Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
vakos86
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.10.21. 16:31:08

2010.06.04. 11:40:21

Nem értem, miért nem hosszabbítanak Gai-val...Gamoer kupán láttam játszani, és baromi jól tolta. NEhogy már aprópénzért elpasszolják...gondolom nevelési költségként jön párszázezer euró oszt kész.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.06.04. 11:32:23

Kb. két-három éve őt tartják az új-Messinek. Ennek ellenére a spanyol harmadosztályban nem kap lehetőséget. Abban az utánpótlásban, ahonnan xavik, messik, iniesták, bojanok, fabregasok, piquék (...) kerülnek ki. Valahogy nem akarom elhinni, hogy megint a csúnya, hozzánemértő edzői stáb a hibás.

Persze az is megeshet, hogy évek múlva zörgetjük a kaput, mert akkora spíler lett, de úgy vélem erre van kevés esély. Dos Santos is az új-Ronaldinho volt, az utánpótlás egyik legnagyobb tehetsége... Az Ipswichből mondjuk sikerült továbblépnie, de a Galatában sem valami meghatározó.
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2010.06.04. 11:27:24

d írta:
Leomessi14 írta:ON:Felolem elmehet es el is fog...Arra a posztra vannak sokkal jobb embereink.
Vannak jobbak. Csak nehogy 4 év múlva meggondoljuk magunkat és 40 milliókért próbáljuk visszaigazolni. :o
tuti hogy az lesz assulinbol jo jatekos lesz tehetseges
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.04. 11:20:26

Leomessi14 írta:ON:Felolem elmehet es el is fog...Arra a posztra vannak sokkal jobb embereink.
Vannak jobbak. Csak nehogy 4 év múlva meggondoljuk magunkat és 40 milliókért próbáljuk visszaigazolni. :o
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.06.04. 11:17:26

matador írta:http://www.sport.co.uk/news/Football/39 ... Messi.aspx

:lol: :lol: :lol:

Milyen szépen írták le a nevét :D Még jó, hogy nem fordították le :D
OFF: gay nem = guy-al ha arra gondolsz,egyebkent telleg hibasan van leirva a neve.
ON:Felolem elmehet es el is fog...Arra a posztra vannak sokkal jobb embereink.
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2010.06.04. 11:01:53

http://www.sport.co.uk/news/Football/39 ... Messi.aspx

:lol: :lol: :lol:

Milyen szépen írták le a nevét :D Még jó, hogy nem fordították le :D
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.04. 11:01:40

Teljesen egyetértek veled,s azt se felejtsük el,hogy Torres mennyibe kerülne,rá megint ki kellene adnunk kb. 20 millát + Ibra ára. Ennél sokkal kézenfekvőbb lenne ha Villa bemenne középre,s a bal oldalra hoznánk valakit,aki tuti,hogy nem kerülne közel sem ennyibe,s Villa ott játszhatna ahol a világ egyik legjobbja,s még pénzünk is maradna Ibra árából. De ezek csak lehetséges forgatókönyvek,mert jelen állás szerint Ibra még itt van,s remélem marad is még legalább 1 évet.

Amugy nagyon érdekes ez a Samu-Ibra dolog. Samu-nak csodálatos idénye volt nálunk,s ráadásul nem is csak egy,s mégsem akarta senki,vagy ha igen akkor nevetséges árat fizettek volna érte. Ibra meg túl van egy nem túl jó idényen (finoman fogalmazva) s mégis ilyen 35 millás kezdőajánlatokat repkednek érte. Samu-t valamiért senki nem tartja sokra a foci világában,mig Ibra sokkal magasabban van jegyezve,pedig nem feltétlenül jobb,s főleg nem eredményesebb semilyen téren.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.06.04. 10:44:42

Nyáron visszatér hozzánk Hleb, Cáceres és Henrique. Eladásukból remélhetőleg egy 25m-t ki lehet hozni legalább, ami pont egy Mata-árú játékos megvásárlását jelentené.

A mai Sport.es egyébként megint Torres-ről cikkezik: továbbra sem értem, hogy miért. Van egy Villánk és egy Ibránk - már így is sok a középcsatár posztra, de még Ibra esetleges távozásával sem érteném, hogy miért lenne szükség plusz egy klasszis középcsatárra. Ráadásul nekem vannak kételyeim a játékstílusát figyelembe véve: bár elképzelhető, hogy a "spanyolos" környezet miatt jobban sikerülne Torres beilleszkedése hozzánk, de én továbbra is úgy látom, hogyha hasonlóságot kell vonni csatárok játékstílusa között, akkor számomra Torres inkább Ibrához közelít, míg Villa pedig Eto'o-hoz -> és én ez utóbbit tartom szerencsésebbnek a játékunk szempontjából. Azt mondjuk le kell szögezni, hogy Torres sokkal gyorsabb és robbanékonyabb, mint Ibra, de én úgy érzem, hogy mind az Atlético-ban, mind a Liverpool-ban egy nagyon "mixes" focit játszhatott, amely nem volt olyan "egyhangú", mint a Barca rövidpasszos játéka, így nem is nagyon derülhetett ki sok év alatt, hogy ő neki a mi stílusunk "tetszik-e".
DE: a spanyol válogatottban a mérlege egyébként 71 meccs / 23 gól* -> és ez sokkal rosszabb, mint a Pool-beli mérlege (79 / 56), ami viszont aggaszt ebben, hogy a spanyol válogatott stílusa egy jó pár éve már a Barca stílusa...

*összehasonlításul Villa mérlege a válogatottban, akinek szerintem sokkal "Barcásabb" a stílusa: 55/36.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2010.06.04. 10:40:01

már nagyon régen írtam mert csak olvasgatom a fórumot de most úgy gondoltam hogy itt az alkalom egy új bejegyzéshez :D

Nah szóval kezdjük Villával : ő egy kitünő játékos és nagyon jó igazolás
Ibra : Hát ő nem úgy teljesített ahogy vártuk de én semmiképp sem engedném el. Én biztos vagyok benne hogy jövőre javulni fog.
De ha eladjuk akkor az esélyes szerintem
Torres : Ha jól tudom vele kampányolnak az új elnökök és a Pooltól se lenne lehetetlen elhozni mivel ha jól tudom 20 millió font körül volt a nyári igazolásokra a pénz de mivel elküldték Benitezt 10+ milliót fizettek ki neki.
És ha jól tudom ő se akar nagyon ott maradni Angliában mert oda túl "porcelán".Ennek ellenére kitünő igazolásnak tartanám és elhozható lenne annyiért mint tavaly Ibra.
Toure : sajnálnám ha elmenne de ha elmegy akkor semmoképp sem 25 milláért hanem minimum a duplájáért. Viszont a kezdőben Busi tudja pótolni a padra szerintem valami fiatalt kéne de én nem értek hozzá úgy mint Pep.
Fabregas : Kitűnő igazolás lenne mert így lenne egy minőségi "cserénk".
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.04. 09:44:47

Manheim István írta: Védelembe még kell markáns ember mert Csigi is nagy bukás volt(ha az árát nézzük pláne).
Csigával én azt mondom várjunk még. A szezon vége felé amikor játszott már mutatkoztak a fejlődés jelei nála. Állitolag a MU is vinné,szóval lehet belőle még jó játékos,ideje meg van,mert itt van még Pique,Milito,Puyol (Marquez,de ő nem tudom meddig) szóval ha Pep kezei alatt elkezd töretlenül fejlődni akkor mire eljön az ő ideje akár jó játékos is válhat belőle.
Manheim István
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.09.16. 18:37:30
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.04. 09:28:15

Nos én szerintem az egész mint mindig roppant sok pénzről üzletről szól .Találgatni fölösleges.Ami tény Ibrát bebuktuk(nem illik a Barca játékába és ezt tudni kellett volna) .Úgy gondolom az egész Eto miatt volt ,mert nem akarták ott tartani.Most az lenne (ami be fog következni) hogy Toure-t eladják ami nagyon nagy hiba .Egyenlőre nem tud Busi annyit mint Ő. és hiába preferálja Busi-t pep nem lesz attól jobb.
Fabregas esetében az a véleményem hogy ha most nem jön ill. nem jöhet akkor a Henry esete jön elő ...már késő lesz mikor jön ha egyáltalán lesz akkor a posztján majd hely.Arsenálba nem fog elérni semmit ez biztos.
Védelembe még kell markáns ember mert Csigi is nagy bukás volt(ha az árát nézzük pláne).
Hát majd figyeljük a híreket.Szerintem most kicsit halkabb lesz minden a Vb miatt.


Visca el Barca...mindörökké
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.06.04. 08:56:17

Szerintem nyugodtan elfelejthetjük ezt a Cesc-es Fifa szabályt,egyrészt Fabregas soha nem fog ilyen eszközökhöz folyamodni az Arsenal ellen,másrészt meg az sem véletlen,hogy soha egyetlen csapat nem hajtott még végre ilyen igazolást. S ez igy is van rendjén. Persze,örülnénk mint majom a farkának ha 35 milláért jönne,de akkor meg majd csak pislognánk,ha valaki tőlünk vinne el valakit igy,s abban biztosak lehettek,hogy egyszer egy csapat ezt meghúzza és bejön onnantól mások is megfogják,s mi leszünk az elsők akiket megszivatnak ezzel az tuti. Szóval felejtsük el,ez tiszességtelen dolog,ilyen áron inkább ne is jöjjön.

Más,előkerült Torres :) Szerintem a nyáron szét fogják cincálni a Liverpool-t,arra is van esély,hogy nekünk is jut onnan valaki,de szerintem nem Torres lesz,őt nem kapnánk meg 60-70 milla alatt az tuti,na már most ha Ibra elmenne 45-50-ért akkor is kellene hozzá 15-20,nekem nem kell egy újabb 70 millás játékos.Egyébként is Villa a tökéletes középcsatár nekünk,ha Ibra elmegy jöjjön valaki a szélre (jelen állás szerint Pep Mata-ba szerelmes) s akkor még pénzünk is marad jó eséllyel,mert sem Mata,sem Robinho sem senki nem kerülne 45-50 millába (ezalatt nem adjuk Ibra-t). Ha már Pool,akkor Mascherano-ra szerintem több esély van mint Torres-re,bár én sem szeretném túlságosan.

A lapok szerint Alves helyettesének Ansaldi az elsőszámú célpont,de ő nem sikerül akkor jöhet Azpilicueta,Rafinha,Clichy (ő szerintem felejtős),de Gareth Bale is szóba kerülhet.

Vkp posztra meg most azt irják,hogy Moussa Sissoko lesz az első számú célpont,HA Yaya elmegy.
Avatar
csaba86
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.04.22. 14:39:53
Tartózkodási hely: Mikor hol..... ;)

2010.06.04. 08:03:08

Persze! Mi vagyunk a Mátrai Szeretetszolgálat!! Nemtudtátok?
"Mi drágán veszünk és olcsón eladunk!" Na de komolyra fordítva a szót.
Lehet itt ócsárolni Pep-et, de szerintem senki sem kérdőjelezheti meg a döntéseit , az eddig elért eredményei alapján!! És ha szerinte nincs égető szükségünk Yaya-ra , akkor én elfogadom a döntését. ( hiába nagy kedvencem nekem is Yaya) Megjegyzem nektek is ezt kellene tenni!
Na Peace!! :wink:
Ezt meg kell nézni!!!
http://www.youtube.com/watch?v=lUdQBI95Xw4

Visca el Barcelona!!
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.06.04. 07:48:56

Na már régen voltam a fórumon, de leírom a véleményem.
Sokan hibáztatják Cescet, sokan az Arsenalt. És egyiknek sincs alapja.

35 millió aprópénz érte, ez nem lehet vitás, mint ahogy az sem, hogy legalább annyit fejlődött Londonban (ha nem többet :roll: ), mint nálunk.
Tehát én nem hivatkoznék arra, hogy saját nevelés, mert ez nem igaz.
(Akik pedig Piquét hoznák fel: ő nálunk nőtt föl, és nálunk lett világklasszis belőle, az 1 év Manchester csak 1 év + tapasztalat volt).
Végül pedig: Touré is távozni szeretne a Barcától, érdekes, hogy mi is az alacsony vételár miatt nem engedjük el. Ki itt a hunyó? Ja, és az Arsenal és a Barca egyaránt kijelentették, hogy a két játékos nem eladó, még ebben is ott van a párhuzam :!: De ez nem jelenti azt, hogy nem is fogják eladni őket, csak föl szeretnék tornászni az árat --> ez azt jelenti, hogy szvsz Fabregas jönni fog, sok pénzért, én meg még azt sem tudom, hogy örüljek-e neki vagy ne, de ez már más téma (gondolom sokan vannak így vele).

És a célpontunkról: 15 vagy 16 volt (nem tudom), mikor elhagyta a klubot, én árulónak semmiképpen nem neveznék egy gyerekként rossz döntést hozó fiút. A másik, hogy meghosszabította a szerződését egy éve. És? Wenger megígérte neki, hogy idén nyerni fognak valamit. Lett belőle valami? Nem. Wenger tévedett, a Barca idén érdeklődik a leghevesebben, na ezért jelentette ki, hogy távozik az Arsenaltól. Persze lehet, hogy ebben tévedek, mert ezt már abszolút a "sajtóértesülések" alapján gondolom...
Més que un club.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.06.03. 23:40:21

Értelek Fernando.
Szeluk egyébként ezzel kapcsolatosan kritikusan nyilatkozott, és elmondta, hogy mivel "Touré már kifejezte távozási szándékát, nem normális ennyi pénzt kérni érte".
Ezt Londonban hangoztasd kérlek... :)
Ezt sosem értettem,ha a Barca akar valakit,az távozni akar,az ár szinte ugyanaz maarad...,de ha innen akar valaki elmenni akkor már 20ért adjuk oda...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.06.03. 22:10:23

Sanama írta:
Legalább nem lesz annyi Fabregas-os avatar a fórumon.
PÜ-ben küldöm Laporta telefonszámát,erre még nem gondolt ,szerintem meg tudod győzni.

Ezek a nyomós érvek, gratula.
Ugyan már ez nem érv Barátom, hozadék! Nem rád gondoltam speciel. Van egy pár tag amióta Villa nálunk van ős-Villa szurkoló, ugye megértesz...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.06.03. 21:57:10

Tourevel nagyot bukunk! Egy ilyen játékost nem lenne szabad elengedni. Bár azt meg tudom érteni, hogy játszani szeretne, de Pep Busit imádja, szóval a Szikla távozik. Rettenetesen sajnálom!!!
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.06.03. 21:37:05

Gali írta:Azt azonban megemlítette, hogy nagyon soknak tartja a Barca által kért 35 millió eurós összeget.
Én meg, kevésnek. :roll: Tök mindegy, végül úgy is marad minden a régiben. Yaya marad, Cesc marad. Szerintem már csak eladni fogunk, venni nem. Bár elnökválasztás... Jó veszünk még valakit. De nem Fabregast, őt csak jövőre. Legalábbis remélem.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2010.06.03. 21:34:25

Újabb hírek!
A TV3 szerint Touré megegyezett a Cityvel. Az angolok 20 millió eurót fizetnének a vkp-ért, azonban a Barca 35 millió alatt nem hajlandó megválni tőle.
Yaya ügynöke az Ona FM-nek elismerte az egyeszség tényét, de nem mondta meg melyik angol klubról van szó. Azt azonban megemlítette, hogy nagyon soknak tartja a Barca által kért 35 millió eurós összeget.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.06.03. 21:31:56

Gali írta:A Sport.es szerint a Barca sokkal korábban leigazolhatja Fabregast, mint az várható. Ugyanis Cesc a FIFA 17. cikkelye alapján egyoldalúan felbonthatja a szerződését, ha kompenzációt fizet az Arsenalnak. Ez az összeg Fabregas esetében 34,3 millió euró.
Van egy olyan érzésem, hogy nem véletlenül ajánlott a Barca 35 millát az ágyúsoknak.
A FIFA átigazolási szabályzatának van egy pontja (a 17. cikkely), amely a szerződésük utolsó idénye előtt álló játékosoknak ad lehetőséget, hogy távozzanak csapatuktól. A labdarúgónak a szerződésében foglalt utolsó évi keresetét kell megtérítenie klubja részére, azaz lényegében kivásárolja magát, hogy szabaddá váljon.

A szabálynak további feltétele, hogy a játékos csupán 28 éves kora előtt aláírt szerződéssel tehet így, illetve csak akkor, ha véget ért a szezon. Az idény végét követően 15 napon belül kell megfelelő indok(ok)kal kiegészítve benyújtania a távozási papírokat. A szabályt azonban eddig kevesen próbálták kihasználni.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.03. 21:23:39

36 millióban határoztuk meg touré árát... az azért elsőre nem tűnik rossznak... persze a legjobb az lenne ha maradna, de ha megy, kb ilyen árra gondoltam érte! :roll:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.03. 21:20:09

Őszintén megmondva Mata nagy hülyeség lenne! Ezzel Pep csak megint egy újabb akadályt rakna Bojan elé, mintha azt akarná ezzel elérni, h Bojan elmenjen v nemtom... Én nagyon tisztelem és szeretem Pepet, de vannak dolgai amiktől kiráz a hideg... :x
Remélem nem fog jönni Mata, mert az Ibra távozását és Bojan hátráltatását jelentené...
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.03. 21:09:46

Érdekes ez a Matás hír. Guardiola valamiért nagyon komálja a srácot.
Ibrával nem tudom mi lesz, szerintem maradni fog. És így Mata sem fog jönni.
De tényleg, eddigi nyarainkon nagyjából lehetett sejteni, hogy ki jöhet vagy mehet, de most idén Ibra,Yaya távozása és Cesc érkezése is szinte 50-50%
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.06.03. 21:00:29

Legalább nem lesz annyi Fabregas-os avatar a fórumon.
PÜ-ben küldöm Laporta telefonszámát,erre még nem gondolt ,szerintem meg tudod győzni.

Ezek a nyomós érvek, gratula.

Egyébként biztos vagyok benne,hogy jönni fog,bár egyre valószínűbb,hogy VB után,de jönni fog.
Kiegészítő ember,és akkor megint úgy járunk,mint mikor Keita játszik a középpályán.

Mataról van valami új hír? Azon kívűl,hogy Ibrától függ,hogy jön-e vagy sem?!
Lezárt