Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.03.20. 23:08:14

Kovbal88 írta: A tegnapi meccsen nagyon magyarázott az oldalvonal mellett. Annyira nem lehet, hülye, hogy ne tudná megszervezni a védekezést.
Biztos sokat jelent az is, hogy Enrique támogatja. Nem biztos, hogy rossz edző lenne. Viszont ennek a a csapatnak valahogy új játékra és elemekre lenne szükség. Szóval pont egy külsős valaki az aki alkalmas lenne a feladatra. És nem lenne rossz, ha a fiatalokat is be tudná építeni.Mert idén ez egyáltalán nem sikerült.

Kb. minden meccsen ennyit magyaráz csak most, hogy felröppent a neve többet mutatták.

Én nem hinném, hogy annyira meg kellene reformálni a csapatjátékot (ez inkább a Realnál lehetne aktuális), ugyanezzel aprítottunk tavaly és tavalyelőtt, idén inkább egyénileg estünk vissza. Rakitic, Busquets formája a legszembetűnőbb, ami nagyon rányomja a bélyegét az egész csapatra. Amellett a pontrúgásokat is nagyon jól levédekeztük, Unzué ezt nagyon jól megszervezte az elmúlt szezonokban, ezért sem értem mi történt. Igazából a kezdőcsapatba kell két ember. A védelmet nem látom olyan katasztrofálisnak, mint egyesek. Az agyon magasztalt Real jóval többet kapott. A jobbhátvéd poszt, ami "javításra szorul", ezt egy új igazolással (esetleg Vidal felépülésével) ki lehet küszöbölni, Umtitivel látványosan javultunk középen, itt nem érzek, olyan nagy gondot.

Ha a kp-ra sikerül egy embert találni az baromi nagyot lendíthet. Busquets mellé ott lenne SR, egy Rakitic-Iniesta-Thiago/Verratti stb. hármas kiegészülve a jelenlegi tartalékokkal bőven elég lehet.

Kicsit eltértem a témától, csupán arra akartam célozni, hogy tartom olyan nagy gondnak, ha nem egy külsős edző jön, sőt könnyen lehet, hogy jobban járunk egy olyannal, aki régóta ismeri a klubot, a játékosokat. Főleg akkor, ha a vetélytársa Valverde, akinek kb. az egyetlen előnye, hogy volt már vezetőedző. Kíváncsi lennék/leszek, hogy milyen pozitív játékbeli változásokra egy számíthatnánk egy ősbaszk edzőtől. Talán a Villarreal volt az egyetlen csapaat, ahol valami kreatvitásra is volt lehetőség, de ott sem töltött el sok időt.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.03.20. 21:47:45

Nero. írta:
palesz77 írta:Unzue: "I hope I won't have any more time for bike next season as I don't want to. When you're a coach, time for hobbies will come [later]."

Ő is elvállalná úgy érzem.. :D
Én őt választanám egyértelműen, de jogosnak tartom a másik oldal véleményét is, hogy ő a felelős a pontrúgásokért és a védekezésért és mindkettőben borzalmasan vagyunk.
A tegnapi meccsen nagyon magyarázott az oldalvonal mellett. Annyira nem lehet, hülye, hogy ne tudná megszervezni a védekezést.
Biztos sokat jelent az is, hogy Enrique támogatja. Nem biztos, hogy rossz edző lenne. Viszont ennek a a csapatnak valahogy új játékra és elemekre lenne szükség. Szóval pont egy külsős valaki az aki alkalmas lenne a feladatra. És nem lenne rossz, ha a fiatalokat is be tudná építeni.Mert idén ez egyáltalán nem sikerült.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.20. 20:05:20

https://www.facebook.com/hungarobarca/v ... 416136001/" target="_blank

Végem :lol: :lol:

Valaki bealudt Lucho konferenciáján, zseniális Lucho reakcioja 8) :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.20. 20:00:34

palesz77 írta:Unzue: "I hope I won't have any more time for bike next season as I don't want to. When you're a coach, time for hobbies will come [later]."

Ő is elvállalná úgy érzem.. :D
Én őt választanám egyértelműen, de jogosnak tartom a másik oldal véleményét is, hogy ő a felelős a pontrúgásokért és a védekezésért és mindkettőben borzalmasan vagyunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.20. 19:54:38

Unzue: "I hope I won't have any more time for bike next season as I don't want to. When you're a coach, time for hobbies will come [later]."

Ő is elvállalná úgy érzem.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.19. 11:37:29

Elvárások:

1; Ismerje a klubot
2; Bízzon a a fiatalokban
3; Ismerje a spanyol bajnokságot
4; Tudja kezelni Suarezt, Messit, Iniestát
5; Kövesse a hierarchia szabályait, minden esetben a klub döntése szerint kell cselekednie
6; A stílus ne változzon, 3-4-3 vagy 4-3-3 és támadófelfogás
7; A háttéremberek ne változzanak, fizioterapeuták, orvosok, technikai vezetők, trénerek stb
8; Jó kapcsolat a sajtóval
9; Tisztelje a klub felépítését és a Masía rendszerét
10; A Barcelona nem egy ugródeszka
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.03.19. 08:47:21

palesz77 írta:Alapból azzal értek egyet, hogy Unzue nem nagyobb zsákbamacska mint Valverde pl, jelenleg nincs biztos jelölt, akkor meg már lehet ő is tőlem. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs benne rizikófaktor, bőven benne van, hogy bukó lesz, de egy Valverde kaliberű edző se garancia semmire, változásra főleg nem szerintem.

Viszont ezek a nyilatkozatok szerintem 0 értékkel bírnak valaki megítélésében, én még nem olvastam egy olyan nyilatkozatot se, ahol bármilyen jelöltről - edző, játékos, bármi - rosszat mondtak volna.. :D
Nagyon fontos, hogy elfogadják a játékosok az edzőt, mert sajnos enélkül nincs foci. A vezetőségnek, nem kell kapkodnia, ha profik, akkor leszűkítik a kört 3-4 emberre, meghallgatják, mit hogyan csinálna, mi lenne a változás, kit akar megtartani a keretből és kit nem, aztán vagy meghozzák a legjobb döntést vagy nem.

Nekem idén pl. Pep hatalmas csalódás, elkölt egy csomó pénzt, majd bejelentik nyáron megint új keretet épít, pedig Pellegrini, jobb eredményeket ért el a tavalyival. Szóval szerintem, így kínos a munkája.

Ide se hiányzik egy olyan edző, aki majd elkölt 50 milliót Gomesekre, aztán nemhogy előrébb hátrább leszünk. Szóval bízom benne, hogy jó döntés fog születni.
Szerencsére nagyon sok használható játékosunk van a keretben. Azt mondom, korábban se volt erősebb.
knor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2007.02.04. 23:33:29

2017.03.19. 08:28:15

Leonardo Jardim! Ő miért nincs benne a pakliban. Nála nincs jobb megoldás. Ez a Monaco zseniális. Nem úgy mint a Bilbao. Valverde 0 eredménnyek! És a másodedző? Ezek ott megőrültek. Ugan ez lesz jövöre.
SZENVEDÉS
Tromort77

2017.03.18. 14:26:50

visca el barca írta:
elnézést, hogy megint Téged talállak meg :D

beraktál ide 4 idézetet a játékosoktól. nyilván a jelenlegi állapotban egyik sem fogja fikázni a saját főnökét. valahogy az elmúlt 20 évben egyszer sem hallottam olyat egy játékostól, hogy pfú de rossz az edzőnk, alig várom már, hogy megszabaduljunk tőle. ettől függetlenül lehet, hogy mind a 4 így érzi amit leírtál.

de ha állítom ha mind a 4et megkérdeznék valverdéről, vagy XY-ról, akkor azt mondanák, hogy: "nagyszerűen edző, évek óta az élmezőnyben tartja a bilbaót, remek taktikai érzékkel megáldott szakember, aki itt sikerre lenne ítélve. öröm lenne vele dolgozni"
Azért Pique elég jó kommunikációs érzékkel rendelkezik és jól tudja sugallni, hogy mire is gondol valójában. Ő pont nem az a karakter aki szépen csak úgy bólogatna ha nem értene egyet. De ha nem így gondolná akkor egyszerűen kerülné ő is és a többiek is ezeket a kérdéseket és meg sem szólalnának. Amiről nem akarnak arról nem fognak beszélni. Simán mondhatta volna bármelyikük, hogy nem akarnak az edzőkérdésről beszélni még, ehelyett igen támogatólag nyilatkoztak.

Én sem gondolom, hogy mindent készpénznek kell venni, de ezek szerintem fontos jelek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.18. 13:51:38

Tromort77 írta:...
elnézést, hogy megint Téged talállak meg :D

beraktál ide 4 idézetet a játékosoktól. nyilván a jelenlegi állapotban egyik sem fogja fikázni a saját főnökét. valahogy az elmúlt 20 évben egyszer sem hallottam olyat egy játékostól, hogy pfú de rossz az edzőnk, alig várom már, hogy megszabaduljunk tőle. ettől függetlenül lehet, hogy mind a 4 így érzi amit leírtál.

de ha állítom ha mind a 4et megkérdeznék valverdéről, vagy XY-ról, akkor azt mondanák, hogy: "nagyszerűen edző, évek óta az élmezőnyben tartja a bilbaót, remek taktikai érzékkel megáldott szakember, aki itt sikerre lenne ítélve. öröm lenne vele dolgozni"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.18. 13:36:15

Alapból azzal értek egyet, hogy Unzue nem nagyobb zsákbamacska mint Valverde pl, jelenleg nincs biztos jelölt, akkor meg már lehet ő is tőlem. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs benne rizikófaktor, bőven benne van, hogy bukó lesz, de egy Valverde kaliberű edző se garancia semmire, változásra főleg nem szerintem.

Viszont ezek a nyilatkozatok szerintem 0 értékkel bírnak valaki megítélésében, én még nem olvastam egy olyan nyilatkozatot se, ahol bármilyen jelöltről - edző, játékos, bármi - rosszat mondtak volna.. :D
Tromort77

2017.03.18. 12:48:09

Samper kollégánál van a lényeg. Ez egy alap nézeteltérés arról, hogy hol áll ez a csapat.
Én nem értem milyen drámai nagy változásokra vágynak itt sokan. Szerintem ami nincs elromolva azt nem kell megjavítani. Finomhangolásra szükség van. Meg egy-két új igazolásra, de alapvetően a csapat esélyes minden kupára, ez pedig azt mutatja, hogy van ebben a csapatban potenciál. Nem kell szerintem felforgatni mindent és új gépezetet építeni kockáztatva mindent, amikor itt van egy működő amivel eredményesek tudunk lenni.

Rakitic: "Unzue replacing Luis Enrique? I have a very good relationship with him, he knows us very well, we trust him a lot" #fcblive [ser]

Pique: "Unzue has been at (Barcelona) for many years, not just under Luis Enrique, but Guardiola too. I'm sure he'd be a good candidate."

Iniesta: "Unzue taking over at Barcelona? He knows everything really well. He was with us before and is with us now" #fcblive

Iniesta: "I am sure that Unzue is prepared, motivated and capable" #fcblive
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.03.18. 11:58:39

Rinku írta:Csakhogy én nem tudom, hogy mi újat hozhatna egy segédedzőből kinevezett vezetőedző... Nem azért küzd ő is Enriquével együtt, hogy menjen a szekér? Úgy értem, hogy nem dob be minden ötletet, hogy 100%-ra törjünk? Ez az edző-segédedző, ki van elől, ez bárhol, de a mi csapatunknál főleg irreleváns. Barátok, társak, a vezetőedző hozza maga mellé. Nem hiszem, hogy van olyan ötlet, ami friss lenne még a paliban, amit még nem mondott, nem vetett fel még a tactic roomban. Bármi van, Luchón vernek le mindent, de amikor őt dicsőítik vagy szidják, akkor Unzuét is ide kell venni, mindkettő alá. Lehet, hogy én vagyok ehhez fiatal vagy lemaradtam egy-két infóról, de segédedzőt egyszerűen hatalmas baromság kinevezni. Hogy várhat akárki megújulást vagy előrelépést tőle? Iniestáék is azért mondják ezt, hogy ő legyen a kövi a soron, mert egy nagy baráti társaság az egész Barca. Vagy tényleg én nem tudok valamit. De Tito sem hozott semmi újat, betömködött 1-2 lyukat a hajón, de a csapat kb. ugyaolyan játékot játszott. Legalább Valverdét hoznák ide akkor. De Unzuéval triplában meg bajnoki címekben reménykedni... Ti tudjátok.
+1! nem is azon van a hangsúly hogy csak segédedző, hanem hogy ide frissesség kell, azt meg egy olyan embertől várni, aki az elmúlt három évben tevékenyen itt volt... És lehet jönni Pep példájával, csakhogy ő totál friss impulzus volt az akkori Barcának. Tito jó példa, vele már nem ez volt a helyzet, nem is sikerült előrelépni.
Szóval ezt szajkózom én is, de teljesen felesleges, 100% hogy Unzué lesz az edző, annyira tipikusan ránk jellemző lenne.

Az meg egy külön történet, hogy az irány, amibe ő és Lucho idén elmozdította a csapatot szerintem borzalmas. Ha ezt akarjuk folytatni, akkor legyen...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.18. 11:45:00

Nero. írta:Ennyi erővel azt a képet is belehetne linkelni amikor a Roberto gólja alatt ő all a technikai zónában.
nyilván be lehetne tenni, de mivel köztudottam kettejük ellen vagyok és mint egyén abszolút szubjektívként működöm nem fogok olyat betenni :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.18. 11:38:36

visca el barca írta:
Tivornya írta:mert a Barca-meccseket nézve mindig azt látom, hogy ha ég a ház, akkor Ő van a partvonal mellett és Ő magyaráz a labdakergetőknek, nem Enrique.
vagy pont úgy fogalma sincs az egészről mint néha LE-nek :lol: lásd a leganes egyenlítő gólja utáni pillanatot.

Kép
Szinten látom a Párbeszédpanelt:
-Na most ez mi volt ecsém?-kérdezi LE.
-Viccelsz?Azt se tudom hirtelen ki ellen játszunk. :D
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.18. 11:29:22

Ennyi erővel azt a képet is belehetne linkelni amikor a Roberto gólja alatt ő all a technikai zónában.

6 vs 45, az kemény.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.18. 10:27:05

Tivornya írta:mert a Barca-meccseket nézve mindig azt látom, hogy ha ég a ház, akkor Ő van a partvonal mellett és Ő magyaráz a labdakergetőknek, nem Enrique.
vagy pont úgy fogalma sincs az egészről mint néha LE-nek :lol: lásd a leganes egyenlítő gólja utáni pillanatot.

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.03.18. 09:27:06

Viszont ha elvileg Unzué felel a pontrúgásokért, akkor valamint nagyon elcseszett ebben a szezonban és ez nem jó ajánlólevél neki:

https://pbs.twimg.com/media/C7HMDwlXgAAIMFI.jpg" target="_blank

(Egy gólhoz szükséges szögletek száma, redditről)

A szögletek rettenetes kihasználása miatt nem mi vagyunk jelenleg a tabella tetején.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.03.18. 09:25:24

Csakhogy én nem tudom, hogy mi újat hozhatna egy segédedzőből kinevezett vezetőedző... Nem azért küzd ő is Enriquével együtt, hogy menjen a szekér? Úgy értem, hogy nem dob be minden ötletet, hogy 100%-ra törjünk? Ez az edző-segédedző, ki van elől, ez bárhol, de a mi csapatunknál főleg irreleváns. Barátok, társak, a vezetőedző hozza maga mellé. Nem hiszem, hogy van olyan ötlet, ami friss lenne még a paliban, amit még nem mondott, nem vetett fel még a tactic roomban. Bármi van, Luchón vernek le mindent, de amikor őt dicsőítik vagy szidják, akkor Unzuét is ide kell venni, mindkettő alá. Lehet, hogy én vagyok ehhez fiatal vagy lemaradtam egy-két infóról, de segédedzőt egyszerűen hatalmas baromság kinevezni. Hogy várhat akárki megújulást vagy előrelépést tőle? Iniestáék is azért mondják ezt, hogy ő legyen a kövi a soron, mert egy nagy baráti társaság az egész Barca. Vagy tényleg én nem tudok valamit. De Tito sem hozott semmi újat, betömködött 1-2 lyukat a hajón, de a csapat kb. ugyaolyan játékot játszott. Legalább Valverdét hoznák ide akkor. De Unzuéval triplában meg bajnoki címekben reménykedni... Ti tudjátok.
Football, bloody hell. /SAF/
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.03.18. 09:23:48

Cseri írta:Egyre több sajtó termék írja,hogy Unzue lesz nyártól az edző-állítólag a vezérbikák is Őt támogatják- Remélem sokat tanult mert,amit eddig vezető edzőként elért az nem sok :) Ha ennyire bíznak benne mindenképpen megérdemli az esélyt és a támogatást.)
Csak Piquéről meg Iniestaról olvastam ezt, az MSN-ről nem. Pedig...
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.03.18. 09:15:40

Unzue részemről azért érdemli meg a bizalmat(nem mintha én mértékadó lennék bárhol is :D) ), mert a Barca-meccseket nézve mindig azt látom, hogy ha ég a ház, akkor Ő van a partvonal mellett és Ő magyaráz a labdakergetőknek, nem Enrique.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.03.18. 08:50:50

Egyre több sajtó termék írja,hogy Unzue lesz nyártól az edző-állítólag a vezérbikák is Őt támogatják- Remélem sokat tanult mert,amit eddig vezető edzőként elért az nem sok :) Ha ennyire bíznak benne mindenképpen megérdemli az esélyt és a támogatást. (én a juve edzőre nyomtam,mint utódra)
Van-e valami statisztikai arra vonatkozóan,hogy a másodedzőből elő lépők,milyen eredményeket értek el,mint vezetőedzők?Esetlegesen megtudták ismételni netán meghaladni a korábbi sikereket(Tito bajnokságot nyert,de neki fájdalmasan rövid volt a pályafutása)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.17. 06:01:10

Mióta nézem a csapatot csak Robsonra és Martinora lehetne rásütni, hogy külsős volt. A hollandok az alap "iskola" miatt talán nem és Antic pedig a fél évvel plusz spanyol kötődéssel so/so. És ez a modell működik is. Én is azon a véleményen vagyok, hogy ezt kell továbbvinni és szerintem a frissítést pont olyanok jelentenék mint Valverde vagy Koeman, akik nem 0-24ben vannak a csapatnál, de ismerik a klubot, viszont más dolgokat is megtapasztaltak. Unzue a biztos pont, emiatt nem lehet pálcát törni a vezetőség felett. Logikailag teljesen védhető szerintem az ő kinevezése, nagyobb gondok lehetnek mint hogy ki az edző, gondolok itt fizetés emelésekre, esetleges Rafinha távozásokra stb. Ez a csapat egyben van véleményem szerint és képes a csúcsra jutni és remélhetőleg Unzue-val ha ő lesz. Jövőre hozza a negyediket zsinórban és már nem is fogunk erre emlékezni, ÁMEN. :D
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.03.16. 22:17:14

A vita személyeskedő üresjáratai helyett alapjában egy kérdésben van valódi vita: kell-e nagyobb vérfrissítés, vagy nem. Ha nem, akkor olyan edző jön csak szóba, aki maga se akar nagyobb változást - így is bevállalja. Ha viszont kell nagyobb vérfrissítés, akkor kikerülhetetlen, hogy neves edző kell, akinek van más elképzelése és akinek a kedvéért jönnek új játékosok és bíznak benne, hogy kezdők lehetnek. Az világos, hogy a két állaspont képviselői nem tudják egymást meggyőzni. Bizonyítani vagy cáfolni meg majd csak azt az álláspontot lehet, amit Bartoék választanak. Ez meg alighanem a régiek melletti voksolás lesz.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.03.16. 22:10:38

Nero. írta: Ha most ide hozunk egy kulsost (Blanc, Sampaoli) akkor biztos hogy nagyon belenyúl a csapatba és lealázhatjuk a világot megint, viszont ha rosszul sül el akkor aligha nyerunk bármit is. Ez az a dillema amiben a vezetőség van, és ezt a rizikót nem fogják bevállalni.
most kicsit ellentmondok magamnak, mert én is azt írtam, hogy egy új edző merőben újat hozhatna. de mi alapján feltételezzük, hogy egy külsős nagyon belenyúlna a csapatba? aki ide jön, az nyilván tisztában van a tradíciókkal. azzal, hogy itt domináns attraktív támadófocit várnak el, többnyire labdabirtoklással. azt is látná valószínűleg, hogy a jelenlegi kerettel nem catenacciot kell nyomatni...200 millió eurója az új edzőnek sem lesz igazolni, szóval a keret radikálisan nem fog változni. sok edző ugyanúgy a 4-3-3-mat nyomatja, ami nekünk a sablonfelállásunk, ebben sem lenne óriási nagy újítás szerintem.

szóval sem lehetősége, sem szándéka, sem indoka nem lenne egy külsős edzőnek sztem teljesen ledűteni itt mindent és a romokból újraépíteni a barcelonát. ugyanakkor a más közegben, futballkultúrában megtanult és bevett taktikai elemek, mentalitásbeli dolgok, 1-2 újító igazolás (ami nem ragad meg ennél a "ligából igazoljunk mert az tuti nagyon jó lesz" vonalnál) szolgálhatna annyi pozitív impulzusként, amivel akár többek tudnánk lenni jövőre egy külsős név vezérletével. azt is kicsit fekete/fehérnek érzem, hogy egy új edzővel vagy tuti szárnyalás vagy tuti bukás, ez a kettő lehetséges, unzuével meg holtbiztos, hogy hozzuk az elvárhatót és alap h nyerünk ezt azt.

minden csapatnál az a normál szitu általában, hogy ha elmegy az edző, akkor hoznak vhonann máshonnan egy új embert, sztem mi se halnánk bele, ha most kivételesen nem házon belül oldanánk meg az aktuális másodedzővel.
Lezárt