Barca vs Real

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik csapat fog többet kiadni játékosokra ezen a nyáron?

Real
243
64%
Barca
135
36%
 
Szavazatok száma: 378
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.06. 12:21:06

elvben 80-100 van igazolásokra. maicon 30,kolarov 20,di maria 30,gerrard 30. ez összesen 110. ami megoldható,tekintve h távozók lehetnek. nekem az lenne a legjobb,ha gerrard maradna a poolban.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2010.06.06. 11:35:00

daffy írta:
maicon a realba fog játszani,ez sztem nem is kérdés
De 30 millió euró alatt nem lesz meg, ez sem kérdés.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.06. 11:33:34

maicon a realba fog játszani,ez sztem nem is kérdés
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.06.06. 11:19:20

Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 22:29:33

MichaaBee írta:Maximálisan egyetértek. Ronaldinho mindenidők legnagyobb alakja lehetett volna, ha a mentalitása is a helyén van. :?
Nah igen... most már keresheti önmagát...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.06.05. 22:28:32

Mihu írta:Ezek a tulajdonságok csak Ronnie-ban voltak meg az elmúlt 10 évben. És szerintem mióta létezik labdarúgás.
Maximálisan egyetértek. Ronaldinho mindenidők legnagyobb alakja lehetett volna, ha a mentalitása is a helyén van. :?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.06.05. 22:22:34

daffy írta:a technika nagyon sokat kopott vagy nem is biztos h ez a jó szó. inkább letisztult a foci. messi nem ugrál át a labda fölött,csak fut és tologatja,sokszor sokfelé. cr átugrálja és a ritmusváltásból él már egy-két éve. a mu-ban volt egy időszak,amikor tisztán megállt az emberrel szemben és csellel átverte. ezt sokan önzőségnek és nagyképűségnek titulálták. mind2 focista a sebességéből és valljuk be,a labdavezetéséből él(kis túlzással persze,mert lőni is tudnak,stb) messze nincs már olyan labdarúgó,amilyen volt 10 éve. nem divat a sok cselezés,inkább erőből szokták megoldani a fiúk vagy sebességből. nekem ez nagy fájdalmam,de ezt kell szeretni. viszont ezen stílusban a 2 úriember a király. bele lehet kötni h más a stílusuk,de sztem a lényeg érthető.
Ronaldinho is már azok közé tartozott, aki lendületből verte meg az emberét. Igaz, olyan komplex futballista mint Ő, hát nem volt az elmúlt 10 évben.


Ronnie cselezett, esernyőket és kötényeket osztogatott, sarkazott, háttal passzolt, óriási gólpasszokat adott, úgy is, hogy nem oda nézett, emellett gólokat rúgott, óriási szabadrúgásai voltak és távolról is veszélyes volt.


Ezek a tulajdonságok csak Ronnie-ban voltak meg az elmúlt 10 évben. És szerintem mióta létezik labdarúgás.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.05. 22:12:34

a technika nagyon sokat kopott vagy nem is biztos h ez a jó szó. inkább letisztult a foci. messi nem ugrál át a labda fölött,csak fut és tologatja,sokszor sokfelé. cr átugrálja és a ritmusváltásból él már egy-két éve. a mu-ban volt egy időszak,amikor tisztán megállt az emberrel szemben és csellel átverte. ezt sokan önzőségnek és nagyképűségnek titulálták. mind2 focista a sebességéből és valljuk be,a labdavezetéséből él(kis túlzással persze,mert lőni is tudnak,stb) messze nincs már olyan labdarúgó,amilyen volt 10 éve. nem divat a sok cselezés,inkább erőből szokták megoldani a fiúk vagy sebességből. nekem ez nagy fájdalmam,de ezt kell szeretni. viszont ezen stílusban a 2 úriember a király. bele lehet kötni h más a stílusuk,de sztem a lényeg érthető.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 13:37:23

Igazad van, elbeszéltünk egymás mellett. Neked is igazad van, azt hiszem én sem mondok hülyeséget, csak kicsit más szenszögből nézem már. Footballtörténelem a zsenikről szól, őket jegyezzük meg. Ott már nem a technika az, amivel kitűnsz. :D
De kétségtelen, hogy Zidane játékát jó volt nézni. Nem kedveltem, de a francia válogatott nem kis részben köszönheti neki az eredményeket, es a Juvában meg később a Realban fantasztikusat alkotott. Bizony rossz kimondani, de akkor Barcások csak lestünk sokszor... Kár, hogy egy másik nagy korszakos zseni, Rivaldo pont akkor kellett a Barcánál lennie, amikor vert minket az isten Van Gaallal, hogy évekig nem heverte ki a csapat...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.05. 13:31:59

d írta:
Kalap1988 írta:Hát ő szerintem ezekben a tulajdonságokban több volt, mint a többi és más. Szerintem nem a passzaival emelkedett ki, bár ez nyilván szubjektív, hanem azzal a technikával, ami másnak nem nagyon van, azóta sem (Iniesta,Ronaldinho max), ilyen játékosokkal sztem nem lehet Dunát rekeszteni. Nyilván hajtott, az alázat és küzdőszellem nélkül ma már nem lehet futballozni (épp azok a játékosok tűnnek el a süllyesztőben, akik ezzel nem rendelkeznek, sok ilyen volt az utóbbi időben),de ezzel nem emelkedett ki, mert sok küzdő játékos létezik, létezett.
Sok kűzdő játékos van, és sok nagyon technikás. Zidane nagyon technikás volt, elismerem, de én láttam már rengeteg nagyon technikás (igen, a legjobbakkal összemérhetően technikás) játékost eltűnni, miután beharangozták őket világsztárnak. Zidane az, aki emellett nagyon sokat dolgozott a pályán és azon kívül is. Nem ez jut eszünkbe róla elsőnek, hanem a cselei, persze, de szerintem a kiemelkedő tulajdonságai mellett pont azért tudott többet elérni, mert nem szállt el. Ronaldinhról örökre az jut eszembe, hogy mi lehetett volna, HA. Zidane az, aki ott nem kúrta el, ahol Dinho.
Viszont olyan technikás, gólerős, jól passzoló játékos, mint ő volt, csak minden 50 évben születik.
Ha az 1988 a születési éved én a helyedben ilyen kijelentésekre nem ragadtatnám magam.
Nem érted mire gondoltam: Szerintem épp azért emelkedett ki a technikájával, mert 10-ből legalább 6-7 játékos jó küzdőszellemmel rendelkezik, mert anélkül nem lehet futballozni magas szinten, hosszútávon. Míg ilyen technikával kevesen rendelkeznek. Kicsit elbeszélünk egymás mellett, még pedig azért,mert te szerintem a zsenik közül mivel emelkedett ki kérdésre adsz választ, én pedig a futballvilágból mivel emelkedett ki kérdésre. Ugyanis a zsenik között valóban dönthet a küzdőszellem, ott a mentalitás tesz valakit többé. De a futballvilágból általánosságban pedig a zseni létével emelkedett ki (hisz ott a küzdőszellem a minimum elvárás, nem pedig olyan tényező, amivel önmagában ki lehetne emelkedni).
Az 50 évvel sokat írtam, 10 év inkább. 88-as vagyok, igen, de 94-től követem a futballt és 78-tól nagyjából az összes nagy meccset láttam interneten, felvételről stb. Szóval nem ma kezdtem és nem Zidane volt az első,akit focizni láttam.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 13:24:37

Kalap1988 írta:Hát ő szerintem ezekben a tulajdonságokban több volt, mint a többi és más. Szerintem nem a passzaival emelkedett ki, bár ez nyilván szubjektív, hanem azzal a technikával, ami másnak nem nagyon van, azóta sem (Iniesta,Ronaldinho max), ilyen játékosokkal sztem nem lehet Dunát rekeszteni. Nyilván hajtott, az alázat és küzdőszellem nélkül ma már nem lehet futballozni (épp azok a játékosok tűnnek el a süllyesztőben, akik ezzel nem rendelkeznek, sok ilyen volt az utóbbi időben),de ezzel nem emelkedett ki, mert sok küzdő játékos létezik, létezett.
Sok kűzdő játékos van, és sok nagyon technikás. Zidane nagyon technikás volt, elismerem, de én láttam már rengeteg nagyon technikás (igen, a legjobbakkal összemérhetően technikás) játékost eltűnni, miután beharangozták őket világsztárnak. Zidane az, aki emellett nagyon sokat dolgozott a pályán és azon kívül is. Nem ez jut eszünkbe róla elsőnek, hanem a cselei, persze, de szerintem a kiemelkedő tulajdonságai mellett pont azért tudott többet elérni, mert nem szállt el. Ronaldinhról örökre az jut eszembe, hogy mi lehetett volna, HA. Zidane az, aki ott nem kúrta el, ahol Dinho.
Viszont olyan technikás, gólerős, jól passzoló játékos, mint ő volt, csak minden 50 évben születik.
Ha az 1988 a születési éved én a helyedben ilyen kijelentésekre nem ragadtatnám magam.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2010.06.05. 13:16:04

Lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem Zidane az elmúlt 10 év legjobb játékosa. Hiába R9, Ronaldinho, Messi vagy CR....
Én amióta aktívan követem a futballt (15 éve), még nem láttam olyan elegánsan és legfőképpen ennyire ésszel játszani senkit.
Zidane sokoldalúbb játékos volt, mint Xavi.
Mindamellett, hogy jelenleg toronymagasan Xavi a legjobb középpályás a világon.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.05. 13:06:40

d írta:
Kalap1988 írta:Hát sztem nem igazán láthatta sokszor játszani Zidanet, ha ilyet ír. Azokban a képességekben veszi bele a legjobbak közé, amik nem voltak annyira a sajátjai ( nem egy kiabálós, magát szanaszét hajtó vezéralkatnak ismertem sem), míg a technikában, eleganciában, amiben azóta nem láttam hozzá hasonlót, nem veszi bele (talán Ronaldinho volt hasonló, de neveltetésükből és a futballkultúra eltérőségéből adódóan nagyon nehéz összehasonlítani a két technikát és eleganciát)
Nem kiabálásával volt vezéregyéniség, hanem remek passzokkal és szerintem hajtós játékos volt, ha nem is az a bulldog fajta, de nem az a könnyen feladó típus volt, persze jó lövő is volt és technikás, de jól cselező játékossal Dunát lehet rekeszteni a football-történelemben, nem attól lesz valaki a világ legjobbja. EZÉRT emelem ki a többi tulajdonságát még ha nem is azok a legjellemzőbbek rá személyesen.
Hány fantasztikus technikás, cselmester tűnt már el a süllyesztőben?...
Hát ő szerintem ezekben a tulajdonságokban több volt, mint a többi és más. Szerintem nem a passzaival emelkedett ki, bár ez nyilván szubjektív, hanem azzal a technikával, ami másnak nem nagyon van, azóta sem (Iniesta,Ronaldinho max), ilyen játékosokkal sztem nem lehet Dunát rekeszteni. Nyilván hajtott, az alázat és küzdőszellem nélkül ma már nem lehet futballozni (épp azok a játékosok tűnnek el a süllyesztőben, akik ezzel nem rendelkeznek, sok ilyen volt az utóbbi időben),de ezzel nem emelkedett ki, mert sok küzdő játékos létezik, létezett. Viszont olyan technikás, gólerős, jól passzoló játékos, mint ő volt, csak minden 50 évben születik.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.06.05. 13:04:26

lluisllach89 írta: Lehet hogy mindenben jobb volt mint a mi maestronk, de nem a lasztik osztogatásában. Ez fix. Pedig jól mondtátok, nála művésziebben nem sokan értek a labdához. Nálam all time top 10 az öreg.
Alapvetően más volt a játékuk. Zidane sokkal több gólt szerzett mint Xavi. Sokkal többet kapcsolódott bele a támadások befejezésébe, mint befejező. Viszont amikor elő kellett készíteni a gólt, akkor abban is korszakost alkotott. Sokkal kevesebb halálpasszt adott, mint Xavi, de ha azt kellene meghtározni, hogy Zidane vagy Xavi labdái voltak forintosabbak..............hát esküszöm hogy nem tudnék egyértelmű választ adni. Valami mindig azt mondatja velem elsőre, hogy Zizou, de ilyenkor mindig eszembe jutnak Xavi passzai is. Talán ha mégis dönteni kellene, akkor 50,0000000001-ban Zizou-ra esne a választásom.
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 12:49:37

Kalap1988 írta:Hát sztem nem igazán láthatta sokszor játszani Zidanet, ha ilyet ír. Azokban a képességekben veszi bele a legjobbak közé, amik nem voltak annyira a sajátjai ( nem egy kiabálós, magát szanaszét hajtó vezéralkatnak ismertem sem), míg a technikában, eleganciában, amiben azóta nem láttam hozzá hasonlót, nem veszi bele (talán Ronaldinho volt hasonló, de neveltetésükből és a futballkultúra eltérőségéből adódóan nagyon nehéz összehasonlítani a két technikát és eleganciát)
Nem kiabálásával volt vezéregyéniség, hanem remek passzokkal és szerintem hajtós játékos volt, ha nem is az a bulldog fajta, de nem az a könnyen feladó típus volt, persze jó lövő is volt és technikás, de jól cselező játékossal Dunát lehet rekeszteni a football-történelemben, nem attól lesz valaki a világ legjobbja. EZÉRT emelem ki a többi tulajdonságát még ha nem is azok a legjellemzőbbek rá személyesen.
Hány fantasztikus technikás, cselmester tűnt már el a süllyesztőben?...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.06.05. 12:49:13

Zidaneról én is csak tisztelettel tudok beszélni. Élmény volt nézni a játékát, top3 középpályások között van szerintem. A legnagyobb francia focista.
"And my heart will leave you never."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.05. 12:43:56

Mihu írta:
d írta:Zidanet én sem kedveltem, de nagyon jó volt. Persze technikás, jól passzolt, jól cselezett, de nem abban volt igazán kiemelkedő, hanem nagyon jól vezényelte a középpályát, igazi vezéregyéniség volt, küzdött, hajtott.
Technikailag egy alltime allstar csapatba nem férne be nálam, de mint csapatember fantasztikusat tudott alkotni sokszor.
Hát, én nem tudom, hogy Nálad ki lenne az a 11 ember aki beférne, de ezt a videót elnézve fogalmam sincs, pedig ismerek egy pár játékost.


http://www.youtube.com/watch?v=9QU7U5UKzL4
Hát sztem nem igazán láthatta sokszor játszani Zidanet, ha ilyet ír. Azokban a képességekben veszi bele a legjobbak közé, amik nem voltak annyira a sajátjai ( nem egy kiabálós, magát szanaszét hajtó vezéralkatnak ismertem sem), míg a technikában, eleganciában, amiben azóta nem láttam hozzá hasonlót, nem veszi bele (talán Ronaldinho volt hasonló, de neveltetésükből és a futballkultúra eltérőségéből adódóan nagyon nehéz összehasonlítani a két technikát és eleganciát)
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.06.05. 12:42:01

Mihu írta:
daffy írta: igen,rosszul fogalmaztam. helyesen: nélkülük nem kapott volna aranylabdát és idén se kapna

egyébként nekem egyre jobban hiányoznak a régi,elegáns megmozdulások. hol van már zizu vagy akár ronaldo aranylabdája? nekem jöhet itt messi vagy akár cr,egyikük sem fogja úgy megérdemelni,mint ronaldo. tuti h elfogultság,de az az elegancia,a dinamizmus,a cselek...ááá...az a csúcs.sajna felgyorsult a játék és az idő is elszállt,de remélem egyszer láthatok hasonlót,mert ugyan olyat soha. bocs az off-ér
Nah akkor végül is egyre gondolunk, csak félreérthetően fogalmaztál :wink:

A második részéhez meg annyit tudok hozzátenni, hogy nekem Roni volt a kedvenc játékosom. Hozzá foghatót még most sem tudok mondani. Aki ilyen gyors, robbanékony, elegáns és b.szott technikás lett volna...Egyszerűen az amit Ő tudott, azt azóta sem tudja senki. NÁLAM....Bele sem merek gondolni, hogy milyen pályafutást futhatott volna be, ha nincsenek a sérülései #-o

Zidane sosem volt a nagy kedvencem, valahogy nem tudtam Vele megbarátkozni a 98-as vb döntőben szerzett két gólja után :lol: :lol: Viszont sosem vitatkoztam még olyan emberrel, aki azt mondta hogy Zidane volt a világ legjobb vagy legelegánsabb játékosa. Azok a labdák amiket adott, és az a játékintelligencia amivel rendelkezett....hát most csak az elfogultságom nem mondatja ki velem hogy Xavi sincs olyan szinten :D
Lehet hogy mindenben jobb volt mint a mi maestronk, de nem a lasztik osztogatásában. Ez fix. Pedig jól mondtátok, nála művésziebben nem sokan értek a labdához. Nálam all time top 10 az öreg.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 12:40:52

Mihu írta:hát, én nem tudom, hogy Nálad ki lenne az a 11 ember aki beférne...
Huszonpárévesen nem érzem magam hivatottnak arra, hogy football-történelmi távlatból ítéljek meg egy-egy játékost. Amúgy is baromságnak tartom a generációk összehasonlítását, a mai fociban egy Zidane is egész más lenne, ahogy Messi sem lett volna ilyen 10 mondjuk. Pedig köztük még nincs is olyan nagy generációs szakadék...
Kiírnánk egy "ki volt a valaha volt legjobb játékos" szavazást itt a fórumon tuti Rivaldo, Ronaldinho meg Messi lennének a befutók, mert a legtöbb ember még csak nem is látta játszani élőben mondjuk Romariót, Laudrupot vagy Maradonát (akiket nekem még volt szerencsém látni), nem is beszélve a régebbi generációkról.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.06.05. 12:34:42

d írta:Zidanet én sem kedveltem, de nagyon jó volt. Persze technikás, jól passzolt, jól cselezett, de nem abban volt igazán kiemelkedő, hanem nagyon jól vezényelte a középpályát, igazi vezéregyéniség volt, küzdött, hajtott.
Technikailag egy alltime allstar csapatba nem férne be nálam, de mint csapatember fantasztikusat tudott alkotni sokszor.
Hát, én nem tudom, hogy Nálad ki lenne az a 11 ember aki beférne, de ezt a videót elnézve fogalmam sincs, pedig ismerek egy pár játékost.


http://www.youtube.com/watch?v=9QU7U5UKzL4
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 12:17:38

Zidanet én sem kedveltem, de nagyon jó volt. Persze technikás, jól passzolt, jól cselezett, de nem abban volt igazán kiemelkedő, hanem nagyon jól vezényelte a középpályát, igazi vezéregyéniség volt, küzdött, hajtott.
Technikailag egy alltime allstar csapatba nem férne be nálam, de mint csapatember fantasztikusat tudott alkotni sokszor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.06.05. 11:52:23

daffy írta: igen,rosszul fogalmaztam. helyesen: nélkülük nem kapott volna aranylabdát és idén se kapna

egyébként nekem egyre jobban hiányoznak a régi,elegáns megmozdulások. hol van már zizu vagy akár ronaldo aranylabdája? nekem jöhet itt messi vagy akár cr,egyikük sem fogja úgy megérdemelni,mint ronaldo. tuti h elfogultság,de az az elegancia,a dinamizmus,a cselek...ááá...az a csúcs.sajna felgyorsult a játék és az idő is elszállt,de remélem egyszer láthatok hasonlót,mert ugyan olyat soha. bocs az off-ér
Nah akkor végül is egyre gondolunk, csak félreérthetően fogalmaztál :wink:

A második részéhez meg annyit tudok hozzátenni, hogy nekem Roni volt a kedvenc játékosom. Hozzá foghatót még most sem tudok mondani. Aki ilyen gyors, robbanékony, elegáns és b.szott technikás lett volna...Egyszerűen az amit Ő tudott, azt azóta sem tudja senki. NÁLAM....Bele sem merek gondolni, hogy milyen pályafutást futhatott volna be, ha nincsenek a sérülései #-o

Zidane sosem volt a nagy kedvencem, valahogy nem tudtam Vele megbarátkozni a 98-as vb döntőben szerzett két gólja után :lol: :lol: Viszont sosem vitatkoztam még olyan emberrel, aki azt mondta hogy Zidane volt a világ legjobb vagy legelegánsabb játékosa. Azok a labdák amiket adott, és az a játékintelligencia amivel rendelkezett....hát most csak az elfogultságom nem mondatja ki velem hogy Xavi sincs olyan szinten :D
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.06.05. 10:56:29

dmar írta:Uhh ez nem kis oltás volt :D
ha nem érted,akkor nincs miről beszélni és hidd el,nem én égek :wink:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.05. 10:30:04

zsuni írta:
Cukifiú sem kapott volna akkor,meg gyakorlatilag egyetlen aranylabdás sem Wink
Messi kiemelkedik a mostani labdarúgásból,így esélye sincs arra hogy egy rosszabb csapatban játszon,és igaz ez Cére is.
nyilván nem kapott volna egyikük sem. ha ez igy megnyugtatja a többiek lelkét is :)
Alves meg nem véleltenül került be az elmúlt években jópárszor az uefa álomcsapatába is...úgyhogy erről ennyit. Ha nálatok lenne,akkor menne a "ki az a Maicon?" jellegű beszélgetés. Wink
jó, nekem tök mind1 szerintetek ki a jobb, de a válogatottban nem véletlenül az egyik a másiknak a cseréje. de idén Alves azért messze nem hozott jó formát, ugyh most föleg le van maradva.
Ha meg arcoskodni akarnék akkor meg nyilván azt irnám hogy bezzeg Ramos. De az azért vicces lenne. :D
Érdekes ez az Alves-Maicon herce-hurca. Szubjektív és nehéz eldönteni, nem is akarok belemenni, mert mindketten zseniális játékosok és a döntésben nyilván a szimpátia dönt. A válogatottat viszont azért nem hoznám fel példának, mert látszik jól már évek óta Dunga taktikáján, hogy a picit defenzívebb, eredmény centrikus futballt játszatja az alakulattal, márpedig akkor minden edzőnél Maicon kezdene. Nem csak képességek, hanem taktika kérdése is ez. Példának okáért a barcaban, ha itt lennének mindketten(tegyük fel alapon), sztem akkor 10-ből 9 edzőnél (igazodva a barca taktikájához) Alves kezdene, mert ő illik ebbe a 4-3-3-as meg hasonló támadószisztémákhoz. Szóval ezért tartom rossz kiindulópontnak a válogatottat. Nem beszélve arról, hogy a taktikai variációkon kívül Dungának is létezik egy szubjektív értékelése, az ő szakmai ítélete sem fellebbezhetetlen, vagy inkább megkérdőjelezhetetlen. Egyébként két teljesen különböző játékosról beszélünk, akik a legjobb formájukban szerintem közel hasonló játékerőt képviselnek, mert míg Maicon magas, erős testalkatú és ehhez képest robbanékony és gyors (amolyan Titisen jól használja ezt ki és veri meg a hosszabb lábai segítségével a védőket egy-két lépéssel), veszélyes a kapura és jól ad be, emellett igen jól védekezik... Addig Alves az alacsony súlypontjával és a Maiconétól is jobb technikájával ( ebben közel hasonlóak,de én Alvesét ítélem jobbnak) szintén képes megverni a védőket 1 az 1-ben, hihetetlen jól cselez, gyors, jól helyezkedik, és ugyan nem ad be mindig annyira pontosan (forma kérdése), de mivel sokszor mutatja magát, sokszor próbálkozik, ezért elég sok gólpasszt szállít az idényben. Emellett (mármint amellett, hogy folyton elől rohangászik, sokkal többször és jobban helyezkedve, mint Maicon) hihetetlen munkabírással vissza is ér a védekezéshez, és bár nem védekezik olyan jól, mint Maicon (ez is szubjektív,de azért sztem ezen kevesen vitáznátok), de ezzel az óriási munkabírásával, ami szinte egyedülálló a mai futballban, sokat kompenzál és hasznos tagja a védelemben is a csapatnak. Nagyjából ez a rövid szöveges értékelőm. Egyértelmű, hogy én Alvest kedvelem jobban és tartom jobb játékosnak, de elfogadom mások véleményét is,mert ez nem ilyen egyszerű. Sztem a válogatottban Maicon előtt kellene játszani egyébként (mondták itt a balhátvédet is,de az nekem nem tetszene, én szoktam mondani, hogy két lábasak a focisták, de Alves játékában nagyon kell az a jobb oldal:D), úgy megkevernék a balhátvédeket szépen, de sajnos Dunga sok vkp-és taktikájába ez nem hiszem, hogy bele fog férni (biztos nagyobb szükség van egy brazil válogatottban a mai Gilberto Silvara, mint egy bitang erős jobb szélre.... )
dmar
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2005.06.02. 20:42:39
Tartózkodási hely: Csongrád

2010.06.05. 10:26:39

Uhh ez nem kis oltás volt :D
Lezárt