Bajnoki Mérkőzések 10-11

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit vársz az új idénytől?

Könnyed címvédés
67
13%
Kiélezett versenyfutás, tavalyi eredménnyel
362
72%
Real Madrid bajnoki címet
40
8%
Európa Liga szereplés
4
1%
Biztos bennmaradás
29
6%
 
Szavazatok száma: 502
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.02.07. 00:27:15

csababarca írta:De a mi játékunk eleve nem olyan,hogy rohangálunk.
Pedig a mi játékunk a legolyanabb. A két kreatív kp se poénból futja le a 12 kilométereket olykor meccsenként.
Játékunk legfontosabb alapja a labda nélküli mozgás.
csababarca írta: ha nem akarjátok megérteni amit írok,akkor feleslegesen vitázgatunk.
Mindenki megértette te nem akarod megérteni milyen kockázatot vállalnánk ezzel a szezon későbbi meccseire nézve.
Illetve szezonokra, de ez már egy hosszabb téma.
Az már a spanyol bajnokság problémája hogy egy 30% os barca is megoldhatatlan feladatot jelent, én borzasztóan örülök hogy ennyit tudunk spórolni.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.02.06. 14:29:41

Okés, felőlem is hagyhatjuk.

Szerintem megértettem a problémádat, ami a 2.félidei játékra vonatkozott. Mint néző engem sem kápráztatott el, viszont ha figyelembe veszem,hogy még milyen meccsek jönnek,és mennyire 0 volt az Atma az első félidőben, teljesen megértem a 2.félidőt is.

Azért hidd el, (eddig is több olyan meccset láttál,ahol mindkét félidő szórakoztat) látni fogsz még idén is bőven olyan meccset, ahol mindkét játékrésszel elégedett leszel :)

Én is leírtam,hogy speciál én miért nem túráztatom magam ezen a problémán, ezzel sem kell egyetérteni, megérteni sem feltétlen :)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 14:13:26

jó,akkor feladtam.


ha nem akarjátok megérteni amit írok,akkor feleslegesen vitázgatunk.
Részemről téma lezárva,éljen a második félidei semmi játék,nulla kockázatvállalással.
ozsimiki írta: Ismeritek már annyira ezt a csapatot,hogy tudjátok, ha kell, végig komolyan fogja venni a mérkőzést.

Pont ezért zavar,hogy nem akarunk focizni egyre sűrűbben a második félidőben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.02.06. 14:00:47

Én értem amit Csabáék írnak, viszont nem értek egyet velük.

Lehet választani: kiegyenlítettebb félidőket akartok látni minden egyes meccsen, ezzel esetleg azt elérni,hogy a következő meccsen -ámbár kiegyenlített- de pocsék játékot hozunk az egész meccsen, rekordok esélyéről nem is beszélve,
VAGY láttok ritkábban (!) (mert azért szerencsére nem az ilyen 2.félidőkből van a TÖBB) olyan mérkőzéseket, amelyikeknél csak 30-40percekre pörgünk fel és döntjük el a mérkőzést, és a többi része hagy kívánnivalót maga után, viszont már meccs közben is tudunk regenerálódni :)

Lehet itt jönni más csapatokkal,hogy ők nem ülnek le ennyire a 2. félidőben, de nézzük már meg hogy mit csinálnak az elsőben :) Mert, hogy közel sem ennyit az is biztos.

Azt is figyelembe kellene venni,hogy ez a csapat óhatatlanul esik az egyik rekordból a másikba, ezekhez meg kellenek az ilyen üresjáratok is. Valamikor csak 20perc, most lett belőle 45.

Ismeritek már annyira ezt a csapatot,hogy tudjátok, ha kell, végig komolyan fogja venni a mérkőzést.

Amit Riva írt, azzal egyetértek, a "pihenés" ellenére sem kellene belemenni full értelmetlen passzokba, viszont legalább nem vagyunk (még :D) annyira tökéletesek, hogy már engem is zavarjon :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.02.06. 13:51:16

Hm. Látom, sokan azt szűrték le, hogy miért is nem akkora gond, hogy ha visszaáll a csapat, és takarékoskodik az energiával kétgólos előnynél. Nem ezzel volt probléma. Inkább a sok eszetlen passzt emelném ki. Voltak olyan passzok, amikor magának a passzolónak is tudnia kellett, hogy ha célba is ér a zsugája, akkor sem tud majd vele mit kezdeni a címzett...betenni négy védő közé, zsebkendőnyi területen...agyatlan volt a játék néha a 2. félidőben. Ennek eredménye pedig egy rakomány eladott zsuga lett. Ezeket a hibákat pedig nem a fizikai, sokkal inkább a mentális fáradtság hozza ki a játékosokból, tudat alatt is keresik a könnyebb megoldást. Nagy probléma azért persze nincs, ez a csapat bizonyította, hogy ha odafigyel, ilyen hibák nincsenek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.02.06. 13:09:16

csababarca írta: Meg kéne találni a középutat
Milyen középutat? :D

Mi van ennél kedvezőbb? A lehető legkisebb erőfeszítéssel kell a legjobb teljesítményt nyújtani. Rekordokat, csapatokat, mindent megszexualizált már ez a csapat akkor minek tovább pörgetni? Nem értelek.

Rohadtul nem érné meg azért kifáradni hogy még 4-5-19 gólt rúgjunk egy csapatnak. Egy szezonban rengeteg meccs van, kellenek ezek a pihenők ahhoz, hogy külön ne kelljen pihentetni annyit a legjobbakat, ezáltal még többször, a lehető legnagyobb győzelmi eséllyel játszhassunk a legjobbjainkkal, másrészt legyen elég erőtartalék majd amikor meg kell szenvedni.

És hidd el, ez a csapat szenvedni is tud. De minek tegye mikor nincs rászorulva?
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.02.06. 13:06:18

Kalap1988 írta:
csababarca írta:Az a baj,hogy néhányotoknak fogalma sincs miről beszélek.
Aki látja is a meccseket,az érti.

Az igaz,hogy az ellenfél sem töri magát,tegnap az AtMa is próbálkozott,de nem nagy meggyőződéssel.

Annyira véditek néhányan a csapatot,hogy az már nonszensz. Pedig igen is, szurkolóként azt várom el,hogy ne csak egy félidőt focizzanak.
És az a bosszantó, hogy látja kívülről az ember, hogy nem kéne nagy erőlködés a Barcának ahhoz,hogy helyzeteket alakítsanak ki,de inkább nem teszik. Tegnap is nem egy olyan volt,hogy be lehetett volna lőni üresbe Villának vagy Pedronak a labdát,de inkább visszafordult Xavi is,Iniesta is, Afellay is,és hátragurították...

Túlzás a félidős semmittevés, még akkor is az,ha valahol érthető.
Én se vagyok hülye, értem az érveiteket egyébként. Csak nem értek velük egyet,mert nem az első ilyen második félidő volt ez ebben a szezonban sem.
Csaba! Az a baj, hogy ez akkor lenne igaz, ha gépekről lenne szó. Az emberi természet velejárója ez és nem tudsz 11 olyan játékost kiküldeni a pályára, akik mindig ugyanúgy hajtanának 2 meg 3 gól előnynél is. Szerintem ez ilyen egyszerű.
Emellett én azért azt láttam, hogy az első félidő végén, második elején, az Atletico feljebb jött, ritmust váltottak és ez az addigi ritmusból kizökkentette a fiúkat. Azért, ha 35 percig ugyanúgy passzolgatsz és játszadozol, akkor meglepődsz, ha ez hirtelen csak picit is változik. A félidőben ezt elmondta nekik Pep valszeg, de akkor megint egy kicsit feljebb kapcsolt az Atletico és nem játszottak jó formában a fiúk. Láttuk a labdafelhozataloknál is, hogy a 3 gólt rúgó Messi sok rossz megoldást választott, Villa még ennél is többet, Pedro még hagyján, de ő sem alakított ki sok lehetőséget. Néha pedig Iniestanak és Xavinak is volt egy-egy elszórakozott passza, nem beszélve mondjuk Maxwellről. Ez nem akarat kérdése. Ha erőltetik jobban, akkor sem biztos, hogy gólt rúgtunk volna, mert nem ment úgy a játék. Emellett pedig ugyebár ott volt a lelki tényező, hogy ez az Atletico nem igazán ellenfél ( kifejelt gólhelyzetük után azért feljebb kapcsoltunk, de előtte ez volt)
megragadnám az alkalmat csababarca észrevételénvel kapcsolatban, ami a HÁTRAFELÉJÁTÉK-ra vonatkozik!ez az a dolog amit a leg nehezebben tudok megszokni a játékunkban!! számtalanszor észrevételeztem már különösen Pedrónál hogy a neki adott labdák 80%-át rögtön vissza dobja többnyire hátra, de régebben Busi sajátja volt u.ez, Ő mára már kinőtte. ajánlom mindenkinek aki kételkedik figyeljétek meg: Alves aki hátvéd a neki adott lasztik (80%-ával elindul ELŐRE és próbál helyzetbe kerülni, Pedró aki csatár?! uezt a fentiek szerint teszi, nem ismétlem.természetesen tudom, hogy ez a hátra háromszögelés ismert és eredményes taktikai elem, ha a hátra passzt egy előre(lyukra )futás követi egy közvetlen visza passzal! csakhogy a Barcánál ez nem így van, itt a hátrapasszokból többnyire egész más irányba folytatódik a (megtört lendületű )támadásépítés.még csak annyit, hogy Pedrót emeltem ki mint akinél ez nagyon szembetűnő, de mivel a CSAPAT egészére is jellemző, hát elég nehéz eldönteni, hogy meddig és mennyire hasznos.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.06. 12:58:05

Persze, én sem gondoltam, hogy 90 perces hajtásra gondolsz, de szerintem egy természetes dolog, hogy leülnek picit. Illetve emellett kiemelném, hogy nem mi ültünk le annyira tegnap szerintem, hanem az ATMA jött feljebb. Ha van egy tempója a meccsnek, amin simán játszogatnak a fiúk és góloknak rúgnak, akkor nagyon meg tudja zavarni még az ily profi játékosokat is az, ha hirtelen megváltozik a helyzet. Azért ne feledjük el, hogy ez az Atlético a végletek csapata. Képes minket is megverni, ha a legjobbját hozza, mi pedig nem, viszont képes kikapni 3-0-ra a liga utolsótól is. És ez meccs közben is igaz. Én éreztem, hogy javultak és, hogy tepertek. Ez okozta a mi visszaesésünket, megváltozott a meccs tempója, ami meglepett mindenkit. Írtam is, hogy kik voltak rosszabb formában. Nem csak akarat, de formafüggő is, hogy miként megy a csapat. Van mikor ennél sokkal jobban leülünk, ez tény, de én maximálisan elfogadom a dolgot, ilyen mérleg, gólkülönbség és egyebek mellett. 70 perceket is szerintem botorság lenne végighajtani, ha 45 alatt le lehet tudni a meccseket. Tavaly ez egyszer ütött vissza, az Arsenal ellen, de így is sima továbbjutás lett a vége. Az nekem sem tetszett és ott jogosan voltam a 2-2 után kicsit dühös. Az Inter elleni odavágón szerintem nem ez volt a helyzet, mert ott az egész meccsen rosszul játszottunk, a gólunk előtt és után is. Szinte a semmiből jött az a találat. Így nem is volt miből visszavenni...
Avatar
davidvillabest
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.05.12. 18:08:45
Tartózkodási hely: Várpalota

2011.02.06. 11:39:00

Volt egy két korábbi hozzá szóló aki azt irta hogy sima meccs volt a tegnapi ! Nos én cáfolnék ! Szerintem egyáltalán nem pocsék formába jött ide az Atletico és hát azért sokszor volt náluk is a labda szóval ez a tegnapi mérkőzis nem a legsimább volt ! De ennek ellenére csapatunk küzdött hajtott és büszke vagyok a srácokra !!!!!!!!!! :P
Kép
¡illa, illa Illa, Villa maravilla!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.02.06. 11:20:11

Picit más téma: külön öröm, hogy játékban Messi és Xavi is fejlődést mutatott. Az Arsenal ellen már mind2en jók lesznek reményeim szerint :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.06. 11:09:11

Lionel85 írta:
daffy írta:megértelek,mint szurkolót,hogy többet szeretnél,de nézz szét a világban,más szurkolók egy félidőben sem élvezhetik a csapatuk ilyen játékát,örülj,hogy te megteheted.én örülnék.
Pont ezért nem is vagyok én elégedetlen, mert mi legalább megengedhetjük. :) De ha eljön az igazi erőpróba, meg vagyok róla győződve, hogy fognak ők 90 percen keresztül is hajtani.
így van,ezt jól mutatja a bajnokság mérlege: 12312312352gőzelem 1x 1vereség. nincs ok szomorkodni.
ezt is leírtam majdnem szó szerint így nem olyan régen Smile
az ügyet lezártnak tekintem :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.06. 11:06:26

daffy írta:megértelek,mint szurkolót,hogy többet szeretnél,de nézz szét a világban,más szurkolók egy félidőben sem élvezhetik a csapatuk ilyen játékát,örülj,hogy te megteheted.én örülnék.
Pont ezért nem is vagyok én elégedetlen, mert mi legalább megengedhetjük. :) De ha eljön az igazi erőpróba, meg vagyok róla győződve, hogy fognak ők 90 percen keresztül is hajtani.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 11:04:09

Kalap1988 írta:
csababarca írta:...
Csaba! Az a baj, hogy ez akkor lenne igaz, ha gépekről lenne szó. Az emberi természet velejárója ez és nem tudsz 11 olyan játékost kiküldeni a pályára, akik mindig ugyanúgy hajtanának 2 meg 3 gól előnynél is. Szerintem ez ilyen egyszerű.

De nem azt várom,hogy szakadjanak meg az egész 90 perc alatt. Hanem,hogy kicsit lássak némi aktivitást tőlük. Az irreális elvárás lenne,hogy 90 percig futkorásszanak mint a mérgezett egerek,akkor igaz lenne,hogy kifulladnánk tavaszra.
De a mi játékunk eleve nem olyan,hogy rohangálunk.
Meg kéne találni a középutat,mert abban egyetértünk,hogy az se jó,ha 90 percig széthajtják magukat,de az se,hogy nulla második félidőt produkálnak.
Az Atma meg kijjebb jött,de igazából semmi meggyőződés nem volt bennük,hogy gólt rúghatnak. Nem is féltem attól,hogy rúgnak.

daffy írta:szeretnék egy kicsit hozzászólni ehhez.
én marhára boldog lennék,ha egy real meccsen az lenne a legnagyobb baj,hogy csak 3 góllal verjük az atleticot és így játszunk. egy félidőt hajtottak a fiúk,egyet pihentek. de ez a csapat úgy pihen a pályán,ahogy mások hajtani sem tudnak,ezt ne felejtsd el. anno én is sírtam,hogy a real csak 30 percet focizott,mert nem tudtam,hogy van-e erőnlétük 90hez,nincs. nektek van,ezt bizonyították. megértelek,mint szurkolót,hogy többet szeretnél,de nézz szét a világban,más szurkolók egy félidőben sem élvezhetik a csapatuk ilyen játékát,örülj,hogy te megteheted.én örülnék.
ezt is leírtam majdnem szó szerint így nem olyan régen :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2011.02.06. 11:06:46-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.06. 11:01:00

csababarca írta:Az a baj,hogy néhányotoknak fogalma sincs miről beszélek.
Aki látja is a meccseket,az érti.

Az igaz,hogy az ellenfél sem töri magát,tegnap az AtMa is próbálkozott,de nem nagy meggyőződéssel.

Annyira véditek néhányan a csapatot,hogy az már nonszensz. Pedig igen is, szurkolóként azt várom el,hogy ne csak egy félidőt focizzanak.
És az a bosszantó, hogy látja kívülről az ember, hogy nem kéne nagy erőlködés a Barcának ahhoz,hogy helyzeteket alakítsanak ki,de inkább nem teszik. Tegnap is nem egy olyan volt,hogy be lehetett volna lőni üresbe Villának vagy Pedronak a labdát,de inkább visszafordult Xavi is,Iniesta is, Afellay is,és hátragurították...

Túlzás a félidős semmittevés, még akkor is az,ha valahol érthető.
Én se vagyok hülye, értem az érveiteket egyébként. Csak nem értek velük egyet,mert nem az első ilyen második félidő volt ez ebben a szezonban sem.
szeretnék egy kicsit hozzászólni ehhez.
én marhára boldog lennék,ha egy real meccsen az lenne a legnagyobb baj,hogy csak 3 góllal verjük az atleticot és így játszunk. egy félidőt hajtottak a fiúk,egyet pihentek. de ez a csapat úgy pihen a pályán,ahogy mások hajtani sem tudnak,ezt ne felejtsd el. anno én is sírtam,hogy a real csak 30 percet focizott,mert nem tudtam,hogy van-e erőnlétük 90hez,nincs. nektek van,ezt bizonyították. megértelek,mint szurkolót,hogy többet szeretnél,de nézz szét a világban,más szurkolók egy félidőben sem élvezhetik a csapatuk ilyen játékát,örülj,hogy te megteheted.én örülnék.
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.02.06. 10:56:23

Kösziiii :D
Csak a Barça
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.06. 10:54:24

Logan10 írta:Tud valaki egy videót arról amikor Messi hátrament szerelni a tegnapi meccsen??? :?
Parancsolj:

http://www.youtube.com/watch?v=UDb6ainUuRg
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.02.06. 10:51:44

Hát én viszont egyetértek csababarcával. A tegnapi meccsünk a 2. gólig volt jó. Addig az ellenfél a félpályát se lépte át, és lőhettünk volna akár több gólt is. Aztán onnantól megállt az egész csapat, feljebb jött az AtMa, de szerencsére vége lett a félidőnek. Aztán a 2. játékrész elején, kb 15 percig idegbeteg voltam, hogy ők támadnak, mi meg elszórakozzuk még a labdakihozatalokat is. Sikerült aztán Piqué fejesénél picit feljebb kapcsolni, de meggyőződésem, hogy ha az bemegy, az AtMa elszánt rohamokkal jött volna, és pokoli utolsó 25-30 percünk lett volna. Mákunk volt, az kijött, majd Agüero fejese is pont Valdés kezében landolt tiszta ziccerben. Nem az zavar, hogy ők is lőhettek volna gólt, hanem az, hogy Iniesta simán elhagyja a labdát a saját térfelén többször is, vagy hogy Maxwellnek egy értelmes passza nincs. Nagyon pozitív Messi mester3asa, és Abidal játéka, meg az első félórában sztem Alves is nagyon jó volt. Leo már 24 gólos, ez vmi hihetetlen. Hol lesz a vége? 40?
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.06. 10:45:54

csababarca írta:Az a baj,hogy néhányotoknak fogalma sincs miről beszélek.
Aki látja is a meccseket,az érti.

Az igaz,hogy az ellenfél sem töri magát,tegnap az AtMa is próbálkozott,de nem nagy meggyőződéssel.

Annyira véditek néhányan a csapatot,hogy az már nonszensz. Pedig igen is, szurkolóként azt várom el,hogy ne csak egy félidőt focizzanak.
És az a bosszantó, hogy látja kívülről az ember, hogy nem kéne nagy erőlködés a Barcának ahhoz,hogy helyzeteket alakítsanak ki,de inkább nem teszik. Tegnap is nem egy olyan volt,hogy be lehetett volna lőni üresbe Villának vagy Pedronak a labdát,de inkább visszafordult Xavi is,Iniesta is, Afellay is,és hátragurították...

Túlzás a félidős semmittevés, még akkor is az,ha valahol érthető.
Én se vagyok hülye, értem az érveiteket egyébként. Csak nem értek velük egyet,mert nem az első ilyen második félidő volt ez ebben a szezonban sem.
Csaba! Az a baj, hogy ez akkor lenne igaz, ha gépekről lenne szó. Az emberi természet velejárója ez és nem tudsz 11 olyan játékost kiküldeni a pályára, akik mindig ugyanúgy hajtanának 2 meg 3 gól előnynél is. Szerintem ez ilyen egyszerű.
Emellett én azért azt láttam, hogy az első félidő végén, második elején, az Atletico feljebb jött, ritmust váltottak és ez az addigi ritmusból kizökkentette a fiúkat. Azért, ha 35 percig ugyanúgy passzolgatsz és játszadozol, akkor meglepődsz, ha ez hirtelen csak picit is változik. A félidőben ezt elmondta nekik Pep valszeg, de akkor megint egy kicsit feljebb kapcsolt az Atletico és nem játszottak jó formában a fiúk. Láttuk a labdafelhozataloknál is, hogy a 3 gólt rúgó Messi sok rossz megoldást választott, Villa még ennél is többet, Pedro még hagyján, de ő sem alakított ki sok lehetőséget. Néha pedig Iniestanak és Xavinak is volt egy-egy elszórakozott passza, nem beszélve mondjuk Maxwellről. Ez nem akarat kérdése. Ha erőltetik jobban, akkor sem biztos, hogy gólt rúgtunk volna, mert nem ment úgy a játék. Emellett pedig ugyebár ott volt a lelki tényező, hogy ez az Atletico nem igazán ellenfél ( kifejelt gólhelyzetük után azért feljebb kapcsoltunk, de előtte ez volt)
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.02.06. 10:40:01

Tud valaki egy videót arról amikor Messi hátrament szerelni a tegnapi meccsen??? :?
Csak a Barça
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 10:39:40

Az a baj,hogy néhányotoknak fogalma sincs miről beszélek.
Aki látja is a meccseket,az érti.

Az igaz,hogy az ellenfél sem töri magát,tegnap az AtMa is próbálkozott,de nem nagy meggyőződéssel.

Annyira véditek néhányan a csapatot,hogy az már nonszensz. Pedig igen is, szurkolóként azt várom el,hogy ne csak egy félidőt focizzanak.
És az a bosszantó, hogy látja kívülről az ember, hogy nem kéne nagy erőlködés a Barcának ahhoz,hogy helyzeteket alakítsanak ki,de inkább nem teszik. Tegnap is nem egy olyan volt,hogy be lehetett volna lőni üresbe Villának vagy Pedronak a labdát,de inkább visszafordult Xavi is,Iniesta is, Afellay is,és hátragurították...

Túlzás a félidős semmittevés, még akkor is az,ha valahol érthető.
Én se vagyok hülye, értem az érveiteket egyébként. Csak nem értek velük egyet,mert nem az első ilyen második félidő volt ez ebben a szezonban sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.06. 10:39:37

mess2009 írta:vissza olvasva a hsz.-eket az nyilvánvaló, hogy a második félidővel volt a baj, az én meglátásom csak abban tér el a többségtől, hogy az okok közül nagyobb valószínűséget adok annak, hogy az ellenfél játéka javult fel sokkal inkább, mint hogy (pláne) szándékos leállás történt volna! azt sem gondolom, hogy jobban fáradtunk mint az ellenfél egy viszont sajnos előttem nyilvánvaló: Guardiola nem meri bevállalni a nyilvánvalóan rosszul teljesítők cseréjét! ez esetben ilyen lett volna félidőben a Villa-Maxwell páros váltása!
tudom:súlyos ellenérvek is lehetnek, nem akarja egy lényegében nyertes csapat egyik ászát(Villa) lelkileg megbolygatni azzal, hogy nyilvánvaló gyenge teljesítmény miatt leküldi.
Maxwell-re mondjuk még ez sem állna, mert ő csere ember és tegnap igencsak átjártak rajta, de ami bosszantób a labdatartáson túl egyetlen gólveszélyes megmozdulása sem volt(ígéretes helyzetekből)
hát nagyjából ennyit, még azzal megtoldva, hogy bizony Agüeró nagyon is elférne a Barcában!(tegnap a meccs előtt jónéhányan megkérdőjelezték!)
Nálam biztosan nem férne be Aguero a kezdőcsapatba. Persze most mikor Villa nincs jó formában, akkor lehet mondani, hogy igen, de a jó formába lévő Villa többet ér a szememben. Pedro-t nem is írom inkább....
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.06. 10:38:12

Lionel85 írta:Csaba, ez két élű dolog. Ahhoz, hogy a tűz megmaradjon a csapatban, kell az ellenfél eltökéltsége, hajtása is. Ha úgy lépnek pályára, mint az Atlético, akaratlanul is lazít, visszaáll a Barcelona. Természetesen nem csak az ellenfél a hibás ezért, de befolyásolhatja a teljesítményt. Ez a La Liga átka. Egy nagycsapatnak nevezett egylet is gyáva nyusziként jön a Camp Nouba, ez mindent elárul az erőviszonyokról.

A BL tényleg más lesz, de egy Arsenal nem is fogja engedni, hogy lazítsanak Messiék.

A legfélelmetesebb pedig az, hogy még így is simán nyertek 3-0-ra.
Egyetértek! :wink: Picit engem is zavar hogy visszaállnak, mivel szurkoló vagyok és 90 percen keresztül élvezni akarom a meccset. De meg kell értenünk, hogy nem várhatjuk el ezt tőlük. Örüljünk hogy egyáltalán élvezhetjük a csapt játékát. Nem mindenhol van ez így, nálunk pedig már 2,5 éve folyamatosan! Ezt kell megbecsülni!
Abban pedig nagy igazság van hogy az ellenfelek "hibája" is ez. Nyugodtan kijelenhetjük hogy nincs ellenfelünk jelenleg a Ligában. De ezzel sztem nem mondtam újdonságot senkinek. :) Azokon a meccseken pedig amiken az elejétől a végéig teljes erőbedobás kell, egy rossz szavunk nem lehet a csapatra!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Hayabusa
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.12.01. 10:38:08
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

2011.02.06. 10:27:37

Döbbenten olvasom a lesulytó véleményeket/hozzászólásokat.
Úgy gondolom, hogy tegnap este nem egy fáradt, rosszul játszó csapatot láttunk, hanem (és ez megint csak a személyes véleményem) csak annyit játszottak, amennyi éppen elég volt a győzelemhez.
Emlékezzetek rá, hogy egyszer már volt egy ilyen periódus még a Riijkard - érában és akkor is szinte mindent megnyertek, amit csak lehet.
Feszített a tempó a csapatnak és a könnyen (viszonylag könnyen) hozható meccseken inkább pihennek.
Szerintem nincs ezzel semmi gond, a világon minden csapat ezt tenné a helyünkben.
Az Arsenal elleni meccsen biztos vagyok benne, hogy nem lesz lazsálás.
Pörögni fognak és szép győzelem lesz a vége.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.02.06. 09:33:20

csababarca írta:Fejeket én sem követelek,mert semmi jogom hozzá.
De a véleményemet leírhatom.
És nem érdekel,hogy elfáradnak,más csapat se fullad ki, mi se fulladnánk ki.
És nem azt várnám el én se,hogy 90 percig pörögjenek,de azért túlzás,hogy fél meccseket lazsálnak. Ez már a másik véglet. Az,hogy esetlegesen kifulladna a csapat, az meg óriási edzőségi baki lenne, amatőrség. Fociznának 20 percet pluszba,akkor nem hiszem el,hogy kifulladnának.
Ezért várom már a BL-t mert ott nem fognak lazsálni remélhetőleg.
De pl tavaly is volt rá két példa,hogy ideje korán visszavettek. Egyikből baj lett( inter elleni odavágó,és igen,ott Pedro gólja túlságosan megnyugtatta őket), másikból nem (arsenal elleni odavágó,0-2ről leadtuk x-re),de ez akkor is bosszantó,és a van,hogy a közönség se nézi jó szemmel a félpályáról hazapasszolt labdákat...
Csaba, ez két élű dolog. Ahhoz, hogy a tűz megmaradjon a csapatban, kell az ellenfél eltökéltsége, hajtása is. Ha úgy lépnek pályára, mint az Atlético, akaratlanul is lazít, visszaáll a Barcelona. Természetesen nem csak az ellenfél a hibás ezért, de befolyásolhatja a teljesítményt. Ez a La Liga átka. Egy nagycsapatnak nevezett egylet is gyáva nyusziként jön a Camp Nouba, ez mindent elárul az erőviszonyokról.

A BL tényleg más lesz, de egy Arsenal nem is fogja engedni, hogy lazítsanak Messiék.

A legfélelmetesebb pedig az, hogy még így is simán nyertek 3-0-ra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.02.06. 09:20:07

csababarca írta:
Fejeket én sem követelek,mert semmi jogom hozzá.
De a véleményemet leírhatom.
És nem érdekel,hogy elfáradnak,más csapat se fullad ki, mi se fulladnánk ki.
És nem azt várnám el én se,hogy 90 percig pörögjenek,de azért túlzás,hogy fél meccseket lazsálnak. Ez már a másik véglet. Az,hogy esetlegesen kifulladna a csapat, az meg óriási edzőségi baki lenne, amatőrség. Fociznának 20 percet pluszba,akkor nem hiszem el,hogy kifulladnának.
Ezért várom már a BL-t mert ott nem fognak lazsálni remélhetőleg.
De pl tavaly is volt rá két példa,hogy ideje korán visszavettek. Egyikből baj lett( inter elleni odavágó,és igen,ott Pedro gólja túlságosan megnyugtatta őket), másikból nem (arsenal elleni odavágó,0-2ről leadtuk x-re),de ez akkor is bosszantó,és a van,hogy a közönség se nézi jó szemmel a félpályáról hazapasszolt labdákat...
:shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Nézd meg pl. a mostani Madridot. Szerinted mi a bréért kaptak ki az Osasunától??? Mert Zsozé nem rotálja az alap kezdőt cserékkel,és persze minden meccset végig hajtat velük,kifáradtak. Ennyi.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Lezárt