Vitafórum

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2007.12.17. 18:00:21

Ha ez itt a jelentkezés rendezett módja, akkor énisénis. :)

Amúgy tényleg mik a játékszabályok?
Felvétel módja érdekes számomra is. Most ha 10 emberből van 1, aki ellene szavaz az újarcnak, akkor nem léphet be? akkor ahogy haladunk előre az időben egyre nehezebb lesz a bekerülés. :) De felvetődött még bennem pár kérdés. Lesz vmi hivatalos tájékoztató e fórum belépésének kritériumairól, és használatáról? :oops:
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2007.12.17. 17:52:47

Én is,természetesen. :roll: :oops:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2007.12.17. 17:51:52

Én is jelentkeznék, ha lehet. :roll:
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2007.12.17. 17:50:57

Hát, őő... akkor én is jelentkezem ... :?: :!: Vagyis jelentkezem :!: :twisted: De hogy tudom meg h 'felvettek-e' ? és az hogy melyik topic lesz az amit csak ezek a tagok látogathatnak ? Kösz: Riva
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2007.12.17. 17:43:22

Akkor asszem én most jelentkezek vagy valami ilyesmi..- :roll:

Ne bántsátok már Tamást. Ilyen a stílusa, be kell látni, nélküle kevesebb lenne ez a fórum.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2007.12.17. 13:52:53

Hehe, én már hozzá sem kezdek ezeknek a hszeknek az olvasásához. Azthiszem az ilyen szintű vitákat már kicsit korlátok közé szorítja a forum. Élő szóban kell az ilyeneket megddumálni! Igy mindenki azt olvas ki amit akar magának!


Másrésztt, viszont én jó ötletnek tartanám ezt a dolgot, mert például engem nagyon zavar az, hogy írok egy hozzászólást, vagy ír valaki egy hozzászólást, de esélye sincs sokakanak, akik értelmesen reagálnának, "megtalálni" ezeket, mert két perc mulva teleíródik a topic egy-két szavas értelmetlen hsz-el! Márpedig sokaknak, pl nekem se, nincs idejük kibogozni, hogy melyik hozzászólást érdemes figyelni!
Az alacsony színvonal miatt én jóideig nem is jártam a forumra, aztán volt egy kis tisztogatás, és most ujra jöttem, de már megint azt látom, hogy lesüllyed a nívó! Pedig igen sok jófej ember van itt, akik értelmesen kommunikálnak!
Lehet hogy hülyeségnek tartják majd sokan, de én kiegészíteném a dolgot annyival, hogy korhatáros (mondjuk 14+ minimum) legyen a dolog, mind amellett a kritériumok mellett amit leirtatok.
Én ugy látom, hogy a 14 év alattiak valamiért nem valóak még forumra. Fontoskodnak, azt hiszik hogy hsz gyüjtő verseny, mert valljuk meg nekik ez is játék picit, hogy egy nap ki szól hozzá többet, nekik napról napra változik a hozzáállásuk, és a nézetük, vagy h ki épp a kedvenc! Én is igy voltam vele olyan idős koromban! Nem is voltam forumokon akkoriban (mondjuk leginkább azért nem mert szüleim ugy gondolták, hogy gyerekként még nem a gépet kell egész nap bámulni...)
Elismerem hogy ahülyeség azért nem köthető korhoz, de nem is hülyeségről beszéltem, hanem kicsit árnyaltabb dolgokról!

Remélem senkit nem sértettem meg! Nem irányult konkrét ember ellen sem amit irtam! Nekem ez a véleményem!

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.17. 13:43:17

Perrero írta:Tamás, pár évre eénázhetnél az Antarktiszra, vagy a pingvinekre nem vagy "féltékeny" :?: ha vannak futballgazdasági kérdéseid, azokat ird az offtopikba, és vegyél be egy doboz xanaxot...
Okés, megfogadom a tanácsod, és azonnal indulok. Remélem, még idejében érkezek, és találok jeget, mert a múltkor láttam egy felvételt, amin azt mutatták: hogy vészesen csökken az Északi-sarkot borító jégpáncél területe. Hozok neked egy nyakkendős állatot. OKÉ? :lol: :lol: :lol:
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2007.12.17. 13:43:08

Ez komolyan hihetetlen, ami mostanában itt folyik az Eurobarcán! Elképesztő. Olyan mmélyre süllyedt a fórum színvonala, mint a Titanic. Pontosan ezért találták ki a srácok, hogy nem ártana egy kis szita, mielőtt mindenki odavakkantja a magáét és szétoffolja a topikokat.

Most is aztán qurvára azon volt a hangsúly, hogy melyik spártai harcosnak volt ferde a dárdája és ki állt pelusban Leonidasz szobránál... (én:D)
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2007.12.17. 12:48:08

Szerintem lassan eljutottatok arra szintre, hogy ezeket privátban kellene már lerendezni. A véleményeket ismerjük, a féloldalas ragozások pedig inkább személyre szólóak. Eddig sem volt senkinek problémája a zártkörű oldalakkal, ezután sem hiszem hogy valaki ebbe döglene bele. Sok hűhó semmiért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mypeter 2007.12.17. 13:18:39-kor.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2007.12.17. 12:22:32

Tamás!

Ha már ennyire akarod, igen Te vagy az E ember, de elárulom, hogy a többiek kilétét sem nehéz kitalálni. De nem véletlenül írtam névtelenül. Mert nem személyeskedni akartam, csupán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy olyat úgysem tudunk csinálni, ami mindenkinek megfelel, egyszerűbb lett volna így leírni, de megpróbáltam megmagyarázni, hát fölösleges volt. Hangsúlyozom itt nem a személyeskedésen volt a hangsúly, hanem általánosságról beszéltem, és ennek az általánosításnak egy személyesített esete ez ami most itt folyik. Mert ha nem Te, akkor lett volna valaki más, akinek nem tetszik nem jó nem ez nem az.

Tudod a demokrácia nem tökéletes, de még nem sikerlüt jobbat kitalálni. Ez az idézet nem tőlem van és nem is biztos, hogy pontosan így hangzik, de a lényeg érthető.

Lehet, hogy nem tökéletes, amit most mi csinálunk, de PRÓBÁLUNK VALAMIT CSINÁLNI, ami hátha jó lesz annak aki szeretné, mert nem vagyunk világszépe, hogy a Világbéke megteremtése legyen az életcélunk, csupán a saját magunk szórakoztatására csináljuk. És nem csak ülünk és mindenbe belekötünk. Van valami ötleted?ÍRD le, írj blogot vesd fel x és y topic beindítását, ne csak baszogass mindenkit tudom, hogy az milyen könnyű. Az meg, hogy ha valakivel vitatkozol és mindig előkerül a Te nagyszerű végzettséged nem véletlen. Az nem érv, hogy azért mert ilyen és ilyen papírom van nekem van igazam. Mert a mai világban a [auto_cenzúra] papírjaiddal semmit nem érsz, kimész az ecserire olyan papírokat adnak Neked, amiről még talán nem is hallottál. Ezzel nem a végzettséged szeretném megkérdőjelezni, mert az elsimerésre méltó, de ezt írd a Porté topicba ne ide.Az viszont egyenesen abszurd, hogy hencegsz az ötös magyar érettségiddel néhány órával utána meg ilyenek írsz, hogy "Remélem, jövő vasárnap szétbasszuk az agyukat! Hülye szemétládák!", ezezl a saját szegénységi bizonyítványod állítottad ki. Ha begurulsz olyan vagy, mint egy durcás kisgyerek se hall se lát se semmi, csak mondja a magáét, de ha higgadt vagy, mindenkinek osztod az észt...Van valami mondás borról vízről meg prédikációról, csak nem jut eszembe. de gondolom ki fogsz javítani, mert az nagyon megy Neked.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.17. 11:48:36

Drigo!
Háromszor elolvastam a hsz-odat, igyekezvén objektíven tekinteni a véleményed. Minden objektivitásomat előkapartam, komolyan megerőltettem magamat. Az 'A', a 'B', a 'C', a 'D', ember nem tudom kicsoda, ill. valamelyik gondolom rhynn barátunk. Viszont, bármennyire igyekeztem elvonatkoztatni a betűktől, nem gondolni senkire, minél többször olvastam, annál erősebb lett bennem az érzés, hogy az 'E' ember ÉN vagyok - a feketebárány. Azt gondolom, ehhez túl nagy képzelőerő nem kell, mivel alapvetően én voltam, aki határozott, erőteljes véleményt fogalmaztam meg e kezdeményezéssel kapcsolatban.
Néhány észrevétel tehát a véleményeddel kapcsolatosan:
1. Nem kiváncsiságról van itt szó. Hanem az ELV-ről.
2. A személyes megtámadtatás jogán viszontválasszal élnék: nem tartom magam a "tökéletesség mintapéldányának", nem érzem magam "ki ha ő nem"-nek. Arra sem emlékszem, hogy társaim sarkát tiposva, őket félrelökve kaparnék, hogy bekerülhessek.
3. A tanulság számomra az: hogy nem sikerült - egyelőre - meggyőzni a kezdeményezés demokratikus rendezőelvéről. (és nem azért, mert kötöm az ebet a karóhoz, és olyan fafejű vagyok, hogy csak na)
4. A 'mindenki egyenlő'-elvéhez meg annyit. Ebből szokott kialakulni a káosz, az anarchia, ami végül a kevesek hatalmába torkollik. Lásd a történelem különböző szakaszait. Anno Kr.E. 27-ben, mikor Octavianus császárrá tette a senatus, felruházta különböző címekkel: Augustus divi filius, és ő volt a primus inter pares. A kezdeményezők között ki lesz első az egyenlők között? Mert az egyenlőség szép dolog, csak megvalósíthatatlan, amit a történelem már ezerszer bizonyított.
5. Nem vagyok megsértődve, csak nem látom az objektivitást, a demokratizmust a kezdeményezésben. Biztos, a nehéz felfogásomnak köszönhető :D
Kép
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2007.12.17. 08:35:08

Ha te mondod...
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2007.12.17. 08:21:44

Plusz elindítottam kb. egy éve egy hasonló futballgazdaságos topicot, de le is töröltem, mert azzal, hogy bárki hozzászólhatott, nagyon sokat esett a színvonal.
Én úgy emlékszem, hogy senki nem szólt hozzá, ezért lett törölve. :roll:
in to exile
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2007.12.17. 06:58:13

Először is módosítanék egy kijelentést, nem fogunk majdnem mindenkit felvenni, de szinte mindenkit, aki szerintünk arra érdemes.

Mint az oldal egyik alapítója, kb 98-99 óta az oldalnál vagyok, s ha megnézed, az elmúlt két évben szinte elkerültem a fórumot, mert nem tetszett a hangneme ill. sokak stílusa, hogy mindenbe bele kell kötni, stb.

Ezen a zárt részen (amely nagyon nem különbözik mondjuk a Magyar Barca zárt topictól vagy az admin fórumoktól, lehet normális hangnemben beszélgetni, úgy, hogy mondjuk nincs tele az oldal 2 szavas ("szeritnem is!") stb. hozzászólásokkal.

Plusz elindítottam kb. egy éve egy hasonló futballgazdaságos topicot, de le is töröltem, mert azzal, hogy bárki hozzászólhatott, nagyon sokat esett a színvonal.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2007.12.17. 00:53:34

Tamás, Tamás...

Akkor elkezdeném.

Igaz most írtam le jópár száz karaktert és már kicsit nyűgös vagyok, de mivel vállaltam, hogy elkezdem ezt az egészet és megpróbálom beindítani, így úgy érzem nekem is kell válaszolnom a benned megfogalmazódott kritikákra.

Szóval:

Hogy kicsit oldjam a hangulatot:

A dzsungelben mindenki egyenlő, de vannak akik egyenlőbbek. :twisted:

Az egész bonyodalom abból adódik, hogy az emberek állandóan öregedni szeretnének, vagyis [auto_cenzúra] kiváncsiak.

Az egészből nem lett volna semmi sértődés, ha kicsit türelemmel vagytok még. De ha türelemmel lettetek volna, akkor ez egy tökéletes világ lenne, ami ugye nem igaz.

Nem tudom, hogy mennyire fog menni, de kérlek szépen próbáld meg a következőket nevek nélkül megérteni és nem személyes sértésnek venni.

Szóval kezdődött úgy, hogy A ember kitalált valami réges régen, akkor ez a dolog nem jött be, de ez a dolog már akkor is felkeltette B ember figyelmét. Ez a B ember most előjött azzal az ötlettel, hogy nem lehetne-e újra belevágni abba a bizonyos dologba. Ez történt ma délelőtt, ekkor jött C ember és érdeklődött eme bizonyos dolog után, majd jött mintapolgár D ember és nyugalomra intett, hogy majd ha eljön az ideje, akkor mindenre fényderül. Ezután eljött mindennek az (na nem az egész, csupán a negyed) ideje és jött az infó. Na itt következett be az, aminek a modell szerint be kell következnie, néhányan megpróbáltak jelentkezni erre a dologra. Ám jött az aktuális feketebárány, azaz E ember. Aki egyből el kezd puffogni, mert ha van rajta sapka, akkor az a baj, ha meg nincs, akkor meg természetesen az, és a puffogás alatt azzal traktál mindenkit, hogy márpedig ő a tökeletesség mintapéldánya és ki ha ő nem és próbálja sugallni, azt, hogyha ő nem kerül be, akkot egyáltalán ki kerülhet be (és itt dől meg az elmélete a demokráciáról)???De ezzel semmi gond, ilyen mindig is van. Ez az ilyen modellek lényege, mert valaki megpróbál alkalmazkodni, de valakinek semmi nem jó.

Remélem sikreült leszűrni a tanulságot.

A 10 emberes dologhoz. Ez úgy lett, hogy Rhynn felkért, hogy ha már kitaláltam (spanyol viasz) ezt az egészet, akkor válogassak is hozzá bandát. (És hogy miért kell engedély? Hát kérlek szépen azért, mert elegem van abból, hogyha jönn egy meccsünk, akkor minden második [auto_cenzúra] hsz arról szól, hogy hol lehet neten nézni a meccset és h nekem ez nem jó h nekem az nem jó mikor meg kéne fogni azt a [auto_cenzúra] egeret és lejebb görgetni azt a [auto_cenzúra] oldalt és fenni a fáradtságot és olvasni egy kicsit és minden probléma megoldódna, vagy a problémák az aláírásokkal az összes topicot teleírja a baromságaival kivéve egyet, na kitalálod, hogy melyiket nem?Mivel a seggfejeket nem lehet nick alapján észrevenni, mert nem úgy regel, hogy cuki-aki lust olvasni és baromságokat kérdez, hanem egyszeű mezei névvel és ha már írt egyszer azért nem lehet bannolni, mert megkrédezi ezt, mert ő ilyen ilyenek az odottságai, különbözőek vagyunk de ez engem attól még idegesíthet.Szóval nem tudod kiszűrni a hülyét, de azt meg tudod csinálni, hogy csak az "okosat" engeded be, és ezt akarjuk mi is mert úgy gondolom, hogy ezek komolyabb témák és semmi szükség az ilyenekre ott) Én a következőket találtam ki:
Drigo írta:Ja és attól, hogy én most ilyeneket írok semmivel nem vagyok különb, mint bármelyikőtök. Ebben a fórumban nem lesz hierarchia mindenki egyenlő. Attól, hogy nekem kellett pár nevet felsorolni, akikkel ezután együtt döntünk a további névsorról(akik majd ugyanúgy részt vesznek ezen a procedúrán) minden egyes tagnak belépése után ugyanannyi joga lesz megválogatni a topicba írókat (illetve első sorban nem írokat, én ugyanis azt mondom, hogy mindnekinek adjuk meg az esélyt, aki ebben a témában szeretné elmondani a véleményét, a többség gondolom úgyis képes lesz elfogadni a szabályokat és hszével növelni a színvonalat, de sajnos mindig vannak feketebárányok[és nem csak nálunk...] akiknek valami nem fog tetszeni bármit is csinálunk, na őket kell kiszűrni, mert semmi szükség a fölösleges feszültség keltésre), mint annak, aki már egy napja hete hónapja éve tagja ennek a népes tábornak. Remélem emiatt senki nem fog megsértődni.
Az utolsó mondatomho csak annyit fűznék, hogy Hiú ábránd(Ismerős Zozz?). Látod erről beszéltem nem lehet olyat csinálni, hogy valaki ne kezdjen el ugrálni.

És mégegyszer mondom ez nem a Te személyednek szól, hanem ezzel arra akartam rávilágítani, hogy minden okkal történik. De tudod mit az sem érdekel ha megsértődsz annyira szarom le az egészet. Végre úgy néz ki elindul ez az egész koncentrálok arra és ilyen dolgok miatt nem fogok idegeskedni.



Egyébként annyit kellett volna írnod, hogy érdekel ez az egész ész szeretnél Te is hozzászólni, nem féloldalakat regélni, vagy egyszerűen csak várni az infókat.TÜRELEMMEL!!!

Akit esetleg érdekel ez az egész nyugodtan jelezze vagy itt vagy privátban, ha eljutott odáig, hogy ezt megértse és teljesítse, akkor nagy baj már nem lehet és garantálom, hogy be fog kerülni*(Mert nagyon remélem, hogy csak olyanok jeletkeznek akit tényleg érdekel a dolog, másnak úgyis fölösleges) kivételek max a friss regesekkel kapcsolatban lehet, náluk ajánlatos megvárni a lappangási idő végét.(De amennyiben külön emiatt regisztrált, akkor ez sem lehet akadály)

*természetesen néhány rendkívüli esetben lehet a dolognak más eredmnye, de a kulcs mindneki számára elérhető közelségben van

Tamás mégegyszer remélem, hogy megértetted a hszem lényegét és megint nem azt olvasod ki, hogy mindneki Téged bánt, bár mint említettem engem már az sem nagyon érdekel, de mivel így neveltek és ilyen lettem így próbálok tapintatos lenni, de ez nem mindig sikerül.

Ma jó 10 mindnekinek. (Hogy miért jó 10?Hát jó 8 +áfa, nem saját de nagyon tetszik) :lol:
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2007.12.17. 00:21:20

Homér írta: Szerintem nagyjából mindenkit be fogunk venni, ez nem valami elitista csoportosulás, de lehet, hogy kell hozzá pár nap. (egyenlőre még el sem indult)
Ez alapján mi értelme van elkészíteni? Amennyiben, amolyan offtopic jellege lenne, akor miért nem megfelelő hely ennek az Offtopic, vagy ha olyan "különleges" témák indulnának el rajta, akkor egy új rovatot kell ezeknek a kis esszéknek készíteni.
Szerintem.
VargaTamáshoz hasonlóan én sem értem ezt a kezdeményezést.

Szerk: Előbb kezdtem el írni ezt a hsz-t, mint barca99, így az érveit később láttam meg. Ez alapján, azaz a pimaszkodó, konfliktuskeltő reálosok kiszűrésére jó megoldás volna. Igaz, ki is lehet törölni a moderátoroknak ezeket. :wink: :D
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.12.17. 00:17:34

Érdekesen látod a dolgokat Tamás... :D

Nem kell itt mindent teljesen komolyan venni, pl. a te általad "elviselhetetlen IQ betyár 'madridisták'" (nehogy minden madridista magára vegye) nem kapnak engedélyt. Azért azt gondolom belátod Te is, hogy kell egy bizonyos "rutin", amikor az ember túllát dolgokon, ezért "értelmesebben" tud hozzászólni dolgokhoz (nem feltétlenül korra kell itt gondolni). Na, oda azok a userek fognak járni. :) Szerintem. :P Sokkal "családiasabb" lesz ott a légkör, mint a fórum bármely más topicjába, és félidőben még Egri Viktor sem tud majd onnan idézni. :D

Te pedig lefested az a rémképet, hogy kialakul egy klikkesedés, lesz egy elit csoport holott - feltéve, ha jól értelmeztem rhynn szavait - erről szó sincs.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.16. 23:28:14

Előrebocsátom: kb. érzem, mik lesznek a reakciók a mostani hsz-emre. Elég sokat gondolkodtam ma, hogy leírjam-e, mit gondolok erről a kezdeményezésről.
A nap folyamán már a véleményem alapjait megismerhettétek. A szabadságra oly kényes gondolatvilágommal és világlátásommal merőben ellenkezik ez a kezdeményezés. Ez úgy hangzik/látszik, mint egy elitista képződmény, ahova csak az arra érdemesek kapnak bebocsátást - szigorúan demokratikus alapokon. Csak ez a demokráciafelfogás egyet jelent - számomra - a népi demokráciák 'demokrácia-felfogásával', mint ahogy azt már kifejtettem délelőtt. A 'legdemokratikusabb' rendezőelve ennek az elitklubnak a maiores-elv. Azaz: vagyok én, rhynn, meg pár arra érdemes, kiválasztott személy, akik eldöntjük, hogy kik vannak velünk egy szinten, hogy a mi magasröptű, mélyenszántó gondolatainkat megismerhessék, azokkal vitatkozhassanak, vagy estleg beleszóljanak. Majd mi öten, tízen vagy mittudomén hányan kiszelektáljuk a 'férgesét', nehogy már a pórnép megismerhesse a véleményünket, adott témáról. Mi elbeszélgetünk az élet fontos dolgairól, mi magasan iskolázott, világot látott, érdemesült magasabbrendűek.
De! Mik a kiválasztás szempontjai? Kék szemű lehet csak? Ballábas? Barna hajú? Tíz diplomával rendelkező? Négy elemivel bíró? Kancsal? Netán kisebbrendűséggel megáldott személy?
S, egyáltalán: kik határozzák meg? Mik a játékszabályok? Mi az alapvető rendezőelv? Elég kérnünk a felvételünket, vagy térdre kell ereszkednünk, netán négykézláb kell csúszni-másznunk?
Azt gondolom, hogy ez a demokratikus elveket alapjaiban nélkülöző kezdeményezés nem szól másról, mint a kirekesztésről, ill. az arra való törekvésről. Akinek ez okés, uccu neki, hajrá! Köszönöm, de én ebből nem kérek! Elveimmel, gondolatvilágommal teljes mértékben összeegyeztethetelen. Sőt, továbbmegyek: engem mélységesen felháborít ezen kezdeményezés. Még akkoris, ha teljesen magamra maradok, teljesen egyedül maradok. Ez olyan, mint a szabadkőműves páholyok, ott kellenek támogató tagok, aminek alapján eldöntik a belépésre váró személy alkalmasságát. Még a gondolat is sértő, bántó. Az emberi szabadságjogok legalapvetőbb téziseit tiporja sárba a felvetés.
Ez az én egyéni, szubjektív véleményem. Lehet ezen felháborodni, lehet engem szidni, ki lehet oktatni. Vagy, meg lehet próbálni meggyőzni arról, hogy a felvetéseim tévesek, helytelenek.
De egyet ne tévesszetek szem elől: A VÉLEMÉNY SZABAD. Ennek jogát elvitatni, senkinek se áll módjában, jogában.
Ja, és ez nem személyes támadás akart lenni, még mielőtt ebbe az irányba mennétek el.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2007.12.16. 13:34:24

Irány az offtopic!!!! Ha feltétlen folytatni kell... :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
zozinho
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.03.11. 12:46:12
Tartózkodási hely: Debrecen/Budapest

2007.12.16. 12:59:07

"Csak egy gond van: a tribunus nem volt tagja a senatusnak, tehát a senatus nem a veto elvén működött."

Szerintem meg nagyon is a tagja volt, mert ha a senatus összeült akkor, néptribunusnak is jelen kellett lennie.Na de ez már ugyan mind1,nagyon elrugaszkodtunk a témától és elvesztünk a részletekben...
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2007.12.16. 12:53:21

varga tamás írta: És a demokrácia meg a 10 ember kiválasztja a belépésre alkalmas személyt - kizárja egymást. Lehet ezt magyarázgatni napestig, de megmagyarázni nem lehet.
Jó étvágyat!
A demokrácia az is, hogy a köztársasági elnök kiválasztja, ki lehet állampolgár és ki nem. A görög, római demokráciában is pontosan ki volt választva, hogy ki szavazhat, nem szavazhatott mindenki. (pl. rabszolgák) Máris helyben vagyunk.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.16. 12:52:44

zozinho írta:"Úgy látom, a hosszú hsz-met nem olvastad el figyelmesen. Én nem azt mondtam, hogy a veto nem ókori találmány, hanem, hogy nem 'kizárólagosan'. Az ókori Róma legfőbb döntéshozó testülete, a senatus nem a veto elvén működött.
Az athéni állam pedig - szerintem - névlegesen tekinthető demokráciának, mert a vezető tisztségeket döntő hányadban a vezető réteg tagjai közül választották meg."

A senatus igenis a veto elven működött,mert a néptribunus megvétozhatta a döntéseket.
Előszöris Athént a demokrácia idején a bulé irányította.(500-ak tanácsa,bárki bekerülhetett,még a suttyó paraszt is)ezután a sztratégosz volt a legfőbb tisztség,amit szintén a nép választott.Az meg logikus h nem egy halász bácsit fognak megválasztani, hanem egy tanultabb államférfit.
Csak egy gond van: a tribunus nem volt tagja a senatusnak, tehát a senatus nem a veto elvén működött.
Kép
Avatar
zozinho
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.03.11. 12:46:12
Tartózkodási hely: Debrecen/Budapest

2007.12.16. 12:50:48

"Úgy látom, a hosszú hsz-met nem olvastad el figyelmesen. Én nem azt mondtam, hogy a veto nem ókori találmány, hanem, hogy nem 'kizárólagosan'. Az ókori Róma legfőbb döntéshozó testülete, a senatus nem a veto elvén működött.
Az athéni állam pedig - szerintem - névlegesen tekinthető demokráciának, mert a vezető tisztségeket döntő hányadban a vezető réteg tagjai közül választották meg."

A senatus igenis a veto elven működött,mert a néptribunus megvétozhatta a döntéseket.
Előszöris Athént a demokrácia idején a bulé irányította.(500-ak tanácsa,bárki bekerülhetett,még a suttyó paraszt is)ezután a sztratégosz volt a legfőbb tisztség,amit szintén a nép választott.Az meg logikus h nem egy halász bácsit fognak megválasztani, hanem egy tanultabb államférfit.
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2007.12.16. 12:47:35

Tamás! Én is emlékszek olyan kérdéseimre melyen szépen csendben átsiklottál. Nem mostanság volt, az sem igazán érdekel, hogy direkt vagy véletlen. Csak megesett. Szóval soha ne mondd, hogy soha. :)

Amúgy nem kell annyira komolyan gondolnod ezt a belső kört, olyasmi lesz szerintem mint az iwiw, ahogy írta itt előttem már mypeter. Valószínűleg mindenki bekerül, aki túllépett az egy-kétszavas értelmetlen hsz-ek korszakán.
Lezárt