Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2013.05.30. 22:54:33

Üdv mindenkinek!

Kis tanácsadásra lenne szükségem, pályaválasztás küszöbén állok, sőt le is érettségiztem már, csak a szóbelik vannak hátra.

Csak kissé elbizonytalanodtam az intézmények sorrendjét illetően. Alapvető célkitűzésem az SZTE-n a földrajz szak volt, ami meg is maradt célnak, csak mellette ott van még a töri is, amit jobban szeretek, és jobban is tudok, jobban is érdekel. A földrajzzal az a gondom hogy 1. szemeszterben van matek+kémia, és mindkettő tök homály...
A töri szakon ugyebár ilyen nincsen. De itt meg az a gondom hogy egyrészt vészesebb a bekerülés (tavaly 391 pont volt a határ) , másrészt erősen kétséges hogy az itt szerzett diplomával tudok-e mit kezdeni( történész, régész, levéltáros, muzeológus illetve tanár szakirányok vannak).

Szerintetek hagyjam elsőként a földrajzot? Ahova egyszerűbb a bekerülés, de van matek +kémia. Ha tudtok mondani valamit ezek nehézségéről ,(átvészelhetőségéről :D ) illetve egyéb infókat a szakról azt nagyon megköszönném!! Vagy próbáljam be elsőnek a törit amit jobban szeretek , ezzel rontva az első helyes bekerülés esélyét föcire,illetve vállaljam-e az esetleg jövőbeni elhelyezkedési kockázatot?

(légyszi kíméljetek meg az olyan válaszoktól hogy " menjél mérnöknek, informatikusnak vagy orvosnak ezzel érsz el valamit" ,mert más beállítottságú vagyok, az a helyzet.. )

Előre is köszi a választ!!
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.15. 16:48:45

Gareth Tello írta:Na, voltam bent suliban magyar konzultáción, és kiderült, hogy 40-ből 37 pontos lett a szövegértésem. :) Rosszabbra számítottam, úgyhogy ennek örülök. :)
Emlékezz az ígéretedre (Sanyi) :!: :D Az én szövegértésem hivatalos eredményét nem tudom (nagyjából olyan 30-32), de az esszé még hátravan. Abban jobban bízom.

Ma megírtam a földrajzot. Nem mondom, hogy nehéz volt, mert nem volt az, de utálom, mint amikor 2 értelműeket írnak. Vagy legalábbis egyértelműen nem lehet eldönteni vmelyik állítást. Azt hiszem innen a fórumról csak én írtam földrajzot, ezért nem is nagyon mennék bele. Az 5-ös szerintem megvan, a kívánt cél (90%) talán, de az is lehet, hogy simán 75-80% lett.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.15. 15:05:46

Na, voltam bent suliban magyar konzultáción, és kiderült, hogy 40-ből 37 pontos lett a szövegértésem. :) Rosszabbra számítottam, úgyhogy ennek örülök. :)
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.05.09. 16:16:38

Gareth Tello írta:
TT írta:jólvan ty, majd este akkor nekiállok és megvizsgálom mit teljesítettem ma vagy holnap.

tavaly ahol olvasgatni kellett meg beírkálni szavakat meg a nyelvhelyességi az fullos lett, csak a levelet rontottam el. terjedelemre megvolt minden, csak valami miatt nem elégítette ki a tanárt :lol: :lol:

maiba volt ami megszorongatott téged?
Hát remélem, az enyém majd kielégíti a tanárt. :lol:

Nem igazán, a listeningben volt pár nem egyértelmű dolog, az nem biztos, hogy olyan jó lett, de a többi szerintem határozottan jól sikerült.
A nyelvhelyességnél volt egy rész (egy mondat), aminél sokat gondolkodtam, hogy melyik szót is kellene beírni, de végül oda is ment a jó megoldás, ha a nem hivatalos megoldásokat vesszük alapul.
http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2 ... seg_QGLMGI

Amúgy...
You would also want it to be reasonably secure - large windows to let the sunlight in ___________ keep the burglars out.
Én ide and-et írtam, annak jónak kellene lennie, nem? Csak mert a nem hivatalos megoldás szerint a but a helyes válasz. :?
Én is egy-két dolgot benéztem, ahogy számoltam 5 hibám tuti van, a levél az ugye tanár függő, a magnóba meg tuti lesz egy-két hibám. Jó lenne 90% felett maradni... :\
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 15:02:57

Barcaman1993 írta:De ez az operás szöveg is... A szöveg azt írta, hogy a csak a "work"-jét. Nem az volt, hogy opera szó szerint odaírva. Aztán oda meg, ahova no-t kellett írni, a no-n és a nothing-on gondolkoztam. Persze utóbbit írtam be, miért is ne...
Én ott először nem tudtam, mi van, aztán szerencsére beírtam a no-t. Amúgy majdnem megszívtam az operással, volt az, hogy rögtön híres lett vagy mi, thanks to her..., beírtam, hogy videos, aztán a végén javítottam át father-re. :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.09. 14:57:56

Gareth Tello írta: Amúgy...
You would also want it to be reasonably secure - large windows to let the sunlight in ___________ keep the burglars out.
Én ide and-et írtam, annak jónak kellene lennie, nem? Csak mert a nem hivatalos megoldás szerint a but a helyes válasz. :?
Én but-ot írtam. Azt hittem a nyelvtan jól sikerült, de csúnyán benéztem a 2. és 3. feladatot. Imádom, amikor az "s" marad le a szó végéről. Főleg úgy, hogy gondolkoztam is rajta.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 14:50:26

TT írta:jólvan ty, majd este akkor nekiállok és megvizsgálom mit teljesítettem ma vagy holnap.

tavaly ahol olvasgatni kellett meg beírkálni szavakat meg a nyelvhelyességi az fullos lett, csak a levelet rontottam el. terjedelemre megvolt minden, csak valami miatt nem elégítette ki a tanárt :lol: :lol:

maiba volt ami megszorongatott téged?
Hát remélem, az enyém majd kielégíti a tanárt. :lol:

Nem igazán, a listeningben volt pár nem egyértelmű dolog, az nem biztos, hogy olyan jó lett, de a többi szerintem határozottan jól sikerült.
A nyelvhelyességnél volt egy rész (egy mondat), aminél sokat gondolkodtam, hogy melyik szót is kellene beírni, de végül oda is ment a jó megoldás, ha a nem hivatalos megoldásokat vesszük alapul.
http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2 ... seg_QGLMGI

Amúgy...
You would also want it to be reasonably secure - large windows to let the sunlight in ___________ keep the burglars out.
Én ide and-et írtam, annak jónak kellene lennie, nem? Csak mert a nem hivatalos megoldás szerint a but a helyes válasz. :?
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.09. 14:22:33

jólvan ty, majd este akkor nekiállok és megvizsgálom mit teljesítettem ma vagy holnap.

tavaly ahol olvasgatni kellett meg beírkálni szavakat meg a nyelvhelyességi az fullos lett, csak a levelet rontottam el. terjedelemre megvolt minden, csak valami miatt nem elégítette ki a tanárt :lol: :lol:

maiba volt ami megszorongatott téged?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 14:13:24

TT írta:a hivatalos angol érettségi megoldás mikor lesz fent neten? meg akarom csinálni, aztán leellenőrizni

amúgy az ideibe nem raktak valami jóságot? tavalyiba vót sörös vicc ha jól révedek vissza :D
Szerintem csak holnap, esetleg ma este.
Sörös vicchez hasonló sajnos nem volt, olvashattunk egy hétéves kislányról, aki írt egy operát, egy 83 éves nagymamáról, aki online árulja a handmade cuccait, egy oktatást segítő applikációról (:lol:).
A nyelvhelyességben két NatGeo-cikk is volt, egy a mexikói denevérekről, egy egy közelmúltban felfedezett nyelvről.

Pedig vártam, hogy berakják mondjuk a Barça-Milan taktikai elemzését... :lol:
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.09. 13:42:57

a hivatalos angol érettségi megoldás mikor lesz fent neten? meg akarom csinálni, aztán leellenőrizni

amúgy az ideibe nem raktak valami jóságot? tavalyiba vót sörös vicc ha jól révedek vissza :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.09. 13:38:51

Gareth Tello írta: Szerintem nagyjából mindenki elcseszte ezt a törit, úgyhogy szvsz kicsit alacsonyabb pontszámmal is lehet esélyed bekerülni. :)
Nekem egy nagyon jó német emelt kell holnap, hogy meglehessen az ELTE.
Az a baj, hogy nincs nyelvvizsgám. Pontosabban még nincs. Jövő héten derül ki az eredménye. Ha sikerült, akkor még versenyben lehetek. A további problémát az okozza, hogy kiemelkedően jó érettségim egyik se lett. Talán a matek lett a legjobb, ami olyan 85-90 pontos lett... Így meg kéne produkálnom egy 100%-os szóbeli történelem érettségit, meg egy olyan földrajzot, amibe még bele se merek gondolni...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 12:58:20

Barcaman1993 írta:A törit meg összeszámoltam esszével együtt. 75% lett nagyjából. Ebből tényleg nem lesz ELTE.
Szerintem nagyjából mindenki elcseszte ezt a törit, úgyhogy szvsz kicsit alacsonyabb pontszámmal is lehet esélyed bekerülni. :)
Nekem egy nagyon jó német emelt kell holnap, hogy meglehessen az ELTE.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.09. 12:51:53

Gareth Tello írta:Na, legalább ez az angol laza volt, 90+ szerintem meglesz.

Ezek után meg sem merem nézni a középtöri megoldásait... :? Amúgy emeltező osztálytársaim is nagyon szidták a tesztet meg az esszéket is, teszem hozzá, jogosan.
Aztán kiderült, hogy az angolom mégsem lett olyan jó... 9 hibát számoltam és sztem a magnós lett a leggyengébb. Nem lesz ez így 5-ös...

A törit meg összeszámoltam esszével együtt. 75% lett nagyjából. Ebből tényleg nem lesz ELTE.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 12:16:35

Na, legalább ez az angol laza volt, 90+ szerintem meglesz.

Viszont a holnapi német emelt nem lesz piskóta... :D
Barcaman1993 írta:Na bakker. Kijött az emelt töri megoldása... 34,5 pont kerekítve 35... A minimális 40-hez képest ez sehol sincs. 3 pontom azon ment el, hogy a jót áthúztam. Másik 2 azért, mert rossz dátum jutott az eszembe (1634-et írtam 1664 helyett, így a király is rossz lett). Fél pont figyelmetlenség... Ezt nem tudom elhinni.
Ezek után meg sem merem nézni a középtöri megoldásait... :? Amúgy emeltező osztálytársaim is nagyon szidták a tesztet meg az esszéket is, teszem hozzá, jogosan.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.09. 12:14:57

Na bakker. Kijött az emelt töri megoldása... 34,5 pont kerekítve 35... A minimális 40-hez képest ez sehol sincs. 3 pontom azon ment el, hogy a jót áthúztam. Másik 2 azért, mert rossz dátum jutott az eszembe (1634-et írtam 1664 helyett, így a király is rossz lett). Fél pont figyelmetlenség... Ezt nem tudom elhinni.

Az angol meg egyszerű volt. A szövegértés és a nyelvtan nagyon jó volt. A levélírás is ment. Sajnos a magnóhallgatást elrontottam, de azzal fullos dolgozat lett volna.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.08. 18:21:46

csababarca írta:
Emeltszintet még nem találom,így arról nem tudok nyilatkozni.
Az esszék jók voltak. A teszt meg... Az embernek a tudására nem nagyon volt szüksége. Szeretem, ha neveket, évszámokat, szakszavakat kérdeznek... Na hát ilyen szinte alig volt. Olyan feladat, ami a tudásra épül, az meg végképp nem. Tele csupa-csupa baromságokkal. Igaz-hamisok ezerrel, olyan források, hogy alig tudtam belőle kivenni valamit. Egy egész oldal arról szólt, hogy egy nő mit csinál egy nap. Meg kellett válaszolni, hogy honnan szerzi be a ruháit, meg hol szórakoztak, meg az étkezési szokások... Komoly tudást igényelt. Tipikusan olyan feladatok, hogy aki a gyengébbek közé tartozik, az lazán eltalálhatja, aki meg tud is, az meg simán bebukhatja ilyen feladatokkal.

Elhiszem, hogy van izgalom, feszültség erre számítottam. Úgy mentem oda, ha a teszt része 40 pontos lesz, akkor előfordulhat, hogy csalódott leszek. De mondom, 42-43 pontokat szereztem tanulás nélkül :!: Otthon TV mellett 45-60 perc alatt lazán befejeztem. Most olyan 30-35 pontot érzek és másfél óra alatt azért tudtam befejezni, mert helyenként már csak tippeltem. Egy nagy rakás szár volt az egész. Azt hittem a tanárommal majd megbeszéljük, hogy az esszébe miket kellett volna írni... A nagy francokat, lövésem sincs, hogy a tesztbe mi kellett volna.

Matek ugyanez volt tegnap. Próbaérettségit, amit írtunk órán (jegyre, tehát tétre ment), annak az első részét 20 perc alatt megcsináltam 30/30-ra. itt az érettségin a 45 perc éppen elég volt és 30/28 lett. Nem hinném, hogy ez csupán csak az én izgalmam miatt lett volna így.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6711
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.08. 16:49:43

Bob_Marley írta:
davi10 írta: -Írásban gyökvonás
Ne vicceljünk már, ez pont egy olyan dolog, hogy fejleszti a logikádat, nem csak annyi hogy nyomogatod azt a hülye számológépet, hanem tudod hogy miként épül fel pl a logaritmus meg a gyökvonás, ezerszer jobban meglehet érteni, mintsem megnyomsz 2 gombot.
Mert ezek aztán olyan fontos dolgok...
Na mindegy, egymást nem tudjuk meggyőzni, én nem látom értelmét a vita folytatásának.
sjd írta: Ezt már másodszor írod le, úh nagyon kíváncsi lettem, h milyen suliban volt nálatok ez a tanterv része? Mert nekem emelt matekon sem sikerült összefutni ezzel (érdekességképpen talán meg lett említve), úh annyira nem érzem ezt az alaptanterv kardinális részének.
sjd: Teljesen normális egyházi iskola.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15478
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.08. 16:24:39

Most nézem a töri érettségiket, töri szakosként.
egy kis vélemény: általában mindig az a legnehezebb,amit az adott ember ír. (90%ban). Plusz tegyük hozzá,hogy amit otthon csinálsz, az nem stresszhelyzet alatt van! hiába nem vagy izgulós, sőt lazán veszed,akkor is benned van a stressz, ami miatt egy két alap dolog nem jut eszedbe ott, amúgy meg nevetve megcsinálod. igaz ez a matekra is.

Középszint, esszék: azért aki ebből a sorból 3at nem tudott kiválasztani és megírni, az magára vethet. ENSZ alapdolog,forog a köztudatban, ott a forrás, simán megírható, a középkori uradalom meg pláne. Magyar része se vészes, legegyszerűbb a magyar demográfia, arról mindenkinek van akár személyes tapasztalata is. Hosszúnak meg az áprilisi törvények és kiegyezés, erre elég részletesen kitér az oktatás általában, plusz ott a forrás,meg az ábra.
Rövid válaszoknál meg ahogy átnéztem a megszokott típusfeladatok voltak, 1-2 új minden évben van.

Emeltszintet még nem találom,így arról nem tudok nyilatkozni.

Amúgy meg nyugi, középszinten minimálisat várnak el az esszéknél, tár-időbeli elhelyezés, 1-1 név,fogalom, évszám, és már meg is van, főleg a rövid esszéknél. Arra remélem figyeltetek, hogy csak annyit írjatok, amennyi vonal szerepel!!!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.08. 14:14:32

Bob_Marley írta: Ez is nyilván iskolafüggő, de ezzel sem értek egyet, nálunk legalábbis anno főleg a Kémia nagyon elhanyagolt tárgy volt, s 2 olyan tantárgyról beszélünk hogy Fizika meg Kémia, ami az egész világegyetem mozgatója.
Ha lenne prioritás, ezerszer inkább tartanám fontosnak, hogy az emberek megértsék hogy épülnek fel a dolgok, az anyagok szerkezete, fizikai törvények stb, mintsem mit gondol a költő a Holdról...
Nálunk a kémia az utolsó évben szerves kémia címszó alatt a különböző vegyjelek seggeltetéséből állt, konkrétan egy dolgot nem tudnék felidézni abból az időszakból. Meg h minek hány vegyértékelektronja van, azóta is kiráz tőle a hideg. Fizikát meg még szerettem is, de abból is hasonlóan elvetemült és általánosságban használhatatlan dolgok voltak már utolsó évre.
És hozzá tartozik a dologhoz, h az összes TT-tárgyból a tanárok az utsó fél évben tudatosan békén hagyták azokat, akik nem érettségiztek/nem mentek faktra, gondolom ők is tisztában voltak a tananyag ezen természetével.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.05.08. 14:03:36

recrea írta:
Az is baj, h ahány iskola, ahány tanár, annyiféle követelmény rendszer. Úgy értem, nagyjából azt ad le a tanár, amit szeretne, nyilván van tanrend meg kötelező anyag, de ez is sok szubjektivitát enged.
Ez nyilván így van, fontos hogy jó tanárai legyenek az embernek, mert pl van egy alap tanterv, de a tanár választja ki milyen könyvből tanít stb.Sajnálom hogy neked amiket írtál keveset tanítottak, de úgy gondolom általánosságban szó esik ezekről.
davi10 írta:
DE ezt a fogalmat túlságosan kitágították mára. Amit tanítanak a gimnáziumban az az alapműveltség?
Csak pár példa:
-Szabad szemmel nem látható állatok idegrendszere és működése - véleményem szerint fölösleges (és a biológia az amit egyáltalán nem értek. Ahhoz, hogy valaki fogorvos legyen, miért kéne tudnia a madarak tollazatának a felépítését pl.?)
Szerintem külön kell választani egy szakközepet, meg egy gimnáziumot, egy gimnázium általános mindent egybefoglaló dolgot próbál átadni adott tárgyból, s pl amit írtak is sokszor a 17-18 éves gyerekek se tudják, hogy tűzoltók lesznek vagy katonák, vagy vadakat terelő juhász....
davi10 írta: -Írásban gyökvonás
Ne vicceljünk már, ez pont egy olyan dolog, hogy fejleszti a logikádat, nem csak annyi hogy nyomogatod azt a hülye számológépet, hanem tudod hogy miként épül fel pl a logaritmus meg a gyökvonás, ezerszer jobban meglehet érteni, mintsem megnyomsz 2 gombot.
davi10 írta: -Kémia, Fizika teljesen túlzásba van víve.
Ez is nyilván iskolafüggő, de ezzel sem értek egyet, nálunk legalábbis anno főleg a Kémia nagyon elhanyagolt tárgy volt, s 2 olyan tantárgyról beszélünk hogy Fizika meg Kémia, ami az egész világegyetem mozgatója.
Ha lenne prioritás, ezerszer inkább tartanám fontosnak, hogy az emberek megértsék hogy épülnek fel a dolgok, az anyagok szerkezete, fizikai törvények stb, mintsem mit gondol a költő a Holdról...Mondom elképzelhető, hogy nálatok nagy hangsúlyt fektetnek a Kémia-Fizika vonalra (ez miért lenne baj amúgy??? ) nálunk anno egy lesajnált tárgy volt, kár érte.
davi10 írta: -Lehet ezzel sokan nem értetek egyet, de én a magam részéről a nem erre szakosodott gimikben eltörölném a rajz meg az ének oktatást
Én pl 2szer megbukhattam volna rajzból, de hát ugye nem buktattak meg :D De ettől függetlenül szerintem ilyen készségtárgyakra igen is szükség van, pl Technika óra is nálam csak általánosban volt (ha már arra tértünk ki nem tud valaki becsavarni egy villanykörtét)
Ezek olyan órák, amelyek "lazításra" nem a konkrét információ gyűjtésre vannak, hanem az agy más részeinek megdolgozására, szórakozásra gyakorlásra, koncentrációfejlesztésre.
De akkor legyen eltörölve és legyen helyette Biosz matek, na? :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.08. 14:03:18

CsacsMate írta:ENSZ, mint nehéz feladat? Annyira nem bonyolult a feladatköre, ezt még ki is lehet logikázni.
Egyébként mi volt a váratlan? Minden évben van EU-s feladat, még annak idején a tanárunk is direkt kiemelte, hogy nézzük át... De még azt is meg lehet oldani logikával, ha nem is tudod mik a részei, de hallottál már róla, és látod, hogy hiányzik, akkor nem kérdés. A közös piacról, amit máshogy fogalmaztak meg "négy alapszabadság", megint csak lehet fogalma mindenkinek.
Nem hiszem, hogy ezeket nem lehetett volna tudni némi gondolkodás után egyszerű mindennapi példákról is az ember eszébe juthat.
Ezek nem tudása egyszerű tájékozatlanság. Engem sem érdekel a politika, de a mindennapi élet része, és valamilyen szinten mégis csak ismerni kell.
Nézz rá a közép esszé feladataira, aztán az emelt tesztjére. :wink: A közép teszt nem volt nehéz, ezt tényleg csak azok vitatják, akik bármilyen feladatsornál ugyanezt tennék.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.08. 13:58:01

ENSZ, mint nehéz feladat? Annyira nem bonyolult a feladatköre, ezt még ki is lehet logikázni.
Egyébként mi volt a váratlan? Minden évben van EU-s feladat, még annak idején a tanárunk is direkt kiemelte, hogy nézzük át... De még azt is meg lehet oldani logikával, ha nem is tudod mik a részei, de hallottál már róla, és látod, hogy hiányzik, akkor nem kérdés. A közös piacról, amit máshogy fogalmaztak meg "négy alapszabadság", megint csak lehet fogalma mindenkinek.
Nem hiszem, hogy ezeket nem lehetett volna tudni némi gondolkodás után egyszerű mindennapi példákról is az ember eszébe juthat.
Ezek nem tudása egyszerű tájékozatlanság. Engem sem érdekel a politika, de a mindennapi élet része, és valamilyen szinten mégis csak ismerni kell.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.08. 13:40:35

[quote="Gareth Tello"][/quote]

Náci Németország nem volt, amit éreztél. Viszont az ipari forradalmas téma az Németországgal foglalkozott. Elég nehezen indult, de a végére egész jó lett. A másik a céhes, az is elég jó lett. Ratio Educationis majd kiderül, de elképzelni nem tudom, hogy mi mást lehetett még írni, mint amit írtam. A végén sajnáltam, hogy az antiszemitizmus meg a Rákosi egy korba esett, mert mindkettő jó téma. Muszáj voltam Rákosit választani, mert a többi hosszú egyszerűen pocsék volt...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.08. 13:25:29

Barcaman1993 írta:Menjen a jó büdös anyába, aki kitalálta az idei történelem érettségit. Én ugyanígy voltam az emelttel, mint te a középpel. 44 pontos tesztből tanulás nélkül 42-43 pontosakat csináltam. Erre mit adnak most...? Meg merem kockáztatni, hogy ennél nehezebb emelt szintű töri érettségi még nem volt... Félelmetesen nehéz volt.

AZ esszé nem volt annyira rossz, de ott is milyen témák voltak bakker. 3 rövid tetszett, meg egy hosszú. Aztán nagy nehezen sikerült kiválasztani 4-et és az egész jól sikerült. De ez a teszt... Nem lesz ebből már ELTE.

Szerk: most nézem a közép esszéit. Ezzel meg vannak bolondulva... Legalább emelten normális témák voltak, de ez... Egyedül az áprilisi törvények-kiegyezés tetszik, de a többit a hátam közepére nem kívánnám, pedig ez csak közép. Azt hiszem sok embert nem akarnak felsőoktatásba.
Na, gondoltam, hogy emelten is ez lesz... :?
Amúgy az esszék annyira tényleg nem voltak rosszak ott, de nálunk... Áprilisi törvények-kiegyezést megírtam, egész jó téma, de a többi... Kora középkor vagy ENSZ közül az ENSZ-et választottam, a másikról 9. óta nem olvastam semmit. :D Honfoglalás ment még, mert a XX. századi demográfiával az élen a többi kuka.
Ezek után kíváncsi vagyok, mennyire turbózzák fel az angolt holnapra, és egyre jobban félek a német emelttől is...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.08. 13:12:36

Gareth Tello írta:Hát megint jól behúztak a csőbe ezzel a törivel... A közepek, amiket csináltam pár hete, nevetségesen könnyűek voltak, félóra alatt majdnem maxpontosra írtam meg mindegyiket, úgyhogy lehet, hogy fent is rájöttek, hogy ez így nem jó... :lol:
Az EU-s elég szívós volt.
Ja, meg az egyetemes esszé az ENSZ-szel meg a kora középkori gazdasággal... :lol:
http://eduline.hu/erettsegi_felveteli/2 ... odi_3ESRHK
Meg se nézem...

Barcaman, majd írj, kíváncsi vagyok, mennyire volt nehéz az emelt... :D
Menjen a jó büdös anyába, aki kitalálta az idei történelem érettségit. Én ugyanígy voltam az emelttel, mint te a középpel. 44 pontos tesztből tanulás nélkül 42-43 pontosakat csináltam. Erre mit adnak most...? Meg merem kockáztatni, hogy ennél nehezebb emelt szintű töri érettségi még nem volt... Félelmetesen nehéz volt.

AZ esszé nem volt annyira rossz, de ott is milyen témák voltak bakker. 3 rövid tetszett, meg egy hosszú. Aztán nagy nehezen sikerült kiválasztani 4-et és az egész jól sikerült. De ez a teszt... Nem lesz ebből már ELTE.

Szerk: most nézem a közép esszéit. Ezzel meg vannak bolondulva... Legalább emelten normális témák voltak, de ez... Egyedül az áprilisi törvények-kiegyezés tetszik, de a többit a hátam közepére nem kívánnám, pedig ez csak közép. Azt hiszem sok embert nem akarnak felsőoktatásba.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Lezárt