Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.18. 13:43:52

S.Agüero: Nem, nem gondoltam arra :D
Rosszul gondolod.

"miért lenne hasznosabb egy középpályás a helyén", ilyet én soha nem állítottam. Ha nem tudod értelmezni az általam leírtakat, arra valóban nem tudok mit mondani. Ha tudnád értelmezni azt, amit leírtam, úgy tennéd fel a kérdést, hogy miért játszatnád egyszerre Fabregast és Xavit. Ez már egy jogos kérdés lenne, a te kérdésednek viszont nincs értelme, mert soha nem állítottam, hogy Alexis helyén kellene konkrétan bármelyik középpályásunkat játszatni.

De ha már rád nem számíthatok, felteszem a kérdést magamnak. Tehát miért játszatnám egyszerre Xavit és Fabregast. Azért játszatnám egyszerre Xavit és Fabregast, mert ha utóbbi előbbinek, esetleg Iniestának a megszokott helyén játszik, akkor egy nagyobb csapat ellen kevésbé lesz a kapura közvetlenül veszélyes. Márpedig Fabregas nagyon-nagyon veszélyes tud lenni a kapura, hogy mást ne mondjak, több gólt szerzett eddig ebben a szezonban a BL-ben, mint Sanchez (gondolom, arról nem nyitunk vitát, hogy az egy több, mint a nulla, ha igen, akkor abban a "vitában" nem szeretnék részt venni :D Egyébként nagyon remélem, hogy ez a tendencia ma megváltozik, és biztosan jót tenne Alexisnek egy eredményes szereplés most a BL-ben, és amit most leírtam, estére már nem lesz releváns, most viszont sajnos még az). Ha viszont Xavi/Iniesta pozíciójában játszik, eme készségének kidomborítására korlátozottak lesznek a lehetőségei egy igazán erős csapat ellen. Az én véleményem az - amit már szintén leírtam -, hogy jobban járnánk, ha többször vállalkozna lövésre, ahelyett, hogy mindenáron a sűrűbe szuszakolná a labdát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.18. 13:46:08-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.02.18. 13:39:19

Szerintem is logikus úgy indítani, hogy Busi, Xavi, Cesc, Ini, hiszen Fabre és Ini, is tud úgy mozogni, hogy a támadó hármas ne maradjon üresen, de adott esetben a kp-n nagyobb egyensúly jelentenek.

Nekem csak az jelentene fejtörést, hogy AS, vagy Pedro.

Őszintén nem emlékszem, hogy Alexis remekelne a kiélezett BL párharcokon. Pedro nálam már csak az akarásával is kitűnik ilyenkor. A formája meg mindkettőnek kiváló, és ott a gól a lábukban ez kétségtelen.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.18. 13:23:31

Gránit, arra hozz érveket, hogy miért lenne hasznosabb egy középpályás a helyén. Várom.
Ha nem válaszolsz, vagy megint azt írod, h ilyen hülyeségre te nem fogsz érveket felhozni, az egyenlő lesz azzal, nem tudsz érvet felhozni.


Arra meg nem gondoltál, hogy te vagy az elfogult vele, és mi gondoljuk jól? :wink:
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.18. 10:12:44

"Érveket még mondjuk most sem sikerült írnod."

Olyan blődségre, amit írtál, nem is fogok :D "Vérbeli center" Eto'o még a szélen is több gólt lőtt anno az Interben, mint Sanchez a Barcelonában :D Hülyeségre nem fogok kígyózó érveket felsorakoztatni, mert fölösleges. Aki bemázolt szemüvegen keresztül lát valakit, annak fölösleges az érv, de ezt már leírtam számtalanszor :D Semmi gond az elfogultsággal, mondtam, én is mennyi dologgal szemben vagyok elfogult, hajjajj... Egyébként a kiragadott szövegkontextust egyetlen antitézissel nem tudtad megcáfolni :D Ha valaki azt írja, hogy Alexis kritikusai nem fociznak úgy, mint Alexis, és ezt ő komolyan gondolja érvként, akkor ugyanebből kiindulva, ahogy írtam, Illés Béla, de akár Tököli Attila is játszhatott volna a Barcelonában, hiszen Alexis kritikusainál nyilván ők is jobban futballoztak. Ha már ennyire az érvek után ajvékolsz, várom erre az antitézist :D Hajrá :D

Messi szélre tolása meg egy feltételezés volt, amit connor vetett fel, mint potenciális lehetőséget. Nem értem, miért ne lehetne eljátszani a gondolattal, függetlenül attól, hogy maradni fog a helyén.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.02.18. 07:42:28

gránit írta:miihii, szerinted mit kellett volna írnom - többek között - olyan reakciókra, mint hogy AS jobban focizik, mint a kritikusai? :D Ennyi erővel Illés Béla is játszhatott volna a Barcelonában :D :D Bár ez csak egy kiragadott példa volt, Erxy azóta überelte :lol:

Na de Alexis holnap majd megszórja a City-t ;) Legalábbis reméljük. Fingers crossed...
Érveket még mondjuk most sem sikerült írnod. =D>
gránit írta:Viszont ha Messi újra ki lenne tolva jobbra, ki menne középre? Sanchez? Fabregasról meg elhangzott, hogy Messi mostani helyén nem kéne erőltetni. Akkor viszont ki húzódna középre ez esetben, ha marad a 4-3-3?

Személy szerint annak örülnék nagyon, ha Fabregas kicsit többet vállalna, és nem akarná oly gyakran beerőltetni a labdát a sűrűbe, hanem bátran elvállalná és tűz alá venné a kaput.
Ha.. De nincs kitolva a szélre. Ha meg egyszer majd megint a szélen fog tartósan játszani majd igazolunk egy cenyót.
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.18. 00:23:19

Viszont ha Messi újra ki lenne tolva jobbra, ki menne középre? Sanchez? Fabregasról meg elhangzott, hogy Messi mostani helyén nem kéne erőltetni. Akkor viszont ki húzódna középre ez esetben, ha marad a 4-3-3?

Személy szerint annak örülnék nagyon, ha Fabregas kicsit többet vállalna, és nem akarná oly gyakran beerőltetni a labdát a sűrűbe, hanem bátran elvállalná és tűz alá venné a kaput.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 23:49:07

miihii írta:...
Nem igazán értetted meg, hogy mire gondoltam. :roll: Semmi probléma nincs önmagában azzal, hogy milyen gólokat szerez. Írtam is, hogy tök jó, hogy most megy neki. Olvasd el, utána irkálj. A baj majd akkor lesz, ha ezek a labdák majd a kapu mellett kötnek ki, hiába nyúl bele. Azt írod, hogy elégedett lennél, ha szezononként 20-25-ször bepattanna róla, mint szélsőről. Egyrészt még idén sem tart 20-nál sem. Másrészt nem lesz mindig ilyen szerencsés, hogy minden bepattanjon róla, ahogy az utóbbi két évben sem volt, tavaly pláne. De úgy látom itt sokaknak bővebb magyarázatra lesz szüksége. Vizuális példával. Jó. :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=toZOptOfAMw" target="_blank - az emlegetett őszi Sevilla elleni gól. Épphogy, fél térden bele tud bökni, amikor elé pattan a labda. Elég lett volna 2-3 cm-rel kifele kanyarodni a labdának és máris csak rosszul találja el. Jókor volt jó helyen. És nem egy ilyen gólt szerzett idén. Ami abszolút nem baj, de mivel (szokták mondani) a labda gömbölyű - egyszer így pattan egyszer úgy. :roll:

Más: Alves. Sánchez akármilyen szerepkörrel lenne felküldve: szélső. Egy szélső pedig általában nem véletlenül lesz szélső, ahogy csatár sem csatár. Sánchez nyilván a gyorsasága miatt lett jó szélső, és a kevésbé jó labdakezelése miatt nem középcsatár. Tehát hiába lenne "felküldve" csatárnak, sosem lenne olyan jó, mint Agüero vagy Suárez. Ahogy utóbbiak sem lennének tökéletes szélsők. Alves-re visszatérve, nagy gyengesége ő a védekezésünknek Alba-val karöltve. Egyiküket elbírná a csapat, mindkettőjüket egyszerre, ebben a felállásban nem bírja. Az életkoruk miatt pedig nagy valószínűséggel Alves fog hamarabb távozni. Ha pedig újra jobb védekezést szeretnénk, akkor muszáj lesz a helyére egy kicsit védekezőbb felfogású szélsőt szerezni. Akkor pedig Sánchezre sem lesz szükség ennyire. És ez nem a távoli jövő. :roll:

A taktikánkról pedig máskor és mással is vitatkoztam már. Ez a jelenlegi szélsős rendszer nem jó. Neymar érkezésével mostmár két csatár legalább van a támadósorunkba, azonban ha komoly sikert szeretnénk elérni, lassan ideje lenne kicsit változtatni ezen a taktikán, mondjuk egy középcsatárral és Messi jobb oldalra tolásával. A Barcelona ugyanis nem csak Messiből áll és tök mindegy, hogy a kicsiket 4-0-ra vagy 6-0-ra verjük, mert Messi középen ellenük 1-2 góllal többre képes, ha a "nagyok" pedig leveszik a pályáról és ezzel kihúzzák a csapat méregfogát. (Ebből a szempontból is kíváncsi leszek a holnapi meccsre.) Ha pedig Messi kikerül a szélre, akkor Sáncheznek nem marad hely. A plusz középpályással szerintem sem mennénk többre, az a taktika többszörösen is megbukott már (Iniesta a bal szélen, Cesc Messi helyén) remélhetőleg többet nem próbálkozunk vele.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 23:13:58

miihii, szerinted mit kellett volna írnom - többek között - olyan reakciókra, mint hogy AS jobban focizik, mint a kritikusai? :D Ennyi erővel Illés Béla is játszhatott volna a Barcelonában :D :D Bár ez csak egy kiragadott példa volt, Erxy azóta überelte :lol:

Na de Alexis holnap majd megszórja a City-t ;) Legalábbis reméljük. Fingers crossed...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.18. 00:07:53-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.02.17. 22:02:10

Nemrég írtam már egy fogalmazást vele kapcsolatban nem nagyon ismételném már magam, inkább kiemelnék egy-két gondolatot.
connor írta: Sánchez a góljai nagy részét abból szerezte, hogy bedobta magát a labda útjába, bevetődött, stb.
Azért ez már tényleg passzió, h eddig az volt a baj, h nem lő gólt, most meg már az, h milyet lő :D

Látszik, h ő az a srác, akin mindig lesz fogás a jelek szerint, valakik elégedetlenkedni fognak vele az tiszta sor. Nekem egészen elfogadható lesz az, ha továbbra is ennyire teper, megjátszható, nem adja el (illetve azonnal hajtja, ha igen) és szezononként úgy 20-25ször a bal orrcimpájáról bepattan a labda a kapuba és pár lecsúszott lövésből ad 10+ assistot ;) Egy
szélsőtől kiváló lenne.
connor írta: Neymar és Messi mellett elfér a csapatban, de ha azon az oldalon nem egy Alves szaladgálna, aki miatt jól jön Sánchez védekezése, akkor fele ennyien nem emlegetnék Sáncheznek ezt a tulajdonságát és egy jobb csatárt kívánnánk a helyére. Lehet Alvessel csomagban kellene megválni tőle 1-2 éven belül. :roll:
HA nem Alves szaladgálna... De mivel Alves szaladgál, így kiválóan be tud segíteni neki (amire szüksége is van Daninak), égetően fontos tényező a jobb szélnek ez.
Ha nem Alves szaladgálna, akkor ki tudja milyen szerepkörrel lenne felküldve, illetve az Alves-pótlék milyen stílusban tolná. Ha hátulmaradós bekk, akkor nyilván változik emiatt 3-4 játékos egyéni taktikája is. aztán h ebben milyen jelentős szerepet tudna kiharcolni AS, nem tudhatjuk.
connor írta:És célszerűbb lenne egy védekezésre alkalmasabb védő és támadásra alkalmasabb csatár - nem szélső. :roll:
Így van, kifejezetten hangsúlyos dolog ez, h ő NEM CSATÁR! Sokan annak vízionálják, mert a klasszik 4:3:3-ban a top 3 csatár, a kaput kell támadnia első és második szándékból is. Viszont nálunk meg speciel nincs is csatár, nemhogy 3, de egy sem :D Így Sanchezen sem lehet számon kérni, h miért nem neki a falnak fejjel, hiszen csatár, de annak is gyáva, cöhh...

Szélső támadó a posztja, így ennek megfelelően van kitalálva a szerepköre is. Ez egészen nyilvánvalóan lejön a tv-n keresztül is, el kéne már különíteni a két posztot és a két feladatkört.

Ami abszolút lejön többnyire:
-Tartsa a szélt, húzza szét a pályát.
-Próbáljon meg támadást kezdményezni, de első sorban NE adja el a labdát. (Ezekből következhet, h ha nem megy egy lendületből, akkor nem megy neki a 2-3 védőnek, h kiszorítsák, amiből következhet a labdavesztés, hanem inkább "csetlik-botlik" és kiszedi a labdát a sűrűből, majd továbbítja.)
- Agresszívan támadjon le (miután ő az egyike azoknak, akiknek valszeg pótolnia kell pl. Messi könnyített munkáját e téren, valamint Alves fentragadását és/vagy labdavesztését neki kell első körben lereagálni.)

Kb ezek ilyen alap irányelvek lehetnek a számára, sztem nem kifejezetten csatárszerep.
gránit írta:Messa, teljesen hiábavaló bármilyen érvelés vagy konkrétum, amikor olyan mókás dolgokat látok leírva, hogy rendszeresen megveri egy az egyben a védőit :D

Teljes mértékben átérzem és megértem az elfogultság érzetét, mert én is nagyon sok mindennel szemben vagyok és voltam elfogult, ezzel nincs is semmi gond, de el kell fogadni azt is, hogy nem mindenki bemázolt szemüvegen keresztül látja az illetőt.
Erre meg nehéz mit mondani.
Beírsz valamit, amitől többen megakadnak, kérik, h fejtsd ki, de neeeem, mert szemellenzősök :D

Pedig ha már kijelented, h többre mennénk egy plusz középpályással, akkor már elmondhatnád, h miért. Lehet, h a játék egy bizonyos aspektusában többet adna, viszont másból meg elvenne, ha kivennéd őt a szélről. Alapesetben pedig tényleg nehéz lenne überelni bármilyen középpályásnak azt, h letámad, megtartja, gólt lő és gólpasszt ad. Ehhez mit tudna hozzátenni akármelyik középpályásunk? Azt is hozzávéve, h még többen középen csak még kevesebb területet hagynának, csak sűrűbb lenne az am is teltház a 16-osnál.

Rohadjak meg, én már láttam olyat tőle, h megverte a védőjét, bármilyen hihetetlen is :D De ha esetleg nem is mindig, azért legalább megtartja a labdát és kihúzza a védőket, amíg ott botladozik ;)

Másrészt miután több ízben is leírtad a dolgot, nagyon úgy tűnik, h mindenki, aki szimpatikusnak tartja, szemellenzős, meg elfogult, így nagy respekt neked, mint egyedüli objektív férfiemebernek a gáton 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 21:54:36

Biztos kezdeni fog, nem úgy tűnik, hogy Martino feladja a 4-3-3-at. Meg lennék lepve, ha nem kezdene.

Tavaly tényleg kiborított jó párszor, pedig ez nem könnyű feladat :D De ahhoz képest a 2002-2003-as szezonrajt népünnepély volt. Idén tényleg lövi végre a gólokat, de azért a szerződésért ez elvárható, ahogy elvárható az is, hogy most már végre a BL-ben is alakítson valamit. A helyzetem ebből a szempontból nagyon kényelmes. Ha továbbra is hozza a jó szériáját gólok tekintetében, annak csak örülök. Ha nem, akkor egyrészt szomorú leszek, másrészt viszont "én megmondtam" :D Úgyhogy ebből a Sanchez-dologból rosszul nem jöhetek ki. Jót tenne neki egy gól a BL-ben, ebben biztos vagyok.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.02.17. 21:45:51

gránit írta:Mert a pozícióbeli különbségekből fakadt ugye tavaly is a különbség :D -.-
Nice try :D

Idén viszont rendre hozza a kötelezőt és sokszor az extrát is. Tehát a tavalyi év miatt neheztelsz rá? Csak azért, mert az idei miatt biztos nincs rá okod. Ha viszont így van, akkor hol van az objektivitás, amit leszűrök a mondandódból - legalábbis, hogy szerinted objektív vagy, és nem húzol egyik irányba sem -. Megint megkérdezem: mi vele idén a problémád?

Bár felesleges rajta lovagolni, a City elleni oda-visszavágón úgyis elválik sok dolog, ha kezd.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 21:42:29

Mert a pozícióbeli különbségekből fakadt ugye tavaly is a differencia :D -.- "Vérbeli center" Eto'o meg szélsőként mosolyoghatott anno az Inter mezében...

Egyébként nice try :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.17. 22:01:02-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.02.17. 21:38:39

Nahát, egy szélső nem szerez annyi gólt mint egy vérbeli center. Egyéb okosság mára?
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 21:34:47

Ez tény, de nem is szerzett annyi gólt, mint Eto'o. Ez is tény.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.02.17. 21:29:37

Azért van abban valami kis ellentmondás, hogy az itthonról csetlő botló, ügyetlenkedő jelzőkkel illetett játékos Pepnél, Titonál és Martinonál is rendszeresen szerepel a csapatban... Egyiknek sem tűnt/tűnik fel, hogy sír nála a labda???
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 20:35:14

Dehogy támadom, ne legyél már ennyire paranoiás :D :D Nem vagyok ellene - függetlenül attól, hogy különbözik a véleményem róla -, annak örülnék a legjobban, ha holnap végre gólt szerezne a BL-ben. Az tény, hogy nem vagyok oda érte, de a csapat eredményessége miatt neki is ugyanúgy szorítok. Kicsit túlreagáltad a dolgot, valóban nem a kedvencem Sanchez, és mivel a kedvencedről van szó, érzékenyen érintett a dolog. Megértem. Képzeld, én az angol szetterekért vagyok oda, és amikor az egyik ismerősöm azt találta mondani, hogy az angol a legbénább szetter, én is kiakadtam ;)
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.02.17. 20:29:23

gránit írta:"Erre van az a klasszikus mondás, hogy nem érdemes a hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre, és ott legyőznek a rutinjukkal..." + "Igen, ez feltűnt"

Lásd az előző kommentemet, és akkor az is fel fog tűnni, hogy miért :P
Engem aztán nem zavar, ha valaki elfogult, azt nem értem csak, hogy minek akar akkor konkrétumot...? :D

Legalább ennyire vagy elfogult ellene, tehát nem értem, hogy miért ne várhatnánk konkrétumot az ellene való támadásokra.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 20:22:18

Nem neki, hanem a kapusnak, és persze Sancheznek, mert az emelés szép volt. De 30 milláért ezt hozni kell. Ráadásul a BL-ben nem tudott még gólt szerezni ebben az idényben, nagyon remélem, hogy ez holnap változni fog.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.17. 20:18:07

gránit írta:Messa, teljesen hiábavaló bármilyen érvelés vagy konkrétum, amikor olyan mókás dolgokat látok leírva, hogy rendszeresen megveri egy az egyben a védőit :D Meg megverte egy az egyben Varane-t -.- (Dehogy verte meg, ahogy meglátta, azonnal visszahőkölt, az volt a szerencséje, hogy kint bóklászott a kapus, különben elkezdett volna ott töketlenkedni). Teljes mértékben átérzem és megértem az elfogultság érzetét, mert én is nagyon sok mindennel szemben vagyok és voltam elfogult, ezzel nincs is semmi gond, de el kell fogadni azt is, hogy nem mindenki bemázolt szemüvegen keresztül látja az illetőt.

A kérdésre egyébként válaszoltam, nem tudom, miért mondatod el velem kétszer ugyanazt. Eto'o-nak még most is lenne helye nálam. De előbb játszatnék a csapatban még egy Dzagojevet is :D Idén tényleg elkezdte belőni a helyzeteit, de ilyen szerződéssel csipkedje is magát, mert nem évi 8 gólért adtunk érte annyit, amennyit. Hozzáteszem, a BL-ben ebben a szezonban eddig még nulla. Remélem, ezen holnap változtatni fog, és betalál végre.
Hát igen. Ezek szerint Varane-nak köszönhetjük, hogy lőtt egy szépségdíjas gólt egy Clasícón. de viccet félretéve.
Az nem érv, hogy te még mindig itt látnád Samut. Ráadásul így közel 33 évesen nem valószínű hogy olyan lenne mint amíg itt volt. De nem baj, ezt gondolod,viszont indokold meg miért.
Az elfogultságról meg annyit, hogy nézd meg tavaly milyen vélemények voltak itt Alexisről és milyen kommentek születtek. Ha megtetted utána beszélj elfogultságról és rózsaszín szemüvegről!
Elfogultságot inkább benned érzek enyhén negatív irányban.
Én készséggel elfogadnám az érvelésed, ha konkrét érvekkel alá tudnád támasztani a Sanchezről kialakult véleményedet, de az az nem érv, hogy csetlik-botlik, Eto'o kéne meg Dzagojevet játszatnád helyette stb. Bár ha ez utóbbit kifejtenéd, hogy miért is akár egyet is értek veled. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 20:17:49

"Erre van az a klasszikus mondás, hogy nem érdemes a hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre, és ott legyőznek a rutinjukkal..." + "Igen, ez feltűnt"

Lásd az előző kommentemet, és akkor az is fel fog tűnni, hogy miért :P
Engem aztán nem zavar, ha valaki elfogult, azt nem értem csak, hogy minek akar akkor konkrétumot...? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.17. 20:18:56-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.17. 20:11:29

gránit írta:Nem is érvelni akartam :D
Igen, ez feltűnt...

Erre van az a klasszikus mondás, hogy nem érdemes a hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre, és ott legyőznek a rutinjukkal...
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 19:44:38

Messa, teljesen hiábavaló bármilyen érvelés vagy konkrétum, amikor olyan mókás dolgokat látok leírva, hogy rendszeresen megveri egy az egyben a védőit :D Meg megverte egy az egyben Varane-t -.- (Dehogy verte meg, ahogy meglátta, azonnal visszahőkölt, az volt a szerencséje, hogy kint bóklászott a kapus, különben elkezdett volna ott töketlenkedni). Meg a kedvencem, hogy a kritizálói biztos nem tudnak úgy focizni :D :D :D Igen, mivel nem vagyunk futballisták. Érdekes lenne, ha egy építészmérnök az összedőlt ház után azt mondaná: csináljátok ti, ha jobban tudjátok :D :D :D

Teljes mértékben átérzem és megértem az elfogultság érzetét, mert én is nagyon sok mindennel szemben vagyok és voltam elfogult, ezzel nincs is semmi gond, de el kell fogadni azt is, hogy nem mindenki bemázolt szemüvegen keresztül látja az illetőt.

A kérdésre egyébként válaszoltam, nem tudom, miért mondatod el velem kétszer ugyanazt. Eto'o-nak még most is lenne helye nálam. De előbb játszatnék a csapatban még egy Dzagojevet is :D Idén tényleg elkezdte belőni a helyzeteit, de ilyen szerződéssel csipkedje is magát, mert nem évi 8 gólért adtunk érte annyit, amennyit. Hozzáteszem, a BL-ben ebben a szezonban eddig még nulla. Remélem, ezen holnap változtatni fog, és betalál végre.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.17. 19:35:01

Chino írta: Komolyan gondolod, hogy a szerencsének köszönheti, hogy rúgott a bajnokságban 15 gólt (házi gólkirály) és kiadott egy rakat assistot olyan poszton, ami kevésbé szól a góllövésről, mint egy igazi csatárnál!? És ez a szerencseszéria fél éve tart.
Nagyon kell egy ilyen játékos, aki ennyit melózik, főleg Alves oldalán. Nem egyszer ment hátra a brazil helyett, mert az fent bohóckodott, míg az ellenfél kontrázott. Letámadásban is 5-ös. Addig hajtja, űzi az embert, míg vagy sikerül megszereznie a bogyót vagy hibára készteti. A bemozgásokat is nagyon érzi, Cesc egyik kedvenc célpontja ebből a szempontból. Az egy dolog, hogy nem hülyít folyamatosan 2-3 védőt, de arra ott van Neymar és Messi. (bár megjegyzem az 1vs1, vagy akár a 2 vs 1-i azért viszonylag jó százalékkal bejönnek) Sokkal sebezhetőbbek lennénk egy olyan játékossal. Alexis, ha elveszti egyből visszatámad, próbálja megakadályozni, hogy az ellenfél gyorsan támadást alakíthasson ki, ami nagyon fontos, mert a jobb oldalunk iszonyatosan gyenge védekezésben még így is.
Idáig az ment, hogy rendben hajt meg hasznos viszont az nem elég. Most jönnek a gólok a gólpasszok és nem csak alibi meccseken, amikor megszórjuk az ellenfelet, hanem amikor igazán kell. Amikor a Sevilla ellen utolsó percben pontot mentett nekünk, nem nagyon osztotta senki. Milyen érdekes!
Nem világklasszis vagy aranylabda várományos játékos, nem is lehet mondani rá, hogy ha megkapja a labdát már besz@rnak a védők, de arra a posztra tökéletes.
Aki amúgy ennyire el akarja adni az Pedrot miért nem, pedig jóval gyengébb AS-nél? Ja, ő saját nevelés. Bocsi.
De akkor most gránitot kérdezném. Ő kit látna szívesen a helyén és miért lenne jobb? Tényleg komolyan kérdezem no offense, csak kíváncsiság. De normális érvekkel légyszíves, ne ilyennel, hogy azért, mert ő nem csetlik-botlik.
Sánchez a góljai nagy részét abból szerezte, hogy bedobta magát a labda útjába, bevetődött, stb. Az általad említett Sevilla elleni gólt is úgy szerezte, hogy a kipattanóba "botlott bele". Tök jó, hogy bemennek róla ezek a labdák, de az, hogy egy bevetődésnél - mint pl. a Sevilla ellen a múlt héten vagy mint az Espanyol elleni még az ősszel - épp be pattan vagy ki pattan a labda az szerencse kérdése. Tavaly ősszel ezek a labdák kapu mellé mentek róla, akkor elképesztően balszerencsés volt. Idén ezek bemennek eddig. De ez bármikor megfordulhat. Sajnos olyan tudatos gólt, mint pl. a mostani Rayo elleni, olyat látni tőle kevesebbet. Ha majd újra kifelé pattannak róla a labdák, akkor majd újra többségbe kerülnek a kritikusai, akik most a statisztikák miatt hallgatnak. És azt is illik azért hozzátenni, hogy Messi és Neymar sérülései miatt a támadójátékunknak sokszor kényszerből is ő (és Pedro) lett a célpontja.

Neymar és Messi mellett elfér a csapatban, de ha azon az oldalon nem egy Alves szaladgálna, aki miatt jól jön Sánchez védekezése, akkor fele ennyien nem emlegetnék Sáncheznek ezt a tulajdonságát és egy jobb csatárt kívánnánk a helyére. Lehet Alvessel csomagban kellene megválni tőle 1-2 éven belül. :roll: És célszerűbb lenne egy védekezésre alkalmasabb védő és támadásra alkalmasabb csatár - nem szélső. :roll:
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.02.17. 19:31:21

gránit írta:Chino, ha rajtam múlott volna, Eto'o még mindig a Barcában lenne. Dél-Amerikában vannak ígéretes fiatalok, de az ajánlgatást inkább hagyjuk, amikor Milito helyett Diego Lugano mellett foglaltam állást, a szurkolók többsége azt se tudta, ki az... Na de nemsokára vb, ott majd látunk eddig ismeretlen tálentumokat.
A kérdésre válaszolj. Kit látnál szívesen helyette, és miért? Érveket várunk, mert az iménti 2-3 hozzászólásodban 1 darab konkrétum nincsen.

Mit kéne még csinálnia ennek az embernek? Komolyan eladnátok? Az utolsók között lenne nálam, akiket listára tennék. Jobban hajt a csapatért, mint akárki a saját nevelések közül. Szórja a gólokat, gólpasszokat, vezeti a házi góllövőlistát, számomra ezek a beszédes tények. Tavalyhoz képest sokat lépett előre, Martino tudja mi kell neki.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 18:59:50

Chino, ha rajtam múlott volna, Eto'o még mindig a Barcában lenne. Dél-Amerikában vannak ígéretes fiatalok, de az ajánlgatást inkább hagyjuk, amikor Milito helyett Diego Lugano mellett foglaltam állást, a szurkolók többsége azt se tudta, ki az... Na de nemsokára vb, ott majd látunk eddig ismeretlen tálentumokat.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Lezárt