Barça Igazolások 2007-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 855
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2008.05.19. 23:20:56

tomatae írta:
hau30 írta:Lehet hogy leszóltok,de mégis saját erőforrásból építkezne a Barca,nem költene száz millió eurókat,de lehet hogy nem lenne pár évig full sikeres a team.
Egyetértek, ugyan nem féltem a klubot pénzügyileg, de költséghatékonyabb és kézenfekvőbb a fiatalok beépítése, és szerintem ott, ahol ilyen kölykök nevelkednek, nincs nagy hiba. Ezért is gondolom, hogy a támadó szekcióba nem kell ember, csak Eto'o maradjon.
Hát anyagilag bírná fedezni a klub sztárigazolásokat az biztos(Txiki mai nyilatkozatát nézve valószínű nagy bevásálás lesz),de azért én legalább is másképp nézek egy Puyol-ra,Xavi-ra,Ini-re,Messi-re,Bojan-ra és sorolhatnám,mint Guddy-ra, és itt nem a képességekre gondoltam. Különben is fafejű Platini tényleg lehet egyszer behozza azt a szabályt,ami múltkor terítéken volt az UEFA bizottsága előtt.Itt a kötelező utánpótlás korúak első csapatba való beépítését és valamint jelen esetben spanyol játékosokat értem. Csak Eto'o maradjon.
Superpippo
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2007.12.16. 11:32:37

2008.05.19. 23:20:11

Nézd vissza ameccseket és rájössz miről beszélek.. :oops: Nézd meg hány gólt kaptunk miatta.Akár mit mondasz Puyol nincs Barca szintü védő....Én is szerettem de ha valaki gyenge az gyenge...Oleguer az meg egyenesen katasztrófa!!Remélem eladják a reacnak:)
tomatae
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.19. 11:15:59
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.19. 23:03:31

hau30 írta:Lehet hogy leszóltok,de mégis saját erőforrásból építkezne a Barca,nem költene száz millió eurókat,de lehet hogy nem lenne pár évig full sikeres a team.
Egyetértek, ugyan nem féltem a klubot pénzügyileg, de költséghatékonyabb és kézenfekvőbb a fiatalok beépítése, és szerintem ott, ahol ilyen kölykök nevelkednek, nincs nagy hiba. Ezért is gondolom, hogy a támadó szekcióba nem kell ember, csak Eto'o maradjon.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 855
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2008.05.19. 22:35:29

Ha már a jövő csapatát építik ott kinnt Katalóniában.Fontos lenne egy kicsit türelmesnek lenni azt hiszem. Elképesztő a Barca utánpótlás bázisa. Szerintem nincs is a világon még egy ilyen aranybánya.Lényeg a türelem. Vennénk most 3-4 játékost összesen 100 millió fölött és két-három éven belül ezeken a posztokon bevethető lenne a mostani "B"-ből ugyanennyi játékos. Mindenki azonnal akarja az eredményeket. Frank-vel mennyi idő alatt vált világverővé a Barca?Eltelt egy kis idő.Vannak hiányposztok. Alves mindenképp kell ez egyértlemű. Közép hátvédnek ott lesz Pique. Még Lucho kellene a középpályára. Támadó? Legfontosabb,hogy Eto'o maradjon,ha nem akkor gebasz van. Szerintem Berbatov nagyon jó lenne a Barca-ba.Be tudná tölteni Larsson féle Jolly Joker szerepkört és bizony a fiatalokat szép lassan beépíteni,hogy ne járjunk úgy mint Fabregassal. Érezniük kell,hogy megkapják a bizalmat.Gio is most erőltetett poszton mozog,kivéve az uccsó meccsén és lám hintett egy hármast.Lehet hogy leszóltok,de mégis saját erőforrásból építkezne a Barca,nem költene száz millió eurókat,de lehet hogy nem lenne pár évig full sikeres a team.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2008.05.19. 22:34:51

MR.Barca írta:Ronny ne menj el a Milanba a Barcánál váltál világsztárrá,ha elmész isten veled
off:ez oszt egy jól meg szerkesztett mondat volt ecsém :D na de én se panaszkodhatok :)

ha megy megy, ha nem nem :) már nagyjából mindenki beletörődött
MR.Barca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.05.17. 21:16:27
Tartózkodási hely: mezőkovácsháza

2008.05.19. 22:33:38

Ronny ne menj el a Milanba a Barcánál váltál világsztárrá,ha elmész isten veled
Avatar
Gomezinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2008.02.04. 14:20:41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2008.05.19. 22:29:49

Egy Eto'o -Berbatov csere kb annyit ér mint egy Messi -Capel csere! Semmit! Befürödnénk vele az tuti!
Ronaldinho .... cserben hagytál minket!
MR.Barca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.05.17. 21:16:27
Tartózkodási hely: mezőkovácsháza

2008.05.19. 22:27:30

Eto'o,Berbatov csere az szerintetek jó lenne?Mert szerintem nem.Eto'o-t nem lehet helyetesíteni.Ez a véleményem
Theo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2005.05.25. 14:53:07

2008.05.19. 22:23:26

hau30 írta:
Tottenhamnél láttam ilyen szerep körben Berbatovot és csúcs szinten tolta. Szerintem ő megfelelő lenne és nem kéne mélyre nyúlni a pénztárcába sem.
Berbatov tényleg nagy isten, de ő sem olcsó. 20 millió font aminimum érte.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2008.05.19. 22:16:27

noname írta: És most a lényeg:Barcamessi felállásaira:
Kapusról sztem nem érdemes álmodozni:Valdesnél max 2-3 jobb kapus van:Buffon,Casillas,Cech
Freyel sztem egy szint:mindketten képesek a védhetetlent kivédeni, de máskor nagy lepkékre képesek!
Szerintem Frey jobb kapus mint VV, kevesebbet bakizik, de ez az én magán véleményem, ezen nem veszünk össze :wink:
noname írta: Pique csak addig lehet kezdő, amíg Milito sérült, utána az lesz kezdő, aki épp jobb formában van.Sőt, megkockáztatom h Puyol se lesz már olyan stabil kezdő mint eddig, hiszen lesz lehetőség rotációra!
Ebben egyetértek, de ha Piqué bizonyít azalatt a fél év alatt amíg Milito nem épül fel, akkor elképzelhető hogy megragad a kezdőben, hiszen azért Milito nem nyújtott túlságosan meggyőző teljesítményt idén. Annak örülnék a legjobban ha lenne 3 jó formában lévő középsővédünk, és aztán játszon mindig a jobbik, vagy az amelyikre nagyobb szükség van :wink:
noname írta: Sztem a 2 kpnek egy kombinációja lesz, vagyis(abból indulok ki h jön Keita és Moutinho-persze lehet h utóbbi helyett más lesz):
-------Toure------
--Xavi/Ini---------
------------Moutinho

Nehezebb meccseken pedig
-----Toure---------
----------Keita(kicsit feltolt vkp, de még nem osztogató)
-----Moutinho/Ini(ebben az esetben kicsit hátrább)


Nem rossz gondolat, bár sajnos mind 2 felállásból maradnak ki emberek, játszon mindig a jobbik!
noname írta: Giovanni nem lesz kezdő, Messi pedig nem lesz csatár, ezek is biztosak!


Igen, Gio valószínű nem lesz kezdő, viszont amíg nem hozunk arra a posztra valakit addig én nem találok jobbat :) Viszont az uccsó meccsen megmutatta hogy mindenképp van benne fantázia, nagy hiba lenne őt elengedni! Az pedig hogy Messi nem lesz csatár arra ne vegyél mérget szerintem :wink: Semmi sem biztos, csak a halál :) [/quote]
V I S C A E L B A R C A
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 855
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2008.05.19. 22:11:53

barcamessi írta:...
Nagyon ésszerűn megírtad. Az én véleményem annyiban különbözik,hogy nem kell fiatal irányító. Már pedig azért nem mert ez a Thiago Allcantara gyerek a "B" csapatnál istenadta tehetség és szerintem pont ezen a poszton nyomja. Két éven belül a gyerekért Európa top klubjai fognak versenyezni. Ide egy kicsit tapasztaltabb pengés játékos kell aki zseniális megoldásokra képes,emellett párhuzamosan beépíteni a csapatba a kis srácot.Tottenhamnél láttam ilyen szerep körben Berbatovot és csúcs szinten tolta. Szerintem ő megfelelő lenne és nem kéne mélyre nyúlni a pénztárcába sem.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.19. 22:10:40

nemtom benzema mennyire válna be... csak mert volt 1 jó szezonja... eto'o-t nem adnám el semmiképp!!!
dani alvest mindenképp meg kell venni nincs mese, de aki nagyon, de nagyon kéne, az Agüero!!! Messivel akkora páros lenne, hogy az kimondhatatlan!!!!!!! és mindketten fiatalok még, szal hosszú távon lehetne velük tervezni!!!
és persze azt se felejtsük el, hogy a valencia kiárusítást tart. Villa és Silva jöhetne szó nélkül!!!
keita is jó lesz, de sisoko mégjobb lenne!!! nagyon jó szűrő!!! annak idején a poolban levette a Barca támadóit a pályáról.....
Avatar
Gyuri003
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008.02.21. 20:27:25
Tartózkodási hely: Nádudvar

2008.05.19. 22:05:07

jóh hát legyen úgy remélem bejön beszélj Guardiolával :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Més que un club!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2008.05.19. 22:02:44

Először is utólag is üdv az újaknak!
És most a lényeg:Barcamessi felállásaira:
Kapusról sztem nem érdemes álmodozni:Valdesnél max 2-3 jobb kapus van:Buffon,Casillas,Cech
Freyel sztem egy szint:mindketten képesek a védhetetlent kivédeni, de máskor nagy lepkékre képesek!

3 védős rendszer semmiképp se lesz:Erre utal az egész igazoláspolitikánk!
Szóal biztosan 4 védő lesz!
Pique csak addig lehet kezdő, amíg Milito sérült, utána az lesz kezdő, aki épp jobb formában van.Sőt, megkockáztatom h Puyol se lesz már olyan stabil kezdő mint eddig, hiszen lesz lehetőség rotációra!
Sztem a 2 kpnek egy kombinációja lesz, vagyis(abból indulok ki h jön Keita és Moutinho-persze lehet h utóbbi helyett más lesz):
-------Toure------
--Xavi/Ini---------
------------Moutinho

Nehezebb meccseken pedig
-----Toure---------
----------Keita(kicsit feltolt vkp, de még nem osztogató)
-----Moutinho/Ini(ebben az esetben kicsit hátrább)

Giovanni nem lesz kezdő, Messi pedig nem lesz csatár, ezek is biztosak!
A Fifa egy szégyen
tomatae
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.19. 11:15:59
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.19. 22:02:26

messinho19 írta:talán igy:

________________Valdés/Neuer

________Puyol/Albiol_______Coloccini/Milito
Alves/Essien_________________Abidal/Sylvinho

__________________Essien/Touré
____Essien/Xavi_________________Silva/Iniesta

_____Messi/Gio____Benzema/Villa_____Henry/Bojan
Essien, Coloccini, Alves, Albiol, Silva, Benzema? :o Nincs nekünk Abramovicsunk...
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2008.05.19. 22:02:16

Gyuri003 írta: szerintem az alsó felállás naon ütőképes lenne csak 1 gond van vele az hogy ki fogja lezárni a széleket a küzéppályán
Ez egyszerű. Amikor ugye támad az ellenfél, általában 2 csatárral teszik ezt. a Dani Alves, Puyol,Abidal hármasból kettő embert fog, egy pedig felhűzódik a középpálya szélére, míg a Touré-Keita párosból az egyik visszalép a védelembe segíteni ha kell, a másik pedig adott esetben még mindig be tud segíteni a középpályás védekezésben!
Nem egy ördöngős dolog, gyakorlás kérdése! A képességek mindenesetre adottak szerintem mindegyik játékos részéről hogy ez megvalósítható legyen!
V I S C A E L B A R C A
Avatar
Blest
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2007.04.06. 21:41:50
Tartózkodási hely: Pécs

2008.05.19. 22:02:00

MR.Barca írta:Mi bajod van én még ujj vok itt.
én meg a nyelvtantanárod.. :roll:
Superpippo írta:ne haragudjatok!lehet nem leszek népszerü..de senki nem lája hogy Puyol milyen gyenge???? :oops:
De valóban az, a csapat gyengepontja, soha nem láttam még hajtani! Igazoljuk a helyére Cannavarot, végülis ő olyan menő... vagy tegyük be a kezdőbe Oleguert, és ha már ott van megkaphatja a csapatkapitányi szallagot..
Viccet félretéve, hogy lenne gyene.. fejtsd már ki nekem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Blest 2008.05.19. 22:04:25-kor.
Superpippo
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2007.12.16. 11:32:37

2008.05.19. 22:01:50

ne haragudjatok!lehet nem leszek népszerü..de senki nem lája hogy Puyol milyen gyenge???? :oops:
Avatar
Gyuri003
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008.02.21. 20:27:25
Tartózkodási hely: Nádudvar

2008.05.19. 22:01:33

nem kell beszarni attol hogy garay a realba megy sztem nem akkora tehetség h sirnunk kéne utánna lesznek még nekünk jobb védőink
Més que un club!!!
tomatae
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.19. 11:15:59
Tartózkodási hely: Budapest

2008.05.19. 21:59:40

Miért kell egyáltalán hozzányúlni a támadó szekcióhoz? Ott van Messi ,Eto'o ,Titi, Bojan, Giovani és meglepődnék, ha nem jönne melléjük Gai. Ugyan van benne 3 fiatal, mit fiatal, jóformán gyerek, de ha kell még odafér Iniesta is. Nem kell eladni senkit, és max egy embert hozni, én Silvának örülnék. Eto'o ról csak annyit, hogy sérülései ellenére is a legeredményesebb. Emberileg nekem nem jön be, de ettől tekintsünk el.
messinho19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2008.04.22. 14:50:21

2008.05.19. 21:59:14

talán igy:

________________Valdés/Neuer

________Puyol/Albiol_______Coloccini/Milito
Alves/Essien_________________Abidal/Sylvinho

__________________Essien/Touré
____Essien/Xavi_________________Silva/Iniesta

_____Messi/Gio____Benzema/Villa_____Henry/Bojan
Avatar
Gyuri003
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008.02.21. 20:27:25
Tartózkodási hely: Nádudvar

2008.05.19. 21:55:22

barcamessi írta:Vagy egy másik változat:

---------------------------------Frey---------------------------------

-------Dani Alves-------------Puyol-----------------Abidal---------

---------------------Touré-------------------Keita-------------------

-------------------------------Iniesta/Xavi--------------------------

---------------------------------Moutinho---------------------------

-------------Messi---------------Henry-------------Eto'o------------


Bocsi ha kicsit hosszú lett :oops:
szerintem az alsó felállás naon ütőképes lenne csak 1 gond van vele az hogy ki fogja lezárni a széleket a küzéppályán
Més que un club!!!
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.05.19. 21:53:58

Madridistán is fennt van, hogy megszerezték Garay-t.
Nagy volt fiúk...A k***a életbe, hogy miért ilyen zsugori mindegyik ott fennt...Vicc. Komolyan mondom vicc...
Avatar
Gyuri003
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008.02.21. 20:27:25
Tartózkodási hely: Nádudvar

2008.05.19. 21:52:06

eto'o átigazolási díja megközelítőleg 30-40 milió euro között fog mozogni,
a vezetőség célja hogy kapjon annyit Eto'o-ért amennyibe benzema kerül
én legalábbis így vettem le a cikkekből.
Més que un club!!!
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2008.05.19. 21:49:17

Nah hát én is megosztanám veletek néhány gondolatomat a jövő évi Barcáról:

Kezdjük a legelején. Én jobban örültem volna Mourinho érkezésének, hiszen ha valamikor akkor most nagyot húzhattunk volna edzőkérdésben, nem hinném hogy sok ilyen alkalmunk lesz még elhozni őt... De hát ha már Guardiolát ültették le a padra Laportáék, akkor azt gondolom nem ok nélkól tették. Való igaz hogy tapasztalatlan, de egy esélyt mindenféleképp megérdemel, amíg nem telik el 15-20 forduló a bajnokságból, addig nem szabad egy rossz szóval sem illetni, majd utána látjuk hogy mire képes valójában! Addig pedig szurkolni kell neki hogy bizonyítsa hogy nem véletlenül lett ő a Barca edzője!

Én is hallottam hogy Guardiolánál nem eltétlenül lenne bombabiztos Valdes helye a kapuban. Ennek örülök, viszont akkor hozni kellene egy potenciális "ellenfelet", akivel VV megküzdhet az 1-es mezért. A jelöltem pedig egyértelműen Frey a posztra. Kiváló kapus, viszonylag fiatal, viszont kellő rutinnal rendelkezik, és én eddig még nem sokat láttam őt potyázni. Mindenképpen támogatom az ő leigazolását!

Jobb hátvéd: Dani Alves. Nem kérdés, meg kell őt venni, egyszerűen kell és kész!

Belső védő: Piqué jó választás. Fiatal, viszont rendelkezik kellő tapasztalattal szerintem. Nem kezdő szint még nálam, de ha beilleszkedik a csapatba és tartósan jó teljesítményt nyújt akkor könnyen megragadhat a kezdőben, a képességei meg vannak hozzá.
Garayt hiba volt kiengedni a kezeink közül, de nem végzetes hiba! Az, hogy engedtük elúszni Garayt arra enged következtetni hogy Marquez marad a csapatnál, vagy pedig Txikiék találtam egy másik védőt a posztra, amolyan titkos fegyvert. Kíváncsi leszek, mindenesetre 1 belső védő még kell!

Bal védő: adott Sylvinho és Abidal

Védekező középpályás: Keita leigazolásának nagyon örülnék, Yaya stílusó afrikai erőember, aki végigrobogja a 90 percet. Fontosnak tartanám az ő megszerzését!

Támadó középpályások: Xavi és Iniesta adott. Véleményem szerint Giovanit is a középpályán kellene játszatni a balszélen, hisze lendületes, viszonylag jól cselez és vissza is jön az emberrel védekezni. Nagy hasznára lesz még ő a csapatnak, nem szabd eladni semmiféleképp!
Kell mindenféleképp egy sikerre éhes, fiatal, technikás játékos, aki képes azokra a bizonyos utolsó "gyilkospasszokra" és tudja mozgatni az egész csapatot. Jelöltem erre a posztra Joao Moutinho! Az imént említett kritériumoknak megfelel szerintem, idén láttam néhány Sporting meccset, ahol lenyűgözött engem! Reális áron elhozható, és a jövő egyik nagy játékosa válhat belőle itt, ahogy az Ronaldinhoval is történt annakidején!
Kell még egy támadó felfogású ember a középpályára, aki kicsit tapasztaltabb, ha arra van szükség nyugalmat hozhat a középpályára. Erre a posztra nem igazán tudok jelöltet, ezt rábízom a vezetésre :)

Csatárposzt: az egész Laporta-éra legnagyobb baklövése lenne ha eladnák Eto'ot!!! Szerintem a posztján a világ egyik, hanem a legjobbja! Emellett ő azok közé tartozott idén akik a teljesítményükkel kiérdemeljék hogy legalább még 1 évet kapjon! Ha végigcsinál egy keméyn alapozást és megúszik egy szezont komolyabb sérülés nélkül, akkor újra régi ényében csilloghat! Ha viszont mégis lenne olyan birka a vezetőség hogy eladja őt, akkor a pótlása nagyon nehéz lenne! Talán Benzemát hoznám, bár én egyesekkel ellentétben nem vagok annyira elájulva a sráctól! De ha idejönne és bizonyítaná hogy megérte azt a 40-50 milliót amibe kerülne akkor majd változna róla a véleményem! Ahhoz viszont legalább Eto'o mértékben kellene termelnie a gólokat! Amíg ez nem történik meg addig ő számomra nem több mint egy jó erős középkategóriás, vagy gyenge felsőkategóriás csatár!
Szóba jöhet még esetleg Huntelaar, róla nem tudok sokat mondani, játszani nem sokat láttam még, a statisztikái viszont figyelemreméltóak. Majd az EB-n kiderül mit tud!

Nah és persze kellenek még kiegészítőemberek is a csapatba ilyen Gudjohnsen-féle játékosok helyére, de ezek már csak részletkérdések!

Ezek azapján a jövő évi KEZDŐcsapatom a következő lenne:

--------------------------------Frey-------------------------------

---Dani Alves---Puyol----Piqué/másik belsővédő----Abidal---

--------------------------Yaya Touré/Keita-----------------------

-----------Iniesta/Xavi-------------------------Dos Santos------

--------------------------------Moutinho--------------------------

------------------------Messi--------------Eto'o-------------------

Vagy egy másik változat:

---------------------------------Frey---------------------------------

-------Dani Alves-------------Puyol-----------------Abidal---------

---------------------Touré-------------------Keita-------------------

-------------------------------Iniesta/Xavi--------------------------

---------------------------------Moutinho---------------------------

-------------Messi---------------Henry-------------Eto'o------------


Bocsi ha kicsit hosszú lett :oops:
V I S C A E L B A R C A
Lezárt