FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.13. 19:39:44

pr13 írta: Sokat nem változtatna szerintem egy ilyen csere, mert akkor így meg Semedo-nak kell vonaltól vonalig játszania, amit most Alba csinált. Ebben a tegnapi koncepcióban a jelenlegi Lajos használhatatlan, ahogyan veb is írta. Kérdés, hogy mennyire tudja és akarja magát még képezni.
Azért neki szerintem ott lenne Messi is segítségnek, tegnap is volt amikor kihúzódott jobbra, ebből lett a második gól is, hogy végig vezette jobb oldalt ahogy kell.

Én azt látom hogy Messi Alves elmenetelével húzódott be teljesen középre, ami betudható volt annak hogy nem volt játszó társa, így hátha kijjebb fog menni Semedoval lasztizni

De ez majd elválik, bízzunk benne hogy látják ott is a felmerülő problémákat, és kitalálják mindenkinek a legjobb helyét, mint ahogy anno Lucho tette.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.13. 18:38:21

visca el barca írta:LE vs. EV against juve

ég és föld a két passztérkép....
Az még hagyján, de nézzük meg ezt. Torinóban volt két szélünk, közöttük semmi középpálya.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Tromort77

2017.09.13. 18:23:46

A liverpooli Suarez, vagy az itteni első éves még megoldotta volna. A mostani nem. Viszont ő a tavalyi év fele óta nem old meg semmit sem jóformán. Nekem az egyik legnagyobb csalódás manapság. Totál elkényelmesedett és nem bánnám ha lenne mögötte konkurencia.

Viszont Messi ebben a szerepkörben a legjobb, ha ez azzal jár, hogy Suarez szenvedni fog a szélen, hát legyen. (Bár azért az túlzás, hogy szélen. Egyszerűen csak elől többet kell vertikálisan mozognia.) De pazarlás lenne kitenni Messit szélre, főleg úgy, hogy ahogy kisegíti a középpályát az kulcsfontosságú. Suarez meg ebben tényleg zseniális, hogy hogyan tud helyet teremteni másoknak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.13. 16:45:39

palesz77 írta:De ha az összjátékokban megint normálisabb lesz
10-ből 1 passzt tudni megcsinálni. feleslegen győzködjük egymást, sztem suarez ott kint meg fog halni, csak mivel világsztár, muszáj lesz játszatnia valverdének. és mivel messi középen van, lajost nem akarja ráküldeni a nyakára, pedig még lehet az is jobb lenne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.13. 16:25:55

Valverdenek - szerencsére - nincs "rendszere" Van egy kerete és jönnek az ellenfelek. Minthogy a keretben ott van Messi, azt kellett kitalálnia, hogy hogyan érvényesülhet leginkább zseniális gólérzéke. Így. (Kitalálhatta volna,. hogy Messiből egy új Xavit csinál, de az egy másik csapatjáték lenne.) Persze összerakta a védelmet és nagyobb aktivitásra bírta a középpályásokat. De ez csak Messivel együtt "rendszer" Ha neadjisten őt nélkülözni kell, akkor ahhoz egy másik "rendszert" kell kitalálnia - de most már a játékosok jobb ismeretében.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.13. 14:32:30

visca el barca írta:mivel lesz jobb? ő nem tudja meghúzni, nem tudja lefutni az ellenfelet, nem tud 1vs1-ezni. ő arra jó, hogy a 16-os előtt sertepertéljen, ha kell, akkor néha-néha egy pár méteres kényszerítőt meg tud csinálni, meg ha odapattan elé beveri. villának meg henrynek még vmennyire feküdt is az a poszt, mert aránylag gyors játékosok voltak, jó cselezési képességgel, de lajos, mit szépítsünk, síkhülye ehhez a poszthoz.
Nem arra gondoltam, hogy 1v1-ben lesz veszélyes, arra nem alkalmas nyilván, hogy szélről megbontsa a védelmet. De ha az összjátékokban megint normálisabb lesz - amire képes, láthattuk már itt is -, akkor ezzel már szerintem a kellő feladatkört el fogja tudni látni. Villa se bontotta meg a védelmeket 1v1-ekkel szerintem nálunk soha, a VB-n lőtt egy szép szólógólt, de nálunk leginkább a középre mozgásai és a kombinációi ültek emlékeim szerint azon a poszton. A 16-oson belül nyilván helyzetbe tudta cselezni magát, de az Lajosnak is szokott menni azért, ha nem épp full analfabéta napot fog ki. Üresbe meg onnan is be tud mozogni, nem a vonal mellé ragasztva játszott egyik meccsen se, inkább a 16-os csücskénél mozgott javarészt. Azon az oldalon meg ezért kéne olyan középpályást játszatni, aki 1v1-ekben is jó, hogy ő alakítson ki emberelőnyt a baloson - mint anno Ini is tette pl. Nekem mindegy ki, de Coutinho pl ezért is lett volna szerintem annyira tökéletes ebben a szerepkörben. A vonal mellett meg Alba roboghat így kedvére, úgyis ahhoz ért a legjobban. Totál más lenne az oldal mint tavaly volt, vagy akár a másik fele lesz a pályának idén, de szerintem ilyen leosztásban is lehet attól még működőképes.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.13. 14:07:46

visca el barca írta:
palesz77 írta:de szerintem ennél csak jobb lesz idővel.
mivel lesz jobb? ő nem tudja meghúzni, nem tudja lefutni az ellenfelet, nem tud 1vs1-ezni. ő arra jó, hogy a 16-os előtt sertepertéljen, ha kell, akkor néha-néha egy pár méteres kényszerítőt meg tud csinálni, meg ha odapattan elé beveri. villának meg henrynek még vmennyire feküdt is az a poszt, mert aránylag gyors játékosok voltak, jó cselezési képességgel, de lajos, mit szépítsünk, síkhülye ehhez a poszthoz.
Én is ezt érzem. Szinte felesleges is őt játszatni, jobban járnánk egy szélsővel. Ami kicsit felpé dönti a mérleget, hogy érzik egymást Messivel, de túl statikus ő szélre kihúzódva. Lehet, hogy nem elvetendő Messit kicsit kitenni a jobbosra. Tavaly azért volt nagyon gáz, mert nem volt játszótársa Alves hiányában. Robi nem ért úgy fel, de Nelsinho ebben köröket ver SR-re és a kombinatív, kispasszos játékot is érzi így lenne Messinek kivel játszani. Laller meg maradhatna a posztján, ahol tudja szállítani a gólokat, Dembelének pedig talán kicsivel jobban is fekszik a balos. Amikor itt volt Alves és LE kirakta Messit szélre tökéletesen működött a támadó trió. Messinek is több helye maradna. Ezt majd Valverde eldönti, de így Suareznek semmi értelme, ami nagy luxus, ebbe nem tud beletanulni. Nem fog megtanulni 1vs1-ezni vagy gyorsulni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.13. 13:55:38

palesz77 írta:de szerintem ennél csak jobb lesz idővel.
mivel lesz jobb? ő nem tudja meghúzni, nem tudja lefutni az ellenfelet, nem tud 1vs1-ezni. ő arra jó, hogy a 16-os előtt sertepertéljen, ha kell, akkor néha-néha egy pár méteres kényszerítőt meg tud csinálni, meg ha odapattan elé beveri. villának meg henrynek még vmennyire feküdt is az a poszt, mert aránylag gyors játékosok voltak, jó cselezési képességgel, de lajos, mit szépítsünk, síkhülye ehhez a poszthoz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2017.09.13. 13:49:30

visca el barca írta: így viszont suarez teljesen használhatatlan.
Hát igen, valami ilyesmire akartam kilyukadni én is.
MessiNeymarSuarez írta:
Sokat nem változtatna szerintem egy ilyen csere, mert akkor így meg Semedo-nak kell vonaltól vonalig játszania, amit most Alba csinált. Ebben a tegnapi koncepcióban a jelenlegi Lajos használhatatlan, ahogyan veb is írta. Kérdés, hogy mennyire tudja és akarja magát még képezni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.13. 13:38:01

Írjátok ezt a "Messi függőséget", ami igaz is. Fordítva viszont: Van e olyan csapat a földön, ahova ha berakod az argentínt, nem válna e azonnal Messi-függővé...? Olyan szinten dominálja a játékot, olyan szinten van rá hatással, hogy pici túlzással akkor tűnik fel, hogy a többiek is tudnak futballozni, amikor mondjuk hosszabb időre kiesik a játékból-2015 ősze pl.
Akkor derülne ki igazán, mennyire függünk Messitől, ha esetleg-ne történjen ilyesmi-de kiesne hosszabb-rövidebb időre. Akkor kiderülne, hogy Velverde rendszere mire hivatott Leo nélkül.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.13. 13:31:27

Én alapvetően megcserélném Lajost és Dembelét.

Dembelé könnyebben játszaná be szükség esetén a bal oldalt, Lajos meg közelebb lenne Messihez , és a csatárpozícióhoz is talán, mert Messie+Semedo miatt nem kéne szélre mennie.

Tegnap láthattuk párszor hogy Lajcsi konkrétan az oldalvonalig ment olykor, na ő nem erre való, hanem kapu előtt csatárként gyilkosan beharapni a labdát a kapuba, ahhoz viszont nagyon ért amikor formában van.


Láthattuk még hogy vannak komoly problémák, de pont ezért örülök hogy bekaptunk egy Juventust, mert ha tavasszal futnánk össze először komoly csapattal, ott 1-1 hiba végzetes lehet, és akkor már hiába elemezzük, kiestünk a fenébe..
Azonban ha most el is vert volna minket a Juventus, akkor is nagyobb hasznunkra lenne mint egy Celtic elleni gálameccs, mivel még az elején vagyunk, és a felmerülő hibákat kielemezni, javítani lehet, és ennek szellemében felkészíteni a csapatot

Tetszett amit láttam, sokkal stabilabb és kiegyensúlyozottabb a csapat eddig mint sejtettem, kifejezetten örülök hogy nem kaptunk gólt se, ez hatalmas előrelépés tavaly óta, ahol sorra nyeltük a gólokat kiscsapatok ellen is.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.13. 13:14:35

bali 15 írta: de 2 BL elődöntőt is zsinórban részben emiatt buktunk el elég csúnyán (2012, 2013).
Az a 12-es elődöntő mondjuk nem volt csúnya bukás szerintem, volt vagy 15 ziccerünk a 2 meccs alatt, abból center nélkül is illett volna belőni legalább 4-5-öt. Játékra viszont az egyik legjobb párharcunk volt kb, a kiesést eredményezők közül állítom a legjobb. Ott szimplán el voltunk átkozva. Utána 1 évvel lemostak minket, az viszont tény.
visca el barca írta:így viszont suarez teljesen használhatatlan. én nem érem be annyival mit palesz, hogy ó de jó, legalább elviszi messi elől az embereket. nekem ez egy lallertől édeskevés. erre megfelel egy egy juvenil ZS-ből felhozott gyerek is.
Nem hiszem, hogy ez lesz a max tőle, amit most látunk. Ha igen, arra nyilván "felesleges" 16 millióért évente itt tartani, de szerintem ennél csak jobb lesz idővel. És újra komolyabb hasznát vesszük majd a kombinációs készségeinek is, amik tavaly eléggé háttérbe szorultak emlékeim szerint, pedig a 16-os környékén gyilkos passzokra képes ő is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.13. 12:55:17

pr13 írta:
visca el barca írta:LE vs. EV against juve

ég és föld a két passztérkép....
EV legalább felismerte, hogy középen Messi és Suarez kioltja egymást. Nem tudtak egymásnak területet nyitni, betömörült a védelem előttük aztán ment a körbe passzolgatás, Neymar ha megpróbált áttörni akkor felrúgták, aztán feküdt 3 percet. Egy 4-2-3-1 ezért sem működne.
így viszont suarez teljesen használhatatlan. én nem érem be annyival mit palesz, hogy ó de jó, legalább elviszi messi elől az embereket. nekem ez egy lallertől édeskevés. erre megfelel egy egy juvenil ZS-ből felhozott gyerek is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2017.09.13. 12:53:11

Kicsit felemás érzéseim vannak Messi szerepeltetésével kapcsolatban. Nekem anno nagyon tetszett az, hogy ezen a fals9-es poston egyszerre tudott rengeteg gólt szerezni, valamint a csapattársait is jól helyzetbe tudja innen hozni. Tulajdonképpen abba a szerepkörbe lett visszatéve, amiben Pep alkalmazta őt.
A probléma viszont az, hogy ezzel meg a centerpozícióból kiszorult Suarez, aki most úgy látom, hogy a szélről tör be. Guardiola-nak volt ez a mániája, hogy centereket tett be szélsőnek. Nekem ez már Pep alatt se tetszett nagyon. Messi elvitte egy darabig ezt a rendszert a hátán, de 2 BL elődöntőt is zsinórban részben emiatt buktunk el elég csúnyán (2012, 2013).

Dembelével talán működhet a dolog valamelyest, de Suarezzel nem tudom, hogy így mi lesz :?
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2017.09.13. 12:25:28

visca el barca írta:LE vs. EV against juve

ég és föld a két passztérkép....
EV legalább felismerte, hogy középen Messi és Suarez kioltja egymást. Nem tudtak egymásnak területet nyitni, betömörült a védelem előttük aztán ment a körbe passzolgatás, Neymar ha megpróbált áttörni akkor felrúgták, aztán feküdt 3 percet. Egy 4-2-3-1 ezért sem működne.

Kíváncsi lennék egyébként egy-két olyan meccsre, ahol Dembele-Deu/DS játszana ((((((((((((meg persze egy Dembele-Messi-Dybala hármasra is :mrgreen: ))))))))))))))
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.09.13. 12:04:38

visca el barca írta: vártam már :D a gyerek még 90 percet sem játszott, de már floppozzuk :D
A bevett kifejezéssel élve középszer... :wink:

Biztos írt már erről valaki, de nagyon kettős érzésekkel fogadom ezt az elmúlt pár mecccses siker szériát. Hihetetlen hogy egy temetett szezon, érdemi rajtja után, ennyire jól tudunk muzsikálni. Az "érdemi rajtot" egy Real szurkoló se vegye magára, mert igenis nagy dolog hogy úgy lefociztak minket a szuperkupán, de azért remélem megértik ha most annak a semmitmondó ténynek örülünk hogy, a Madrid előtt állunk a tabellán, méghozzá meglepően jó formában, kapott gól nélkül.

Szóval ha a szuperkupától eltekintünk, akkor egyátalán nem látszik a csapaton az a krízis helyzet amit mi szurkolók érzünk. Azt hittem hogy a Juve elkap minket, vagy legjobb esetben is x-elünk.

Ugyanakkor félek hogy, az eredmények megingatják mind a Culékat, mind a mégfontosabb szerepű Sociókat. Én ezen eredményeket semmiképpen nem tudnám be annak hogy, Bartpék bármit is jól csinálnak, mindössze leszűrném azt a tanulságot hogy, a félelmeink és véleményünk ellenére nem egy kutyaütő keretünk van. Nem érzem hogy Messi mentené csak a csapatot. Remek formába kezdett bele néhány játékos a szezonba akiken érezhető hogy bizpnyítani szeretnének, és vágynak a sikerre. Nálam jelenleg a top három szezonkezdő a kis Alienünkön kívül, az: Big Sam, Rakéta, és nagy meglepetésemre Jordi Affleck.

Remélem révbe érünk és, egy csöndes elnökváltás mellett a csapat végzi tovább a dolgátm küzd hajt, és hozza az eredményeket, és lehet még ebből a szezonból valami.

De amíg barto nem lécel:
Aupa Eibar!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.13. 12:00:57

LE vs. EV against juve

ég és föld a két passztérkép....

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.13. 11:44:55

palesz77 írta:Na, közben már sikerült pótolnom az első félidőt is. Nekem megmondom őszintén nagyon tetszik eddig a csapat. Az új formáció is, lehet túlzottan optimista vagyok, de attól még én örülök annak amit kibontakozni látok - vagy vélek látni. Abban VEB-nek igaza van, hogy a csapat nagyon Messi függő, jobban mint Neymar alatt, ez tény. Az egész rendszernek az az alapja, hogy Messinek minél jobban menjen a játék, egyelőre nagy sikerekkel. Ha ő kipukkad, az már más kérdés, de a jelenlegi keret tökmindegy milyen felállásban játszik, ha Messi kipukkad, akkor jó eséllyel meszelnek nekünk sajnos.
Ezzel én nem feltétlenül értek egyet. Persze jó azt nézni, hogy ő lőtte a csapat góljainak nagy százalékát, de ez a jelenlegi játékrendszer eredménye. Suareznek így esélye sem lesz egy 20+-os szezonra. Ha ugyanaz a 4-3-3 lenne, mint tavaly más lenne a helyzet. Azért nézzük meg eddig Suarezt hányszor tudták helyzetbe hozni/hányszor került helyzetbe. És nem azért van, mert elfelejtett focizni Messi meg két szintet lépett. Ha Messi egy időre kiesik sem hinném hogy annyira reszelnének nekünk. Nem rá lenne minden támadás kihegyezve, Suarez is bemenne középre, szóval változna a helyzet.
Nyilván ez a legjobb és legeredményesebb rendszer, de ha nem csak a statisztikát nézzük, meg, hogy hányszor kerül helyzetbe, nem annyira Messi-függő a csapat, mint az elsőre tűnik, főleg nem mondanám, hogy ha pár meccsre kiesik akkor nekünk meszeltek. Most rá van kihegyezve a játék, ő a góllövőnk.
Persze nem azt mondom, hogy az ő zsenije ehhez nem kell, mert ez nem igaz, tényleg nagyon sokat gyengülnénk és közel sem lenne ilyen erős a csapat, de ezt a függést, amit sokan emlegetnek túlzásnak érzem.

A keret már nyáron is sokra volt hivatott, csak a mentális állapot nem tűnt olyannak, hogy minden fronton a legesélyesebbek közé tartozzunk, nem volt egyben a csapat, de úgy tűnik ez megoldódott, ezért más a leányzó fekvése. Plusz jh poszton hatalmasat erősödtünk.
Persze jöhet hullámvölgy, de amíg egyben van a csapat senki ellen nem vagyunk esélytelenek.
Az pedig külön öröm, hogy az eddigi szezonbanaű nem kaptunk gólt, pedig volt egy Juve és egy városi derbi is. Az utóbbi években is voltak gálák, 5-6 gólos meccsek, de általában egy gól mindenképp becsúszott, Most ez változott, aminek nagyon örülök.
Nyilván mindennek az elején vagyunk, de a Bl-ben jó esély van a csoprtelsőségre, a bajnokságban pedig van 4 pont előny, ami egyelőre biztató.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.13. 11:11:57

Na, közben már sikerült pótolnom az első félidőt is. Nekem megmondom őszintén nagyon tetszik eddig a csapat. Az új formáció is, lehet túlzottan optimista vagyok, de attól még én örülök annak amit kibontakozni látok - vagy vélek látni. Abban VEB-nek igaza van, hogy a csapat nagyon Messi függő, jobban mint Neymar alatt, ez tény. Az egész rendszernek az az alapja, hogy Messinek minél jobban menjen a játék, egyelőre nagy sikerekkel. Ha ő kipukkad, az már más kérdés, de a jelenlegi keret tökmindegy milyen felállásban játszik, ha Messi kipukkad, akkor jó eséllyel meszelnek nekünk sajnos. Kivéve ha Dembélé úgy beindul, vagy Ini végig bírja, de akkor is bőven visszaesünk. Addig viszont az egyik legjobb felállás ez most szerintem összességében, még ha egyénileg van aki "fel is áldozza magát" ennek érdekében.

Suárez leginkább, ahogy írtátok is sokan, viszont én még mindig nem érzem annyira katasztrofálisnak a helyzetét. Nyilván nem érzi - még? - úgy az új posztot, és kevésbé veszélyes egyénileg, de Messinek rengeteg területet teremt, elvonja a védőket előle, nem a nyakán van mégse, ha meg elkapja a fonalat, akkor a kapura közvetlenül is veszélyesebb lesz. Nyilván van még hely bőven fejlődni, de én látom ebben a lehetőséget megmondom őszintén. Tegnap is amúgy a 3 gólból 2-ben vastagon benne volt a keze, csak nem ő fejezte be őket most. Lehet, hogy nem ez lesz a leggólerősebb szezonja, de attól még a CSAPAT szempontjából lehet ugyanúgy hasznos szerintem. Kérdés, hogy az egója meg az önbizalma hogy viseli, ha nem lő annyi gólt, és nincs annyit játékban esetleg. Pacoval is ezért voltam én elégedettebb amikor most játszott, mert labdával valóban szinte -1 volt általában, de labda nélkül meg baromi hasznos a szerepköre ebben a rendszerben. És szerintem ezért se lenne annyira jó egy Deu-Dembélé kettős a széleken Messi mellett, mert máshogy helyezkednek mint egy csatár, mások az erényeik, és emiatt Messinek kevesebb területet csinálnának.

Azzal meg nem értek egyet, hogy 0 a baloldalunk. Nyilván stat, de tegnap is a játékunk 41%-a ott zajlott. Amíg Ini van, és Alba nem dől ki, esetleg még Suárez is javul, lényegesen funkcionálisabb lehet a balosunk, mint tavaly a jobbos. A támadóharmaban kicsit üresnek tűnik majd a szél nyilván sokszor, de Ini úgy is képes jól játszani, hogy előtte nincs a szélen passzopció, Alba meg a keletkező területeket szerintem egész szezonban képes még befutni. De ott van Digne is, aki Neymar távozása után lehet, hogy szintén lényeges formajavuláson fog átesni. Mondjuk ennyi játékkal nem túl sanszos, meg az ő sebességével más is lesz a helyzet, de kicsik ellen beleférhet szerintem azért az ő játszatása is. Szerintem nem olyan elveszett az az oldal se, de nyilván a jobbos megint erősebb lesz most. Ott meg Dembélé és Messi ha jobban egymásra hangolódnak, szintén nem aggódok annyira. A francia középre is tud húzódni ha Messi a szélre megy, ha meg ketten egyszerre vannak ott, akkor meg passz+csel kombókkal ketten megbonthatnak egész falakat akár. Nyilván ez a legoptimistább opció, lehet nem fognak ennyire egymásra hangolódni, de én pozitívan állok a dolgokhoz egyelőre. :D Semedo sem tipikusan az az Alba típusú szélső egyelőre úgy néz ki, ott van elől sokszor, de lényegesen kevesebbszer fut be a védelem mögé. Szerintem az az oldal is működhet simán jól, csak mindenkinek szoknia kell még a dolgokat. De ez az egész csapatra elmondható, érződök még, hogy egyelőre nyikorognak a fogaskerekek még, viszont szerintem most egy jó irányon indultunk el legalább. (Azt meg félve jegyzem meg, hogy egy Coutinho+Ini kettőssel a középpálya bal oldalát lefedve, meg egy Verrattival Rakéta helyén a Messi függőség is lényegesen csökkenne szerintem. Még ha a horvát sokat javult is idén.)

A 4231 meg szerintem azért nem opció, mert azzal nehezebb dominálni a középpályát. Legalábbis saját logika alapján, ha kiveszek 1 embert a középpályáról, akkor nehezebb létszámfölényt kialakítani, kevesebb lenne a szabad opció labdajáratás közben középen, ami meg az egész alapja a dolognak. A bal szél lehet, hogy kiegyensúlyozottabban festene, de ugyanannyit vesztenénk középen szerintem, ami nagyobb hátrány lenne az összképet tekintve.

Na mindegy, lényeg a lényeg, hogy szerintem jó ez az irány amin megyünk, csak mindenki részéről formajavulás és normálisabb összeszokottság kell még. Ha ez nem jön össze, akkor persze gáz van, de a tavalyinál szerintem sokkal jobb ez az irány, amin most megyünk.

Ezt meg áthozom ide, ezért nem akarok új hsz-t írni.
Normandia írta:Palesz, ezeken a szavazásokon lehetne módosítani. Ma sem lehetett csak egyre szavazni, de legalább 3-an megérdemelnék a legjobbat. Semedo, Rakéta és Messi. Nyilván Leora nyomtam, de így a másik kettőt meg nem lehet pontozni. Nem lehetne egy olyat, akár egy külön topickban, ahol a pályára lépő játékosokat lehetne pontozni, mondjuk 1-10-ig?
Aztán a szezon és vagy a Bl végén eredményt lehetne hírdetni.
Hát, megmondom őszintén erre időm, kapacitásom és kedvem sem igen van, vezetni meg főleg nem. :D Olyat csinálhatok, hogy 3 emberre lehessen pl itt szavazni a meccs után, aki nem akar annak persze nem muszáj, lehet ugyanúgy 1-re is szavazni. De minden találkozó után 13-14 topicban újra szavazást kiírni, aztán külön vezetgetni nincs kedvem megmondom őszintén. :D
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2017.09.13. 11:10:44

Nekem 1 valami tetszik idén nagyon. Nem kaptunk még gólt 4 meccs alatt.(a Real meccseket leszámítva) Egészen jól védekezik a csapat. =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.09.13. 10:42:11

Rivaldo11 írta:Nagyon úgy tűnik, hogy van két lehetőség. Egyik, hogy vállaltan féloldalas lesz a csapat-ebbe Alba fog beleszakadni idővel, mert amit most letesz az asztalra kb 3-4 meccse, az kegyetlen-, a másik, hogy átállunk a 4-2-3-1-re (erre perpill sok sanszot nem látok, tán ha jönne mégis Coutinho...).
Dembélének meg adjunk már legalább 5-6 meccset, szerencsétlen 20 évesen 100x millás árcédulával elég nagy terhet cipel, de meg fogja oldani, ebben biztos vagyok.
Dembele nagyon jó lesz, csak tegnap is pl még félt vállalkozni, meg Messi se passzolta le neki, mikor üresen volt.
Viszont a többiekre, Vidal, Gomes, Digne, Mascherano nagyon nagy szükség lesz van, hogy legyen cseresor és új lendület.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.13. 10:16:45

Nagyon úgy tűnik, hogy van két lehetőség. Egyik, hogy vállaltan féloldalas lesz a csapat-ebbe Alba fog beleszakadni idővel, mert amit most letesz az asztalra kb 3-4 meccse, az kegyetlen-, a másik, hogy átállunk a 4-2-3-1-re (erre perpill sok sanszot nem látok, tán ha jönne mégis Coutinho...).
Dembélének meg adjunk már legalább 5-6 meccset, szerencsétlen 20 évesen 100x millás árcédulával elég nagy terhet cipel, de meg fogja oldani, ebben biztos vagyok.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.13. 10:13:31

crixus írta:nem lepődnék meg, ha a "csodagyerek" végül a flop kategóriába kerülne majd.
vártam már :D a gyerek még 90 percet sem játszott, de már floppozzuk :D

amugy a többit adom, azt is amit sanama írt, suarezt beraktuk holt térbe, ebből majd akkor lesz komolyabb probléma ha messi véletlenül kipukkad...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.09.13. 10:06:26

Samper írta:Nem azonos a helyzet. Ibra egy beképzelt hülye volt, aki elvárta, hogy kiszolgálják. Lajos meg Messi barátja, aki érdekelt abban, hogy megtalálják a megoldást. Azt pedig, hogy mi lesz jövőre, azt még korai találgatni.
ezzel nem azt akartam mondani, hogy azonos a helyzet mert én se bírom Ibrát, sose bírtam, még akkor sem amikor itt volt. én arra értettem, hogy ő se meg Suárez sem igen tud más poszton játszani és így hogy Messi középen van pont ő fogja vissza Lali játékát. én erre gondoltam.
mvik
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.13. 09:39:55

Nem azonos a helyzet. Ibra egy beképzelt hülye volt, aki elvárta, hogy kiszolgálják. Lajos meg Messi barátja, aki érdekelt abban, hogy megtalálják a megoldást. Azt pedig, hogy mi lesz jövőre, azt még korai találgatni.
Lezárt