Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
MR. TROMORT777

2015.04.07. 12:00:36

Nagyon jó látni, hogy pontrúgásokból mennyire eredményesek vagyunk, de ami még szebb, hogy mennyire kevés gólt kapunk ilyen helyzetekből. Jó látni továbbá, hogy LE mellett egy jó stáb is van akikben bízik. Nem véletlenül ragaszkodott Unzué-hoz. Akinek egyébként Bravo-t is köszönhetjük, mert ő javasolta. Úgy néz ki, exportásként ehhez is ért.

Szerk1: Igen, de Henk ten Cate magasságába senki sem érhet. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MR. TROMORT777 2015.04.07. 12:20:45-kor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.06. 21:02:11

Megpróbálta a Nesta számot Messivel - majdnem kirúgatta magát. Azóta észnél van és nem lehet panasza a játékosok hozzáállására. A pontokat meg vitathatatlanul az ő és stábja munkájának eredményeként gyűjti be a csapat. Az éves mérleget a trófeák száma alapján lehet majd megvonni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.25. 10:37:42

Én az első félidőben éreztem fizikai fölényt. Végig nyerték a párharcokat, megelőzték az embereinket, ebből is adódott a sok pontatlanság. (állva várták a mieink a labdákat)
Persze lehet ez azért volt, mert jobban osztottuk be az erőnket,és nem adtunk ki mindent az elsőben magunkból,míg ők nagyjából igen,de ott azért elég szembetűnő volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.25. 10:20:56

Rivaldo11 írta:Ha...ha belövik. Ha meg Neymar lövi be, akkor 2:0, és nincs miről beszélni...vagy ha ősszel Messi 1:0 után, akkor sincs. Nem sok értelme van ezeknek.
A real fizikai fölényben? Igen, pontosan láthattuk is. Nagyjából lépni nem bírtak 60 perc után. Az, hogy brusztolásban jobbak lennnek? Ez nem kötöttfogás , ez egy másik sport.
Ebben én is kb egyetértek. Helyzeteink nekünk is voltak az első félidőben, igaz nem annyi, mint a Realnak, de ők is kaphattak volna még egyet-kettőt és könnyen lehetett volna 2:0 az 1:1 helyett. Ha pedig a második félidőben mi rúgjuk be a helyzeteink felét kinézett volna itthon is egy hatos a Realnak.

A fizikai fölényt sem értem. Milyen értelemben? Ha a kitartásról van szó, az nem állja meg a helyét. A meccs kétharmadáig bírták szuflával, míg mi nagyobb terhelés mellett végignyomtuk.
A fizikai fölényt sem érzem olyan mérvadónak. Hátul a Piqué-/Bartra/Masch/Matyi duó vérengzésben talán nem veszi fel a versenyt Pepe-vel, de alkatilag bőven, a kp-n Modric és Isco még Ininél vagy Xavinál/Rafinhanal is kevesebb.
Egyedül elől erősebbek, de ott is igazán csak Neymar miatt.
Szóval ilyen szempontból nincsenek előttünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.24. 19:16:06

Ha...ha belövik. Ha meg Neymar lövi be, akkor 2:0, és nincs miről beszélni...vagy ha ősszel Messi 1:0 után, akkor sincs. Nem sok értelme van ezeknek.
A real fizikai fölényben? Igen, pontosan láthattuk is. Nagyjából lépni nem bírtak 60 perc után. Az, hogy brusztolásban jobbak lennnek? Ez nem kötöttfogás , ez egy másik sport.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.03.24. 18:31:32

nzxtpo írta:Mindenki fel van dobódva, miért ne lenne, hiszen tovább jutottunk a City ellen, most megvertük a Realt, de hosszú még a szezon, kemény meccsek várnak még a ligában, nem túl merész kijelenti, hogy mindkét csapat fog még botlani a bajnokságban, szerintem mi többet, mint a Real, de az a kérdés, hogy a jelenlegi +4 pont fedezni fogja-e ezt... Ebben lesz nagy szerepe Enriquenek, kettős terhelés mellett a lehető legkevesebbet hibázni a bajnokságban, pihentetni a játékosokat, viszont a formájukat pedig úgy időzíteni, hogy amikor a legjobban kell, akkor legyenek a legélesebbek fejben és lábban egyaránt.

Amit észre vettem, és a bekapott gólok számával akár alá is lehet támasztani azt az állításomat, hogy stabilabbak lettünk csapat szinten, jobb a védekezésünk, ami fogható az új kapusokra, a pontrúgások rengeteg gyakorlására, Rakitic és Mathieu magasságával a fejjátékunk erősödésére, de szerintem ezeken túl, főként ezt a stabilitást, a középpályának köszönhetjük. Tavaly Messi és Neymar elől kevergetett kisebb-nagyobb sikerrel, kiegészítve a Sanchez Pedro valamelyikével, így a középpályánknak sokkal nagyobb feladata volt a támadások segítése. Most, hogy Messi átvette a karmesteri pálcát, Neymar Suarez van elől, a középpályánknak sokkal inkább abban van a feladata, hogy az utolsó előtti, vagy az az előtti passzokat adja, illetve, hogy felhozzák a labdát a felezővonalig (ezért is lehet, hogy Ini gólpasszai elmaradnak, viszont sokkal nagyobb mezőnymunkát mutat be, és hiába nem olyan látványos a játéka, nem biztos, hogy nincsen nagyobb hasznára így a csapatnak, hiszen láthatjuk, milyen zsugákat osztogat Messi ha ihletett formában játszik, illetve sokkal jobban érkezik az aregentín a második hullámban, és jobban fejezi be az akciókat.) Ezért illik Rakitic annyira a jelenlegi közzéppályás szisztémánkban, nyilvánvalóan egyedül nem lenne képes irányítani egy ilyen csapatnál, de mégis néha eszméletlen labdákat ad, neki is a mezőnymunkában van az igazi szerepe, Maschról pedig ne is beszéljünk, hiszen mindenki tudja ezen a téren mire képes. Egyedül talán Busquets szerepe nem változott, max minimálisan a korábbi évekhez képest.
Emiatt bírhat el akár egy Masch-Busi duot is a közzéppályánk Inivel vagy Rafinhaval kiegészítve, ha a helyzet úgy adja, de LE-nek kell megtalálni az egyensúlyt, illetve átgondolni, hogyan lehetne még javulni. Hiszen pl. a tegnapi meccs folyamán többször fölényben volt a Real a kp-n, és a PSG-nek sincs rossz kp-ja, de ha rajtuk túljutnánk és megkapnánk a Bayern, akkor lenne igazán feladva a lecke.

Bocsi kicsit hosszú lett, de ha valaki végigolvasná kíváncsi lennék a véleményére.
elolvastam.... :wink:
+ 1

a végére még annyit hozzátennék, hogy a Real és a Bayern brutális fizikai és sebességbeli fölényben van velünk szemben.
Nálam is hurrá hangulat volt 1-2 napig, DE!, ha bekaptuk volna csak a felét azoknak a helyzeteknek, amit az első félidőben kihagyott a Madrid, akkor a második félidőre nem állunk talpra. "Hala" Isten nem jött be a fehéreknek és most mi örülhetünk, DE azért nem volt ez egy diadalmenet....
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.03.23. 16:53:04

nzxtpo írta:Mindenki fel van dobódva, miért ne lenne, hiszen tovább jutottunk a City ellen, most megvertük a Realt, de hosszú még a szezon, kemény meccsek várnak még a ligában, nem túl merész kijelenti, hogy mindkét csapat fog még botlani a bajnokságban, szerintem mi többet, mint a Real, de az a kérdés, hogy a jelenlegi +4 pont fedezni fogja-e ezt... Ebben lesz nagy szerepe Enriquenek, kettős terhelés mellett a lehető legkevesebbet hibázni a bajnokságban, pihentetni a játékosokat, viszont a formájukat pedig úgy időzíteni, hogy amikor a legjobban kell, akkor legyenek a legélesebbek fejben és lábban egyaránt.

Amit észre vettem, és a bekapott gólok számával akár alá is lehet támasztani azt az állításomat, hogy stabilabbak lettünk csapat szinten, jobb a védekezésünk, ami fogható az új kapusokra, a pontrúgások rengeteg gyakorlására, Rakitic és Mathieu magasságával a fejjátékunk erősödésére, de szerintem ezeken túl, főként ezt a stabilitást, a középpályának köszönhetjük. Tavaly Messi és Neymar elől kevergetett kisebb-nagyobb sikerrel, kiegészítve a Sanchez Pedro valamelyikével, így a középpályánknak sokkal nagyobb feladata volt a támadások segítése. Most, hogy Messi átvette a karmesteri pálcát, Neymar Suarez van elől, a középpályánknak sokkal inkább abban van a feladata, hogy az utolsó előtti, vagy az az előtti passzokat adja, illetve, hogy felhozzák a labdát a felezővonalig (ezért is lehet, hogy Ini gólpasszai elmaradnak, viszont sokkal nagyobb mezőnymunkát mutat be, és hiába nem olyan látványos a játéka, nem biztos, hogy nincsen nagyobb hasznára így a csapatnak, hiszen láthatjuk, milyen zsugákat osztogat Messi ha ihletett formában játszik, illetve sokkal jobban érkezik az aregentín a második hullámban, és jobban fejezi be az akciókat.) Ezért illik Rakitic annyira a jelenlegi közzéppályás szisztémánkban, nyilvánvalóan egyedül nem lenne képes irányítani egy ilyen csapatnál, de mégis néha eszméletlen labdákat ad, neki is a mezőnymunkában van az igazi szerepe, Maschról pedig ne is beszéljünk, hiszen mindenki tudja ezen a téren mire képes. Egyedül talán Busquets szerepe nem változott, max minimálisan a korábbi évekhez képest.
Emiatt bírhat el akár egy Masch-Busi duot is a közzéppályánk Inivel vagy Rafinhaval kiegészítve, ha a helyzet úgy adja, de LE-nek kell megtalálni az egyensúlyt, illetve átgondolni, hogyan lehetne még javulni. Hiszen pl. a tegnapi meccs folyamán többször fölényben volt a Real a kp-n, és a PSG-nek sincs rossz kp-ja, de ha rajtuk túljutnánk és megkapnánk a Bayern, akkor lenne igazán feladva a lecke.

Bocsi kicsit hosszú lett, de ha valaki végigolvasná kíváncsi lennék a véleményére.
Nagyjából egyetértek, viszont a Real szeritnem azért kerekedett ennyire fölénk a középpályán, mert Rakitic rendkivül rossz volt mint védekezésben,mint támadásban. Szerintem kifáradt a City ellen, én akkor láttam a nagy fordulatot, mikor Busi bejött helyette, sokkal agresszivebbek lettünk, mindenhova odaértünk. Ez kell egy ilyen csapat ellen, nem szabad engedni őket kibontakozni, a jobbhátvédet is ugyanakkora presszió alá kell vonni, mint a csatárt,vagy a középpályást, és akkor hibázni fognak.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.03.23. 16:42:21

Mindenki fel van dobódva, miért ne lenne, hiszen tovább jutottunk a City ellen, most megvertük a Realt, de hosszú még a szezon, kemény meccsek várnak még a ligában, nem túl merész kijelenti, hogy mindkét csapat fog még botlani a bajnokságban, szerintem mi többet, mint a Real, de az a kérdés, hogy a jelenlegi +4 pont fedezni fogja-e ezt... Ebben lesz nagy szerepe Enriquenek, kettős terhelés mellett a lehető legkevesebbet hibázni a bajnokságban, pihentetni a játékosokat, viszont a formájukat pedig úgy időzíteni, hogy amikor a legjobban kell, akkor legyenek a legélesebbek fejben és lábban egyaránt.

Amit észre vettem, és a bekapott gólok számával akár alá is lehet támasztani azt az állításomat, hogy stabilabbak lettünk csapat szinten, jobb a védekezésünk, ami fogható az új kapusokra, a pontrúgások rengeteg gyakorlására, Rakitic és Mathieu magasságával a fejjátékunk erősödésére, de szerintem ezeken túl, főként ezt a stabilitást, a középpályának köszönhetjük. Tavaly Messi és Neymar elől kevergetett kisebb-nagyobb sikerrel, kiegészítve a Sanchez Pedro valamelyikével, így a középpályánknak sokkal nagyobb feladata volt a támadások segítése. Most, hogy Messi átvette a karmesteri pálcát, Neymar Suarez van elől, a középpályánknak sokkal inkább abban van a feladata, hogy az utolsó előtti, vagy az az előtti passzokat adja, illetve, hogy felhozzák a labdát a felezővonalig (ezért is lehet, hogy Ini gólpasszai elmaradnak, viszont sokkal nagyobb mezőnymunkát mutat be, és hiába nem olyan látványos a játéka, nem biztos, hogy nincsen nagyobb hasznára így a csapatnak, hiszen láthatjuk, milyen zsugákat osztogat Messi ha ihletett formában játszik, illetve sokkal jobban érkezik az aregentín a második hullámban, és jobban fejezi be az akciókat.) Ezért illik Rakitic annyira a jelenlegi közzéppályás szisztémánkban, nyilvánvalóan egyedül nem lenne képes irányítani egy ilyen csapatnál, de mégis néha eszméletlen labdákat ad, neki is a mezőnymunkában van az igazi szerepe, Maschról pedig ne is beszéljünk, hiszen mindenki tudja ezen a téren mire képes. Egyedül talán Busquets szerepe nem változott, max minimálisan a korábbi évekhez képest.
Emiatt bírhat el akár egy Masch-Busi duot is a közzéppályánk Inivel vagy Rafinhaval kiegészítve, ha a helyzet úgy adja, de LE-nek kell megtalálni az egyensúlyt, illetve átgondolni, hogyan lehetne még javulni. Hiszen pl. a tegnapi meccs folyamán többször fölényben volt a Real a kp-n, és a PSG-nek sincs rossz kp-ja, de ha rajtuk túljutnánk és megkapnánk a Bayern, akkor lenne igazán feladva a lecke.

Bocsi kicsit hosszú lett, de ha valaki végigolvasná kíváncsi lennék a véleményére.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.03.23. 11:54:15

westerngom írta:
Res írta:Túl nagy volt a kontraszt a két félidő között. Biztos, hogy az edzőnek köze van ehhez. Rendet kellett tenni a fejekben. A szerdai meccs nyilván sokat kivett belőlük én ennek tudom be az első félidőben tapasztalt enerváltságot. Hogy honnan töltődtek újra a tartalékok azt viszont nem értem, ahogy azt sem, hogy a Madrid miként készült el ennyire az erejével… A teljes középpálya lecserélése zseniális húzás volt, az végleg betette nekik a kaput. Akárhogy is van, senki sem veheti el LE-től, hogy megnyerte élete első classico-ját. Gratula!
Madrid egy hete csak erre a mérkőzésre készült. A madridi játékosok jelen esetben fizikálisan sokkal pihentebbek és mentálisan felkészültebbek voltak mint mi.
Nem töltődtünk a szünetben, csak ugyan azt az ütemet és ritmust tartottuk amivel kezdtük a meccset. Ami szembe tűnő, DE! érthető volt, hogy a Madrid nem tudta 60 - 65 percnél tovább tartani ezt az őrült nyomást és tempót fizikálisan és mentálisan. Szimplán elfáradt a középpályájuk, nem tudtak minőségileg frissíteni, a 2. gólunk is demoralizálta őket, szóval érthetően megrogytak a végére.
Az viszont tényleg elvitathatatlan LE-től, hogy jól állította össze a csapatot és jól nyúlt bele a meccsbe.
Én úgy láttam, hogy szerkezetileg is váltottunk kicsit a szünet után. Az első félidőben főleg Alves oldalán voltunk nagyon sebezhetők, Marcelo és CR nagyon éltek azon az oldalon. Szünet után mintha Rakiticet is kijjebb tolta volna LE és Messi is mélyebben jött vissza, Ini pedig beljebb került Masch-ot kisegíteni és labdát tartani. Ezzel párhuzamosan viszont aktívabb lett a baloldalunk, több területünk lett ott. Alba többször is jól futott fel, jól használtuk ki, hogy Bale teljesen kifulladt a második félidőre.
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.03.23. 10:45:58

westerngom írta:
mess2009 írta:nem vitatom, hogy Busquets becserélése jó döntés volt! de: vitatom, hogy Busquets jobb lett volna Masc helyén, és azt is, hogy a becserélése után azonnal megváltozott volna a játék képe.(az volt látható, amit LE. nyilván okosan akart: megtartani az eredményt, és erre a Xavi-Busi páros kiválóan alkalmas volt 15 percre.)
nincs a világon egyetlen ember sem aki zseléssel lépést tud tartani a céltudatos kiugrásai során, de főleg nem a lomha Busquets!!!(valaki még ezt is felvettette a góljával összefüggésben :mrgreen: )
a középpálya: nem volt átjáróház. az volt és van , hogy a Modric-Kroos-Isco hármas mindenben felveszi a versenyt az Iniesta-Masc(Busquets)-Rakitic trióval! láthattunk egy hatalmas harcot amiben hol itt, hol ott volt az előny.
az is elhangzott itt hogy a gólunk "csupán egy egyéni villanás okán született!!??" és a Real gól????
kell a Benzema trükknél egyénibb villanás???
+1

nem is értem alábbiakban miről folyt a vita Masch vs. Busi terén!? :roll:
A lomha, csetlek botlok, átesnek rajtam Busit a Reál élve falta volna fel, reakció ideje nem lett volna, nem hogy lekövesse ami a pályán az első félidőben történ!! Ezt az intenzitást amit az első félidőben szűrni és védekezni kellett, Masch is alig tudta kezelni Rakiticcsel és a vídia keménnyé vált Iniestaval. A második félidőre, mikorra a Madrid elkészült az erejével, ketten szűrtek Maschal, pályán volt a rutinos Xavi és Rafinha pihent lábakkal, tudták csak kordában tartani a Realt.
Persze, mindig lehet beszélni arról, hogy mi lett volna, ha.... és Busi játszik vkp-ként, de én a látottak alapján, a gondolatától is megőszülök! :mrgreen:

Gratula LE-nek! =D> ebben a győzelemben nagy érdeme volt. A cseréket szenzációsan jól/ jókor és a megfelelő játékosokkal húzta meg!
Éppen ebben van a probléma, h alig tudták Rakiticcel kezelni a Real középpályáját. És ha már itt tartunk, Ini tegnap sokkal hasznosabb volt védekezésben, mint Rakitic, bár meglepően durva volt néha.

Nem tudtuk megtartani a labdát egy olyan középpálya ellen, akiknek nem erénye a védekezés, szóval csírájában elfojthattuk volna a dolgot, ha Busi van a pályán, és lehet Busit lomházni, mert tényleg nem az a nikkel bolha, de hogy helyezkedésben körözi Maschot, az tuti. Nem véletlen az a sok becsúszó szerelés, ami bár nagyon látványos, de régen rossz, ha egy szűrőnek csúszva kell takarítani, sőt középhátvédnél sem túl egészséges.

Tehát egyáltalán nem meglepő, h a Real hasonló mértékben birtokolta a labdát, az ő kezdő középpályájuk ebben jóval jobb volt. Amint elkezdtünk komolyabban presszionálni és birtokolni a labdát, darabjaira hullott a Real védekezése.

Nem véletlenül sárgult be a fél csapat, jó része hátulról történő fault volt.

Viszont mivel nem volt alternatívája, nem is hibáztatom ezért LE. A cserék teljesen rendben voltak, erre volt szükség és ebben az időben.

Egy dolgot megkockáztatok, ha nem lenne ekkora nyomás az edzőn, én Pedrot kezdettem volna Neymar helyett.
Hagy őrölje, fárassza a védelmet, a középpályát, ha nem is olyan veszélyes a kapura, egy frissen beszállt Neymar szvsz veszélyesebb lett volna az utolsó 30-40 percben. ( bár így is kihagyott vagy féltucat helyzetet:D)

Ő is megérdemelne egyébként egy kis pihit, fejben még nem biztos hogy bírja a sorozatterhelést.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.03.23. 09:37:16

mess2009 írta:nem vitatom, hogy Busquets becserélése jó döntés volt! de: vitatom, hogy Busquets jobb lett volna Masc helyén, és azt is, hogy a becserélése után azonnal megváltozott volna a játék képe.(az volt látható, amit LE. nyilván okosan akart: megtartani az eredményt, és erre a Xavi-Busi páros kiválóan alkalmas volt 15 percre.)
Egyet értek. Jól látta meg, hogy vezetünk ők fáradnak Rakitic nálunk eléggé kifulladt így egy két vkp-s középpálya stabilabb lesz. Jó döntés volt. De a kezdeto felállás úgy volt jó ahogy kitalálta.
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.03.23. 09:33:57

Res írta:Túl nagy volt a kontraszt a két félidő között. Biztos, hogy az edzőnek köze van ehhez. Rendet kellett tenni a fejekben. A szerdai meccs nyilván sokat kivett belőlük én ennek tudom be az első félidőben tapasztalt enerváltságot. Hogy honnan töltődtek újra a tartalékok azt viszont nem értem, ahogy azt sem, hogy a Madrid miként készült el ennyire az erejével… A teljes középpálya lecserélése zseniális húzás volt, az végleg betette nekik a kaput. Akárhogy is van, senki sem veheti el LE-től, hogy megnyerte élete első classico-ját. Gratula!
Madrid egy hete csak erre a mérkőzésre készült. A madridi játékosok jelen esetben fizikálisan sokkal pihentebbek és mentálisan felkészültebbek voltak mint mi.
Nem töltődtünk a szünetben, csak ugyan azt az ütemet és ritmust tartottuk amivel kezdtük a meccset. Ami szembe tűnő, DE! érthető volt, hogy a Madrid nem tudta 60 - 65 percnél tovább tartani ezt az őrült nyomást és tempót fizikálisan és mentálisan. Szimplán elfáradt a középpályájuk, nem tudtak minőségileg frissíteni, a 2. gólunk is demoralizálta őket, szóval érthetően megrogytak a végére.
Az viszont tényleg elvitathatatlan LE-től, hogy jól állította össze a csapatot és jól nyúlt bele a meccsbe.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.03.23. 09:10:42

Túl nagy volt a kontraszt a két félidő között. Biztos, hogy az edzőnek köze van ehhez. Rendet kellett tenni a fejekben. A szerdai meccs nyilván sokat kivett belőlük én ennek tudom be az első félidőben tapasztalt enerváltságot. Hogy honnan töltődtek újra a tartalékok azt viszont nem értem, ahogy azt sem, hogy a Madrid miként készült el ennyire az erejével… A teljes középpálya lecserélése zseniális húzás volt, az végleg betette nekik a kaput. Akárhogy is van, senki sem veheti el LE-től, hogy megnyerte élete első classico-ját. Gratula!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.03.23. 09:00:33

mess2009 írta:nem vitatom, hogy Busquets becserélése jó döntés volt! de: vitatom, hogy Busquets jobb lett volna Masc helyén, és azt is, hogy a becserélése után azonnal megváltozott volna a játék képe.(az volt látható, amit LE. nyilván okosan akart: megtartani az eredményt, és erre a Xavi-Busi páros kiválóan alkalmas volt 15 percre.)
nincs a világon egyetlen ember sem aki zseléssel lépést tud tartani a céltudatos kiugrásai során, de főleg nem a lomha Busquets!!!(valaki még ezt is felvettette a góljával összefüggésben :mrgreen: )
a középpálya: nem volt átjáróház. az volt és van , hogy a Modric-Kroos-Isco hármas mindenben felveszi a versenyt az Iniesta-Masc(Busquets)-Rakitic trióval! láthattunk egy hatalmas harcot amiben hol itt, hol ott volt az előny.
az is elhangzott itt hogy a gólunk "csupán egy egyéni villanás okán született!!??" és a Real gól????
kell a Benzema trükknél egyénibb villanás???
+1

nem is értem alábbiakban miről folyt a vita Masch vs. Busi terén!? :roll:
A lomha, csetlek botlok, átesnek rajtam Busit a Reál élve falta volna fel, reakció ideje nem lett volna, nem hogy lekövesse ami a pályán az első félidőben történ!! Ezt az intenzitást amit az első félidőben szűrni és védekezni kellett, Masch is alig tudta kezelni Rakiticcsel és a vídia keménnyé vált Iniestaval. A második félidőre, mikorra a Madrid elkészült az erejével, ketten szűrtek Maschal, pályán volt a rutinos Xavi és Rafinha pihent lábakkal, tudták csak kordában tartani a Realt.
Persze, mindig lehet beszélni arról, hogy mi lett volna, ha.... és Busi játszik vkp-ként, de én a látottak alapján, a gondolatától is megőszülök! :mrgreen:

Gratula LE-nek! =D> ebben a győzelemben nagy érdeme volt. A cseréket szenzációsan jól/ jókor és a megfelelő játékosokkal húzta meg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2015.03.23. 09:21:32-kor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.03.23. 08:52:21

mess2009 írta:nem vitatom, hogy Busquets becserélése jó döntés volt! de: vitatom, hogy Busquets jobb lett volna Masc helyén, és azt is, hogy a becserélése után azonnal megváltozott volna a játék képe.(az volt látható, amit LE. nyilván okosan akart: megtartani az eredményt, és erre a Xavi-Busi páros kiválóan alkalmas volt 15 percre.)
nincs a világon egyetlen ember sem aki zseléssel lépést tud tartani a céltudatos kiugrásai során, de főleg nem a lomha Busquets!!!(valaki még ezt is felvettette a góljával összefüggésben :mrgreen: )
a középpálya: nem volt átjáróház. az volt és van , hogy a Modric-Kroos-Isco hármas mindenben felveszi a versenyt az Iniesta-Masc(Busquets)-Rakitic trióval! láthattunk egy hatalmas harcot amiben hol itt, hol ott volt az előny.
az is elhangzott itt hogy a gólunk "csupán egy egyéni villanás okán született!!??" és a Real gól????
kell a Benzema trükknél egyénibb villanás???
Az első félidőben a Real valóban a jól kitalált középpályás játékával került fölénybe. De ez legkevésbé Maschen múlott, akinek túl sokféle feladatot kellett volna akkor megoldani a védelem és a támadójáték segítésétől az ő középpályájuk megzavarásáig. Modric kifáradása révén viszont egész más foci alakult ki és ebben Masche nagyot nyújtott akkor is, amikor bejött Busi, ő meg maradt, meg a védők is. Esze, ütemérzéke, irányító készsége nem látványos, csak fontos.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.23. 08:36:30

nem vitatom, hogy Busquets becserélése jó döntés volt! de: vitatom, hogy Busquets jobb lett volna Masc helyén, és azt is, hogy a becserélése után azonnal megváltozott volna a játék képe.(az volt látható, amit LE. nyilván okosan akart: megtartani az eredményt, és erre a Xavi-Busi páros kiválóan alkalmas volt 15 percre.)
nincs a világon egyetlen ember sem aki zseléssel lépést tud tartani a céltudatos kiugrásai során, de főleg nem a lomha Busquets!!!(valaki még ezt is felvettette a góljával összefüggésben :mrgreen: )
a középpálya: nem volt átjáróház. az volt és van , hogy a Modric-Kroos-Isco hármas mindenben felveszi a versenyt az Iniesta-Masc(Busquets)-Rakitic trióval! láthattunk egy hatalmas harcot amiben hol itt, hol ott volt az előny.
az is elhangzott itt hogy a gólunk "csupán egy egyéni villanás okán született!!??" és a Real gól????
kell a Benzema trükknél egyénibb villanás???
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.03.23. 06:54:17

Én azt gondolom, hogy elsősorban az erőnlét adta meg az első és második félidő közti különbséget.
Szvsz Ancelotti tisztában volt a különbséggel és megpróbálta eldönteni az első félidőben a meccset, ez nem jött össze, sőt az elején talán még dekoncentráltabb is volt a Madrid.
LE viszont épp erre épített, a második félidőben sokkal nagyobb nyomást helyezett már az ellen védelmére, igaz a gól egy zseniális megmozduláson múlott, de onnantól esélye sem volt a Realnak.

Masch kényszerű játszatása miatt nem hibáztatom, de sok nehéz pillanattól kíméltük volna meg magunkat, valószínűleg a góltól is, mert Masch későn reagálta le a helyzetet. De még így sem sároznám az argentínt, mert nem volt rossz, de ilyen csapat ellen, ahol a stabilitás segíthet, Busi mindenképpen jobb választás.

Mathieu eddigi legjobb meccsét produkálta, de azért jó párszor beragadt és nem rajta múlott, hogy Ronaldóék kihagyták a helyzeteiket.

Egyébként grat neki, rendben van a csapat, egy erős rivális ellen összességében megérdemelten nyertünk és 4 ponttal vezetünk.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.23. 06:33:03

Andris írta:miért kéne hogy 10 másodperces legyen? tőlem lehet 5 is, de lehet másfél perc is, a lényeg hogy szemmel láthatóan baromi jó a hangulat hármuk közt, és szerintem sokszor lényegesen jobban képesek egymást felrázni mint mondjuk az edző őket.

Abban viszont biztos vagyok, mert a két szememmel láttam, hogy a középpályánk maradt pontosan ugyan olyan átjáróház a 45. perc után is (jobban mondva a középpályásaink továbbra se voltak a helyzet magaslatán), épp csak Messiék mindhárman lényegesen aktívabban támadtak le és főleg zártak vissza.
Szerintem felesleges ebbe komolyabban belemerülni, hiszen mindkettőnk véleménye puszta spekuláció. Én abban bízom, hogy Enrique keze benne van abban, hogy a második játékrészben Messi és Neymar is intenzíven letámadta a Real védőit. (Suarez ezt az egész meccsen megtette)

Palesz@: abban egyetérthetünk, hogy nem meccselte le Ancelottit, sok minden múlt az egyéni képességeken, de én továbbra is úgy gondolom, hogy összeszedettebben futottunk ki a 2. félidőre. Az első vége horror volt...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.22. 23:48:55

P.U.Y.O.L. írta:
palesz77 írta:...
Az első félidő utolsó 5-6 percében simán kaphatunk volna minimum 3 gól. Olyan szintű fejetlenség volt a csapatunknál, hogy rossz volt nézni. Össze-vissza szaladgáltak kétségbeesetten és talán 2 pontos passz sem volt egymás után. Azt mondod, hogy a 2. félidőben ez nem változott már az elejétől?
Andris írta:...
Komolyan gondolod, hogy a 3 csatárunk 10 másodperces szóváltása az egész csapat játékát hirtelen visszabillentette a megfelelő irányba?
miért kéne hogy 10 másodperces legyen? tőlem lehet 5 is, de lehet másfél perc is, a lényeg hogy szemmel láthatóan baromi jó a hangulat hármuk közt, és szerintem sokszor lényegesen jobban képesek egymást felrázni mint mondjuk az edző őket.

Abban viszont biztos vagyok, mert a két szememmel láttam, hogy a középpályánk maradt pontosan ugyan olyan átjáróház a 45. perc után is (jobban mondva a középpályásaink továbbra se voltak a helyzet magaslatán), épp csak Messiék mindhárman lényegesen aktívabban támadtak le és főleg zártak vissza.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.22. 23:42:28

P.U.Y.O.L. írta:Az első félidő utolsó 5-6 percében simán kaphatunk volna minimum 3 gól. Olyan szintű fejetlenség volt a csapatunknál, hogy rossz volt nézni. Össze-vissza szaladgáltak kétségbeesetten és talán 2 pontos passz sem volt egymás után. Azt mondod, hogy a 2. félidőben ez nem változott már az elejétől?
Azt, ugyan úgy a Real nyomott, tartották a labdát, mi meg próbáltunk kitörni a nyomás alól, de nem tudtunk. Ziccerük kevesebb volt, de az első félidőben sem 3 percenként lőttek kapura, mégis jobbak voltak..
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.22. 23:37:36

palesz77 írta:...
Az első félidő utolsó 5-6 percében simán kaphatunk volna minimum 3 gól. Olyan szintű fejetlenség volt a csapatunknál, hogy rossz volt nézni. Össze-vissza szaladgáltak kétségbeesetten és talán 2 pontos passz sem volt egymás után. Azt mondod, hogy a 2. félidőben ez nem változott már az elejétől?
Andris írta:...
Komolyan gondolod, hogy a 3 csatárunk 10 másodperces szóváltása az egész csapat játékát hirtelen visszabillentette a megfelelő irányba?
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.03.22. 23:37:12

palesz77 írta:
P.U.Y.O.L. írta: Nagyon jól jött nekünk a félidő és LE rendbe is szedte a fejeket.

Gratula edző bá'...
Nem akarom elvenni az érdemeit, de Suárez semmiből jöütt góljáig ugyanúgy a Real nyomott a második félidőben is, onnantól estek szét.. Nem Lucho taktikai húzásainak köszönhetően billent át a mérleg nyelve, viszont a jó cseréinek volt köszönhető, hogy totálisan mi vettük át az irányítást, ez vitathatatlan.
Ha azt veszem, hogy a Real teljesen elfogyott a második félidőre, akkor azt gondolom, hogy CA nem meccselt jól. Pontosabban, rizikózott, ha az első félidőben elhúznak kettővel, akkor behúzzák a meccset. A gól persze megfogta őket, de alapvetően elfogytak, inkább emiatt nem tudtak a kapott gól után megújulni.

Nekünk sokkal több dzsúsz maradt a tankban, ami végül a fölényes második félidőhöz vezetett, a cserék is jól sültek el.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.22. 23:26:58

Megmondom őszintén, érzésem szerint az, hogy a második félidőre jobban jöttünk ki, inkább a játékosok, főleg a három csatár privát diskurzusának az eredménye lehet , mintsem az ő buzdító és játékelemeket módosító szavai.

Viszont ha másért nem is teljesen biztosan, de azért nagy dícséret illeti, hogy a Busquets-Xavi-Rafinha cseréket iszonyú jókor, jó tempóban csinálta, ráadásul nyilvánvalóan ők voltak a tökéletes választások ahhoz, hogy egy sokkal lassabb, de sokkal nyugodtabb játékra tudjunk váltani.

pálesszal nem értek egyet, szerintem jobban jöttünk ki a második félidőre, az első perctől kezdve egyértelműnek tűn. ezzel persze nem azt mondom, hogy már ott olyan fölény volt, mint Suarez gólja után, de minimum hangyányival mi voltunk jobbak, ergo fordult a kocka szünetben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.22. 23:24:51

P.U.Y.O.L. írta: Nagyon jól jött nekünk a félidő és LE rendbe is szedte a fejeket.

Gratula edző bá'...
Nem akarom elvenni az érdemeit, de Suárez semmiből jöütt góljáig ugyanúgy a Real nyomott a második félidőben is, onnantól estek szét.. Nem Lucho taktikai húzásainak köszönhetően billent át a mérleg nyelve, viszont a jó cseréinek volt köszönhető, hogy totálisan mi vettük át az irányítást, ez vitathatatlan.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.22. 23:22:24

A félidőben nyomott egy Nick Nolte-t és minden a helyére került. :D
Szerintem amúgy az 1. félidőben se lettünk volna ilyen gyámoltalanok, ha Neymar bepiszkálja öt méterről. Akkor 2-0 és nem 1-1, mert ugye utána jött a kontra gól. Addig nem játszottunk rosszul, de a bekapott gól eléggé megzavarta a fiúkat és hihetetlenül pontatlanná váltak. Nagyon jól jött nekünk a félidő és LE rendbe is szedte a fejeket.

Gratula edző bá'...
Lezárt