Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.20. 14:07:20

Thiago Alcantara ● The Magician ● 15/16 ● Part I.

Mivel a töki lesérült, így megcsináltam most.. Szóval tessék, VEB és Bob nagy örömére a legújabb Thiagos videóm. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.04. 21:19:02

LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21176
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.10.19. 00:20:42

Az utóbbi meccseken oriási formában játszik. A jelenlegi fiatal középpályások közül benne látom a legnagyobb potenciált. Az ellenlábasai mondhatják, hogy eddig jól meg vagyunk nélküle, de úgy gondolom, hoszzú távon vissza fogjuk sírni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.17. 16:00:10

Mai finomság: http://vine.co/v/e9m0BJb1eeK" target="_blank
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.05. 18:06:42

Zagreb ellen kisebb meccset hozott le.. =D> Öröm nézni a játékát, remélem mostantól elkerülik a komolyabb sérülések, és sikerül tovább fejlődnie, a válogatott is sokat profitálhatna belőle.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.05. 17:37:53

Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.27. 13:07:13

Meghosszabbították a szerződését 2019-ig. Nem tudom eredetileg meddig szólt, de így elég sanszosnak tűnik, hogy elidőzik még Münchenben egy darabig.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.10. 14:04:03

visca el barca írta:az a vicc, hogy havonta akad 1 ember aki besírja vhova h jaj elment a szupersztár, a többi meg 120. alkalommal is nekiáll és lefutja ugyanazokat a köröket.
Na jó, de Bob miért nem a látványos cselekért nézi a focit?
Szerintem ezt is meg kellene beszélni. :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.10. 13:07:09

az a vicc, hogy havonta akad 1 ember aki besírja vhova h jaj elment a szupersztár, a többi meg 120. alkalommal is nekiáll és lefutja ugyanazokat a köröket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.10. 12:45:07

Leszögezem, nekem is nagy kedvencem a srác. Kár, hogy elment, de én úgy látom, hogy sokan kicsit (nagyon) elvakultak vele szemben. Mellesleg, mi rá a garancia, hogy itt nem bajlódna állandó sérülésekkel? Sajna, lehet, hogy a sérülései miatt sosem lehet belőle igazi klasszis, még, ha a képességei adottak is hozzá.

Kétlem, hogy látjuk még barca mezben, hiába lenne ő az egyik legjobb opció.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.10. 12:15:31

kanty írta: Szóval összességében abszolút érthető volt, hogy lelépett, bár azt nem értettem, hogy miért a Bayernt választotta, konkurencia azért ott is volt, plusz ugye a sérülésekkel is megjárta.
Szerintem teljesen érthető, a Bayern egy top 3-as csapat, ami nemzetközi szinten is minden trófeáért az esélyesek között van, Pep lett az edzője, aki komolyan számolt is vele. Ezt gondolom meg is beszélték, de a konkurencia közel sem volt akkora, mint itt. És azzal, hogy inkább Cesc-t hozták és nem őt kezdték el beépíteni elég egyértelmű jelzés.
Ki tudja mennyi lehetőséget kapott volna. lehet, hogy sokat, lehet, hogy csak elvétve, nem tudjuk. Az viszont biztos, hogy most tökéletes lenne ide és a legkevesebb kockázat is benne lenne. Esetleg sérülés terén lehet benne rizikó.

kanty írta:Néhány tavaszi meccsen láttam játszani, és nekem úgy tűnt, hogy abszolút nem lépett előre, a hiányosságaiban nem fejlődött, (főleg itt a labdavesztésekre, döntéshozásra gondolok) nyilván az is igaz, hogy ha nem játszik folyamatosan, akkor nem is tud fejlődni.
Viszont míg 3 évvel ezelőtt reális esélyt láttam arra, hogy belőle egy topcsapat klasszis játékosa lesz valamikor, most ebben már egyáltalán nem vagyok biztos. Sőt.
Az idei bajnokságban pl. játszott össz-vissz. 7 meccset a végén (abból is csak egyet végig) a sérülése miatt, az idei szezonban, tavaly is 13-at. Az lenne a csoda, ha top formában játszana. Messin is simán látszana komoly visszaesés, ha ennyit kihagyott volna.
Én csak azt mondom nála alkalmasabbat nem nagyon látok jelenleg, főleg, hogy a beilleszkedéssel sem lenne baj. Egy 80 milliós Pogba-ban is nagy kockázat van, ha Verrattit tudjuk hozni kb. 60-ért, ő sem nagyon játszott még ott, míg Thiagonak a legtöbbször az a pozíciója, ahova mi keresünk embert.
Persze elfogult is vagyok valamennyire, de ha objektíven nézzük igazi megoldás lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.06.09. 23:06:13

Számomra a klubhűség az egyik legnagyobb erény egy játékosnál. Thiago keveset is játszott a végén, plusz az apja sem az a pozitív, értelmes személy, legalábbis a nyilatkozataiból ez jött le nekem. Bár én azt vallom, hogy 22 évesen már el lehet dönteni, hogy mit akarunk, mi jó, mi nem jó. Zárójel bezárva.
Szóval összességében abszolút érthető volt, hogy lelépett, bár azt nem értettem, hogy miért a Bayernt választotta, konkurencia azért ott is volt, plusz ugye a sérülésekkel is megjárta.
Néhány tavaszi meccsen láttam játszani, és nekem úgy tűnt, hogy abszolút nem lépett előre, a hiányosságaiban nem fejlődött, (főleg itt a labdavesztésekre, döntéshozásra gondolok) nyilván az is igaz, hogy ha nem játszik folyamatosan, akkor nem is tud fejlődni.
Viszont míg 3 évvel ezelőtt reális esélyt láttam arra, hogy belőle egy topcsapat klasszis játékosa lesz valamikor, most ebben már egyáltalán nem vagyok biztos. Sőt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Strange
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.09. 21:03:03

2015.06.09. 22:04:43

Én is elfogult vagyok Thiagoval szemben (a spanyol U csapatok felkészülési meccseit is hajlandó voltam nézni miatta), de sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a térde nem fogja bírni hosszútávon a megterhelést. Az elmúlt 2 szezonban sikerült lejátszania kb 40 meccset, és már nálunk is bajlódott sérülésekkel. Bár remélem, hogy csak balszerencsés volt eddig, és fog még itt játszani top középpályásként.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.09. 20:47:11

Chino írta:Ott volt előtte akkor Xavi és Iniesta. Akkor még mindkettő kirobbanthatatlan, utóbbi még ráadásul jó korban. Így is ment a szezonban. Amikor lehetőséget kapott hajtott, látni lehetett a folyamatos fejlődést. Egy ilyen Xasvi-Ini párost kiszorítani borzasztó nehéz, de ő nem ekkor ment el, azután, hogy inkább elhozták ide egy vagyonért Fabregast, így nemhogy előre, hanem eggyel visszább lépett. Közben hívták olyan csapatok, mint a Bayern, ahol ráadásul Pep lett az edzője és nagyobb fizut is kapott. Szerintem érthető, hogy nem maradt itt 4. számú középpályásnak. Nem véletlen, hogy csak most kapkodnánk érte.
Plusz nem elhanyagolható tény, hogy míg a 11/12-es szezonban játszott 3000 percet, addig a 12/13-aban Tito csak 2000 percre dobta be - Bl-ben szinte nem is játszott pl. Az eligazolása előtt pedig még leült beszélni Titoval, hogy jövőre nagyobb szerepet fog-e kapni, mert elsősorban maradt volna, ő megmondta, hogy max az, mint 12/13-ban, Thiago meg ezek után lelépett. Lehet itt jönni klubhűség szöveggel, de ez nem olyan szitu volt, hogy a klub úgy kezelte, mint egy hamarosan nagyobb szerepet kapó fiatalt, csak ő nem akart várni, hanem konkrétan nem számoltak vele - csak beugrósként úgy ahogy, komolyabban csak sok év múlva. A fejlődése meg így elég kérdéses lett volna.. Más kérdés, hogy benyelt egy rohadt szerencsétlen sérülést Münchenben, ami miatt nem tudott játszani ott sem, de ezt meg nem láthatta előre ugye..

És mielőtt jöttök Xavival és Inivel. Ők folyamatosan, évről évre egyre inkább be lettek beépítve, egyre több meccset játszottak, annyi idősen, mint Thiago volt akkor, szinte minden meccsen pályára léptek, komoly Bl rangadókon is - direkt megnéztem -, míg Thiagot konkrétan visszalépett volna 2-t karrier szempontból, ha marad.. Elég más szitu.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.09. 20:35:00

danianevem írta:
Chino írta:A klubnak inkább lehetett volna annyi esze, hogy visszavásárlási opcióval adják tovább. (lehet, hogy megpróbálták, nem tudom, de nem szólt erről semmi)
Én úgy emlékszem, hogy volt egy játékpercekhez kötött elengedési záradék, ami érvénybe lépett a "jegeltetése" okán, ez után meg már nem volt beleszólása a klubnak.

Igen, most már nekem is beugrott. Nem is kellett sok hozzá, viszont Tito valamiért nagyon nem akarta játszatni.
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.09. 20:31:16

Chino írta:A klubnak inkább lehetett volna annyi esze, hogy visszavásárlási opcióval adják tovább. (lehet, hogy megpróbálták, nem tudom, de nem szólt erről semmi)
Én úgy emlékszem, hogy volt egy játékpercekhez kötött elengedési záradék, ami érvénybe lépett a "jegeltetése" okán, ez után meg már nem volt beleszólása a klubnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.09. 20:20:37

Rivaldo11 írta:Aláírom, világklasszis lehet simán, nekem is tetszik a játéka, ahogy passzol, ahogy mozog, ösztönös. De mivel ő hagyott itt minket-lett volna olyan opció is, hogy marad és megharcol a helyéért- remélem nem játszunk vele Fabregas2-t.
Maradjon ott ahol van.
Amúgy meg itt meg lett említve Verratti-nálam 10x előbb ő érkezne, mint Thiago vissza.
Nálam fontos az elkötelezettség-ebből pedig semennyit sem mutatott a nevelőklubja felé.
Alig volt 22 éves, amikor elment, leginkább az apja hatására. Nem tudom emlékszel-e milyen interjúkat nyomott az öreg. Thiagotól viszont semmi olyat nem hallottam, hogy panaszkodott volna. De nem is ez a lényeg.

Ott volt előtte akkor Xavi és Iniesta. Akkor még mindkettő kirobbanthatatlan, utóbbi még ráadásul jó korban. Így is ment a szezonban. Amikor lehetőséget kapott hajtott, látni lehetett a folyamatos fejlődést. Egy ilyen Xasvi-Ini párost kiszorítani borzasztó nehéz, de ő nem ekkor ment el, azután, hogy inkább elhozták ide egy vagyonért Fabregast, így nemhogy előre, hanem eggyel visszább lépett. Közben hívták olyan csapatok, mint a Bayern, ahol ráadásul Pep lett az edzője és nagyobb fizut is kapott. Szerintem érthető, hogy nem maradt itt 4. számú középpályásnak. Nem véletlen, hogy csak most kapkodnánk érte.

A klubnak inkább lehetett volna annyi esze, hogy visszavásárlási opcióval adják tovább. (lehet, hogy megpróbálták, nem tudom, de nem szólt erről semmi)

Verratti nagyon jó játékos, de nem tudom ide hogy illeszkedne és miért lenne 100X inkább ő, mint Thiago.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.09. 20:12:57

Jó kis videó lett Palesz. A zene nekem nagyon furcsa alatta, de ez csak azért van, mert az összes alatt pörgős zene szokott lenni. :lol: A videóból is látszik, hogy ő mozgatja az egész csapatot, nem töketlenkedik a labdával, nincsenek felesleges labdacipelései, amik Rafinhara még olykor olykor jellemzőek.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.09. 20:06:11

Rivaldo11 írta:Aláírom, világklasszis lehet simán, nekem is tetszik a játéka, ahogy passzol, ahogy mozog, ösztönös. De mivel ő hagyott itt minket-lett volna olyan opció is, hogy marad és megharcol a helyéért- remélem nem játszunk vele Fabregas2-t.
Maradjon ott ahol van.
Amúgy meg itt meg lett említve Verratti-nálam 10x előbb ő érkezne, mint Thiago vissza.
Nálam fontos az elkötelezettség-ebből pedig semennyit sem mutatott a nevelőklubja felé.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.09. 20:02:09

Rivaldo11 írta:Amúgy meg itt meg lett említve Verratti-nálam 10x előbb ő érkezne, mint Thiago vissza.
Nálam mindketten jönnének, az Ini-Xavi duó modern verziói lehetnének. De az Isco-Gündogan párosnál is ez a helyzet, ha 2-en jönnének a 4-ből már olyan lenne a középpálya, mint amilyennek akarnám - Isco/Thiago és Verratti/Gündi leosztás. :D De a Halilovic-Samper duónál is van erre esély az elmondások alapján, szóval könnyen kiszolgálható vagyok. :D Amúgy nem a múltban élek.. :D

Komolyabbra fordítva a szót, én el tudnám képzelni itt Thiagot még, Neymarral ketten ha jó napot fognának ki olyan látványban lenne részünk, hogy az állunk is leesne.. :D Erre reális esély nincs - sajnos -, de álmodozni azért jó róla.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.09. 19:48:26

Aláírom, világklasszis lehet simán, nekem is tetszik a játéka, ahogy passzol, ahogy mozog, ösztönös. De mivel ő hagyott itt minket-lett volna olyan opció is, hogy marad és megharcol a helyéért- remélem nem játszunk vele Fabregas2-t.
Maradjon ott ahol van.
Amúgy meg itt meg lett említve Verratti-nálam 10x előbb ő érkezne, mint Thiago vissza.
Nálam fontos az elkötelezettség-ebből pedig semennyit sem mutatott a nevelőklubja felé.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.09. 18:32:58

LG írta: Még nem világklasszis, de szerintem hamarosan az lehet. Nálunk nem kapott elég lehetőséget érthető volt a távozása. Ok, Xavi meg Iniesta akkor még kiszoríthatatlanok voltak, de Fabregas is ide lett hozva elé, ezzel teljesen el lett lehetetlenítve a helyzete, Martino pedig a lehetőségekhez képest is keveset játszatta.
Münchenben pedig ugye komoly sérülés hátráltatta, de mióta visszatért, egyre jobban tolja.

Hosszútávon nagyon is el tudtam volna képzelni a Barca kp-ra, inkább őt, mint Gündogant, Pogbát, vagy bárkit a felmerült nevekből.

Egyébként palesz az igazolások topicba linkelt egy statisztikát, elég jók votlak a mutatói.

Hát Martino tényleg elég keveset játszatta. :D

A lényeg viszont helytálló. Ha Cesc maradt volna Angliában, biztosra veszem hogy még itt lenne, habár Mazinho papát ismerve... Már azt is pletykálják, hogy Pep Rafinha-t is vinné apucinak pedig nem lenne ellenére.

Nem kellenek feltétlenül statisztikák, de elég megnézni egy-két meccsét az idei szezonból, úgy, hogy csak most épült fel. Sokat játszik abban a pozícióban, ahol idén Iniesta, nem egy tipikus tkp, mint pl. Coutinho.
Gündogan pedig pont a másik véglet. Ő hátrébb, mélységben érzi magát igazán jól (legalábbis amit láttam tőle) az pedig teljesen más koncepciót teremtene. Persze olykor cserének, a meccs alakulásától függően jó lehet, de padra venni luxusnak érzem, főleg 20-30 millióért és olyan fizetésért.
Mivel ő is csak jövőre jönne Iniesta pótlását kellene megoldani a kezdőben és erre lenne talán a legalkalmasabb Thiago. Valószínűleg olcsóbban is megszerezhető, mint Pogba vagy Verratti. Csak ehhez tényleg az kéne, hogy legkésőbb jövőre lépjen a klub valamit, mert ha hosszabbítani fog akkor valószínűleg végleg cseszhetjük.
Forca Barca!!!!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.09. 18:19:07

LG írta:Martino pedig a lehetőségekhez képest is keveset játszatta.
Igazad van, de itt hadd javítsalak. Tata alatt már nem volt a csapat tagja, Tito éve után már távozott.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21176
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.06.09. 18:14:03

Rivaldo11 írta:Ahhoz képest mennyit tett le eddig az asztalra, picit túlzásnak érzem vele kapcsolatban ezt az ömlengést.
Messze nem világklasszis. Nem lennék meglepve, ha a képességei ellenére nem jönne össze neki az áttörés.
Mehetnékje volt-rácseszett. Felőlem vissza is vonulhatna münchenből.
Még nem világklasszis, de szerintem hamarosan az lehet. Nálunk nem kapott elég lehetőséget érthető volt a távozása. Ok, Xavi meg Iniesta akkor még kiszoríthatatlanok voltak, de Fabregas is ide lett hozva elé, ezzel teljesen el lett lehetetlenítve a helyzete, Martino pedig a lehetőségekhez képest is keveset játszatta.
Münchenben pedig ugye komoly sérülés hátráltatta, de mióta visszatért, egyre jobban tolja.

Hosszútávon nagyon is el tudtam volna képzelni a Barca kp-ra, inkább őt, mint Gündogant, Pogbát, vagy bárkit a felmerült nevekből.

Egyébként palesz az igazolások topicba linkelt egy statisztikát, elég jók votlak a mutatói.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7423
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.09. 17:46:59

Rivaldo11 írta:Ahhoz képest mennyit tett le eddig az asztalra, picit túlzásnak érzem vele kapcsolatban ezt az ömlengést.
Messze nem világklasszis. Nem lennék meglepve, ha a képességei ellenére nem jönne össze neki az áttörés.
Mehetnékje volt-rácseszett. Felőlem vissza is vonulhatna münchenből.
Szerintem senki nem állította, hogy világklasszis, de a stílusa, a pozícióban nyújtott teljesítménye (meg úgy átlagban is) olyan játékossá predesztinálják, ami nekünk tökéletes lenne. És annak ellenére, hogy folyamatosan sérüléssel küszködött, letett közel annyit az asztalra, mint Pogba vagy Verratti, akiről tavaly még szinte említés szinten sem esett szó, most meg ilyen 40-50-60 milliókat adnánk. Nem beszélve a franciáról, akit a többség 50-60 milláért már szemrebbenés nélkül hozna (az érdeklődő csapatokról nem is beszélve). Ráadásul előbbi egy Juveban, utóbbi meg PSG-ben játszik.

De elég csak megnézni a játékát, tökéletes utódja lehetne Ininek.
Forca Barca!!!!
Lezárt