Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
B.
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.29. 12:18:26

2011.08.10. 16:35:19

Fecooo, légy szíves nekem is elküldenéd az elméleted? :)
B.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.10. 16:16:05

Fecooo írta:megmondom mikor valósítható meg egy ilyen 5let:

az 5letgazda (nem én :P :D!!!)első körben bejut 2/3-dal, meghozza a döntéseket, elkussoltatja a bankokat, utána a családjával egy bevehetetlen, atombiztos erődbe költöznek, és egy hadsereg vigyázna rájuk nonstop életük végéig...

ugye mondanom se kell, h olyan pénzek gazdáinak érdeke sérülne, akik esetén 24 órán belül meglenne a válaszcsapás...

de már így is sanszos, h túl sokat beszéltem, dádá lesz Ozsiék részéről, ha folytatom, szóval nem folytatom :D

BOCSÁNAT MODIK!
az meg a másik, hogy aki oda bejut, annak meg már megint csak nem nagyon lesz érdeke ez az egész, és jó lesz neki a jelenlegi rendszer...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.10. 15:14:04

Bob_Marley írta:Kérlek írd meg PÜ-ben mire gondolsz konkrétan, kik idézték elő meg szándékosan!Továbbra is fent tartom, hogy közösen lehet ebből kimászni!Berendezkedés az önellátásra?Ez nem nagyon tartom reálisnak, így is külföldről kell pénz, hogy működjön valamennyire a magyar gazdaság!Illetve EU van, ahol szintén közös érdekek vannak!Ezt is fejtsd ki kérlek, elképzelhető ezt is rosszul értelmezem!
Ment.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.10. 15:04:19

Kérlek írd meg PÜ-ben mire gondolsz konkrétan, kik idézték elő meg szándékosan!Továbbra is fent tartom, hogy közösen lehet ebből kimászni!Berendezkedés az önellátásra?Ez nem nagyon tartom reálisnak, így is külföldről kell pénz, hogy működjön valamennyire a magyar gazdaság!Illetve EU van, ahol szintén közös érdekek vannak!Ezt is fejtsd ki kérlek, elképzelhető ezt is rosszul értelmezem!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.10. 14:51:49

Bob_Marley írta:Nem konkrétan a rendszer irányítóiról beszélek, hanem arról, hogy több oka van annak, hogy a gazdaság nem bírja!Pl amit írtam is erőforrások apadása, népesség növekedés, csökkenő kereslet!Ez egy hosszú folyamat, nem tud az ember megtakarítani, jó hogy azt a hitelt választja, amiben megígéri a bank, hogy svájci frank alapon fizetsz 18ezret, ha meg forintos akkor 24et!Az más kérdés, hogy persze az nonszensz, hogy most az embereken "verik el" a port!De már a bankok is hitelből adnak hitelt, s olyan összegek "vándorolnak" melynek fedezete nincs!De valahol laknod kell, autó kell stb....Eladósodott minden, s mindenki!Persze egyértelmű a vezetőknek, illetve gazdasági elemzőknek kellett volna ezt látni, de ez egy hosszú folyamat!Ilyenkor is mint általában mindig a közös kiút keresés vezetne célra!Fecooo ötlete jó lenne, de nem tudom mennyire megvalósítható, gyakorlatilag globális bankrendszer működése kerülne veszélybe!A rendszer "magától" helyre fog állni, kérdés, hogy mikor és milyen kínkeserves módon!

szerk: eljutottunk idáig mert "minden" állam is el van adósodva!Azzal a rendszerrel, ha normális körülmények között működne (pl külföldön azért könnyebb megélni), hogy megkapod idejében a keretedet, kifizeted a járulékokat, leadózol, de marad még!Kapitalista piacgazdaság működőképes, mert alapja, hogy minél többet termelj dolgozz, annál többet tudsz vásárolni, de annyian vagyunk, s nincs mit kitermelni, hogy eltorzult a kép!Én így látom, s ezen értettem maga a rendszer szót!
Az a baj ezzel a közös kiút kereséssel Bob, hogy olyanokkal szeretnél ( vagy szeretnének) közösen kiutat keresni, akik maguk és szándékosan idézték elő ezt a helyzet. Van, amit maguk sem tudtak kiszámítani, de a jelenlegi állapotok magvát ők idézték elő mégpedig szánt szándékkal. Velük nem lehet egyezkedni, egyszerűen önellátásra és fenntartásra kell berendezkedni, ami példának okáért a Kárpát-medencében lehetséges. Nem hiszek a piac önszabályzó és fenntartó mechanizmusában, mert az ember gyarló és, akinek több befolyása van az manipulálni fogja úgy is a piacot ( nem mindenki,de a nagy részük). Adam Smith elmélete szép volt, de legalább olyan utópisztikus, mint a kommunizmus. A kapitalista piacgazdaság pedig szerintem sosem arra épült, hogy minél többet termelj és dolgozz. A gyáripar fellendülésekor még csak-csak, de aztán a 19 század végére és a 20. század elejére a pénzhatalom teljesen átvette az irányítást és semmi köze a termeléshez. A világ egyik fele túlnépesedett, míg a másik ( kisebbik fele, bocsánat) óriási demográfiai válsággal küzd, aminek egyik fő oka épp ez a kapitalista piacgazdaság és az eltorzult gondolkodás. Mielőtt félreértetek, maradjon a jelenlegi piacgazdaság és a relatív szabadság, de ezzel a pénzuralmi rendszerrel valamit kezdeni kell, mert tarthatatlan. Azt mondom, hogy a mi jövőnk a természeti kincseinkben van és abban, hogy végre újra műveljük a földjeinket, berendezkedve önellátásra. " Azé a föld, aki megmunkálja" Szól a gyönyörű magyar mondás. Így legyen!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.10. 14:23:45

megmondom mikor valósítható meg egy ilyen 5let:

az 5letgazda (nem én :P :D!!!)első körben bejut 2/3-dal, meghozza a döntéseket, elkussoltatja a bankokat, utána a családjával egy bevehetetlen, atombiztos erődbe költöznek, és egy hadsereg vigyázna rájuk nonstop életük végéig...

ugye mondanom se kell, h olyan pénzek gazdáinak érdeke sérülne, akik esetén 24 órán belül meglenne a válaszcsapás...

de már így is sanszos, h túl sokat beszéltem, dádá lesz Ozsiék részéről, ha folytatom, szóval nem folytatom :D

BOCSÁNAT MODIK!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.10. 14:16:40

Nem konkrétan a rendszer irányítóiról beszélek, hanem arról, hogy több oka van annak, hogy a gazdaság nem bírja!Pl amit írtam is erőforrások apadása, népesség növekedés, csökkenő kereslet!Ez egy hosszú folyamat, nem tud az ember megtakarítani, jó hogy azt a hitelt választja, amiben megígéri a bank, hogy svájci frank alapon fizetsz 18ezret, ha meg forintos akkor 24et!Az más kérdés, hogy persze az nonszensz, hogy most az embereken "verik el" a port!De már a bankok is hitelből adnak hitelt, s olyan összegek "vándorolnak" melynek fedezete nincs!De valahol laknod kell, autó kell stb....Eladósodott minden, s mindenki!Persze egyértelmű a vezetőknek, illetve gazdasági elemzőknek kellett volna ezt látni, de ez egy hosszú folyamat!Ilyenkor is mint általában mindig a közös kiút keresés vezetne célra!Fecooo ötlete jó lenne, de nem tudom mennyire megvalósítható, gyakorlatilag globális bankrendszer működése kerülne veszélybe!A rendszer "magától" helyre fog állni, kérdés, hogy mikor és milyen kínkeserves módon!

szerk: eljutottunk idáig mert "minden" állam is el van adósodva!Azzal a rendszerrel, ha normális körülmények között működne (pl külföldön azért könnyebb megélni), hogy megkapod idejében a keretedet, kifizeted a járulékokat, leadózol, de marad még!Kapitalista piacgazdaság működőképes, mert alapja, hogy minél többet termelj dolgozz, annál többet tudsz vásárolni, de annyian vagyunk, s nincs mit kitermelni, hogy eltorzult a kép!Én így látom, s ezen értettem maga a rendszer szót!
Kép
Kép
Kép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.08.10. 14:14:27

Bob_Marley írta:
Kalap1988 írta:......
Sok mindenben most is egyet értek veled, viszont maga a rendszer nem lenne rossz, csak nem bírja a gazdaság, hogy olyan pénzek mozognak, melyek valójában nem léteznek!És erősnek érzem, hogy hazug világrendszer illetve lerohanás stb stb...Mondom ezt úgy, hogy egyet értek veled, a rendszer összeomlott, ennek ezer meg ezer oka van!
'maga a rendszer'. ez alatt mit értesz? mi szerethető benne és szerinted mi követendő benne?
ez a mostani rendszer semmire sem jó azon kívül, hogy egy nagyon szűk réteg érdekeit messzemenően kiszolgálja. konkrétan a társadalom 99%-át kizsákmányolja, a maradék 1% pedig irdatlan pénzt tesz el.
ahhoz hogy ezt elérjék (már elérték!), ki kellett találni egy módszert, amivel láthatatlanul, de mégis az orrunknál fogva vezetnek minket.
hogy lehet az a rendszer 'nem rossz', amivel a megkeresett pénzed 200%-át leadózod? és amit az életben nem kapsz vissza. :D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.10. 13:56:22

Bob_Marley írta:
Kalap1988 írta:......
Sok mindenben most is egyet értek veled, viszont maga a rendszer nem lenne rossz, csak nem bírja a gazdaság, hogy olyan pénzek mozognak, melyek valójában nem léteznek!És erősnek érzem, hogy hazug világrendszer illetve lerohanás stb stb...Mondom ezt úgy, hogy egyet értek veled, a rendszer összeomlott, ennek ezer meg ezer oka van!
Oké, de miért jó a rendszer, ha nem bírja a gazdaság? Épp az a baj, hogy valakik mindenféle teljesítmény nélkül bírálják el és irányítják a világ pénzügyi és ezen keresztül gazdasági rendszerét. Ez nonszensz és sajnos a rendszer alapja ez, ezért mondom, hogy maga a rendszer rossz, nem pedig "csak" a megvalósítás.
A lerohanásokra azért nem írok 5-10 példát, mert lehet érzékenységeket sértene,de a közelmúltban is történt pár. Na mindegy, a lényeg, hogy a magvában egyetértünk :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.10. 13:49:03

Kalap1988 írta:......
Sok mindenben most is egyet értek veled, viszont maga a rendszer nem lenne rossz, csak nem bírja a gazdaság, hogy olyan pénzek mozognak, melyek valójában nem léteznek!És erősnek érzem, hogy hazug világrendszer illetve lerohanás stb stb...Mondom ezt úgy, hogy egyet értek veled, a rendszer összeomlott, ennek ezer meg ezer oka van!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.10. 13:42:01

Fecooo írta:mindenkinek elküldtem, aki kérte :)

remélem nem ugrik meg a "hülyekreténezafecó" lényegű kommentek száma :D
Fecooo, nekem is leírnád ha szépen megkérlek? Közgazdásznak tanulok én is, érdekelne a dolog :D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.10. 13:34:37

Az összeesküvés elméletek olyanok, hogy sajnos a 90%-uk biztosan igaz, még, ha nem is tudjuk, hogy melyik 90%-a ( bocsánat a képzavarért, kilencven százalék csak egy van, de a 10 "vándorolhat ide-oda"). Persze nem a sok eszméletlen nagy butaságra gondolok, amit iskolázatlan és ami nagyobb baj, buta emberek terjesztenek itt-ott, hanem az olyanokra, amikről hiteles emberek beszélnek. Az eurót nem az egyes országok hibái, hanem az egész rendszer abszurditása döntheti be, ugyanis egy olyan világrendszerről beszélünk, amelynek semmi gazdasági, anyagi alapja és háttere nincs, csak a spekuláció és a nemzetközi pénzhatalom, vagy a globális birodalom másképp fogalmazva, tartja fenn. Ez a rendszer a kezdettől fogva halálra volt ítélve, csupán azt nem tudtuk és még ma sem tudjuk, hogy ez mikor lesz ( ma már egyre több jele van és szinte erdőtűz szerűen terjed nem csak gazdasági,de társadalmi szinten is). Akik valamiben el próbáltak térni ettől a hazug világrendszertől, azt különböző hatalmi módszerekkel mindég bedöntötték, vagy akár lerohanták hadsereggel, de ennek lassan vége és talán nem is olyan lassan.
UI: Egy valaminek viszont örülök: Még a választás előtt, illetve még hamarább, rengeteg vita volt, akár ilyen témában is ezen a fórumon. Ma már úgy látom, hogy viszonylag egységes a vélemény, illetve aki esetleg nem ért egyet, az sem ír feltétlen, mert érzi, hogy nem elég alátámasztott az érvelése. Ez mutatja azt, hogy nem volt hiába való a felvilágosító munka ( nem az enyém, hanem mondjuk a lentebb írt közszereplőké és másoké is). Reméljük még nem lesz késő!
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.08.10. 13:08:53

Remember The 5th Of November
egyik kedvenc filmem

meg lennék lepődve, ha sikerülne, pláne úgy, hogy előre bejelentik.. :roll:

a jelenlegi gazdasági helyzetet butaság lenne egy, 1-2, vagy 4 ország nyakába varrni. a rendszer a hibás, amelyik nyakló nélküli hitelek felvételére buzdít mindenkit, amik mögött semmi fedezet nincs. aki benne volt tudhatta, hogy előbb-utóbb borul a bili és nyilván nem az eurózóna nagy kutyái viszik el a balhét.
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2011.08.10. 12:57:37

Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2011.08.10. 12:52:11

bowlinggolyo írta: Nem csak a görögök tehetnek arról,h az euro most ilyen nagy kakiban van.Ugyan olyan hibásak az írek akiknek nagyobb az államháztartási hiányuk mint 30% valamint a spanyolok és a portugálok is ahol az állam adósság meghaladja a 100%ot szóval nem csak a görögök hanem mind az 4 ország tehet az euró rossz szereplése miatt.Nem hiába hívják őket PIGS-nek. A svájci frank további emelkedését pedig amerika cseszte el mert nem tudott időben megegyezni a hitelkorlát növeléséről és ez egyértelműen bizonytalanná teszi a piacot.
Az euró "hirtelen" bekövetkezett nagymértékű csökkenését bár több ország okozza magának, a folyamat elindulásában az egész EU vezetésének(és az összes tagországnak) benne van a keze. Nehéz olyan tagállamot találni amelyiknél nincsenek komoly, folyamatosan mélyülő gazdasági problémák.
Fecooo írta: lehet, h összeesküvés-elmélet csak, ugyanakkor mint tudjuk a média manapság nagy hatalommal bír, így nem lepődnék meg, ha... nah de nem folytatom, ez már tilos ;)
A média befolyása elképesztően magas mértékű és biztosan vannak ott bizonyos szálak. Ez egy olyan összeesküvés-elmélet amiről mindenki tudja hogy igaz, de senkinek sincs rá bizonyítéka. :)
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.08.10. 12:34:42

kennyke04 írta:A svájci frank emelkedéséért, leginkább a görögök tehetnek, mert annyira lehúzzák az eurót, hogy más gazdasági óriások, nem euróba akarják tenni a pénzüket, hanem egy biztos frankba, de ha már sokan így gondolják, az ezzel jár, hogy erősödik.
Nem csak a görögök tehetnek arról,h az euro most ilyen nagy kakiban van.Ugyan olyan hibásak az írek akiknek nagyobb az államháztartási hiányuk mint 30% valamint a spanyolok és a portugálok is ahol az állam adósság meghaladja a 100%ot szóval nem csak a görögök hanem mind az 4 ország tehet az euró rossz szereplése miatt.Nem hiába hívják őket PIGS-nek. A svájci frank további emelkedését pedig amerika cseszte el mert nem tudott időben megegyezni a hitelkorlát növeléséről és ez egyértelműen bizonytalanná teszi a piacot.
Fecooo írta: ugye sejtitek, h az "IKO" nevű kereskedelmi maffia (retkesklub...) hatalma is szerepet játszhat Stohl felmentésében? gondolom azt is észrevettétek, h a NEO FM műsorvezetőinek nagyon nagy része retkesklub bérenc... de biztos csak véletlen :lol:
valkóeszter,istván"homár"dani,világtalan pöszepetike, sötöbö :arrow: konkrétan elfog a hányinger ezektől még mindig :D

lehet, h összeesküvés-elmélet csak, ugyanakkor mint tudjuk a média manapság nagy hatalommal bír, így nem lepődnék meg, ha... nah de nem folytatom, ez már tilos ;)
És nem csak a NEO-ban hanem a Class-ban is ott vannak a bérencei,szóval nem feltétlenül összeesküvés elmélet.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.10. 09:43:02

így van Gábor, a megoldás alacsony szinten is megvalósítható és a tóba dobott kövek elvén egymást erősítő folyamatként egyre "magasabb" szintig eljuthat...

amúgy persze, h megmondtam, h Stohl-t nem fogják elítélni... Mo-on csak a letöltés és hasonló "borzalmas" főbűnök elkövetőit ítélik el, tehát többnyire azokat merik elővenni, akikről tudják, h nem tudnak tenni ellene...

ugye sejtitek, h az "IKO" nevű kereskedelmi maffia (retkesklub...) hatalma is szerepet játszhat Stohl felmentésében? gondolom azt is észrevettétek, h a NEO FM műsorvezetőinek nagyon nagy része retkesklub bérenc... de biztos csak véletlen :lol:
valkóeszter,istván"homár"dani,világtalan pöszepetike, sötöbö :arrow: konkrétan elfog a hányinger ezektől még mindig :D

lehet, h összeesküvés-elmélet csak, ugyanakkor mint tudjuk a média manapság nagy hatalommal bír, így nem lepődnék meg, ha... nah de nem folytatom, ez már tilos ;)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.10. 09:32:40

Ha Stohl Buci megússza, az az ország újabb szégyene lesz, bár már az is az volt, hogy általam régebben tisztelt kollégái így kiálltak mellette... Ne haragudjatok,de ha a legjobb barátom ilyet csinálna, akkor azt mondanám, hogy hibázott és ezért bűnhődni kell, és ezt ő megértené.. Szóval szerintem szánalmas volt a színésztársai részéről a dolog. Visszatérve a pénzvilágra: Nagyon ajánlom Bogár László, Drábik János, Lóránt Károly, Für Balázs, vagy Csath Magdolna ( talán ő kevésbé megy bele,de érdekes) közgazdászok írásait, műveit, minden benne van és a laikus számára is megérthető egy kis autodidakta előtanulással. Számomra sokat segítettek a világ megértésében és azt hiszem megoldás is van, csupán arra kell figyelni, hogy a megoldást a mikroszinteken kell kezdeményezni, aztán országos szinten, a világhoz nekünk nincs erőnk... Egyelőre az országos szint is kérdéses ( a mai kormánynál nem csak kérdéses), de helyben már sorakoznak a megoldások.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.10. 09:06:46

http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2011/ ... a_bortont/

Hülyekreténfecó még régebben ezt is megmondta :lol:
De szánalmas, s szomorú, hogy mindent lehet.....

Fecooo elolvastam az üzenetedet, okos gondolatnak tűnik, de olyan világméretű a gond, nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne a megoldás!De az biztos, hogy a bankok ebbe nem mennének bele, illetve még jobban megnőne a spekuláció veszélye!Viszont valamit tennie kellene, mert igaz csökkent, de így is 263 a frank....

szerk: érdekes kis írás a világ helyzetéről, 2008as de sok minden beigazolódni látszik:
https://docs.google.com/document/pub?id ... MXVw&pli=1
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.09. 17:25:56

mindenkinek elküldtem, aki kérte :)

remélem nem ugrik meg a "hülyekreténezafecó" lényegű kommentek száma :D
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2011.08.09. 17:14:48

Fecooo írta:ha hiszed, ha nem, pofonegyszerű lenne helyreállítani a magyar gazdaságot, ki is gondoltam már hónapokkal ezelőtt ;)
a gond az, h amit kitaláltam, csak azért nem megvalósítható, mert a bankok veszítenének vele a legtöbbet, és mivel ők (fogalmazzunk így...) a politikai elit puszipajtásai, ezért sose hoznának olyan rendelkezést, amivel nekik ártanának... az összes többi szféra viszont ugrásszerűen feljavulna! a bankok vesztesége azonban csak rövidtávon keletkezne, a gondolkodásuk azonban elsősorban rövidtávú(ahogy beszéltük korábban...), ezért nem látnák előre a hosszú távú előnyöket...

utópisztikus gondolat, tisztában vagyok vele, ezért nem írom le, sokan úgyse értenének egyet és csak lehülyéznének ;)
Légyszi velem is oszd meg püben :)
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.08.09. 16:55:02

bowlinggolyo írta: Nem feltétlenül neveli ő úgy a gyerekét mint amit te mondasz.Mondjuk nekem a szüleim is ezen körülmények között éltek és mégsem vagyok egy telepircingezett vagy meleg.Szóval lehetséges h ő is úgy neveli a gyerekeit h ne vesszen el és ne kerüljön rossz társaságba.Nem azért mondom h biztos h így van de neki is kijár az ártatlanság vélelme.
Igazad van, rosszul fogalmaztam. Arra akartam célozni, hogy az ő kortársaival szemben minimum ekkora kritika kéne, mert ők nevelik ezt a mai korcsosuló fiatalokat. Természetesen a levél írója lehet kivétel, mert még szerencsére van kivétel! Kérdés hogy meddig.

egyébként világméretű pánik készülődik... (sőt ma már pánik van...)
igazából szerintem a 2008-2009es válságot meg se oldották igazán, csak hallogatták az elkerülhetetlent. Már akkor is mondtam, hogy az a bank, amelyik a Realnak adott akkor egy szép kis kölcsönt, kicsapta a biztosítékot arra fele, mert már akkor jelezték, hogy ez a bank csúnyán be fog dőlni. És már lehet is olvasni, hogy CR, meg Kaka a biztosítéka a banknak... Normális dolog ez? Nem hinném. A svájci frank emelkedéséért, leginkább a görögök tehetnek, mert annyira lehúzzák az eurót, hogy más gazdasági óriások, nem euróba akarják tenni a pénzüket, hanem egy biztos frankba, de ha már sokan így gondolják, az ezzel jár, hogy erősödik.

Fecooo, az engem is érdekelne, nekem is vannak ilyen "ötleteim", de az pusztán laikus fejjel :) - persze a következtetés részemről is ugyan az: nem valósulhat meg, mert van akiknek előnye származik ebből a helyzetből.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2011.08.09. 16:25:02

" Nőt nem alkalmaznék.

Ennek végtelenül egyszerű oka van: a nők gyereket szülhetnek. Mielőtt felveszem, nincs jogom megkérdezni, akar-e még gyereket szülni. Ha lenne jogom megkérdezni és válaszolna, becsaphatna szándékosan, vagy időközben meggondolhatná magát.

Természetesen semmi bajom azzal, hogy a nők gyereket szülnek. Én is így születtem, és így jött a világra az én gyerekem is. Azért nem alkalmaznék nőt, mert ha szülni megy, 3 év szabadságra menne és ezalatt nem lehet kirúgni. Ha két gyereket is szül, 6 évig." - az Ozsi által belinkelt cikkből másoltam ki.

Az a gond, hogy mindenütt pontosan így gondolják, annyival kiegészítve, hogy bátrán rákérdeznek : van-e gyereked? férjnél vagy-e? együtt élsz-e valakivel? mikor akarsz gyereket? ...
... és miután válaszoltál - mindegy mit és ez a lényeg! - eldöntik, hogy nagy eséllyel hazudsz, ezért nem kapsz munkát.
Nálunk - Nógrád megyében - a nőket nasgyobb létszámban alkalmazó alkatrész-összeszereléssel foglalkozó gyárak az idén meghatározott bruttó 78.800 ft. minimálbért fizetik a női dolgozóiknak folyamatos 3 műszakos munkavégzés mellett. Pontosan ugyanennyit lehet megkeresni az olyan nagyon lenézett utcasepréssel közmunkán napi 8 órában és csak hétköznap kell menni reggel 6-tól délután 2ig. - mindkettő munka és a munka nem szégyen - viszont az szégyen, hogy jóformán szinte csak azért éri meg gyárban dolgozni, mert a vállalkozókkal ellentétben ott fizetik a járulékokat és nem a tűző napon vagy a szakadó hóban kell dolgozni. Viszont: a klíma csak az irodákban megy, a gyártórészlegben nem, mert drága lenne úgy már, így 45 fok meleg van nyáron és alig 15 fok télen. Peszre mindenkinek kuss, mert holanptól van a helyedre 200 jelentkező.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.08.09. 16:08:03

Fecooo írta:rendben van Szabi, megfogalmazom és elküldöm, de előre figyelmeztetlek, hogy azért utópisztikus a gondolat, mert aki ezt megvalósítaná, az többé nem lenne biztonságban(ahhoz túl nagy pénzzel rendelkező emberek érdekeit sértené...), ebből kifolyólag nincs senki, aki ezt meg merné lépni...

maga a feltevésem tehát csak elméletben valósítható meg, az emberi gondolkodásmód és "gyarlóság" figyelembe vétele nélkül... (szóval sose fog ehhez hasonló történni, ezt már sajnos elfogadtam...)

ha megfogalmaztam, majd küldöm
én is szívesen venném,érdekelne a dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.08.09. 16:00:31

Ez is érdekes, és mélyen igaz...:

http://jakabandor.blog.hu/2011/07/27/to ... psz_munkat
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése