FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.16. 22:53:53

Piquét a kezdőbe!!444!!! <3
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.16. 21:53:50

@Barca19stats
defensive interventions = successful tackles + interceptions + clearances + blocked shots

Barça players with most defensive interventions "per 90 minutes":
- Bartra 8.6
- Piqué 8.3
- Mascherano 8.2
- Mathieu & Montoya 8
- Busi 6.5
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.11.16. 21:37:28

Nem tudom ki hogy van vele de szerintem nagy részeb LE hibája a csapat rossz szereplése. Nézzük meg a magyar válogatottat,Pintér=rossz edző rossz csapat Dárdai=jó edző jó csapat. Nálunk se kell formációt váltani játékost igazolni stb csak 1 olyan edző aki gatyába rázza a csapatot. Számomra az ilyen edző pl: Ronald Koeman, Frank de Bore, Phillip Cocu, Guus Hiddink
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7500
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.16. 21:04:59

palesz77 írta:
Nervo írta:Messi már nem a régi tudjuk, de szerinted Lucho a megfelelő ember erre a feladatra hogy valamit is segítsen a játékán, mert én azt kötve hiszem sajnos.
Messi tavalyhoz képest teljesen megváltozott, letámad, jobban alárendeli magát a csapatnak - kivéve most a rekordok közelében, amikor rá játszunk. Nézz vissza pár tavaszi meccset, aztán mondd, hogy nem javult a játéka..

Neymar posztját is megtalálta Lucho úgy tűnik - bár az utolsó meccsen megint vonal szélső volt, nem is tolta jól -, Suárezt is jó helyen játszatja szerintem, a csapatvédekezésünk is sokat javult vele.. Van itt azért pozitívum is.

Azzal viszont nem értek egyet Chinoval, hogy elsősorban a támadószekció miatt ilyen a játékunk. Erxy már linkelt több cikket meg képet is róla, szét van húzva a középpálya, távol vannak egymástól a játékosok, így meg nincs sok esély a játékunkat játszani normálisan.. Ez ugyanúgy probléma, mint a helyzetkihasználás szerintem.
Messi játéka szerintem is javult. Vagyis nem ez a legjobb szó, hanem inkább jó irányba változott. Példázza a Real elleni sárgája is. Csak kár, hogy kicsit elkésett az a becsúszás.

Talán kicsit félreérthető voltam a támadósorral kapcsolatban. A játékukban nem sok kifogásolható dolog van. Suarezt "meri" középen játszatni Lucho, és nem csinált belőle szélsőt, mint azt Inránál vagy Villanal láthattuk. (az már más kérdés, hogy mindent egybevéve akkor jobban jártunk Messi középre húzásával) Annak ellenére, hogy Suarez nem egy szó szerinti 9-es.
Summa-summarum nem a támadójáték minőségével van bajom, mert az jól működik (amiben szerintem nagy szerepe van LE-nek), hanem a hatékonyságával.

A középpályán tényleg nincs minden rendben, ezt a vak is látja. Amellett, hogy Busquets élete talán legrosszabb formájában van és sajnos Ini-n is kezd meglátszani az idő, más a szisztéma is. Rakitic egy kicsit hátrébb helyezkedik, Xavi posztja gyakorlatilag megszűnt, ami nem is feltétlenül baj. Viszont Messi sokat lép vissza, többet mint eddig bármikor.

Én azt hiszem ez valamilyen szinten köszönhető annak, hogy a támadósor is változott. Eddig Pedroval, Alexissel, Neymarral szélsőkkel játszottunk. Most ez változott és ehhez kell idomítani a kp-t is, ami a szezon elején elég jól muzsikált. Arra az útra kellene visszatérni és ott folytatni tovább.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.16. 20:39:29

Chino írta:
Erxy írta:Mourinho, Simeone?
Bartomeuék ilyen nagynevű edzőket képtelenek lennének idehozni, Laporta legfőbb ideológusa pedig Cruyff, szóval ő meg nem is akarná őket.
Na, elképzelem milyen is lenne Mou-val itt a játék. Nem telne bele egy hónap és a fejét követelnék azok, akik most LE-t küldenék el. Láthattuk Mourinho milyen csapatokkal ért el sikereket. Ahol az ő taktikájához megvoltak az ideális emberek.

Simeone esete pedig kicsit hasonlít Pep-éhez. Hozzá ez az Atletico tökéletes. Hasoenló mint ő is volt játékosként. Ezt tökéletesen tudja. Egy kicsit is hasonló taktikát ezekkel az emberekkel lehetetlen. Ugyanúgy ahogy Pep semmire nem ment volna egy olyan garnitúrával, mint az Atma-é.

Még csak 2 és fél hónapja van Lucho keze alatt a csapat. És az utolsó 3 edzőnkhöz képest talán neki van a legnehezebb feladata. Ha már csak abból indulunk ki, hogy alapból 4 játékost kell beépítenie a kezdőbe nagyon húzós.

Meg, hogy Neymar gólképtelen? A legeredményesebb játékosunk, ráadásul nem csak a kiscsapatok ellen szedte meg magát.
Lehet, hogy Masch nagyon kellene a kp-ra, de legalább annyira a védősorba is. Egy Piqué-Bartra párossal például nagyon nem lennék nyugodt, ha előttük áll Mascherano, ha nem. Főleg, hogy a szélső hátvédeink támadószelleműek és ellenünk a csapatok 80-90 százaléka kontrára játszik.

Alves helyzete tényleg érthetetlen. De már kb. 3 éve az. ezért is lehet Lucho fejét venni amúgy, de az utóbbi 3 (sőt már Pep utolsó évében is bőven hanyatlott) edző sem ültette le. Szóval lehet valami a háttérbe. Amúgy ki száműzte volna Piquét a lelátóra meg a padra és játszatta volna Bartrat? Ha leszámítom a kupát szerintem már majd' annyit játszott, mint tavaly egész szezonban, pedig sokkal több baj volt a védelemmel.

A fiatalokról meg annyit, hogy elértük azt, hogy Pedro helyett sokszor más kapott szerepet Sandro vagy Munir személyében. Rafinha pedig sokáig sérült volt, azután elkezdett játszani és a fél fórum a fejét akarta venni. A Bagnack-Ié-Grimaldo-Samper-Halilovic-Munir-Adama sor pedig még nagyon fiatal, szükségük van a játékra, totál felesleges lenne felhozni őket. Lehet, hogy Munirnak is ez lesz a veszte. Denis és Deulofeu pedig egyelőre szerintem a legjobb helyen vannak. Egy relatíve erős csapatban folyamatos játéklehetőséget kapnak.Egyedül Montoya a kakukktojás.

Én még mindig tartom, hogy a legnagyobb hiba, ami jelenleg a csapatnál fenn áll, az nem Alves, nem Mathieu, de még a középpálya sem, hanem -bármilyen furcsa is kimondani- a támadósor. Ha a helyzetkihasználás ilyen kritikán aluli, törvényszerű, hogy a Real 41, mi meg 25 gólnál tartunk. Lehet jönni azzal, hogy Rakitic nem támad eleget, meg nem kapnak elég támogatást a középpályáról a helyzeteink megvannak. A meccsenkénti 6-7 ziccerből -és szerintem nem túloztam el- ha egyet esetleg kettőt lövünk be nincs miről beszélni. Hiába játszunk jól, ha ezen nem javítunk persze, hogy jön a 0:0, meg a 0:1.
Jó példa a Celta elleni meccs, ahol a játékkal nem igazán volt gond, a hajtással sem, a helyzeteink is megvoltak (kb. 8-10) de egyszerűen a támadóink impotensek voltak ami a góllövést illeti. Ha ezeket a meccseket (vagy a többi ilyen szenvedőset) 3-4 góllal hozzuk nem lenni itt ilyen halálhangulat, mert edzőelküldés, hiába lenne változatlan a kp meg a védelem.
A Real főleg ebben ver minket. Ugyanúgy szenvednek az ilyen bunkerek ellen, mint mi, viszont ha odaérnek jó százalékban bevarrják a gólokat. Aztán ki kell nyílni és jöhet a gála.

Lehet, hogy nagyon egyszerűen hangzik, de én ebben látom a legnagyobb gondot.

Szerintem pedig pont, hogy javult a játék abban, hogy már nem mindig Messit keresik. Főleg Neymarnal feltűnő, sőt az argentin keresi már sokkal többet a társakat és végre van letámadás, amit Pep óta nem láttam. Nem a fantasztikus védelmünknek vagy Bravo hatalmas teljesítményünknek köszönhetjük a liga legkevesebb kapott gólját. Hanem, hogy már Messi sem áll meg az ellenfél térfelén és rágcsál füvet, mint tavaly, illetve Rakitic személyében van egy olyan játékosunk aki képes megállítani az ellenfél támadását.

Ezzel annyit akartam mondani, hogy én nem látok akkora katsztrófát itt sok dologban, mint néhányan, meg nem akarok máris egy Bielsat meg Simeone-t hozni.
Lehetne részletezni posztonként stb. az egészet, de én direkt nem akartam belemenni.
Ennek ellenére kicsit hosszú lett, bocsi.
tisztázzuk: azt, hogy Neymar gólképtelen lenne rajtad kívül senki nem mondta.
LE. : MÁR négy hónapja van a csapattal és keményen keresi a ... mit is? mindent. taktikát, stílust, stabil kezdőt, ... én ugyan meglehetős következetességgel állítottam és állítom most is , hogy nem alkalmas a Barcát edzeni de nem követeltem senkit helyette, minek is?! inkább várom, hogy rám cáfoljon! vagy azt, hogy akik illetékesek lépjenek.
mi a bajom vele? a csapat egyetlen komoly hiányosságán sem képes eredményesen változtatni, négy embert kell beépítenie? igen. attól volt hangos a sajtó, hogy Rakitic és most Suarez is AZONNAL beépült és felvette a ritmust,(sokat nem kellett velük bajlódnia) Mathieut viszont mindenki gyalázta ennek ellenére megfelelt középen (majd ki tette bal szélre de minek?!) idézték már, hogy több mint tíz meccsen több mint tíz kezdő... Rafinha, Munir, Sandro, Sergi R. Montolya, látni valamit hogy melyikkel mit akar ? lehet ezt úgy minősíteni, hogy keresi a csapatát, én azt látom, hogy nincs határozott elképzelése.
javult valamit a pontrúgásaink helyzete? nem. képesek vagyunk a kontrák ellen hatékony védekezésre? nem. hozott valami hatásosat a betömörülő védelmek ellen? nem. továbbra is lassú és körülményes a támadásvezetésünk ? sajna igen. szét esni látszik a legerősebb csapatrészünk? (középen) hát..., mondjuk itt sem túl stabil a helyzet.
amit a támadó hármasunkról mondasz - relatíve - igaz lehet. de ha van valami ami EDZŐI KVALITÁST IGÉNYEL az három világsztár hatékony működtetése. te mondtad : bizony ez sem az igazi.
nekem speciál most tul lépve LE. szerepén egyébként is az a véleményem, hogy ha három ilyen képességű játékos nem képes gólerősen focizni ott a hibás taktika a fő ok, estünkben a lassuság! az hogy szinte be gyömöszöljük a védelmeket a saját tizenhatosukra, nincs a játéknak dinamikája, nincs a csatároknak lendülete és területe.
az, hogy amit én (nyilván nem egyedül) látok katasztrófa e ? én biztosan nem neveztem így, de ahhoz, hogy nyugodtabban üljek le egy-egy meccs elé valami változást a felsoroltak terén már szeretnék látni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.16. 20:32:47

Nervo írta:Messi már nem a régi tudjuk, de szerinted Lucho a megfelelő ember erre a feladatra hogy valamit is segítsen a játékán, mert én azt kötve hiszem sajnos.
Messi tavalyhoz képest teljesen megváltozott, letámad, jobban alárendeli magát a csapatnak - kivéve most a rekordok közelében, amikor rá játszunk. Nézz vissza pár tavaszi meccset, aztán mondd, hogy nem javult a játéka..

Neymar posztját is megtalálta Lucho úgy tűnik - bár az utolsó meccsen megint vonal szélső volt, nem is tolta jól -, Suárezt is jó helyen játszatja szerintem, a csapatvédekezésünk is sokat javult vele.. Van itt azért pozitívum is.

Azzal viszont nem értek egyet Chinoval, hogy elsősorban a támadószekció miatt ilyen a játékunk. Erxy már linkelt több cikket meg képet is róla, szét van húzva a középpálya, távol vannak egymástól a játékosok, így meg nincs sok esély a játékunkat játszani normálisan.. Ez ugyanúgy probléma, mint a helyzetkihasználás szerintem.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.11.16. 19:57:30

Chino, ha nem matyiő,piqué és nem alvés a hibafaktor, akkor a kapott gólokról is mindig a támadók tehetnek mert szegények nem rúgnak többet mint az adott ellenfél. :? :lol: Messi már nem a régi tudjuk, de szerinted Lucho a megfelelő ember erre a feladatra hogy valamit is segítsen a játékán, mert én azt kötve hiszem sajnos.A kiszolgáltatott szituációkért mindig ők Alvésék a felelősek elsősorban (MERT olyan lassan zárnak vissza hogy az fogalom), amelyek ebben az idényben is elég sokszor megjelentek sajnos. Hídd el hogy ezeket az embereket egyetlen egy komoly csapatnál sem tűrnék el, szerinted egy realnak vagy chelseanek kellene egy matyi meg egy mostani alvés. :| Az ő jelenlétük, mind-mind szakmai hibák amelyek szintén egy emberhez köthetőek. :oops: Nem kellett Verthongen meg mások, ő legalább egy viszonylag gyors és jó képességű védő, ellentétben persze az említett két emberrel szemben (MÉGHOGYHA alvés nem az a poszt is). :D
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7500
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.16. 19:18:39

Erxy írta:Mourinho, Simeone?
Bartomeuék ilyen nagynevű edzőket képtelenek lennének idehozni, Laporta legfőbb ideológusa pedig Cruyff, szóval ő meg nem is akarná őket.
Na, elképzelem milyen is lenne Mou-val itt a játék. Nem telne bele egy hónap és a fejét követelnék azok, akik most LE-t küldenék el. Láthattuk Mourinho milyen csapatokkal ért el sikereket. Ahol az ő taktikájához megvoltak az ideális emberek.

Simeone esete pedig kicsit hasonlít Pep-éhez. Hozzá ez az Atletico tökéletes. Hasoenló mint ő is volt játékosként. Ezt tökéletesen tudja. Egy kicsit is hasonló taktikát ezekkel az emberekkel lehetetlen. Ugyanúgy ahogy Pep semmire nem ment volna egy olyan garnitúrával, mint az Atma-é.

Még csak 2 és fél hónapja van Lucho keze alatt a csapat. És az utolsó 3 edzőnkhöz képest talán neki van a legnehezebb feladata. Ha már csak abból indulunk ki, hogy alapból 4 játékost kell beépítenie a kezdőbe nagyon húzós.

Meg, hogy Neymar gólképtelen? A legeredményesebb játékosunk, ráadásul nem csak a kiscsapatok ellen szedte meg magát.
Lehet, hogy Masch nagyon kellene a kp-ra, de legalább annyira a védősorba is. Egy Piqué-Bartra párossal például nagyon nem lennék nyugodt, ha előttük áll Mascherano, ha nem. Főleg, hogy a szélső hátvédeink támadószelleműek és ellenünk a csapatok 80-90 százaléka kontrára játszik.

Alves helyzete tényleg érthetetlen. De már kb. 3 éve az. ezért is lehet Lucho fejét venni amúgy, de az utóbbi 3 (sőt már Pep utolsó évében is bőven hanyatlott) edző sem ültette le. Szóval lehet valami a háttérbe. Amúgy ki száműzte volna Piquét a lelátóra meg a padra és játszatta volna Bartrat? Ha leszámítom a kupát szerintem már majd' annyit játszott, mint tavaly egész szezonban, pedig sokkal több baj volt a védelemmel.

A fiatalokról meg annyit, hogy elértük azt, hogy Pedro helyett sokszor más kapott szerepet Sandro vagy Munir személyében. Rafinha pedig sokáig sérült volt, azután elkezdett játszani és a fél fórum a fejét akarta venni. A Bagnack-Ié-Grimaldo-Samper-Halilovic-Munir-Adama sor pedig még nagyon fiatal, szükségük van a játékra, totál felesleges lenne felhozni őket. Lehet, hogy Munirnak is ez lesz a veszte. Denis és Deulofeu pedig egyelőre szerintem a legjobb helyen vannak. Egy relatíve erős csapatban folyamatos játéklehetőséget kapnak.Egyedül Montoya a kakukktojás.

Én még mindig tartom, hogy a legnagyobb hiba, ami jelenleg a csapatnál fenn áll, az nem Alves, nem Mathieu, de még a középpálya sem, hanem -bármilyen furcsa is kimondani- a támadósor. Ha a helyzetkihasználás ilyen kritikán aluli, törvényszerű, hogy a Real 41, mi meg 25 gólnál tartunk. Lehet jönni azzal, hogy Rakitic nem támad eleget, meg nem kapnak elég támogatást a középpályáról a helyzeteink megvannak. A meccsenkénti 6-7 ziccerből -és szerintem nem túloztam el- ha egyet esetleg kettőt lövünk be nincs miről beszélni. Hiába játszunk jól, ha ezen nem javítunk persze, hogy jön a 0:0, meg a 0:1.
Jó példa a Celta elleni meccs, ahol a játékkal nem igazán volt gond, a hajtással sem, a helyzeteink is megvoltak (kb. 8-10) de egyszerűen a támadóink impotensek voltak ami a góllövést illeti. Ha ezeket a meccseket (vagy a többi ilyen szenvedőset) 3-4 góllal hozzuk nem lenni itt ilyen halálhangulat, mert edzőelküldés, hiába lenne változatlan a kp meg a védelem.
A Real főleg ebben ver minket. Ugyanúgy szenvednek az ilyen bunkerek ellen, mint mi, viszont ha odaérnek jó százalékban bevarrják a gólokat. Aztán ki kell nyílni és jöhet a gála.

Lehet, hogy nagyon egyszerűen hangzik, de én ebben látom a legnagyobb gondot.

Szerintem pedig pont, hogy javult a játék abban, hogy már nem mindig Messit keresik. Főleg Neymarnal feltűnő, sőt az argentin keresi már sokkal többet a társakat és végre van letámadás, amit Pep óta nem láttam. Nem a fantasztikus védelmünknek vagy Bravo hatalmas teljesítményünknek köszönhetjük a liga legkevesebb kapott gólját. Hanem, hogy már Messi sem áll meg az ellenfél térfelén és rágcsál füvet, mint tavaly, illetve Rakitic személyében van egy olyan játékosunk aki képes megállítani az ellenfél támadását.

Ezzel annyit akartam mondani, hogy én nem látok akkora katsztrófát itt sok dologban, mint néhányan, meg nem akarok máris egy Bielsat meg Simeone-t hozni.
Lehetne részletezni posztonként stb. az egészet, de én direkt nem akartam belemenni.
Ennek ellenére kicsit hosszú lett, bocsi.
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.16. 18:28:24

Mourinho, Simeone?
Bartomeuék ilyen nagynevű edzőket képtelenek lennének idehozni, Laporta legfőbb ideológusa pedig Cruyff, szóval ő meg nem is akarná őket.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.16. 18:11:49

Zolee23 írta:állítólag jürgen klopp is szóba került. jó lenne valami értelmes, komoly szakembert leakasztani, mert ezek a másodvonalas alibi edzők teljesen komolytalanok egy ilyen klubhoz.
Ő csak egy bizonyos taktikában jó és ahhoz igazoltat játékosokat. A Barcánál nem jönne be, sőt még a német válogatottnál sem. Akkor inkább Simeone.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.16. 13:44:37

palesz77 írta:Bedobhatnak bárkit, év közben úgyse tudnánk sztáredzőt igazolni..
Ezek a nevek a jövő nyár kérdései, akár most, akár máskor hallunk felőlük. Addig LE biztosan marad, ha tud valamit mutatni, felőlem itt lehet tovább is. De szerintem nem csak én vagyok így ezzel, Luis Enrique érzésem szerint itt aztán abszolút nem közellenség, arról van szó, hogy az eddigiek alapján kételkedik az ember, hogy ő lenne az igazán jó megoldás.

szerk.: Vagy inkább 2016 nyaráé.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.16. 11:28:07

CsocseX írta:sorozatos kikszek....Neymar, Suárez. Hallotta mindenki? JÁTSZANAK? Igen, de nem ők rúgják a gólokat, hanem szinte minden akciónál Messit keresik.
egy ilyen hozzászólást egyszerűen nem tudok komolyan venni. sorozatos x-ek, suarez nem rúgja a gólokat. jó hogy nem rögtön a real meccs után írtad...

mellesleg írhatsz még 3 oldalt, buszkec masch meg messi úgyis kezdő lesz, és minden marad a régiben. ha egy percig is azt hiszed, hogy majd LE bármin is változtatni fog (taktika, kezdők) már most készítsd fel magad a csalódásra. igaz hogy eddig volt 13-14 tétmeccs (kb., csak saccolok) de láthatóan csak minimális változtatásokat eszközölt és biztos nem akkor fog kísérletezgetni mikor jön egy sevilla-psg-valencia 3-as a játékunk továbbra is arról fog szólni, h a 3 zseni elől képes lesz e eldönteni egy meccset vagy nem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.16. 09:25:38

mess2009 írta:az a helyzet, hogy az eredményeddel - ami a felállást és a szisztémát illeti egyet is értenék. az okfejtésben és (ennélfogva)a valószínűségében , hogy megvalósulhat nem igen hiszek.
az okok:
Suarezt ugyan még nem láthattam itt elégszer, de Neymar esetében bizton állítom, hogy még nem jobb góllövő mint Messi és főleg (és ez a döntö!!) nem jobb góllövő amikor igazán nagy szükség lenne rá!
szerintem az amire te áhítozol számtalanszor megvalósult már a pályán, Messi hátravontan , vagy kényszerből vissza jár lasztikért, csak az a baj, hogy ez jó néhányszor nem volt elég!!! ilyenkor aztán jön a görcs, a csodavárás és Messi ismét elől és valóban gyakorta lövés helyett őt keresik, neki tolják le ahelyett hogy vállalnák a rizikót!
a megfogalmazásból látható: én nem Messit okolom és főleg nem a "nagy arcát", inkább azokat akik NEM MERNEK VÁLLALKOZNI, lőni, vagy kapura törni, hanem irány Messi.....majd ő megoldja...
ennek ellenére a formáció amit felvázoltál elsősorban Busquets okán, szerintem is a leg jobb lehetne az adott körülmények között bízzunk benne, hátha LE. elolvassa! :lol:
Neymar jobb góllövő a jelenlegi Messinél. A statisztikák legalábbis ezt támasztják alá. Az argentin hátravontabb szerepkörével sem lenne nagy baj, ha utána megoldaná a két csatár. Viszont nem oldják meg, hanem mint írtad, keresik Leot. Ez azonban szerintem inkább a rekord miatt van, mintsem "önbizalomhiány" okán.

Kíváncsi leszek hogyan alakul az elülső hármas szerepköre, ha végre megdől a Zarra-rekord.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.11.16. 09:24:39

Zolee23 írta:állítólag jürgen klopp is szóba került. jó lenne valami értelmes, komoly szakembert leakasztani, mert ezek a másodvonalas alibi edzők teljesen komolytalanok egy ilyen klubhoz.
Pep óta talán ő és Simeone az a személyiség, aki fiatal trénerként nagy tehetségnek számít ebben a szakmában. Nagyon karakteres ember a német, ha jól tudom ezen a nyáron is szóba került a neve a csapatnál, de sem ő és sem a mi vezetőségünk nem akarta ezt a dealt. :oops: Ahogy látom a dortmund helyzetét rengetteg sztárt veszítettek már, és nem igazán megy a bugi a bajnokságban sem. Ezek alapján talán jövőre ismét meglehetne próbálni megszerezni a németett. :cry:
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.11.16. 09:31:41-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.16. 08:45:28

CsocseX írta:Bocsi, hosszú lett, de nagyon fontos!

Nos, szerintem ezzel a válogatott héttel, és az eddig nyújtott teljesítménnyel kritikus pillanatához érkezett Luis Enrique és csapata 14/15-ös szezonja.

A csodálatos kezdés, majd a sorozatos kikszek, magyarázkodások, "még mindig keresem a kezdőcsapatom" után azt hiszem a Sevilla, Valencia, PSG előtt végleg lépnie kell az edzőnek, kidolgozni a taktikai elemeket, felállítani a kezdőt és uccu neki mostmár.

Jómagam is bátorkodtam kidolgozni az eddig látottak alapján egy taktikát Luchonak, és csak abban bízom, hogy most az Eurobarcát olvasgatja kétségbeesetten.

Elsősorban: FORMÁCIÓ VÁLTÁS

Sokszor elhangzott már egy ún. "nem akarunk kiszámíthatóak lenni" kijelentés az edzőtől, ami hát lássuk be, nem igazán vált be eddig túlságosan. Épp ellenkezőleg, szerintem a jelenlegi összeállításunk szinte minden húzása maximálisan kiégett, kiszámítható, verhető a legtöbb csapat, edző számára. Ezt mi sem példázza jobban, mint az Almeria elleni mérkőzés, ahol nem kicsit szenvedtünk. Nincs taktika, nincs ötlet, nincs innováció évek óta. A támadósor jó, de... Nincs középpálya, nincs szűrés, ennek köszönhetően szenved a védelem is. Véleményem szerint itt bizonyos játékosoknak elsősorban a posztjukkal van baj, amit a jelenlegi helyzetben csakis egy formáció váltással lehet a legkönnyebben megoldani. Nem kell messzire menni: ott van az első számú riválisunk, a Real Madrid. Hány formációváltáson ment át a csapat az elmúlt időszakban?

A Barcelona jelenlegi KULCSPROBLÉMÁI: Sergio Busquets, Mascherano és Messi
El is mondom mindjárt, hogy miért... Csak röviden, velősen...

Sergio nagy múlttal rendelkezik, sokat köszönhetünk neki is, biztos pont volt mindig is a Pep féle álomközéppályán, de sürgősen ki kell vágni a kezdőből, mert a teljesítménye a nullához közelít.

Mascherano hátvéd posztja egy kényszermegoldás volt Puyol sérülgetései miatt a Pep érában, ami SAJNOS a további három (!) új edzőnél úgy maradt. Javier egy igazi romboló, csúcsformában van, első osztályú szűrőmegoldás lenne nekünk, ami a védelem önbizalmát is növelné. (ráadásul a játékos eredeti posztjáról van szó)

Messi... Nem kell sokat mondanom róla. Messivel sajnos az történik, hogy a "világ legjobb játékosa", és két aranylabda-esélyes klasszis csatár játékát öli meg majdnem teljesen. Ezek a csatárok nem mások, mint Neymar Jr. és Luis Suárez. Hallotta mindenki? Ezek a játékosok NÁLUNK JÁTSZANAK? Igen, de nem ők rúgják a gólokat, hanem szinte minden akciónál Messit keresik.

Kérem szépen... A megoldás a napnál is világosabb, csak egy kicsit félre kéne tenni különböző dolgokat, mint pl. a négyszeres aranylabdás hatalmas tekintélynek örvendő arcát, valamelyest szakítani a múlttal, megszorítani a tököket és VÁLTOZTATNI végre.

A labdabirtoklásra hajtó játékunk maradhat, de ahhoz meg kell erősíteni a középpályát, és ez nem hátulról kell, hogy jöjjön, hanem előlről. Ha feláldozunk megint valakit a hátsó alakzatból, akkor mégnagyobb átjáróház lesz középen. Elsősorban az úgynevezett szélsőkkel kell szakítanunk, mert olyanunk nincs. A PSG-nek van egy jó szélsője (láthattuk is munkában), akit úgy hívnak, hogy Lucas, de nekünk nincs! Értelemszerűen így már azonnal ugrott az aféle 4-3-3-as játék wingerekkel, hamis kilencessel meg hasonlókkal.

A sokak által említett kétcsatáros játék a kulcs, amelyben a világ szinte két legjobb csatárjai közül válogathatunk, akik természetesen Neymar és Suárez. Cseréiknek sem klasszikus szélsőink vannak, de így már nem is lenne baj, mert ott van Sandro, Munir és Pedro. A középpályát, irányítókat eltalálta már Lucho. Miért kellene változtatni, rotálni? Ők ketten Iniesta és Ivan Rakitić. Viszont az új formációban már nem ketten vannak, hanem hárman, mert középen csatlakozik a középpálya játékához Lionel Messi is, mint aféle támadóközéppályás, aki a csatárokat szolgálja, és a kapura is ronthat adott esetben. A passzjátéka elképesztő, és sajnos esetünkben már lassan jobb is, és veszélyesebb, mint a kapura tartó játéka.

Ez így 5 játékos már a középpályán, támadásban, stabilitásban.
Lássuk akkor a hátsókat is:

A szűrés természetesen Mascheranoval indulna, nem is kell részleteznem, hogy miért. Az ő bástyái Piqué és Mathieu lennének, majd a széleken Dani Alves és Jordi Alba. Tudom, nem valami jól hangzik ez így, de ilyen volt az igazolás a nyáron, és az alternatívák közül nem látok másokat jobbnak ezekre a pozíciókra. Alternatívák tekintetében Adriano jó Alba helyére, Alves helyére Montoya. Bartra csak azért nem Piqué helyén van, mert ha nem teszi vissza a spanyolt a csapatba Lucho, akkor el fog bennünket hagyni a télen, ami egyáltalán nem hiányzik nekünk most a transfer ban előtt. Úgyhogy Marc Bartra marad a padon, ill. Piqué pihentetése, avagy Mathieu sérülése esetén kezdő. (szerintem neki is megfelelne) Vermaelenre idén nem számolhatunk Barcelona szinten.

Kapu: Bravo, ter Stegen továbbra is alternatíva, de inkább több meccset adnék neki a bajnokságban, mintsem a BL-ben. Szerintem ez Lucho egyik legnagyobb baromsága. Az európai elitben játszatni a másodlagos kapust? Na neee...

Rotáció nincs tovább, csak pihentetés, illetve sérülés esetére jöhetnek az elternatívák.

Kép

Alternatívák:

Iniesta -> Rafinha
Rakitić -> Xavi
Mascherano -> Busquets
Neymar -> Sandro
Suárez -> Munir, Pedro
Alba -> Adriano
Alves -> Montoya, Douglas
Piqué -> Bartra
Mathieu -> Bartra
Bravo -> ter Stegen, Masip

Messinek nincs alternatívája? Nincs... Központi szerepe lenne így is. Ha egészséges, minden meccsen játszania kell, és szolgálni a támadókat. (adott esetben kapura mennie)

Az alakzat változásait hozzá lehet képzelni annak tekintetében, hogy támadásban, avagy védekezésben áll a csapat.

u.i.: így Bartra elég sok szerepet is kaphat, és akár az abszolút kezdőt is kiharcolhatja valamelyik helyett

A KAPITÁNYI KARSZALAG JELENLEG MASCHERANOÉ KÖZÉPEN! (istenem, mennyit szidtuk tavaly)

Sajnos nem sok esélyt látok hasonló húzásokra, és ez elsősorban a gyenge csapatvezetés hibája. (és itt most nem csak Luis Enriquére gondolok) Szerencsére nem sokáig lesznek még a porondon. Ha mást nem, akkor a transfer ban után, elnökváltás után megkezdődik a felemelkedés. Addig pedig bizzunk a csodákban!
az a helyzet, hogy az eredményeddel - ami a felállást és a szisztémát illeti egyet is értenék. az okfejtésben és (ennélfogva)a valószínűségében , hogy megvalósulhat nem igen hiszek.
az okok:
Suarezt ugyan még nem láthattam itt elégszer, de Neymar esetében bizton állítom, hogy még nem jobb góllövő mint Messi és főleg (és ez a döntö!!) nem jobb góllövő amikor igazán nagy szükség lenne rá!
szerintem az amire te áhítozol számtalanszor megvalósult már a pályán, Messi hátravontan , vagy kényszerből vissza jár lasztikért, csak az a baj, hogy ez jó néhányszor nem volt elég!!! ilyenkor aztán jön a görcs, a csodavárás és Messi ismét elől és valóban gyakorta lövés helyett őt keresik, neki tolják le ahelyett hogy vállalnák a rizikót!
a megfogalmazásból látható: én nem Messit okolom és főleg nem a "nagy arcát", inkább azokat akik NEM MERNEK VÁLLALKOZNI, lőni, vagy kapura törni, hanem irány Messi.....majd ő megoldja...
ennek ellenére a formáció amit felvázoltál elsősorban Busquets okán, szerintem is a leg jobb lehetne az adott körülmények között bízzunk benne, hátha LE. elolvassa! :lol:
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.16. 08:41:16

Amúgy most mikor is lesz az elnökválasztás? 2015 vagy 2016 nyarán? :? Kicsit belekeveredtem ebbe az egészbe. :D
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.11.16. 05:24:47

Bocsi, hosszú lett, de nagyon fontos!

Nos, szerintem ezzel a válogatott héttel, és az eddig nyújtott teljesítménnyel kritikus pillanatához érkezett Luis Enrique és csapata 14/15-ös szezonja.

A csodálatos kezdés, majd a sorozatos kikszek, magyarázkodások, "még mindig keresem a kezdőcsapatom" után azt hiszem a Sevilla, Valencia, PSG előtt végleg lépnie kell az edzőnek, kidolgozni a taktikai elemeket, felállítani a kezdőt és uccu neki mostmár.

Jómagam is bátorkodtam kidolgozni az eddig látottak alapján egy taktikát Luchonak, és csak abban bízom, hogy most az Eurobarcát olvasgatja kétségbeesetten.

Elsősorban: FORMÁCIÓ VÁLTÁS

Sokszor elhangzott már egy ún. "nem akarunk kiszámíthatóak lenni" kijelentés az edzőtől, ami hát lássuk be, nem igazán vált be eddig túlságosan. Épp ellenkezőleg, szerintem a jelenlegi összeállításunk szinte minden húzása maximálisan kiégett, kiszámítható, verhető a legtöbb csapat, edző számára. Ezt mi sem példázza jobban, mint az Almeria elleni mérkőzés, ahol nem kicsit szenvedtünk. Nincs taktika, nincs ötlet, nincs innováció évek óta. A támadósor jó, de... Nincs középpálya, nincs szűrés, ennek köszönhetően szenved a védelem is. Véleményem szerint itt bizonyos játékosoknak elsősorban a posztjukkal van baj, amit a jelenlegi helyzetben csakis egy formáció váltással lehet a legkönnyebben megoldani. Nem kell messzire menni: ott van az első számú riválisunk, a Real Madrid. Hány formációváltáson ment át a csapat az elmúlt időszakban?

A Barcelona jelenlegi KULCSPROBLÉMÁI: Sergio Busquets, Mascherano és Messi
El is mondom mindjárt, hogy miért... Csak röviden, velősen...

Sergio nagy múlttal rendelkezik, sokat köszönhetünk neki is, biztos pont volt mindig is a Pep féle álomközéppályán, de sürgősen ki kell vágni a kezdőből, mert a teljesítménye a nullához közelít.

Mascherano hátvéd posztja egy kényszermegoldás volt Puyol sérülgetései miatt a Pep érában, ami SAJNOS a további három (!) új edzőnél úgy maradt. Javier egy igazi romboló, csúcsformában van, első osztályú szűrőmegoldás lenne nekünk, ami a védelem önbizalmát is növelné. (ráadásul a játékos eredeti posztjáról van szó)

Messi... Nem kell sokat mondanom róla. Messivel sajnos az történik, hogy a "világ legjobb játékosa", és két aranylabda-esélyes klasszis csatár játékát öli meg majdnem teljesen. Ezek a csatárok nem mások, mint Neymar Jr. és Luis Suárez. Hallotta mindenki? Ezek a játékosok NÁLUNK JÁTSZANAK? Igen, de nem ők rúgják a gólokat, hanem szinte minden akciónál Messit keresik.

Kérem szépen... A megoldás a napnál is világosabb, csak egy kicsit félre kéne tenni különböző dolgokat, mint pl. a négyszeres aranylabdás hatalmas tekintélynek örvendő arcát, valamelyest szakítani a múlttal, megszorítani a tököket és VÁLTOZTATNI végre.

A labdabirtoklásra hajtó játékunk maradhat, de ahhoz meg kell erősíteni a középpályát, és ez nem hátulról kell, hogy jöjjön, hanem előlről. Ha feláldozunk megint valakit a hátsó alakzatból, akkor mégnagyobb átjáróház lesz középen. Elsősorban az úgynevezett szélsőkkel kell szakítanunk, mert olyanunk nincs. A PSG-nek van egy jó szélsője (láthattuk is munkában), akit úgy hívnak, hogy Lucas, de nekünk nincs! Értelemszerűen így már azonnal ugrott az aféle 4-3-3-as játék wingerekkel, hamis kilencessel meg hasonlókkal.

A sokak által említett kétcsatáros játék a kulcs, amelyben a világ szinte két legjobb csatárjai közül válogathatunk, akik természetesen Neymar és Suárez. Cseréiknek sem klasszikus szélsőink vannak, de így már nem is lenne baj, mert ott van Sandro, Munir és Pedro. A középpályát, irányítókat eltalálta már Lucho. Miért kellene változtatni, rotálni? Ők ketten Iniesta és Ivan Rakitić. Viszont az új formációban már nem ketten vannak, hanem hárman, mert középen csatlakozik a középpálya játékához Lionel Messi is, mint aféle támadóközéppályás, aki a csatárokat szolgálja, és a kapura is ronthat adott esetben. A passzjátéka elképesztő, és sajnos esetünkben már lassan jobb is, és veszélyesebb, mint a kapura tartó játéka.

Ez így 5 játékos már a középpályán, támadásban, stabilitásban.
Lássuk akkor a hátsókat is:

A szűrés természetesen Mascheranoval indulna, nem is kell részleteznem, hogy miért. Az ő bástyái Piqué és Mathieu lennének, majd a széleken Dani Alves és Jordi Alba. Tudom, nem valami jól hangzik ez így, de ilyen volt az igazolás a nyáron, és az alternatívák közül nem látok másokat jobbnak ezekre a pozíciókra. Alternatívák tekintetében Adriano jó Alba helyére, Alves helyére Montoya. Bartra csak azért nem Piqué helyén van, mert ha nem teszi vissza a spanyolt a csapatba Lucho, akkor el fog bennünket hagyni a télen, ami egyáltalán nem hiányzik nekünk most a transfer ban előtt. Úgyhogy Marc Bartra marad a padon, ill. Piqué pihentetése, avagy Mathieu sérülése esetén kezdő. (szerintem neki is megfelelne) Vermaelenre idén nem számolhatunk Barcelona szinten.

Kapu: Bravo, ter Stegen továbbra is alternatíva, de inkább több meccset adnék neki a bajnokságban, mintsem a BL-ben. Szerintem ez Lucho egyik legnagyobb baromsága. Az európai elitben játszatni a másodlagos kapust? Na neee...

Rotáció nincs tovább, csak pihentetés, illetve sérülés esetére jöhetnek az elternatívák.

Kép

Alternatívák:

Iniesta -> Rafinha
Rakitić -> Xavi
Mascherano -> Busquets
Neymar -> Sandro
Suárez -> Munir, Pedro
Alba -> Adriano
Alves -> Montoya, Douglas
Piqué -> Bartra
Mathieu -> Bartra
Bravo -> ter Stegen, Masip

Messinek nincs alternatívája? Nincs... Központi szerepe lenne így is. Ha egészséges, minden meccsen játszania kell, és szolgálni a támadókat. (adott esetben kapura mennie)

Az alakzat változásait hozzá lehet képzelni annak tekintetében, hogy támadásban, avagy védekezésben áll a csapat.

u.i.: így Bartra elég sok szerepet is kaphat, és akár az abszolút kezdőt is kiharcolhatja valamelyik helyett

A KAPITÁNYI KARSZALAG JELENLEG MASCHERANOÉ KÖZÉPEN! (istenem, mennyit szidtuk tavaly)

Sajnos nem sok esélyt látok hasonló húzásokra, és ez elsősorban a gyenge csapatvezetés hibája. (és itt most nem csak Luis Enriquére gondolok) Szerencsére nem sokáig lesznek még a porondon. Ha mást nem, akkor a transfer ban után, elnökváltás után megkezdődik a felemelkedés. Addig pedig bizzunk a csodákban!
Força Barça!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.16. 00:56:00

Bedobhatnak bárkit, év közben úgyse tudnánk sztáredzőt igazolni..
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.16. 00:41:18

állítólag jürgen klopp is szóba került. jó lenne valami értelmes, komoly szakembert leakasztani, mert ezek a másodvonalas alibi edzők teljesen komolytalanok egy ilyen klubhoz.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.15. 19:29:33

Meglep, hogy Rudi Garcia nevét egyetlenegyszer dobta csak be a sajtó, idén nyáron. Persze folytatni akarta a megkezdett projektet Rómában, de ő egy elég sikeres edző, ha csak azt vesszük, hogy a nem túl nagy múltú Lille-el bajnokságot, kupát nyert, illetve az évek óta gyengélkedő farkasokat a Scudettóért küldi már harcba.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.11.15. 19:06:17

http://www.foci-live.hu/bulvar/laporta- ... an-ronaldo" target="_blank
Sztem meg ő kell nekünk, előny hogy úgyis ismerjük már egy ideje a fene jó temperamentumával együtt véve. :lol: Viccet félre téve, én sztem Guardiola, Wenger, Klopp, Van Gaal és Simeone közül lehetne ideális jelölt Lucho után. :roll: Sajnos ahogy a dolgok mennek, egyre inkább biztos hogy ez a kérdés is előtérbe fog kerülni a vezetőségnél (ez akár rövid időn belül is megtörténhet). :oops:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.11.15. 18:55:46

Bielsa neve akárhányszor felmerült itt nálunk mindig ilyen szemekkel :shock: néztem. Én nem tartom kimondottan "nagyágyú" edzőnek, inkább közepesnek. Európában egy nagy csapatnál sem dolgozott, és nem is egy nagy trófeahalmozó. Bennem nagyon megmaradt, ahogy a 2002-es VB-n guggol a pálya szélén, közben meg a jó nevekből álló argentin csapat kiesik a csoportkörben :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.15. 18:27:35

én simán benne lennék. bár csak a szokásos kacsa, semmi több.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.15. 18:16:55

A Barcelona egyre inkább gondolkozik azon, hogy mellényúltak, mikor Luis Enriquét nevezték ki edzőnek, és már sokadik helyről hallani, hogy egy igazi nagyágyút hoznának a helyére, konkrétan Bielsat... -egy OM fan oldal hozta le, francia lapok alapján

Hát tény, h őt mindig is szerettem volna és ha LE is menne most, neki örülnék a legjobban. De mint OM szurkoló, azért fájna a szívem érte Marseilleben is. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.14. 08:24:08

azzal nincs semmi gond, hogy a saját házunk táján söprögetünk..., de a dolgok relativitását nem szabadna figyelmen kívül hagyni!
miközben tény hogy a Barca valahogy "nincs rendben", az is tény, hogy mások viszont "nagyon is rendben vannak" !
a Barca hibái mellett mások látványos erősödése is oka a helyzetünknek...PL.: jól igazoltunk támadósort de a Madrid még jobban! (25-42) világhírű (volt?!)a középpályánk, de egyre több csapat elsősorban emberanyagban - leköröz bennünket, mert még jobb játékosokkal töltik fel ezt a csapatrészt.., de sorolhatnám tovább is.
a Barcelona ezen túl még valljuk be igen komoly vezetés béli zavarokkal is küzd amik döntően!!! befolyásolják az eseményeket a pályán.( vegyük csak a legutóbbi - Laporta körüli eseményeket..) az csak mese habbal, hogy LE.-t pl. nem érdekli hogy mi zajlik "fent", az hogy ő itt van már önmagában is egy fentről jövő következmény! mégpedig (az én olvasatomban) nem a legjobb....
Lezárt