FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.14. 00:23:26

zola8787 írta:
csababarca írta:
Barca kapott idén 5 gólt, a Real 11et
Barca lőtt idén 25 gólt, a Real 42t

Ezek után a támadókat véded, a védőket szidod. Továbbra is tartom azt, hogyha a védelemben világsztárok állnának, az mondanád, hogy sorra hozzák a rekordokat kapott gól nélküli meccsek miatt és még jobb lesz ha majd "eljön az idő".

Támadók majdnem felét lőtték, mint a Madrid, őket nem szabad szidni, mert még a végén megsértődnek....
Támadók is megkapják a kritikát,mert rengeteg zicccert rontanak,főleg Messi. Mindig megemlítem ezt,majdnem minden meccs után.

De a támadósorban van potenciál, a védelemben nem igazán. Szép dolgok ezek a statisztikák,de mondjuk a real a rangadoin 1-1 gólt kap, amúgy meg kicsik ellen benyelnek néha 1et mikor vezetnek 3-4 góllal,na bumm. Azért aki azt mondja hogy kevesebb gólt kaptunk=jobb a védelmünk, azt nem tudom komolyan venni. Nyilván Te sem gondolod így.

Mindegy az a szerencsénk, hogy Mascherano erőn,és tudásán felül teljesít,Matyi meg hoz egy közepest a kicsik ellen. Vele sem az a bajom,hogy itt van, hanem hogy 20szoros áron érkezett,meg hogy nem megoldás hosszútávon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.14. 00:10:10

Kis érdekességképp, a csapat alakulása az évek során:

08/09: Bayern (4-0), Mu (2-0);
09/10: Arsenal (4-1), Stuttgart (4-0);
10/11: Panathinaikos (5-1), MU (3-1);
11/12: Leverkusen (7-1), Milan (3-1);
12/13: Celtic (2-1), Milan (4-0);
13/14: Ajax (4-0), Milan (3-1);
14/15: Ajax (3-1), Elche (3-0), Granada (6-0), Celta (0-1);

Túl sok mindent amúgy én speciel nem tudok levonni ezekből, talán annyit, hogy az tisztán látszik - itt is -, hogy a középpályásaink távolabb helyezkednek egymástól. Eddig Busi és Xavi mindig ott voltak egymás közelében, kisegítették egymást labdakihozataloknál, plusz ott volt Ini, aki képes volt akár egyedül szinte bármikor bárhol elvinni a lasztit - de igazából még akkor is közelebb volt Xaviékhoz, mint most. Idén meg Rakitic és Busi messzebb vannak egymástól, Ini pedig megkopott, szóval tőle se lehet nagy labdakihozatalokat várni - egyelőre legalábbis. Ez pedig láthatóan rányomja a játékunkra a bélyeget. A támadóhármas helyezkedését meg nem említem meg inkább, mert eddig csak a Celta ellen láthattuk az igazi triót - az Almeria ellen csak az első félidőről van ilyen kép -, és az MSN alapból is jól működik eddig együtt szerintem, "csak" a gólcsapokat kéne megnyitniuk, és tarolhatnának - a kicsik ellen legalábbis, a nagyok ellen hárman keveseklesznek.

Az mondjuk ironikus, hogy idén amikor leginkább hasonlított a felállásunk a korábbi évekéhez, pont akkor kaptunk ki - bár az is igaz, hogy egy csomó helyzetünk volt. Mondjuk a Celta ellen a felállás ellenére szinte alig használtuk a középpályát, szokásunkhoz híven átpasszoltuk őket általában.

Na mindegy, igazából nem is akarok most nagyon elemezgetni, csak gondoltam hátha titeket is érdekelnek a képek. Danianevem, köszi az oldalt! :mrgreen:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.11.13. 21:11:07

csababarca írta:off: kp-t szidom a legjobban. Védelem gatya, statisztika nem hat meg, volt 2 meccs amikor teljesíteni kellett volna,akkor csődöt mondott a védelem és a védekezés.
Támadósort nincs okom szidni,ott legalább az alapok megvannak,helyzetek is, idő kérdése hogy elkezdik berugdosni őket.
Barca kapott idén 5 gólt, a Real 11et
Barca lőtt idén 25 gólt, a Real 42t

Ezek után a támadókat véded, a védőket szidod. Továbbra is tartom azt, hogyha a védelemben világsztárok állnának, az mondanád, hogy sorra hozzák a rekordokat kapott gól nélküli meccsek miatt és még jobb lesz ha majd "eljön az idő".

Támadók majdnem felét lőtték, mint a Madrid, őket nem szabad szidni, mert még a végén megsértődnek....
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.13. 20:15:35

Ha a Classicon fele ennyire lelkesek a fiúk, akkor simán nyerünk.. :lol:

Pique hogy leszólta Bartrat a végén, biztos frusztrálva érzi magát miatta. :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.13. 20:03:01

Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.11. 20:32:11

dévid villa írta:
ZBarca írta:Ha jól tudom akkora lesz meg a katalán népszavazás eredménye. :)
Én úgy hallottam már van eredménye, 80% az elszakadásra szavazott
ami természetesen továbbra sem jelent semmit

semmi jogi hatálya nincs az egésznek, csak szimpla statisztika arról, amit eddig is tudott mindenki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2014.11.11. 19:16:56

ZBarca írta:Ha jól tudom akkora lesz meg a katalán népszavazás eredménye. :)
Én úgy hallottam már van eredménye, 80% az elszakadásra szavazott
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.11. 19:12:11

dévid villa írta:Nem tudom, hogy jó topikba írom-e, de ti tudjátok mi ez?
http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/11 ... k_4_nap_es" target="_blank

Már teagnap is volt egy ilyen, csak akkor értelemszerűen 5 napot írtak...
Mi lesz 4 nap múlva????
Ha jól tudom akkora lesz meg a katalán népszavazás eredménye. :)
Kép
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2014.11.11. 19:09:50

Nem tudom, hogy jó topikba írom-e, de ti tudjátok mi ez?
http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/11 ... k_4_nap_es" target="_blank

Már teagnap is volt egy ilyen, csak akkor értelemszerűen 5 napot írtak...
Mi lesz 4 nap múlva????
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.11. 10:28:44

Bob_Marley írta:Kit érdekel mennyibe kerültek? Azt rakom be, aki hasznára tud lenni a csapatomnak. Szerinted Neymar megfelelő kondiban van?
az első kérdésedből pont következik is a válaszod. pedro és munir nem tud hasznára lenni a csapatnak. ezt a játékot még továbbra is gólra játsszák, nem arra, hogy ki mennyire hasznos, meg mennyire tud jól védekezni. én pl. magasról teszek rá, ha suarez semmit nem védekezik, de meccsenként kioszt 3-4 assist értékű labdát, meg esetleg gólt is szerez. sokkal többet tesz hozzá a csapat SIKERESSÉGÉHEZ mint pedro kalimpálása a vonal mellett.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.11. 00:15:19

PCsabi írta:Rotálás:
KATT
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy a többi nagy csapat hányszor küldte ki full ugyanazt a 11-et. Nem rossz dolog egy bizonyos kereten belül ez a rotálás szerintem, csak Lucho nem egészen érzett még rá. De nem emiatt olyan a játékunk amilyen sajnos..

Itt meg a "kedvenc 11":
https://pbs.twimg.com/media/B2GxRg-CAAI-m7K.jpg:large

Alvesnek 2 cseréje is van, de mégis egyedül azon a poszton nem érik el a cserék a 200 percet se - Masch is játszott már vkp-t többször is. Vicc az is, hogy ő játszotta a második legtöbb percet. Én ezt komolyan nem értem.. :?
Bob_Marley írta:Azt rakom be, aki hasznára tud lenni a csapatomnak.
Mondjuk Pedro és Munir nem volt sok hasznára a csapatnak.. :mrgreen: Értem amúgy mit mondasz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.11. 00:10:11

visca el barca írta:

bob, az meg h neymar fáradt, nonszensz. mibe? a heti két meccsbe? 2 hónapja tart az idény. ha április lenne megérteném, de most... mellesleg attól, hogy minden 3-4. bajnokit kihagyja, tavasszal nem lesz frissebb. ez egy nagy mese, semmi több. az hogy van 3 játékosunk akik fejenként 80-100 millákat érnek (papíron) és "pihentetjük" őket, a létező legnagyobb luxus.
Kit érdekel mennyibe kerültek? Mi ez kocsikiállítás? Azt rakom be, aki hasznára tud lenni a csapatomnak. Szerinted Neymar megfelelő kondiban van? Mert szerintem nagyon nem, utóbbi meccseken borzasztóan lézeng, előtte aktív volt, de most nagyon keveset dolgozik,rendre le is cserélik mert 60-70 percet bír. VB vagy most jön ki rajta a tempó különbség nem tudom. Nem sok a heti két meccs, csak úgy hogy játszottunk egy elég fontos meccset Amszterdamban majd rá gyakorlatilag 2,5 nappal egy bajnokit egy alsóházi csapat ellen úgy az elég sok. Teljesen logikus volt, hogy őt is és Suarezt is padra teszi, hogy fújjanak egyet a szerdai után. Végül is Messi-Mascherano-Busi mind-mind a lábát fogta a meccs végén, vagy le kellett cserélni.... Ezek nem kifogások, s abban egyetértek, hogy pl egy belső védőpáros kell. De a védelem is olyan, hogy voltak/vannak sérülések a Mathieu/Pique-Mascherano állandósulni látszik. Tényleg azt tudom mondani, eddig az volt a baj, hogy "mindig ugyanaz" játszott. Most kényszerűségből is, illetve a keret miatt is több a variációs lehetőség most ez is baj. Ezért van ilyen keret ne aggódjon senki a rangadókon a Bravo-Alves-Mathieu-Mascherano-Alba-Sergio-Rakitic-Iniesta-Neymar-Messi-Suarez csapattal állunk ki.
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.11.10. 23:37:55

Rotálás:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.10. 21:14:27

P.G.D. írta:...
Rakitic védekezésben hasznos, pontosabban nem rosszabb statisztikák alapján, mint például a védekező középpályásként játszó Busquets. Az előre játékban már valóban gyengébb, főleg a sevillai évéhez képest, de ennek is megvan az oka. Rendre az ellenfél 16-osánál bóklászó Dani Alves mögötti területeken kell helyezkednie, majd 40 méterre a kaputól ne várjunk tőle csodát támadások terén

Mascheranora -bármilyen groteszk kimondani- szükség van a védelemben, Song meg ugye kölcsönben van, így igazából csak Busquets marad meg Samper. Felépítésükből adódóan sem várható el egyiktől sem az erélyesebb fellépés. Szóval szükség volt egy ilyen játékra is hajlandó spílerre. Ettől függetlenül szerintem is többet lehetne kihozni belőle.
P.G.D. írta:de azért ismerve a körülményeket nem rá kellet volna pénzt ölni, mert van olyan játékosunk mint ő
Ezzel egyetértek. Én például jobban örültem volna egy Kroosnak, főleg a helyenként Decora emlékeztető játékstílusa miatt. Viszont Ivan jött, azzal főz LE amije van. A hasonlatnál maradva: remélhetőleg a végére mesterszakács lesz belőle.
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.11.10. 20:55:31

Lehet, tiszteletben tartom a véleményed. Viszont Rakitic hasznosságával nem értek, nem tudok egyet érteni. Előre játékban kevés ide(az elmúlt évekhez képest) ha pedig ütközni kell, akkor tudtommal van egy Song Mascherano kettősünk. Ha ők nem tudnak ütközni akkor senki. nyilván kell ilyen játékos is a keretbe, de azért ismerve a körülményeket nem rá kellet volna pénzt ölni, mert van olyan játékosunk mint ő. csak nem tudjuk használni ez már egy másik dolog... :|. Nem mondtam hogy Pedro kezdő ember csupán leírtam hogy nulla. Ennyi.
Messihez leírtam, hogy érthető ha rosszabb. Hangsúlyozom nálam az lenne normális egy él sportolónál, hogy úgy hajt mint Cr minimum, de nyilván ez mindenkinél más és más.
Pep nem veti vissza a Bayernt ilyen hülyeséget nyilván nem írok, de azért ott is látszik, hogy mik a gyengeségek, legalábbis tavaly látszott. És nem éppen a megújulás meg az új taktika volt az ami olyan nagyon nyerő lett volna ott. Mármint ami a Barcához nyerő. nekem az a véleményem hogy Pep látta, hogy a csapat megindult a lejtőn, és hogy nem fogja tudni ezt megállítani. Ezért lelépett, ennyi.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.10. 19:46:01

P.G.D. írta:Most nem fogom koptatni azzal a billentyűzetem, hogy én megmondtam. Annyit azonban leírok, hogy sokan még mikor az el classico előtt írtam és kritizáltam LE-t lehurrogtatok... Most a fél fórum elküldené melegebb éghajlatra. Ennek ellenére én még bízok(anulu is megmondta bízni kell :D ) de sok esélyt nem látok a sikeres kupákkal teli szezonra. A hibákat ecseteltük, én csak annyit mondanék hogy rosszabbak vagyunk mint tavaly. Vagy legalábbis kilátástalanabb a helyzetünk. A csatársorunkat úgy jellemezném, hogy faterom(az összeállítást lekéste) a 20.perc környékén kérdezte meg Tőlem, hogy ki a Barcában a 3.csatár. Mondom Pedro. Erre a válasz: Pedro játszik? #-o Egyszerűen nulla. Lehet azzal jönni, hogy sokat fut meg minden, de attól még hogy egy csatár veszélytelen a kapura, az nem jelenti azt hogy közben meg a mezőnyben jó, akár hogy is próbáljuk bemagyarázni magunknak...
Igazából ez úgy hangzik, mintha Pedro minden meccsen kezdő lenne. Számomra úgy tűnik LE kevesebbet foglalkoztatja, mint Pep az utolsó évében, vagy Tito vagy Martino. Nem hiszem, hogy a fentebb említett edzők a harmadik helyre sokszor előbbre vették volna Munirt vagy Sandrot, mint Pedritot.
Illetve kicsit furcsa, hogy a mondatod egyik felében a komplett szezonunkról, az egész csapatról írsz, a másikban a legutóbbi meccsről. Szidod a csatársort mint gyenge elemet, de csak az Almeria elleni első félidőt hozod fel. Ez így elég furcsa.
P.G.D. írta: A kpnk siralmas. Xavi Busquets Rakitic. veretes névsor. Persze tudjuk Rakitic nagy ász, mert legalább fut. Még jó, hogy egy olyan embernél aki több millát keres havonta, legalább kiemeljük, hogy van kedve egyáltalán végezni a munkáját. Persze nálunk ez is nagy szám :-? Messi teljesen kontraformában amit nem csodálok. Crnek minden összejön, ő meg azt se tudja, hogy kpt vagy csatárt játszik. És közben minden nap csesztetik ezzel a rekorddal is. És akkor ott van még az adócsalási ügye is, ami úgy szintén nincs jó hatással rá valszeg... Rajta azonban(legalább az arcán) látszik, hogy szeretne ettől jobb eredményt, mert zavarja ami itt folyik.
Az inkább egy Busquets-Iniesta-Rakitic trió csak a pontosság kedvéért. Rakitic nem azért "nagy ász" (ha már ilyen stílusban fogalmazol) mert fut, hanem olyan dolgokat végez el, ami már jó ideje hiánycikk a Barca-nál. Ütközik, labdát szerez, lezárja a passzsávokat és a támadásokba is bekapcsolódik. Nyilván nem úgy mint mondjuk Cesc, de ha ő lenne itt, akkor meg egy Rakitic stílusú ember kellene. Tavaly is ezért sírt mindenki, most van egy ilyen ember, de egyből más kellene. Imádom ezt a mentalitást. Nélküle kb. kétszer annyi kontrát vezethetne az ellenfél, akkor meg sokra mennénk egy elöl bóklászó Fabregas-al.

Ami pedig tavaly kiverte a biztosítékot az egész fórumnál, hogy Messi sz..ik az egészbe, ezen a téren is változott a dolog. Pont te magad írtad le.
P.G.D. írta:Amire még szeretnék külön reagálni. Valaki írta hogy Peppel előrébb lennénk. Nem értem miért. Mert pár embert kiszórt volna? Messit már ő se tudná kezelni szerintem, a taktikát meg pont ő nem tudná megújítani. A 11-12-es szezonban is nem tudott már újat kitalálni végül el is ment... A bayernnal meg szintén látszik a nagy újítása(pl tavaly a Real). Sokat tett a csapatért, de nem hiszem hogy sokkal előrébb lennénk vele. Mondjuk a 7-0 legalább elkerülhető lett volna
Ezzel egyetértek, habár ezt nem fogjuk már megtudni. Egy jó ideig biztosan nem. Az utolsó évében már nála is kezdtek előjönni ezek a problémák.
Azzal viszont tudnék vitatkozni, hogy a Bayernt visszavetné. Nem lett abból kevésbé ütőképes csapat szerintem.

Nem ellenségeskedésből írom, vagy azért mert azt gondolom, hogy minden happy a csapat körül, de úgy vettem észre eléggé ferdítesz ezekben a dolgokban.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.10. 19:28:39

Igaza van VEB-nek, mindkét dologban.
Két komolyabb csapat megszórt minket, PSG lehetett volna még simább is...
És tényleg, egy kicsit ügyesebb csapat ezt a védekezést akkor szedi ízekre,amikor akarja, kell hozzá két ember kb,és leveszik az 5 védekezőnket simán, kp-ról nem is beszélve.

Rotálás szintén bullshit, az hogy most kiülnek 1-1 meccset semmit nem számít tavasszal. Főleg egy ilyen támadóhármas, kettőnek bárki ellen a pályán kell lennie.
Védelmet meg a legritkább esetben szabadna rotálni,oda kell az összhang. Két gyengébb képességű középhátvéd is képes stabil játékra,ha sokáig egymás mellett játszanak. Erre kéne törekedni,akkor stabilabbak lehetnénk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.10. 19:07:31

Én támogatom a rotálást, de nekem ez egy kicsit sok! Nem csak ezen a hétvégén, hanem úgy általában sokallom! Egész egyszerűen kell egy alap csapat! Nem lehet minden meccsen több poszton változtatni. Pl simán lehetne elől úgy is rotálni, hogy minimum 2 ember kezd a MSN trióból, és csereként jön a 3. a 60. perc körül. Így minden 3. meccsen pihenhet valaki a nagy hármasból egy kicsit többet. De leginkább úgy, hogy mindhárom kezd, és inkább ha bebiztosították a meccset, lehet hozni a cseréket. Ugyanez hátul is. Középhátvédként szerencsére Piqué háttérbe szorult, míg Bartra előrébb került. Simán lehetne fix a Masc-Matyi duó, és Bartrával rotálni. De itt azért nem ritkán játszik Piqué is, azt meg el sem tudom képezelni, hogy mi lesz, ha Verma felépül (ha lesz ilyen egyáltalán)
Ahol meg kéne, ott meg nem rotál, pl Dani Alves posztján, vagy Busi helyén.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.10. 18:50:06

az hogy jobban védekezünk (akár csapatszinten, akár akárhogy) egyszerűen nem igaz. lehet lobogtatni a statisztikát, meg a kapott gólok számát, de a középpályás védekezésünk olyan gyenge lett, hogy egy almeria szintu csapat, röhögve átrohan rajtunk. lényegében bármelyik csapat ott van 2 passzal a kapunk előtt. meg lehet nézni, majd palesz tolja a heatmapeket, nyomatjuk az agyon feltolt védekezést, van olyan mikor az ellenfélnél, a saját 16osuknál van a labda nem csak a 3 csatár, de két szélső védő és két kp-s is teljesen fenn van. ez azt jelenti, hogy, lényegében 6-7 emberrel folyatosan fenn vagyunk és ha kijátsszák a kp-ra a labdát akkor nekünk onnan végünk, mert a védőket leszámítva egyedül busira hárul minden, amit szemmel láthatólag nem tud megoldani. régen is ezt játszottuk, csak a bevett emberekkel, összeszokva, szorosabban, stabilabban. most az egész védekező rendszer teljesen szétesett. és ezen csak hab, hogíy nincs 2 meccs egymás után mikor ua. a védősor játszana, mert LE is tolja az agyatlan rotálást.


idén két combosabb ellenfelünk volt, 6 gól. sevilla, psg, valencia trio is be fog rámolni min 2-2-t.


bob, az meg h neymar fáradt, nonszensz. mibe? a heti két meccsbe? 2 hónapja tart az idény. ha április lenne megérteném, de most... mellesleg attól, hogy minden 3-4. bajnokit kihagyja, tavasszal nem lesz frissebb. ez egy nagy mese, semmi több. az hogy van 3 játékosunk akik fejenként 80-100 millákat érnek (papíron) és "pihentetjük" őket, a létező legnagyobb luxus.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.10. 18:35:18

Chino írta:
Amúgy elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy lehet nem úgy tűnik, de a védelmet azért összerakta. A csapatvédekezés a Pep-érát idézi számomra. lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de egy közel sem acélos (és még finom voltam) hátvédsorral (Alvessel az élen) magasan mi kaptuk a legkevesebb gólt a ligában, és Bravo sem védi ki folyamatosan az ellenfelek szemét.
Az agyondícsért Real-védelem több, mint kétszer annyit kapott.
2-3 meccs után még lehetne a szerencsére fogni, de 11 után...
Nekem kicsit valamit-valamiért érzésem van. Vissza lehet Cesc-t sírni, de egy Busquets/Masch-Ini-Fabregas kp-val előttük az MSN trióval, jó esetben is Montoya-Bartra-Mathieu-Alba védelemmel nem lennék nyugodt.
El kell fogadni, hogy ez már nem a Pep-féle garnitúra, akinek az volt a legjobb védekezése, hogy az ellenfél nem kapott labdát vagy egyből sikerült visszaszerezni már nincs, nem alkalmas ez a csapat. Plusz volt egy Pedronk, egy Abidalunk a széleken (egy bombaformában lévő Alvesről nem beszélve).
Számomra ezen van a hangsúly, hogy a csapatvédekezés kevésbé kaotikus mint volt eddig és erre lehet alapozni. Szerintem stabilabbak vagyunk és ez a jövő. rengeteg ilyen meccsünk lesz s volt is, ezen semmi meglepő nincsen. Ha valaki az 5:0 dolgokban gondolkozik, akkor persze igen, de az már rég elmúlt és új csapatot kell építeni. Rengeteg változás van erre az évre, én továbbra is bizakodok. Ezért nem is érzem jogosnak a középpálya elővételét, mert ők sokkal többet dolgoznak mint eddig s ennek meg is van az eredménye.

Rotáláshoz meg annyit, hogy ha változtat az a baj, ha meg nem akkor az a baj. Neymar-Suarez meg volt hétköznap is, szinte végig tolták a meccset. Az Uru val. még nincs megfelelő kondiban, a brazil meg láthatóan fáradt mostanában. Ezt jelzi, hogy mezőnyben nagyon keveset dolgozik és rendre le kell cserélni. Pedro jó formát mutatott mostanában, Munir kevésbé, de ő maradt fent nem Samper. Jogos volt ezt megpróbálni, hátrányban voltunk jöttek a cserék.
Kép
Kép
Kép
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.11.10. 18:05:34

Most nem fogom koptatni azzal a billentyűzetem, hogy én megmondtam. Annyit azonban leírok, hogy sokan még mikor az el classico előtt írtam és kritizáltam LE-t lehurrogtatok... Most a fél fórum elküldené melegebb éghajlatra. Ennek ellenére én még bízok(anulu is megmondta bízni kell :D ) de sok esélyt nem látok a sikeres kupákkal teli szezonra. A hibákat ecseteltük, én csak annyit mondanék hogy rosszabbak vagyunk mint tavaly. Vagy legalábbis kilátástalanabb a helyzetünk. A csatársorunkat úgy jellemezném, hogy faterom(az összeállítást lekéste) a 20.perc környékén kérdezte meg Tőlem, hogy ki a Barcában a 3.csatár. Mondom Pedro. Erre a válasz: Pedro játszik? #-o Egyszerűen nulla. Lehet azzal jönni, hogy sokat fut meg minden, de attól még hogy egy csatár veszélytelen a kapura, az nem jelenti azt hogy közben meg a mezőnyben jó, akár hogy is próbáljuk bemagyarázni magunknak... A kpnk siralmas. Xavi Busquets Rakitic. veretes névsor. Persze tudjuk Rakitic nagy ász, mert legalább fut. Még jó, hogy egy olyan embernél aki több millát keres havonta, legalább kiemeljük, hogy van kedve egyáltalán végezni a munkáját. Persze nálunk ez is nagy szám :-? Messi teljesen kontraformában amit nem csodálok. Crnek minden összejön, ő meg azt se tudja, hogy kpt vagy csatárt játszik. És közben minden nap csesztetik ezzel a rekorddal is. És akkor ott van még az adócsalási ügye is, ami úgy szintén nincs jó hatással rá valszeg... Rajta azonban(legalább az arcán) látszik, hogy szeretne ettől jobb eredményt, mert zavarja ami itt folyik.
Amire még szeretnék külön reagálni. Valaki írta hogy Peppel előrébb lennénk. Nem értem miért. Mert pár embert kiszórt volna? Messit már ő se tudná kezelni szerintem, a taktikát meg pont ő nem tudná megújítani. A 11-12-es szezonban is nem tudott már újat kitalálni végül el is ment... A bayernnal meg szintén látszik a nagy újítása(pl tavaly a Real). Sokat tett a csapatért, de nem hiszem hogy sokkal előrébb lennénk vele. Mondjuk a 7-0 legalább elkerülhető lett volna
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.10. 17:40:50

Chino írta:
Ez hatalmas hiba volt Luchotól, de legalább felismerte a tévedését és egyből lépett is. Ezen mondjuk kicsit csodálkoztam. Azt hittem behozza Suarezt/Neymart, aztán majd a 60. perc körül a másikat.

:)
Azért a szünetig várás nem azt mutatja, hogy hú de nagyon hamar rájöttem a "hülyeségemre".

Valamint a Real, azért hozza ezeket a meccseket, mert jóval gyorsabban fejlődnek fel a támadáshoz, labdaszerzés után. Mi még oldalpassz, vagy netalán visszapassz stb, aztán csodálkozunk, hogy a fél stadion a 16-os előtt várja a labdát.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.10. 17:24:17

A hétvégi meccs engem is rohadtul elkeserített és aggaszt. Az egyértelmű hiba Pedro és Munir egyszerre való kezdetése jelentette. Munirban még volt úgy ahogy valami fantázia, de sokat nem tudott tenni. Pedro pedig valami katasztrófa folyamatosan, így pedig hogy Ini sem volt csak hab a tortán ezt még Alba sem tudta feldobni. Folyamatosan szapulva volt, de meg lehetett figyelni, hogy mennyit kellett ott melózni, hogy a védekezést se felejtse el. Egy ilyen impotens balszélt nem szabad engedni. Gyakorlatilag elég volt egy-két védő oda és nem is volt félnivalójuk.

Ez hatalmas hiba volt Luchotól, de legalább felismerte a tévedését és egyből lépett is. Ezen mondjuk kicsit csodálkoztam. Azt hittem behozza Suarezt/Neymart, aztán majd a 60. perc körül a másikat.
A legnagyobb hiba, amit a csapat zsinórban elkövet, az a kritikán aluli helyzetkihasználás. Üres kapura, egy vs egyben hagyjuk ki a helyzeteket, ez pedig látszik, hogy egy Celta vagy Almeria ellen is mit okoz. Ha már az elején berámolunk egy-két gólt (mert a lehetőség megvolt rá) más lett volna a játék képe.
Néha nagyon elcsodálkozom, hogy az ilyen kiscsapatoknak egy vagy két helyzetük van egész meccsen, de azt kihasználják, mi meg nem vagyunk képesek két méterről gólt rúgni. A Real szerintem ebben tart sokkal előrébb mint mi. Lehet mondani, hogy ilyen meg olyan középpálya, amíg a hatékonyságunk nem változik ilyen szenvedős meccsek lesznek.
Ugyanúgy meglehetnének a 4-5 gólos meccsek ilyen Almeriák ellen, de ha hátrányba kerülünk még nehezebb a dolgunk.

Ez a buszos dolog pedig nem csak nálunk probléma. Ha már itt mindenki a Realt hozza fel, ők is ugyanúgy szenvednek ellenük, viszont képesek előnybe kerülni, ami az első, komoly lépése egy sok gólos meccsnek, akár gálának.

Lucho sok hibát követ el ez tény. Viszont én abban (sajnos) egyet tudok érteni, hogy Masc-ot nem tolja feljebb, mert ha kivenné a hátvédsorból csúnyán visszaüthetne.

Amúgy elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy lehet nem úgy tűnik, de a védelmet azért összerakta. A csapatvédekezés a Pep-érát idézi számomra. lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de egy közel sem acélos (és még finom voltam) hátvédsorral (Alvessel az élen) magasan mi kaptuk a legkevesebb gólt a ligában, és Bravo sem védi ki folyamatosan az ellenfelek szemét.
Az agyondícsért Real-védelem több, mint kétszer annyit kapott.
2-3 meccs után még lehetne a szerencsére fogni, de 11 után...
Nekem kicsit valamit-valamiért érzésem van. Vissza lehet Cesc-t sírni, de egy Busquets/Masch-Ini-Fabregas kp-val előttük az MSN trióval, jó esetben is Montoya-Bartra-Mathieu-Alba védelemmel nem lennék nyugodt.
El kell fogadni, hogy ez már nem a Pep-féle garnitúra, akinek az volt a legjobb védekezése, hogy az ellenfél nem kapott labdát vagy egyből sikerült visszaszerezni már nincs, nem alkalmas ez a csapat. Plusz volt egy Pedronk, egy Abidalunk a széleken (egy bombaformában lévő Alvesről nem beszélve).

Ebből kell valamit kihozni. Luchonak lehet nagy falat lesz. Először egy normális kezdőt kellene találni, de úgy látszik ez nem akar menni.
Az Alves dologgal is kezdeni kell valamit ez nem vitás. Talán ha megkapta volna Marquinhost vagy Cuadradot más lenne a leányzó fekvése, de ezt nem fogjuk megtudni. Legalábbis egy ideig biztos nem.
A rotálás valamiért nagy kérdőjel, nem is igazán értem , de legalább aránylag jól nyúl bele a cserékkel a meccsbe.
Én egyelőre nem temetném se a csapatot, sem Luchot. Az elején elindult egy jó irányba, ha visszatér oda rendben lehet a dolog.
Ezzel a 3 támadóval pedig bajnokságot lehet nyerni, főleg, hogy úgy néz ki nem oltják ki egymást, csak könyörgöm, verjék már be a ziccereiket.

Bocs a hosszú hsz-ért, kösz ha végigolvastad. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.10. 17:08:50

nagyatyesz írta: " mint anno Rijkard vagy Pep idején, amikor szépen el lettek küldve a régiek, jöttek az újak, és a játékosokhaz mérték a játékrendszert. "

Teljesen egyetértek a fenti mondatoddal. A játékosokhoz, azok tudásához kellene mérni a játékrendszret. Szerintem a probléma az, hogy próbáljuk azt játszani, amit a fénykorában lévő Barca játszott az akkori játékosokkal, de a mai fizikummal és tudással. Nyilván megkopott Xavi és Ini fizikuma és ez által a nyújtott játékuk hatékonysága, Puyol nincsen és így Piqué össze vissza játszik, Alves mint egy hóldkóros robot, állandóan fenn ragad stb, akik pedig helyettesíthetnék Őket még azt a szintet sem érik el, amit most így lestrapálva kifelémenet a pályáról Ők még mindig tudnak. Tata-nál sokkal jobban láttam azt, hogy mást próbál játszatni velük, mint most LE-nél. A tavaszi BL-es M.City elleni idegenbeli meccs volt szerintem taktikailag a legkidolgozottabb meccsünk. Ott teljesen nyilvánvalóan látszott, hogy mi a taktikája Martinonak és azt szinte hiba nélkül lehozták az akkori játékosok. LE-nél semmit sem látok, néha annyira mellényúl, hogy azt sem nagyon akarom elhinni, hogy a Barca játszik és nem valamelyik másodosztályú csapat. Nem akarom bántani LE-t, de azért ennyi meccs alatt már körvonalazódnia kellene valamilyen állandó taktikának.
Két eshetőség van,
1., most kísérletezik, hogy megtalálja a megfelelő összetételt, ez rendben lenne, de el fog úszni a bajnokság, a BL meg még ki tudja mi. Be lehet ezt vállalni, de legalább mutatna valamilyen rendszert a taktikában.
2., fogalma sincsen, hogy mit játszasson ezzel a kerettel.
Egyik scenarió sem megnyugtató.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.10. 16:02:28

Még mindig nehéz a hétvégi meccs után napirendre térni, mert ez több volt, mint aggasztó. Jöhet LE itt a "csak karcolásaink vannak" dumával, ez a csapat ezer sebből vérzik.

Kezdjük ott, hogy abba a hibába estünk, amibe a nagy, korszakos csapatok szoktak, azaz hogy mereven ragaszkodtunk azokhoz, akik kiemelkedővé tették a Barcát ezekben az években. Jöttek, mentek az edzők, de Luchót leszámítva mindenki csak azzal gazdálkodhatott, ami itt volt, illetve ragaszkodott ahhoz a filozófiához, amit 5-6 éve folymatosan mindenhonnan hallunk a saját neveléssel, a tiki-takával, holott ez is csak a sikereink miatt felfújt dolog volt. Kb. 20 éve drukkolok a csapatnak, és tudom, hogy nekünk is volt saját nevelés mentes korszakunk, amikor tele voltunk hollandokkal, és nagyon nem a Guardiola-féle játékot toltuk. Ezt csak azért mondom, mert volt egy aranygenerációnk, ami tényleg az volt, és volt benne sok saját nevelésű játékos. Viszont minden edző aki jött - akár maga miatt, akár mert megmondták neki - nem mert mást játszatni a csapattal. És mivel a keret adott volt, nem is nagyon tudott. Ha Pep maradt volna az edző, akinek ugyancsak voltak rossz döntései, de legalább következetes volt, biztos, hogy a mai keret fele nem lenne a csapat tagja. Ebben volt Alex Fergusson nagyon nagy edző...ő sz.rt bele mindenkibe, képes volt eladni a legjobbjait, de mindig tudta őket pótolni. Ott is voltak gyengébb évek, de azt hiszem, ha Pep maradt volna, akkor jobbak lennénk, egy frissebb kerettel. Ha igaz a pletyka, már az utolsó évében elküldte volna az azóta már mindenki által száműzni kívánt Piquét, és eladta volna Villát, aki utolsó éveiben nem sokat adott a játékunkhoz, valamint VV is pénzért mehetett volna...
De akik jöttwk ragaszkodtak a jól bevált recepthez, a vezetőség meg úgy volt, hogy sofőrt cserélt, nem új kocsit épített...nem nagyon jött be.
Luchónak ugyan voltak újításai, de valahogy ő is vissza-visszanyúl a régi bútordarabokhoz, és a kezdeti forradalminak tűnő újítások visszafordultak.
Az is igaz viszont, hogy azt amit tenni kellett, azt nem 1 év alatt kellett volna. Már 2 éve kellett volna védőt venni, Alves utódot hozni, középpályát folyamatosan kicserélni...összességében most létszámban ugyan jött elég játékos, de a sérülések és egyebek miatt úgy látszik ez kevés.
A Real középpályáját sokan szapulták, hogy ki fog ott védekezni...nos habár klasszikus szupersztár vkp. nincs a csapatukban, de legalább futó-küzdő középpályájuk van. Ellentétben velünk, ahol ilyen téren csak Rakitic tűnik ki.
Sajnos én azt érzem, hogy itt csak egy elnökválasztást követő karizmatikus edző személye fog változást hozni, mint anno Rijkard vagy Pep idején, amikor szépen el lettek küldve a régiek, jöttek az újak, és a játékosokhaz mérték a játékrendszert.

Halvány reménysugarat én láttam év elején, és még most is nagyon elnéznék egy ilyen kezdőt: Mats - Montoya, Verma/Matthieu, Bartra, Alba - Rakitic, Masc, Ini - Messi - Neymar, Suarez
...feltéve ha nem lennének sérülések, és mindenki egy irányba húzna, de sajnos sok ember lelki világa sérülne így a csapatban. Olyanoké, akik szerintem rombolnák a morált és egyből eligazolással fenyegetőznének.

Mindenesetre kitartok, mint ettem eddig is, és hajrá Barca!!!
Lezárt