FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.09.13. 09:29:02

üdv. hát nekem a mostani támadó felállás a 2009/10-es szezont juttatja eszembe, ott is volt egy klasszis csatár (Ibra) akinek a játékát kiherélte Messi középen való játszatása, Ibra sem tudott szélen játszani és mivel Messi középre húzódott még jobban összetömörült a védelem és nem volt mozgástere a svédnek. ugyan ezt érzem most Lajosnál is és ez nekem nagyon nem tetszik, értem én hogy Messi így lődözi a gólokat, de Suárez így konkrétan haszontalanná válik, mert szélen nem tud játszani (a sebessége sincs meg hozzá), középen meg nincs tere. én is egy 4-2-3-1-et próbálnék játszatni velük, csak az a baj hogy abba meg Ininek nem nagyon találnám a helyét, mármint a kezdőben. én erre gondoltam:

.................................ter Stegen..................................

.....Semedo.............Piqué...........Umtiti..............Alba.......

....................Rakitic......................Busquets..................

Dembelé/Messi................Messi/Ini................Deulofeu/Denis/Dembelé

.................................Suárez/Messi..............................

csak ennél a felállásnál a két szélső támadónak rendszeresen vissza kéne zárni. nálam ebbe a felállásba Ini helyét csak irányító középpályásként látom, de ott meg ha Messi játszik akkor őt meg soha nem fogják lecserélni. igazság szerint én annak örülnék, ha újra Messi lenne jobboson, Ini középen, Dembelé meg baloldalt, csak ezzel meg az a gond hogy Messi meg nem zárna vissza mindig, ha az ellenfél támad. úgyhogy elég komoly dolgokat kell megoldania Valverdének :D .
mvik
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.13. 09:24:48

A tavalyi Neymarról joggal írtuk azokat, amiket, ne kezdjük Dembelét első lépései után ócsárolni. Ha már huhogni akarunk, inkább azt emlegessük, hogy mit érne a mostani csapatunk, ha Messi megsérülne.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.09.13. 07:16:59

Sanama írta:Hiába mondták, hogy Dembele Neymar helyére jött, ez nem így van egyelőre. A csapat bal széle olyan lyukas, mint a fene, mármint elől.
Suarez balszélsőként véleményem szerint pazarlás, Alba meg képtelenség, hogy 2 posztot hozzon végig.

Számomra most rajzolódott ki, hogy nagyon kellett volna az a Coutinho, lehetne szépen játszani 4-2-3-1,et Suarezzel legelől, Messivel középen, Dembelé jobb, Coutinho bal oldalt. (De még Di Maria-val is sokkal beljebb lennénk, akármennyire lenézik sokan)

De ez így nekem most még nagyon fura, és nem is értem a szerkezetet. Messi kb ott játszik ahol akar, Dembelé jobb szélső, Suarez meg ugrál a középcsatár meg a balszélső között. Emiatt pedig abszolút jobb oldalra van összpontosulva az egész csapat, nem hiszem hogy ez jó dolog. Ráadásul Dembele így elég sokszor Messi nyakán van, vagy épp fordítva.
Én úgy láttam, hogy a "klasszik" 4-3-3-at nyomjuk, Messi-vel hamis 9-esként, Suárez a baloson, Dumbelé :lol: a jobboson. Suárez szempontjából ez pocsék megoldás, mert ahogy eddig is, szinte haszontalan a szélen. Akkor mutatott valamit, ha behúzódott középre, ami nem csoda, hiszen az az igazi posztja, ő ott klasszis. A jövőre nézve én mindenképp megpróbálnék átállni 4-2-3-1-re. Suárez és Messi is "jól érezné magát", illetve nem csak a felfutó bekkek miatt lenne széljátékunk. Ebben az idényben Deulofeu mellett akár Iniesta is próbálkozhatna a baloson, bár tartok tőle, neki ez fizikálisan már nem menne.
Dembelé-vel pedig nem vagyok kibékülve. Jó, értem, hogy nagyon új, nem lehet egyből bomba, de eddig kb semmit sem mutatott abból, ami indokolná a brutális átigazolási árat, sőt megkockáztatom, hogy Deulofeu jobb teljesítményt nyújtott eddig. A francia abszolút "idegen test" a játékunkban, rendre elcselezi magát, rossz labdákat ad. A Dortmund játéka nagyban különbözik a mi játékunktól, nem lepődnék meg, ha a "csodagyerek" végül a flop kategóriába kerülne majd. De ne legyen igazam.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.13. 06:03:32

Ugyan már! Tavaly az volt a fő baj, hogy ez láthatóan egy lefelé menő csapat volt, amelyikben feljövő csillagot, a játékban élvezetet alig lehetett találni. Most már nem ez a helyzet és ha egy komoly trófeát is nyerünk, akkor jogos bizakodással nézhetünk a jövőbe.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.12. 23:22:52

Sanama írta:
Számomra most rajzolódott ki, hogy nagyon kellett volna az a Coutinho, lehetne szépen játszani 4-2-3-1,et Suarezzel legelől, Messivel középen, Dembelé jobb, Coutinho bal oldalt. (De még Di Maria-val is sokkal beljebb lennénk, akármennyire lenézik sokan)
Én is erre vártam, de ha már Coutinho nincs, szerintem a bajnokságban, kisebb csapatok ellen simán bepróbálhatnánk a 4-2-3-1-et, balszélen Deulofeuval.

Illetve már az Espanol ellen is Jordi ALba vitte kb. egyedül a baloldalt. Mindenki jobboldalt volt, Suarez inkább középen, és mire felért Alba teljesen üresen kaphatta a labdát, nagyon nagy tere volt, és elég jól is játszott.

Eddig a két szélsővédőnk előtt le a kalappal! Hihetetlen miket játszanak, és nekik is komoly szerepük van abban, hogy lehoztunk 4 meccset kapott gól nélkül.

Egyáltalán nem néz ki rosszul a csapat, hát még ha Dembele is belendül. Abba meg inkább bele se gondolok, mi lett volna, ha Coutinho is jön...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.09.12. 23:03:25

Hiába mondták, hogy Dembele Neymar helyére jött, ez nem így van egyelőre. A csapat bal széle olyan lyukas, mint a fene, mármint elől.
Suarez balszélsőként véleményem szerint pazarlás, Alba meg képtelenség, hogy 2 posztot hozzon végig.

Számomra most rajzolódott ki, hogy nagyon kellett volna az a Coutinho, lehetne szépen játszani 4-2-3-1,et Suarezzel legelől, Messivel középen, Dembelé jobb, Coutinho bal oldalt. (De még Di Maria-val is sokkal beljebb lennénk, akármennyire lenézik sokan)

De ez így nekem most még nagyon fura, és nem is értem a szerkezetet. Messi kb ott játszik ahol akar, Dembelé jobb szélső, Suarez meg ugrál a középcsatár meg a balszélső között. Emiatt pedig abszolút jobb oldalra van összpontosulva az egész csapat, nem hiszem hogy ez jó dolog. Ráadásul Dembele így elég sokszor Messi nyakán van, vagy épp fordítva.

Illetve megmondom őszintén, a mezőnymunkától ma sem voltam elájulva, pedig ez a Juve sem licitált sokkal az Espanyolra. Ameddig Messi ilyen formában van nincs gond, de végig nem lesz ilyen formában, remélem addigra Dembele beérik.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.07. 12:27:17

MessiNeymarSuarez írta:Teljesen igazad van. Ha a Barca nyeri a bajnokságot, de például a Real a BL-t akkor az beárnyékolja a Barca sikerét, és így van ez fordítva is.

Hasonló ez ahhoz, hogy ha valaki egy dolgozatra 3-mast kap, először örül hogy nem bukott meg, de aztán ha rájön hogy rajta kívül minden fontos ember 5-öst kapott, az azért eléggé el tudja venni a kedvét, és csökken a lelkesedés.
Vagy cégnél a prémium osztás esetén.

Már csak azért is fontos a BL, mert nemzetközileg az alapján ítélik meg a csapatot, sok helyen látom hogy a Barca számára 2016 gyenge volt, közben Spanyol Kupáztunk és Bajnokságot nyertünk, amit alapból ritkán tesznek meg a csapatok egyszerre, ehhez képest semlegesek szemében negatív volt a Barca éve, mert a RM vitte a BL-t.
Bármennyire is fura, de sokak számára még mindig annyi dereng a La Ligából hogy" 2 csapatos bajnokság, a Barca és Realon kívül csak kiscsapatok vannak akiket felváltva tömnek ki"..

Már csak aranylabda terén is így van, ha a mostani szezonban Ronaldo lő két gólt az Apoel ellen összesen, és megnyerik a BL-t úgy hogy tavasszal Ronaldo kuka teljesítményt nyújt, ugyanúgy ő kapja meg a lasztit.

És most őszintén, szerintetek mennyire lenne fair ha Ronaldo 2019 januárjában a 6. aranylabdát kapja, ezzel megelőzi Messit, holott már idén is a szezon 70%-ában a saját stadionja fütyülte mert annyira gyenge volt?
El tudjátok azt nyugodt szívvel fogadni, hogy mondjuk úgy vonulnak vissza hogy Ronaldoé a legtöbb aranylabda? Én lehet szemét vagyok, de nem, mert ez abszurd.
Ennyi erővel Suarez is kaphatná a lasztikat...

Alapból ég és föld a tudás a 2 játékos között, de hogy Ronaldo megelőzze Messit, az már annyira abszurd, mint hogy a portugálok EB-t nyertek, és a RM BL címet védett először, megannyi legendás csapat után.
Igen, el...angyali nyugalommal fekszem le CR 10. aranylabdája után is...ha pedig a címek miatt lennék bármelyik csapat szurkolója, akkor a 90-es években felcsapom a "ki nyerte a legtöbb Bl-t" című könyvet és a Realnak szurkolnék, ahogy tette/teszi ezt a legtöbb Real szurkoló ismerősöm. Aztán hirdeti a madridizmust, amiről egyébként fogalma sincs, h mit jelent, mert azt se tudja nyugatra vagy keletre van Madrid.

Aztán, leírod, h a semlegesek, meg a média meg a Gizi néni szemében a Realnak jobb éve volt...őszintén ki a pék farkát érdekli #-o :lol: Te idegenek, ellendrukkerek szavára adsz?

Az is érdekelne, h CR melyik aranylabdája volt nem megérdemelt vagy kevésbé megérdemelt, mint Messié. Suarezhez hasonlítani meg balgaság, köszönő viszonyban sincs az, amit és amilyen áron elért a két ember. Vagy azért nem érdemli meg, mert nem született akkora isten adta tehetséggel, mint Messi?!

Nem akarok személyeskedni, de aki a való életben másokat figyel, másokhoz méri magát, és mások véleményére ad, az sosem lesz boldog ember.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.09.07. 11:56:28

csababarca írta:

alapesetben nekem is a bajnokság a legfontosabb, de bl-t kellene már nyerni. tudom nem leszek megint népszerű, de ha megint behúzza a madrid, akkor tök mindegy, de megint Cé lesz az aranylabdás. így is nonszensz, hogy januártól hivatalosan is 5-5 lesz az állás Messivel, de ha megint befuccsolunk a bl-ben, a real meg megnyeri, akkor újabb aranylabdája lesz.
oké lesz vb, gondolom ez lesz az aduász az ellenvéleményeknél, de koránt sem annyira veszik már figyelembe, mint 2006 előtt.

Na mindegy, de nekem kell a bl, vagy legalább ne a madrid nyerje, igen nekem ez is fontos. sajnálom. de nem venném be a triplát, a dupla is nehezen ment.
MessiNeymarSuarez írta:

Már csak aranylabda terén is így van, ha a mostani szezonban Ronaldo lő két gólt az Apoel ellen összesen, és megnyerik a BL-t úgy hogy tavasszal Ronaldo kuka teljesítményt nyújt, ugyanúgy ő kapja meg a lasztit.

És most őszintén, szerintetek mennyire lenne fair ha Ronaldo 2019 januárjában a 6. aranylabdát kapja, ezzel megelőzi Messit, holott már idén is a szezon 70%-ában a saját stadionja fütyülte mert annyira gyenge volt?
El tudjátok azt nyugodt szívvel fogadni, hogy mondjuk úgy vonulnak vissza hogy Ronaldoé a legtöbb aranylabda? Én lehet szemét vagyok, de nem, mert ez abszurd.
Ennyi erővel Suarez is kaphatná a lasztikat...

Alapból ég és föld a tudás a 2 játékos között, de hogy Ronaldo megelőzze Messit, az már annyira abszurd, mint hogy a portugálok EB-t nyertek, és a RM BL címet védett először, megannyi legendás csapat után.

ennyi, ugyanígy gondolom, egyszerűen nem érdemli meg, hogy ugyanannyi vagy több bogyóval vonuljon vissza, mint a GOAT! (=Messi)
A focitörténelem legalább igazságtalansága lenne...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.07. 11:08:11

4 szezon óta nem nyertek nem ibériai csapatok
persze mostmár odaérhet valaki, de nem sikerült a Juvénak sem 2szer, 2szor meg az atma bukott el, aki szintén spanyol.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.07. 11:06:16

csababarca írta:
Samper írta:A foci addig foci igazán, amíg telt stadionok előtt játsszák. A Barca esetében a nézők egy része helyi, más része turista. Ez utóbbiak tekintetében létkérdés, hogy a csapat nyerjen trófeákat. Ha valaki másodrendűnek tartja a bajnoki címet, az több meccsen veszélyezteti a zsúfolt házat, minthogy a meccsek zöme bajnoki.


lehet én vagyok gyengeelméjű, de nem értem az összefüggést, pláne a második felét a dolognak.


alapesetben nekem is a bajnokság a legfontosabb, de bl-t kellene már nyerni. tudom nem leszek megint népszerű, de ha megint behúzza a madrid, akkor tök mindegy, de megint Cé lesz az aranylabdás. így is nonszensz, hogy januártól hivatalosan is 5-5 lesz az állás Messivel, de ha megint befuccsolunk a bl-ben, a real meg megnyeri, akkor újabb aranylabdája lesz.
oké lesz vb, gondolom ez lesz az aduász az ellenvéleményeknél, de koránt sem annyira veszik már figyelembe, mint 2006 előtt.

Na mindegy, de nekem kell a bl, vagy legalább ne a madrid nyerje, igen nekem ez is fontos. sajnálom. de nem venném be a triplát, a dupla is nehezen ment.



Teljesen igazad van. Ha a Barca nyeri a bajnokságot, de például a Real a BL-t akkor az beárnyékolja a Barca sikerét, és így van ez fordítva is.

Hasonló ez ahhoz, hogy ha valaki egy dolgozatra 3-mast kap, először örül hogy nem bukott meg, de aztán ha rájön hogy rajta kívül minden fontos ember 5-öst kapott, az azért eléggé el tudja venni a kedvét, és csökken a lelkesedés.
Vagy cégnél a prémium osztás esetén.

Már csak azért is fontos a BL, mert nemzetközileg az alapján ítélik meg a csapatot, sok helyen látom hogy a Barca számára 2016 gyenge volt, közben Spanyol Kupáztunk és Bajnokságot nyertünk, amit alapból ritkán tesznek meg a csapatok egyszerre, ehhez képest semlegesek szemében negatív volt a Barca éve, mert a RM vitte a BL-t.
Bármennyire is fura, de sokak számára még mindig annyi dereng a La Ligából hogy" 2 csapatos bajnokság, a Barca és Realon kívül csak kiscsapatok vannak akiket felváltva tömnek ki"..


Már csak aranylabda terén is így van, ha a mostani szezonban Ronaldo lő két gólt az Apoel ellen összesen, és megnyerik a BL-t úgy hogy tavasszal Ronaldo kuka teljesítményt nyújt, ugyanúgy ő kapja meg a lasztit.

És most őszintén, szerintetek mennyire lenne fair ha Ronaldo 2019 januárjában a 6. aranylabdát kapja, ezzel megelőzi Messit, holott már idén is a szezon 70%-ában a saját stadionja fütyülte mert annyira gyenge volt?
El tudjátok azt nyugodt szívvel fogadni, hogy mondjuk úgy vonulnak vissza hogy Ronaldoé a legtöbb aranylabda? Én lehet szemét vagyok, de nem, mert ez abszurd.
Ennyi erővel Suarez is kaphatná a lasztikat...

Alapból ég és föld a tudás a 2 játékos között, de hogy Ronaldo megelőzze Messit, az már annyira abszurd, mint hogy a portugálok EB-t nyertek, és a RM BL címet védett először, megannyi legendás csapat után.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2017.09.07. 11:08:16-kor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.07. 10:58:23

Tessék mondani, nem ibériai csapatnak tilos megnyerni a BL-t?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.07. 10:45:57

visca el barca írta: sok embert szerintem nem izgat annyira, csak Te meg nero pörögsz ezen kb állandóan, hogy ja csak a real ne nyerjen BL-t.
vagy álszentek.
azért nem arra emlékszem, hogy annyira simán fogadta volna a fórum a 16-os, vagy az idei győzelmüket.

Messi miatt pörgök ezen, 90%ban. sajna a bl határozza meg az aranylabdát. ez van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.07. 10:30:48

csababarca írta:tudom nem leszek megint népszerű, de ha megint behúzza a madrid, akkor tök mindegy, de megint Cé lesz az aranylabdás. így is nonszensz, hogy januártól hivatalosan is 5-5 lesz az állás Messivel, de ha megint befuccsolunk a bl-ben, a real meg megnyeri, akkor újabb aranylabdája lesz.
sok embert szerintem nem izgat annyira, csak Te meg nero pörögsz ezen kb állandóan, hogy ja csak a real ne nyerjen BL-t.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.07. 10:09:57

Samper írta:A foci addig foci igazán, amíg telt stadionok előtt játsszák. A Barca esetében a nézők egy része helyi, más része turista. Ez utóbbiak tekintetében létkérdés, hogy a csapat nyerjen trófeákat. Ha valaki másodrendűnek tartja a bajnoki címet, az több meccsen veszélyezteti a zsúfolt házat, minthogy a meccsek zöme bajnoki.
lehet én vagyok gyengeelméjű, de nem értem az összefüggést, pláne a második felét a dolognak.


alapesetben nekem is a bajnokság a legfontosabb, de bl-t kellene már nyerni. tudom nem leszek megint népszerű, de ha megint behúzza a madrid, akkor tök mindegy, de megint Cé lesz az aranylabdás. így is nonszensz, hogy januártól hivatalosan is 5-5 lesz az állás Messivel, de ha megint befuccsolunk a bl-ben, a real meg megnyeri, akkor újabb aranylabdája lesz.
oké lesz vb, gondolom ez lesz az aduász az ellenvéleményeknél, de koránt sem annyira veszik már figyelembe, mint 2006 előtt.

Na mindegy, de nekem kell a bl, vagy legalább ne a madrid nyerje, igen nekem ez is fontos. sajnálom. de nem venném be a triplát, a dupla is nehezen ment.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.07. 10:03:43

A foci addig foci igazán, amíg telt stadionok előtt játsszák. A Barca esetében a nézők egy része helyi, más része turista. Ez utóbbiak tekintetében létkérdés, hogy a csapat nyerjen trófeákat. Ha valaki másodrendűnek tartja a bajnoki címet, az több meccsen veszélyezteti a zsúfolt házat, minthogy a meccsek zöme bajnoki.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.07. 09:51:07

számomra a BL akkora lenne nívósabb meg értékesebb ha nem lehetne mákkal, meg egy-egy jó meccsel megnyerni. a jelenlegi BL helyett ezerszer jobb lenne egy szuperliga 12-14 csapattal, ahonnan van mondjuk 2 állandó kieső meg két feljutó és mindenki játszana mindenkivel 1x
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.07. 09:31:24

P.U.Y.O.L. írta:
Samper írta:Nem látom értelmét az ilyen vitának szezon elején. A bajnokságban lehet ősszel hátrányt szerezni, a BL szereplés milyensége később dől el. Most az az aktuális, hogy összeáll-e Valverdenél egy jónak ígérkező csapat, vagy nem. Ha nem, akkor úgy sincs idén miről beszélni se a bajnokságban, se a kupában.
Az alábbi eszmecsere elsősorban nem az idei szezonra koncentrálódik, hanem hogy kinek mi a prioritása...
Ez nagyon kétélű dolog. A bajnokságnak és a Bl-nek is megvan a maga presztízse és hátránya. Plusz ez abszolut bajnokság függő. A bajnokság végkimenetele gyakorlatilag az angoloknál és a spanyoloknál van bármilyen igazi "tétje". Esetleg kisebbek közüla portugál és holland. A német, francia, olasz stb. bajnokok fél lábbal is behúzzák a bajnoki címet, nagyon erőlködniük sem kell. Egyszer-egyszer lehet csodaszámba menően.
Ugyanakkor a Liga tudhatja soraiban a legerősebb csapatokat. az első 4, de akár 5 is komoly eséllyel pályázna a többi országban pályáznának az első helyre. Nálunk ezért más a helyzet. Ez a kiegyensúlyozottság szerintem nem teljesen helytálló. Lehet, hogy meg kell verni több kiscsapatot és akkor vagy legelől, de ott van a másik oldal, hogy ha a nagyokat megvered is komoly esélyed van, hiába nyaltál be elkerülhető vereségeket. Több a 6 pontos meccs. Ha a Realt, mondjuk oda-vissza megvered kiscsapatok ide vagy oda már nagyon komoly esélyed van a bajnokságra. Sok kis meccset kell buknod. (a pontegyenlőséget még nem is említettem) Szóval ez a kiegyenysúlyozottság se teljesen igaz. Ugyanúgy, mint a Bl-ben, itt is múlhat a cím két-három meccsen.

A Bl-nek pedig nagyon a presztízse, ez nem hiszem, hogy annyira szubjektív lenne. Az más kérdés, hogy ennek ellenére ki mit tart előbbre. Egy Bl-győzelemre sokkal többen fognak emlékezni, mint egy bajnokságra. Lehet, hogy én gondolom rosszul, de hogy hat éve ki nyert Bl-t azt tudom, de például, hogy ki lett az angol bajnok abban nem vagayok biztos.
És azért a cím sem mindegy. Európa legjobb csapata. Nyilván ez nem fedi teljesen a valóságot, a Real előző Bl győzelmének jogossága elég megkérdőjelezhető, de például további kupákat és címeket is nyerhetsz.
Spanyolországban talán azért más mert itt van a két legjobban rivalizáló klub. De a Real bajnoki címét azért kissé beárnyékolta, hogy egyszer sem tudtak minket megverni és az az X sem volt egyértelmű. Mennyivel édesebb lett volna ha elvernek minket és úgy nyernek.

Igazából csak annyit akartam hozzátenni, hogy azért a Bl nívósabb cím, ezt el kell ismerni és aki megnyeri többnyire a bajnokságot is behúzza. (persze nem törvényszerű)
És a Bl-ben sem árt a kiegyensúlyozottság. Ha úgy vesszük a bajnokság nekünk is egy meccsen ment el. Legalább olyan esélyünk volt a címre, aztán a Malaga ellen elszállt. Pedig odáig és utána is hoztuk a meccseinket.

Bocs ha hosszú lett.
Forca Barca!!!!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.07. 06:34:31

Samper írta:Nem látom értelmét az ilyen vitának szezon elején. A bajnokságban lehet ősszel hátrányt szerezni, a BL szereplés milyensége később dől el. Most az az aktuális, hogy összeáll-e Valverdenél egy jónak ígérkező csapat, vagy nem. Ha nem, akkor úgy sincs idén miről beszélni se a bajnokságban, se a kupában.
Az alábbi eszmecsere elsősorban nem az idei szezonra koncentrálódik, hanem hogy kinek mi a prioritása...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.07. 06:20:35

Nem látom értelmét az ilyen vitának szezon elején. A bajnokságban lehet ősszel hátrányt szerezni, a BL szereplés milyensége később dől el. Most az az aktuális, hogy összeáll-e Valverdenél egy jónak ígérkező csapat, vagy nem. Ha nem, akkor úgy sincs idén miről beszélni se a bajnokságban, se a kupában.
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.09.06. 22:51:39

Nalam a bajnoksag all mindenek felett. Oda nem eleg egy jo tavasz, 3,4 jo meccs, szerencses sorsolas, stb. Oda kiegyensulyozottsag kell, folyamatosan, ezert prioritas nalam. A BL az mas kavehaz, foleg az utobbi idoben vesztett nalam a feelengjebol, unalamas 6,8 csapatos bajnoksag lett szamomra, hianyoznak az olaszok, angolok, olyan szinten hogy izgalmas meccsek szempontjabol. Persze attol meg, ugyanugy szeretnem ha elhoznank, s nem bankodnek :)

Most bizom benne, hogy kicsit elvezetesebb, kiszamithatatlanabb lesz, hogy jon remelhetoleg par angol, olasz, meg par meglepetes csapat.

De ahogy lennebb irtak, jol, mindegyiknek megvan ami vonza az embereket, ami lazba hozza, nekem is ha katarzisos elmeny kell beugorjon, az elso 3 BLbol valo elmeny.

En batorkodtam a Triplazasra voksolni, a nagy szamok torvenye alapjan, abban bizom, hogy most mikor minden ellenunk szol, de tenyleg minden, akkor jon a meglepetes. Persze ehhez legalabb EV is kell, meg a csapat, de ha megtalalja a csapatot, lehetnek erdekes dolgok :mrgreen:

Persze ez kicsit necces, en megelegednek egy bajnokival adott esetben, illetve megnyugodna a klub korul minden, meglenne a csapat, a fiatalokbol paran beepulnenek a nagyokhoz, a selejttol meg megszbadulnank. Ezt en latatlanba alairnam. De kupak teren, ha nem nyerunk semmit, de latom hogy alakul valami a jovore nezve, akkor sem leszek szomoru. Annyira... :mrgreen:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.06. 22:47:56

A bajnokságot nehezebb megnyerni, és jobban megmutatja hogy ki a legjobb csapat, viszont a BL-t sokkal nagyobb hype és misztikum övezi, ami egy csapat megítélését a leginkább befolyásolja.

Nem véletlen, hogy megítélésben ha a Barca nyerné a bajnokságot, akkor azt erősen beárnyékolná ha a Real Madrid nyerné a BL-t, és fordítva is így van.
Ez részben azért is van, mert a BL-t később osztják mint a Liga elsőséget.

De amúgy is sokkal nagyobb katarzis tud lenni egy BL győzelem, egy komoly párharc, mert benne van az emberben hogy" most vagy tovább megyünk vagy vége" "vagy megnyerjük a trófeát, vagy elveszítjük a döntőt", és 1 vagy 2 meccsen dől el, míg a bajnokságban jobban belefér a hiba, ha konstans teljesítményt nyújt a csapat, ehhez képest a BL-ben ha 1 rossz napot kifogsz repülsz, hiába nyertél fölényesen azelőtt 8 meccsből 8-at, és ez sokkal inkább lázba tudja hozni az embereket, mert egy bajnokságban még van esélyed javítani, és benne van az emberben hogy van második esély a javításra, de itt nincs.
Palesz nagyon jól leírta azt a katarzist amivel jár.

Erre persze rájátszik erősen az UEFA által szándékosan felépített hype.
Nem véletlen az, hogy például az elmúlt pár év Real Madridját, köztük a mostani Zidane-féle RM-ot sokan már most annyira korszakos csapatnak tartanak 2 BL és 1 bajnokság után, mint az elmúlt évtized Barcáját, akik 11 év alatt nyertek 7 bajnokságot, és emellett 4 BL-t.

Ehhez képest a RM örült hogy 5 év után végre bajnokságot nyert, mikor mi sorra nyertük őket, mégis a 4-ből 3 BL miatt semleges szurkolók korszakosabbnak tekintik, mert nagyobb a hype és a nemzetközi megítélés.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.06. 20:22:01

palesz77 írta:Nem tudom már ki írta egyszer, de én azzal értek leginkább egyet, hogy a bajnokságot fájóbb elveszteni mint a BL-t, de a BL-t meg valamivel nagyobb katarzis megnyerni.
mondjuk egy BL döntőt elveszíteni ezerszer rosszabb mint egy bajnokságot... :D persze ha már mondjuk a 8 között kiesünk az emészthetőbb :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.06. 20:06:49

Nem tudom már ki írta egyszer, de én azzal értek leginkább egyet, hogy a bajnokságot fájóbb elveszteni mint a BL-t, de a BL-t meg valamivel nagyobb katarzis megnyerni. Nekem legalábbis. A 2 legnagyobb Barcás tombolásom szerintem Ini és SR góljához köthető, ilyen fajta örömöt bajnokságban csak akkor lehet átélni szerintem, ha az utolsó fordulóban nyerjük meg drámai módon, olyanból meg én egyelőre még csak bukást láttam sajnos. De a bajnoki szezon közepén egy 93. perces győztes gól más érzés, mint amikor a BL visszavágón vesztes állásból meglövi a csapat azt a gólt, aminek hála továbbmennek.. Még ha nyilván az is katarzis a maga módján, de a BL-ben már nincs meg a javítás lehetősége aztán. Ez adja a szépségét, meg ezért is "igazságtalan" néha. :D
Feast4 írta:A másik a bizalmatlansági...Ha nem sikerül sanszosnak érzem a csapat széthullását.A két CsK folyamatosan a vezetőség ellen beszél...
Erre én is kíváncsi leszek, de remélem nem tudjuk meg, hogy mi lesz sikertelenség esetén.. [-o<
Rinku írta:A Realt meg le kell nyomni. Semmi nem fontosabb, mint hogy a bajnoki címekben egy jó 25 éven megelőzzük őket. A BL sem érdekel, ha ez megvan. Szerintem úgy nagyjából mindenki ezt vallja.
Ez meg mondjuk nem lenne rossz, de elég hosszútávú cél azért. De szép lassan jövünk fel mint a talajvíz! :D Remélhetőleg legalábbis, és nem egy Real sikerkorszak jön most majd hazai fronton is..
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.06. 19:45:34

Nekem is elsőbbséget élvez a bajnoki cím. 38 forduló után élen állni nagy dolog, azt érdemtelenül nem lehet megnyerni. Ott nincs könnyű ág, szerencsés sorsolás, stb.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.06. 19:43:19

Ladislao írta:Én ugye Realos vagyok... és nekem a BL fontosabb mint a bajnoki cim. De szerintem ez majdnem mindenhol igy van minden országban.
nekem ezerszer fontosabb a bajnoki cím. sokkal mérvadóbb mint a bl, amit jó sorsolással, meg két jó meccsel meg lehet nyerni. bajnokságot nem. (és itt most nem a realra célzok)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt