Eric Abidal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.08.17. 00:00:00

Abidal mai teljesitményével meg vagyok elégedve.Soha nincsenek vele szemben magas elvárásaim, de ma szerintem jól teljesitett.

Támadni nem szokott, ma se tette, de a védő feladatait egész jól mególdotta.

Csak igy tovább Eric!!!!
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.26. 15:16:09

MQuC írta:Végülis Maxwellel sincs bajom. Ha kiszorítja Abidalt, nyilván nem érdemtelenül teszi majd. A video amiket youtubeon nézegettem biztató - igaz ilyet bárkiről össze lehet állítani, de azért elég technikás és jól segíti a támadásokat.
Nem lesz nehéz dolga. :roll:
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 20:00:27

Végülis Maxwellel sincs bajom. Ha kiszorítja Abidalt, nyilván nem érdemtelenül teszi majd. A video amiket youtubeon nézegettem biztató - igaz ilyet bárkiről össze lehet állítani, de azért elég technikás és jól segíti a támadásokat.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7498
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.07.16. 11:43:36

MQuC írta:Szerintem jó játékos. Ha Maxwel barca szintű, akkor Abidal is az.
Hát nem tudom. Én Maxwellt jobb játékosnak tartom, bár nehéz őket összehasonlítani, hiába egy poszton játszanak. Maxwell sokkal inkább beleillik a Barca-játékába, feljebb is lehet akár tolni, vagy a támadásokban is többet tud nyújtani mint Eric. Mobilisabb, és nem kevésbé "kemény" védő. Ő is oda tud állni ha kell. Abidalnak a legnagyobb "hibája" hogy ha lendületből vezetik rá nem sok esélye van. Maxwell ezzel szemben viszonylag gyors és jól játssza meg a labdákat. (és még kapura is több veszélyt jelent :D) Abidalnak is van rengeteg pozitivuma, ha beállnak huzogatni vele szemben oda tud lépni és fizikálisan is jobb. Meglátjuk mi lesz majd a pályán, de szerintem Maxwell lesz a befutó. Várjuk ki a végét.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.16. 08:49:22

Szerintem jó játékos. Ha Maxwel barca szintű, akkor Abidal is az.
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.15. 20:57:58

Bojan Krkic írta:Csakhogy megvédjem....elvégre Barca játékos,rossz nem lehet :D :D
A Barcához képest rossz volt :D Tehát én jónak tartom a 3-st, de ettől még nem lesz alapból rossz játékos, csak nem feltétlenül Barca szintű. Sajnos nekem lomhának tűnt, de még összekaphatja magát.
Bojan Krkic
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2007.05.26. 21:27:37
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2009.07.12. 13:16:31

Akármilyen furcsának tűnik Bojan melett Abidal az egyik kedvencem, mert odateszi magát.
Megis mondom hogy mért. Abidalnak az az egy baja hogy nem elég jo játékos és nem tud továbbfejlődni. Az egyik Eurobarcás szerkesztő megítra egyik rébeggi cikkében hogy Abidal nagyon szívesen játszik Messi ellen,és ha mód van rá mindig ellene játszik,mivel fejlődni akar,de én itt előhoznám Henryt is.Abidal tavaly nemnagyon vette ki a részét támadásokban,de idén meccseken 5-6szor is előrefutott más kérdés hogy nem passzoltak neki,futhatott vissza mert hát ugye nem passzoltak és mit keressen ő ott elől,valamit kivett az erejéből ezis és hibára gyakraban lett képes ezáltal .Sajnos neki nincsenek olyan génjei mint Dani Alvesnek vagy Roberto Carlosnak hogy több egyéni villanásra lenne képes,de mindig hajt hogy jobb legyen.Vannak hibái,de voltak nagy mentései is,legrosszabbnak mégse őt nevezném, Hleb-V.Sánchez-Cáceres hármasból választanám én ki,de ki vagyok én hogy felülbíráljam a cikkírókat? :D :D
Csakhogy megvédjem....elvégre Barca játékos,rossz nem lehet :D :D
FC Barcelona!
ABIDAL!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.10. 14:05:38

Én azt gondolom a védőjátékában nagyon-nagy probléma nem volt. Ez pedig az első számú feladata. Az most lényegtelen, hogy jövőre mi lesz, azonban számomra egy gyengétől többet nyújtott az előző szezonban.

A támadásoknál pedig én nem várok maradandót az aktuális balbekktől.

Azt a bizonyos "bizonyítványt" én értelmeztem félre. Nem tudtam, hogy a játékpercek is számítanak. Így én alapvetően pl. V. Sánchezt kihagytam volna, mert így elég abszurd az egész számomra. No mindegy, most már sejtem mi alapján is készült, minden esetre a "legjobb Barça legrosszabbja" jelző még mindig sántít. Az rendben, hogy kevés lehetőséget kapott pl. Hleb, de ha azt nézzük ebben a legjobb Barçában ki mennyit tett le az asztalra, akkor számomra Abidal alapvetően nem lehet az, aki a legkevesebbet, tehát nem a francia volt legrosszabb. Ez végül is lényegtelen.

Egyébként el tudom fogadni a hármast, szigorú ítéletként, de pl. amit írtál, tehát hogy Hleb az év csalódása kettessel, akkor ismét csak az van, hogy nem Abidal volt a legrosszabb, vagy akkor külön kellene értékelni az epizódszerepeket kapott tartalékok, illetve a mérkőzések legalább felén pályára lépő, vagy fogalmazzunk úgy a bő kezdőcsapat értékelését.

Számomra Abidal a "sztár" mivoltát is figyelembe véve (bár ez szerintem túlzó) összességében egy gyenge közepest, 5-öst érdemel az idény alapján. Mondhatni ő volt a leggyengébb abból a részlegből.

Én pl. Hlebet és Victort külön kalap alá venném (ahogy még jó néhány játékost), s azt mondanám a pályán töltött perceik alapján Hleb a "sztár" mivolta és a nyújtott játéka alapján, azt is figyelembe véve, hogy milyen hátráltató tényezők voltak az esetében egy gyenge négyest, Victor pedig egy erős négyest kapna. Ha ide venném Abidalt, legalább egy 6-ost érdemelne. Együtt értékelni mindhármójukat, ahogy azt tette Iván elég bizarr, s szerintem felesleges, de maga az értékelés ezt leszámítva kiváló ötlet. Fura dolog ez részemről, tudom jól, de ahogy mondtam lényegtelen, viszont ezt az indoklást még szükségesnek tartottam.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.07.08. 13:26:05

torrestoni írta:Abidal, mint a "A legjobb Barca legrosszabbja. "
Ezzel sem, és az osztályzattal sem értek egyet. Mivel különösképp nem zavar, azért írom csak ide, viszont számomra V. Sánchez és Hleb Abidal hármasának tükrében úgy kettest érdemel... Tehát akkor vagy jobb osztályzat, vagy nem ő a legrosszabb. Persze ez csak az én véleményem.
Valóban lehet szigorúnak nevezni ezt az osztályzatot.De sztem mindenkit a saját tudásához mérten kell nézni.

Ha azt veszem,h Abidal egy sztár míg Sanchez idén mutatkozott be a felnőttek között így sztem tök reális az a 3-as.Legalábbis ha a két játékost összehasonlítom.Mind2ő gyenge volt de Abidaltól sokkal több kell ahhoz,h ne nevezzem gyengének mint Sancheztől.

Hleb meg valóban gyenge volt de Abidalhoz képest alig játszott.Míg Abidalnak bőven megvolt a lehetősége rá,h feljebb tornázza az osztályzatát addig Hlebnek nem igazán.

De egyébként Hleb osztályzatát még nem ismerjük.Lehet az év csalódásaként lesz értékelve egy 2essel...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.06.27. 01:29:51

reménykedem, hogy Filipe kiszorítja a kezdőből, már azt sem értettem Syl mért nem játszik, remélem Filipe-vel nem fogja ugyanezt eljátszani(bár fiatalabb és lehet, hogy Syl ezért nem játszott annyit). Ha esetleg nem szorítaná ki, akkor meg tüzelje fel és játszon úgy, ami indokolja a rá kiadott 15 milliót.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.06.16. 11:24:25

MR. TROMORT777 írta:Abidalt hátha feltüzelné egy kis harc a kezdőért
Persze. Sylvinhoval már nem nagyon számolt Pep, és Abidalnak eddig bérelt helye volt a kezdőben. Most jön majd egy potenciális ember a posztjára, akkor ő is motiválva lesz, h jól teljesitsen, külömben a padon találja magát.
MR. TROMORT777

2009.06.16. 01:41:16

Abidalt hátha feltüzelné egy kis harc a kezdőért
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.06.15. 13:27:03

Szerintem Abidal nem tette magasra a lécet.
Szóval szerintem Filipe ki tudná szorítani, a tehetségével és fiatalságával.
Abidal abszolút nem volt meggyőző számomra.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7498
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.15. 13:17:07

MQuC írta:Oh. Feltettem én is a kérdést igazolásokban. De akkor itt megkaptam a választ.
Tehát jó lehet Abidal cseréjeként, vagy akár ki is szoríthatja.
Sztem pár meccs után simán kiszorítaná Abidalt. Láttam jó néhányszor játszani és szerintem simán beleillene a Barcába. Ha felveszi a játék iramát és stílusát stabil kezdő lehet a szezon közepére.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.15. 12:03:35

Oh. Feltettem én is a kérdést igazolásokban. De akkor itt megkaptam a választ.
Tehát jó lehet Abidal cseréjeként, vagy akár ki is szoríthatja.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.06.15. 11:24:35

Filipe az év PD csapatának a balhátvédje lett, szóval ven benne potenciál, hogy kiszorítsa Abidalt.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.06.15. 02:46:44

Itt teszem fel a kérdést mert nagyon érdekel az igazolások topikban meg lehet elveszne.Bár lehet már késő van és itt is elveszik a kérdés.

Ez a Felipe milyen játékos?

Lehet benne annyi,h esetleg tartósan kiszorítsa Abidalt?Vagy igazából tényleg csak a francia mögé fér be a padra?
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
currahee
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2008.07.05. 10:48:26

2009.06.09. 17:30:08

LG írta:Nem kell elküldeni, de kell vki mellé, ha esetleg mégsem a Lyonos, hanem a Barcás formáját hozza továbbra is.
persze persze tiszta sor!! nem is mondam h nem kell senki mellé...
ez egyértelmű h kell még egy balbekk mivel Syl elhagyja a klubot.
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2009.06.09. 16:27:04

Abidal egy jó balhátvéd! Nem támadó szellemű de attól jó, és nem is baj h nem megy fel támadni mert ha azt tenné 2(!) védőnk maradna hátul és a kontráknál annyi kevés! Majd meglátjuk jövőre milyen lesz, de tuti nem adja el Pep. De abban egyetértünk, hogy kell mögé(!) valaki beugrónak.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.06.09. 11:16:24

currahee írta:nagyon nagy hiba lenne Abidalt elengedni/elküldeni mert amikor idekerült méltán tartották a világ egyik legjobb balhátvédjének.

tény és való h a Barcás évei nem a legjobbak voltak a saját játékát tekintve, és egy-másfél évig csak kereste a helyét; de én most már ugy érzem h beszokott a csapatba és ez már a viselkedésén is látszik sokkal felszabadultabb ill. a játéka is a vége felé sokat javult!!

szvsz jövőre még jobb lesz a teljesítménye és újra a lyonos formájában fog játszani!! figyeljétek csak meg h igazam lesz... :wink:
Nem kell elküldeni, de kell vki mellé, ha esetleg mégsem a Lyonos, hanem a Barcás formáját hozza továbbra is.
Avatar
currahee
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2008.07.05. 10:48:26

2009.06.09. 10:59:57

nagyon nagy hiba lenne Abidalt elengedni/elküldeni mert amikor idekerült méltán tartották a világ egyik legjobb balhátvédjének.

tény és való h a Barcás évei nem a legjobbak voltak a saját játékát tekintve, és egy-másfél évig csak kereste a helyét; de én most már ugy érzem h beszokott a csapatba és ez már a viselkedésén is látszik sokkal felszabadultabb ill. a játéka is a vége felé sokat javult!!

szvsz jövőre még jobb lesz a teljesítménye és újra a lyonos formájában fog játszani!! figyeljétek csak meg h igazam lesz... :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.06.09. 07:09:13

maister6000cm3 írta:Na figyuzzon ide mindenki :wink:
Számoljuk össze idén hány gólt kaptunk Abidal "megbizhatatlansága" miatt!!
Segitek! max 1-2-t! Na és Alves támadófelfogása miatt mert nem éert vissza vagy 1szerűen elengedte a támadót?! Segitek ugy kb 5 ilyenre emlékszem.
Na akkor ki a megbízhatóbb?! Lehet hogy Eric nem támad, de még mindig HÁTVÉDekről beszélünk és mint tudjuk nekik nem a támadás az elsődleges feladatuk. Én megtartanám!
Azért ehhez az is hozzátartozik, h rengeteg meccs volt, ahol semmi dolga sem volt, mert a középályán sem jött át nagyon ellenfél. De húzósabb meccset ugy forgatták be, ahogy akarták, + rengeteg csúnya szabálytalansága is van, pl. nem egyszer csak ugy fellökte a támadót :roll:
Meg lehet nézni a tavalyi évet, vagy az idei év első felét, amikor nem volt még stabil a középályánk annyira, h mennyit szerencsétlenkedett. És ez csak a védekezés. Előre fele még annyira sem m1, beadni meg abszolút nem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7498
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.08. 22:58:05

maister6000cm3 írta:Na figyuzzon ide mindenki :wink:
Számoljuk össze idén hány gólt kaptunk Abidal "megbizhatatlansága" miatt!!
Segitek! max 1-2-t! Na és Alves támadófelfogása miatt mert nem éert vissza vagy 1szerűen elengedte a támadót?! Segitek ugy kb 5 ilyenre emlékszem.
Na akkor ki a megbízhatóbb?! Lehet hogy Eric nem támad, de még mindig HÁTVÉDekről beszélünk és mint tudjuk nekik nem a támadás az elsődleges feladatuk. Én megtartanám!
Viszont a csapat játékát és eredményességét sokkal inkább segítette Dani. Ilyen szinten már egy védőnek nem csak azt kell tudnia, hogy hogyan kell bekkelni, kivágni a labdákat, embert fogni stb. A Barcelona futballja ennél sokkal több. De akár mellé állíthajuk Sylvinhot. Sokkal kevesebbet játszott, idősebb mégis többet futott, sok jó passzt adott segítette a társak játékát. Abidal igaz, hogy megbízhatóbb mint Dani, de nem igazán tud olyan pluszt adni a csapat játékához mint Alves vagy akár Piqé vagy Puyol. Ez az én meglátásom, kiváncsi vagyok, hogy csak én látom-e így?
Forca Barca!!!!
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2009.06.08. 22:49:45

Na figyuzzon ide mindenki :wink:
Számoljuk össze idén hány gólt kaptunk Abidal "megbizhatatlansága" miatt!!
Segitek! max 1-2-t! Na és Alves támadófelfogása miatt mert nem éert vissza vagy 1szerűen elengedte a támadót?! Segitek ugy kb 5 ilyenre emlékszem.
Na akkor ki a megbízhatóbb?! Lehet hogy Eric nem támad, de még mindig HÁTVÉDekről beszélünk és mint tudjuk nekik nem a támadás az elsődleges feladatuk. Én megtartanám!
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8701
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.06. 13:49:03

"Picit" más játékot játszik Franciaország és a Barca. engem nemérdekel annyira, hogy ott lesz-e a VB-n vagy, hogy ő e a csk, mutasson valamit a klubnál...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Lezárt