Cristian Tello

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3735
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.30. 13:57:51

ab1daL írta:Nem tudom mennyi a valóságalapja, meg marca, de azért:

Barcelona winger Cristian Tello (22) is close to joining English club Liverpool on loan until the end of the season. [radio marca]
A Mundo is lehozta. Elég nehéz kérdés. Ha semmilyen sérülés nem lesz a csapatban, akkor aligha lesz rá szükségünk. Neymar és Messi nem sok időt fognak a padon tölteni és a Pedro-Alexis páros is nagyon nagy formában van. Tata pedig egyre többet játszatja Sergi Robertot. Az viszont kétségtelen, hogy ha valaki lesérül elől, akkor Tellora nagyon nagy szükség lenne. De ha kölcsönadjuk a srácot, akkor mindenképpen kérjünk érte pénzt, ha már a Pool 6 misit kidobott egy hulla gyönge Sahinra...

Továbbá remélem, hogy legalább a szezon végéig marad, mert aligha húzzuk ki sérülés nélkül a szezon végéig... A sebessége meg bármikor jól jöhet, akár csereként is.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.12.30. 12:20:44

Nem tudom mennyi a valóságalapja, meg marca, de azért:

Barcelona winger Cristian Tello (22) is close to joining English club Liverpool on loan until the end of the season. [radio marca]
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.12. 11:58:01

https://twitter.com/BarcaStat/status/410895359188033536" target="_blank

Valamiért most úgy éreztem, hogy eléggé kilóg a csapatból... És nem felfelé. :?
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.19. 20:28:08

A legfrissebb hírek szerint Tello bokasérülést szenvedett a legutóbbi edzésen, az esetleges szombati játéka így kérdéses.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.31. 21:42:26

Ma jelentette be Twitteren, hogy a barátnőjének kislánya fog születni, akinek Carlota lesz a neve.

Sok boldogságot nekik!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.09. 18:05:35

Chino írta:

Az, hogy " hozzátesz valamit ahányszor csak pályára kerül" nagyon fals, ha úgy gondolod pozitív irányban. A jobb oldalon folyamatosan flop, kezdőként pedig nem tud sokat adni a csapatnak. Én írtam, hogy semmi bajom vele és egy jó kiegészítőember, aki 20-30 percre beszállva képes zavart kelteni és a fáradt védőket képes megverni a gyorsaságának köszönhetően.
Ennyi az egész. Semmi gond vele, csak itt sosem lesz meghatározó játékos, ezért írtam, hogy jobb lenne neki egy másik csapat, ahol rendszeresen játszhatna és a stílusa is jobban illeszkedne. A Liverpool ilyen lehet, akik érdeklődtek iránta. 13-14 milliót szerintem el lehet kérni érte.
Alexis azért más mert sokkal jobb képességekkel rendelkezik, sokkal összetettebb és még a rosszabb meccsein is jó a mezőnymunkája, tud védekezni, labdást szerezni. És senki nem állítja be királynak, csak úgy néz ki végre ki tudja hozni magából azt amire tényleg képes.
Telloban nincs igazán több, ezt tudja ami olykor jól jöhet, de nagyon stílusidegen és hosszútávon nincs itt jövője, főleg hogy egy Neymar is jött elé.
Én csak azt nem értem miért kéne távoznia, ahogy említetted jó kiegészítő ember. Nem lehet mindenki meghatározó játékos, mert akkor 11 fő lenne egy keret.

Persze nyilván a tartalék játékosok kicsit gyakrabban forognak, szóval nem fog itt maradni örökké, de az sem normális hogy itt októberbe már gondosan eladtuk elméletben a fél csapatot, mert hogy nem tud meghatározó lenni, párhuzamosan minden évben panaszkodunk hogy rövid a keret.

Jól fog ő még jönni a csapatnak...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.09. 15:01:19

diagonal írta:
Chino írta: Az, hogy " hozzátesz valamit ahányszor csak pályára kerül" nagyon fals, ha úgy gondolod pozitív irányban. A jobb oldalon folyamatosan flop, kezdőként pedig nem tud sokat adni a csapatnak. Én írtam, hogy semmi bajom vele és egy jó kiegészítőember, aki 20-30 percre beszállva képes zavart kelteni és a fáradt védőket képes megverni a gyorsaságának köszönhetően.
Ennyi az egész. Semmi gond vele, csak itt sosem lesz meghatározó játékos, ezért írtam, hogy jobb lenne neki egy másik csapat, ahol rendszeresen játszhatna és a stílusa is jobban illeszkedne.
Még jó hogy a jobb oldalon "flop" mivel nem az a posztja, Messi is flop lenne ha betennék védekező középpályásnak mondjuk. Nem fáradt védőket is megver egyébként. Tényleg egyszerű a játéka valahol, de nekem pont ez tetszik benne, nem biztos ám hogy baj ha van egy olyan játékos aki lehet nem olyan jó a tili-toliban, a rövidpasszos játékban, de ha kell elmegy mindenki mellett és ad egy forintos labdát középre. Adott esetben megnyerhető vele egy meccs. Én a helyében elmennék egyébként a Poolba simán, nem tudtam hogy érdeklődnek iránta. Jól járnak majd vele, az PL-be illene is a játéka.
A kettő nem ugyanaz. Alexis és Pedro egyaránt tud mindkét oldalon játszani, sőt az előbbinek talán jobban is ízlik a baloson. Neymar hiányában is inkább egy Alexis-Messi-Pedro triót favorizálnak, ahogy eddig is volt. Ha Tello olyan lenne, hogy elmegy mindenki mellett és ad egy forintos labdát középre folyamatosan kezdő lenne, de nem ilyen. Ezért írtam, hogy jól jöhet olykor a meccsbe beszállva, de akkor sem lesz soha talán még negyedik csatár sem, ezért tenne jót neki egy környezetváltozás, mint a Pool. Ők úgyis vitték volna, csak nem volt meg a szerződéshosszabbítás, így 2-3 potom pénzért nem akarta Rossell eladni.
Lehet, hogy csak a szívem mondatja velem, de talán mindenkinek jobb lenne ha Tellot elengednénk és Deulofeut kezdenénk beépíteni jövőre. (már ha visszahozzuk)
Forca Barca!!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.09. 11:57:14

Chino írta: Az, hogy " hozzátesz valamit ahányszor csak pályára kerül" nagyon fals, ha úgy gondolod pozitív irányban. A jobb oldalon folyamatosan flop, kezdőként pedig nem tud sokat adni a csapatnak. Én írtam, hogy semmi bajom vele és egy jó kiegészítőember, aki 20-30 percre beszállva képes zavart kelteni és a fáradt védőket képes megverni a gyorsaságának köszönhetően.
Ennyi az egész. Semmi gond vele, csak itt sosem lesz meghatározó játékos, ezért írtam, hogy jobb lenne neki egy másik csapat, ahol rendszeresen játszhatna és a stílusa is jobban illeszkedne.
Még jó hogy a jobb oldalon "flop" mivel nem az a posztja, Messi is flop lenne ha betennék védekező középpályásnak mondjuk. Nem fáradt védőket is megver egyébként. Tényleg egyszerű a játéka valahol, de nekem pont ez tetszik benne, nem biztos ám hogy baj ha van egy olyan játékos aki lehet nem olyan jó a tili-toliban, a rövidpasszos játékban, de ha kell elmegy mindenki mellett és ad egy forintos labdát középre. Adott esetben megnyerhető vele egy meccs. Én a helyében elmennék egyébként a Poolba simán, nem tudtam hogy érdeklődnek iránta. Jól járnak majd vele, az PL-be illene is a játéka.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.09. 09:00:25

Na akkor közelednek az álláspontok. =D>

Csak azt kérdezem, ha nincs Neymar (sérült, beteg, eltiltott stb.) és Tello-tól is megválunk, ebben az esetben ki játszana elől a bal oldalon?
Gondolom nem Ini, vagy Fabregas?

Alexisnek egyébként én is örülök, ha folyamatosan hozná ezt a szintet (a képességei megvannak)és a góljai is előjönnének, az remek lenne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.09. 00:31:51

diagonal írta:
Ha tényleg objektíven nézi valaki és félreteszi, hogy neki most szimpatikus vagy nem stb. akkor a tény az tény, hozzátesz valamit ahányszor csak pályára kerül idén.
De érdekes tényleg mert Alexis annyi türelmet, esélyt kapott mint kevesen és tavaly végig csetlett-botlott, kellett neki 4-5 nagy gólhelyzet egy gólhoz, néha még annyi sem volt elég. Most mégis ő a király hogy volt pár jó meccse. Nekem semmi bajom Alexisszel, sőt nagyon örülök hogy végre talán magára talál, csak kissé mintha más lenne a mérce Tello esetében amit én nem értek hogy miért, lehet egyszer majd csődöt mond, lehet lesznek rossz meccsei neki is, de azt ne kelljen már megmagyarázni ha valaki jól játszik sorozatban.

Az, hogy " hozzátesz valamit ahányszor csak pályára kerül" nagyon fals, ha úgy gondolod pozitív irányban. A jobb oldalon folyamatosan flop, kezdőként pedig nem tud sokat adni a csapatnak. Én írtam, hogy semmi bajom vele és egy jó kiegészítőember, aki 20-30 percre beszállva képes zavart kelteni és a fáradt védőket képes megverni a gyorsaságának köszönhetően.
Ennyi az egész. Semmi gond vele, csak itt sosem lesz meghatározó játékos, ezért írtam, hogy jobb lenne neki egy másik csapat, ahol rendszeresen játszhatna és a stílusa is jobban illeszkedne. A Liverpool ilyen lehet, akik érdeklődtek iránta. 13-14 milliót szerintem el lehet kérni érte.
Alexis azért más mert sokkal jobb képességekkel rendelkezik, sokkal összetettebb és még a rosszabb meccsein is jó a mezőnymunkája, tud védekezni, labdást szerezni. És senki nem állítja be királynak, csak úgy néz ki végre ki tudja hozni magából azt amire tényleg képes.
Telloban nincs igazán több, ezt tudja ami olykor jól jöhet, de nagyon stílusidegen és hosszútávon nincs itt jövője, főleg hogy egy Neymar is jött elé.
Forca Barca!!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.08. 23:13:17

corol írta:Az alaptéma az, hogy Tello hasznos-e a Barcának.
Én azt vallom, hogy igen, mert a számára biztosított szűk időkeretben (általában a mérkőzések végén) nagyon hatékony tud lenni. Ezt az elmúlt idényben a góljai, idén a gólpasszai bizonyítják.

Igen - egysíkú a játéka, de hoztam néhány magyar példát "egysíkú" szélsőkre, akik csapataik és a válogatott erősségei voltak. Egy gyors, de kevésbé trükkös csatár a mai futballban is nagyon jó lehet, főleg ha vannak olyanok, akik indítani tudják, elé varázsolva a labdát.

Ha a Valladolid ellen belövi a kapufás labdát, akkor a meccs egyik legjobbja lett volna, így a két gólpasszát csak az ész nélküli beadások közé sorolják néhányan.

Messze van a srác attól, hogy elájuljunk Tőle, de próbáljunk reálisak lenni, főleg mióta egy másik topicban már Messi-t is padoztatni akarják, hogy elgondolkozhasson a letámadás mibenlétén és a sokat szidott Alexis meg isten lett egyik napról a másikra.

Gondolkozzatok már!!!
Ha tényleg objektíven nézi valaki és félreteszi, hogy neki most szimpatikus vagy nem stb. akkor a tény az tény, hozzátesz valamit ahányszor csak pályára kerül idén.
De érdekes tényleg mert Alexis annyi türelmet, esélyt kapott mint kevesen és tavaly végig csetlett-botlott, kellett neki 4-5 nagy gólhelyzet egy gólhoz, néha még annyi sem volt elég. Most mégis ő a király hogy volt pár jó meccse. Nekem semmi bajom Alexisszel, sőt nagyon örülök hogy végre talán magára talál, csak kissé mintha más lenne a mérce Tello esetében amit én nem értek hogy miért, lehet egyszer majd csődöt mond, lehet lesznek rossz meccsei neki is, de azt ne kelljen már megmagyarázni ha valaki jól játszik sorozatban.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.08. 20:58:59

Az alaptéma az, hogy Tello hasznos-e a Barcának.
Én azt vallom, hogy igen, mert a számára biztosított szűk időkeretben (általában a mérkőzések végén) nagyon hatékony tud lenni. Ezt az elmúlt idényben a góljai, idén a gólpasszai bizonyítják.

Igen - egysíkú a játéka, de hoztam néhány magyar példát "egysíkú" szélsőkre, akik csapataik és a válogatott erősségei voltak. Egy gyors, de kevésbé trükkös csatár a mai futballban is nagyon jó lehet, főleg ha vannak olyanok, akik indítani tudják, elé varázsolva a labdát.

Ha a Valladolid ellen belövi a kapufás labdát, akkor a meccs egyik legjobbja lett volna, így a két gólpasszát csak az ész nélküli beadások közé sorolják néhányan.

Messze van a srác attól, hogy elájuljunk Tőle, de próbáljunk reálisak lenni, főleg mióta egy másik topicban már Messi-t is padoztatni akarják, hogy elgondolkozhasson a letámadás mibenlétén és a sokat szidott Alexis meg isten lett egyik napról a másikra.

Gondolkozzatok már!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.08. 16:08:46

corol írta:
sjd írta: És még ha ez így van (btw, nincs), a kettő milyen szempontból zárja ki egymást?
(Szerencsére az előbb elmagyarázták helyettem, hogy mit jelent ész nélkül berugdosni a labdákat, és hogy miért hatalmas ökörség, hogy Alves ész nélkül ad be)
Chino írta: A beadásai is elég furcsák, az esetek 90%-ban nem néz fel, Alexisnél például nagyon jól megfigyelhető, hogy szinte mindig megnézi hova teszi, ennek sokszor az az eredménye hogy nincs beadás, mert nincs kinek.
Jó lenne, ha el is olvasnád figyelmesen amit néha írok. Én Alvest hoztam példának az ész nélküli beadások témában (nehezen cáfolható, kis túlzással 10-ből 1 megy jó helyre, rengetegen írták hogy ilyen szintű játékos azért megtanulhatna beadni), Te meg Alexis-t hozod fel, aki valóban már a labda vezetése közben azt nézi, hogy hova tegye. Alves Alexis csak a kezdőbetű azonos. [-X

Tello amúgy mindössze 202 percet játszott ebben az idényben és ezalatt adott 4 "ész nélküli" gólpasszt.
Alvest azért hülyeség felhozni, mert kanyarba sincs a két poszt és nem is hasonlóak a beadásaik, ellenben Alexis hasonló, olykor ugyanazon a poszton játszik.
Mellesleg Alves is folyamatosan korholva van, de ő az oldalvonalhoz közel íveli be a labdákat, Tello esetében pedig közel sem erről van szó. Szóval, te lehet, hogy Alvest hoztad fel példának, de akkor nagyon mellélőttél. Meggyőzni mondjuk úgysem lehet, szóval az egész meddő vita. (nem is igazán akarlak, csak rávilágítanék egyes dolgokra)
Forca Barca!!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.08. 10:26:04

sjd írta:
corol írta: Azzal a résszel vitatkoznék, hogy ész nélkül rugdossa be a labdákat... Szerintem a beadásai, passzai jelentős része emberhez megy.
És még ha ez így van (btw, nincs), a kettő milyen szempontból zárja ki egymást?
(Szerencsére az előbb elmagyarázták helyettem, hogy mit jelent ész nélkül berugdosni a labdákat, és hogy miért hatalmas ökörség, hogy Alves ész nélkül ad be)
Chino írta: A beadásai is elég furcsák, az esetek 90%-ban nem néz fel, Alexisnél például nagyon jól megfigyelhető, hogy szinte mindig megnézi hova teszi, ennek sokszor az az eredménye hogy nincs beadás, mert nincs kinek.
Jó lenne, ha el is olvasnád figyelmesen amit néha írok. Én Alvest hoztam példának az ész nélküli beadások témában (nehezen cáfolható, kis túlzással 10-ből 1 megy jó helyre, rengetegen írták hogy ilyen szintű játékos azért megtanulhatna beadni), Te meg Alexis-t hozod fel, aki valóban már a labda vezetése közben azt nézi, hogy hova tegye. Alves Alexis csak a kezdőbetű azonos. [-X

Tello amúgy mindössze 202 percet játszott ebben az idényben és ezalatt adott 4 "ész nélküli" gólpasszt.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.07. 19:55:56

corol írta: Azzal a résszel vitatkoznék, hogy ész nélkül rugdossa be a labdákat... Szerintem a beadásai, passzai jelentős része emberhez megy.
És még ha ez így van (btw, nincs), a kettő milyen szempontból zárja ki egymást?
(Szerencsére az előbb elmagyarázták helyettem, hogy mit jelent ész nélkül berugdosni a labdákat, és hogy miért hatalmas ökörség, hogy Alves ész nélkül ad be)
Chino írta: A beadásai is elég furcsák, az esetek 90%-ban nem néz fel, Alexisnél például nagyon jól megfigyelhető, hogy szinte mindig megnézi hova teszi, ennek sokszor az az eredménye hogy nincs beadás, mert nincs kinek.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.07. 19:34:47

sjd írta:
diagonal írta: Na igen, a legnagyobb gond ez vele, hogy hogy illeszthető be a Barca játékrendszerébe egy ilyen típusú játékos. Én sem tudom, hogy oldanám meg, de én nem vagyok edző ( szerencsére ):-)
Az még hagyján is hogy valakit ki kell hagyni, de magát a támadójátékot is át kell értelmezni ha ő fent van. Csak a bal oldalon jöhet szóba, máshova fölösleges őt rakni mert csak kerékkötő lesz úgy.
Viszont néha adott esetben többet ér egy ilyen ember, ha nem is csinál mást mint kétszer elmegy bal szélen és beadja úgy hogy az két gól utána mint egy olyan aki lehet sokkal kreatívabb, jobb a "kicsiben" játékban. De jó, nem akarom kitenni Neymart a kezdőből mert kapnék érte itt az biztos és nem is alaptalanul:-) Viszont lehetne többet próbálkozni Tellóval ilyen Valladolid-szerű ellenfelek ellen, valamint ezzel a bizonyos más típusú támadójátékkal. Majd az élet eldönti mi lesz Tellóval. Szerintem az egyébként hogy lelép egy-két év múlva és karriert csinál valami angol klubban, pedig jobban örülnék ha maradna.
Végül is alakítsuk Tellohoz a támadójátékot, logikus... :D (Az azért meg már kicsit túlzás, hogy lassan egy beadásából lesz két gól, miközben nem egy meccsen volt az, hogy ész nélkül rugdosta be a labdákat, amivel többet ártott, mint használt)
Továbbra is csak 3 kérdésem van:
Mit bizonyított?
Miért legyen "hosszú távon, stabil kezdő"? És ki helyett?
Azzal a résszel vitatkoznék, hogy ész nélkül rugdossa be a labdákat... Szerintem a beadásai, passzai jelentős része emberhez megy. Kapura is veszélyes a srác. Ha Alvesről írod az ész nélküli beadásokat talán jobban jellemző lenne.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.07. 18:31:56

diagonal írta: Na igen, a legnagyobb gond ez vele, hogy hogy illeszthető be a Barca játékrendszerébe egy ilyen típusú játékos. Én sem tudom, hogy oldanám meg, de én nem vagyok edző ( szerencsére ):-)
Az még hagyján is hogy valakit ki kell hagyni, de magát a támadójátékot is át kell értelmezni ha ő fent van. Csak a bal oldalon jöhet szóba, máshova fölösleges őt rakni mert csak kerékkötő lesz úgy.
Viszont néha adott esetben többet ér egy ilyen ember, ha nem is csinál mást mint kétszer elmegy bal szélen és beadja úgy hogy az két gól utána mint egy olyan aki lehet sokkal kreatívabb, jobb a "kicsiben" játékban. De jó, nem akarom kitenni Neymart a kezdőből mert kapnék érte itt az biztos és nem is alaptalanul:-) Viszont lehetne többet próbálkozni Tellóval ilyen Valladolid-szerű ellenfelek ellen, valamint ezzel a bizonyos más típusú támadójátékkal. Majd az élet eldönti mi lesz Tellóval. Szerintem az egyébként hogy lelép egy-két év múlva és karriert csinál valami angol klubban, pedig jobban örülnék ha maradna.
Végül is alakítsuk Tellohoz a támadójátékot, logikus... :D (Az azért meg már kicsit túlzás, hogy lassan egy beadásából lesz két gól, miközben nem egy meccsen volt az, hogy ész nélkül rugdosta be a labdákat, amivel többet ártott, mint használt)
Továbbra is csak 3 kérdésem van:
Mit bizonyított?
Miért legyen "hosszú távon, stabil kezdő"? És ki helyett?
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.07. 16:13:32

Chino írta:Ha szerinted ebből állna a foci, hogy elfut, bead, gól, akkor gratula. =D> Ezt hogy is fejlessze tökélyre. Legyen gyorsabb? Ez összejön kb. 10-ből, egyszer vagy kétszer. A többi eladott labda,szerelik amiből kontráznak, vagy kivágják a védők megfogja a kapus. Jó esetben lesz egy szöglet, ezt meg nem lehet megengedni. Persze ez is kell egyszer-kétszer mert bejöhet, de erre nem lehet alapozni. Ezt Alexis vagy Pedro is megcsinálja egyszer kétszer, de azért betenni a chilei vagy neymar elé hülyeség, főleg, hogy nem játszunk olyan játékossal, csatárral akinek az az erőssége, hogy érkezzen a kapu elé és bekotorja a labdát.
Egy 60 évvel ezelőtti csapathoz hasonlítani pedig szerinted nem sántít? rengeteget fejlődött a foci, sokkal nagyobb jelentőséget kap a taktika, a szervezettség és még lehetne sorolni a mi játékunkkal összehasonlítani, méginkább hamis képet kapunk.
De ha te úgy érzed, hogy jó a példád vagy ennyire egyszerű a foci, akkor OK, nem akarlak meggyőzni semmiről.
Ezen el lehet vitatkozni, de nem egyről beszélünk. Én Tello és a hozzá hasonlóak példáját arra hoztam fel, hogy a srác a számára biztosított időben nagyon hasznos a Barcának. A tiki-takával megszédített védőket a mérkőzések végén simán lefutja, ha jól befejezi, vagy a beadása jó - ott a gól. Volt rá példa, amikor Tello bejött a végére és akkor bizony ilyen egyszerű volt a foci.
Egy szóval nem írtam, hogy Alexis, vagy Neymar, de még azt sem hogy Pedro elé kellene helyezni a fiút. És a taktikát, a kreativitást sem annulláltam, A varázslók más kategóriában vannak nálam is. De változatlanul vallom, hogy a srác erre a feladatra megfelel.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.07. 16:04:00

Ha a magyaroknál maradunk, volt még néhány szélsőnk anno, aki Tellohoz hasonlóan "egysíkú" volt. Pusztai Laci, Szőke Pista, Dombi Tibi - de jó lenne bármelyikük fénykorában a mai magyar válogatottban. Egyikük se nagyon cifrázta, de ha jó labdát kaptak, nem tudták levédekezni őket, mert a védő csak a hátukat látta.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.07. 15:57:54

Ha szerinted ebből állna a foci, hogy elfut, bead, gól, akkor gratula. =D> Ezt hogy is fejlessze tökélyre. Legyen gyorsabb? Ez összejön kb. 10-ből, egyszer vagy kétszer. A többi eladott labda,szerelik amiből kontráznak, vagy kivágják a védők megfogja a kapus. Jó esetben lesz egy szöglet, ezt meg nem lehet megengedni. Persze ez is kell egyszer-kétszer mert bejöhet, de erre nem lehet alapozni. Ezt Alexis vagy Pedro is megcsinálja egyszer kétszer, de azért betenni a chilei vagy neymar elé hülyeség, főleg, hogy nem játszunk olyan játékossal, csatárral akinek az az erőssége, hogy érkezzen a kapu elé és bekotorja a labdát.
Egy 60 évvel ezelőtti csapathoz hasonlítani pedig szerinted nem sántít? rengeteget fejlődött a foci, sokkal nagyobb jelentőséget kap a taktika, a szervezettség és még lehetne sorolni a mi játékunkkal összehasonlítani, méginkább hamis képet kapunk.
De ha te úgy érzed, hogy jó a példád vagy ennyire egyszerű a foci, akkor OK, nem akarlak meggyőzni semmiről.
Forca Barca!!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.07. 15:40:23

Azért ez nem ilyen egyszerű, és az összehasonlítás is bőven sántít. - miben is??
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.07. 15:36:30

corol írta:Valóban egysíkú a játéka, de ez tökélyre fejleszthető és ha az elfut, bead, gól képlet működik, akkor nincs miről beszélni. Aki emlékszik rá még, Budai volt ilyen az aranycsapatban, nem tudta cifrázni, nem tudott cselezni, elfutott a kapott labdával, beadta, aztán a többit a belsők elintézték. Senki nem kérte számon rajta az elmaradt cseleket, trükköket. Azokat "hozta" a Bozsik, Puskás, Czibor stb.társaság.
Azért ez nem ilyen egyszerű, és az összehasonlítás is bőven sántít. Ennyi erővel hozzuk el Boltot és tökélyre fejlesszük hogy bele tudjon rúgni egyet a labdába. (ja, bocs ő Real szurkoló, szóval nem fog menni)
Ha ennyire egyszerű minden csapat ilyen játékosokkal lenne tele.
Jó helyezkedéssel simán levédekezhető. Nem akarom Inihez hasonlítani, mert más kategória a kettő, de nézd meg. Ő is sokszor lemegy az alapvonal közelébe, de megpróbál betörni, vagy emberhez tenni, visszagurítani és ha nem megy nem erőlteti. Persze nem várhatjuk el, hogy mindenki Ini legyen, de akár Alexishez is mérhetjük. Ő is megpróbál olyan labdákat tenni amiből komoly helyzet lehet, ha nem megy nem fogy el a tudomány. Sokszor szerelik igaz és kárhoztatják, hogy visszagurítják a labdákat, de a legtöbbször többet érünk ezzel és sprintel vissza a labdásra, hogy visszaszerezze ami nagy százalékban sikerül is vagy próbál üres területre bemozdulni.
Apró dolgok, de ezek nagyon hiányoznak Telloból. Ezért is feltűnőbb, ha a fáradt védők mellett elviszi, mert sokkal frissebb és nehezebb levédekezni, de ha jól helyezkednek általában elfogy a tudomány és ilyenkor látszik rajta, hogy nem tudja mit csináljon. Tol rajta még egyet és annyi.
A beadásai is elég furcsák, az esetek 90%-ban nem néz fel, Alexisnél például nagyon jól megfigyelhető, hogy szinte mindig megnézi hova teszi, ennek sokszor az az eredménye hogy nincs beadás, mert nincs kinek. (mondjuk Pedro meg a másik véglet.)
Nem akarom a chileit egekbe magasztalni, mert van bőven hiányossága és a spanyolt lefikázni de Telloból hiányzik az a alapvető kreativitás, ami nálunk nagyon fontos. Ezért érezné magát jobban egy más közegben. Szerintem a Pool például nagyon jó lenne neki.
Forca Barca!!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.10.07. 15:05:32

Valóban egysíkú a játéka, de ez tökélyre fejleszthető és ha az elfut, bead, gól képlet működik, akkor nincs miről beszélni. Aki emlékszik rá még, Budai volt ilyen az aranycsapatban, nem tudta cifrázni, nem tudott cselezni, elfutott a kapott labdával, beadta, aztán a többit a belsők elintézték. Senki nem kérte számon rajta az elmaradt cseleket, trükköket. Azokat "hozta" a Bozsik, Puskás, Czibor stb.társaság.
Deulofeu meg a mentalitása miatt nálam felejtős, az Evertonban is alig kap játékpercet egyelőre. Kétség kívül tehetséges a srác, de nagyon nem illik ebbe a Barcelonába, ahol mindenkinek cipelnie kell a zongorát, az utóbbi időben még Messikének is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.07. 14:46:08

Először is leszögezném hogy nekem semmi bajom Telloval, szimpatikus játékos, de itt ő biztosan nem tud kiteljesedni. Nagyon sok hiányossága van, ami nem tanulható szerintem, de nem is ez a legnagyobb gond. Ő az egysíkú játéka miatt szinte csak a bal oldalon képes játszani, vagyis hozzátenni valamit a játékhoz. Ahányszor a jobb oldalra "szorult" teljeseen veszélytelen volt, nemhogy a kapura, de még a védelemben sem tudott semmi zavart kelteni. Pechjére a balszélre érkezett Neymar, így már nem egy Villaval kell megküzdeni a játékpercekért. Ráadássul ott van Alexis és Pedro akik mindkét oldalon bevethetők.
A stílusából adódóan pedig nem tud úgy besegíteni a védekezésbe (visszatámadásba), labdaszerzésbe, mint Alexis, vagy akár Neymar, ami a játékunk egyik fontos eleme. Ő egy jó kiegészítő ember, aki bejön 20-25 percre es lefutja a védelmet, aztán vagy elfogy a pálya vagy nem. Anno Pedrot is hasonló emberként jellemeztem, ami a helyét jelenti a csapaton belül, aztán a hatkupás szezon rácáfolt erre és hajlottam megváltoztatni a véleményemet, mint utóbb kiderült tévesen.
Ahogy eddig látszik, kezdőként Tello még egy kisebb csapat ellen sem megoldás, arra viszont tökéletes, hogy Neymart olykor-olykor 20-30 percre tehermentesítse, viszont ezzel ős em lesz előrébb. Szerintem neki is az lenne a legjobb, ha eligazolna egy olyan csapatba ahol kiteljesedhetne, rendszeeresen játszhatna és aakár szép karriert is befuthatna, mert ez nálunk nem fog menni. Annyira idegen itt és sok ember van előtte. Szerintem 13-14 milliót akár kaphatnánk is érte, a helyét pedig átvehetné lassan Deulofeu, akiben inkább megvan az, hogy Pedronak és Alexisnek komoly konkurenciája legyen.
Legalábbis remélem, vele inkább lehetne hosszútávon számolni, csak sajnos Pedro innen fog nyugdíjba menni.
Forca Barca!!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.07. 10:53:58

sjd írta:
diagonal írta: A továbbiakban nem tudom mit kellett volna megérteni. Hogy "egybites"? Szerintem te nem érted alapvetően az ő helyzetét és posztját mert olyanokat akarsz rajta számonkérni ami nem ő, illetve nem az ő posztja.
Tello egy vonalszélső. Elfut, bead, gólpasszt ad. Olyasmit fölösleges rajta számon kérni ami nem az ő feladata.
Akkor jó lenne tisztázni, hogy szerinted mit bizonyított. Mert a logikáddal gyakorlatilag minden esetben bizonyított, hiszen azt kell nézni, amit tud, nem azt, hogy milyen elvárások vannak a Barcelonában egy szélsővel szemben. (Amit szintén sikerült egy kicsit kreatívan értelmezni, mert ez maximum egy angol középcsapatban lenne a feladata, hogy "elfut és bead", a Barcelonában ennél kicsit komolyabb szint van.)
Már csak azért is érdemes lenne kontextusba helyezni az ő játékát, mert ugye a kezdőbe nem csak bekerülnek az emberek, hanem ki is, tehát ha őt kezdeted, akkor a Messi-Neymar-Sanchez trió valamelyikét ki kéne rakni annak okán, hogy Tello jobb náluk. Márpedig ez nem igazán áll fenn jelenleg, szóval ebből kifolyólag valószínűleg számon fogok még kérni rajta egy-két olyan dolgot, amit nem tud, mielőtt beraknám egy olyan játékos helyére, aki ténylegesen is tudja ezeket a dolgokat.
Na igen, a legnagyobb gond ez vele, hogy hogy illeszthető be a Barca játékrendszerébe egy ilyen típusú játékos. Én sem tudom, hogy oldanám meg, de én nem vagyok edző ( szerencsére ):-)
Az még hagyján is hogy valakit ki kell hagyni, de magát a támadójátékot is át kell értelmezni ha ő fent van. Csak a bal oldalon jöhet szóba, máshova fölösleges őt rakni mert csak kerékkötő lesz úgy.
Viszont néha adott esetben többet ér egy ilyen ember, ha nem is csinál mást mint kétszer elmegy bal szélen és beadja úgy hogy az két gól utána mint egy olyan aki lehet sokkal kreatívabb, jobb a "kicsiben" játékban. De jó, nem akarom kitenni Neymart a kezdőből mert kapnék érte itt az biztos és nem is alaptalanul:-) Viszont lehetne többet próbálkozni Tellóval ilyen Valladolid-szerű ellenfelek ellen, valamint ezzel a bizonyos más típusú támadójátékkal. Majd az élet eldönti mi lesz Tellóval. Szerintem az egyébként hogy lelép egy-két év múlva és karriert csinál valami angol klubban, pedig jobban örülnék ha maradna.
Lezárt