Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
tiva
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2010.06.28. 19:31:41
Tartózkodási hely: Wien

2010.07.03. 19:27:53

Özilről még annyit, hogy tavaly megnyerték az U20-as Vb-t. Özilt választották a legjobb játékosnak. Aztán végignyomta a Bundesligát, az EL-t -talán a legjobb nyolcig- és a vállogatotban is alapember lett. Úgyhogy nem egy kezdő és nem egy Arsavin!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.07.03. 15:47:53

Kalap1988 írta:
noname írta:Sokan említik itt Javi Martinezt. TÉny h nemrossz a gyerek, de sztem túlzás lenne lassan az egész spanyol kezdőt összevásárolni. Sose szokott az ilyen bevállni. Hogy miért?
nehéz kérdés. Talán azért, mert túl hasonló játékstílust képviselnek a játékosok, így sokkal könnyebben kiismerhetők. Ha jön még spanyol válogatott, az legyen Cesc és senki más. Sem Torres(aki sérülés ide vagy oda, eddig a VB legrosszabb játékosai közé tartozik), sem Martinez.
Igen, ebben egyetértek, sokkal veszélyesebb az a csapat amiben futballkultúrák találkoznak, még,akkor is, ha szimpatikus, ha egy csapat elsődlegesen a sajátjaira épít. Kiszámíthatatlanabb.
Ilyen esetben az Arsenalnak tarolnia kellene :lol: :lol:
Viccet félretéve egyetértek veletek.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.07.03. 15:15:07

Kalap1988 írta:
noname írta:Sokan említik itt Javi Martinezt. TÉny h nemrossz a gyerek, de sztem túlzás lenne lassan az egész spanyol kezdőt összevásárolni. Sose szokott az ilyen bevállni. Hogy miért?
nehéz kérdés. Talán azért, mert túl hasonló játékstílust képviselnek a játékosok, így sokkal könnyebben kiismerhetők. Ha jön még spanyol válogatott, az legyen Cesc és senki más. Sem Torres(aki sérülés ide vagy oda, eddig a VB legrosszabb játékosai közé tartozik), sem Martinez.
Igen, ebben egyetértek, sokkal veszélyesebb az a csapat amiben futballkultúrák találkoznak, még,akkor is, ha szimpatikus, ha egy csapat elsődlegesen a sajátjaira épít. Kiszámíthatatlanabb.
Ezt adom, én egy football csapatnál mindig is fontosnak tartottam a külföldi jelenlétet. Fontos az idegen footballkultúrák jelenléte.
Meghát azt veszem észre hogy vannak olyan posztok egy csapatban ahol csak innen, onnan lehet jó embert találni.
Vegyük például a szélső hátvédeket: szerintem ebben a Brazilok a legjobbak, bár általában minden posztra jó embert nevelnek ki de a csatárokat például más is tud kinevelni, szélső-felfutó hátvédet viszont csak a Brazilok tudnak tökéletesen. Az olaszok meg védőnevelésben jó, de azért néha napján sikerül összehozni egy technikás játékost is :D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.03. 15:00:04

noname írta:Sokan említik itt Javi Martinezt. TÉny h nemrossz a gyerek, de sztem túlzás lenne lassan az egész spanyol kezdőt összevásárolni. Sose szokott az ilyen bevállni. Hogy miért?
nehéz kérdés. Talán azért, mert túl hasonló játékstílust képviselnek a játékosok, így sokkal könnyebben kiismerhetők. Ha jön még spanyol válogatott, az legyen Cesc és senki más. Sem Torres(aki sérülés ide vagy oda, eddig a VB legrosszabb játékosai közé tartozik), sem Martinez.
Igen, ebben egyetértek, sokkal veszélyesebb az a csapat amiben futballkultúrák találkoznak, még,akkor is, ha szimpatikus, ha egy csapat elsődlegesen a sajátjaira épít. Kiszámíthatatlanabb.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.07.03. 15:00:01

Attika 25 írta:Javi Martinez sem hiszem,hogy olcsóbb lenne mint Mascherano,ha hinni lehet a lapoknak akkor Masch 20-25 milla körül lenne hozható,Javi Martinez-ért a Bilbao 30 millát kér,amiből nyilván lehet még alkuldni,de 20 milla alá nem igen szoritanánk az árat szóval..... Az egyetlen dolog ami mellette szólna az az,hogy jobban tűrné a padot,de az ára kb. ugyanannyi lenne.

Barca_10,ha nem tévedek e Pastore-ra gondolsz. Nem rossz a srác,de szóba sem került nálunk,igy sok értelme nincs agyalni rajta.

Igen,igen őrá.Már kennyke04 is írta,és igazatok van.Sajna nincs sok értelme agyalni rajta.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
nahjolvan
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:48:39

2010.07.03. 14:59:16

sztem Pastorera gondolsz..jól tolja a csávó!
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.07.03. 14:58:33

Javi Martinez sem hiszem,hogy olcsóbb lenne mint Mascherano,ha hinni lehet a lapoknak akkor Masch 20-25 milla körül lenne hozható,Javi Martinez-ért a Bilbao 30 millát kér,amiből nyilván lehet még alkuldni,de 20 milla alá nem igen szoritanánk az árat szóval..... Az egyetlen dolog ami mellette szólna az az,hogy jobban tűrné a padot,de az ára kb. ugyanannyi lenne.

Barca_10,ha nem tévedek e Pastore-ra gondolsz. Nem rossz a srác,de szóba sem került nálunk,igy sok értelme nincs agyalni rajta.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.07.03. 14:54:38

Barca_10 írta: És az az argentin gyerek?Hirtelen nem tudom a nevét annyit tudok,hogy 21 éves és Olaszországban játszik,Mexikó ellen pedig azt hiszem,hogy Verón helyére állt be.
Pastore-ra gondolsz? sztem is über nagy tehetség, szívesen elnézegetném nálunk, de nem olvastam volna h fel merült volna a neve nálunk.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.07.03. 14:45:36

noname írta:Sokan említik itt Javi Martinezt. TÉny h nemrossz a gyerek, de sztem túlzás lenne lassan az egész spanyol kezdőt összevásárolni. Sose szokott az ilyen bevállni. Hogy miért?
nehéz kérdés. Talán azért, mert túl hasonló játékstílust képviselnek a játékosok, így sokkal könnyebben kiismerhetők. Ha jön még spanyol válogatott, az legyen Cesc és senki más. Sem Torres(aki sérülés ide vagy oda, eddig a VB legrosszabb játékosai közé tartozik), sem Martinez.

És az az argentin gyerek?Hirtelen nem tudom a nevét annyit tudok,hogy 21 éves és Olaszországban játszik,Mexikó ellen pedig azt hiszem,hogy Verón helyére állt be.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.07.03. 14:40:35

Sokan említik itt Javi Martinezt. TÉny h nemrossz a gyerek, de sztem túlzás lenne lassan az egész spanyol kezdőt összevásárolni. Sose szokott az ilyen bevállni. Hogy miért?
nehéz kérdés. Talán azért, mert túl hasonló játékstílust képviselnek a játékosok, így sokkal könnyebben kiismerhetők. Ha jön még spanyol válogatott, az legyen Cesc és senki más. Sem Torres(aki sérülés ide vagy oda, eddig a VB legrosszabb játékosai közé tartozik), sem Martinez.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.07.03. 14:37:52

baas11 írta:Amúgy ki ez az Özil ??
Német válogatott labdarúgó.
A Werder Brémen játékosa.
Irányító középpályás.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.07.03. 14:37:49

Ha kellene új vkp az lehetne Javi Martinez is.Fiatal,spanyol,szerintem jobban illene a csapatba mint Mascherano,nem mellesleg olcsóbb is.


szerk:Atleticből fel lehetne hozni Bartrát esetleg Alves cseréjének.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barca_10 2010.07.03. 14:43:38-kor.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.07.03. 14:34:45

LM10 írta:
Ezzel azt nem értem, hogy ha lesz Busquets+1 új VKP, Xavi,Iniesta,Keita és még egy irányítót is akarunk venni az 6 kp. Ebben az esetben 1 kp mindig tuti kimaradna még a keretből is.
Hát igen,ez benne van a pakliban,mondjuk bár ne lenne igazam,de túl sok olyan hétvége nem lesz szerintem amikor mind a 6-an egészségesek is illetve eltiltva sincs senki közülük. Ja és persze akkor még nem beszéltünk Thiago-dos Santos párosról.

Ami meg a vkp-t illeti,én is remélem,hogy nem Mascherano fog jönni,inkább jöjjön Alou Diarra,ő szerintem boldogan elülne még a padon is,s kb. negyed annyiba kerülne.

Ibra maradásának én is nagyon örülök.

Amit viszont hiányolok az a jobb hátvéd kérdés. Az ugye eldőlt,hogy a kölcsönjátékosok közül senki nem kell Pep-nek,szóval Cáceres-t elfelejthetjük mint opciót Alves mögé. De nekem nem is feltétlenül az a bajom,hogy nem hangoztatjuk,hogy akarunk venni valakit oda,hanem az,hogy teljesen háttérbe szorul ez a kérdés. Semmi bajom nem lenne,ha Pep azt mondaná,hogy nem veszünk senkit oda,hanem az egyik fiatallal fogja ezt megoldani,de tök csend van. Nagyon remélem,hogy nem kell újra végignéznem Alves szenvedéseit február közepétől,mert azt még nézni is fájt.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.07.03. 13:03:32

Pep is áldását adta, hogy Ibrahimovic marad. Ezzel újra a 08/09-es tricampions elő jöhet, mikor Messi mellett 2 gólerős csatár fog játszani, ezzel jóval hatékonyabbak leszünk szvsz, mint tavaly.(gólszerzésben).

Viszont mivel Pep Tourét megtartotta volna, ezért várhatóan veszünk vkp-t is. Olcsó megoldás lenne a legjobb, nem pedig Mascherano féle 30 millás igazolás, mivel az ember a padra jönne Busquets mögé.

Ezzel azt nem értem, hogy ha lesz Busquets+1 új VKP, Xavi,Iniesta,Keita és még egy irányítót is akarunk venni az 6 kp. Ebben az esetben 1 kp mindig tuti kimaradna még a keretből is.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2010.07.03. 11:56:32

Örülök h Pep tartja magát a VIlla-Ibrahimovics-Messi trióhoz....szép is lenne ha lecserélnénk erre a "kutyaütő" Torres-re !

Amúgy ki ez az Özil ??
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.03. 11:50:06

Chino írta:Özil szerintem tipikusan olyan játékos, mint anno az EB-n Arsavin.
Érdekes hogy eddig senkit sem érdekelt, aztán hirtelen a VB-n kirukkol egy jó játékkal és már mindenki el van ájulva tőle.
Nem, nem, nem. Épp tegnap írtam le, hogy itt nem arról van szó, hogy talált egy gólt, meg, hogy jól játszik a VB-n.
Két éve meghatározó játékos egy elég komoly klubnál, és mindössze 21 évesen. A statisztikai adatok is beszédesek, amiket írtam tegnap.

Azt aláírom, hogy számomra is "új" ember (mivel nem láttam sokszor), de biztos vagyok benne, hogy a klubok játékosmegfigyelői kicsivel előrébb járnak, mint mi.
Egyébként, ha visszaemlékszel: Özil egyáltalán nem a VB alatt került szóba..., már jóval előtte. Tehát nem arról van szó, hogy rúgott kétszer egyeneset a labdába, és akkor most mindenki rákapott.

Chino írta:Szvsz ő tipikusan egy zsákbamacska játékos. Lehet, hogy ügyes és fiatal, de hasonló kaliberű játékosok a La Masia-ból is kikerülhetnek.
Ezt viszont aláírom... De nem azért, mert Özil ilyen vagy olyan, hanem azért, mert szinte mindenki zsákbamacska a Barca számára. Nagyon ritkán van olyan igazolás, ami egyből magas szinten tud teljesíteni, mert ez egy teljesen más futballkultúra.
Avatar
Ticsi 23
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2008.05.27. 14:35:30
Kapcsolat:

2010.07.03. 11:40:32

Egyszer azt mondják, hogy idén biztosan jön, egyszer azt, h nem kell minden áron. Ez utóbbi szerintem Wengernek szólt. Ha Fabregas a vb után is határozottan tudatja az Arsenallal a szándékait, akkor engedni fognak az árából. Szerintem meg fogjuk tudni szerezni.
Kép
"...létezem és élvezem, így szép!" - Supernem
Kedvencek: Puyol, Xavi, Messi
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.07.03. 11:30:51

Szvsz ő tipikusan egy zsákbamacska játékos. Lehet, hogy ügyes és fiatal, de hasonló kaliberű játékosok a La Masia-ból is kikerülhetnek.
nem mintha én akarnám őt, de talán a bundesliga színvonala nem hasonlítható a spanyol harmadosztályhoz. és ő ott emelkedett ki.

Arshavin azért picit más volt. róla tényleg senki nem tudott semmit se gyakorlatilag, azért Özilt a futballban járatos emberek többsége ismerte már a vébé előtt. most berobbant a köztudatba is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.07.03. 11:25:43

Özil szerintem tipikusan olyan játékos, mint anno az EB-n Arsavin.
Érdekes hogy eddig senkit sem érdekelt, aztán hirtelen a VB-n kirukkol egy jó játékkal és már mindenki el van ájulva tőle.
Szvsz ő tipikusan egy zsákbamacska játékos. Lehet, hogy ügyes és fiatal, de hasonló kaliberű játékosok a La Masia-ból is kikerülhetnek.
Lehet, hogy rám cáfolna, de nagy a valószínűsége, hogy egy-két év után új játékost keresnénk a helyére. Lehet hogy Cesc drága, de vele biztosan meg lenne oldva egy időre annak a posztnak a kérdése.
A következő hír lefogadom az lesz, hogy megvesszük Özilt és belevonjuk a Fabregas üzletbe. :lol:

Az ilyen Marin-féle játékosoktól pedig az ég óvjon minket. Thiago vagy JDS akár ebben a szezonban is nagyobbat domboríthatnak mint ők. Nem vagyok jós, de nagy a valószínűsége hogy nem alkotnának nagyot. Lehet, hogy ügyesek, de nem hiszem, hogy hosszú távon megoldanák a problémát.
Nekem se tetszik ez a Fabregas huza-vona, de én mindenképp őt próbálnám "becserkészni". Lehet hogy csak megy a taktikázás és ezért nem jutnak a klubok egyről a kettőre.

VDW sztem még nem kellene. Bartrat már egyszer beledobta Pep a mély vízbe és nem vallott szégyent. Én érzek benne annyit, hogy a kisebb csapatok ellen be lehetne építeni.
Forca Barca!!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.07.03. 11:19:15

Özil egyébként balszélsőből lett irányító. A játékából kb ballábas Iniestának tűnik, posztok alapján inkább Silvához hasonlít. Nem járnánk vele rosszul, de szigorúan csak akkor jöhet, ha Fabregas valamiért nem. (Vagy esetleg ha Ibra elmenne, amit meg nem szeretnék...)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.07.03. 10:49:34

igazából az a poszt, amit Özil játszik nincs is jelenleg a Barcában. vagyis talán van, csak azt tavaly Messivel próbálgatta Pep és sokkal jobb teljesítményre képes ott az argentin, mint Özil. ez nem kétséges. ez a csatárok mögötti kötetlen irányítós góllövős poszt.

---Villa----Ibra---
-------Messi------
Iniesta------Xavi
-----Busquets----

Xavi helye túl hátra van neki, max még Iniesta pozíciója férne bele, de akkor is meg kellene "kötni" a fiút. ő a klubcsapatában és a válogatottban is kötetlenül futkorászik, hol baloldal, hol jobb, hol közép, hol hátra labdáért.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.07.03. 10:39:42

LG írta:Én azt mondtam, nincs szükségünk fiatal tehetségek igazolására, hisz még a saját fiataljainknak is nehéz helyet szorítani. Csak olyan embert hoznék, akik valóban komoly erősítés lehetne, és ez nálam Fabregas. Ő azért jól jönne, hisz Xavi sem lesz már fiatal, Iniesta meg mostanában rengeteget sérült, és nem szeretném, ha megint Keita lenne a szezon nagy részében az egyik kreatív kp-k. :mrgreen:
Főleg egy sinter ellen oda-vissza vágón, vagy hasonló erős kaliberű csapat ellen.. :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.07.03. 10:32:06

A cikkben emlitették Villa-t és Ibra-t,erre reagáltunk.

Özil idén nyilván csak akkor jönne ha nem jön Cesc,ha ő jön akkor Özil biztosan csak jövőre jönne (vagy akkor sem),szóval vagy az egyik vagy a másik,szerintem.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.07.03. 10:30:56

Szerintem felejtős az Özil!Nem kell!Se a Marco Marin!Nem kéne hanyatt vágódni egy Ghána ellen lőtt aquillától :D Én személy szerint nem látnám szívesen Smeagolt a csapatban!
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.03. 10:27:24

Szerintem senki nem mondta egy szóval sem, hogy Özil Villa vagy Zlatan posztján van, kis kommunikációs hiba van.

dos Santos vagy Thiago megfelelőek lennének cserének. Xavi, Iniesta, Keita, Busquets és mégegy középpályás (pl. Cesc) leigazolásával már nem lenne hely a töröknek.
Kép
Kép
Kép
Lezárt