Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.22. 15:05:44

zola8787 írta:
Samper írta:Katasztrófa egy ilyen meccs közben tehetetlen edző. Mellé kell ültetni Rexachot és az 55 percben átadni neki a vezetést egy ilyen meccsen!
És ő mit csinált volna? Vagy te mit csináltál volna a helyében? Felvitte Masch-ot aki hátha a kontrákat megakadályozza, felvitte Rakitic-et, NEM XAVI-T, hanem Ivan-t, hogy hátha lendületet ad a csapatnak + Pedro-t és így már 4 csatár is a pályán volt + ugye Piqué is felment már a végén.
Könyörgöm miért LE hibája az, ha képtelen még helyzetbe is kerülni a milliós értékű csatáraink?
Eddig jól ment a szekér, le volt tojva LE, most kikaptunk, egyből hibás. Nem az ő hibája, hogy a középpálya legjobbja az új Rafinha, Ini meg Busi pedig egy rakat szerencsétlenség.
Örülök, hogy mások is hasonló véleményen vannak. A taktikával sem volt igazán gond, a cseréket és a változtatásokat sem a 80+ percben húzta meg. Egyszerűen semmi sem akart sikerülni. Ami idáig sikerült az most sehogy sem akart. Például amikor Messi szélről beívelte a védők mögé a hosszú oldalra az érkező Neymarnak vagy Suareznek vagy rövid volt vagy hosszú, egyszer sem találta meg a célpontot, eddig ez hatalmas fegyverünk volt, most rendre nem sikerült. A helyzeteknél pedig rendre rossz megoldást választottak a támadók. Pedronak is felkínálta Kameni az egész hosszú oldalt, nem is kellett volna erővel meglőni, Suarez is középről 10 méterről a kapus ölébe lőtte, Rafinha lövését is a kapufa mellett a gólvonalról blokkolták, Neymar 6 méterről tisztán lőhetett volna, de ő inkább le akarta venni, arról nem beszélve, hogy tévesen befújtak két lest, amiből ziccer volt.
Lehetett volna ott Mourinho, Ancelotti, Hiddink, Klopp, nem tudott volna felmenni és belőni. Meghúzta, amit lehetett. Felrakott 4 támadót+feltolta Piquét, ennél agresszívabb felállást ki se lehet találni.
Tőlem is kapott kritikát, amikor rászolgált, mert voltak rossz döntései, de ez nem az a meccs volt. Azt már meg se említem, hogy mindenki el volt ájulva a kezdőtől, egyedül a Bartra-Mathieu dolog volt megosztó. Most meg miért nem volt Mascherano meg Rakitic. Ha a horvát kezdett volna, akkor meg az menne, hogy miért nem Rafinha játszik.
Forca Barca!!!!
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.02.22. 15:01:46

Kálmánbá' kéne ide. Ő azt mondta volna: Lajos! Há' mé' nem váltotok b*meg!? Há' te menj ide, ő meg menjen oda! :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.22. 14:15:07

Samper írta:Katasztrófa egy ilyen meccs közben tehetetlen edző. Mellé kell ültetni Rexachot és az 55 percben átadni neki a vezetést egy ilyen meccsen!
és? mi történt volna? :D

én nem tudom hibáztatni. jól cserélt, volt 4 támadó és ennyi. most mit kellett volna tennie, suarez! te balra fuss, ney te meg jobbra? vagy még többet ívelgetni?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.22. 13:26:10

Samper írta:Katasztrófa egy ilyen meccs közben tehetetlen edző. Mellé kell ültetni Rexachot és az 55 percben átadni neki a vezetést egy ilyen meccsen!
Rexach átjátszotta volna a védőket? Ő rúgott volna egyenlító gólt? Ő adta volna be a labdát pontosan az érkező támadónak? Ő adott volna haza normálisan Alvés helyett, amiből nem kapunk gólt? Gondolkozz már el kicsit, mielőtt írsz ilyeneket... Ez egy olyan meccs volt, ami nem edzői döntésen ment el, hanem a játékosok töketlenségén.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.22. 09:07:25

Samper írta:Katasztrófa egy ilyen meccs közben tehetetlen edző. Mellé kell ültetni Rexachot és az 55 percben átadni neki a vezetést egy ilyen meccsen!
És ő mit csinált volna? Vagy te mit csináltál volna a helyében? Felvitte Masch-ot aki hátha a kontrákat megakadályozza, felvitte Rakitic-et, NEM XAVI-T, hanem Ivan-t, hogy hátha lendületet ad a csapatnak + Pedro-t és így már 4 csatár is a pályán volt + ugye Piqué is felment már a végén.
Könyörgöm miért LE hibája az, ha képtelen még helyzetbe is kerülni a milliós értékű csatáraink?
Eddig jól ment a szekér, le volt tojva LE, most kikaptunk, egyből hibás. Nem az ő hibája, hogy a középpálya legjobbja az új Rafinha, Ini meg Busi pedig egy rakat szerencsétlenség.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.22. 06:29:26

Katasztrófa egy ilyen meccs közben tehetetlen edző. Mellé kell ültetni Rexachot és az 55 percben átadni neki a vezetést egy ilyen meccsen!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.02.16. 19:57:07

basketking írta:Új videót csináltam, ebben Lucho egyik újítását és taktikai változtatását elemzem, remélem tetszeni fog.
https://www.youtube.com/watch?v=WiPKraND-ko
Ezt a mozgást én is észrevettem, és ezzel Montoya nagyon jól tudott területet kialakítani.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.16. 19:49:01

Január
Február

Feel the difference! 8)
basketking írta:Új videót csináltam, ebben Lucho egyik újítását és taktikai változtatását elemzem, remélem tetszeni fog.
https://www.youtube.com/watch?v=WiPKraND-ko
Nekem nagyon tetszik, szeretem a videóidat, sok olyan dologra rávilágítassz, amelyek nekem soha nem tűnnének fel... :D
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.16. 18:05:29

basketking írta:Új videót csináltam, ebben Lucho egyik újítását és taktikai változtatását elemzem, remélem tetszeni fog.
https://www.youtube.com/watch?v=WiPKraND-ko
Ha jó a taktika és működik is, akkor felejtsük el az ilyen fogalmakat: "igazi szélső" , "igazi szélsőhátvéd" és ezt ne is kérjük számon a játékosokon. (Legfeljebb az edzőn, de rajta is csak akkor, ha a taktikája nem működik.)
Avatar
basketking
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.11.26. 14:18:48
Kapcsolat:

2015.02.16. 13:53:31

Új videót csináltam, ebben Lucho egyik újítását és taktikai változtatását elemzem, remélem tetszeni fog.
https://www.youtube.com/watch?v=WiPKraND-ko
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.10. 11:51:14

Bob_Marley írta:Ezt elfogadom, hogy a beadások csökkentek, de a felfogás és a taktikai része, hogy szélekre van helyezve a hangsúly megvan.
Na akkor itt kicsit lehet elbeszéltünk egymás mellett, én úgy értettem a változást, hogy máshogy használjuk már a széleket, nem úgy, hogy kevésbé. Év elején csak értelmetlen beadások jöttek onnan, most meg Messinek és Neymarnak hála már komolyabb játék is folyik ott.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.10. 06:40:21

Ezt elfogadom, hogy a beadások csökkentek, de a felfogás és a taktikai része, hogy szélekre van helyezve a hangsúly megvan. Bár ő úgyis csak felküldi őket, áll az oldalvonal mellett és imádkozik mert ennyit tesz hozzá. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.10. 00:53:31

Bob_Marley írta:A szélen való játékfelépítés szerintem nem sokat változott...
Az első bajnokikon az Elche-Villarreal-Bilbao hármas ellen 37 beadási kísérletünk volt, most az utóbbi 3 meccsen - szintén ellenük - 21. Máshogy használjuk már a széleket, mint év elején, nem az a játék, hogy ki a szélső hátvédnek - akinek a közelében általában nem volt ott Messi vagy Neymar, nem úgy mint manapság -, és ő begyötri középre, hanem ahogy te is írtad kis háromszögek vannak a szélsőbekk-középpályás-szélsőtámadó között, így tényleg játék folyik ott - ráadásul egészen mutatós sokszor -, és nem eszetlenül lődözzük csak be középre a labdákat. De a meccs alatti felállás is változott, mutatom a Villarreal elleni meccseken levő "csapattérképeket". Elég más szerintem a kettő.

Szóval szerintem nagyon nem úgy játszunk, mint ősszel. Vagyis de, a nagyon alapok hasonlóak, csak végre elkezdte "finomhangolni" Lucho az egészet, sok dolgon változtatott - felfogás, felállás -, és most ez úgy tűnik működik is. Bár ez elsősorban Messi kirobbanó formájának köszönhető szerintem, de Lucho érdemeit sem szabad elvitatni, sok köze van hozzá neki is.

Suárezt érdemes amúgy megnézni, van egy Busi-Pique-Masc háromszög, egy Rafinha-Messi-Alves háromszög, egy Alba-Ini-Neymar háromszög, Suárez meg fel van tolva egyedül a védők közé.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.10. 00:11:59

palesz77 írta:
A kiemelt résszel meg nem értek teljesen egyet. Év elején Alba és Alves sokkal többet jártak fel, és adták be a labdát, a támadóink sokkal közelebb voltak a kapuhoz, nem volt igazi szélsőnk, csak a védők, és a középpálya is inkább csak mögöttük biztosította a területet. Elég sokat változott a csapat képe azóta szerintem, de a mentalitás tényleg ilyen volt akkor is.
A szélen való játékfelépítés szerintem nem sokat változott. Annyiban igen, hogy a szélső támadók többször lépnek a pályának kifelé ezzel megteremtve hogy kihúzzák a védőket oldalra és kialakítsák a háromszöget ( Elv hasonló mint az alapjáték csak most Messinek nem bent kell helyett csinálni hanem a széleken) . Én Suarezben ezt látom hibának, hogy kevésbé megy neki ez hogy ilyenkor hova kellene helyezkedni, de fejlődni fog ebben valószínűleg mert nem statikus ember. Viszont ahogy kezd ráérezni nem a középpálya-szélső hátvéd-szélső támadó az alapja a támadásépítésnek hanem a szélsőhátvéd-szélsőtámadó-középső támadó. Alves is ennek köszönhetően javult fel szerintem, mert ebben a rendszerben kijön az hogy földön gyorsan jó labdákat tud adni. Ezt mondom a kezdetek óta hogy idén szerintem ez a változás és év végén lehet leszűrni hogy bejött vagy nem hogy legfőképpen a szélekre van kihegyezve a támadás. Viszont nem szabad amellett sem elmenni itt a pár győzelem közben hogy a védekezés viszont mostanában hagyott ki rendesen. Atletico ellen vagy a Bilbao ellen is rengeteg elcsúszás volt, s sima fel passzokkal "etettek" minket. Szóval mindig két lábbal a földön kell lenni ha jól megy a csapatnak ha nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.02.09. 15:13:44

palesz77 írta:
hajnesz írta:Hagyjuk már ezt :lol:
Ha a vereségeknek ő volt az oka,akkor a győzelmeknek is.
...
-Ha megfigyelitek,neki már év eleje óta nagyjából ez volt a koncepciója, több kisebb változtatással,talán most értették meg a játékosok a rendszert...
Gg86 irinizált csak.. :)

A kiemelt résszel meg nem értek teljesen egyet. Év elején Alba és Alves sokkal többet jártak fel, és adták be a labdát, a támadóink sokkal közelebb voltak a kapuhoz, nem volt igazi szélsőnk, csak a védők, és a középpálya is inkább csak mögöttük biztosította a területet. Elég sokat változott a csapat képe azóta szerintem, de a mentalitás tényleg ilyen volt akkor is.
Igen,voltak változások. Például én annak tudom be,hogy azért játszottak a támadók közelebb a kapuhoz,mert nem volt Suarez. Vérbeli középcsatárral könnyebben szét tudják húzni a védekezést, mert maga is meg tud oldani egyes szituációkat(lefordulás, labda megtartása,stb.).Amúgy szerintem Alvesék még mindig feljebb jászanak a meccs nagy részében,mint a középpályások, ezért szembetünő Rakitic nagy védőmunkája,mert ő ér oda mindig a jobb oldalunkon vezetett támadásoknál.
Meg talán az is változott egy kicsit,hogy átvettük az "olaszos stílust": Nem a középpályások dolga megteremteni a helyzetet,hanem a csatároké, a középpályás dolga a csapat egyensúlya,valamint,hogy kihozza a labdát.
Ezt meg lehet figyelni a Juvenál, Milannál,stb. Ez apszolút nem baj,mert erre a célra a legmegfelelőbb játékosokkal rendelkezünk ott elöl. Ennek a rendszer a legnagyobb vesztese Iniesta, neki csak akkor vesszük hasznát,ha letámadnak,és ki kell hozni a labdát, ütközésben,védekezésben a testi adottságai miatt kevésbé.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.09. 14:33:00

Én ugyanazt tudom mondani mint előtte is, hogy hagyni kell dolgozni és év végén lehet leszűrni konzekvenciákat. Ahogy a hullaszagnak sem volt értelme úgy a mostani pár meccsből sem szabad elszállni. Elejétől kezdve mondtam, hogy a türelem a legfontosabb. Új játékosok érkeztek, új edző természetes hogy idő kell. Taktikailag szerintem egyáltalán nincs elmaradva az Atletico elleni 3 megvívott meccs, három különböző taktika sikeres eredménye volt. Van sok pozitívum, de van sok hiba továbbra is. A hektikus játék hosszútávon nem kifizetődő ezt tartom a legnagyobb bajnak, de maga amit szeretne a csapattal játszani abban szezon eleje óta van ráció.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.09. 14:23:01

herlius írta:Bár szakmailag nem értek a focihoz, nem tudok meccseket elemezni, viszont azt egyértelműen látni lehet, hogy teljesen mást játszik a csapat, mint Pep idejében. Sokkal célratörőbb, racionálisabb lett a focink, de ezzel bizonyos szempontból látványosabb is. Kicsit emlékeztet ez a játék a 2008-09-es szezonra, annak is főleg az őszi meccseire, amikor még kevésbé jellemezte a csapatot a mindent elsöprő labdabirtoklás. Pep valamilyen megfontolásból (talán a keret lehetőségei miatt) később eltért ettől az iránytól, de a későbbi eredmények végülis igazolták a döntését. Most LE mintha ahhoz a kezdeti állapothoz próbálna visszamenni a csapattal és ehhez szvsz a keret adottságai is megvannak. Bár egy újabb hatkupás szezont kizártnak tartok, valamelyik cím elhódítása szvsz egyáltalán nem lehetetlen ezzel a játékkal és hozzáállással.
Nagyjából én is egyetértek. Pep utolsó éve óta gyakorlatilag nem változott semmit a játékunk, ami nem is lett volna baj, de azok az emberek akik azt csúcsra tudták járatni már ilyen-olyan okokból nem képesek ezt folytatni. Gondolok itt elsősorban Xavira és Inire és ezzel egyenes arányosságban Busquetsre is. Ha nincs meg az a hatékony kp, gyakorlatilag mindegy ki van elől meddő a játékunk. Tito sem változtatott ezen, habár ki tudja, lehet, hogy meg tudta volna tenni, ha nem ilyen szerencsétlenül és szomorúan jönnek ki a dolgok. Tata szintén nem tudott új színt vinni a játékba.
LE azért nagyon-nagy feladatot kapott, egy leszállóágban lévő kp-val, ami talán a legfontosabb volt nem lehetett ezt fenntartani. Gyakorlatilag megszüntette Xavi pozícióját és Rakitic személyében egy tökéletes játékost talált oda. Persze ezzel nem lett világverő kp-nk, de mindenképpen előrelépés volt. Ha ugyanazt a Busquets-Xavi-Ini középpályát erőltetnénk, persze nincs ha, de nem hiszem, hogy ott állnánk ahol. A másik, hogy két dolgot nagyon jól felismert. Messinek ki kell húzódnia szélre, nem lehet újra megcsinálni, amit Ibrával meg Villával. Sok terhet levett a Bolháról, nagyobb területe van, sokkal jobban "él". A másik, hogy olyan taktikára állt rá, amiben leginkább ki lehet aknázni Neymar képességeit.
Arra viszont kíváncsi lennék, mi lett volna, ha Marquinhos vagy Cuadrado itt köt ki. Nem tartom kizártnak, hogy átváltottunk volna, ha nem is konstansan, egy 3-4-3-ra, amivel ezek a gyorsabb, direktebb támadásvezetések még hatékonyabbak lettek volna.

Ugyanakkor sokat hibázott is. Főleg a kezdők összerakásakor. Talán újat akart hozni vagy nem ismerte fel rendesen, mit is kellene játszani, meccs közben pedig nem nagyon tudott már változtatni. Taktikailag nem egy Einstein, de úgy néz ki sikerült már kialakítani egy rendszert, ami szemmel láthatóan működik. Ez persze jó lett volna hamarabb, akkor talán nem veszítünk érthetetlen módon pontokat.
Azt, hogy a csapat mentalitásbeli változása mennyiben az ő érdeme azt nem tudni, viszont egyelőre még csak 6-7 meccsen vagyunk így túl, szóval nyugtával dícsérjük a napot és Luchot is.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 14:18:08

MQuCsabi írta:De, ha LE nem akar majd maradni, remélem nem kényszeríted rá ;)
arra majd akkor visszatérünk 8) :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.09. 13:42:10

VeB, már már Samper-i magasságokba emelted az ítélet hirdetési hajlandóságodat. :mrgreen: De, ha LE nem akar majd maradni, remélem nem kényszeríted rá ;)
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.09. 13:21:15

a csapattal együtt láthatólag fejlődött LE is, ez nem is kérdés. a kérdés inkább az, hogy fenntudja e tartani a motivációt és ezt a fajta játékstílust év végéig. ha igen, maradhat. (milyen nagyvonalú vagyok h megengedem neki :D)

bár az igazat megvallva a malaga elleni kapuralövés nélküli meccset, meg a sociedad elleni pedro+munir kombót nehezen feledem...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.02.09. 13:02:13

Bár szakmailag nem értek a focihoz, nem tudok meccseket elemezni, viszont azt egyértelműen látni lehet, hogy teljesen mást játszik a csapat, mint Pep idejében. Sokkal célratörőbb, racionálisabb lett a focink, de ezzel bizonyos szempontból látványosabb is. Kicsit emlékeztet ez a játék a 2008-09-es szezonra, annak is főleg az őszi meccseire, amikor még kevésbé jellemezte a csapatot a mindent elsöprő labdabirtoklás. Pep valamilyen megfontolásból (talán a keret lehetőségei miatt) később eltért ettől az iránytól, de a későbbi eredmények végülis igazolták a döntését. Most LE mintha ahhoz a kezdeti állapothoz próbálna visszamenni a csapattal és ehhez szvsz a keret adottságai is megvannak. Bár egy újabb hatkupás szezont kizártnak tartok, valamelyik cím elhódítása szvsz egyáltalán nem lehetetlen ezzel a játékkal és hozzáállással.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.09. 08:31:52

azokkal értek egyet, hogy amiért szidtuk az AKKOR jogos volt. változott valami az biztos, változott e LE.? ez is biztos. nem agonizálok azon, hogy ez tudatos e? láthattuk: a nyakán volt a kés! kénytelen volt változni, változtatni!!
eszemben sincs kétségbe vonni, hogy VAN SZEREPE a jó változásokban és ez MOST az igazi erénye.
végül én is összefoglalnám hogy milyen változásokat eredményezett az ő változása:
- Messi önmagához méltóan világszinvonalon játszik
- a világ egyik legerősebb támadóhármasa kezdi megtalálni a hatékonyságát, elsősorban úgy, hogy összeállni látszik mögé a lehetséges legjobb középpálya(úgy értem a nálunk lévőkből)
- egyértelmű: a csapat felvette repertoárjába a kontrajátékot és jól láthatóan ehhez igenis vannak alkalmas emberei!
- végre hagyta stabilizálódni a hátsó alakzatunkat is ( az más kérdés, hogy szerintem itt még nem a megfelelő emberek vannak)
ezt gondolom most, de még messze vagyok attól, hogy alapjaiban változtassam meg róla a véleményem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.09. 06:28:52

hajnesz írta:Hagyjuk már ezt :lol:
Ha a vereségeknek ő volt az oka,akkor a győzelmeknek is.
...
-Ha megfigyelitek,neki már év eleje óta nagyjából ez volt a koncepciója, több kisebb változtatással,talán most értették meg a játékosok a rendszert...
Gg86 irinizált csak.. :)

A kiemelt résszel meg nem értek teljesen egyet. Év elején Alba és Alves sokkal többet jártak fel, és adták be a labdát, a támadóink sokkal közelebb voltak a kapuhoz, nem volt igazi szélsőnk, csak a védők, és a középpálya is inkább csak mögöttük biztosította a területet. Elég sokat változott a csapat képe azóta szerintem, de a mentalitás tényleg ilyen volt akkor is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.02.09. 01:18:23

Hagyjuk már ezt :lol:
Ha a vereségeknek ő volt az oka,akkor a győzelmeknek is.
-Rafinha azért kap most több percet,mert jobban játszik,mint ősszel. Ezt a topicjában is megjegyeztem (lehet,hogy LE-vel ugyanúgy látjuk az egészet 8) :lol: )
-Azért nem kezdett sokáig az MSN, mert kevesek voltak védekezésben ,+ meg kellett találni Suarez helyét a kezdőben,ami középen van,és nem a szélén. Rakitic újra formába lendült, így valamelyest elbírjuk,hogy az elülső három nem védekezik valami sokat.
-Ha megfigyelitek,neki már év eleje óta nagyjából ez volt a koncepciója, több kisebb változtatással,talán most értették meg a játékosok a rendszert, Xavi felfogta,hogy kevés ő már a kezdőbe,stb... Iniesta is már csak annyit vállal,amennyit kell neki, mindenki tudja nagyjából a helyét,meg mi a feladata.

Eddig én voltam az,aki hangoztatta,hogy márpedig Bravo megérdemli a bizalmat a kapuban,mert parándésan védett,stb, de talán ez a meccs után megpróbálnám a kapuban Ter Stegent. Ma is az utolsó bekapott gól hatalmas lepke volt szvsz. Nem kell örökre számüzni a kapuból, de most alkalmaznám kicsit a rotáció elvét. Nagyot nőne a szememben,ha ezt meghúzná a következő bajnokira!


Amiért külön plussz jár neki,de senki sem említette:
Végre nem név alapján rakta össze a kezdőt,hanem teljesítmény alapján!
Mascherano,Iniesta- mindketten szerintem kifáradtak,mivel állandóan végigjátszották a meccseket, jó ötletnek tartom a pihentetésüket. Mascherano eset különösen indokolt volt, Aduriz megette volt ott középen az állandó beíveléseknél.

Egyesek meg azt a Kloppot akarják hozni, aki kiesőhelyen áll a Bundesligában =D> Oké,elment Levandowski,meg Götze, de könyörgöm, ez a két játékos hozta nekik a 2. helyet a Bundesligában? Nem azt mondom, várható volt a visszaesés, de a kiesőhely az nekem nagyon durva, főleg annak tükrében,hogy Németországban van 5-6 valamirevaló csapat, aztán sokáig semmi,aztán jön a maradék csapat.
Lezárt