FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.21. 10:37:48

Én ebből azt szűröm le, hogy Verrattit megpróbáljuk elhozni, de rajta kivül nem hiszem, hogy lesz igazolás.

Edző pedig külsős lesz, úgy érzem Robert is ezt preferálja.
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.03.21. 10:08:45

Vagy csak szimplán nem akarnak eltérni a normális protokolltól és hagyják LE-t végigvinni a szezont. Illetve szerintem nem minden játékos van jó kapcsolatban Unzuéval. Így jó döntésnek látom ezt a variációt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.21. 10:05:37

BarcafanTomee írta:Amúgy szerintem is az utolsó meccs után jelentik be az edzőt. Én is Unzuét érzem
továbbra is tartom (nem, ez inkább csak ilyen reménykedés, meg bemagyarázás), h ő lenne az utód akkor már rég bejelent(h)ették volna, mivel azza senkinek nem tesznek keresztbe. nem úgy mintha pl egy másik klub edzőjét hoznák és akkor lehetne mondani h XY csapatba belekavartak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.03.21. 09:59:53

visca el barca írta:én inkább ilyen blahblahblah interjúnak tartom, sok újdonságot nem mondott.
a több ilyen minden szép és jó mindenki hosszabbít semmitmondó nulla
Bocsi, hogy most pont tőled ragadom ki ezt a két mondatot, de sok mindenkinél láttam hasonló jellegű hsz-okat mostanában Lucho vagy egyes játékosok nyilatkozataival kapcsolatban.

Még is mit vártok, hogy mit mondjanak? :D
Feleslegesnek tartom az egész nyilatkozás dolgot, mert úgy sem mondhatnak el semmit, plusz ha túl őszinte az ember az a baj, ha meg nem akkor az. De el kell fogadni, hogy ez a show-val együtt jár, az újságíróknak is meg kell élni valamiből.

Amúgy szerintem is az utolsó meccs után jelentik be az edzőt. Én is Unzuét érzem, amivel csak egy bajom van. Ha akkora zseni lenne, akkor nem tudtak volna ennyire megmaradni Luchóval, és több évig elviselni a sokadhegedűs szerepét. De ha ő lesz, akkor megadom neki a kellő bizalmat, olyan edzőt úgy sem tudnék mondani, aki biztos beválik, mindig van benne rizikó.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.21. 09:47:38

én inkább ilyen blahblahblah interjúnak tartom, sok újdonságot nem mondott. két dolog tűnik valószínűnek,
az egy egyik ,hogy csak az utolsó meccsünk után derül ki ki lesz az utódm, tehát előbb biztos nem jelentik be (ez nekem reményt ad arra, hogy nem unzué lesz, az sztem senkit nem zavarna, ha most bejelentenék)
a másik, hogy nem lesz itt se verratti, se thiago se senki (vagy csak altatunk, hogy ne strófolják fel az árakat)
a több ilyen minden szép és jó mindenki hosszabbít semmitmondó nulla
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.21. 09:16:00

Ott kire gondolt, mikor azt említi, hogy nem kell neki olyan playa, aki elhagyta a Masiat?
Kép
Tromort77

2017.03.21. 02:26:12

Roberto Fernández adott egy interjút a Cadena SER-nek.

Ömlesztve ideteszem. Rengeteg témát érint. Érdemes elolvasni :!:

Robert Fernandez: "I decide who the new coach will be. Of course I'll talk to the president & board but the decision is mine."
"Having a Barça DNA is non negotiable"
"When you get here you need time to adapt, I remember that Koeman and Laudrup also had a rough time in their first year"
"Unzue knows the club, the players, the system, he's very prepared and knows his surroundings."
"I can't say that if the team wins trophies Unzue would have more options for next season. What we need now is to be calm."
"I haven't talked to the players about who the new coach should be, they're not consulted."
"Valverde is a very good coach, he's had some very good seasons at Athletic."

"I insist, right now there are more important things to focus on than the name of the new coach."
"We have to respect Luis Enrique's decision, he's done great work, I want him to leave as a champion because he deserves it."
"Luis Enrique has a volcanic personality, a very strong character, but when you get to know him you see that he's a noble person"
"It's very important that the new coach be able to manage this great squad that has won so much."
"It's vital that the new coach manage the dressing room well"

"This squad isn't in its final stage, we gave players that still have a lot to give."
"There won't be as many transfers this summer as in the last one, the situation is completely different now."
"The coach has to know the team, the club, he has to know how we play..."
"Bellerin is a very interesting player."
I don't like paying a lot of money for a player that left La Masia."

"Last summer I said that no player would be promoted from the B team. Now I'm sure that this summer we will see that."
"Yes, Messi will renew. He's very happy here, I have no doubts about his renewal."
"I am just as confident about Iniesta's renewal as I am about Messi's."
"Iniesta deserves everything, he was raised here, gave everything for the club, he's a special player in every sense."
"I have no doubts about Iniesta's renewal. I can't imagine a Barça without Andrés and neither can he."
"Thiago is a good player and good players are always well seen here."
"We moved fast with Umtiti, his adaptation has been fantastic, we had scouting reports on him since 2011."
"We had 27 scouting reports on Umtiti since 2011. A Barça CB has to be special, there's a lot of responsibility."
"Umtiti is young and he has to keep improving. He has great teachers by his side."
"Both the 3-4-3 and the 4-3-3 are fine, in the end the players make the systems work, they show which one is better"
"André Gomes needs time, he's strong, technically very good. He hasn't found his place yet, but he has potential"
"If he wouldn't have potential, Gomes wouldn't be as well seen in the football world as he is."
"Gomes is young and willing to learn he has to deal with this situation, moving to Barça involves this, he has to adapt."
"Having Luis Suárez it's hard for Alcacer to have more minutes, but you need a good striker on the bench."
"I have no information about Rafinha wanting to leave."
"It's not true that we've made an offer to Allegri"
"Signing Verratti isn't easy... Or at least I think it shouldn't be."
"If Munir would have stayed he wouldn't have played and we wouldn't know his potential. Now we do."
"We have a 12M buy clause on Deulofeu and that's good. We're waiting to see what happens."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.20. 18:05:49

Lehet fogadni hány emberünk sérül le a válogatott fordulo alatt. :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.20. 18:01:55

Én a Malagát is nagyon kiemelném, nagyon nehéz lesz ellenük helyzeteket kialakitani
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.03.20. 17:59:24

Nyerni kell mindet az olasz kalandot kivéve. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.20. 17:54:49

04. 02. Granada ( i )
04. 05. Sevilla ( o )
04. 08. Malaga ( i )
04. 11. Juventus ( i )
04. 16. Real Sociedad ( o )
04. 19. Juventus ( o )
04. 23. Real Madrid ( i )
04. 26. Osasuna ( o )
04. 30. Espanyol ( i )

28 nap alatt 9 meccs Aprilisban. Na ez a kemeny nem az orosz tel :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.03.08. 21:55:11

Akkor kijelenthetjük, hogy nem a kp-sok minősége a baj. :D Ezzel azt értük el, hogy van jobb oldal és kp-n emberelőny van, s tudunk párharcot fogni. Tényleg jó ez így, Messi bekalandozására jó megoldás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.08. 21:49:54

Ez a felállás, imádom. Mondjuk az is kell, hogy kaparjon mindenki benne, de jó nézni a srácokat. Busit mondjuk én nem látom ennyire tragikusnak mint sokan, de ezt már megszoktam, lényeg, hogy úgy tűnik erre tényleg lehet építeni. Remélem ehhez igazolunk a nyáron, és nem visszatérünk a 4-3-3-hoz az új edzővel, Messi szerepeltetését megoldja ez a felállás, még ha ő ma annyira nem is remekel. A jobbosra kéne valaki dinamikusabb, 1v1-eket jobban felvállaló arc szerintem - Dembélé, Bernardo Silva típus -, meg a középpályára romboló+építő emberek - Verratti, Dahoud, mindkettő lenne nekem az álom :D -, és szerintem még ütőképesebb lehetne ez a formáció. Nagyon tetszik, jár a pacsi Luchoéknak, hogy ezt így kitalálták a 4-0-ás zakó után. =D>
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.01. 15:24:35

Egy kis angol nyelvű kifejtés Sampaoli taktikájáról:

"Sampaoli is known for the system which was bossed by the Argentine Marcelo Bielsa.
People who've watched Bilbao under Bielsa would agree with the game of high pressing, winning the ball high up, and attacking via neatly arranged passing triangles and a proper approach.
His first job with Sevilla was to control possession as much as possible in the defensive and middle thirds, before attacking with increased directness and pace in the final third. Sevilla always try to press and recover the ball as much as possible in the opposition half and this has been the most important change in Sevilla under Jorge. In Chile he was known for a 3-4-3 which wasn't actually the same.
It was a 3-3-3-1 line up with a front 3 of Vargas and Sanchez with Vidal behind them. Thus a perfect triangle. 3 at the back would stretch themselves to create spaces between the oppositions and the full backs would press up high on the pitch to create space for back 3.
If they press the 3 cbs the full backs will join the midfielders and cbs will open up making the field as big as possible and opening spaces for Claudio Bravo. He did the same with Sevilla and hopefully the same with Barça if he joins.
He needs a enganche like Leo, volante like Busquets, wingers like Vidal, slider like Andres and tactical defender like Pique.
There's no bigger fan of Leo than Jorge. Maybe Neymar."
(Forrás: Blaugrana Nation)
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.03.01. 14:14:37

Sokat mondó a következő lista, amiből kiderül, hogy utoljára a Celtic és a Soci ellen játszott 2x egymás után ugyanaz a KP. Nem is volt rá sok esély, hogy összeálljon egy jól működő KP. Busi volt az egyetlen konstans, ha nem sérült akkor tuti kezdő.

Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.22. 00:37:06

MessiNeymarSuarez írta:Labdabirtoklás szempontjából messze a 10-11-es csapat volt a legjobb, zseniálisak voltak.
Nem kizárólag a labdabirtoklásról van szó, ez az adat önmagában félrevezető. Az, ahogy ezt a labdabirtoklási fölényt az a csapat kihasználta, az volt a nem mindennapi. Mai napig sajnálom az elvesztett kupadöntőt, ha Puyol és Abidal nem nem lettek volna a fél szezonban sérültek talán még ennél is jobb eredményekkel hozzuk le abban az idényben a meccseket, amibe belegondolni is durva, hiszen a Barca 118 éves történetének top5 idényében biztosan benne van a 2010-11-es.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.22. 00:29:34

Én nem is azt a pár százalékot látom bajosnak, hanem ha egy Betis, Leganes, Bilbao (otthon), Atleti elleni meccseken, még csak periódusokban sem tudtunk megtartani a labdákat és úgy mond fárasztani az ellenfelet. 2017-ben lényegesen romblott a helyzet, még akkor is ha ez betutható a csapat szétesésének is.

Igen Lucho első évében működött a dolog, miután meg volt a vezetés, sokszor meg tudtuk fogni a meccset a labdabirtoklással. De ezt már nem tudjuk megcsinálni. Én nem azt mondom hogy birtokoljuk 80+ százalékban, hanem amikor kell akkor meg tudjuk fogni a meccset és kontroláljuk a játékot, ez simán ment a triplázós évben. Fontos 30 perceket tudtunk így lehozni nagy meccseken is. Ez szerintem nagyon hiányzik mostanában. Ezen is alapult Lucho direktebb játéka, ennek hiányában bukott is az egész taktika.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.22. 00:04:19

1 es 4 szazalek kulonbseg van a ket triplazo evhez kepest, nem erzem ezt akkora kulonbsegnek de pl. Enrique csapata golerosebb.
De azt az idoszakot elkene mar engedni. Egyszer volt egy nagyon brutal Busquets-Xavi-Iniesta kp de annak mar vege es meg egy olyan nem lesz barmennyit is koltunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.21. 23:30:31

BarcafanTomee írta:Ez is elég beszédes adat, hogy az évek alatt mennyire csökkent a labdabirtoklásunk, ebben a szezonban főleg. A legkisebb csapat ellen sem tudjuk már manapság birtokolni a bogyót...

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59369D96
Erre ránézve 2 durva gondolat jut eszembe:

1.A 2008-09-es csapat nem is birtokolta annyira brutál módon a labdát

2. Azért az durva, hogy ebben a szezonban mekkorát csökkent az átlagos labdabirtoklás, és sajnos nem tudatosan, hanem egyszerűen ennyire legyengült a csapat.

Pont hogy az a magabiztosság és szervezettség nincs meg, ami 1-2 éve megvolt, hogy pontosan tudta a csapat mikor érdemes agresszíven letámadni a labdáért, és mikor érdemes kicsit visszaállni és kontrákra operálni. Az idei meccsek jelentős részén ez már sajnos nem tudatos, inkább kényszermegoldás, de semmi tudatosságot nem lehet látni benne 1-2 meccsen kívül.


Labdabirtoklás szempontjából messze a 10-11-es csapat volt a legjobb, zseniálisak voltak.

Amúgy a mai BL meccsek is rávilágítottak arra, hogy mennyire nincs helyünk jelenleg a BL-ben ilyen mentalitással...A többiek foggal-körömmel küzdenek, mi meg a 16-osnál passzolgatunk fogalmatlanul sajnos.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.21. 23:29:21

Ez azért játékfelfogásból is adódik és a gól még több is volt LE alatt. Ez szerintem nem egy feltétlen iránymutató statisztika. Atletico vert négyet 40%-os labdabirtoklással.
Kép
Kép
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.21. 23:18:52

Ez is elég beszédes adat, hogy az évek alatt mennyire csökkent a labdabirtoklásunk, ebben a szezonban főleg. A legkisebb csapat ellen sem tudjuk már manapság birtokolni a bogyót...

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59369D96
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.14. 16:00:22

S.Agüero írta:https://www.youtube.com/watch?v=30dpbNA99v8

Azért ez így egyben kemény. :roll:
És ezeken kívül volt még pár ámokfutás, elég a Bilbao elleni meccsre gondolni.

Nem tudom hogy melyik a jobb, ha tudatosan ennyire gyengék, vagy pedig alapból?!

A sok tévedés mellett kb egy meccsre emlékszem ahol tényleg a mi javunkra tévedtek, ez a Sociedad elleni bajnoki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.14. 15:47:42

https://www.youtube.com/watch?v=30dpbNA99v8" target="_blank

Azért ez így egyben kemény. :roll:
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.02.06. 19:06:20

Igen jó ómen vagyok a csapatunknak!Ebben a szezonban három meccsen voltam kint
Depor 4-0
City 4-0
Bilbaó 3-0
És ami már biztos megyünk ki az utolsó fordulóra,bajnoki címet ünnepelni...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.06. 16:56:33

Na, felépült Piqué, Busi és Ini is, mostantól már javulást várok a csapattól. Illetve innentől kezdve mehetne nagyjából minden meccsen a gálakezdő. Leganes, Gijón, Eibar és Osasuna elleni meccsek tűnnek könnyebbnek, ezeket otthon játsszuk, viszont a többi meccsen már nem fér bele a nagy rotálás.
Lezárt