Bajnoki Mérkőzések 09-10

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Bajnok lesz idén a Barcelona?

Igen, simán
126
20%
Igen, de nehezebben mint tavaly
448
72%
Nem, le fog csúszni a "trónról"
46
7%
 
Szavazatok száma: 620
Avatar
puma
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.03.08. 11:10:36
Tartózkodási hely: Bp

2010.01.17. 00:49:06

tudomka: én nagyon tudnék örülni ha Titi hozzná a tőle megszokott formát. Valamiért nem megy neki ez látható, ezért görcsössé válik, de én (is)bízom benne
Ibra még fél éve sincs itt, neki lesz ideje bizonyítani még ez tuti, az hogy most nem lő annyi gólt mint az első 8 fordulóban kétségkívül nem jó, de nála egy villanás elég, hogy eldöntsön egy meccset..
Sempre Barca
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.01.17. 00:48:10

Szerintem Henryt sokan már megszokásból bántják! Lehet nem lő gólt, de a vak is látja, hogy meccsről-meccsre jobb! Higgyétek el sok olyan meccs lesz még idén, amikor az ő gólja fog dönteni! Ma sem volt rossz, és benne érzem leginkább a tüzet! Nagyon akar bizonyítani, csak lőne már egy gólt és akkor biztos megindulna a szekér!!!
Ne felejtsük el,hogy:
- jobb oldalon Alves megy Messivel, és elviszi a védőket + mindig megjátszható. A bal oldalon Abidalt nem nagyon engedi fel Pep - a mai meccs kivétel volt, és már írtam, hogy szerintem engedni kell támadni! A lényeg, hogy Henry így egyedül szokott maradni, és cselez-bead!
- biztos hogy Pep erőlteti vele (és Alvessel is) a beadásokat! A vak is látja és ők is tudják, hogy nem megy nekik ez a dolog, de ezt kéri tőlük az edző!
- a beadások rettenetesek, de azért Ibra se olyan lendülettel érkezik mint Eto! Lényegében Eto annyira érezte a kaput, hogy ha belőtted a kapu elé, ő mindig ott volt ahol a labda! :))
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.01.17. 00:47:51

ElBartimaeus írta:Gratulálok a csapatnak! :D A 4-s megint összejött!

Mostanában minden meccsen visszakapunk valamit a tavalyi Barcából: az előzőn a rendkívül gyors passzokat, most meg a gyilkos beindításokat, de most meg a passzjáték volt kicsit gyengébb. De úgy gondolom, hogy jó úton jár a csapat, már nem fog kipukkanni. :)

Ami a meccset illeti: 1 ember játéka kifejezetten nem tetszett: Ibra, 2-nek nem nagyon: Messi, Henry, bár Messi 2 gólja azért sokat javított, Henry meg nem volt annyira rossz, de most nem éreztem annyira sem hasznosnak, mint pl hét közben. A többiek jól játszottak, ezért is alakulhatott így a meccs. :)
szóval a többiek jól játszottak...
tudom, hogy ezzel szentségtörést követek el de megkérdezném tőled:iniestának ma milyen megmozdulása volt ami a végeredményt pozitívan befolyásolta...?
Norberto 25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2007.04.08. 11:33:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.17. 00:46:11

A sky sport 2 adta a meccset angliaban es a studio vendege Patrick Kluivert volt. A vegen megkerdeztek tole mi a velemenye a latottakrol? A valasz: Pleasure to watch. Ezt sztem nem kell leforditanom:))))
Avatar
puma
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.03.08. 11:10:36
Tartózkodási hely: Bp

2010.01.17. 00:42:55

Most olvasva kissé régebbi :D kommenteket én duncan-nal értek egyet, de azt hiszem hasonlóan is látjuk. Jó ez a csapat még mindig, ez nem kérdés, de nem lehet mindig 100%-kal pörögni. Lássuk be Titi,Ibra néha kezdhetne a kispadon mert ez a játékuk hosszú távon sem lesz eredményes a csapat számára.
Sempre Barca
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.01.17. 00:39:49

puma írta:tudomka :én egyet értek veled maximálisan de ha Titi-nek nem jönnek a gólok, akkor sokáig nem lesz már kezdő sajnos. Én is emlékszem a kíváló tavalyi Titire de idén azt meg sem közelíti. Ibra meg jó jó, de mikor szerzett gólt utoljára? Őt ezért hozták ide...
Ne érts félre én mindkét játékost nagyon szeretem, de a csapat érdeke szerintem mindig az, hogy a meccs végén egy(min:) ) góllal többet rúgjon mint az ellenfél
a meccsek végén általában mellettünk van a több gól tehát semmi baj...
ibra csak harmadik a góllövőlistán 11 góllal-nagyon [auto_cenzúra]...
henry egyre jobb-nem baj...
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.17. 00:38:08

Gratulálok a csapatnak! :D A 4-s megint összejött!

Mostanában minden meccsen visszakapunk valamit a tavalyi Barcából: az előzőn a rendkívül gyors passzokat, most meg a gyilkos beindításokat, de most meg a passzjáték volt kicsit gyengébb. De úgy gondolom, hogy jó úton jár a csapat, már nem fog kipukkanni. :)

Ami a meccset illeti: 1 ember játéka kifejezetten nem tetszett: Ibra, 2-nek nem nagyon: Messi, Henry, bár Messi 2 gólja azért sokat javított, Henry meg nem volt annyira rossz, de most nem éreztem annyira sem hasznosnak, mint pl hét közben. A többiek jól játszottak, ezért is alakulhatott így a meccs. :)
Avatar
puma
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.03.08. 11:10:36
Tartózkodási hely: Bp

2010.01.17. 00:35:29

tudomka :én egyet értek veled maximálisan de ha Titi-nek nem jönnek a gólok, akkor sokáig nem lesz már kezdő sajnos. Én is emlékszem a kíváló tavalyi Titire de idén azt meg sem közelíti. Ibra meg jó jó, de mikor szerzett gólt utoljára? Őt ezért hozták ide...
Ne érts félre én mindkét játékost nagyon szeretem, de a csapat érdeke szerintem mindig az, hogy a meccs végén egy(min:) ) góllal többet rúgjon mint az ellenfél
Sempre Barca
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2010.01.17. 00:31:40

tudomka958 írta:van egy olyan érzésem,hogy kár állandóan búnbakokat keresni egy fölényes győzelem után...
különösen nem kellene ennyire rászállni ibrára meg henryra,mert az ő munkájuk pont annyira kell egy ilyen győzelemhez mint a többieké!
mostanában a meccsek végére elég nagy fölényben vagyunk mert akkorra elfáradnak a védők:
-- mert egy órán át rendkívül kimerítő fejben követni henry lábát,hogy merre csinálja a cselt...
-- mert egy órán át fizikálisan nem könnyű harcolni a kilencvenakárhánykilós ibrával...
---mert ekkorra már messi gyorsasága megmutatkozik...
-- mert ekkor már elég egyszer nem figyelni xavira...
szóval egy csapat az csapat!
Rávilágítottál a lényegre.
Ezt a hozzászólást mindenkinek a figyelmébe ajánlom! :wink:
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.01.17. 00:31:24

Nálam a meccs embere Abidal volt! Nagyon régen láttam ilyen jól játszani, Henrynek is sokkal jobban ment, hogy Abidal is fellépett a támadásokkal és "elvitt" egy embert! Jobbak a beadásai ezerszer, mint Alvesnek! Neki kevesebb támadó feladatot szokott Pep adni, mert a jobb oldalon Alves rendszeresen az ellenfél térfelén rohangál! Érdemes lenne erőltetni a jövőben a bal oldalt!
Ibra nagyon nulla volt! Nem értem Pepet, miért 3-4 perceket ad Bojannak! Esélye nincs játékba lendülni, mert ma is mikor beállt, már minden eldőlt! Pedroval együtt hoztam volna már a 60. percben!
Avatar
puma
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.03.08. 11:10:36
Tartózkodási hely: Bp

2010.01.17. 00:29:59

Sziasztok!

Nekem ma Eric játéka nagyon tetszett, régen játszott ennyire látványosan, de ő mondjuk mindig az inkább megbízhatók közé tartozik.
A csapat meg most sajnos nem a legjobb, de innen van hová eljutni, mindig van aki húzza a csapatot. Pedro szerintem jobb már mint Titi, vagy inkább hatékonyabb. Örülök hogy négyet rámoltak a srácok ennek az anti focit játszó sevillának:)
Forca Barca
Sempre Barca
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.01.17. 00:26:45

van egy olyan érzésem,hogy kár állandóan búnbakokat keresni egy fölényes győzelem után...
különösen nem kellene ennyire rászállni ibrára meg henryra,mert az ő munkájuk pont annyira kell egy ilyen győzelemhez mint a többieké!
mostanában a meccsek végére elég nagy fölényben vagyunk mert akkorra elfáradnak a védők:
-- mert egy órán át rendkívül kimerítő fejben követni henry lábát,hogy merre csinálja a cselt...
-- mert egy órán át fizikálisan nem könnyű harcolni a kilencvenakárhánykilós ibrával...
---mert ekkorra már messi gyorsasága megmutatkozik...
-- mert ekkor már elég egyszer nem figyelni xavira...
szóval egy csapat az csapat!
Avatar
Joee777
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:10:08

2010.01.17. 00:21:55

Mennyi lett volna ennek a vége ha Messi és Ibrahimovics is játszik??? :shock: Mindenesetre az az öngól nagyon kellett, hogy meginduljon a szekér :P Engem ma leginkább Henry lepett meg. Az eddigi formájához képest ma jól játszott. A meccs embere pedig Xavi volt. Az a passz, amivel Pedrot kiugratta élményszámba ment. Pep most szokásával ellentétben képes volt cserélni a 60. percben. És jól is jött, mert Pedro sok mozgással eléggé zavarba tudta hozni a védőket :) Megbosszultuk a kupakiesést, és legalább láthatják Sevillában, hogy mekkora szerencséjük volt, mert ez a két csapat nem egy súlycsoport :P Visca BARCA!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.01.17. 00:19:24

duncan írta:Azt hiszem ez a mai meccs jól tükrözi hol áll a csapat.
Sevilla szinte a lehető leggyengébb kezdővel állt ki,és persze ennek megfelelően ki is kapott. A pályára küldött csapat papíron a legerősebb volt,egyedül egy Busquets-Touré csere erősíthette volna még(,de most ugyebár Touré ANK-n van).
Én ebben az alapcsapatban egy igazán nagy problémát látok,ez pedig Henry és Ibra játéka.
Henry játéka sablonos. Elfut,bead,elfut bead. A beadásai viszont veszélytelenek 1től 1ig. Egyszóval,mintha pályán sem lenne. Pedro sokkal dinamikusabb,és bár váratlant ő sem tud húzni,de ő inkább részt vesz az összjátékban és veszélyesebben is lő,mint a francia. Remélem mostantól inkább Pedro lesz kezdő. Henrynak olyan szerepet kellene betölteni,mint anno Larssonnak. Ő tökéletes csere volt és persze középcsatár. Henry is középcsatár,neki is ott kellene játszani,csereként sokkal többet tudna hozzátenni Ibra helyén.
Ibra pedig megint alulmúlta magát. Nem tudom mi van vele. Fejjel nulla a kapu előtt, kiugrásai nincsenek, szabadrúgásokat pedig hiba rábízni,mert belebikázik egyet,de célozni nem céloz,mostanság pedig még azok a gólok sem jönnek,amikor 3m-ről bepattan róla a labda. Szerintem jót tenne neki,ha lassan a padra kerülne... Szívesen megnézném majd egy-két meccsen Keirrisont a helyén. Bár,ha ő a Benficába nem kellett,akkor nem biztos,hogy ide jó lesz.
Egyébként szerintem a többiek jól játszottak hozták a kötelezőt,kicsit a végén még rá is tettek. 5 pont az előny,a reál elég pocsékul játszik mostanság,idén be kell húzni a bajnokságot :wink:
ott van Ibra helyett Bojan!! én most is be tettem volna rögtön a II. elején!
ez a szokásos Pep (túl)óvatoskodás.duplán is ártalmas, mert ahogy mondod Ibrának kijárna a pad, Bojannak pedig kellene a játék!
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2010.01.17. 00:18:42

Rivaldo11 írta:PFFFFF Ne haragudj, de hova akarsz fejlődni hat kupa után??? Nyílvánvaló volt, hogy csak a legnaívabbak vártak újra ugyan olyan évet. Fásult, fáradt a csapat, ez tény. De ki fog jönni a gödörből. Annak kell örülnünk, hogy ezen időszakban is hozzuk a meccseket, és magabiztosan vezetjük a tabellát. Ez sem kevés, és még van idő jobban is játszani.
Erről van szó.

Ilyenkor az a legfontosabb, hogy meglegyen a motiváció és a csapat ne essen úgy vissza, mint a 2006-os BL győzelem után. Mindig a szintet a legnehezebb megtartani.

Igy is magasan a legjobb, legminőségibb játékot müveljük egész Európában és jó látni, hogy a fiúk akarnak, vannak céljaik és komolyan el is akarják érni.
Avatar
Messi199
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2008.11.04. 19:22:29
Tartózkodási hely: Győr , Koroncó

2010.01.17. 00:14:21

Kellemes Éjszakára sikerült :D 5 pont skacok :)
Tots Unit Fem Forca !!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.01.17. 00:13:11

biztos győzelmet, revánsot és három pontot vártam és meg is kaptam, igaz a félidőben kicsit meginogtam, de a II. mindenért kárpótolt!!
ki tetszett? Abidal, Messi, Iniesta, Xavi, Pedro.
ki nem: Ibra!
a többiek hozták magukat, nem akármilyen színvonalon.
hogy egy kicsit igazoljam magam, azokkal együtt akik Pepet okolták a kupa fiaskóért, ez most megerősítést nyert.(az első meccs összeállításáért)
végig izgultam a Real meccset is természetesen a Bilbao mellett, ez volt a mai napon a hab a tortán!
ennél rosszabb fordulónk sose legyen.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.01.17. 00:12:50

Szépen visszavágtunk a Sevillának 8)

Szép volt srácok, főleg Abidalt, Xavit (az a gólpassz :shock: ) és Messit (azért csak lőtt 2 gólt) emelném ki.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2010.01.17. 00:10:23

Bárhogyan is de a maga nemében ez nagyon nehéz mérkőzés volt: egyrészt az elmúlt két összecsapás miatt, másrészt az üldözők miatt...

Lassan lendültünk bele, de aztán csak összejött... kellett is nagyon.

Az ilyen mérkőzéseken szoktak bajnokságok elúszni... gratulálok a csapatnak.
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2010.01.17. 00:07:43

:lol: :lol: Győőőzelem és öt pont :shock: :lol: 8) ez a fontos!! mindig lehetne jobb de ennél jobbat nem kívánhat senki mert az már sok a jóból! :twisted:
VISCA EL BARCA
Norberto 25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2007.04.08. 11:33:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.17. 00:06:17

Csodalatos merkozes,csodalatos golok: a jatek pazar volt!
Abidal es Puyol is micsoda varazslo:) Henryt meg ha szidtam nem volt ertelme,mert sajnos ahogy mondanank be van oltva gol ellen.
Igy tovabb fiuk
Visca
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.01.17. 00:05:13

Azt hiszem ez a mai meccs jól tükrözi hol áll a csapat.
Sevilla szinte a lehető leggyengébb kezdővel állt ki,és persze ennek megfelelően ki is kapott. A pályára küldött csapat papíron a legerősebb volt,egyedül egy Busquets-Touré csere erősíthette volna még(,de most ugyebár Touré ANK-n van).
Én ebben az alapcsapatban egy igazán nagy problémát látok,ez pedig Henry és Ibra játéka.
Henry játéka sablonos. Elfut,bead,elfut bead. A beadásai viszont veszélytelenek 1től 1ig. Egyszóval,mintha pályán sem lenne. Pedro sokkal dinamikusabb,és bár váratlant ő sem tud húzni,de ő inkább részt vesz az összjátékban és veszélyesebben is lő,mint a francia. Remélem mostantól inkább Pedro lesz kezdő. Henrynak olyan szerepet kellene betölteni,mint anno Larssonnak. Ő tökéletes csere volt és persze középcsatár. Henry is középcsatár,neki is ott kellene játszani,csereként sokkal többet tudna hozzátenni Ibra helyén.
Ibra pedig megint alulmúlta magát. Nem tudom mi van vele. Fejjel nulla a kapu előtt, kiugrásai nincsenek, szabadrúgásokat pedig hiba rábízni,mert belebikázik egyet,de célozni nem céloz,mostanság pedig még azok a gólok sem jönnek,amikor 3m-ről bepattan róla a labda. Szerintem jót tenne neki,ha lassan a padra kerülne... Szívesen megnézném majd egy-két meccsen Keirrisont a helyén. Bár,ha ő a Benficába nem kellett,akkor nem biztos,hogy ide jó lesz.
Egyébként szerintem a többiek jól játszottak hozták a kötelezőt,kicsit a végén még rá is tettek. 5 pont az előny,a reál elég pocsékul játszik mostanság,idén be kell húzni a bajnokságot :wink:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.17. 00:02:22

Andris írta:Meg lehet magyarázni oldalakon keresztül hogy tulajdonképpen nincsen is semmi baj, és jól játszunk, de baromira nem. igazából.

Semmi harapósság, hatékonyság a játékunkban a meccsek jó nagy részében. MOstmár nem kevés ideje, és sehova nem fejlődtünk igazából.

Itt lenne ideje kijavítani a hibákat, az kevés hogy a sajtónak ezt önti Pep meg az összes többi játékos. Már azt sem értem, miért járnak sajtótájékoztatóra, egy diktafon simán megtenné.

Második félidő ide vagy oda, egy Sevilla C súlyos gondot okoz a legjobb kezdőnknek. (Touré - Sergi talán.)
PFFFFF Ne haragudj, de hova akarsz fejlődni hat kupa után??? Nyílvánvaló volt, hogy csak a legnaívabbak vártak újra ugyan olyan évet. Fásult, fáradt a csapat, ez tény. De ki fog jönni a gödörből. Annak kell örülnünk, hogy ezen időszakban is hozzuk a meccseket, és magabiztosan vezetjük a tabellát. Ez sem kevés, és még van idő jobban is játszani.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.01.16. 23:59:06

+ Abidal, Busquets, Xavi, Iniesta
- Ibra, Henry, Messi

szerintem végig jók voltunk, de azokat a helyzeteket könyörgöm rúgjuk már be.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.01.16. 23:58:54

Kissé álmos első 45 perc után a sevilla megkapta amit megérdemelt. A második félidőre bőven javultunk annyit, amennyi kellett a biztos győzelemhez. Az öngól nagyon kellett, az indította be a gépezetet. Egyénileg Valdest (magabiztos volt, és amikor kellett jött a bravúr) Piquét, Abidalt, Xavit, Henryt emelném ki. Messi két gólja ellenére picit fáradtan mozgott, de azért amit a második találatánál művelt, az szenzációs volt. Henry gólt ugyan nem lőtt, de tetszett a játéka, így kell folytatnia.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Lezárt
cron