkönnyíti az ellenfél helyzetét, hogy van ideje rendeződni?

A felépülése problémásabb, lassabban halad, mint várták:

https://www.football-espana.net/2024/08 ... -intention
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.16. 12:46:39

sansz írta:
2024.08.16. 12:41:25
Azt hozzátenném,hogy FDJnek Xavi alatt volt a leggyengébb,vagy legalábbis leghullámzóbb teljesítménye. Előtte rendre, stabilan a legjobb,vagy legjobbak közé tartozott.
Csak nálunk az utóbbi években pont fordítva van: a jobbakból középszerek lesznek,az eleve középszereket meg elüldözzük,annyira rosszak lesznek. Remélem Flick változást hoz ebben.
Az első mondat szerintem úgy pontos, hogy Koeman alatt (és amúgy Xavi első félében is, amikor gyönyörű focit toltunk, ő is jó volt!). Előtte Vidalok mögött volt a sorrendben, nagyon nem találta itt a helyét. Koeman alatt igen, jól támadta a kaput - ott érvényesült a box-to-box stílusa is - Xavi elején meg jó volt Busi mellett/előtt.

És igen, kb biztos vagyok benne, hogy Flick alatt jobb lesz, mint az elmúlt időszakban volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 912
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.08.16. 12:41:25

jclayton írta:
2024.08.16. 09:52:26


Nem különösebben akarok ezzel bebizonyítani semmit, csak gondoltam, ha kigyűjtöttem a számokat, mást is érdekelhet.
Azt hozzátenném,hogy FDJnek Xavi alatt volt a leggyengébb,vagy legalábbis leghullámzóbb teljesítménye. Előtte rendre, stabilan a legjobb,vagy legjobbak közé tartozott.

A fizetésén kár okoskodni,úgyis csak a felszínt kapargatjuk, semmit az égvilágon nem tudunk sem a szerződéséről, sem a költségéről, a családjáról, semmiről.
De azt hozzátenném,hogy nagyon nehezen mondanék le egy petákról is, ha közben megvesszük Lewát, mert már a Bayernnek sem ért meg annyit,amennyit akart.

Ha találna az edző neki normális helyet és kihozná belőle,amit régen mutatott,akkor most nem arról menne a beszélgetés,hogy elviekben ki hasznosabb nála jelenleg. És amúgy ez az edző feladata,hogy ki tudja hozni azt,ami benne van a játékosokban. Csak nálunk az utóbbi években pont fordítva van: a jobbakból középszerek lesznek,az eleve középszereket meg elüldözzük,annyira rosszak lesznek. Remélem Flick változást hoz ebben.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.08.16. 12:22:37

Leírtam, hogy el kellene adni, mert magas a fizetése, és egyre sérülékenyebb, sem védekezésben, sem támadásban nem kiemelkedő.
Szerintem ezekről nem ő tehet, igaz, ha ennyire szereti a Barcát, belemehetne valami kompromisszumbaa fizetése tekintetében.
De! Azért túlzásokba ne essünk már. Elismerem, hogy Rodri sokkal jobb játékos, főleg támadásban. De Jongot főleg védekezésben húzza le mindenki, Rodrit pedig itt emelik ki, pedig szerintem a komplexitása miatt kiemelkedő.
Rodri VS De Jong/meccs 23/24
Szerelés
2,1 vs 2,2
Labdaszerzés
0,8 VS 0,7
Szabálytalanság
1,2 VS 1
Felszabadítás
1,2 VS 1,4
Blokk
0,2 VS 0,4
Cselezték ki
0,9 VS 0,6

Igazából Busquetssel is össze volt hasonlítva Rodri
Csúcson
Szerelés: 3
Labdaszerzés: 1,7
felszabadítás: 1,3
cselezték ki: 0,7
blokk: 0,3
Busquets közelében sincs egyikőjük sem védekezésben.
Nekünk minimum olyan játékos kellene, mint Busquets, vagy ha Flicknek dupla pivot, akkor De Jong Gündogannal, Gavival szerintem elmegy. Azért örülnék egy Ugarte szerű roboló típusú játékosnak, de úgy érzem, addig nem jön senki, amíg De Jong nem távozik, mert a többi játékosunk a 34 éves Gündogan kivételével (+Fermin gólokban)sem kiemelkedő semmiben.
De Jong mellett tőlem Pedri is távohat, de ez már másik topicban való
Szerk: ezért is tűnhet úgy, hogy egy Christensen is simán lehozza ezt, de inkább váltanék 5 védőre vele, mert Christensennél ugyanezek: 0,8; 0,7; 1,3; 0,4; 0,3
Ő nem kp-s, nem szerel, és nem szerez labdát.
És kifelejtettem Olmot, az új igazolásunkat, aki kapuralövésben, cselekben, kulcspasszokban, támadásban kiemelkedő, szóval nálam neki és Gündogannak lenne fix helye a kp-n, ha jobb nincs, akkor De Jonggal kiegészülve.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.16. 12:03:03

Ronaldinho&Barca írta:
2024.08.16. 11:54:34
bence0330 írta:
2024.08.16. 11:45:07
Nyilván nem a keret legrosszabb játékosa, nem rossz focista, csak nem nagyon jó. De ár/teljesítmény arányban bizonyosan a legrosszabb a keretünkben, pedig Lewy sem piskóta egy ideje. Szerintem necces, hogy a legjobb 11 játékosunk közt van-e hasznosságban.
A jelenlegi keretben, ki van előtte, mint "jobb" középpályás. Nálam ez a személy max Gündögan. Lewa szerződése felháborító a tekintetben, mert pöcegödörben volt a klub, míg Frenkie idejében nem, csak volt egy dilettáns vezetőség. Sajnos vagy nem sajnos nincs olyan merítési lehetőségünk, hogy elszórakozzuk, nyilván a fizetésével kéne valamit csinálni, ha Alemany itt lenne szinte biztos vagyok megoldaná ezt is, ő húzta ki a fejünket a mély vízből, viszont Deco-t semmilyen tekintetben nem érzem kompetensnek.
Ki jobb (használjuk a "hasznosabb" kifejezést, mert DJ szerintem jobb, mint amilyen hasznos nálunk) középpályás mint Frenkie? Egy feltolt védő (Chris), egy hátratolt támadó középpályás (Gündogan), ez a kettő sokkal-sokkal jobb. És Gavi, aki persze a jelenlegi keretben konkrétan nincs ott. Fermínt nem merném még idevenni, egyrészt nagyon más poszt, másrészt egy évet várnék vele. És ha egészséges, Pedri is jobb.
Idén sajna játszatni kell majd, de csak mert Casadóval meg Bernallal "oldottuk meg" a pivot szerepkört. Ha hoztunk volna bárki értelmeset, és lenne elég bő keretünk, simán lehetne lelátóztatni, és elfelejtenénk 2 hét után, hogy ő a keret tagja. Így nem, sajna fontos szerepe lesz, már ha felépül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4623
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.08.16. 11:54:34

bence0330 írta:
2024.08.16. 11:45:07
Nyilván nem a keret legrosszabb játékosa, nem rossz focista, csak nem nagyon jó. De ár/teljesítmény arányban bizonyosan a legrosszabb a keretünkben, pedig Lewy sem piskóta egy ideje. Szerintem necces, hogy a legjobb 11 játékosunk közt van-e hasznosságban.
A jelenlegi keretben, ki van előtte, mint "jobb" középpályás. Nálam ez a személy max Gündögan. Lewa szerződése felháborító a tekintetben, mert pöcegödörben volt a klub, míg Frenkie idejében nem, csak volt egy dilettáns vezetőség. Sajnos vagy nem sajnos nincs olyan merítési lehetőségünk, hogy elszórakozzuk, nyilván a fizetésével kéne valamit csinálni, ha Alemany itt lenne szinte biztos vagyok megoldaná ezt is, ő húzta ki a fejünket a mély vízből, viszont Deco-t semmilyen tekintetben nem érzem kompetensnek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.08.16. 11:45:07

jclayton írta:
2024.08.16. 09:52:26
Gondoltam áthozom ide, mert szöget ütött a fejembe, hogy pontosan mit is hozott a csapatnak Frenkie de Jong a tavalyi szezonban. Én amúgy kedvelem a játékát és semmi problémám nincs azzal, hogy itt van, nem kellett volna túlfizetni. Az volt az alapfelvetésem, hogy a csapat tavaly rosszabbul teljesített vele a pályán, mint nélküle. És a számok alapján amúgy tényleg:

A transfermarkt alapján mikor pályára lépett, az összes liga, kupameccsen a Barcelona 18-6-6-ot hozott, megszerezve az összes pont 66 százalékát.
FdJ nélkül a mérleg 17-2-4, azaz a hozott pontok 77 százaléka.

A képet ugyanakkor árnyalja, hogy Frenkie pont a szezon második felére sérült le, mikor a csapatról egyrészt leesett a többes terhelés, másrészt meg Xavi belengetett (visszavont-ismét megtörtént) távozása miatt mindenki tényleg felszabadultabban tudott focizni. A Barcelona ekkor ment a bajnokságban egy 9-1-et, Frankie pedig a sorozat közepén egy vesztes meccsen lépett csak pályára - azon le kellett hozni sérülés miatt. Enélkül a menetelés nélkül cakkra ugyanolyan lenne a Barcelona teljesítménye a hollanddal, mint nélküle.

Nem különösebben akarok ezzel bebizonyítani semmit, csak gondoltam, ha kigyűjtöttem a számokat, mást is érdekelhet.
Ja, ezt nem láttam időben, kihoztam egy hasonlót az igazolásokban, csak nem ilyen precízen, hanem inkább "folyamatábrán". A végeredmény ugyanaz, hogy lehet vitatkozni, milyen jó, meg milyen nem, mert amit a pályán látunk, szubjektív, de hogy nem lettünk nélküle rosszabbak az tuti, és ez már elég nagy baj a megítélésében. És persze, sokmindenen múlik, ezért nem lehet ezt szentírásnak venni, de már pl. azzal árnyalod a dolgot, hogy ott tél második felében milyen jót mentünk vele (is), arra azt mondom, hogy a különbség Chris volt a stabilitást nézve (Raphinha visszatérése sem volt hátrány, hátra is számított a jelenléte), nem ő, az ő feltolásával esett egybe a javulás. DJ jó volt mellette, de nélküle nem lett volna jó.

Nyilván nem a keret legrosszabb játékosa, nem rossz focista, csak nem nagyon jó. De ár/teljesítmény arányban bizonyosan a legrosszabb a keretünkben, pedig Lewy sem piskóta egy ideje. Szerintem necces, hogy a legjobb 11 játékosunk közt van-e hasznosságban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2232
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.08.16. 11:39:55

gránit írta:
2024.07.23. 16:50:19
Szerintem semmi különöset nem kellene csinálni, csak simán nem játszatni. A klubnak meg ehhez van meg a joga. Anyagilag sokkal jobban jár, ha most távozik, és még rengeteg éve lenne más klubokat lehúzni. Ha viszont két évig nem játszik, 2026 nyarán senkinek nem fog kelleni, összességében rosszabbul jár. Én nem hiszek abban, hogy máshol húzónév lenne, a holland válogatott is tökéletesen megvolt nélküle. A hájp viszont óriási körülötte, amit ki lehet használni.

Christensen-Gündogan simán működhet a helyén. Nincs kétségem afelől, hogy Frenkie egy ideig elvigyorogna a kispadon, lobogtatva a szerződését, de abban is biztos vagyok, hogy tavaszra már kezdene kétségbe esni. Meg abban is, hogy a klub nem fog ilyesmit tenni, hiszen mi a Máltai Szeretetszolgálat megtestesülése vagyunk a labdarúgásban. Játszani fog, amikor egészséges, és sok köszönet ezentúl sem lesz benne.

A hosszabbításnak, bérszéthúzásnak nem látom értelmét, eladnánk a jövőt, és a 2026 utáni szezonokat is feleslegesen terhelnénk. Minél rövidebbre kell ezt szerintem vágni.
Az hogy két hónapja sérült, úgy hogy ebből már rég fel kellett volna épülnie, az sokat számít. Amikor a pályán volt a játékával nem volt gond. Ha felfelé nem is, de lefelé se lógott ki.
A bérét kell majd rendbetenni mégpedig úgy, hogy nézd Ferkie ezzel a bérrel nem tudunk téged beregisztrálni, muszáj valahogy csökkenteni.

sajnos nem értek ehhez a regisztrációhoz, de érdekes hogy sokáig nincsenek a játékosok más csapatban se regisztrálva, aztán mégis sikerül
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.08.16. 09:59:26

Felesleges 1001-szer lefolytatni itt a vitát, hogy milyen focista Frenkie. Arra, hogy sohse akart elmenni a Barcaból, felszínes magyarázat, hogy a pénz miatt. Ha távozik, az átütemezett pénzt úgyis megkapná. A fizetése meg angol viszonylatban nem kiemelkedő. Az viszont kérdés, hogy egyfelől a bemutatáskor tapasztalt ellenszenv a szurkolók egy részéről az egyik oldalról, másfelől a sérülései a másikról változtat-e a jövőjéról való elképzelésein.
jclayton
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.08.16. 09:52:26

bence0330 írta:
2024.08.16. 08:31:37
Oké, de akkor mivel magyarázod, hogy Frenkievel nyeltük a gólokat (nyilván nem csak miatta), aztán kiesett, és egyre szebb játékkal nyertünk mindent kb, aztán Frenkie visszatért, megint kikaptunk boldog-boldogtalantól több meccsen borzasztó játékkal, átjáróházként sok góllal, aztán a végén megint kiesett, és megint stabilizálódtunk, kb gólt se kapva és megnyertünk mindent. Annyira éles a különbség, hogy ezt nehéz figyelmen kívül hagyni, függetlenül attól, hogy szubjektíven mit látunk a pályán. Részemről egy vkp(szerűséget) legjobban a hiánya definiál, mert a pályán nem kell látványosnak lennie. A hiányában mindig jobban néztünk ki. Még SR-el is, Chrissel meg zongorázni lehetett a különbséget.
A válogatottban is szó nélkül pótolták, inkább volt jobb Reijders, mint ugyanolyan.
Ha jobbak vagyunk egy feltolt védővel a poszton, mennyire lehet jó Frenkie? A Rodrit kiveszed a Cityből vagy a válogatottból, összeomlanak. Ha Frenkiet kiveszed a válogatottból vagy tőlünk, remekel a csapat. Legjobb esetben is azt lehet mondani, hogy nem pótolhatatlan, mert röhögve pótolják mindenhol.
Tartom, ha a végén nem esik ki, nincs meg a 2. hely, ahhoz kellett a hiánya és a menetelés.

Persze azt nem állítom, hogy Casadóéknál rosszabb lenne, így idén sajna kelleni fog.
Gondoltam áthozom ide, mert szöget ütött a fejembe, hogy pontosan mit is hozott a csapatnak Frenkie de Jong a tavalyi szezonban. Én amúgy kedvelem a játékát és semmi problémám nincs azzal, hogy itt van, nem kellett volna túlfizetni. Az volt az alapfelvetésem, hogy a csapat tavaly rosszabbul teljesített vele a pályán, mint nélküle. És a számok alapján amúgy tényleg:

A transfermarkt alapján mikor pályára lépett, az összes liga, kupameccsen a Barcelona 18-6-6-ot hozott, megszerezve az összes pont 66 százalékát.
FdJ nélkül a mérleg 17-2-4, azaz a hozott pontok 77 százaléka.

A képet ugyanakkor árnyalja, hogy Frenkie pont a szezon második felére sérült le, mikor a csapatról egyrészt leesett a többes terhelés, másrészt meg Xavi belengetett (visszavont-ismét megtörtént) távozása miatt mindenki tényleg felszabadultabban tudott focizni. A Barcelona ekkor ment a bajnokságban egy 9-1-et, Frankie pedig a sorozat közepén egy vesztes meccsen lépett csak pályára - azon le kellett hozni sérülés miatt. Enélkül a menetelés nélkül cakkra ugyanolyan lenne a Barcelona teljesítménye a hollanddal, mint nélküle.

Nem különösebben akarok ezzel bebizonyítani semmit, csak gondoltam, ha kigyűjtöttem a számokat, mást is érdekelhet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.23. 17:28:16

Feast4 írta:
2024.07.23. 17:13:38
Kutyának sem kell. Nagyon sérülékeny, hatalmas a bérigénye, nincs komoly marketingértéke. Mindemelett azok a csapatok akik meg tudnak fizetni egy ilyen tipusú játékost ekkora bériglénnyel ott van ilyen lehet, hogy még jobb is, de hogy olcsóbban az tuti.

Az előző elnökség nagy keresztje Ő amitől nagyon nehezen fogunk szabadulni.
A MU gondolkodás nélkül letenne érte ennyit, ott ugye van némi részrehajlás ten Hag miatt. Ilyen bérigénnyel és árért másnak alighanem nem kell, igen. De mivel ez egybeesik egy esetleges érzelmi okkal DJ-nál, más szerintem nem is kellene. Ha valahová, akkor szerintem amúgy is oda menne, legalábbis ezen a nyáron, jelen állásnál.

Annyira szerintem nem vészes a sérülékenysége, az előző szezonja (csúnya ilyet mondani, de szerencsénkre) elég töredezett volt, amúgy nem volt rá jellemző. Lehet most sem lenne semmi baja, ha nem rendezünk vele ámokfutást sérülés után első meccsén BL-rangadón kezdőként berakva.. Erőltettük a dolgot nagyon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3562
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.07.23. 17:13:38

bence0330 írta:
2024.07.23. 15:38:41
Szerintem stimmelnie kell nagyságrendileg amit a nagyobb nevű újságírók, capology, stb lehoz.

Az viszont szerintem egyértelmű nála, és senki nem kérdőjelezi meg, hogy neki kéne leghamarabb távoznia a klubtól, kb minden létező ok miatt. Nem igazán illik ide (Flicknél lehet, ki tudja), legmagasabb fizetés és jó összeget lehetne kaszálni vele még nyomott áron is, 40-50 szerintem nagyon alsó hangon a sérülésével egybevéve is bejönne.
Kutyának sem kell. Nagyon sérülékeny, hatalmas a bérigénye, nincs komoly marketingértéke. Mindemelett azok a csapatok akik meg tudnak fizetni egy ilyen tipusú játékost ekkora bériglénnyel ott van ilyen lehet, hogy még jobb is, de hogy olcsóbban az tuti.

Az előző elnökség nagy keresztje Ő amitől nagyon nehezen fogunk szabadulni.
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2979
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.07.23. 16:50:19

Szerintem semmi különöset nem kellene csinálni, csak simán nem játszatni. A klubnak meg ehhez van meg a joga. Anyagilag sokkal jobban jár, ha most távozik, és még rengeteg éve lenne más klubokat lehúzni. Ha viszont két évig nem játszik, 2026 nyarán senkinek nem fog kelleni, összességében rosszabbul jár. Én nem hiszek abban, hogy máshol húzónév lenne, a holland válogatott is tökéletesen megvolt nélküle. A hájp viszont óriási körülötte, amit ki lehet használni.

Christensen-Gündogan simán működhet a helyén. Nincs kétségem afelől, hogy Frenkie egy ideig elvigyorogna a kispadon, lobogtatva a szerződését, de abban is biztos vagyok, hogy tavaszra már kezdene kétségbe esni. Meg abban is, hogy a klub nem fog ilyesmit tenni, hiszen mi a Máltai Szeretetszolgálat megtestesülése vagyunk a labdarúgásban. Játszani fog, amikor egészséges, és sok köszönet ezentúl sem lesz benne.

A hosszabbításnak, bérszéthúzásnak nem látom értelmét, eladnánk a jövőt, és a 2026 utáni szezonokat is feleslegesen terhelnénk. Minél rövidebbre kell ezt szerintem vágni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.23. 15:38:41

Szerintem stimmelnie kell nagyságrendileg amit a nagyobb nevű újságírók, capology, stb lehoz.

Az viszont szerintem egyértelmű nála, és senki nem kérdőjelezi meg, hogy neki kéne leghamarabb távoznia a klubtól, kb minden létező ok miatt. Nem igazán illik ide (Flicknél lehet, ki tudja), legmagasabb fizetés és jó összeget lehetne kaszálni vele még nyomott áron is, 40-50 szerintem nagyon alsó hangon a sérülésével egybevéve is bejönne.

És az a durva, hogy sportszakmailag neki is kb minden a váltás mellett szólna. Máshol akár húzóember is lehetne, MU-nál akár holland különítmény is létrejöhetne.
Anyagilag tuti tudnánk találni olyan kárpótlási módot, amivel nem veszítene sokat, vagy kb semmit, ez sem lehet ok.
Meg szomorú, hogy ha egy klub nem akarja a soraiban tudni a játékost, és ezt a játékos tudja is, akkor sem hajlandó távozni, mert neki itt jó. Jogilag ezzel nyilván semmi gond nincs, szerződése van, de azért a legtöbb helyen a legtöbb játékos ért a szóból. Valahogy hétköznapi átlagember fejével nehéz kicsit megérteni, borzasztó érzés lenne nekem, hogy évek óta próbálnak eladni, a csapat akarata ellenére vagyok ott nélkülözhető teljesítménnyel, legjobban kereső játékosként. Nekem ennél többet érne a saját önbecslésem. De persze közben értem, miért nem hajlandó menni.

Kár, hogy ilyen szép város Barcelona, tökéletes klímával és lehetőségekkel, családbarát hangulattal.

El lehet még adni Araujot meg Raphinhát, de ők vezéráldozatok lennének. Frenkiénél észre sem vennénk, hogy már nincs, mint ahogy tavaly sem vettük észre. A másik kettő hiányzását nagyon megéreztük.

Remélem, hogy augusztus végéig történik valami csoda. Ha más nem, hosszabbítás erős csökkentéssel, de a MU eléggé akarja, hátha egyszer megtörik ten Hag és de Ligt hívására.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7779
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.07.23. 15:26:43

Umbrella írta:
2024.07.23. 13:33:53
bence0330 írta:
2024.07.23. 13:18:39
Szerintem itt nettó-bruttó különbségről van szó a hírekben, úgy kb egyezik a dolog, az utolsó éves 18 milliód kb korrelál a 37-es hírekkel, amit bruttóban írnak. 1-2 misi különbség nyilván lehet, de ezek a tippek azért nagyságrendileg mindig stimmelnek.
Szerintem bruttó összegek voltak a cikkben.
Eszerint is ilyen bruttó 16 milla az alapfizuja:
https://www.fcbarcelonanoticias.com/en/ ... 6_102.html
A 18/19-es szezonig mondott le a fizetése egy részéről, ami utána folyamatosan emelkedett. Az összes oldalon a jelenlegire 600 000 font körül írnak (Capology, AiScore,TT...), ami kb. megfelel ennek a az összegnek. Gondolom ha elmenne kellene visszamenőleg fizetni valamit (vagy folyamatosan tovább az elmaradt összeget) viszont a regisztrációkkal már nem lennénk olyan bajban, plusz pénz is állna a házhoz.
Forca Barca!!!!
Umbrella
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2024.07.23. 13:03:36

2024.07.23. 13:33:53

bence0330 írta:
2024.07.23. 13:18:39
Szerintem itt nettó-bruttó különbségről van szó a hírekben, úgy kb egyezik a dolog, az utolsó éves 18 milliód kb korrelál a 37-es hírekkel, amit bruttóban írnak. 1-2 misi különbség nyilván lehet, de ezek a tippek azért nagyságrendileg mindig stimmelnek.
Szerintem bruttó összegek voltak a cikkben.
Eszerint is ilyen bruttó 16 milla az alapfizuja:
https://www.fcbarcelonanoticias.com/en/ ... 6_102.html
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.23. 13:18:39

Szerintem itt nettó-bruttó különbségről van szó a hírekben, úgy kb egyezik a dolog, az utolsó éves 18 milliód kb korrelál a 37-es hírekkel, amit bruttóban írnak. 1-2 misi különbség nyilván lehet, de ezek a tippek azért nagyságrendileg mindig stimmelnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Umbrella
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2024.07.23. 13:03:36

2024.07.23. 13:15:27

bence0330 írta:
2024.07.23. 11:54:26
soadroli írta:
2024.07.23. 11:45:58
Frenkie De Jong's salary next season will be €30M — the highest in the team. @diarioas
Ez most mi? Fizetéscsökkentés történt? Eddig 37-40 körülretippelték.
Az ilyen 37-40 milliós éves fizukat sosem támasztották alá.
Én amit találtam, abban sokkal kisebb összegek voltak mindig.
https://m.allfootballapp.com/news/La-Li ... ed/2859065
(Máshol is megtaláltam ugyanezt amúgy.)
Eredetileg szerződés utolsó 4 évében 88 millió EUR összesen.
2019-20 szezonban mindössze 3 millió EUR volt a fizetése (lemondott egy részéről, gondolom úgy. hogy később visszakapja), 2020-21-ben volt 9 millió, 2021-22-ben 18 millió.
2023-24 szezonban 18 mlilla + 9.7 milla hűségbónusz.
Ez alapján az elmúlt években jóval kevesebbet keresett, mint amiről sokan beszéltek. Nem tartom kizártnak, a vezetőség kamuzott, hogy rossz hírét keltse de Jong-nak, ezzel rábírva a távozásra...

Azt gondolom, ha el is küldenénk / szerződést bontanánk, egy jókora összeget kéne utalni neki (elmaradt bérek meg elmaradt hűségpénz), ami egyből belerondítana az FFP-be.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4623
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.07.23. 12:55:29

Egészen döbbenetes a 37 de Lewa 33,5 misije sem józanító. Ilyen számok tarthatatlanok, ha bármire is akarunk jutni 1:1-hez.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.07.23. 11:54:26

soadroli írta:
2024.07.23. 11:45:58
Frenkie De Jong's salary next season will be €30M — the highest in the team. @diarioas
Ez most mi? Fizetéscsökkentés történt? Eddig 37-40 körülretippelték.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése