Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Mosquito

2008.10.20. 08:58:08

aynas írta: az vicc , hogy pique a meccs embere. volt pár elég nagy hibája hátul.
Marqueznek volt 2 hatalmas hibája, Pique különösebb rontás nélkül lehozta a meccset.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.20. 08:41:45

dali írta:Én megnéztem a meccs előtt egy szlovák bajnokit,utána álomfocinak tűnt a tegnap esti játéka a csapatnak :D Győzött a csapat ez a lényeg,és ebben a szezonban érezni a csapatban az erőt,a magabiztosságot, hogy játszhatnak akármilyen rosszul,mindig bennük van legalább egy gól.Ez volt az eggyik nagy különbség a tavalyi Barca és a Real között.
Ez így igaz. Tavaly az efféle meccsekből jó esetben döntetlent tudtunk kihozni. Stabilabbak vagyunk, és ez elengedhetetlen az idegenbeli jó szerepléshez. Ebben a csapatban simán benne van több cím elnyerésének is a lehetősége, úgyhogy amennyiben a sérülések nem tizedelik a csapatot, és belső feszültségek sem lesznek-mindenki egy irányba húz-akkor szép évünk lesz.
A Sanchez gyerek tényleg nem volt túl acélos, de ennél biztosan többet tud. Ám legközelebb inkább-ha nagyot akar húzni Pep-,állítsa be inkább középre saját magát.
Rivaldo-A Legnagyobb.
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2008.10.20. 07:33:22

Én megnéztem a meccs előtt egy szlovák bajnokit,utána álomfocinak tűnt a tegnap esti játéka a csapatnak :D Győzött a csapat ez a lényeg,és ebben a szezonban érezni a csapatban az erőt,a magabiztosságot, hogy játszhatnak akármilyen rosszul,mindig bennük van legalább egy gól.Ez volt az eggyik nagy különbség a tavalyi Barca és a Real között.
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.10.20. 06:35:10

A 3 pontot megszereztük - ez a lényeg. De nekem elég rémitőnek tünt a Sanchez-Busquets-Toure sor középen. A szélek kihasználatlanok továbbra is. Etoo szép golt rugott, de sokat kigyott.
Fecó
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2008.10.20. 01:10:20

milyen játékra számítottatok a válogatott szünet után? hány napot dolgozhatott guardiola a teljes kerettel?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.10.20. 01:08:46

Játék színvonala nem volt egetrengető, de 4ből 3 idegenbeli meccset behúztunk :idea: ez nagyon jó, és merőben más mint az elmúlt 1-2 évben, ha így folytatjuk, akkor az egyik legnagyobb dolgot végrehajtjuk, ami a végső sikerhez elengedhetetlen, és ami miatt buktuk az elmúlt két évben a dolgokat: IDEGENBEN GYŰJTÖTT PONTOK!!!

Gondolom ezt nem csak én vettem észre, otthon elvárható az eredményes játék mellé a szép játék is, idegenben ez nálam nem annyira számít, csak a pontok. persze volt rá, és lesz is még rá példa, hogy idegenben is oktatunk,és élvezetes játékkal győzünk.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.10.19. 23:56:47

Rivaldo11 írta:Tulajdonképpen semmi sem történt-madrid módra nyertünk. Azaz gyenge, semmitmondó játékkal. Csak amíg nekik az a megszokott, nekünk szokatlan. A 3 pontnak örülök, de a játék...harmat. Mellesleg abban igaza van Guardiolának, hogy bilbaoban nem könnyű nyerni, és igen értékes a siker.
A lényeg, hogy nyomulunk tovább előre!
Nagyon találó,amit mondasz!Tényleg tipikus madridos meccs,amit fura volt tőlünk látni.De pont azért volt tipikus,merthogy HOZTUK!Mindenképpen nagyon fontos volt ez a győzelem,akármilyen is volt.Bízzunk benne,h nem soxor fogunk ilyen pocsék teljesítményt látni (illetve nem "kell" Xavi,Messi nélkül játszani :wink: ).De amikor nagy ritkán előfordul egy-két ilyen,azt meg kell nyernünk.Ennyi 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.19. 23:30:21

Tulajdonképpen semmi sem történt-madrid módra nyertünk. Azaz gyenge, semmitmondó játékkal. Csak amíg nekik az a megszokott, nekünk szokatlan. A 3 pontnak örülök, de a játék...harmat. Mellesleg abban igaza van Guardiolának, hogy bilbaoban nem könnyű nyerni, és igen értékes a siker.
A lényeg, hogy nyomulunk tovább előre!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.10.19. 23:04:48

kovinho írta:Vannak ilyen napok, de az a lényeg, hogy megvan. Most más nagyon nem számít.

Nem vagyok elégedett, a Victor Sanchez az sem tudta milyen rendezvényen van, de nem baj. Remélem látja Guardiola is. Busquets viszont kifejezetten jó volt. Eto'o meglőtte a szokásos gólját, Henrynak nem ment, de azért összekotort magának egy gólpaszt. Iniesta sem találta magát nagyon, de a csapathoz képest jól ment.
Szóról szóra...
Minden csapatnak vannak ilyen szürke meccsei,de muszáj vhogy behúzni.Ma ez sikerült is,ennek örülnünk kell.Az utóbbi időben nem igen voltunk híresek erről,uh előrelépésnek számít ez is.Pláne,h Messi,Xavi hiányát is elbírta a csapat,mégha naon érződött is ez a játékunkon.

V. S. egy érdekes,de mindenképpen elhibázott kísérlet volt.Sok sikert neki,de inkább a B-ben.Vagy inkább a C-ben :P
Mivel nagyon nagyot nem alakított senki,így jobban észre lehetett venni a kiugróbb teljesítményt.Sergioé ma az volt,sztem igen jól dolgozott ma.Titi a szokásosat csinálta,de egy villanása volt azért,ami naon fontos volt a győzelemben!Samu az az ember,akinek tök mindegy,h hol/mikor/ki az ellenfél,egy gól legalább van benne.És általában ki is jön belőle :D Ini nek is voltak szép megoldásai.Főleg ott a bal oldalvonal mellett ,amikor kicsibe befűzte a csávót :shock:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2008.10.19. 23:03:52

OvaMind írta: Hogy pozitívumot is mondjak, látszik, hogy a védelem kezd összeállni, nem kapunk nevetséges gólokat beadásokból, pontrúgásokból.
Azért én még egyszer-kétszer fogtam a fejem egy-két hajmeresztő"megoldástól".

De a lényeg a három pont és hogy érzem a "spirituszt" a csapatban.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.10.19. 22:54:54

FCBarca88 írta:Sajnos látszott a csapaton hogy válogatott forduló volt, de behúztuk és ez a lényeg. Írtátok már páran, és szerintem is ez előre lépés a tavalyihoz képest.
Piqué játéka ma is nagyon tetszett nekem, pedig egyszer majdnem nagyon kellemetlen helyzetbe hozta magát. Henry és Eto'o egyszer villant és gól lett belőle :) Hleb játéka is biztató volt, szerintem 10perc alatt jobban játszott, mint Victor Sánchez. Remélem a spanyol kupában nem B és C csapat játszik majd. Jó lenne idén végre megnyerni. Külön örömteli hogy nem kaptunk gólt, és ezért most Victor Valdés sokat tett. Iniesta is hozta a formáját.
Rotáció.. szerintem pont akkor nem kéne alkalmazni, mikor egy-két hétig nincs is együtt a csapat, ilyenkor az összeszokottságra kéne jobban figyelni. Bár ez a győzelem rácáfol.
Nyertünk, meg van a 3pont, Visca el Barca!
A 3 pont a lényeg, Eto'o nagyot villant. Viszont azt gondolom, hogy Guardiola egyéltalán nem következetes, és "pofára" állítja össze a csapatot. Az a tény, hogy a Barca B-ből jött, az még nem jelenti, hogy az összes "ifit" fel kell hozni. Komédia például, hogy mit nyújtott ez a Victor Sanchez gyerek, és bár ma játszott (megjegyezném, hogy kiválóan) Yaya Touré, ezt a Busquets-mániát sem tudom értékelni. Rendben van, hogy technikás srácról van szó, valóban vannak szép megoldásai, tehetséges, viszont itt eredménykényszer van, és nem kellene, hogy egy ilyen kulcspozíciót egy siheder foglaljon el, valamint hogy a lapok arról cikkezzenek, hogy a klasszis vkp-nk a télen a Juventusba vagy a Poolba megy.

Emellett ha Guardiola következetes, akkor Krkicet többet játszatja, én úgy érzem, amikor beáll, mindig hozzátesz a játékhoz. Henryt pedig ideje elfelejteni!!! Pont nem jókor kritizálom, hiszen a gól előt nagyot alakított, de nagyon kilóg a csapatból, ma is ez az egyetlen értékelhető megmozdulása volt, amúgy csak a területet vette el a többi támadótól.

Hogy pozitívumot is mondjak, látszik, hogy a védelem kezd összeállni, nem kapunk nevetséges gólokat beadásokból, pontrúgásokból. A támadószekció is egészen jól működik, amikor Henry helyett Iniesta játssza be a baloldalt- egyébként Ini elképesztő volt, amit művelt a pályán, nálam a meccs egyik legjobbja.

Egyébként nagyon értékes ez a 3 pont, amit kicsit sajnálok, hogy a többi élcsapat is sorra hozza a meccseket. Abban azért bízom, hogy a rövidebb kispaddal rendelkező Valencia, Villarreal kettős kipukkad hamarosan, és csak a "blancókkal" kell szembenéznünk.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2008.10.19. 22:44:03

sok baromságot írkálnak itt páran. a tavalyi nihilhez képest anyira nem volt gáz a meccs. persze egy iskola játék 6-1 után viszonyítás kérdése.
az vicc , hogy pique a meccs embere. volt pár elég nagy hibája hátul. sztem ebben a szezonban ez volt a legrosszabb meccse :shock: előző meccseken jó volt.
victor sanchez tényleg gáz volt, nem értem miért kell egyből a kezdőbe dobni. legyen csere egy hazai meccsen, amikor már vezetünk 2-3 góllal.
messit sztem jó döntés volt pihentetni.
a basel elleni meccsnél viszont ez a meccs fontosabb volt.
sajnálom sylvinhot , hogy nem kap lehetőséget.
alves nagyon gyenge már mérkőzések óta.
KIEMELNÉM, HOGY EZT A MECCSET XAVI ÉS MESSI NÉLKÜL HOZTUK IDEGENBEN!!!! talán a 2 legjobb formában lévő játékosunk nélkül nyertünk
Avatar
harcilepke
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2004.10.18. 22:31:33
Tartózkodási hely: Pécs-Cece tengely

2008.10.19. 22:34:00

Ez a meccs egy merő hányinger volt, kivéve a gólt és ezzel együtt a 3 pontot. A jövő héten már csak 3 pont lesz a statisztikában.

De pár napig hányadék marad és émelyegni fogok tőle. Ocsmány volt.Erről ennyit.
Csak a Barca
Avatar
FCBarca88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2006.02.24. 15:35:59
Tartózkodási hely: Isaszeg

2008.10.19. 21:46:48

Sajnos látszott a csapaton hogy válogatott forduló volt, de behúztuk és ez a lényeg. Írtátok már páran, és szerintem is ez előre lépés a tavalyihoz képest.
Piqué játéka ma is nagyon tetszett nekem, pedig egyszer majdnem nagyon kellemetlen helyzetbe hozta magát. Henry és Eto'o egyszer villant és gól lett belőle :) Hleb játéka is biztató volt, szerintem 10perc alatt jobban játszott, mint Victor Sánchez. Remélem a spanyol kupában nem B és C csapat játszik majd. Jó lenne idén végre megnyerni. Külön örömteli hogy nem kaptunk gólt, és ezért most Victor Valdés sokat tett. Iniesta is hozta a formáját.
Rotáció.. szerintem pont akkor nem kéne alkalmazni, mikor egy-két hétig nincs is együtt a csapat, ilyenkor az összeszokottságra kéne jobban figyelni. Bár ez a győzelem rácáfol.
Nyertünk, meg van a 3pont, Visca el Barca!
I am a Runner![...]
FCBarcelona, Fradi, Schumi, Németország!
Szunyi
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.04.17. 10:53:16
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.19. 21:36:52

Pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, ehhez kellett egy jól védő VV és persze a Szikla :!: Ennyit jelent, hogy Yaya a pályán volt, szerintem nem is vesztett párharcot, de azért kíváncsi lennék egy statisztikára. Pep nem értem Keita helyett miért nem Hlebet hozta be, Sergio (nem biztos, hogy jól írtam) nem sokat mutatott szervezőként, vagy nem is tudom, mit játszott. Alvesen annyit vettem észre, hogy most hátul volt és nem csatárként játszott, de semmi mást nem láttam tőle.
Ennyi, örülök, hogy nyertünk
Mosquito

2008.10.19. 21:26:52

Ilyet is régen láttam, hogy szervező középpályás nélkül játszunk végig egy meccset. Nem is volt egy igazán felépített támadásunk sem. Henrynak kellett majdnem a félpályától felcipelni a labdát és helyzetbe hozni Eto'o-t.
Sanchez-nél gyengébb eresztést én még nem láttam idén Barca mezben.
Remélem megérem, hogy Alvesnek lesz legalább 1 jó megmozdulása Barca mezben. Ez az ember a cipőjét nem vihetné sem Bellettinek sem Zambinak. Az évszázad baklövése volt idehozni ennyi pénzért(a tizedéért esetleg padra).
Az egyetlen igaz pozitívum a 3 pont mellett Valdes mai teljesítménye. Hatalmasakat védett, ha ezt tudná rendszeresíteni az rengeteg + pont lehetne a szezon végén.
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2008.10.19. 21:01:59

Vannak ilyen napok, de az a lényeg, hogy megvan. Most más nagyon nem számít.

Nem vagyok elégedett, a Victor Sanchez az sem tudta milyen rendezvényen van, de nem baj. Remélem látja Guardiola is. Busquets viszont kifejezetten jó volt. Eto'o meglőtte a szokásos gólját, Henrynak nem ment, de azért összekotort magának egy gólpaszt. Iniesta sem találta magát nagyon, de a csapathoz képest jól ment.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2008.10.19. 20:58:20

Az ilyen meccsek a legnehezebbek. Csak egy bosszant, hogy már megint nem döntöttük el a meccset 1-0 után. Tavaly ilyenkor mindig ráfáztunk. Most nem. :D
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2008.10.19. 20:58:04

Az eredményen kívül egy pozitív dolog történt sztem a meccsen: az hogy Victor Sanchez végigjátszotta a meccset. Mégpedig azért, mert így (remélem) Pep is belátja hogy ha 90 perc alatt nincsen jó megmozdulása a srácnak, akkor őt még csak időhúzó cserének sem szabad használni egy Barçában...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.10.19. 20:56:01

Nah ezeket a meccseket nem húztuk be tavaly. Mindenképpen ez a pozitív, lényegtelen a játék, lényeg a 3 pont. Idegenben, ba.szkföldön, tuti jó!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára G-Jay 2008.10.20. 12:43:22-kor.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2008.10.19. 20:55:14

nagyon gyenge meccs volt.
kifejezetten örülök, hogy lőttünk 1 gólt, és nem kaptunk 1et se.
KépKép
tomm
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.07.29. 07:18:43
Tartózkodási hely: Szentendre
Kapcsolat:

2008.10.19. 18:46:10

Kemény meccs lesz ! Kulcsjátékosaink pihennek ! De győzünk ! :twisted:
CSAK A B A R C A ! ! !
Avatar
2pac4ever10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.08.14. 17:15:44
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.10.19. 18:04:51

huh kemény lesz az biztos. Guardiola- nak igaza van. A bilbao nem rossz csapat bármikor ki tuja mutatni a foga fehérjét. De ha uraljuk a pályát, sokat támadunk elég sok esélyünk van nyerni. Mindenkinek jó meccsnézést!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21269
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.10.19. 17:26:10

Én is nagyon remélem, h a szünet nem törte meg a lendületet. Amugy nem sztem a Bilbao játékát, sztem egy rohadt favágó csapat...
Én sztem tuti bunkerfocit játszanak majd, sok szabálytalansággal. Remélem üssük őket.
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2008.10.19. 16:48:17

Kíváncsi vagyok a mai mérkőzésre. Nem jött épp jókor ez a válogatott szünet nekünk. Nagyon remélem, hogy sikerült átmentenünk a formánkat.
Az eddig abszolút alapember Xavi hiányozni fog. Kezdő csapatot nem is merek jósolni a mester úgy is felborítja a várt kezdőt ebbe biztos vagyok.
Mindenkinek jó meccsnézést és barca gólokban gazdag találkozót kívánok!
Lezárt