Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.09.24. 17:42:16

soadroli írta:2-3 hét alatt ledaráltam az összes HIMYM-et, azoktól kérdezném akik már rég nézik: Ma kezdik a 8. évadot, holnapra már lehet nézni felirattal? :)
holnapra nem hiszem, hogy lesz fordítás (max. késő este), de szerdán már tuti sasolhatjuk :) ez az egy jó dolog van az idei szeptemberben

mellesleg mikor harmadszorra álltam neki végignézni újra az egész sorozatot, én is kb. ennyi idő alatt végeztem vele :mrgreen:
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2012.09.24. 17:26:07

visca el barca írta:tegnap ajánlottak a madridistán egy sorozatot, nekiálltam és egész jó.

dán-svéd produkció, szóval aki szereti a skandináv filmek világát annak tuti be fog jönni.

a címe "a híd", eredetileg "bron/broen" és ilyen gyilkolászós, nyomozós.

mindössze 10 részes (10x60 perc) 2 részt néztem meg este és eléggé ajánlós. létezik neki szinkronos változata is.
Valamelyik csatornán reklámozták. Vagy m1 vagy viasat már nem emlékszem, szóval valószínű, hogy van, vagy lesz.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.09.24. 16:57:32

2-3 hét alatt ledaráltam az összes HIMYM-et, azoktól kérdezném akik már rég nézik: Ma kezdik a 8. évadot, holnapra már lehet nézni felirattal? :)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.24. 11:13:38

tegnap ajánlottak a madridistán egy sorozatot, nekiálltam és egész jó.

dán-svéd produkció, szóval aki szereti a skandináv filmek világát annak tuti be fog jönni.

a címe "a híd", eredetileg "bron/broen" és ilyen gyilkolászós, nyomozós.

mindössze 10 részes (10x60 perc) 2 részt néztem meg este és eléggé ajánlós. létezik neki szinkronos változata is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.09.24. 10:22:54

kanty írta:Homeland-et nézi valaki?
Nyomassad csak neki. :wink: 12 epizód az évad, a 2. 30-án kezdődik, addig le is darálod. :mrgreen:

Látom a Modern family, ahol elindult, nyert is. Na nem mintha meglepne, nem hiába a legjobb szitkom jelenleg. :P "Legjobb férfi szereplő egy komédia sorozatban" kategóriánál csak 4 MF szereplő volt a jelöltek között. :D

Amúgy ennek a 4. évada holnapután kezdődik.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.24. 09:14:35

Ma éjjel kiosztották az Emmy díjakat.

Itt vannak a jelöltek és a nyertesek:
http://www.imdb.com/emmys/nominations


Homeland-et nézi valaki? Breaking Bad, Dowton Abbey, Trónok harca előtt nyerte el a díjat. Lehet kap egy esélyt.

A Breaking Bad-ből ismert Aaron Paul 2010 után ismét nyert A legjobb férfi epizódszereplő drámai sorozatban kategóriában, megérdemelte. Ugyanebben a kategóriában csak a nőknél a Dowton Abbey-ben szereplő Maggie Smith lett a befutó, remekül játszik, remek karaktere van. :)
Kicsit meglepett viszont, hogy a Sherlock nem nyert.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.09.19. 23:08:59

Ma 23:55-től a közszolgálati / magyar Királyi m2 csatornán a HBO-n futó Borgiák sorozat Jeremy Irons-sal a főszerepben!

Érdekes téma, mindenképpen kell adnom neki egy esélyt...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.09.18. 22:13:36

Hoppjáré, Dr. House projekt delete, most jutott eszembe, hogy volt valamikor egy Róma nevű sorozat is, ami csak 2 évad.
Tökéletes lesz, már jön is lefele.

Míg lejön elkezdem harmadszor is a Sopranos-t. 8)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.17. 22:01:22

kurdt írta:
visca el barca írta:amugy a breaking bad kapcsán senki nem beszél egy karakterről, pedig sztem messze ő a legnagyobb arc. nálam ő a no1.

+better call saul+

:D
Akkor ezt most csak neked:
"Gilligan has also hinted at a possible spin-off series focusing on lawyer character Saul Goodman."
az a baj ezekkel a spinoffokkal, hogy nem élnek meg 1-2 évadnál többet.

de marhára örülnék neki, egy nézőjük már tuti lenne :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.09.17. 21:54:42

visca el barca írta:amugy a breaking bad kapcsán senki nem beszél egy karakterről, pedig sztem messze ő a legnagyobb arc. nálam ő a no1.

+better call saul+

:D
Akkor ezt most csak neked:
"Gilligan has also hinted at a possible spin-off series focusing on lawyer character Saul Goodman."
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.17. 21:50:44

amugy a breaking bad kapcsán senki nem beszél egy karakterről, pedig sztem messze ő a legnagyobb arc. nálam ő a no1.

+better call saul+

:D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.09.17. 21:26:44

AMC-n van egy ilyen is, hogy Criminal Aptitude Test, én kb. úgy fordítanám magyarra, hogy 'Mennyire vagy Gus Fring?'... :)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.17. 21:23:55

kanty írta:Breaking Bad fanoknak egy kis játék:

http://www.amctv.com/shows/breaking-bad ... errogation
azt hittem 99 %-os blue methet kell főzni, bitch :D

amugy elsőre nem sikerült, de majd játszok még vele :D hát igen, rossz hekus lennék :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.17. 20:34:45

Breaking Bad fanoknak egy kis játék:

http://www.amctv.com/shows/breaking-bad ... errogation
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.16. 19:17:27

kés / alatt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.16. 19:01:04

Zaen írta:
bence-barca írta:Srácok!

Egy olyan sorozatot keresnék, ha végeztem a Mad Mennel, ami már befejeződött és maximum 6 évados.
Minden ötletet elfogadok, ami nem tetszik legfeljebb majd nem kezdem el.
Szóval jöhetnek az ötletek :!:
The Sopranos - Maffiózók
Ezzel már régebben is szemeztem.
De még várom az öteltetkeT! :)
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2012.09.16. 18:29:01

bence-barca írta:Srácok!

Egy olyan sorozatot keresnék, ha végeztem a Mad Mennel, ami már befejeződött és maximum 6 évados.
Minden ötletet elfogadok, ami nem tetszik legfeljebb majd nem kezdem el.
Szóval jöhetnek az ötletek :!:
The Sopranos - Maffiózók
The Wire - Drót
Entourage - Törtetők
Oz

Vagy esetleg valami rövidebb:
Band of Brothers - Elit alakulat
The Pacific - Hős alakulat
Harper's Island
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.16. 17:52:25

Srácok!

Egy olyan sorozatot keresnék, ha végeztem a Mad Mennel, ami már befejeződött és maximum 6 évados.
Minden ötletet elfogadok, ami nem tetszik legfeljebb majd nem kezdem el.
Szóval jöhetnek az ötletek :!:
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.09.16. 13:44:13

Breaking Bad

1. Menjenek a francba, hogy most egy évet kell várni a következő részre.

2. Olvasgattam lentebb az eszmefuttatásokat. Érdekesek, de nekem is szembe jutott valami, főleg abból a jelenetből kiindulva, ami Walt 52. születésnapját mutatja.
Tehát: Könnyen el tudom képzelni, hogy Hank végül futni hagyja Waltot...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.15. 13:41:59

kanty írta:VEB!

SoA

Jaxnek volt még egy korábbi felesége, most a neve nem ugrik be, de drogozott a csaj. Aztán megjelent Tarra, újra összejöttek, de a gyerek maradt Jaxéknél.
A végén én is csak néztem a féllábú tagot, amit mondasz arra nem is gondoltam, de van ráció benne.
haj, tényleg, onnan van a két gyerek :lol: ezér' jobb nekem egybe ledaralni egy sorozatot, mert így sosem emléxem semmire.

érdekes lesz ha valakik beépülnek a samcroba. ugye a csávót csak féllábúnak hivjak, mozogn nem mutatták, csak ugye a jelenetet, mikor feldobja a pufira a jobb lábát. a végén meg egy balt mutatnak.

mondjuk érdekes lehet féllábbal egy 300 kilos harley nyomulni
:D

Rinku írta:...
marie sztem sem százas amugy, én is várom h egyszer megdurranjon :lol:

amugy jok az elmeletek, de sztem ez sok lenne 8 részbe.

én mindenestre remelem nem lesz happy end és walter vagy meghal / sittes lesz / elveszit mindent.

azért ne feledjuk a jelenetet amivel indul az 5. évad! sokat elárulhat a jövőre nézve
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mogyi_
Jugador del Barça
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2007.07.17. 16:30:02
Tartózkodási hely: Bp

2012.09.15. 12:53:25

18Barca99 írta:Üdv! Valaki remélem jártasabb a témában mint én. A Mentalista 5. évadjáról érdeklődöm, hogy esetleg hallottatok már valamit róla, hogykijön valami kalóz vagy egyéb más formában mikor várható?
Elvileg még 2 hét a szezonkezdet. (szept. 30. kint TV-ben és okt. 1. a zinterneten)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.15. 12:46:38

VEB!

BB

Jesse és Andrea:

Ezt csak én következtettem ki. Mivel az utolsó részben, amikor oda megy Walt Jessehez, akkor Jesse teljesen egyedül van, nyomja az anyagot, lelkileg roncs. Én úgy gondolom, hogy Jesse Andreanak kitálalt, ezt mondta is Waltnak, a csaj pedig besokallt és nem kért többet Jesseből. Nekem ez tűnik reálisnak.


SoA

Jaxnek volt még egy korábbi felesége, most a neve nem ugrik be, de drogozott a csaj. Aztán megjelent Tarra, újra összejöttek, de a gyerek maradt Jaxéknél.
A végén én is csak néztem a féllábú tagot, amit mondasz arra nem is gondoltam, de van ráció benne.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.09.15. 12:29:19

http://www.youtube.com/watch?v=M_fcdP0U ... ture=share

Breaking fanoknak! :lol: :lol: De jót röhögtem ezen! :D

Ja és egyik jó barátom írt egy esetleges befejezést, az ő gondolatmenete alapján, ami éppen nekem is baromira tetszik, nagyon jó meglátások! :wink:

Skyler: Valószínűleg öngyilkos lesz.

Junior: Megtudja az igazságot az apjáról és képtelen lesz feldolgozni. Esetleg lehet hogy kapni fog egy kiadós verést is, esetleg egy golyót. Igazából a végeredmény a lényeg, gyakorlatilag majdnem teljesen önhibáján kívül érni fogja egy olyan trauma, ami a betegségével párosodva egy életre egy darab cselekvésképtelen sz.rrá változtatja.

Marie: Ezzel a nővel valami baromira nincsen rendben, a sorozat eleje óta azt várom, hogy mikor fog bekattanni. Gyanítom amikor megtudja az igazat elkezd majd vergődni, aztán vagy Waltert akarja megölni úgy kb. mindenért, vagy Skylert, amiért egyrészt ehhez asszisztált neki, másrészt meg meg végig hazudott neki. Nagyon sokszor utaltak rá, hogy a nő nem százas, kizártnak tartom, hogy ezzel ne akarnának kezdeni valamit. Lényeg a lényeg, Skyler magát, vagy Waltert védve meg fogja ölni, amit utána nem fog tudni feldolgozni és öngyilkos lesz.

Jesse: Életfogytiglan. Továbbá biztos vagyok benne, hogy Walter mellett fog állni, már csak azért is, mert Hank biztos hogy rá is rá fog szállni, és kénytelenek lesznek megint együtt dolgozni. Esetleg az is lehet, hogy megöli Hanket. Ez okot is adna Marie-nek arra hogy teljesen elszálljon az agya, bár valószínűbbnek tartom, hogy Hank túl fogja élni a dolgot. Bár boldog az már nem hiszem hogy lenne még egyszer, elvégre ő is elveszített mindent.

Hank: Lásd fentebb, valószínűleg túléli, de nem fogja tudni feldolgozni a balhét. Maradt volna fafestő inkább - itt nagyon felröhögtem. :lol: Meg amúgy is, a kislányt nem hiszem hogy bántanák, úgyhogy gondolom Hank fogja majd felnevelni.

Walter: Két verziót tudok elképzelni: a zárósorokban vagy egyedül fog feküdni rákosan a kórházi ágyon, vagy mindent meg fog úszni, viszont el kell menekülnie az államból (az országból?), esetleg még meth-főzésre is fogják kényszeríteni. Lényeg a lényeg, hogy gyakorlatilag mindenkit el fog veszíteni. Annak ellenére, hogy a családja miatt kezdte el az egészet, senkije nem fog maradni, és esetleg hiába mindent meg fog kapni, amit elvileg akart amikor elkezdett birodalmat építeni, mégse úgy, ahogy szerette volna. Akik fontosak voltak neki, azok vagy halottak, vagy sitten vannak, vagy egy utolsó sz.r senkinek tartják. Hiába viszonylag jól jött ki a dologból, maga körül mindenkinek tönkretette az életét.

Persze ez csak egy elmélet, valószínűleg Gilliganék valami sokkal zseniálisabbal fognak előállni."


Nem rossz gondolatsor, nálam megállná a helyét befejezésnek, de szerintem valami baromi áll-eldobós lesz, nagy kár hogy csak jövő nyáron kezdik el sugározni...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.15. 12:25:43

kanty írta:Az éjjel elkapott a gépszíj, ledaráltam a Breaking Bad 5. évadját.
jesse meg andrea hol szakitott egymással? :oops: hát a kisgyerek állandoan ott tolja a jatekot jessenél...

amugy sztem abba kellett volna hagyni 4. évad után. sztem az is volt betervezve, csak látták h bejön a népnek, meg persze pénz is kell és a kényszer nagy úr.

ugy gondolom h nagyon átestek walter karakterével a ló túloldalára. az egész 5. évad arról szól h pénz, meg siker, aztán meg az utolsó részben mégis meggondolja magát... kicsit összecsapottnak tűnik az egész...




kanty írta:Sons of Anarchy s05x1

Sokat nem taknyoltak, egyből belecsaptak a sűrűjébe. Mondjuk a szezonzáró után lehetett sejteni, hogy pörgés lesz. Ehhez még hozzátettek most az első részben, a nagy nyugalomnak tehát nyoma sincs.
Jó lesz ez. :)


kemény volt az uj nigro csávó :shock: bár elég hülye szereplőt választottak ki fűmuftinak, nem az az igazi gengszter típus

amit én igy hirtelen nem értek:

hogy lett jaxéknek két gyerek? :D vagy az egyik ope-é? :D

amugy meglepően jó lett a szezonkezdet.

érdekes h a végén mutatták hogy vmi műlábú ficko verte meg unsert, az nem az egyik uj samcro tag, a "féllábú" volt vajon? :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.15. 11:52:38

Az éjjel elkapott a gépszíj, ledaráltam a Breaking Bad 5. évadját.

Összességében ez is egy remek évad volt. Az eddigiek abszolút 10/10-esek voltak, ez kicsit azért gyengébb, de még így is nagyon magas a színvonal.

Azt gondoltam, hogy komolyabb szerepet szánnak majd a Jesse szálnak, de nem így lett. Jesse és Andrea is szakítottak, ezért nem valószínű, hogy ez majd az utolsó évadban előkerül. Ha igen, akkor sem fog szerintem akkorát ütni, mintha már a mostani évadban variáltak volna valamit.
Walter White karaktere nálam már a határon van. Ha ennél még egy kicsivel pénzéhesebb lesz, még több embert tesz el láb alól, akkor talán kicsit már antipatikus lesz. Most a végén azért megpróbálták magyarázni, hogy miért hajt ennyire. Még fiatalon hozott egy rossz döntést, ami az egész életet befolyásolta. Ha, akkor megmaradt volna a cégnél, aminek ráadásul Ő volt az "agya", akkor mára egy sikeres, gazdag ember lenne. Ehelyett kiszállt, úgy érzi, hogy ez a drogüzlet az Ő igazán nagy dobása, hogy valami nagyot alkosson. Csak magának akar bizonyítani. Na ez kb. a magyarázat. Viszont nekem jobban bejött, amikor nem volt ennyire vérprofi, amikor még sokkal nagyobb teret kapott a kémia, a kis trükközések. Viszont a végére visszatért Heisenberg, ez pedig elég biztató.
Jesse kicsit eltűnt, bár ezt lehetett is sejteni. Nagyon egyszerű a srác és lelkileg elég gyenge, borítékolható volt, hogy egyszer betelik a pohár nála és egyszerűen besokall.

Amit várok a következő évadtól.
A végét ismét ügyesen oldották meg. Amikor olyan nagy volt az összhang és amikor úgy tűnt, hogy minden rendben lesz, akkor tuti voltam benne, hogy történik valami, ami az egészet a feje tetejére állítja. Logikus volt, hogy Hank és a DEA lesz ez. Hiszem a többi szál nagyjából már elvan varrva.
Viszont ennek én örülök. Walter ismét üldözött lesz, visszatér a kicsit esetlen Mr White, ami nekem, ahogy már írtam is jobban bejött.
Az is szinte biztosra vehető, hogy Jesse visszatér. Egyszerűen azért, mert Walternek szüksége lesz rá, s plusz még Jesse egyedül a főzéshez ért. Jól mondta Walter, hogy ha nem főz, akkor csak videojátékozik és drogozik.

Ugye most jön az utolsó évad, sajnos ez is csak 8 részes lesz.
A végkifejlet azonban szerintem teljesen megtippelhetetlen. A rák remélem nem jön újra képbe. Na, de én mégis megpróbálom megtippelni :P
Szerintem a White család ismét egyenesbe jön, csak most ügye az üzlet nem fog menni. Nem hiszem, hogy Hank képes lesz elkapni Walter-t, most azt mondom, hogy lesz a végén valami Mr White-os csavar, valami ami rá jellemző és nem is sejtenénk. Ha nem is teljes, de fél happy end-et mindenképp várok.

Tehát az utolsó évad is nagyon város. Elképesztő, hogy milyen színvonalat hoznak évadról-évadra, minden apró részletre odafigyelve.
Kár, hogy vége lesz.

Sons of Anarchy s05x1

Sokat nem taknyoltak, egyből belecsaptak a sűrűjébe. Mondjuk a szezonzáró után lehetett sejteni, hogy pörgés lesz. Ehhez még hozzátettek most az első részben, a nagy nyugalomnak tehát nyoma sincs.
Jó lesz ez. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése