Pedro Rodríguez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2015.06.05. 09:37:17

Én csak egyet nem értek a főoldali cikkel kapcsolatban.
Akinek meglepetést jelentett Pedro szerződéshosszabbítása, ő vagy nincs tisztában a Klub működésével, vagy az elmúlt hónapok sok pletykáit nagyon komolyan vette. :?

A Napnál is világosabb volt Pedro hosszabbítása, amivel - véleményem szerint - semmiféle probléma sincs, így van jól, helyes döntés született. Adott egy csatár, aki elviseli, bírja és tisztelettel a Klub iránt 'tűri' a padozást. Emellett saját nevelés, egy-két sikernek tevékeny részese volt, s megérdemli a bizalmat. A magam részéről örülök Pedro Ledesma maradásának.
Sok sikert Pedrito!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.04. 20:39:45

arra azert nem vennek merget, hogy ki is tolti a szerzodeset.
ez annyit jelent, hogy ezen a nyaron biztos marad, mert nem tudnank potolni (az ezerszer elmondott erveket nem ismetlem meg). :D
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.06.04. 19:46:21

Na így akkor jövőre történelmet írunk és vele megvédjük a Bl címet! 8)

2019... atyaég ez tényleg innen majd nyugdíjba... #-o
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.04. 15:06:25

Ez bizony nagyon jó hír! Így továbbra is a miénk a világ legjobb csatársora cserepaddal együtt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2015.06.04. 15:00:16

gracias Pedritto!! 8)
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.04. 14:51:59

kanty írta:Akkor úgy néz ki, hogy a kevés játékpercek ellenére mégis szeretne maradni.
Az nem mondható, hogy a kedvenceim között lenne - szigorúan csak játékstílus, tudás miatt -, de a hozzáállása miatt tisztelem.
Ha tényleg marad, az hatalmas segítség, padra nála jobb embert sokáig nem fogunk találni, nyilván megvan az oka, hogy miért nem kezdő, ilyen három másik támadó mellett, de tehermentesíteni, vagy kisebb meccseken helyettesíteni kezdőként így is jó, nagyobb meccseken, pedig ha beáll szívesebben nézem őt, mint mondjuk Deulofeu-t nézném vagy Adama-t, mert ugye ezek az opcióink jövőre.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.06.04. 14:51:24

Ha Alves lelép, lehet ő lesz a védő. :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.06.04. 14:22:09

Akkor úgy néz ki, hogy a kevés játékpercek ellenére mégis szeretne maradni.
Az nem mondható, hogy a kedvenceim között lenne - szigorúan csak játékstílus, tudás miatt -, de a hozzáállása miatt tisztelem.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.04. 13:46:02

no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2015.05.19. 08:38:44

Én nem vagyok Pedro fan, de el kell ismerni, hogy azt, amit ő pályán tölt kevés játékos bírná szó nélkül. Emiatt nehéz ügy ez. Ott van egy félelmetes trió, de nem játszhatják végig a szezont. Nekik is pihenniük kell majd egy-egy meccsen. Idén Pedro Suarez novemberi csatlakozása miatt addig elég sokat játszott, utána viszont keveset. Messi ugye a pályán pihen, Suarez kipihent volt, Neymar volt ez egyetlen akit pihentetni kellett, de ő is vergődött érte. Nem hiába udvarolja körbe LE Pedrot, mert tudja, hogy 2 opciója van/lesz ha Pedro megy. Vagy hoz egy öreg rókát, aki ide jön egy bl győzelem reményében, és tűri a padot, vagy egy fiatalt, akinek megtiszteltetés, hogy ezzel a trióval egy csapatban játszhat, viszont valószínű megreked a fejlődése. Deu ezer száűzalék, hogy pofázna a padról, mint Jesé Madridban. Munir, Sandro jó lehet, de én azért egy Pedroval nyugodtabb lennék. És még van egy előnye a asrácnak, amivel szerintem "bővebbek" voltunk elől a Madridnál. A variációs lehetőségek elől nagyobbak voltak, mert Messi jobbon és középen, Neymar balon és középen, Suarez főleg középen, míg Pedro bármelyik oldalt tud játszani. Így bárki jött le és ment be a helyére Pedro, könnyen át tudtunk állni. Madridban meg ugye Benzemának volt egy Hernandez cseréje, Cé helyén játszhatott Bale, Bale helyén meg Jesé. Szóval maradjon csak Pedro!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.19. 08:19:19

én sokat szidtam anno...a szinte beidegződött hátra játéka miatt... nos ez már a múlté egyértelmű ,hogy változott. ami mindég is erénye volt a kivételes munkabírás, és hogy képes volt speciális feladatokra szinte bárhol a pályán---- nem tudom marad e? de arra a posztra amit LE. kreált neki kiválóan megfelelne a továbbiakban is.
helyette semmiképpen nem öregeket, hanem fiatalokat kellene beállítani, jövőre gondolom amúgy is dönteni kell néhány feltörekvő sorsáról....Munír, Sandro, Delo.., Hali...stb.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2015.05.19. 00:39:21

roby122 írta: Pl. Llorrente , Dzeko , Negredo , Gameiro , Deulofeu , Lavezzi , Ménez , Luiz Adriano , Vietto , Pato.

első 3 játékos barcelona közelébe se jöjjön,egy bólya többet ér. patot el lehet felejteni,elég nagy a fizuja ahhoz,h ne jöjjön fele pénzért hozzánk padra. lavezzi és adriano tőlem jöhetnek,deuból meglátjuk mi lesz. szerintem dos santos 2.0
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.05.18. 23:38:05

Egy teljes szezont nem lehet végignyomni az MSN-el. (Lásd:BBC)
Ennek még meglehet a böjtje tavasszal , Suárez már nem fog pihenni hónapokat , neki ez hatalmas plusz volt.
A Real is hiába volt ősszel király , ha tavasszal kipukkadtak , ez könnyen megeshet majd az MSN-el , is ha nincsenek megfelelőképpen rotálva.
Az oké , hogy Pedro bírja a padot , meg nem rinyál , ez mind szép és jó , de a játékhoz sok köze nincsen. Oldalpasszok , visszapasszok , állandóan saját magát hozza nehéz helyzetbe a kerge cseleivel. De januárig maradjon. Egy jó Pedro sose rossz , de januárban én kiadnám neki az útját.
Januárban pedig lehetne igazolni. Hogy kit , kérdéses. Eto'o szép kis summát keres a Samp-ban , nem fog az visszajönni.
Fiatalokban is lehet bízni , Sandro , Munir de ha a vezetőség úgy dönt , hogy igazol valakit akkor.
Pl. Llorrente , Dzeko , Negredo , Gameiro , Deulofeu , Lavezzi , Ménez , Luiz Adriano , Vietto , Pato.
Vannak azért nevek , akik mozdíthatóak lennének , kérdés , hogy ezek a játékosok jobbak e Pedronál. Meg persze , hogy ki jönne padozni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.18. 22:48:10

szajko írta:
defender3 írta:Ha Pedro megy akkor szerintem egy kb. 32-33 éves támadó kéne, akit nem zavar az ha padozik mialatt címeket nyer. Csak ki lenne olyan, aki minőségben megfelelne?
És ha megsérül az MSN-ből valaki huzamosabb időre? Legyen azért minőségi játékos, aki mindhárom poszton megállja a helyét. Mondjuk a Villarrealból Vietto tökéletes is lenne. De maradjon csak Pedro.
Szerencsétlent csak elkótyavetyélnénk.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2015.05.18. 21:52:56

defender3 írta:Ha Pedro megy akkor szerintem egy kb. 32-33 éves támadó kéne, akit nem zavar az ha padozik mialatt címeket nyer. Csak ki lenne olyan, aki minőségben megfelelne?
És ha megsérül az MSN-ből valaki huzamosabb időre? Legyen azért minőségi játékos, aki mindhárom poszton megállja a helyét. Mondjuk a Villarrealból Vietto tökéletes is lenne. De maradjon csak Pedro.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21246
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.18. 21:51:07

defender3 írta:Ha Pedro megy akkor szerintem egy kb. 32-33 éves támadó kéne, akit nem zavar az ha padozik mialatt címeket nyer. Csak ki lenne olyan, aki minőségben megfelelne?
Etoo? :D Bár nem tudom, milyen szinten van mostanság, annyit infóm van róla, hogy a Sampdoriában van.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.18. 21:41:13

Ha Pedro megy akkor szerintem egy kb. 32-33 éves támadó kéne, akit nem zavar az ha padozik mialatt címeket nyer. Csak ki lenne olyan, aki minőségben megfelelne?
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2015.05.18. 21:38:23

Érdekes téma Pedro esetleges távozása... Ha ő megy, akkor a fiatalokban lehet gondolkodni, valóban, viszont kérdés, elég-e pl. egy Munirnak vagy Adamanak ennyi játékidő a töretlen fejlődéshez. Ugye nem. Pedrohoz hasonló kaliberű játékost sem nagyon találnánk a piacon, aki ennyire tűrné a padot. Esetleg egy Larsson féle igazolásban lehetne gondolkodni, na de kit?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21246
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.18. 21:26:02

MessiFan írta: Mellé viszont én bőven elégnek tartanám néha felhozni az ifiket oszt csókolom, ha meg lesérül hosszabb távra valaki a trióból, akkor a világon senki nem fogja tudni úgy pótolni, hogy az ne látszódjon meg az eredményességen.
Illetve ha vannak is ilyen játékosok, azok aligha tűrnék a szezon legnagyobb részében a padot. Tehát én is Pedroval és a fiatalokkal képzelném el a jövőt.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.05.18. 20:53:47

Ha marad Pedro, akkor kapjon több lehetőséget, mert előbb-utóbb ezt meg fogja sínyleni az MSN trió, ha non-stop játszanak (Suarez most ha jól tudom túlterhelés miatt pihen), másrészt ha jobban játékban van, neki is jobban megy (lásd tavaly).
Mellé viszont én bőven elégnek tartanám néha felhozni az ifiket oszt csókolom, ha meg lesérül hosszabb távra valaki a trióból, akkor a világon senki nem fogja tudni úgy pótolni, hogy az ne látszódjon meg az eredményességen.

Ha viszont megy, akkor én inkább az ifikre támaszkodnék és nem vásárolnék senkit sem.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.18. 20:39:09

palesz77 írta:Ezt nem egészen értem. Hasznosabbak voltak a csapat számára, mint Pedro. Alap képességekben lehet, hogy Sandro elmarad tőle - bár ez is erősen kérdőjeles számomra -, de a középcsatár posztot jobban érzi mint Pedro, lévén ő az, ergo Suárezt ő jobban tudná pótolni érzésem szerint, ha kéne.
Azért Pedro sem volt olyan katasztrofális, Suárezhez képest volt nagy a kontraszt, meg eleve az Atlético ellen Messi is szenvedett már párszor. Sandronak ott a lehetőség a B-ben, amíg nem sikerül kiemelkedni egy spanyol másodosztályú csapatból, addig nálam nem lehet előrébb, mint a bajszos... Azért mégis csak van egy osztálynyi különbség, ami tuti kijönne az A-csapat meccsein.
palesz77 írta:És az se tudom, hogy miért baj, hogy nem magának alakítja ki a helyzeteit, itt lenne Messi és Neymar akik megtennék ezt neki. Plusz Pedro se arról híres, hogy a semmiből húz egy váratlant, és máris ott a gólhelyzet - tegnap pont csinált 2 szép cselt egy lövés előtt mondjuk, de ez ritka mint a fehér holló.
Megint viszonyítás kérdése. Neymarékhoz képest harmatos, a többi opcióhoz képest már nem marad el (lásd: Realban Jesé vagy Chicharito). Nem tudja úgy megoldani, mint az MSN, de nyugodtabb vagyok, ha ő van ott kényszerhelyzetben, mintha az egyik ifi. Ez egyébként nem a B ellen szól, csak egyszerűen nem látom, hogy ki az, aki tényleg előrébb lenne Pedronál.
palesz77 írta:Nem kéne felhozni Adamát és Sandrot folyamatosan, játékba lehetnének simán - egyszer egyik, néha másik, de Sandro amúgy is úgy tűnt az ősz alapján, hogy folyamatos játék nélkül is tudja hozni a szintjét. Az meg tény, hogy Pedro rutinosabb játékos, de ennek ellenére nem ad többet a csapatnak csereként, mint amit anno az ifik adtak - kivéve ha jó napot fog ki, de ez meg elég változó nála, 4 rossz meccsre jut egy jó.
Amikor Munir volt "Pedro-szerepkörben", akkor hétről-hétre romlott a teljesítménye. Sokkal jobban megsínylik a fiatal játékosok a padozást, mint a rutinosabbak. A gyakori váltás lehet működne, nem tudom.

Veb (talán) viccnek szánta, de ebben lenne ráció. Egy Henke Larsson-féle "kiöregedő aduász". Azt hiszem Martino Klosét akarta hozni erre a szerepre, neki mondjuk örültem volna. De jöhet Eto'o is, ha még focizni is lenne kedve. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 20:36:19

eto'o-t kellene befűzni :D még 1-2 padozós év van benne :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.18. 20:14:45

danianevem írta:Hasznosabbak voltak akkor, ezt nem vitatom. De jobbak is? Sandro nekem sima befejező csatárnak tűnik, ha van, aki kiszolgálja, akkor megoldja a feladatát. Egyébként magától nem nagyon fog helyzetbe kerülni.
Ezt nem egészen értem. Hasznosabbak voltak a csapat számára, mint Pedro. Alap képességekben lehet, hogy Sandro elmarad tőle - bár ez is erősen kérdőjeles számomra -, de a középcsatár posztot jobban érzi mint Pedro, lévén ő az, ergo Suárezt ő jobban tudná pótolni érzésem szerint, ha kéne. És az se tudom, hogy miért baj, hogy nem magának alakítja ki a helyzeteit, itt lenne Messi és Neymar akik megtennék ezt neki. Plusz Pedro se arról híres, hogy a semmiből húz egy váratlant, és máris ott a gólhelyzet - tegnap pont csinált 2 szép cselt egy lövés előtt mondjuk, de ez ritka mint a fehér holló. Szélsőként meg Adama, vagy Munir, de akár Halilovic is képes lehet ezt lehozni, amit Pedro szokott szerintem, nincs olyan magasan a léc..
danianevem írta:Az MSN-t egyébként sem nagyon lehet mozdítani, egy fiatal meg túl sokat nem fog tudni hozzáadni a játékhoz - mivel kevés perc mellett nem fog tudni fejlődni-, mint egy kiforrottabb játékos. Akárhogy nézem, odajutok, hogy nem igazán van jobb opció Pedronál...
Nem kéne felhozni Adamát és Sandrot folyamatosan, játékba lehetnének simán - egyszer egyik, néha másik, de Sandro amúgy is úgy tűnt az ősz alapján, hogy folyamatos játék nélkül is tudja hozni a szintjét. Az meg tény, hogy Pedro rutinosabb játékos, de ennek ellenére nem ad többet a csapatnak csereként, mint amit anno az ifik adtak - kivéve ha jó napot fog ki, de ez meg elég változó nála, 4 rossz meccsre jut egy jó.

De mondom, engem nem zavar igazából végülis, ha ő a 4. támadónk, csak szerintem bőven megoldanánk a csatárposztot nélküle is - még az ifikkel is akár.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.18. 19:43:12

palesz77 írta:...
Hasznosabbak voltak akkor, ezt nem vitatom. De jobbak is? Sandro nekem sima befejező csatárnak tűnik, ha van, aki kiszolgálja, akkor megoldja a feladatát. Egyébként magától nem nagyon fog helyzetbe kerülni. A B-ben már magára van utalva, igaz ha jól tudom inkább szélen játszik, de mindenesetre közel sem olyan eredményes. Munirnak is megvoltak a momentumai, de nem emlékszem, hogy konstans jó teljesítményt hozott volna. Az akkori Pedronál mondjuk valóban jobb volt.

Negyedik számúnak sokkal jobbat nem nagyon tudunk hozni. Akármelyik csapathoz viszonyítom a Barcát, a támadósor a legkevésbé problémás csapatrész. Van 3 zseni, meg 1, aki egy spanyol felsőházi csapatban húzóembernek számítana. Aki ennél jobb lenne, az még kevésbé tűrné meg a padozást. Az MSN-t egyébként sem nagyon lehet mozdítani, egy fiatal meg túl sokat nem fog tudni hozzáadni a játékhoz - mivel kevés perc mellett nem fog tudni fejlődni-, mint egy kiforrottabb játékos. Akárhogy nézem, odajutok, hogy nem igazán van jobb opció Pedronál...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.18. 19:28:19

danianevem írta:Ősszel láthattuk, hogy pont nem... Munir és Sandro sem tudta hozni, amit Pedro, egy-két fellángolást leszámítva. Deulofeu a Sevillában is csinálhatott valami ostobaságot, amiért padra került. Adama meg már a B-ben sem emelkedik ki, legalábbis nem igazán hallani róla.
Mondjuk ősszel pont azt láthattuk, hogy de, mert Munir és Sandro is jobbak voltak az akkori Pedronál. Emlékszem, meccsekig Pedro totál veszélytelen volt kapura, míg az ifik rendre pörögtek, és veszélyesek voltak. Főleg Sandro, máig nem értem, hogy miért nem ő maradt a felnőttekkel - még ha nem is olyan tehetséges, mint Munir. Folyamatosan jól szállt be, kapura is veszélyes volt, konkrétan kemény 270 perc alatt 4 gólt összehozott, ami elég jó teljesítmény szerintem - ebből 1 Bl-ben, 1 pedig 3 pontot ért a Villarreal ellen. Azóta a B-ben nem teljesít olyan jól ahogy néztem, de ez a csereként beugrós szerep rohadtul feküdt neki, érzésem szerint ez hiba volt Luchotól, hogy inkább a felkapottabb Munirt hagyta a felnőtteknél - persze nem tudjuk az okát, de a meccsek képe alapján nem ez volt logikus. Deuval egyetértek, valami nagy gebasz lehet vele, amit sajnálok, mert piszok tehetséges. Adama meg az "edzői hülyeség" áldozata úgy tudom, pont mint Halilovic, vagy Samper volt nemrég, de pl a hétvégén most kiosztott 2 gólpasszt.

Nem akarom elüldözni Pedrot amúgy, de azért azt is túlzásnak tartom, hogy nem tudnánk ilyen cserét találni, mint ő. Pl ha Sandro tudná azt hozni, amit hozott év elején, akkor ő meg Adama meg tudnák oldani szerintem jövőre a csere szerepkört - Sandro ha csatár kell, Adama meg ha szélső (vagy akár Deu, tökmindegy szerintem, hogy itt vagy Sevillában ül a padon). Ha meg ne adj isten valaki lesérül az MSN-ből, akkor Pedro se tud hosszú távon tényező lenni, úgyhogy szintén mindegy lenne, hogy ki játszik, ígyis-úgyis gyengülnénk.. Na mindegy, ez csak az én személyes véleményem, lehet rosszul látom a dolgokat.
Lezárt