Álmok színháza avagy Barça Igazolások 2006 Nyár

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.08. 13:36:26

Sziasztok,

Íme egy friss hír, mely szerint Henry nem hozzánk, vagy a Real-ba menne legszívesebben, hanem a Milan-ba... Mondjuk az olasz sportújságoknak nem feltétlenül hiszek, illetve még az sem teszi ezt valószínűvé, hogy a Juvét már próbálta korábban és nem igazán jött be neki a Serie.

Forca Barca!

http://www.goal.com/en/articolo.aspx?ContenutoId=47863
Avatar
Lyonel
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2006.03.30. 14:41:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.05.08. 13:32:17

Viszont egyre többen beszélnek arról, hogy Henry nem a Barçába, hanem a Realba menne, ami szerintem nem lenne üdvözítő dolog, bár nem lennék elkeseredve, ha nem ide jönne.
Forca Barça! Vamos River! Vamos Argentina!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2006.05.08. 09:17:19

Egyre biztosabb hogy jön Daniel Alves :D , aminek én személy-szerint naon örülök. Saviola már szerintem se jön vissza.
Jó az az Alves 8) 8)
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2006.05.07. 13:57:54

BANDIKA írta:Tényleg!V.V. fogott már meg 11-est?Én még mintha nem láttam volna!Segitsetek!
igen tavaly a mallorca ellen....
Tiziano Crudeli fan :!:
loki13
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2006.04.08. 12:54:31
Kapcsolat:

2006.05.07. 12:35:08

REM írta:
S T U P I D S H A R K írta:
REM írta:Arthur Boka 1983.04.02
Neki van eu-s útlevele :?:
Asszem van neki francia, de nem vagyok benne biztos!
Arthur Boka elefántcsontparti játékos! Franciaországban játszik a Strasbourgban de előtte játszott már Belgiumban az antwerpenben is sztem! (valamelyik belga az tuti)
Avatar
Lyonel
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2006.03.30. 14:41:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.05.07. 11:44:33

REM írta:Szóval szerintem ő lenne a jegjobb erre a posztra:

Arthur Boka 1983.04.02
Ugyanz elég tehetséges srác, de én úgy gondolom, hogy a B csapatban is vannak tehetségek, akik be tudnának épülni a csapatba, mint az Olerguerrel tette Rijkaard, szerintem jó lenne ha spanyol maradna a Barça, nem csak légiósokban gondolkodni! Lehet, hogy konzervatív gondolkodás, de legalább nem leszünk Real Madrid... :roll:
Forca Barça! Vamos River! Vamos Argentina!
Avatar
PetI
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2004.10.09. 10:59:55
Tartózkodási hely: London

2006.05.06. 13:38:45

BANDIKA írta:Tényleg!V.V. fogott már meg 11-est?Én még mintha nem láttam volna!Segitsetek!
Tavaly asszem a Mallorca(?) ellen Luis Garcia 11-esét fogta meg. A múlt szezonban egyet biztos fogott.

OFF vége.
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.06. 13:16:23

Sziasztok,

Igaz, hogy Henke pótlására nem feltétlenül Henry kellene, de tud annyit, hogy ha idejönne, az még esetleges szerkezeti változtatásokat is megérjen. A helyére Forlánt nem szeretném, de Torres, Farfan, Cissé, Bojinov, jöhetne nyugodtan. (kb. ebben a sorrendben)
Sztem nem kéne ember a középpályára, de a védelembe kettő is. Nagyon nem meggyőző Belletti játéka, ha ő játszik Oli helyett, mindig Puyolnak kell besegíteni, mert a felfutásai után elöl ragad a beadásai meg semmit sem érnek. Sajnos többször kaptunk már róla gólt. Sztem Alves biztosan jobb lenne mint ő, de Alves-nél jobb szeretném „viszontlátni” Damiát, aki viszont még 1 évet kölcsönben lesz. Kéne még egy több poszton bevethető védő is, illetve vmi fiatal Brokiék mögé.
Amúgy nagyon komplett a csapat, de egy kis frissítés időről-időre hasznos lehet.
Mehetne még Gabri, Ezquerro, és Belletti is.
Viszont Valdezzel nekem egyáltalán nincsenek olyan nagy problémáim, mint Juliano-val…. Sztem VV maradjon!
Forca Barca!
Avatar
BANDIKA
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2005.01.21. 02:22:24
Tartózkodási hely: Békés

2006.05.06. 12:02:27

Tényleg!V.V. fogott már meg 11-est?Én még mintha nem láttam volna!Segitsetek!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2006.05.06. 11:49:50

Sziasztok!
Sztem a védelembe és a középpályára kellene egy-két játékost igazolni. Oleguer egyre jobban beválik, az idén megbízhatóbban játszott, mint tavaly. Belletti, Gio és Sylvinho jól teljesítenek, 30-31 éves játékos nem öreg játékos, 3-4 év még bőven bennük van, jól bírják a tempót, megbízhatóak. Tény, Belletti beadásai lehetnének pontosabbak, de a középpályán és a védelem jobb oldalán tisztán és hasznosan játszik. Cseréjének vissza kell hozni a santanderből Damiát, és a jobboldal máris megoldódott. A bal oldalra nem kell igazolni, legfeljebb egy fiatalt, aki egy-két évig a kispadot is elfogadja, mire majd beilleszkedik a kezdőbe. A középpálya sztem megfelelő erősségű (deco, iniesta, van bommel, motta, ronnie, alkalomadtán márqez), esetleg a kispadra kellene igazolni egy embert, tartaléknak, ha beütne a krach, mint az idén is.
A csatársorba egy ember kell, Larsson pótlására, és nem Henry, semmi szükségünk nincs rá, mert vele csak elindulnánk a madridista útra, ahol sztárokat igazoltak, a csapat meg darabjaira esett szét. Én megfelelőnek gondolnám az Ajax fiatal tehetségét, Klaas-Jan Huntelaart, aki ontja a gólokat, fiatal, erőteljes, jól helyezkedik, és nekem nagyon tetszik a játéka. Daniel Alvesről nagyon nincs véleményem, nem sok sevilla meccset láttam, de ha meggyőző, akkor jöhet.
Ki megy, inkább ez a kérdés? Ugye, Henke biztos, emellett sztem Ezquerrót, Maxi Lópezt is eladják - hogy miért, nem értem, jó játékosok, dehát egy-két perc alatt nem tudnak maradandót alkotni. Jó esély van Giuly távozására is, amit sajnálnék, hiszen gyors, gólérzékeny, bár az idei szezonja elég feledhető volt, de ne feledjük: elég sokat bajlódott sérülésekkel.
S, végül. Lehet, hogy megköveztek, de szükség lenne egy Barca-szintű kapusra is, Valdés nem az. Szeleburdi, akkora leventéket benyelt az idén, mint egy ház, számtalan rossz megoldása volt (valencia, osasuna - ez ugye 6 pont, és még sorolhatnám). Számos meccsen 2, sőt 3 gólt kapott, így nem lehet védeni. Mert akkor Márquez-Puyol és a többi védő megszakadhat, és akkor jön Valdés, és leventézik. Amúgy bírom a búráját, de nagyon nem vagyok vele megelégedve. Persze, voltak bravúrjai is, de ettől még nem éri el a barcelona szintjét. Nem véletlen, hogy a spanyol válogatott közelébe sem kerül, előtte van Casillas, Molina, Canizares, de lehet még Pinto is. És ez azért eléggé elszomorító, gondoljunk csak Ramallets-re, Miguel Reinára, Andoni Zubizarretára, Urrutira, vagy Salvador Sadurnira, mindannyian koruk meghatározó kapusegyéniségei voltak, a Barca kiemelkedő tudású kapuslegendái.
Na, ennyit az átigazolásokról, hajrá Barca! 17-én remélem ünnepelünk a BL-győzelem után,már nagyon várom! varga tamás
REM
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.05.05. 13:29:14
Tartózkodási hely: Nou Camp

2006.05.06. 10:11:45

S T U P I D S H A R K írta:
REM írta:Arthur Boka 1983.04.02
Neki van eu-s útlevele :?:
Asszem van neki francia, de nem vagyok benne biztos!
REM=Ronaldinho,Eto'o,Messi

Força Barça!!!
Shark
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2006.02.06. 09:40:13
Tartózkodási hely: Szombathely City
Kapcsolat:

2006.05.05. 21:08:59

REM írta:Arthur Boka 1983.04.02
Neki van eu-s útlevele :?:
REM
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.05.05. 13:29:14
Tartózkodási hely: Nou Camp

2006.05.05. 19:21:01

Szerintem is meg kéne fiatalítani a bal oldali védelmet! Tény hogy még Gio-ban és Syl-ben is van még legalább egy év, de azért jó lenne már most venni egy fiatal bal hátvédet, hogy megszokja a légkört és beletanuljon a játékba. Szerintem a legjobb jelölt az elefántcsontparti Boka lenne!! Gondolom most majd jól lehurrogtok, hogy ki az a Boka meg mit akarok én vele! De szerintem aki látta a Afrika Kupát megbizonyosodhatott róla hogy egy ügyes, fiatal játékos aki előtt nagy jövő áll! Szerencsére nem is lenne túl drága hiszen a Strasbourg csapatában játszik, ami nem a legjobb francia csapat, sőt jövőre már 2. osztályú lesz, mert kiesett. Ezenkívül biztosan bírná a padozást egy szezonig, utána pedig a kiöregedők helyére beállhatna a kezdőbe!

Szóval szerintem ő lenne a jegjobb erre a posztra:

Arthur Boka 1983.04.02
REM=Ronaldinho,Eto'o,Messi

Força Barça!!!
Avatar
Lyonel
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2006.03.30. 14:41:23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.05.05. 17:47:08

Damiá már Barcelonában is remekül játszott a felnőttcsapatban, nemcsak a gyengécske Racingból tűnik ki, szerintem tovább kéne folytatni a fiatalítást saját nevelésekkel és 2007 telén beépíteni a csapatba, mert úgy tudom, akkorra jár le a kölcsön.
Forca Barça! Vamos River! Vamos Argentina!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21236
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2006.05.05. 17:11:42

Bapszi írta:
LG írta:Damia is fiatal, és sztem jobb is mint Alvés. :roll:
Kár,hogy Damia középpályás,és védőnek kisségyenge....Egyébként nem gyengébb,hiszen Alves védekezésben odaveri,és támadásban is elég ügyes.Szeretem Damiát én is ,de sokkal jobb Daniel Alves!
Damia amikot játxott védot, nagyon jol oldotta meg a feladtát. AMugy Alvés is kp. volt eredetileg, ha jol tom, és 1átalán nem vagyok elájulva tole, és Oleguernél tuti nem védekzik jobban :!:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2006.05.05. 13:47:08

[quote="nonameSilvinho 32, Gio meg ha jól tom 31. :roll:[/quote]
Ja bocs! Látom valaki megelőzött, de ezek szerint én is jól tudtam.
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2006.05.05. 13:45:10

Subinho írta:miért kell fiatalítani bal oldalon??? Syl 29, Gio 30. van még bennük legalább 2-3 év!!! ne feledjétek, egy 30 éves csatárt akarunk venni Henry személyében... fabio aurelio meg sztem nem lenne megoldás. a valenciában sem nagyon játszik és nem jobb mint sylvinho!!!
a jobb oldalon oli télleg beleszokott a szerepbe, nem rossz. igaz belletti nagyon jól támad, gyors, jól viszi a labdát, de nem tud beadni és többet van a kapu előtt néha mint eto'o. ő egy 4-4-2-ben tökéletes jobb szélső kp. lenne... persze ha megtanulna beadni normálisan... de így???
a puyol-marquez tengely meg remélem szétrobbanthatatlan lesz!!! de azért egy ricardo carvalhot nem utasítanék vissza...
Silvinho 32, Gio meg ha jól tom 31. :roll: Ilyen korban már könnyen előfordulhatnak hirtelen formahanyatlások(Zidane-egyik pillanatban ász, másikban a margit gyengepontja), és emiatt kéne egy fiatalabb játékos(Gallas, Chivu). Belletti sztem nem ebbe a csapatba jó, szélső kpnak tényeg jó lenne. Alves ahányszor láttam játszani, mindig meggyőzött. Sztem még Bellettinél is gyorsabb, techikásabb, jobban ad be és visszaér védekezni. Nemtom melyik meccsen láttam, de egy szitut megjegyeztem. Alves elkezdett cselezni a szélen, átment vagy 3 játékoson, passzolt, de a csatár elvesztette a labdát, néhány másodperc múlva már a Sevilla 16-osánál szerelet ALVES kb 80-85 m sprint után.Ő sztem mindenképp kell, mert bármennyit is fejlődött Oli, ha Alves így játszik továbbra is, nagy vétel lenne. Putol-Marquez tényleg jó, de bármiokor jöhet eltiltás, sérülés és emiatt lenne Gallas vagy Chivu olyan nagy vétel, ráadásul jelen állás szerint nem is kerülne egyik sem túl sokba.
A Fifa egy szégyen
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.05. 13:43:22

Szia Subinho,

Azért kéne fiatalítani, mert Syl 32, Broki pedig 31 éves (www.fcbarcelona.com)
Amúgy én Henry-nál jobban örülnék Torres-nek, de Henry is jó lenne.
A Puyol-Marquez tengelyt nem is kéne szétrobbantani, csak kiegészíteni, ha vmelyikük nem áll rendelkezésre.
RC-val kapcsolatban egyetértek: én is örülnék, ha jönne, bár az einstandolási lázban égő Madrid is kinézte őt már magának. (az ő esetében nem feltétlenül bízom a józan ész vs. [auto_cenzúra] sok pénz döntés számunkra pozitív kimenetelében)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2006.05.05. 13:11:06

miért kell fiatalítani bal oldalon??? Syl 29, Gio 30. van még bennük legalább 2-3 év!!! ne feledjétek, egy 30 éves csatárt akarunk venni Henry személyében... fabio aurelio meg sztem nem lenne megoldás. a valenciában sem nagyon játszik és nem jobb mint sylvinho!!!
a jobb oldalon oli télleg beleszokott a szerepbe, nem rossz. igaz belletti nagyon jól támad, gyors, jól viszi a labdát, de nem tud beadni és többet van a kapu előtt néha mint eto'o. ő egy 4-4-2-ben tökéletes jobb szélső kp. lenne... persze ha megtanulna beadni normálisan... de így???
a puyol-marquez tengely meg remélem szétrobbanthatatlan lesz!!! de azért egy ricardo carvalhot nem utasítanék vissza...
El Payaso
Capitá del Barça
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2005.06.15. 15:17:08
Tartózkodási hely: Eger

2006.05.05. 10:43:33

Bal oldalra -----> Fabio Aurelio
Köszönöm Istenem, hogy nem lettem realos!
Kép
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.05. 10:38:03

Sziasztok,

Egyébként még csak annyit: egyetértek Pedro-val: a csapat gerincét kellene együtt tartani és 2-3 posztra igazolni: védelembe+Larsson helyére. Én Maxinak sokkal több lehetőséget adnék, viszont Ezquerro nem igazán győzött meg, róla lemondhatnánk nyugodtan...
Forca Barca!!!
dickricsi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2004.10.08. 22:12:33

2006.05.05. 09:52:54

Szia dickricsi!

Na sztem nagyon erős hogy belletti béna figyelj ha valaki brazil válogatott é a barcába játszik az olyan béna nem lehet és nekem egyik legnagyobb kedvencem én speciel nem küldeném el neki is lehetzett rossz idénye ahogy volt már többeknek is rossz idénye megnézném mire lenne képes jövőre mer tavaly pl kirobbanthatatlan volt a kezdőből jövőre rotáljuk a márquez puyuol párost biztos hogy nem lessz rotálás hátul vagyis meglepődnék rajta úgyhogfy sztem bőven elég egy középső védő és ha a belletti nem válna be jövőre akkor pont jönne dámia addig is presas de majd elválik a gio sylvinho párosben pedig van még jó 2 év sztem bár ez a szervezetüktől függ
Szia totibike,

Talán erős a béna kifejezés Belletti-re, de idén többször láttam, hogy ha a jobbszélen ő játszott, akkor onnan sokkal többször kerültek velünk szemben helyzetbe és kellett Puyolnak középről besegíteni. Hiába támadó szellemű, ha gyengék a beadásai. A jelenlegi helyzetben még csereként is kicsit véleményes a szerepeltetése. Sosem gondoltam volna, hogy ezt mondom, de örültem a BL-meccseken, hogy Oli szerepelt helyette, illetve ideges voltam, ha ő játszott... Puyol, Marquez mellé azért kéne vki, mert ha vmelyikük sérült, vagy sárga lapok miatt eltiltva, attól még stabil kell legyen a védelem. Egyébként hátul nagyon sokat fejlődtünk tavaly óta, jó ez a Marquez-Puyol belső kettős. Boixos-nak igaza van Damiát illetően, de ha jól emlékszem őt 2 évre adtuk kölcsön, bár nagyon örülnék neki, ha most 1 év leteltével visszahoznánk. De én Alvesnek is örülnék, ő lehetne Oli mellett az alternatíva jobb oldalon.
Bal oldal: Gio és Syl nem rosszak, de egy kis fiatalítáds nem ártana

Jöhetne hozzánk akár A. Ferdinand, vagy Kompany a tehetséges fiatalok közül. Bírnám Gallast, vagy Carvalho-t is : már rutinos, de még nem idős védők! (Sztem Chivu nem jön el Rómából, nem érdemes ezen rágódnunk)
Avatar
Pedro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.11.23. 09:45:00
Tartózkodási hely: Budapest

2006.05.04. 22:59:18

Hát ahogy itt néhányan elmondták: nincs igazán szükség a csapat megbontására, aki elmegy, az helyett kell embert hozni, esetleg egy plussz védőt középre (a sokak által emlegetett Chivut pl)... Gio sem katasztrófális a bal szélen, teszi a dolgát, ennyi. A jobb szélt Oleguer gyakorlatilag hibátlanul levédi, a tavasz összes fontos meccsén megbízhatót nyújtott, azért azt ne feledjük, hogy minden védőt meg lehet verni 1szer-2szer meccsenként, ti sem gondoltátok, hogy 0 lesz a kapott gólunk, nem? 8)

Ha Gabri megy, helyette valami jókis kisegítő embert kell felhozni a B-ből, Damia tökéletesen alkalmas a szerepére, a kérdés, hogy bírná-e a padozást. Larsson (és sztem biztosan Giuly is) elmegy, őket is pótolni kell, ha Henry jönne, akkor a center már oké, jobb szélre kell majd Messi cseréjébe valakit (Saviolát bizti nemhozatja vissza Frenki :? ). Középpálya? Bombaerős, ha esetleg Bommel mégis elmenne, na helyette kell valakit, nehogy megint gondba kerüljünk a sérülés hullámok alkalmával...

Eddig nemigen volt feszültség a padozásból, mivel - nem tudom, észrevettétek-e - az elmúlt két évben mindannyiszor rengeteg volt a sérült, nem nagyon lehetett rotálni, sokszor volt kész helyzet elé állítva Frenki. De azért kiváncsi leszek, hogyan fogja megoldani, ha egy bombaerős, egészséges, 19fős keret kezdi majd el a szezont... Bár ez legyen a legkisebb problémánk :)
„Nagyon tetszik és csodálom azt a játékbeli dominanciát, amit a Barcelona fel tud építeni. A játékuk nem is a szemnek, hanem a léleknek kedves. A labdát tisztelettel, imádattal kezelik, szinte simogatják. Ezt a csapatot mindenki számára élvezet nézni.”

Alfredo Di Stéfano, a Real Madrid tiszteletbeli elnöke - 2011.04.17
Avatar
Bapszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:53:16

2006.05.04. 22:13:55

LG írta:Damia is fiatal, és sztem jobb is mint Alvés. :roll:
Kár,hogy Damia középpályás,és védőnek kisségyenge....Egyébként nem gyengébb,hiszen Alves védekezésben odaveri,és támadásban is elég ügyes.Szeretem Damiát én is ,de sokkal jobb Daniel Alves!
Lezárt