Világbajnokság 2014

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.06.14. 20:28:24

Cuadrado nem sokat mutatott az első gól előtti megmozdulásain kívül(de ezt sztem bki megcsinálja a mostani Barcából). Gyors, de sajnos egyáltalán nem kiemelkedő a teljesítménye. Nagy divat lett a nevét szóba hozni a Barcelona-val, de sajnos a mostani teljesítménye alapján nem barca szintű. Egyáltalán nem olyan labdabiztos, csak fut, mint az állat. Kombinatív játékban sem láttam túl nagy fantáziát a részéről.
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.06.14. 20:14:35

elvesztené ezzel a foci egyik lényegét, azt gondolom a bírói tévedések is beletartoznak a labdarugásba, ez a szép benne:)
Na már vártam ezt a hozzászólást...valahol amúgy igaz is DE!
Nem csak a focinak de úgy egészében minden sportnak az a lényege, hogy a győzzön a jobbik. A JOBBIK, érted? Nem pedig az akinek egy harmadik fél besegít. Szándékosan nem azt mondtam, hogy szerencsésebb mert az nem csak egy bírói döntés formájában jelenhet meg.

Más sportágak már képesek voltak ezt felismerni, a foci még marad olyan amilyen.

Én sosem szerettem amikor a vesztes rinyál egy bírói döntés miatt. Az ilyeneknek ki kell tépni a méregfogát valamilyen megdönthetetlen bizonyítékkal. A győztes örüljön, a vesztes meg maradjon csak csendben. Sok strapától megkímélhettük volna magunkat ha mondjuk Mourinho nem szólt volna be állandóan...

A teljesítmény alapján legyen jobb valaki a másiknál. Ne pedig egy bírói belenyúlás miatt...
100% pure awesomeness
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.14. 19:55:36

görögöknek nagyon betett az a korai gól. gondolok felmentek azzal h a 0-0 jó lesz, samaras meg majd begyötör egy gólt, de nem jött össze. kolumbiától jobb játékot vártam de jók lesznek ők. ezzel a győzelemmel sztem tovább is mentek

-----------------------------------------------

suarez csak kimaradt.

muslera-caceres,lugano,pereira,godin-rodriguez,arevalo-gargano-stuani-cavani-forlan

-----------------------------------------------

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.14. 19:51:43

ezek a Kolumbiai kontrák J.Rodriguez,Cuadrado,Ibarrbo -val nagyon durvák,persze ez egy nagyon gyenge Görög csapat,de a Kolumbiaiak bőven ütik a VB szintet,azt gondolom komoly ellenfele lehet az eddig látott csapatok bármeilykének bele értve a Hollandokat is,persze nem alap esélyesként egy Barzil,Holland Spanyol válogatott ellen de bőven benne van a nyolcközé jutás esélye adott esetben.
bár a játékosok kvalitása alapján lehetett számolni azzal hogy kemény dió ez a Kolumia.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.14. 18:52:29

crixus írta: Én úgy vagyok vele, hogy ezek a tévedések eddig "vele járó rossz"-ként voltak jelen és vannak most is jelen. Akár egy BL-ről, akár egy VB-ről van szó, komoly pénzek, teljesítmények forognak kockán. És akkor még csak tévedésként állítottam be az egyes rossz ítéleteket, nem szándékos hibaként... :)

Egyrészt elveheti a győztes csapat szurkolóinak az örömét, másrészt ellenségeskedéshez vezethet, akár a szurkolók akár a játékosok között. A sport pedig nem erről szól. Jót tenne a focinak, ha a kétes szituációkban a bíró végigpörgethetné az eseménysort. A technika adott már hozzá. Kétes helyzetek pedig így is maradnának bőven, de legalább egy fokkal javulna a helyzet.
igen értelek én,meg igazad is van ebből a szempontból...

de én akkor sem támogatom :) nekem jó igy ahogy van. persze folyton a birok miatt megy el a tipszmikszem is :D
de egyébként már mindenre van valami teknologia...lassan bíróra se lesz szükség...
inkább azt vezetném be ami az amerikai fociban láttam/hallottam hogy mikrofon van a bírón :D na az lenne még hangulatos :D
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.14. 18:43:54

Laza írta: elvesztené ezzel a foci egyik lényegét, azt gondolom a bírói tévedések is beletartoznak a labdarugásba, ez a szép benne:)
igy gömbölyű a labda... de persze erről megoszlanak a vélemények,de azért ( most magam ellen beszélek...) ez egy világbajnokság ahol a játékvezetői döntések egy álmot tehetnek tönkre...igy nem megengedett az eféle bíráskodás..
Én úgy vagyok vele, hogy ezek a tévedések eddig "vele járó rossz"-ként voltak jelen és vannak most is jelen. Akár egy BL-ről, akár egy VB-ről van szó, komoly pénzek, teljesítmények forognak kockán. És akkor még csak tévedésként állítottam be az egyes rossz ítéleteket, nem szándékos hibaként... :)

Egyrészt elveheti a győztes csapat szurkolóinak az örömét, másrészt ellenségeskedéshez vezethet, akár a szurkolók akár a játékosok között. A sport pedig nem erről szól. Jót tenne a focinak, ha a kétes szituációkban a bíró végigpörgethetné az eseménysort. A technika adott már hozzá. Kétes helyzetek pedig így is maradnának bőven, de legalább egy fokkal javulna a helyzet.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.14. 18:35:19

crixus írta:Cuadrado a válogatottban is támadót játszik, nem védőt. Ha megvesszük Alves helyett, akkor végképp eláshatjuk magunkat.

Egyébként ez a VB eddig nekem csak a rossz bíráskodásról szól. Brazília: kamu tizenegyes, Mexikó: két szabályos, de meg nem adott gól, Hollandia: szabálytalan, de megadott gól (a 3., döntő fontosságú találatuk)... Ezek a hibák pedig mind mérkőzést eldöntő hibák voltak. A chilei meccset nem láttam végig, csak az első 40 percet (2-0-ig), így arról nem tudok nyilatkozni. Panaszkodunk sokszor a spanyol játékvezetésre... úgy tűnik nem csak a spanyol bírók rosszak. A videóbíró pedig méginkább időszerűvé válik ezek után, főleg, ha így folytatódik a torna. Én támogatnám az ötletet, hogy az olyan döntő játékhelyzeteknél, mint a 11-es, kiállítás, kérdéses gólok( kezezés, les, stb.) igenis nézzék meg a felvételt. Sokkal több idő elmegy a dumálással, mintha megnéznének egy 10 mp-es visszajátszást... :roll:
elvesztené ezzel a foci egyik lényegét, azt gondolom a bírói tévedések is beletartoznak a labdarugásba, ez a szép benne:)
igy gömbölyű a labda... de persze erről megoszlanak a vélemények,de azért ( most magam ellen beszélek...) ez egy világbajnokság ahol a játékvezetői döntések egy álmot tehetnek tönkre...igy nem megengedett az eféle bíráskodás..
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.14. 18:27:54

Cuadrado a válogatottban is támadót játszik, nem védőt. Ha megvesszük Alves helyett, akkor végképp eláshatjuk magunkat.

Egyébként ez a VB eddig nekem csak a rossz bíráskodásról szól. Brazília: kamu tizenegyes, Mexikó: két szabályos, de meg nem adott gól, Hollandia: szabálytalan, de megadott gól (a 3., döntő fontosságú találatuk)... Ezek a hibák pedig mind mérkőzést eldöntő hibák voltak. A chilei meccset nem láttam végig, csak az első 40 percet (2-0-ig), így arról nem tudok nyilatkozni. Panaszkodunk sokszor a spanyol játékvezetésre... úgy tűnik nem csak a spanyol bírók rosszak. A videóbíró pedig méginkább időszerűvé válik ezek után, főleg, ha így folytatódik a torna. Én támogatnám az ötletet, hogy az olyan döntő játékhelyzeteknél, mint a 11-es, kiállítás, kérdéses gólok( kezezés, les, stb.) igenis nézzék meg a felvételt. Sokkal több idő elmegy a dumálással, mintha megnéznének egy 10 mp-es visszajátszást... :roll:
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.14. 18:26:34

Gekas.... a görög Torghelle :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
banok
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.04. 16:39:57
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.06.14. 18:21:21

lesz még itt kolumbiai gól - gólok
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.14. 18:20:25

gyerekek... ez a cuardado-t most felejtsétek el hogy jobb védőt játszon nálunk...
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.06.14. 18:18:54

Cuadrado szépen eteti a népet :lol:
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2014.06.14. 18:01:38

Kolumbia lesz a meglepetés csapat .....Hajrààà
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.14. 17:53:19

Rivaldo11 írta:Ibarbo és Cuadrado játékát várom, illetve egy fiatal srác, Quintero érdemel figyelmet, ha becserélik. Nagy penge a gyerek.
Nagyon kíváncsian várom én is hogy mit tud valójában ez a Cuadradó gyerek. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2014.06.14. 18:02:38-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.14. 17:52:00

Ibarbo és Cuadrado játékát várom, illetve egy fiatal srác, Quintero érdemel figyelmet, ha becserélik. Nagy penge a gyerek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.06.14. 17:37:07

visca el barca írta:KOLUMBIA: Ospina – Zuniga, C. Zapata, Yepes, Armero – Cuadrado, Aguilar, C. Sánchez, J. Rodríguez – Ibarbo, T. Gutiérrez
GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz – Toroszidisz, Papasztatopulosz, Manolasz, Holebasz – Kone, Maniatisz, Kacuranisz – Szalpingidisz, Gekasz, Szamarasz

azért az hárdkór h a legjobb kolumbiai játékosos nem kezdő.

Se Ramos,se Bacca,se Martinez....bátor a szövetségi kapitány :) Jamesre és Cuadradora nagyon kíváncsi leszek :)
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.14. 17:24:19

KOLUMBIA: Ospina – Zuniga, C. Zapata, Yepes, Armero – Cuadrado, Aguilar, C. Sánchez, J. Rodríguez – Ibarbo, T. Gutiérrez
GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz – Toroszidisz, Papasztatopulosz, Manolasz, Holebasz – Kone, Maniatisz, Kacuranisz – Szalpingidisz, Gekasz, Szamarasz

azért az hárdkór h a legjobb kolumbiai játékosos nem kezdő.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.06.14. 15:42:12

Hunter91 írta:Spanyolok:

Ugyan ez a probléma a Barcánál is. Nincs kp szűrés, ami tegnap is megmutatkozott.
Ameddig a kp nem kezd visszatámadni és nem szűr, addig bármit csinálhat a védő-négyes, simán átfutnak rajtuk. tekintve, hogy a kp gerince Barca játékos, ez nem is meglepő.
A problema megoldasat en Martinez szemelyeben latom. O az akit talan egy az egyben a legnehezebb atjatszani. Bayern bl gyozelmeben is elengedhetetlen erdemei voltak, mint vkp.
Kép
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2014.06.14. 15:36:31

Spanyolok:

Ugyan ez a probléma a Barcánál is. Nincs kp szűrés, ami tegnap is megmutatkozott.
Ameddig a kp nem kezd visszatámadni és nem szűr, addig bármit csinálhat a védő-négyes, simán átfutnak rajtuk. tekintve, hogy a kp gerince Barca játékos, ez nem is meglepő.

Az olyan csapatok ellen, akik futnak, szinte esélye sincs a spanyoloknak. Ameddig megfordulnak, Robben és a többiek már a kapu előtt ünneplik a gólokat. A németek, afrikai csapatok ezt mind meg fogják tenni. Sőt, Sanchezék is átgyalogolhatnak rajtuk.
Ez olyan teljesítmény volt, hogy lehetséges, hogy a csoportkört se bírják ki.

Cas-t nagyon sajnálom, mert Mou taccsra tette. Ha játszik és nem meccshiányos, akkor 2 góllal simán kevesebb.

Piqué pedig hozta a megszokott szint alatti formát, de a kp-s szűrés hiányát nem varrhatjuk teljes mértékben a nyakába.
sastre
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.04.30. 15:23:39

2014.06.14. 15:18:01

Azért azt leszámítva, hogy Ramos és Pique nem értette meg egymást azt se árt megemlíteni, hogy nagyon sokszor vitték rájuk a holland támadók egy az egyben a labdát. Amíg fenn volt a Xavi-Xabi-Busquets hármas addig szinte egymást akadályozták, utána meg szinte már középpályás védekezés nem volt. Hasonlított a Real védelmére, miután anno eladták Makelele-t... nem volt szűrés a középpályán, nyugodtan vihették a labdát a védőkre...
Madridista vagyok, és az is maradok :)
Martin12
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.03.08. 20:11:08

2014.06.14. 15:06:12

zola8787 írta:
DavidBarca írta:Már nagyon várok egy "nálunk volt a labda" nyilatkozatot Xavitól, az megkoronázná az egész szezonbeli produkciójukat :? így múlik el a világ dicsősége, VdB meg nem egy zseniális edzőnek látom, hanem egy öreg papának aki nem is tudom mit keres ott, szerintem már abba kellett volna hagynia és vihette volna a haverokat is Casillas, Xabi, Xavi-t is, nehogy betegyünk egy Fabregast, vagy Matát, egyébként innen gratulálok a vezetőségnek Cesc eligazolásáért, remélem egy öregfiú csapatot összehoznak, Mascerano meg marad.
Nem jó ha egy csapat, válogatott ilyen szinten nem tud megújulni, nekem már a 12-es EB-n is nagyon recegős volt a nagy menetelésük, viszont a döntőn tényleg nagyon jól játszottak, de most mégis ellenük szurkolok.
Barca mellett fura nem értük szorítani, de azt szeretném ha végre rájönnének először a spanyol válogatott után a Barca, hogy Xavi már nem egy mindent megoldó világklasszis, és lejárt az ideje, és az alapokat megtartva szép technikás focit kitalálnának, mert lehet 5 éve megfelelő volt a tiki-taka de mostanra a saját játékuk rabjai lettek.
Ez a gólvonalról visszapasszolom nagyon idegesít, ideje észbe kapni De Gea, Javi Martinez, Mata Fabregas be, Isco-t egyáltalán kivitték, Delufeuo-t is simán vihették volna szerencsétlen Torres helyet, Negredo? őt se vitték Bartra is lazán mehetett volna, Thiago sérülése nem jött még rendbe teljesen? remélem következő EB-n már egy Thiago-Isco-Mata-Cesc -eket fogok a pálya közepén látni :)
Ebben az a legviccesebb, hogy tegnap Xavi volt a spanyolok legjobbja :lol: Oké tudom, hogy mostanában divat szidni, de álljon már meg a menet.
Mata-t láttad idén focizni? Gondolom nem, csak nagy a neve meg fiatal, aztán neked ennyi elég is. Bartra mehetett volna? Oké, hogy a Barca fiatal reménysugara, de ácsi már (mondjuk a tegnapi Ramos-Piqué teljesítményt ő is tudta volna hozni).
Na mindegy, béna Xavi hibája a tegnapi vereség, véletlenül sem az, hogy egy tuskó csatárral, meg egy 20 meccset maga mögött tudó kapussal állunk ki, ráadásul 6 védővel.
Ja meg mondtad itt Cesc-et, beállása után te hallottad a nevét? Mert én nem nagyon.
Ebben meg az a legvicesebb, hogy szerintem te mas meccset neztel, mert Xavi tegnap harmatgyenge volt. ;)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.14. 15:03:16

Zola, nem kimondottan Xavi a gond,ha mellette nem Busquets-Alonso lenne,még akár jó is lehetne. De ugyan ez igaz a másik kettőre is. Hárman nem jók együtt,mert ugyanaz a stílus nagyjából,de ami a mai focihoz kell,az egyikükben sincs meg,nem egészítik ki egymást, hanem épp ellenkezőleg.
Ebből a 3ból egyet mindenképp padra kéne tenni, de inkább kettőt. Akkor lehetne valami, de ez így egy posvány, egy nagy semmi. Mert itt még olyan támadók sincsenek,mint nálunk,hogy kihúzzák a ganéból a csapatot.
Szóval nem Xavi ellen irányul ez,de valakit ki kell szedni onnan,és bedobni valami lendületesebb embert, pl Iniestát behúzni középre Xavi helyett , Koke meg balszélre, már lenne javulás,meg gyorsabb játék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.06.14. 14:57:29

DavidBarca írta:Már nagyon várok egy "nálunk volt a labda" nyilatkozatot Xavitól, az megkoronázná az egész szezonbeli produkciójukat :? így múlik el a világ dicsősége, VdB meg nem egy zseniális edzőnek látom, hanem egy öreg papának aki nem is tudom mit keres ott, szerintem már abba kellett volna hagynia és vihette volna a haverokat is Casillas, Xabi, Xavi-t is, nehogy betegyünk egy Fabregast, vagy Matát, egyébként innen gratulálok a vezetőségnek Cesc eligazolásáért, remélem egy öregfiú csapatot összehoznak, Mascerano meg marad.
Nem jó ha egy csapat, válogatott ilyen szinten nem tud megújulni, nekem már a 12-es EB-n is nagyon recegős volt a nagy menetelésük, viszont a döntőn tényleg nagyon jól játszottak, de most mégis ellenük szurkolok.
Barca mellett fura nem értük szorítani, de azt szeretném ha végre rájönnének először a spanyol válogatott után a Barca, hogy Xavi már nem egy mindent megoldó világklasszis, és lejárt az ideje, és az alapokat megtartva szép technikás focit kitalálnának, mert lehet 5 éve megfelelő volt a tiki-taka de mostanra a saját játékuk rabjai lettek.
Ez a gólvonalról visszapasszolom nagyon idegesít, ideje észbe kapni De Gea, Javi Martinez, Mata Fabregas be, Isco-t egyáltalán kivitték, Delufeuo-t is simán vihették volna szerencsétlen Torres helyet, Negredo? őt se vitték Bartra is lazán mehetett volna, Thiago sérülése nem jött még rendbe teljesen? remélem következő EB-n már egy Thiago-Isco-Mata-Cesc -eket fogok a pálya közepén látni :)
Ebben az a legviccesebb, hogy tegnap Xavi volt a spanyolok legjobbja :lol: Oké tudom, hogy mostanában divat szidni, de álljon már meg a menet.
Mata-t láttad idén focizni? Gondolom nem, csak nagy a neve meg fiatal, aztán neked ennyi elég is. Bartra mehetett volna? Oké, hogy a Barca fiatal reménysugara, de ácsi már (mondjuk a tegnapi Ramos-Piqué teljesítményt ő is tudta volna hozni).
Na mindegy, béna Xavi hibája a tegnapi vereség, véletlenül sem az, hogy egy tuskó csatárral, meg egy 20 meccset maga mögött tudó kapussal állunk ki, ráadásul 6 védővel.
Ja meg mondtad itt Cesc-et, beállása után te hallottad a nevét? Mert én nem nagyon.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.14. 14:22:28

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ak-2342713" target="_blank
Egy kis meccs elemzés. :roll:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.06.14. 14:18:44

visca el barca írta: angol-olasz: fogalmam nincs mi lesz, egyik csapat rosszabb mint a másik :lol: a la gezzatta szerint ez lesz a kezső: Buffon – Darmian, Paletta, Barzagli, Chiellini – De Rossi – Candreva, Pirlo, Verratti, Marchisio – Balotelli hát láttunk már combosabb 11-et. a védelem kifejezetten gyenge. én x-et tippelek, ilyen 1-1 félét
Angliat sose tartottam egy huu de eros valogatottnak, szerintem is ilyen 1-1 van benne a meccsben leginkabb, de meg egy 1 golos olasz gyozelmet is eltudok kepzelni. :mrgreen:
Kép
Lezárt