FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.03.21. 19:38:31

Tromort77 írta:Normandia!

Szerintem abban semmi túlzás nincs, hogy nagyobb az élet itt amikor lehet pocskondiázni. Csak rég volt már annyira nyugodt az állóvíz, hogy ez érezhető legyen.

Maga azzal, hogy problémákról beszélünk nincs semmi bajom, sőt. Nekem két dologgal van bajom. Az egyik a nem megfelelő stílus, mármint amikor minden direkt negatív szemszögből van vizsgálva, mindenre csak a gúnyos és fél vicces, értelmetlen kommentek jönnek. Mintha ép kiesni készülnénk a spanyol bajnokságból. A másik pedig a túlzott elvárások.
.
Kommentem nem azt jelenti, hogy a reagált résszel nem értek egyet, csak azt, hogy Te is túlzásokba esel.:-D A kritika, mivel nem vagyunk egyformák, nem mindig szalonképesen érkezik, ettől még lehet igaz és előremutató, ez azért nem feltétlen hiba, csak különbség. Neked ez problémát okoz, nekem nem, max ignorálom, ha nagyon gáz.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Tromort77

2017.03.21. 19:23:37

Normandia!

Szerintem abban semmi túlzás nincs, hogy nagyobb az élet itt amikor lehet pocskondiázni. Csak rég volt már annyira nyugodt az állóvíz, hogy ez érezhető legyen.

Maga azzal, hogy problémákról beszélünk nincs semmi bajom, sőt. Nekem két dologgal van bajom. Az egyik a nem megfelelő stílus, mármint amikor minden direkt negatív szemszögből van vizsgálva, mindenre csak a gúnyos és fél vicces, értelmetlen kommentek jönnek. Mintha ép kiesni készülnénk a spanyol bajnokságból. A másik pedig a túlzott elvárások.

Palesz!

Én alapból külsősökre gondoltam, házon belül voltak jó teljesítmények, ezt aláírom. De fiatal külsősként szerintem ez hatványozottan nehéz. Umtiti-t mint kiderült 2011 óta figyelték. Gomesről is voltak hírek, hogy már 2-3 éve is érdeklődtünk. Valamit láttak benne és én nem írnám le. Láttunk mi már meglepetéseket. Csak azért mert drága volt nem játszatnák, ott van Paco is, hiába volt nagy pénz, nem igazán működik, nem is nagyon erőltetik. De szerintem Gomes nem véletlenül játszik annyit amennyit.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.21. 18:56:42

Samper írta:Álljon meg a menet! Roberto csak azt mondta, hogy nem fogunk sok újat igazolni. De amit mondott, abból egyenesen következik, hogy távozók viszont lesznek.
Ember! :D Tökéletesre vitted a trollságot. :D

Nyilván lesznek.Középpályást igazolni akarunk Robi is megy be középre legalább kéttő de lehet három középpályás megy.Rafhina szerintem igen csak hátra fog kerülni LE távozása után ezek a pletykák a távozásáról ezt előre vetítik.Gomest szerintem a menedzser me nem fogja hagyni még egy évig itt égni szóval tutira megpróbálja elnyomni.Olasz vagy francia ligában szerintem elég jól neg is élne.Dennis szerintem fog kapni még egy évet igaz nagy értelme nem lesz.Ha Verrattit vagy Thiagot meg tudjuk szerezni akkor szerintem borítékolható hogy Iniesta vagy Rakitic padra szorul.Mascherano is igen csak szeretne az eredeti posztján játszani és mostanában már Umtiti jobb mint ő hátvédként.Szóval ez a keretet le lesz szűkítve és gyanítom a kezdőbe igazolunk 2 embert.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.21. 18:55:44

Tromort77 írta:Visszatérve a az elégedetlenkedésre. Ott van Gomes, nyilván nem a két szép szeméért lett megvéve. Ha már itt van akkor igenis játszatni kell. Ki volt olyan fiatal(!) középpályás aki rögtön nem lógott ki a csapatból?
Emlékszem még Thiago első meccsére kezdőként, és Samper is elég jól debütált - a BL-ben -, utána pedig egyiküknek se nagyon volt gyenge meccse, több egymás után biztos nem. Busi szintén, voltak hibái, de azért érződött, hogy passzol a csapat stílusába. Nem is remekeltek, és húzták rögtön a csapatot - Sampert nyilván annyira itt nem kell nézni, 20 meccse se volt -, de ki se lógtak..

Amúgy egyetértek a hsz-ed szinte egészével, de ezzel most nagyon nem. Lehet itt fiatalon is jól játszani, bár tény, hogy nem könnyíti meg az sem a dolgát, hogy nincs normális szisztéma. De olyan tulajdonságokban is gyengeségeket mutat, amiken egy jó rendszer nem segít annyit, hogy az ezt elfedje. Gondolok itt a döntéshozatalaira, és azok sebességére. Lehet, hogy jobb lesz idővel, de szerintem itt nem lesz akkora játékos, mint amekkorának próbálják Roberték beharangozni.
Feast4 írta:Mondom nem ellene beszélek, de nem is nagyon vagyok meggyőződve arról, hogy ez egy fikarcnyit is jobb döntés mint bármi más. ... Én úgy érzem egyik alternatíva se lenne rosszabb mint Unzue.Maximum drágább...
Ebbe van igazság, de a másik oldalról is érdemes megközelíteni. Mondj olyan edzőt a komolyabban felmerült jelöltek közül, akire tuti azt mondanád, hogy tuti jobb lesz.. Szerintem nem lehet, azt főleg, hogy nagy újítók lesznek a kicsit külsősök. Vagy hát legalábbis szerintem, egy Valverdéről nem tudom elképzelni, hogy itt fog kirobbanni belőle a taktikai zseni, és olyat húz, hogy a megújulást követelők elégedetten dörzsöljék tenyerüket. Minden rosszindulat nélkül, mielőtt valaki beleáll ebbe.. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.03.21. 18:54:53

Tromort77 írta: Valamelyik nap láttam egy lehetséges kezdőt a cseréinkkel és nem hittem el amit olvastam itt emberektől. Nevetség tárgyává téve a fél csapatot. Ezt én nem fogom soha megérteni.
Mathieu a legjobb példa. Az ürge nem egy csilivili, labdát a fején pörgető védő és ezért már szénné van is savazva. Miközben nem véletlen, hogy mennyivel kevesebb pontrúgás gólt kapott a csapat amíg játszott. Most meg ég a ház, mert nincs két ember aki tud fejelni. A tag, 3 milliót perkált ki zsebből, csak, hogy jöhessen. A szívét lelkét kiteszi, tökéletes peremember aki több poszton is bevethető, mégis a fórum kb 30%-a tud csak értelmesen megnyilvánulni róla. Nem lehetne megbecsülni a játékosainkat?

Megfigyeltem már, ha szárnyal a csapat, alig van komment a fórumon , de ha baj van akkor aztán beindul az ócsárolás ezerrel. Szóval a költői kérdésem az, hogy miért nem lehetne megbecsülni azt ami van, ahelyett, hogy irreális dolgokért sírnánk?
Azért ez erős túlzás Tromort. Azért mert látjuk a hibákat és ezt egy fórumon szóvátesszük, ami azért csak a barcáról szól, nem hiszem hogy másak lennénk ez által, mint a többség. Sőt, azért volt itt türelem meg reménykedés már a tavaly megjelenő jelek láttán is, ami vitathatatlanul folytatódott tavasszal is. Igen lehet ezt megbecsülni, meg minden, csakhogy ez nem változtat azon, hogy nagyon hektikusak vagyunk, aminek következtében kezd elúszni a bajnokság és a BL-nél sem lehetünk optimistábbak, mert nem tudni, hogy éppen melyik arcát mutatja a csapat, vagy éppen az utódját kijelölő mester, kit fog pályára küldeni és éppen milyen poszton. Igen ez nem tetszik és nem is fog. Persze nem biztos, hogy a játékos a hibás azért mert azon a poszton nem megy neki és a gúnyolódást én is elítélem, mert azért a mi kutyánk kölyke, de kiadtunk eléggé súlyos pénzeket olyan játékosokra, akikre nem igazán volt szüksége a csapatnak, mint utóbb kiderült még csak nem is hiányposztokra. Arra meg nem lehet bazirozni, hogy fiatalok majd beletanulnak, mert mi van, ha nem. Ez a Barcelona és itt a léc magasan van, a szakmai stábbal szemben is és a játékosokkal szemben is. Az is erős csúsztatás, hogy a gálameccsek után üres a fórum, ezt te sem gondoltad komolyan.:-D
Unzue-hez annyit, hogy tőlem lehet, lehet a szertáros is, ha van elképzelése a jövőre nézve, de én sem tartom jó ötletnek, VEB indokait én is adom. Persze ettől még lehet jó edző.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.03.21. 18:52:29

Feast4 írta: Ez egy tök logikus érv és nyilván a korábbi műszakvezető is téged javasolt a helyére. :D

Mondom nem ellene beszélek, de nem is nagyon vagyok meggyőződve arról, hogy ez egy fikarcnyit is jobb döntés mint bármi más.Egy Bayern München, egy Chelsea, egy City, egy MU, de mondhatjuk itt a PSG-t, vagy a Realt simán meg meri húzni meditálás nélkül, hogy neves komoly háttérrel rendelkező edzőt tegyen a padra.Van amikor bejön van amikor nem, de mi mindig azon meditálunk kit lehet házon belül vagy Barca kötődéssel a padra tenni.Ha meg nem akkor tutira hozunk egy Tata Martinot.

Én úgy érzem egyik alternatíva se lenne rosszabb mint Unzue.Maximum drágább...
Viszont azt elfelejtetted, hogy ez a keret csak erre a játékstílusra jó. Nagyon nem szeretnék egy kontracsapatot látni Busquetssel , Gomessel , Rakiticcel a kpn.... A védelmünk is kevés ehhez , főleg ,hogy nincs jobb oldalunk és közép sem rendezett. Most vagy olyant hozunk aki még ebből a Messi féle generációból kihozza a maximumot vagy elkezdjük lassan Messit kicsit tehermentesíteni és több feladattal ellátni Neymart, de ehhez meg egy sokkal stabilabb középpálya kell. Mondjuk ide passzolna Verratti , Matuidi.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.21. 18:36:15

Én olyan edzőt várok, amelyik ismeri a Barca stilust, DE egyben akad a tarsolyában 1-2 uj játékelem, és emellett fontos hogy FRISS löketet hozzon a csapatba, és összeszedje a srácokat.

Luchoéknál láthattuk, elég volt feltüzelni őket, rendezni a védelmet, 1-2 uj elemet(kontra, direktebb foci ha ugy alakul), felfrissiteni az egész pályásletámadást, hozni uj igazolással és kész lett egy mindenre esélyes csapat egy enervált kiégett Barcábol, mégha nem is rögtön állt össze a csapat.

Viszont mivel Unzué már miota itt van, igy aligha tudna friss löketet hozni, szimpla pszichológia
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.03.21. 18:31:35

Álljon meg a menet! Roberto csak azt mondta, hogy nem fogunk sok újat igazolni. De amit mondott, abból egyenesen következik, hogy távozók viszont lesznek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.21. 18:23:51

Tivornya írta:
Feast4 írta:Akkor milyen létjogosultsága van annak, hogy valaki aki ennek a stábnak a tagja üljön a vezetőedzői székbe?Mi olyan ötlete van vagy mi olyan elképzelése amit eddig nem tudott átadni?És ha van is akkor eddig miért nem adta át?
Erre a legjobb példa a saját életem: kb. 15 évvel ezelőtt dolgoztam alkalmazottként egy gépsoron, volt felettesem. Mindig vitáztam vele a döntések helyességében, de a maga feje útját járta(nyilván, mert ego van...). Egy idő után viszont a tulaj megunta a teszetoszaságot, lapátra tette a formát és kinevezett engem műszakvezetőnek és láss csodát! Onnantól a termelés zakatolt, nem csak zötyögött...és utólag mindenki belátta, hogy a régi okoskodásaimat meg kellett volna fogadni. Röviden: hiába magyaráz a másodhegedűs, ha a prímás a maga feje után megy.
Ez egy tök logikus érv és nyilván a korábbi műszakvezető is téged javasolt a helyére. :D

Mondom nem ellene beszélek, de nem is nagyon vagyok meggyőződve arról, hogy ez egy fikarcnyit is jobb döntés mint bármi más.Egy Bayern München, egy Chelsea, egy City, egy MU, de mondhatjuk itt a PSG-t, vagy a Realt simán meg meri húzni meditálás nélkül, hogy neves komoly háttérrel rendelkező edzőt tegyen a padra.Van amikor bejön van amikor nem, de mi mindig azon meditálunk kit lehet házon belül vagy Barca kötődéssel a padra tenni.Ha meg nem akkor tutira hozunk egy Tata Martinot.

Én úgy érzem egyik alternatíva se lenne rosszabb mint Unzue.Maximum drágább...
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.03.21. 17:54:41

visca el barca írta:
Tivornya írta:Veb! Szerinted Unzué képtelen lenne egy Verrattit beilleszteni, vagy miért hiszed azt, hogy rajta kívül még egy nagyobb hatalmú idegen test majd jobb lesz?
verrattit még anyám is be tudná illeszteni ebbe a csapatba.

a másik kérdésedet nem értem mire/kire vonatkozik
Pedig egyértelmű volt a kérdésfolyam, és a válaszod alapján Unzué tökéletes lesz számodra is ;)

SZerk.:
Feast4 írta:Akkor milyen létjogosultsága van annak, hogy valaki aki ennek a stábnak a tagja üljön a vezetőedzői székbe?Mi olyan ötlete van vagy mi olyan elképzelése amit eddig nem tudott átadni?És ha van is akkor eddig miért nem adta át?
Erre a legjobb példa a saját életem: kb. 15 évvel ezelőtt dolgoztam alkalmazottként egy gépsoron, volt felettesem. Mindig vitáztam vele a döntések helyességében, de a maga feje útját járta(nyilván, mert ego van...). Egy idő után viszont a tulaj megunta a teszetoszaságot, lapátra tette a formát és kinevezett engem műszakvezetőnek és láss csodát! Onnantól a termelés zakatolt, nem csak zötyögött...és utólag mindenki belátta, hogy a régi okoskodásaimat meg kellett volna fogadni. Röviden: hiába magyaráz a másodhegedűs, ha a prímás a maga feje után megy.
Szerk2.: és igen! Jól sikerült a kinevezésem, de beltenyészet voltam, ezért hosszútávon nem működött a dolog, mert spanok voltak a beosztottak, természetesen a nagy fellángolás után nekem is meszeltek és utánam már csak az erőlködés ment, majd a megszűnés( a GANZ 1. számú beszállítói voltunk) Most légy okos Domokos :D Jobb-e egy külsős, vagy inkább egy belső ember kell? Nehéz kérdés, amire nehezebb válaszolni, mint arra, hogy kintről, vagy bentről hívjunk-e valakit :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.21. 17:53:46

mess2009 írta:természetesen gőzöm sincs ki lesz az új edző...de ez az Unzue dolog felvetett bennem egy kérdést, (ha igaz, hogy LE.őt ajánlotta!!) nem tekinthető tiszteletlenségnek, hogy a világ egyik legjobb csapatához a segédedzőmet (másodedző, vagy mit tudom én...) ajánlom magam után?! mindenesetre akkor is sántít ez, ha dicsfénnyel távozik mert akkor azt sejteti, hogy a zseni a háttérben volt.....ha pedig vegyes a káposzta (siker is bukta is) akkor én voltam a gátja a sikernek, de majd jön ő.....
szóval fene tudja....
Van benne igazság.Valószínűleg ő lesz, de nem tudok elmenni a kérdés mellett miért kell nekünk házon belüli edző?Most ne értsétek félre nem az iskolát kifogásolom de nyilván játszó támadó stílusú edzőt kell hozni, esetleg olyat akinek van Barca múltja, de kérdés itt az LE és a stábja elvitte a csapatot egy nagy presszionáló (mármint az akkorinák is jobban) támadó foci irányába, aztán elértünk egy szintre aminek a csucsa szerintem tavaly ősz illetve december környékén volt aztán megrekedtünk és elindultunk lefelé.Azóta ezt a hullámzó teljesítményt LE és a stáb nem tudja huzamosabb ideig megzabolázni.Akkor milyen létjogosultsága van annak, hogy valaki aki ennek a stábnak a tagja üljön a vezetőedzői székbe?Mi olyan ötlete van vagy mi olyan elképzelése amit eddig nem tudott átadni?És ha van is akkor eddig miért nem adta át?Értitek mire akarok kilyukadni?Én nem mondom hogy ne Unzue de miért nem mérünk egyszer megpróbálni egy olyan edzőt aki már máshol nevet szerzett hasonló felfogású mint ami ide kell.Pont ugyanúgy fel lehet sorakoztatni logikus érveket egy ilyen edző mellett mint aki a stáb tagja már évek óta.Nyilván nem egy egyszerű döntés persze de semmivel se érzem jobbnak azt hogy Unzue legyen mint mondjuk mondok ex-has egy nevet Landrup.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.21. 17:48:33

Tivornya írta:Veb! Szerinted Unzué képtelen lenne egy Verrattit beilleszteni, vagy miért hiszed azt, hogy rajta kívül még egy nagyobb hatalmú idegen test majd jobb lesz?
verrattit még anyám is be tudná illeszteni ebbe a csapatba.

a másik kérdésedet nem értem mire/kire vonatkozik
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.03.21. 17:32:29

Nero. írta:Sokszor már elmegy minden kedvem a fórumozástóll mert úgy érzem egyedul vagyok de ezek szerint nem :) Szóról szóra elejétől a végéig.
TRomort77 kollegával már múltkor is nagyon egyetértettem(az én nevem mögé 79-et lehetett volna még biggyeszteni :) ), nagyon jól látja a dolgokat.

Veb! Szerinted Unzué képtelen lenne egy Verrattit beilleszteni, vagy miért hiszed azt, hogy rajta kívül még egy nagyobb hatalmú idegen test majd jobb lesz? A jobb-bekk kérdés szerintem egész nyaras-saga lesz, szerencsétlen Vidal miatt, aki nagyon is passzolna a jelenlegi taktikai elképzelésbe -ami akár UNzué vívmánya is lehet :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.21. 17:28:02

tromort,

én reagáltam a nyilatkozataira, hogy semmit mondó nullák. ezt is nézzük azt is nézzük, lehet hogy ez lesz, lehet hogy az. ennyi. üres lózungok. hol írtam, hogy világmegváltást akarok? nem értem, ezt a baromságot honnan veszed. kell egy verratti, egy jobb bekk meg egy edző aki nem unzué és ennyi. ha világmegváltást akarnék akkor min 4-5 ember kezdőbe, fél keret csere, meg egy hót' idegen felállás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.21. 17:24:40

Tivornya írta:
Tromort77 írta:
Isten vagy, ennél szebben nem is lehetne összefoglalni a mindenkkori helyzetet! =D>
Sokszor már elmegy minden kedvem a fórumozástóll mert úgy érzem egyedul vagyok de ezek szerint nem :) Szóról szóra elejétől a végéig.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.03.21. 17:21:51

természetesen gőzöm sincs ki lesz az új edző...de ez az Unzue dolog felvetett bennem egy kérdést, (ha igaz, hogy LE.őt ajánlotta!!) nem tekinthető tiszteletlenségnek, hogy a világ egyik legjobb csapatához a segédedzőmet (másodedző, vagy mit tudom én...) ajánlom magam után?! mindenesetre akkor is sántít ez, ha dicsfénnyel távozik mert akkor azt sejteti, hogy a zseni a háttérben volt.....ha pedig vegyes a káposzta (siker is bukta is) akkor én voltam a gátja a sikernek, de majd jön ő.....
szóval fene tudja....
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.03.21. 17:18:53

Tromort77 írta:
Isten vagy, ennél szebben nem is lehetne összefoglalni a mindenkkori helyzetet! =D>

Szerk.: edzőkérdés továbbra sem ér rá szezon végéig, hisz a bizonytalanság a játékosokban is bizonytalanságot szül, ráadásul az igazolásokat is az új edző igényei szerint kell tervezni. Roberto nyilatkozata inkább csak sejtet, de ezen gondolat mentén Unzué tuti befutónak tűnik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.03.21. 17:23:39-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Tromort77

2017.03.21. 17:11:43

visca el barca írta: a több ilyen minden szép és jó mindenki hosszabbít semmitmondó nulla
Mindig betaláljuk egymást. De ezen megint nem tudok elmenni. Mert mit kellene bejelenteni, vagy milyen nagy világ megváltásra lenne szükség?

Van egy elit keretünk, vagy egy jó taktikánk, van egy kupákra esélyes csapatunk. Mit akar itt a többség felforgatni? Be kell tömni a lyukakat, de ennél több hova kell?

Nem értem mi ez a nyamvadt nagy elégedetlenség és nem csak Rólad beszélek, nem külön Neked szól.
De szanaszéjjel nyerte magát a csapat, 3. szezonja ez Enrique-nek, vannak hibák, igen. De mit várunk? 3 év hengert?
Unzué ötlete nekem azért tetszik ennyire, mert változtatunk is meg nem is. Jön is új impulzus, mert teljesen más ha az ember háttérben van, vagy másnaptól ő az első számú. De mégis egy stabil háttér maradna a klubnál, gondolva itt az egész stábra.

Maga a nyilatkozat. Ennél jobban nem lehetne kihangoztatni, hogy külsős edző nem téma. Szerintem ez ezért fontos és kizárhatjuk Allegrit vagy éppen Sampaolit.

Visszatérve a az elégedetlenkedésre. Ott van Gomes, nyilván nem a két szép szeméért lett megvéve. Ha már itt van akkor igenis játszatni kell. Ki volt olyan fiatal(!) középpályás aki rögtön nem lógott ki a csapatból? Nyomatni kell, erőltetni kell, mert a srácnak jó adottságai vannak, de ennyi idősen nehéz egy ilyen árcédulához felérni. Mégis ha kezdeti LE akkor meg mindenki a fejét veszti. Most akkor mi a fontos, a csapat építése, vagy a sikerek?

Nem tudom kik milyen csapaton szocializálódtak, bár az öreg motorosok megéltek csúnya éveket is. De össze kellene tenni a két kezünket, hogy a szezon végső szakaszába úgy mehetünk bele, hogy van még 3 kupára esélyünk. A kupák lehetnek célkitűzések, sőt, annak is kell lenniük, de nem lehet elvárás.

A problémákról beszélni kell, meg én sem dugom homokba a fejem, látom például a taktikai hiányosságokat, vagy egyes játékosok visszaesését, vagy az el meccseléseket. De itt vagy a mentalitás van, hogy mi vagyunk a világ legjobbja és mi találtuk fel a focit és szénné verünk mindenkit, vagy mi vagyunk a legpocsékabb csapat a világon.

Valamelyik nap láttam egy lehetséges kezdőt a cseréinkkel és nem hittem el amit olvastam itt emberektől. Nevetség tárgyává téve a fél csapatot. Ezt én nem fogom soha megérteni.
Mathieu a legjobb példa. Az ürge nem egy csilivili, labdát a fején pörgető védő és ezért már szénné van is savazva. Miközben nem véletlen, hogy mennyivel kevesebb pontrúgás gólt kapott a csapat amíg játszott. Most meg ég a ház, mert nincs két ember aki tud fejelni. A tag, 3 milliót perkált ki zsebből, csak, hogy jöhessen. A szívét lelkét kiteszi, tökéletes peremember aki több poszton is bevethető, mégis a fórum kb 30%-a tud csak értelmesen megnyilvánulni róla. Nem lehetne megbecsülni a játékosainkat?

Megfigyeltem már, ha szárnyal a csapat, alig van komment a fórumon , de ha baj van akkor aztán beindul az ócsárolás ezerrel. Szóval a költői kérdésem az, hogy miért nem lehetne megbecsülni azt ami van, ahelyett, hogy irreális dolgokért sírnánk?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.03.21. 16:23:31

Nem tartom tartalmatlannak a sportigazgató nyilatkozatát. Nem olvasom ki belőle, hogy Unzué lenne a következő edző, különösen, ha nincs se BL se bajnoki győzelem. Az viszont igaz, hogy olyan edzőt akar, aki ismeri a viszonyokat és az öltöző elfogadja.
Ami a játékosállományt illeti, nagy bevásárlás nem lesz. Verrattira tényleg gondolnak, de lépést ezügyben eddig nem tettek. Thiago csak akkor jön szóba, ha ő akar jönni és nem túl drága. Ha Munirt nem veszi meg a Valancia, akkor visszavárják. Deulofeu visszavásárlása is szóba kerülhet. Gomes mindenképpen marad. Nyáron biztosan jön fel játékos a B-ből.
Ez lenne annyira kevés információ március közepén?
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2017.03.21. 15:22:08

visca el barca írta:
Nero. írta:Ekkora hatalma lenne a sportigazgatonak hogy egyedul o dönti el ki legyen az edző? :shock: Nem lett egy szerény nyilatkozat...
én ezt azért kétlem. ha odaáll a vezetőség elé, hogy már pedig neki tornyi barna kell, attól nem ő lesz az edző :D
Pedig tényleg a sportigazgató feladata ez, ahogyan az igazolások is. Tényleg furán hangzik elméletben, hogy az ő szava dönt mindenki felett, viszont a gyakorlatban így van, volt és lesz is gondolom én :)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.21. 15:12:56

Nero. írta:Ekkora hatalma lenne a sportigazgatonak hogy egyedul o dönti el ki legyen az edző? :shock: Nem lett egy szerény nyilatkozat...
én ezt azért kétlem. ha odaáll a vezetőség elé, hogy már pedig neki tornyi barna kell, attól nem ő lesz az edző :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.03.21. 15:03:19

Az is benne lehet a kivárásban a jövő évi edző személyét illetően, hogy megvárják Roberték, mit hoz a szezon döntő szakasza. Egyrészt Unzuenak jelentős szerepe van benne, mit alkotunk még tavasszal, másrészt rizikós lenne már most bejelenteni, hogy Unzue viszi tovább a csapatot, aztán tavasszal, ha bukta van, kínos lesz megmagyarázni, hogy miért nincs váltás.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.03.21. 13:43:43

Ha jól számolom az első keretből már csak Busi és Masche nem szereztek gólt. Persze a kapusokat leszámítva. Ez is valami rekord lehet. :D Jobban eloszlanak a gólok a játékosok között, csak a meccseken nem sikerül jól beosztani. 10 góllal lőttünk többet és 3-al kaptunk kevesebb, mint a Madrid még is több pontot elszórtunk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.21. 10:43:20

MQuCsabi írta:Ott kire gondolt, mikor azt említi, hogy nem kell neki olyan playa, aki elhagyta a Masiat?
Előtte Bellerínről beszélt, szóval szerintem rá.
visca el barca írta:továbbra is tartom (nem, ez inkább csak ilyen reménykedés, meg bemagyarázás), h ő lenne az utód akkor már rég bejelent(h)ették volna, mivel azza senkinek nem tesznek keresztbe.
Most direkt megnéztem, Pepnél anno rögtön be lett jelentve Tito, viszont Guardiola már decemberben szólt a vezetőségnek, hogy nem fogja folytatni. Ha Lucho tényleg csak most mondta el a döntését, miszerint nem marad, akkor nem csoda, ha még nincs utód bejelentve, gondolom folynak kőkeményen a háttérmunkák.

Tényleg nehéz eldönteni, hogy most mi is van, ki tudja melyik nyilatkozat meg info hiteles.. Én jelenleg arra látok legnagyobb esélyt, hogy Unzue jön, de aztán lehet tényleg más lesz, ezt meg csak a sajtó kapta fel.
MQuCsabi írta:Én ebből azt szűröm le, hogy Verrattit megpróbáljuk elhozni, de rajta kivül nem hiszem, hogy lesz igazolás.
Szerintem vagy ő, vagy Thiago. A többiek távozóktól függnek, de ha marad ez a rendszer, akkor középső védő is kell. Aki lehet Marlon lesz mondjuk, a nyilatkozat alapján legalábbis jósol Masiából érkezőt. Az gondolom vagy ő lesz, vagy Alena, aki viszont a középpálya telítettsége miatt kétlem, hogy felkerülne már most..

Vagy a Samper-Munir duóból valaki visszatér. Deulofeut nem hinném, bár ha marad ez a 3-4-3 jövőre is valami hasonló felállásban, akkor az ő posztján kéne leginkább ember..
Nero. írta:Ekkora hatalma lenne a sportigazgatonak hogy egyedul o dönti el ki legyen az edző? :shock: Nem lett egy szerény nyilatkozat...
Nem egyedül ő, de övé a döntő szó ha jól tudom. Anno is így volt, meg máshol is, a Sevillának is Monchi kereste az edzőket.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.21. 10:39:16

Ekkora hatalma lenne a sportigazgatonak hogy egyedul o dönti el ki legyen az edző? :shock: Nem lett egy szerény nyilatkozat...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Lezárt