FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.04.25. 15:54:01

" visca el barca" : de igy müködik !!
Ráadásul azért is, mert az utlsó évek igazolása nem sikerültek,mint Alexis,Villa, Fabregas, pedig sokan akarták őket.
Nálam:

x

Alves ? Pique x Alba
Montoya x Puyol Abidal
Xavi Busi Iniesta
Thiago Mashcearano Fabrebas ?

x Messi x
Pedro ? Telló


Az X -el jelöltek helyére uj ember kell.
A kérdőjeleseket, ha jó összeget adnak értük vihetik.Persze akkor pótlás kell.
Xavit és főleg Puyolt kevesebbet játszatni.
Villa, Alexis, Barta, Adrianó mindenképpen menjen.
Delofeu, S. Robertó feljöhetne
A kölcsönbe lévők közül senki nem kellene.

Mind meg tudom indokolni, de nem akarok vitát gerjeszteni. Alapos frissités kell, nagyon leállunk.
Fecó
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3734
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.25. 15:47:21

Chino írta:Nem értek egyet azzal, hogy új játékosok oldanák meg a problémát. Egy Alvest ki tudna minőségileg pótolni? Ez csak egy példa. 2-3 játékos érkezése tökéletesen elegendő lenni, ami Neymar, Hummels(?) és egy kapus személyében valószínű meg is történik.
Inkább a taktikai repertoár kiszélesítése és a fejekben történő rendrakás az elsődleges. Annyira látszik, hogy sokszor mennyire motiválatlanok, teljesen máshol járnak. Nem lehet arra alapozni, hogy majd az új játékosok sokkal motiváltabbak lesznek. Lásd Cesc. Neki sem a képességeivel van a baj, ezt bizonyította már nálunk is.
A gyors sokpasszos játékunk is maradhatna, a legtöbb ellenfelünket ezzel verjük meg, de kell mellé még valami mert ez nem minden esetben jön össze. Ez Titoék feladata, a kihívás adott. Ezzel a játékosállománnyal meg lehet valósítani.
Szóval nem hiszem hogy a nagytakarítás lenne itt a megoldás. Azt se mondanám, hogy a Real jobb nálunk. Ellenünk kitaláltak egy taktikát, de ez csak ellenünk működik. Ez látszik a bajnokság állásán, a MU elleni szenvedésen, vagy éppen a Dortmund elleni 3 meccsükön.
Sorrendet még nem nagyon lehet felállítani, a legjobb csapat titulust sem adnám 100%-ban a Bayernnek.
Én nem temetném a csapatot. Az biztos hogy nem lehet 10-20 éven át mindig triplázni, halmozni a trófeákat, annyi történt hogy most bebizonyosodott nem vagyunk egyeduralkodók, mint az utóbbi években. Ezt nem is várhatjuk el a csapattól, de még mindig ott vagyunk az elitben. A következő szezon lesz igazán vízválasztó. Kérdés hogy Tito és a játékosok felnőnek-e a feladathoz.
Arra viszont kíváncsi lennék, ha otthon mondjuk elvernénk a Bayernt 3:0-ra mik lennének itt a vélemények.
Nem hiszem, hogy el kellene keseredni, átéltunk már sokkal rosszabbat is, örüljünk, hogy most az állítólagos mélypont annyi, hogy egy bivalyerős Bayern megvert minket a BL elődöntőben miután szinte biztosan megnyertük a bajnokságot.
Ez egy pocsék taktika. Ajánlom mindenkinek azokat a meccseket, ahol vmelyik nagycsapatot elvertük. :wink: Sok ilyen meccs volt, lehet válogatni. Az összes meccsen kivétel nélkül olyan támadószellemben és olyan gyorsasággal játszottunk, hogy az félelmetes. Ami most itt megy, az meg csak egy laza lötyögés. Nagy nehezen túljutunk az ellen kp-ján, majd vki visszajátssza hátra és kezdődik minden ellőről. Jöhet Neymar, Hummels, de attól még a játékunk radikálisan nem fog megváltozni. Bírom Alvest, mert marha jó kis playa, de neki, hogy vagy vmelyik balbekknek menni kell. Elképesztően alacsonyak vagyunk, még ha a támadás kárára is megy. És kéne egy normális csatár, aki képes gólt lőni, mert ez nem állapot, hogy a kicsiket megtömjük, de a nagyok ellen meg esélytelenek vagyunk.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.04.25. 15:40:50

zolix10 írta:
Facsy írta:http://kepfeltoltes.hu/130425/fcb2013-1 ... es.hu_.gif

+ Pinto,Montoya,Bartra,Masch,Puyol,Adriano,Song,Thiago, S.Roberto,Fabre,Tello,Deulofeu,Pedro

Mennie kéne sztem: Sanheznek,Abidalnak.

ez csak egy vélemény :)
Én ezzel nagyon egyetértek, csak szerintem Messinek kéne a középcsatárnak lennie, mert ha tényleg olyan magasan lenne Villa, szerintem nem nagyon fogja bírni néha a tempót!
az hogy mikor kivan középen elől az meg legyen meglepi :D az nem betonba foglalt dolog ennél a csapatnál hálistennek :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.25. 15:30:32

Nem értek egyet azzal, hogy új játékosok oldanák meg a problémát. Egy Alvest ki tudna minőségileg pótolni? Ez csak egy példa. 2-3 játékos érkezése tökéletesen elegendő lenni, ami Neymar, Hummels(?) és egy kapus személyében valószínű meg is történik.
Inkább a taktikai repertoár kiszélesítése és a fejekben történő rendrakás az elsődleges. Annyira látszik, hogy sokszor mennyire motiválatlanok, teljesen máshol járnak. Nem lehet arra alapozni, hogy majd az új játékosok sokkal motiváltabbak lesznek. Lásd Cesc. Neki sem a képességeivel van a baj, ezt bizonyította már nálunk is.
A gyors sokpasszos játékunk is maradhatna, a legtöbb ellenfelünket ezzel verjük meg, de kell mellé még valami mert ez nem minden esetben jön össze. Ez Titoék feladata, a kihívás adott. Ezzel a játékosállománnyal meg lehet valósítani.
Szóval nem hiszem hogy a nagytakarítás lenne itt a megoldás. Azt se mondanám, hogy a Real jobb nálunk. Ellenünk kitaláltak egy taktikát, de ez csak ellenünk működik. Ez látszik a bajnokság állásán, a MU elleni szenvedésen, vagy éppen a Dortmund elleni 3 meccsükön.
Sorrendet még nem nagyon lehet felállítani, a legjobb csapat titulust sem adnám 100%-ban a Bayernnek.
Én nem temetném a csapatot. Az biztos hogy nem lehet 10-20 éven át mindig triplázni, halmozni a trófeákat, annyi történt hogy most bebizonyosodott nem vagyunk egyeduralkodók, mint az utóbbi években. Ezt nem is várhatjuk el a csapattól, de még mindig ott vagyunk az elitben. A következő szezon lesz igazán vízválasztó. Kérdés hogy Tito és a játékosok felnőnek-e a feladathoz.
Arra viszont kíváncsi lennék, ha otthon mondjuk elvernénk a Bayernt 3:0-ra mik lennének itt a vélemények.
Nem hiszem, hogy el kellene keseredni, átéltunk már sokkal rosszabbat is, örüljünk, hogy most az állítólagos mélypont annyi, hogy egy bivalyerős Bayern megvert minket a BL elődöntőben miután szinte biztosan megnyertük a bajnokságot.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.04.25. 15:04:11

barka amit Xavival és Inivel kapcsolatba mondasz részben igaz. Azt sem szabad elfelejteni, hogy nekik sem egyszerű a helyzetük egy Alexisel, Villával és Pedroval az előre játékban. Ők 3 teljesen súlytalanok a pályán szinte semmi veszélyt nem jelentettek az ellenfelekre egész szezon során. Így nehéz jó labdákkal megjátszani őket, kiugratni vagy gólpasszt adni nekik. Ezzel Xavi és Ini játéka is rettentően sokat visszaesik. Jóformán ha akarnak valamit csinálni azt egyedül kell megoldaniuk előrefelé mivel minden labdát visszakapnak ettől a 3-astól, tök felesleges nekik labdát adni. Messin kívül egy labdatemető elől mindenki.
Mivel ilyen impotens támadóink vannak a védőknek is sokkal több idejük jut a Xavi Ini páros semlegesítésére.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2013.04.25. 14:43:42

tibor1158 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/04/25 ... nek_nyaron

ha ez tényleg igaz akkor komoly gondok lesznek jövőre is. marad minden olyan [auto_cenzúra] amilyen volt.
Remek dolog látni, hogy a vezetőség inkább homokba dugja a fejét és nem vesz tudomást a problémákról, minthogy megtenné a szükséges lépéseket.

Én igenis komoly változásokat eszközölnék a csapatnál, először is két csatárt kellene venni, ismétlem csatárt, nem pedig Messinek passzoló bábukat. Pedro és Sanchez összteljesítménye alapján idén ha ketten együtt rúgtak 15 gólt sokat mondtam, az ilyen játékos pedig nem csatár. Egy vérbeli támadó ott kezdődik aki megteremti magának a helyzetet, na ilyenből nem sok van nálunk. Sajnos :(
Legalább két védőt szintén nem ártana leigazolni, mert a hátvéd sorunk idén kritikán aluli.
Szomorú azt látni,hogy egy Barcelona úgy megy föl a pályára, hogy nem gond, hogy hátul milyen sz@rok vagyunk elől eggyel úgy is többet rúgunk, hát láttuk kedden ez mennyire ment.
és bár tudom, hogy mostani gondolataimmal sokan nem fognak egyetérteni, de a barca gerincét is kicsit meg kellene bontani, mert ezek a játékosok már fényévekre vannak attól ahogy 3-4 éve játszottak. Mikor adott Xavi olyan gyilkos paszt, mint régen vagy Iniesta mikor tört be vagy lőtt gólt utoljára, vagy említhetném Messit is, akit védekezni is csak szökő évente egyszer látunk. Sajnos pont ezek a hiányosságok és "jóllakottság" érződik a csapaton is.
Én nem bánom, ha jövőre nem nyerünk esetleg semmit, de ha úgy megyünk ahogy a bayern is ment és "meghalunk" a pályán,akkor az számomra már siker lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.04.25. 14:38:31

Taktikai vérfrissítés kell leginkább, új elemek, újragondolása a rendszernek.
Nem szabad homokba dugni a fejeket, problémák vannak, amiket orvosolni kell.
Senki nem várja el minden évben a 3 kupát, én sem, de a 2013. évi játékunk botrányosan rossz, 1-1 kisebb fellángolástól eltekintve. Szóval hiába miénk a bajnokság, a problémák attól adottak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.04.25. 14:38:22

Mivel gyakorlatilag messze a Barca a "legkisebb" (van egy Piqué meg egy Busi,kb ennyi)a top csapatok közt ezért kéne pár "erőember".
Védőnek a már sokat tárgyalt Hummels meg Kompany, előre meg Rooney. Már is nem gyalogolnának át a délceg csapatok a Barcán!
Kapuba meg Courtois,ő is egy szépen megtermett ember.
A gond az,hogy vezetőség ábrándozik meg jótékonykodik (Tito,Alexis,Pedro,Abidal), így ahogy már írtátok szinte semmi komoly változás nem várható a nyáron,de legalább akkor Neymart szerezzék már meg,ő is olyan mint Messi, már pusztán a neve hallatán betojnak a csapatok,lenne kb 2 Messink. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sörvirsli 2013.04.25. 14:39:13-kor.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.25. 14:33:05

Capon írta:
tibor1158 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/04/25 ... nek_nyaron

ha ez tényleg igaz akkor komoly gondok lesznek jövőre is. marad minden olyan [auto_cenzúra] amilyen volt.
Milyen NAGY változásokat szeretnél?
Kell egy kapus, egy belső védő és egy támadó aki nem esik hanyatt a labdában.
Ezért is remélem jön majd új kapus, (Casillas (régebbi sajtóhír), Neuer, Diego Lopez, jó na, csak vicceltem!) új védő (Hummels, Ramos (régebbi sajtóhír)), és egy csatár ( Neymar ).

Ezek után én így képzelem a gálakezdőnket:

Casillas ( ha jön )

Dani Alves Hummels ( Ramos, ha jön ) Piqué Jordi Alba

Xavi Busi Iniesta

Neymar Messi Pedro ( Vagy Sánchez )
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.04.25. 14:21:12

tibor1158 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/04/25 ... nek_nyaron

ha ez tényleg igaz akkor komoly gondok lesznek jövőre is. marad minden olyan [auto_cenzúra] amilyen volt.
Milyen NAGY változásokat szeretnél?
Kell egy kapus, egy belső védő és egy támadó aki nem esik hanyatt a labdában.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.25. 14:18:41

hát igen, sokan azt hiszik h az ugy működik mint a fantasy football, eladnának 8 játékost és hoznának helyezze 8 másikat... könnyű máséval verni a csalánt :lol:

persze szívem szerint lassan én is elkezdenék jegeltetni egy jó pár játékost és hoznék a helyükre ujakat, de ez nem igy mukodik...

egyébként "lesznek" igazolásaink, hiszen a b-ből ha jol tudom rahinha, sergi roberto, meg még valaki, talán delu is feljön...

én még mindig amondó vagyok h leginkább motivációs problémák vannak. ezért kell(ene) vagy edző csere, vagy nagytakarítás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.04.25. 14:05:51

tibor1158 írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/04/25 ... nek_nyaron

ha ez tényleg igaz akkor komoly gondok lesznek jövőre is. marad minden olyan [auto_cenzúra] amilyen volt.
jövőre már most aláírnék egy ilyen "rossz" szezont...

az a baj h itt nagyon sokan tévedésben élnek, és azt hiszik, hogy életük végéig kolbászból lesz a kerítés, minden évben 6 trofeat fogunk majd nyerni...

amugy meg nincs ebbena cikkben semmi meglepő, várható volt, h semmi változás nem lesz a nyáron.

én azt hiszem, hogy elhozzuk neymart, villa elmegy, illetve ha vitya lelép akkor jön egy kapus és ennyi. védő nem jön, tito marad
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2013.04.25. 14:00:54

egyszerűen nem látják, hogy mi a probléma????????? akkor először a vezetőségben kellene elkezdeni a változtatásokat. sajnos nem elég a fénymásolt játék, lépni kell és haladni mert lemaradunk. ez így nem mehet tovább.
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2013.04.25. 13:58:02

http://barcanoticias.blog.hu/2013/04/25 ... nek_nyaron

ha ez tényleg igaz akkor komoly gondok lesznek jövőre is. marad minden olyan [auto_cenzúra] amilyen volt.
Avatar
zolix10
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:24:49

2013.04.25. 13:16:03

Facsy írta:http://kepfeltoltes.hu/130425/fcb2013-1 ... es.hu_.gif

+ Pinto,Montoya,Bartra,Masch,Puyol,Adriano,Song,Thiago, S.Roberto,Fabre,Tello,Deulofeu,Pedro

Mennie kéne sztem: Sanheznek,Abidalnak.

ez csak egy vélemény :)
Én ezzel nagyon egyetértek, csak szerintem Messinek kéne a középcsatárnak lennie, mert ha tényleg olyan magasan lenne Villa, szerintem nem nagyon fogja bírni néha a tempót!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.04.25. 11:22:03

http://kepfeltoltes.hu/130425/fcb2013-1 ... es.hu_.gif

+ Pinto,Montoya,Bartra,Masch,Puyol,Adriano,Song,Thiago, S.Roberto,Fabre,Tello,Deulofeu,Pedro

Mennie kéne sztem: Sanheznek,Abidalnak.

ez csak egy vélemény :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.04.25. 11:02:03

Mikaos írta:Nem mondok újat azzal, hogy változtatni kell. Drasztikus változásokra nincs szükség, mert még így is Európa 2 legjobb csapatában benne vagyunk, de vannak intő jelek, amikre nem árt figyelni, mert könnyen visszacsúszhatunk a 3.-4.-X. helyekre.


Összefoglalva: szerintem az idei év kudarcai a
1. nem mindig megfelelő taktika alkalmazására vezethetők vissza (Alves - Alba vagy a csatársor kérdései)
2. a motiválatlanságra (ami érthető valahol, bár a Madrid ellen nem volt az)
3. Messi-függőségre (ami korántsem azt jelenti nálam, hogy Messi játszik vagy sem - hanem azt, hogy fut vagy sem)
4. csatárnélküli állapotra
5. a sérülések viszonylag gyakori voltára
Ezekre reagálnék. Első részhez: Nem gondolhatod komolyan, hogy Európa második legjobb csapata vagyunk jelenleg. A Bayern és Real gyakorlatban is megmutatta, hogy jobbak nálunk. De biztos vagyok benne, hogy egy MU vagy Dortmund ellen sem lenne mostanság nagyon esélyünk, és talán még Juve is megütheti a jelenlegi szintünket. Szerintem igen is nagy a baj, és a probléma, hogy ez sokan nem hajlandóak belátni, talán a csapat és vezetők sem. Mi volt a Milan elleni 4-0 után? Jöttek a nyilatkozatok, hogy még mindig mi vagyunk a legjobbak, stb., de ezekkel saját magunkat csaptuk be. Mi történt a Milan ellen? Semmi. A jelenlegi Milan a BL-ben nem tényező, a 4-0 abszolút papírforma volt, inkább az volt szégyen, hogy az odavágón ezektől ki tudtunk kapni 2-0-ra. A PSG személyében már egy erős középcsapatot kaptunk, és már bajban is voltunk. Én is próbáltam be magyarázni magamnak, hogy ez csak pillanatnyi rossz forma, és Bayern ellen majd megmutatjuk a világnak... de tudjuk mi lett a vége. Tudatosítani kell, hogy ez nem csak egy rossz meccs volt, nem rossz forma, és hullámvölgy eredménye, hanem egy hosszú folyamaté, ami már a tavalyi szezonban elkezdődött. Ugyanis a tavalyi gondok szinte egyikét sem sikerült az idei szezonra orvosolni, sőt a legtöbb csak rosszabb lett. És ha nyáron nem lesznek komoly váltatások, akkor jövőre még rosszabb lesz. Mert ezek nem maguktól fognak megoldódni.

A pontjaid közül 4-el egyet értek, de ehhez szerintem még jönnek egyéb gondok is. Az 5. viszont nem lehet kifogás, több a sérültünk, mint mondjuk a Pep éra fénykorában, de szerintem egy átlagos európai élcsapathoz képest nem rosszabb a helyzet nálunk sem.
socio66

2013.04.24. 14:33:01

szerintem ne menjünk bele a senki által nem ismert játékosokkal feltöltött összeállítások irkálásába.
annyira azért nem durva a helyzet.
rufolde
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.07.27. 22:39:00

2013.04.24. 14:25:25

Gokuci írta:Akkor, ha már mindenki nyomja az igét, akkor én is adok egy alternatívát a csapatnak. :)

-------------------------- Akinfeev

Jallet-----Pique(Puyol)-----Hummels(Bartra) ----- Alba



--------------------------Busi (Masch)

----------------Xavi(Thiago) Iniesta(Sergi Roberto)



Alexis(Deulofeu) -----------------------------------------Bale(Tello)

------------------------------Messi


Távozók:
Pedro
Villa
Fabregas
Song
Alves

Érkezők
Jallet (PSG)
Hummels (BVB)
Akinfeev (ZSKA)
Bale (Spurs)

A távozók kb fedeznék is a kiadásokat.
Egyetértek tanult kollégával:)

Azért kiegészíteném Masc és Abidal....
Gokuci
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:28:32
Tartózkodási hely: Eger

2013.04.24. 14:16:38

Akkor, ha már mindenki nyomja az igét, akkor én is adok egy alternatívát a csapatnak. :)

-------------------------- Akinfeev

Jallet-----Pique(Puyol)-----Hummels(Bartra) ----- Alba



--------------------------Busi (Masch)

----------------Xavi(Thiago) Iniesta(Sergi Roberto)



Alexis(Deulofeu) -----------------------------------------Bale(Tello)

------------------------------Messi


Távozók:
Pedro
Villa
Fabregas
Song
Alves

Érkezők
Jallet (PSG)
Hummels (BVB)
Akinfeev (ZSKA)
Bale (Spurs)

A távozók kb fedeznék is a kiadásokat.
Kiváló netes foci, kézilabda és hokimanager:
Csak ajánlani tudom!


http://www.powerplaymanager.com/r896199" target="_blank
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.24. 13:13:59

Ha már ti is írtok egy elképzelést az új megerősített csapatról, akkor megpróbálom én is :)

De Gea

Alves----Hummels----Pique----Alba

Busi
Xavi Iniesta

Neymar----Messi----Depay

Távozók: Alexis,Villa, Bartra ( :P )
Érkezők: Neymar,Depay,De Gea,Hummels, Masi

Persze ez elég hatalmas költségvetés lenne , de Massi még fiatal, őt olcsón meg lehetne kapni, és Depay-t is szerintem, a többi játékos ára, hát nem tudom hol lehet :)
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.04.24. 13:08:31

Nem mondok újat azzal, hogy változtatni kell. Drasztikus változásokra nincs szükség, mert még így is Európa 2 legjobb csapatában benne vagyunk, de vannak intő jelek, amikre nem árt figyelni, mert könnyen visszacsúszhatunk a 3.-4.-X. helyekre.

Kapus:
- Örülnék, ha nyáron váltanánk. Annak ellenére, hogy jelenlegi ismereteim szerint még mindig ő a legjobb a mi taktikánkhoz (a sok hülyeségével együtt, és vonalkapus mivoltával együtt), de az, hogy én nem ismerek alkalmas kapust, nem jelent semmit az égvilágon. VV már kifelé néz, hagyni kell.

Védelem:
- Alba és Alves együtt játszatása sok rúgott gólt eredményez(ett), de sok bekapottat is. Ez egészen addig működik, amíg legalább 1-el többet lövünk. Illetve a legerősebb csapatok ellen sem látszik jó megoldásnak.
- a középhátvéd kérdést még mindig nem tartom égetőnek, sokkal inkább azt látom, hogy a két szélsőhátvéd túlságos előremerészkedése okozza a problémákat, és hiába igazoljuk le az állítólagos legjobb középhátvédet, hogyha egy meccsen jó párszor 3 csatár kerül szembe a középhátvédeinkkel...

Középpálya:
Tegnap elég kevés volt, amit nyújtottak a srácok, de attól még ez a sor a legerősebb az egész világon. Aggasztó azonban, hogy Xavi helyettesét nem látom 1-2 év múlva - de remélem, Thiago tud annyit fejlődni (főleg agyban), hogy átvegye ezt a szerepet a későbbiekben. Fabregas-ra kiegészítő emberként gondolok - valamikor írtam, hogy egy gyémánt-alakzatú rendszerben látom csak a biztos kezdőtagságát.

Csatársor:
Messi-n kívül nincs csatárunk. És ha Messi nem fut, akkor nagy a baj. Senki nem alkalmas arra, hogy betöltse nálunk a csatár szerepét. Mindegy, hogy ennek technikai tudásbeli vagy taktikai okai vannak (bár én inkább az elsőt látom...nagyjából 2 percenként szörnyülködnöm kell 1-1 megoldás után). Pedro, Tello és Deulofeu a padra férnek, megérdemlik az esélyt, mivel fiatalok, és értik a Barca-focit, de a többiek sajnos felesleges elemek. Kínszenvedés nézni, ahogy Sanchez csetlik-botlik, minden passzának kimenetele állandó kétség. Villa-t alig lehet megtalálni, már nem is olyan atombiztos a helyzetkihasználása, mint régen, és már nem is egy csikóról beszélünk az esetében.

Összefoglalva: szerintem az idei év kudarcai a
1. nem mindig megfelelő taktika alkalmazására vezethetők vissza (Alves - Alba vagy a csatársor kérdései)
2. a motiválatlanságra (ami érthető valahol, bár a Madrid ellen nem volt az)
3. Messi-függőségre (ami korántsem azt jelenti nálam, hogy Messi játszik vagy sem - hanem azt, hogy fut vagy sem)
4. csatárnélküli állapotra
5. a sérülések viszonylag gyakori voltára
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.04.24. 12:41:26

Deus írta:
visca el barca írta:a tegnapi bukta egy ...
Minden szavaddal egyetértek :!:
Ahogy én is.

Kiegészíteném, hogy a Rosell-érában már a Mes que un club szlogen csak marketingcélú, és önajnározásra jó csak....
"And my heart will leave you never."
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.04.24. 12:40:39

ja cesc thiago kimaradt, őket megtartanám, és a villa alexis pedro hármasból egyet. Emellet montoya, bartra, tello maradna a fiatalok közül. Velük lehetne dolgozni. Xavi csak akkor maradna ha el tudná fogadni a padozást ( csereemberkedést, és nálam thiago és ő ugyanolyan fontosságú potlóemberek lennének)
Lezárt