André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.28. 11:21:52

Sztem meg a 4./5. középpályás azért van, hogyha kell, akkor tegyen hozzá a játékhoz, adjon valamit a csapatnak. Sajnos Gomes azon a 45 mp-n kívül, amivel a cseréje húzza az időt, semmit nem ad. Se gól, se gólpassz, de még egy kulcspasszra sem emlékszem tőle, a múltkori kupa passzt kivéve. Zeró.

Olyan szinten benéztük a csávót, mint én szoktam a csajozást részegen hajnali 3-kor.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.28. 10:49:02

Samper írta:Gomes komoly probléma. Mostanáig volt iránta érdeklődés, ami reális is, mert máshol elég jó játékos válhatna belőle. A vezetőink visszautasították ezeket a legalábbis szóbeli lehetőségeket előbb azért, hogy bizonyítsák, nem csináltak vele rossz üzletet, később azért, mert kevesellették az árat. Úgy gondolták, lesz az több is, ha látszik, hogy nem akarnak szabadulni tőle. Most viszont elapadtak az ajánlatok és egyre kevésbé fér a csapatba. Ha viszont nem játszik, más se akarja. Nem tudom, mi a fenét lehetne kezdeni. Egy sérülésre kell várnunk, amikor valakinek valahol pótlásként ő jut eszébe?
Nem egy világklasszis, de játék intelligencia, fizikai erő meg egy kis tudás az van. Kpra 4./5. embernek megfelelo szerintem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.28. 10:30:38

Gomes komoly probléma. Mostanáig volt iránta érdeklődés, ami reális is, mert máshol elég jó játékos válhatna belőle. A vezetőink visszautasították ezeket a legalábbis szóbeli lehetőségeket előbb azért, hogy bizonyítsák, nem csináltak vele rossz üzletet, később azért, mert kevesellették az árat. Úgy gondolták, lesz az több is, ha látszik, hogy nem akarnak szabadulni tőle. Most viszont elapadtak az ajánlatok és egyre kevésbé fér a csapatba. Ha viszont nem játszik, más se akarja. Nem tudom, mi a fenét lehetne kezdeni. Egy sérülésre kell várnunk, amikor valakinek valahol pótlásként ő jut eszébe?
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.01.22. 13:59:19

crixus írta:https://www.youtube.com/watch?v=3KW8aCbLaZI
Meg lehet nézni mit nyújtott tegnap. Összesen 2 olyan passzra volt képes ami előre ment. Egyébként oldalpassz vagy hátraadás vagy labdavesztés. És ez a videó elég szubjektív a palival szemben mert a rossz megoldásainak egy része "érdekes módon" nem került bele (pl. amikor elesett a labdában majd eladta a meccs elején vagy 1-2 eladott labda a 2. félidőből).
Nem látok olyan dolgokat tőle, amiket pl Samper vagy Alena ne tudna hasonló módon megoldani. Az oké, hogy egyikük sem kezdő szint még, de mindkét saját nevelésű játékosunkban több van, mint ebben a vakegér tankban. :roll:
A meccsen ugyan kevésbé érzékeltem, de a videó alapján nem tűnik kiugróan gyengének a teljesítménye. Többnyire megjátszható, ami pozitívum egy letámadó ellenfél ellen. A labdákat jól fedezi, megtartja, erős felépítése miatt nem könnyen borítják fel. A passzpontosságán van mit javítani, főleg az előrejátékban, de szvsz neki elsősorban nem is ez volt a feladata. Ő stabilitást kell adjon a csapatnak Alba felfutásainál, illetve a labdakihozataloknál a labdatartást-továbbjátszást kell megoldania. A lefordulások láthatóan nem lesznek az erőssége, ahhoz túl darabos, lassú a mozgása. Érezhetően görcsöl is a látszólag gyengébb teljesítményei miatt, néhány gól-gólpassz biztosan jót tenne a játékának. Egy ilyen meccsen tökéletes megoldás, ahol az ellenfél erejét kell fokozatosan felőrölni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.22. 13:44:49

Chino írta:jövőre egy Coutinho-Rakitic-Busquets-Dembelé "gálaközéppályát" tippelek
Off: Ezzel teljesen egyetértek. Furcsa is volt nekem, hogy sokan Dembélé és Coutinho beépítésével azt gondolják, hogy automatikusan visszaáll a 4-3-3. Szerintem Valverdének esze ágában sincs dobni a 4-4-2-őt, és amikor Dembélé beállt arra a pár meccsre most januárban, ő is jobb szélsőkp.-t játszott.

On: Deu-Denis-Vidal-Gomes-Rafinha, ők ugye a "kegyvesztettek". Ők mindannyian nem lesznek a közeljövőben elpasszolva, és én is Gomest tartanám meg a kompániából. Deulofeu akar, gyors, de a 16-oson belül nulla. Denis tud szép dolgokat néha, de testileg olyan gyenge, hogy haszontalan. Emellett nagyon hangulatember, rapdószikusan teljesít, igazi művészlélek. Vidal a sérülését követően nem tudott semmit felmutatni. Rafinha Denishez hasonlóan technikás, de sérülékeny. Gomesnél technikásabb Denis és Rafinha, de a portugál kiegyensúlyozottan, konzisztensen hozza azt a semmit, amit tud. Így Valverde tudja, hogy mikor és mire lehet őt használni, meg tudja tervezni, hogy milyen meccseken kaphat ő szerepet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.22. 13:05:18

barca0417 írta:Mindenképpen túl kéne adni rajta, amíg piacképes, mert tényleg más csapatnál akár egy Juvénál is, még lehet kulcsember. De ide nagyon nem passzol.
Ha reálisabban gondolkozunk az alábbi Verratti csere, nyilván nem lehetséges, de pl Seri-re simán el lehetne cserélni. Nem csak úgy hogy 1vs1 ben a Nice-el, hanem hogy őt hozni a helyére a keretbe.
A piacképesség próbája az, hogy jelentkezik-e érte valaki és leperkál-e minimum 30 milliót.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.01.22. 13:00:34

Mindenképpen túl kéne adni rajta, amíg piacképes, mert tényleg más csapatnál akár egy Juvénál is, még lehet kulcsember. De ide nagyon nem passzol.
Ha reálisabban gondolkozunk az alábbi Verratti csere, nyilván nem lehetséges, de pl Seri-re simán el lehetne cserélni. Nem csak úgy hogy 1vs1 ben a Nice-el, hanem hogy őt hozni a helyére a keretbe.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 12:59:58

Chino írta: .
Azt, hogy jobb lett volna-e ha Albáé az egész szél egy 5-0 után meghagyom az edzőnek :D
A jelenlegi Gomest nyilván nem raknám be én se a kezdőbe mondjuk egy Chelsea ellen (hacsak nem vagyunk nagyon rászorulva), de amint mondtam, szerintem érezhető a fejlődés, Valverde tudja, hogy mit akar kezdeni vele.
A Denis-Gomes-Deu-Vidal csapatot kizártnak tartom, hogy az egészet el tudnánk passzolni, egy (és remélem csak egy) biztosan marad, az nálam Gomes lenne.

Akkor érteném ezt az elpazarolja a legjobb éveit dumát, ha mondjuk Deulofeu mennyiségű játékpercet kapna, de nyilván nem ez a helyzet. Itt van a világ egyik, hanem A legjobb klubjában, "fejlődget", kapja a lehetőséget, számít rá az edző.

Én tartom, hogy több van benne, egy kölcsönön mondjuk elgondolkodnék, de véglegesen én még nem passzolnám el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2018.01.22. 13:08:01-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.22. 11:57:38

davi10 írta: Nyilvánvaló, hogy Valverde számít rá, róla nem is nagyon hallani, hogy menne télen.
Egyáltalán nem nagy szám a pali ezt aláírom, de messze nem akkora tragédia. Sokszor tudja megtartani a labdát és helyenként egész szépen összejátszottak Albával, a kapu előtt pedig sikeresen lefoglalt 1-2 védőt.
1 félidő alatt többet mutatott a srác, mint Denis az utolsó 5 meccsén összesen.

Alena nem való bajnokin a kezdőbe (egyelőre), amíg nincs zsebben a bajnokság. Az Espanol ellen se remekelt, ezért én is jobban örültem volna egy alacsonyabb osztályú ellenfélnek a kupában, nagy falat ez neki, egyedül nem tudta felrázni a csapatot.

Az meg, hogy nem keresi a kitörési lehetőséget: Én pont azt olvastam, hogy megkérte a vezetést, hogy engedjék el, akár kölcsönbe is, mert játszani szeretne, de Valverde számít rá.
A pali látszólag hajt és fejlődik, és mindent csinál, csak nem a padon senyved. Főleg ha Rafinha és Vidal után Deut és Denist is el tudjuk passzolni. Akkor rossz hírem lesz, mert ha kezdeni nem is fog, akkor is valószínűleg Ő fog beszállni a padról.
Nem tudom ez a lefoglalt 1-2 védőt helyett jobb lett volna, ha inkább Alba fel-le tudott volna futkározni, labdát tartani, amennyire ő tette az minimum szint bárkitől a jelenlegi Barcaban. Csereként pedig szintén felesleges. Egyszer sem tudott beállva pluszt, lendületet adni a csapatnak és stabilitásban is Paulinho legalább annyit tud adni. Az, hogy az Espanol ellen nem remekelt Alena és nem tudta felrázni a csapatot nem hiszem, hogy mérvadó lenne. Még Messi sem volt képes rá, ráadásul senki nem a kezdőbe várná.
De visszatérve Gomesre, mint kezdőre. Jelenleg van még Paulinho, Rakitic, Ini, Cou és úgy tűnik Dembelé is ott fog játszani. Denist most direkt nem említettem plusz még SR. Még, ha Coutinhot és Init is egy posztra vesszük, akkor is van választás, sőt jobb is bőven, még a 4-4-2-re is. 6 ember plusz Busi. Valverde pedig amúgy is szűkíteni szeretne a kereten. Egy Denis-Gomes-Deu-Vidal távozó kvartettel, meg lennénk minőségben és mennyiségben egyaránt. Arra, hogy pár meccsen esetleg szükséges lenne sérülés esetén pihentetni luxus. Akkor már lehetne Alenara is számítani. jövőre egy Coutinho-Rakitic-Busquets-Dembelé "gálaközéppályát" tippelek, ahol cserék lehetnek Paulinho, ini, SR és ha kell jó lenne Alena. Legalábbis jó lenne.
Én Rafinha elengedését emiatt nem favorizáltam annyira, mert minőségben bőven Gomes felett van itt, és nagyon mobilis.

De leginkább tényleg az a legfőbb tényező, hogy ilyen fiatalon 5.-6. játékosnak lenni neki sem lehet jó. Egy olasz csapatban, akár még egy Juveban is kezdő, stabil, elsőszámú csere lehetne és nem "vesztegetné" el a legjobb éveit 800, max. 1000 percért, még ha jobb is a fizu. Így a válogatottól is messzebb kerül.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.22. 11:53:50

https://www.youtube.com/watch?v=3KW8aCbLaZI
Meg lehet nézni mit nyújtott tegnap. Összesen 2 olyan passzra volt képes ami előre ment. Egyébként oldalpassz vagy hátraadás vagy labdavesztés. És ez a videó elég szubjektív a palival szemben mert a rossz megoldásainak egy része "érdekes módon" nem került bele (pl. amikor elesett a labdában majd eladta a meccs elején vagy 1-2 eladott labda a 2. félidőből).
Nem látok olyan dolgokat tőle, amiket pl Samper vagy Alena ne tudna hasonló módon megoldani. Az oké, hogy egyikük sem kezdő szint még, de mindkét saját nevelésű játékosunkban több van, mint ebben a vakegér tankban. :roll:
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 11:38:11

davi10 írta:
Csereembernek és alkalmi kezdőnék abszolút rendben van a csávó, legalább addig, amíg Alena kicsit beérik. Persze azért más típusú játékosok, majd az edzőbá eldönti.

Illetve ha Valverde alatt tud tovább fejlődni, akkor talán egy ilyen Paulinho-féle melós játékossá érhet, ha a brazil már nem bírja.
Nem vagyok Gomes, de én biztos inkább választanám azt, hogy egy kisebb csapatban legyek király, mint epizódszereplő a Barcában, de ez lehet az én elfuserált gondolkodásom.

Paulinhóig még sok babot meg kell ennie Gomesnek, gyanítom, hogy idáig nem fog Ő itt eljutni.

A többivel egyetértek!
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 11:21:07

Primitive írta:
Az kétségtelen, hogy Alena nem kezdő szint, de ezt nem is írtam. Viszont ha megkapná Gomes perceit lehet, hogy egy jobb dolog sülne ki belőle.

Kezdőbe kevés, azt hiszem ebben egyetérthetünk, csereként pedig nem képes lökést adni a csapatnak. Túl fiatal ahhoz, hogy legjobb éveit beugrósként hagyja nálunk elvesztegetni, főleg úgy, hogy lenne olyan csapat, ahol reális eséllyel ott lehetne a húzóemberek között, és még trófeákért is mehetne.
Erre a kettőre reagálnék:
Ilyenkor amikor minden középpályásunk sérült, akkor inkább Gomes kezdjen, mint Alena.

Csereembernek és alkalmi kezdőnék abszolút rendben van a csávó, legalább addig, amíg Alena kicsit beérik. Persze azért más típusú játékosok, majd az edzőbá eldönti.

Illetve ha Valverde alatt tud tovább fejlődni, akkor talán egy ilyen Paulinho-féle melós játékossá érhet, ha a brazil már nem bírja.

Lényeg a lényeg: A Vidal, Denis, Deu, Gomes sorból én inkább őt tartanám meg, mint bármelyik másik jómadarat. Márpedig szerintem kiegészítőnek az egyikükre szükség lesz. Se többre, se kevesebbre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 11:09:01

davi10 írta: Nyilvánvaló, hogy Valverde számít rá, róla nem is nagyon hallani, hogy menne télen.
Egyáltalán nem nagy szám a pali ezt aláírom, de messze nem akkora tragédia. Sokszor tudja megtartani a labdát és helyenként egész szépen összejátszottak Albával, a kapu előtt pedig sikeresen lefoglalt 1-2 védőt.
1 félidő alatt többet mutatott a srác, mint Denis az utolsó 5 meccsén összesen.

Alena nem való bajnokin a kezdőbe (egyelőre), amíg nincs zsebben a bajnokság. Az Espanol ellen se remekelt, ezért én is jobban örültem volna egy alacsonyabb osztályú ellenfélnek a kupában, nagy falat ez neki, egyedül nem tudta felrázni a csapatot.

Az meg, hogy nem keresi a kitörési lehetőséget: Én pont azt olvastam, hogy megkérte a vezetést, hogy engedjék el, akár kölcsönbe is, mert játszani szeretne, de Valverde számít rá.
A pali látszólag hajt és fejlődik, és mindent csinál, csak nem a padon senyved. Főleg ha Rafinha és Vidal után Deut és Denist is el tudjuk passzolni. Akkor rossz hírem lesz, mert ha kezdeni nem is fog, akkor is valószínűleg Ő fog beszállni a padról.
Én pont arról beszélek, hogy az, hogy nem rossz, relatív. Denishez képest nem rossz, ezt aláírom, de ne Ő legyen már a referencia. Az nálam nonszensz, hogy ha meg tudja tartani a labdát, és megcsinál meccsenként egy kényszerítőt a társsal, és azt mondjuk rá, hogy jó, akkor megette a fene. A kapu előtt meg azon a poszton ha Denis van, Ő is lefoglal egy védőt, szabadon nem fogják hagyni nyilván.

Az kétségtelen, hogy Alena nem kezdő szint, de ezt nem is írtam. Viszont ha megkapná Gomes perceit lehet, hogy egy jobb dolog sülne ki belőle.

A padon senyved dolgot úgy értem, hogy kár a padon ülnie, ha máshol esetleg kezdő is lehetne, és akár húzóember is.

Arra, hogy brusztoljon, eredményt tartson, teljesen jó, ezt aláírom. De ha egyszer mennünk kell az eredmény után, és őt hozzuk be csereként, akkor fogok csak sírni igazán.

Kezdőbe kevés, azt hiszem ebben egyetérthetünk, csereként pedig nem képes lökést adni a csapatnak. Túl fiatal ahhoz, hogy legjobb éveit beugrósként hagyja nálunk elvesztegetni, főleg úgy, hogy lenne olyan csapat, ahol reális eséllyel ott lehetne a húzóemberek között, és még trófeákért is mehetne.

Becsületes hozzáállás a részéről, hogy megpróbálja, de előbb-utóbb neki is el kell majd dönteni, hogy mit akar: epizódszerepeket kapni a világ egyik legjobb csapatában, vagy másik csapatban húzóember lenni, és kellő megbecsülést kapni.
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.22. 10:37:05

zola8787 írta:
Fecooo írta:Épelméjű ember ilyen kérdést nem tesz fel... szóval már a felvetés is a szokásos baromság... :roll:
Itt az lenne a kérdés, hogy az araboknak ez miért lenne jó üzlet :D Vicces az ilyen, jó páran csak a mi oldalunkat nézik, a másik oldalba bele sem gondolnak.
Mondjuk ez Samper részéről - nem csak a mondatrészt tekintve - nem erről szól amit itt írtok, hanem arról, hogy annak ellenére, hogy Gomest lecserélné szinte mindenki jelenleg, a srácot nem szabad bagóért eladni. Amiben igaza is van, mert annak ellenére, hogy egy olyan rendszerben nem teljesít jól, amibe a középpályásoktól a kreativitás és az ösztön elvárt, tényleg nem egy falábú gyerek, és még sokra is viheti máshol. Csak nem passzol a csapat és a játékos stílusa, láttunk már rá példát.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 10:34:22

Primitive írta: Az, hogy csereként itt van és elbohóckodik, azt még meg is érteném. De aggályokat vet fel bennem mindkét oldalról a dolog. Ha már nem kezdő szint -már pedig az elmúlt szezon/ok erre engednek következtetni -, akkor inkább erőltetném, próbálgatnám a saját nevelésű játékosainkat. Beugrósnak jöjjenek a 'kicsik', próbálkozzanak. Kapásból ott van Alena, aki azt hiszem sokat fejlődhetne, ha őt erőltetnénk Gomes helyett. A másik oldal meg maga a játékos. Nem érzi, hogy kevés ide, nem mondta még neki senki? Sosem értettem azokat a játékosokat, akik erejük teljében bevállalják azt, hogy a padon senyvednek. (Arda más példa, őt nagyjából megértem, megcsinálta a nagy szerződést, ő már nem akar nagyot robbantani, neki már a pénz kell) 24 évesen miért nem keresi a kitörési lehetőséget?! Értem, hogy szuper preferencia itt játszani, de egy idő után biztosan felteszem magamba a kérdést, hogy elég vagyok e én ide?! Legjobb éveit pocsékolja el a padon, pedig meggyőződésem, hogy egy bármelyik ligában egy felsőházi csapatban stabil helye lehetne, és onnan is lehet tovább. Egy nem ennyire a technikára épülő ligában szerintem lehetne nagyon jó!
Nyílván nem én vagyok a helyében, de biztosan keresném annak a lehetőségét, hogy egy stabil háttérrel rendelkező csapatba igazoljak, ami hazájában harcol a bajnokságért, és viszonylag stabil induló a nemzetközi porondon is. (angol/olasz liga)
Nyilvánvaló, hogy Valverde számít rá, róla nem is nagyon hallani, hogy menne télen.
Egyáltalán nem nagy szám a pali ezt aláírom, de messze nem akkora tragédia. Sokszor tudja megtartani a labdát és helyenként egész szépen összejátszottak Albával, a kapu előtt pedig sikeresen lefoglalt 1-2 védőt.
1 félidő alatt többet mutatott a srác, mint Denis az utolsó 5 meccsén összesen.

Alena nem való bajnokin a kezdőbe (egyelőre), amíg nincs zsebben a bajnokság. Az Espanol ellen se remekelt, ezért én is jobban örültem volna egy alacsonyabb osztályú ellenfélnek a kupában, nagy falat ez neki, egyedül nem tudta felrázni a csapatot.

Az meg, hogy nem keresi a kitörési lehetőséget: Én pont azt olvastam, hogy megkérte a vezetést, hogy engedjék el, akár kölcsönbe is, mert játszani szeretne, de Valverde számít rá.
A pali látszólag hajt és fejlődik, és mindent csinál, csak nem a padon senyved. Főleg ha Rafinha és Vidal után Deut és Denist is el tudjuk passzolni. Akkor rossz hírem lesz, mert ha kezdeni nem is fog, akkor is valószínűleg Ő fog beszállni a padról.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.22. 10:30:21

Én nem gondolom,hogy a következő szezonban még itt lesz,nyilván akar játszani folyamatosan. Ha vége lenne a sérüléseknek,akkor a bal oldalon ott van Ini és Cou,a jobboson meg vagy Rakitic,vagy Robi,vagy majd Dembelé is bejön elé,azokkal a 15 percekkel meg nem gondolom hogy elégedett lenne,főleg,hogy még mindig itt van Denis is. Amúgy egy 30-40-ért simán elvinné szerintem valamelyik angol csapat,annyit meg a mai árak mellett bőven ér.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.22. 10:27:32

Cestus írta:Samper arra gondolt szerintem, hogy Gomest senki sem várja a kezdőbe, és adott esetben le is cserélnénk egy kezdő szintű játékosra. Viszont bármennyire is irritált az előző szezonban (és kicsit most is) sokakat és engem is, az elismerendő, hogy Valverde alatt igenis fejlődik. A kezdőbe senki sem várja, de egy megbízható csere szintet (mint pl. Digne, Paco) még elérhet. Nem mondom, hogy a legjobbak vagy a húzóemberek között volt tegnap, de nekem tetszett, hogy az első félidőt végigbunyózta, nem csak a szokásos langyos semmit láthattuk. Ha Valverde kiismeri az erősségeit, még játszhat csereként hasznosan.
Igen, arra gondoltam, hogy ha valaki alkalmas cserének, akkor nem kell forszírozni áron alul a megszabadulást tőle. Ha neki ez kevés vagy egy másik csapat használni tudná, akkor fizesse meg kb. azt az árat, amennyibe nekünk került.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.22. 10:09:46

Cestus írta:Samper arra gondolt szerintem, hogy Gomest senki sem várja a kezdőbe, és adott esetben le is cserélnénk egy kezdő szintű játékosra. Viszont bármennyire is irritált az előző szezonban (és kicsit most is) sokakat és engem is, az elismerendő, hogy Valverde alatt igenis fejlődik. A kezdőbe senki sem várja, de egy megbízható csere szintet (mint pl. Digne, Paco) még elérhet. Nem mondom, hogy a legjobbak vagy a húzóemberek között volt tegnap, de nekem tetszett, hogy az első félidőt végigbunyózta, nem csak a szokásos langyos semmit láthattuk. Ha Valverde kiismeri az erősségeit, még játszhat csereként hasznosan.
Az, hogy csereként itt van és elbohóckodik, azt még meg is érteném. De aggályokat vet fel bennem mindkét oldalról a dolog. Ha már nem kezdő szint -már pedig az elmúlt szezon/ok erre engednek következtetni -, akkor inkább erőltetném, próbálgatnám a saját nevelésű játékosainkat. Beugrósnak jöjjenek a 'kicsik', próbálkozzanak. Kapásból ott van Alena, aki azt hiszem sokat fejlődhetne, ha őt erőltetnénk Gomes helyett. A másik oldal meg maga a játékos. Nem érzi, hogy kevés ide, nem mondta még neki senki? Sosem értettem azokat a játékosokat, akik erejük teljében bevállalják azt, hogy a padon senyvednek. (Arda más példa, őt nagyjából megértem, megcsinálta a nagy szerződést, ő már nem akar nagyot robbantani, neki már a pénz kell) 24 évesen miért nem keresi a kitörési lehetőséget?! Értem, hogy szuper preferencia itt játszani, de egy idő után biztosan felteszem magamba a kérdést, hogy elég vagyok e én ide?! Legjobb éveit pocsékolja el a padon, pedig meggyőződésem, hogy egy bármelyik ligában egy felsőházi csapatban stabil helye lehetne, és onnan is lehet tovább. Egy nem ennyire a technikára épülő ligában szerintem lehetne nagyon jó!
Nyílván nem én vagyok a helyében, de biztosan keresném annak a lehetőségét, hogy egy stabil háttérrel rendelkező csapatba igazoljak, ami hazájában harcol a bajnokságért, és viszonylag stabil induló a nemzetközi porondon is. (angol/olasz liga)
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.22. 09:05:49

Samper arra gondolt szerintem, hogy Gomest senki sem várja a kezdőbe, és adott esetben le is cserélnénk egy kezdő szintű játékosra. Viszont bármennyire is irritált az előző szezonban (és kicsit most is) sokakat és engem is, az elismerendő, hogy Valverde alatt igenis fejlődik. A kezdőbe senki sem várja, de egy megbízható csere szintet (mint pl. Digne, Paco) még elérhet. Nem mondom, hogy a legjobbak vagy a húzóemberek között volt tegnap, de nekem tetszett, hogy az első félidőt végigbunyózta, nem csak a szokásos langyos semmit láthattuk. Ha Valverde kiismeri az erősségeit, még játszhat csereként hasznosan.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.22. 09:02:27

Normandia írta:
crixus írta:Az, hogy Gomes nem volt rossz az elég relativ. A középpályánkról ma is ő volt a leggyengébb láncszem. Roberto, Busquets és Rakitic is jobbak voltak ma nála a meccs egészét nézve. Egy jól muzsikáló csapatban pedig könnyebb elfogadhatóan teljesíteni. Mert a mai teljesítménye elfogadható volt, de ennyi.
Én becsülöm, hogy akar, de a képességei alapján baromira nem ide való. Összjátékban, passzpontosságban, helyezkedésben nulla a többiekhez képest (megjegyzem nem más csapatok más játékosaihoz, megye 2-es csapatokhoz, hanem a Barcelona-hoz képest - megkockáztatva, hogy pl. egy Arsenal vagy Tottenham jól járna vele, ahogy egy Napoli vagy egy Inter is, de pl a Real-ban sem hiszem, hogy tudna érvényesülni ilyen gyenge technikai tudással).
Nem kérdés, hogy a nyáron a Deulofeu-Vidal-Denis trió mellett neki is mennie kellene. Az pedig megint más kérdés, ha Robert Fernandez ego-kérdést csinál belőle amiatt, hogy csillió euróért vettük és így csakis csillióért adjuk el. Épeszű igazolásokért felelős menedzser 20 milliót sem ad érte. Esetleg a kínaiak. :lol:
Szerintem meg Kimiondottan jó volt az első félidőben. Amikor nem jogos a kritika, akkor ne kritizáljuk. Korrekt meccset hozott le, még ha nem is egy Ini, de őt, ha kell, ha nem kötelező fikázni. :D
Leszögezem nem utálom a gyereket vagy hasonló, mert látszik, hogy azért akar, ha nem is szántja fel a pályát, de nem csak teng-leng a pályán.
Viszont! Ez a kimondottan jó meccs is kb. annyit jelent, hogy lehozza egy gyenge mérkőzést kifogott Rakitic teljesítményét. Maximum. Annyi támadás elhalt rajta, hogy az szörnyű. Ez az aktivitás is igazából abból adódott, hogy azon az oldalon nagyobb területet engedett a Betis, nem véletlen, hogy Suarez is fickándozhatott sokszor és a góljain kívül is sokat tett hozzá a játékhoz. El is gondolkodtam, hogy ha egy Coutinho szaladgálna most ott milyen lenne a játék. Ráadásul Albanak így sokkal kevesebb területe maradt, ami nagy hátrány, mert idén iszonyat sokat profitálunk a felfutásaiból. Nem véletlen mondta, hogy ő "örül" Neymar távozásának, mert így szabadabban játszhat. Viszont Gomes rendre "beragadt" előtte. Az első félidőben is volt két ígéretes kontránk, amikor nagy területe volt a portugálnak, de 2-3 méteres hátrányból is utolérték, az egyiknek szerelés volt a vége, a másiknál pedig majdnem átesett a labdán, aztán visszagurította Businak. Ez most csak két kiemelt példa volt, de a kis területen való, kombinatív játékra alkalmatlan egy normális kényszerítőt is csak nagyon ritkán képes megcsinálni, azt pedig egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány 1 vs1-et oldott meg barcelonai pályafutása alatt.
Denisben legalább van valami fantázia, képes váratlan dolgokra, még ha összességében rengetegszer választ rossz megoldást.

Nem bántani akarom a srácot, de ő még cserének is kevés ide. Nem rossz képességű játékos, de nem tudom, hogy fejben vagy fizikailag lassabb-e. Egy Interben vagy hasonló csapatban szerintem egyáltalán nem lenne rossz, de ez a szint, főleg a játékrendszer neki magas.

Még egyszer nem a személyével van problémám, szerintem senki nem mondhatja, hogy ellenszenves lenne, és nem tartozom azokhoz akik divatból szidják, de ide több, mint alkalmatlan.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.01.22. 08:58:29

Fecooo írta:
Samper írta:Elcserélnénk-e Andre Gomest Verrattira jókora ráfizetéssel? Gondolom mindenki igennel válaszol ilyesfajta kérdésre...
Épelméjű ember ilyen kérdést nem tesz fel... szóval már a felvetés is a szokásos baromság... :roll:
Itt az lenne a kérdés, hogy az araboknak ez miért lenne jó üzlet :D Vicces az ilyen, jó páran csak a mi oldalunkat nézik, a másik oldalba bele sem gondolnak.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.22. 08:33:11

Elcserélnénk-e Andre Gomest Verrattira jókora ráfizetéssel? Gondolom mindenki igennel válaszol ilyesfajta kérdésre akár egy másik Verratti kvalitású 25 év alatti középpályás esetében is. Ami nem egyenlő azzal, hogy Gomes teljesen használhatatlan és mélyen áron alul is meg kellene szabadulni tőle. Gomes jövője szempontjából se szerencsés, ha idén nyárnál tovább a Barcaban marad, de neki is keresni kellene olyan, kedvére való csapatot, amelyik hajlandó rendesen fizetni érte.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.22. 07:27:51

crixus írta:Az, hogy Gomes nem volt rossz az elég relativ. A középpályánkról ma is ő volt a leggyengébb láncszem. Roberto, Busquets és Rakitic is jobbak voltak ma nála a meccs egészét nézve. Egy jól muzsikáló csapatban pedig könnyebb elfogadhatóan teljesíteni. Mert a mai teljesítménye elfogadható volt, de ennyi.
Én becsülöm, hogy akar, de a képességei alapján baromira nem ide való. Összjátékban, passzpontosságban, helyezkedésben nulla a többiekhez képest (megjegyzem nem más csapatok más játékosaihoz, megye 2-es csapatokhoz, hanem a Barcelona-hoz képest - megkockáztatva, hogy pl. egy Arsenal vagy Tottenham jól járna vele, ahogy egy Napoli vagy egy Inter is, de pl a Real-ban sem hiszem, hogy tudna érvényesülni ilyen gyenge technikai tudással).
Nem kérdés, hogy a nyáron a Deulofeu-Vidal-Denis trió mellett neki is mennie kellene. Az pedig megint más kérdés, ha Robert Fernandez ego-kérdést csinál belőle amiatt, hogy csillió euróért vettük és így csakis csillióért adjuk el. Épeszű igazolásokért felelős menedzser 20 milliót sem ad érte. Esetleg a kínaiak. :lol:
Szerintem meg Kimiondottan jó volt az első félidőben. Amikor nem jogos a kritika, akkor ne kritizáljuk. Korrekt meccset hozott le, még ha nem is egy Ini, de őt, ha kell, ha nem kötelező fikázni. :D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2018.01.22. 01:16:39

crixus írta:Az, hogy Gomes nem volt rossz az elég relativ. A középpályánkról ma is ő volt a leggyengébb láncszem. Roberto, Busquets és Rakitic is jobbak voltak ma nála a meccs egészét nézve. Egy jól muzsikáló csapatban pedig könnyebb elfogadhatóan teljesíteni. Mert a mai teljesítménye elfogadható volt, de ennyi.
Én becsülöm, hogy akar, de a képességei alapján baromira nem ide való. Összjátékban, passzpontosságban, helyezkedésben nulla a többiekhez képest (megjegyzem nem más csapatok más játékosaihoz, megye 2-es csapatokhoz, hanem a Barcelona-hoz képest - megkockáztatva, hogy pl. egy Arsenal vagy Tottenham jól járna vele, ahogy egy Napoli vagy egy Inter is, de pl a Real-ban sem hiszem, hogy tudna érvényesülni ilyen gyenge technikai tudással).
Nem kérdés, hogy a nyáron a Deulofeu-Vidal-Denis trió mellett neki is mennie kellene. Az pedig megint más kérdés, ha Robert Fernandez ego-kérdést csinál belőle amiatt, hogy csillió euróért vettük és így csakis csillióért adjuk el. Épeszű igazolásokért felelős menedzser 20 milliót sem ad érte. Esetleg a kínaiak. :lol:
Mai napig nem értem,hogy mit evett LE és a vezetőség amikor eldöntötték,hogy kell nekünk.:D Még az EB-n sem szerepelt kiemelkedően. A kora miatt talán láttak benne fejlődési lehetőséget,de ez kevésnek bizonyult mostanra. Bár megjegyzem,hogy hozzánk ne olyan játékos jöjjön,akinek kell 2-3 év fejlődés, amire megtanul nálunk focizni. Neki egy kisebb csapat kell, ahol nem felállt védelem ellen kell döntést hoznia.Hozzánk mindig is olyan játékos jött,aki készen volt, be tudott állni a sorba és a játékunkba betanulva segíteni a csapatot és egy minimálisat fejlődni,hogy kihozza a maximumot magából, vagy mehetett isten hírével és Gomesen nem látszik a fejlődés, alaptudás hiányában szerintem. :(
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.22. 00:07:58

Az, hogy Gomes nem volt rossz az elég relativ. A középpályánkról ma is ő volt a leggyengébb láncszem. Roberto, Busquets és Rakitic is jobbak voltak ma nála a meccs egészét nézve. Egy jól muzsikáló csapatban pedig könnyebb elfogadhatóan teljesíteni. Mert a mai teljesítménye elfogadható volt, de ennyi.
Én becsülöm, hogy akar, de a képességei alapján baromira nem ide való. Összjátékban, passzpontosságban, helyezkedésben nulla a többiekhez képest (megjegyzem nem más csapatok más játékosaihoz, megye 2-es csapatokhoz, hanem a Barcelona-hoz képest - megkockáztatva, hogy pl. egy Arsenal vagy Tottenham jól járna vele, ahogy egy Napoli vagy egy Inter is, de pl a Real-ban sem hiszem, hogy tudna érvényesülni ilyen gyenge technikai tudással).
Nem kérdés, hogy a nyáron a Deulofeu-Vidal-Denis trió mellett neki is mennie kellene. Az pedig megint más kérdés, ha Robert Fernandez ego-kérdést csinál belőle amiatt, hogy csillió euróért vettük és így csakis csillióért adjuk el. Épeszű igazolásokért felelős menedzser 20 milliót sem ad érte. Esetleg a kínaiak. :lol:
Lezárt