Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.11. 08:57:24

Én kedvelem Alexist és a játékát is, de a kamerák előtt nem kellene ilyen sok marhaságot összehordania. Szerintem még ő sem hiszi el, hogy a csapat ugyanolyan sikeréhes.
Erre a ködösítő, semmitmondó nyilatkozatokra most éppen semmi szükség nincsen, az őszinteség többet segítene, mert akkor ezek szerint, ha ezt a maszlagot nem csak kamerába mondják, hanem el is hiszik, akkor tényleg baj van.

Xavi legalább korrekt nyilatkozatot tett, nem védte a semmitmondó, lélektelen játékot.
Andreas31
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.11.30. 00:51:53

2014.03.03. 03:10:04

Alexis Sanchez megszerezte 16. gólját a bajnokságban. Ezzel még mindig a harmadik a spanyol bajnokság góllövő listáján és a legtöbb gólt szerezte a csapatban..

Egy szép labdakezelés :) : http://www.youtube.com/watch?v=L1iJZUbz8rs" target="_blank
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.21. 10:43:17

Azért az egészen elképesztő számomra, hogy sokan még idén sincsenek megelégedve vele és folyamatosan kritizálják. :roll: Eddig mindenki azon lovagolt, hogy egy csatártól nem elég a mezőnymunkája, ha emellé gyakorlatilag gólképtelen, egy az egyben nem ver meg senkit és még csak minimális veszélyt sem jelent az ellenfélre nézve.
Idén minden területen hatalmasat lépett előre és ami külön kiemelkedő, hogy továbbra is az egyik legtöbbet dolgozik a pályán. 15 gólt lőtt a bajnokságban, ezen szerintem fölösleges bármit is megmagyarázni. Így vagy úgy, de termeli a gólokat és ez a lényeg. Egy az egyben már most többet vállalt, mint a korábbi években együtt véve. Pontos adatokat nem tudok, de számomra szembetűnő, hogy a párharcait nagy százalékban megnyeri. Süt róla idén az önbizalom és a végre a képességei is kirajzolódtak. A mezőnymunkája pedig nem csak a csapatból, de az európai élmezőnyből is kiemelkedik, ami a támadóakt illeti. Aki pedig nem látja, hogy ez mennyire hasznos sokszor a csapatnak, az magára vessen.

Abszolút elégedettek lehetünk vele idén, de úgy látom, ha 30 gólt rúgni és mindegyiket sarokkal, sokan akkor is Suárezt meg Reust követelnék a csapatba. Hihetetlen. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.02.21. 09:50:16

eimenis1212 írta:szerintem pro és kontra is lehetne érveket írni az Alexis témában ( inkább kontra). Azért az a mondat, hogy "messit elbírja a csapat" kicsit meredek. Egyébként ha messi egyedül megindul a kapu felé akkor sprintbe visszazár hozzá 4-5 védő ( amit láthattuk már jónéhányszor, hogy kevés). Ha Alexis meglódul akkor max. 2 ember elég rá és sima szerelés a vége. De nem emlékszem olyan KLASSZIKUS egy az egyére ahol megindul mondjuk25-30-ról, és megverte a védőt majd a kapussal állva szemben gólt lő. Messinek az egy az egy nem is kérdés. Szóval Messi is védekezik... csak máshogy. Ő azzal védekezik, hogy leköti az ellenfél játékosok figyelmét, és energiáit, akik kevésbé mernek felmenni támadni. Én úgy fogalmaznék inkább h Alexist bírja el egyelőre a csapat.

Sztem szerkeszd az utolsó kettő mondatodat, mert eséllyel indulsz az év baromsága beböfögésének versenyén.

Azért ne hasonlítsd össze Messi és Alexis játékát. Messit nem sokan überelhetik, de nincs meg benne nagyon sok olyan tulajdonság ami Sanchezben megvan.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.20. 20:46:09

Chino írta:
diagonal írta: Van egy játékos aki felszántja a pályát, nagyon akar, hajt, a hozzáállása példaértékű.
Plusz gólerős, jó az összjátékban és egyből letámad, ami a játékunk egyik kulcsa.

Suareznek (amellett, hogy inkább 90 az a 70) a legnagyobb erőssége veszne el. Ő egy csatár, aki gólt lő, az a feladata. Neymar és Messi mellett nem egy ilyen játékosra lenne szükség. Rá épül a Pool támadójátéka, itt nem ez lenne. A személyiségét már meg sem említem.
Gólerős? So so, talán idén, de nem az igazi.
Jó az összjátékban? Hát...nem. Nagyon nem. Sőt, ezt nem is tudom hogy írhattad, de tényleg.
Egyből letámad? Na ez igaz, ebben jó.

Javaslom Suárezt megnézni egy-két meccsen idén milyen labdákat oszt le a többieknek góllövés mellett. Alexis soha nem fog olyat. De ez nem baj meg nem is azért írtam mert tőle is várom meg nem is azért, hogy holnap igazoljuk le Suárezt, csak úgy írom mint tényt.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.02.20. 20:33:18

szerintem pro és kontra is lehetne érveket írni az Alexis témában ( inkább kontra). Azért az a mondat, hogy "messit elbírja a csapat" kicsit meredek. Egyébként ha messi egyedül megindul a kapu felé akkor sprintbe visszazár hozzá 4-5 védő ( amit láthattuk már jónéhányszor, hogy kevés). Ha Alexis meglódul akkor max. 2 ember elég rá és sima szerelés a vége. De nem emlékszem olyan KLASSZIKUS egy az egyére ahol megindul mondjuk25-30-ról, és megverte a védőt majd a kapussal állva szemben gólt lő. Messinek az egy az egy nem is kérdés. Szóval Messi is védekezik... csak máshogy. Ő azzal védekezik, hogy leköti az ellenfél játékosok figyelmét, és energiáit, akik kevésbé mernek felmenni támadni. Én úgy fogalmaznék inkább h Alexist bírja el egyelőre a csapat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.20. 19:50:21

fz9999 írta:Biztos erősnek tűnik a hozzászólsáom, de szerintem Alexis használhatatlan a csapat számára - ebben a pozícióban biztosan.
Hány labdát ad jó helyre / meccs?
Hányszor játszik át egy embert / meccs?
Hány középreadása megy emberhez?
Hány olyan megmozdulása van, amire esetleg visszaemlékszik valaki egy meccs után?!

Ezekből elég keveset lehet összeszámolni, főleg az idegenbeli meccseken, vagy amikor szükség lenne rá. Nyilván otthon az pl. Elche / Malaga ellen nem releváns...

Középen szerintem 100x hatékonyabb lenne, de ott ugye Messi...
Használhatatlan!? :shock:

1. A passzai legalább 75%-át.
2. Átlagos, kicsit több.
3. Kb. annyi, mint Neymarnak, Pedronak Iniestanak, Albanak, Alvesnek, ha a szélső pozíciókat nézzük.
4.Számomra elég sok. Bennem megmarad, ha visszaszerez egy labdát és egyből indítunk támadást, ha megakadályoz egy kontrát, de látványos megoldásai is vannak. Nem kell a f..szán pörgetnie a labdát ahhoz, hogy vissza tudjunk emlékezni rá, sok megoldása jóval többet ér, mint egy sarokpassz, vagy egy kötény stb.

Az utolsó mondatoddal pedig öngólt lőttél, mert nem csak akkor lövi idén a gólokat, amikor kitömünk egy kiscsapatot, hanem amikor nagy szükség van rá.

Kíváncsi vagyok ki az, aki annyival jobb lenne nála.
kell egy ilyen játékos is a csapatba, főleg a támadószekcióba. Nézd meg Messit. A megindulásaikor nagyon sokszor belevezeti az emberbe, vagy a harmadik/negyedik ember szereli, ő viszont sétál vissza. Hány és hány ilyen gólt kaptunk már. Amellett Neymar se elsősorban a letámadásban jeleskedik. Messit ilyen szempontból elbírja a csapat, de többet nem, főleg, ha a legnagyobb erősségünket, az azonnali labdaszerzést, letámadást akarjuk alkalmazni.
Kicsit jobban nézzétek már mit csinál. Nem látványos dolgok ezek, de a csapat szempontjából nagyon fontosak.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.20. 16:31:46

sok mindenben nem lehetünk biztosak a futballban, hogy melyik játékos válna be, satöbbi, de abban szerintem 100%ig, hogy ha egy suarez játszana alexis helyett, akkor a csapatunk így vagy úgy, de gyengülne.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.02.20. 16:08:45

Biztos erősnek tűnik a hozzászólsáom, de szerintem Alexis használhatatlan a csapat számára - ebben a pozícióban biztosan.
Hány labdát ad jó helyre / meccs?
Hányszor játszik át egy embert / meccs?
Hány középreadása megy emberhez?
Hány olyan megmozdulása van, amire esetleg visszaemlékszik valaki egy meccs után?!

Ezekből elég keveset lehet összeszámolni, főleg az idegenbeli meccseken, vagy amikor szükség lenne rá. Nyilván otthon az pl. Elche / Malaga ellen nem releváns...

Középen szerintem 100x hatékonyabb lenne, de ott ugye Messi...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.20. 15:14:27

diagonal írta: Van egy játékos aki felszántja a pályát, nagyon akar, hajt, a hozzáállása példaértékű.
Plusz gólerős, jó az összjátékban és egyből letámad, ami a játékunk egyik kulcsa.

Suareznek (amellett, hogy inkább 90 az a 70) a legnagyobb erőssége veszne el. Ő egy csatár, aki gólt lő, az a feladata. Neymar és Messi mellett nem egy ilyen játékosra lenne szükség. Rá épül a Pool támadójátéka, itt nem ez lenne. A személyiségét már meg sem említem.
Forca Barca!!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.20. 08:36:10

Érdekes olvasni ezt a vitát Alexisről. Az is teljesen világos hogy mi generálja a vitát. Szerintem itt el kellene dönteni, hogy mit akarunk, milyen típusú játékost, na meg hogy van-e rá keret. Van egy játékos aki felszántja a pályát, nagyon akar, hajt, a hozzáállása példaértékű. De: az biztos, hogy ő soha nem lesz Messi, Iniesta, vagy Xavi, ő nem fogja tudni tizedmásodperc alatt hova kell passzolni egy három a három elleni szituban mondjuk, rajta továbbra is meg fog akadni néhány támadás, sokszor nem tudja azt sem egy az egyben merre forduljon egy védővel szemben ( lásd most éppen Demichelis ). Egy csomó szituációt rosszul mér fel, rosszul old meg az is tény. Írta valaki nem érti miért írják mindig róla, hogy ügyetlen, csetlik-botlik. Talán azért mert ügyetlen és csetlik-botlik nem? De alighanem nem ezekért van a csapatban, hanem az elején felsorolt erényei miatt. Egyébként én sem rajongok a játékáért mert nem tartom önmagában elégségesnek azt egy Barcelona szintű csapatnál, hogy egy játékos hajt, küzd stb., de nagyon elismerem ugyanakkor a hozzáállását, meg szimpi a srác tényleg mint ember.
Ha ez nem jó így és olyan játékost akarunk aki minden előbb felsorolt dologban topon van és univerzális akkor mondom kit kell hozni: Luis Suárezt. Ő garantáltan jó helyre fog passzolni és jó felé fog fordulni adott szituban és megy is mint a golyó pluszban egész meccsen. Ja, hogy vagy 70-80 millió euro az ára? Ez van.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.20. 00:46:11

Leon írta:
Persze lehet jobb volna egy Reus vagy egy Aguero a jobbon,de ha el is menne Sancho akkor is mi a garancia,hogy bármelyikük idejönne. Alexis meg ezzel a formájával és az egyre kevesebb botladozásaival simán a csapatba való.
Mi a garancia, hogy egy Reus jobb lenne. Jó játékos, de nem akkora spíler mint amilyennek tartják. Agueroval más a helyzet, de ő inkább egy 4-4-2-ben érzi jól magát vagy középen. Akkor jobb lenne egy Neymar-Kun-Messi sor, de ez már elég off itt.
Az viszont biztos, hogy a kapott gólok száma megugrana 3 ilyen támadó szellemű játékossal.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.02.20. 00:28:24

Szerintem egy Barca-Madrid BL-döntőről nem lenne annyi vita mint itt a kis csillínyóról.
Alexis-t az előző szezonba nagy csalódásnak tartottam viszont idén a tavalyi formájához képest Messi(ás) szinten van nálam. Még a sokat szidott Pedro is javult. Ezt nem észrevenni... :roll:
Persze lehet jobb volna egy Reus vagy egy Aguero a jobbon,de ha el is menne Sancho akkor is mi a garancia,hogy bármelyikük idejönne. Alexis meg ezzel a formájával és az egyre kevesebb botladozásaival simán a csapatba való.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 23:47:11

Még mindig csak általánosságokkal hadoválsz, a "várni" és az "elvárni" szavak továbbra sem ugyanazt jelentik :)
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.19. 23:44:28

gránit írta:sjd, persze, hogy képtelen vagy felfedezni, mert egy mondatot sem tudsz rendesen értelmezni :D Ha kérdést szeretnél feltenni nekem, illetve elvárod az érdemi válaszadást, akkor próbáld meg elemezni azt, amit írtam, és ne csak szövegkontextusokat ragadj ki, törekedj ehelyett arra, hogy a bővebb szövegkörnyezetet is górcső alá vedd. Harmadjára nem fogom leírni ugyanazt, gondolkodj továbbra is a "várni" és "elvárni" jelentéstartamai között feszülő különbségen ;) Ne kérj ezért elnézést, mondtak már ennél nagyobb butaságot is, te csak nem tudsz különbséget tenni a két szó között, és ezen lovagolsz már nem tudom, hanyadik kommentedben :D És még mindig csak általánosságokkal hadoválsz, érvekért ajvékolsz, de te az általánosságokon és a balgaságokon való lovagláson még mindig nem tudtál túllépni :D
Sajnos a leírtak leginkább csak azt tanúsítják, hogy inkább te vagy képtelen szöveget értelmezni, de látom te is kiválóan elszórakozol azzal, hogy a képzeletedet használod a hiányzó szövegértési képességek helyett.
Nem feltétlenül remélem, hogy megérted, de hátha hasznodra lesz:
http://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab" target="_blank
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 23:30:57

sjd, persze, hogy képtelen vagy felfedezni, mert egy mondatot sem tudsz rendesen értelmezni :D Ha kérdést szeretnél feltenni, illetve elvárod az érdemi válaszadást, akkor próbáld meg elemezni azt, amit írtam, és ne csak szövegkontextusokat ragadj ki, törekedj ehelyett arra, hogy a bővebb szövegkörnyezetet is górcső alá vedd. Harmadjára nem fogom leírni ugyanazt, gondolkodj továbbra is a "várni" és "elvárni" jelentéstartamai között feszülő különbségen ;) Ne kérj ezért elnézést, mondtak már ennél nagyobb butaságot is, te csak nem tudsz különbséget tenni a két szó között, és ezen lovagolsz már nem tudom, hanyadik kommentedben :D És még mindig csak általánosságokkal hadoválsz, érvekért ajvékolsz, de te az általánosságokon és a balgaságokon való lovagláson még mindig nem tudtál túllépni :D Mr Következetesség :mrgreen:

Chino, a bajnokságban szerzett góljainak számára nekem sem volt szavam. Hogy mire volt, nézd vissza, mert már sokadjára írnám le ugyanazt. Sarkítottál, csúsztattál kissé, mert nem azt írtam, hogy Sanchez "defenzív", hanem "defenzívebb", illetve a "defenzív jelleg"-et használtam még, ami az ő játékában benne van. Képes rá, ez kétségtelen. Ami a korábbi hozzászólásokat illeti, így világos, hogy mi történt, de én továbbra is azt látom, hogy Sanchez idén ha szemben a kapuval, face to face helyzetbe kerül, azt most belövi, ahogy kell. Tavaly ezt igen ritkán tette. Ez a változás, de nekem nem is ezzel volt problémám, a gólok a ligában most mennek, maradjon is így. Ami pedig az elfogultságot illeti, nem vonatkozik kollektíve mindenkire természetesen. sjd például az, bár ez nála a legkisebb gond, és így azért nehéz elhinni, hogy a "probléma" nem az, hogy a sajátjával alapvetően ellentétes véleményt lát leírva. Ennek több oka lehet, én például leírtam az álláspontomat egy olyan topicban, ahol láttam, hogy vannak Alexis-rajongók, szimpatizánsok. Ha viszont valaki állandóan csak egy elszigetelt klikkben mozgolódik, az nyilvánvalóan meg van rökönyödve, ha egyszer egy másik véleménnyel szembesül, ilyenkor érthetően borul a bili; és hiába írja, hogy ő érveket vár, amikor a saját maga által félreértelmezett, egyébként a Sanchez-tartalomtól teljesen független szösszeneten lovagol, és ás még mélyebbre.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2014.02.19. 23:59:57-kor.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.19. 22:58:38

gránit írta:sjd, előbb írtam le, hogy nem várom el :D Explicite leírtam :D
Egészen kiválóan minősít, hogy egyszer leírsz valamit, aztán leírod az ellenkezőjét, és még büszke is vagy rá. Persze még én kérek elnézést, hogy képtelen vagyok logikát felfedezni abban, amiben nincs.
Na mindegy, inkább próbáld érvekkel megcáfolni a nemérveimet, hajrá!. :wink:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 22:08:05

gránit írta:Chino, abszolút átjött a mondanivaló. Ez így korrekt, egy pontja viszont korrekciót kíván, hogy tavaly hogy beszéltek itt Alexisről. Ha azt mondták, hogy nem elégedettek a játékával, akkor egyetértettem volna velük, de sejtem, hogy nem ennyiben merült ki a dolog... Ha anyázták, szitkozódtak stb, akkor szimplán bunkók. Ha pusztán a tartalmat nézzük, valószínűleg egyetértettem volna velük, azzal viszont nem, ahogy ezt (gondolom) kifejtették. De miért kéred ezt számon rajtam? Miért vagyok felelős a mások által leírtakért? Biztos volt olyan, aki vég nélkül elemezte a családfáját, de ezért én miért vagyok felelős? Ha a másik oldal sem bírt magával, azt ugyanúgy elítélhetem. Elhiszem, hogy volt ilyen, de nem azonosulok ezzel sem, szimplán Alexis-szel szemben foglaltam állást. Ettől még nem nyernék el a tetszésemet az alpári szitkozódások sem.

Az egy teljesen jó pont, hogy Alves (olykor felelőtlen) előrehúzódásai miatt a jobb oldalra kell egy defenzívebb ember. Ezt hozza is Sanchez, tegnap is gyakran visszahúzódott, sőt, amint azt ki is emeltem az akkori kommentemben, hajtott végre szerelést is a mi térfelünkön. Alves miatt kell a jobb szárnyra ez a defenzív jelleg. De ez az állapot nem feltétlenül jó a csapatnak. Nem tudjuk, mennyi van még hátra Alves barcelonai pályafutásából, de a helyére én egy kevésbé felfutkosó bekket igazolnék, hogy a szélsőnk a támadásra tudjon ráállni, ne neki kelljen már hátra rohangászni, és Dani pozíciójában szerelni, ahogy az tegnap is előfordult. Most ez van, de ez nem feltétlenül jó is így. Nem tudom, ki hogy értékelte, de Neymar helyett Alexist kapta le Tata, és nem Iniestát, hogy a baloldalra küldje be a brazilt. Többet mozgott Alexis helyén, mint bárhol máshol (és nem csak a védelem szélét húzta szét, hanem fáradt City ide vagy oda, de alkotott a kombinatív játékban is)... Kényszerűség-szaga volt a dolognak (Neymar sérülése miatt), de az mindenképpen bent fogja tartani a kezdőben Sanchezt, hogy - ahogy én is és te is írtad - a négy középpályásos felállást valószínűleg nem fogjuk sokszor látni. És akkor már inkább Alexis, mint Pedro (de ezzel nem akarok új vitát nyitni).
Nem érted mit akartam abból kihozni. Azt írtad, hogy itt elfogultak vele szemben és ezért foglalnak homlokegyenest más álláspontot, mint te. Erre írtam, hogy tavaly, amikor rosszul ment neki kapta a kritikát, teljesen jogosan. Tehát nincs itt semmilyen vak elfogultság, ha rosszul játszik bírálják, ha jól akkor dicsérik. szerintem ez a normális. És most dicsérve van, mert tényleg nagy formában van. És nem a legjobb meghatározás vele szemben, hogy defenzív. Ha az lenne, nem tartana annyi gólnál és assistnál.
Az pedig, hogy őt hozta le Tata egyértelmű. Valamivel offenzívebbé akarta tenni a játékot, de nem annyira, hogy három támadóval álljon fel. Így választott egy középutat. Egy támadóbb felfogású játékost hozott be, mert az emberelőny birtokában megtehette, de nem akarta feladni azt a stabilitást ami megvolt egész meccsen.
Ha azért hozta volna le, mert rosszul játszik, akkor berakja Pedrot a helyére, aki hasonló stílusú játékos, csak kicsit gyengébb kiadásban.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 21:26:04

Chino, abszolút átjött a mondanivaló. Ez így korrekt, egy pontja viszont korrekciót kíván, hogy tavaly hogy beszéltek itt Alexisről. Ha azt mondták, hogy nem elégedettek a játékával, akkor egyetértettem volna velük, de sejtem, hogy nem ennyiben merült ki a dolog... Ha anyázták, szitkozódtak stb, akkor szimplán bunkók. Ha pusztán a tartalmat nézzük, valószínűleg egyetértettem volna velük, azzal viszont nem, ahogy ezt (gondolom) kifejtették. De miért kéred ezt számon rajtam? Miért vagyok felelős a mások által leírtakért? Biztos volt olyan, aki vég nélkül elemezte a családfáját, de ezért én miért vagyok felelős? Ha a másik oldal sem bírt magával, azt ugyanúgy elítélhetem. Elhiszem, hogy volt ilyen, de nem azonosulok ezzel sem, szimplán Alexis-szel szemben foglaltam állást. Ettől még nem nyernék el a tetszésemet az alpári szitkozódások sem.

Az egy teljesen jó pont, hogy Alves (olykor felelőtlen) előrehúzódásai miatt a jobb oldalra kell egy defenzívebb ember. Ezt hozza is Sanchez, tegnap is gyakran visszahúzódott, sőt, amint azt ki is emeltem az akkori kommentemben, hajtott végre szerelést is a mi térfelünkön. Alves miatt kell a jobb szárnyra ez a defenzív jelleg. De ez az állapot nem feltétlenül jó a csapatnak. Nem tudjuk, mennyi van még hátra Alves barcelonai pályafutásából, de a helyére én egy kevésbé felfutkosó bekket igazolnék, hogy a szélsőnk a támadásra tudjon ráállni, ne neki kelljen már hátra rohangászni, és Dani pozíciójában szerelni, ahogy az tegnap is előfordult. Most ez van, de ez nem feltétlenül jó is így. Nem tudom, ki hogy értékelte, de Neymar helyett Alexist kapta le Tata, és nem Iniestát, hogy a baloldalra küldje be a brazilt. Többet mozgott Alexis helyén, mint bárhol máshol (és nem csak a védelem szélét húzta szét, hanem fáradt City ide vagy oda, de alkotott a kombinatív játékban is)... Kényszerűség-szaga volt a dolognak (Neymar sérülése miatt), de az mindenképpen bent fogja tartani a kezdőben Sanchezt, hogy - ahogy én is és te is írtad - a négy középpályásos felállást valószínűleg nem fogjuk sokszor látni. És akkor már inkább Alexis, mint Pedro (de ezzel nem akarok új vitát nyitni).
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 15:01:38

gránit írta: Olvastam véleményeket Martinoról, hogy óvatoskodtunk, meg jobban ki lehetett volna csinálni ezt a 10 emberre fogyatkozó, amúgy is gyámoltalan City-t. Valóban nyerhettünk volna akár 3 góllal is, de ugyanúgy benne lett volna a dologban egy bekapott pofon, volt azért pár veszélyes kontrájuk. Csak ők maguk sem hitték el, hogy betalálhatnak, pl amikor az első félidőben szereztek egy labdát a térfelünkön, Negredo hogy fejezte be...? Bátortalanok voltak, de ha fejjel megyünk a falnak és kapunk egy gólt, akkor most azért méltatlankodnának Martinóval szemben. Alves bár hős lett, benne volt a pakliban ennek ellenkezője is, amikor fent kolbászolt valahol, több ízben Piqué-nek kellett fellépnie Alves helyén (Piqué és Mascherano jól nyomták tegnap). Az eredmény kiváló, ami meg a taktikát illeti, a 4 középpályás egyszerre játékának, ahogy írtam, nagyon örültem.
Ezzel speciel egyetértek. (láthatod, hogy nem a személyed ellen irányulnak a mondandóim :))

De a kiemelt résszel pont azt cáfolod, amit mi többször kiemeltünk.
Azzal, hogy fent kolbászol Alves nagy terület nyílik, ami nagy veszélyt jelent és pl. Neymar (ha őt hoztad fel) nem tud úgy visszazárni, labdát szerezni mint Alexis, így sokkal több gólt kaphatunk onnan. És most felhozhatod, hogy egy "csatárnak" nem ez a feladata, de AS-nél ez hozzátartozik. És meg is oldja. Ha nézed a meccseket láthatod, hogy hány kontrát akaszt meg azzal, hogy egyből letámad, megpróbálja visszaszerezni labdát (sok esetben sikerül is), zavarja a védőt. Ez nem látványos, de nagyon fontos elem a játékunkban. Emellett gólerős, érzi a társakat, nem véletlenül van annyi assistja is.
Persze vannak hibái is, nyilvánvaló. Nincs olyan játékos, aki ellen ne lehetne számos hibát felsorolni. még Messi sem.
A 4 középpályás pedig nem megoldás. Ahhoz a taktikához amit most Tata alkalmazott kellettek, de látszott is milyen meccs alakult ki. Óvatosak voltunk, a masszív labdatartásra játszottunk, mert EZ A MECCS megkövetelte, nem kockáztattunk, de ha folyamatosan így játszanánk nem vezetne jóra. Ez már kiderült Pep alatt is. Egyrészt nézhetetlen lenne a játékunk, másrészt még nehezebb lenne azokat a falakat áttörni, amiket ellenünk alkalmaznak.
De az sem megoldás ha 3 olyan TÁMADÓVAL (és nem csatárral) játszunk, akik gyengébbek védekezésben és letámadásban, főleg ilyen két szélső védővel, mint Alves és Alba. Úgy nyelnénk a gólokat, hogy rossz lenne nézni. Ezért kell egy Alexis típusú játékos a támadósorba, akinek nagy a munkabírása, kihajtja a belét is, visszazár, ha az ellenfél támad visszalép, zavar labdát szerez, de támadásba is aktívan bekapcsolódik.
Tegnap tényleg nem tűnt ki, de 1. Ez egy meccs volt, a mérkőzések többségén nem ilyen lenne ez a statisztika szerű valami, amit produkáltál, 2. tegnap egy teljesen más taktikával álltunk fel, elég csak pl. Messit megnézni. Ő se a megszokott játékát hozta, kevésbé volt direkt, kevesebb cselt vállalt, alárendelte magát a csapatnak.

Néhol kicsit OFF voltam bocsi, de azt hiszem ez hozzá tartozott a témához.
Mint jeleztem gránit, én készséggel elfogadom a mondandódat, ha érvekkel alátámasztod a véleményedet, ami eddig nem sikerült, mert ha magadba nézel, szerintem rólad süt az elfogultság.

Próbáltam korrekten, személyeskedés nélkül írni irányodba, remélem átment, viszont gyedül azt nem értem, miért vádolsz mindenkit elfogultsággal, amikor tavaly (amikor tényleg katasztrófa volt) a fórumozók többsége "enyhén" negatív véleménnyel volt róla.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 14:31:28

Egy kérdésre válaszoltam, amit nyilván ide is írtam, nem más topicban üzengetek az itt felmerülő kérdésre :) A taktikáról való diskurzus meg szintén korábban elkezdődött.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15474
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.19. 14:22:29

gránit írta:Csbal, magyar pártpolitikával nem foglalkozok :D Bár ebben az országban ez nagyon nehéz feladat, mert az emberek szeretik mindenbe belekeverni a politikát, lásd, még egy futball-témájú fórumon is felmerül :D Ez viszont nagyon jellemző kis hazánkra, erősen politika által átitatott ország vagyunk sajnos az élet legtöbb területén. Hogy mást ne mondjak, futball... na, de ne többet erről.

Olvastam véleményeket Martinoról, hogy óvatoskodtunk, meg jobban ki lehetett volna csinálni ezt a 10 emberre fogyatkozó, amúgy is gyámoltalan City-t. Valóban nyerhettünk volna akár 3 góllal is, de ugyanúgy benne lett volna a dologban egy bekapott pofon, volt azért pár veszélyes kontrájuk. Csak ők maguk sem hitték el, hogy betalálhatnak, pl amikor az első félidőben szereztek egy labdát a térfelünkön, Negredo hogy fejezte be...? Bátortalanok voltak, de ha fejjel megyünk a falnak és kapunk egy gólt, akkor most azért méltatlankodnának Martinóval szemben. Alves bár hős lett, benne volt a pakliban ennek ellenkezője is, amikor fent kolbászolt valahol, több ízben Piqué-nek kellett fellépnie Alves helyén (Piqué és Mascherano jól nyomták tegnap). Az eredmény kiváló, ami meg a taktikát illeti, a 4 középpályás egyszerre játékának, ahogy írtam, nagyon örültem.
Van más topic is a fórumon,nem kéne ezt szétoffolni,mert semmi köze nincs a mondandódnak Sánchezhez.
Ez mehet a Martino, vagy a Barca a Bajnokok Ligájában c. topicokba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.19. 14:13:55

Csbal, magyar pártpolitikával nem foglalkozok :D Bár ebben az országban ez nagyon nehéz feladat, mert az emberek szeretik mindenbe belekeverni a politikát, lásd, még egy futball-témájú fórumon is felmerül :D Ez viszont nagyon jellemző kis hazánkra, erősen politika által átitatott ország vagyunk sajnos az élet legtöbb területén. Hogy mást ne mondjak, futball... na, de ne többet erről.

Olvastam véleményeket Martinoról, hogy óvatoskodtunk, meg jobban ki lehetett volna csinálni ezt a 10 emberre fogyatkozó, amúgy is gyámoltalan City-t. Valóban nyerhettünk volna akár 3 góllal is, de ugyanúgy benne lett volna a dologban egy bekapott pofon, volt azért pár veszélyes kontrájuk. Csak ők maguk sem hitték el, hogy betalálhatnak, pl amikor az első félidőben szereztek egy labdát a térfelünkön, Negredo hogy fejezte be...? Bátortalanok voltak, de ha fejjel megyünk a falnak és kapunk egy gólt, akkor most azért méltatlankodnának Martinóval szemben. Alves bár hős lett, benne volt a pakliban ennek ellenkezője is, amikor fent kolbászolt valahol, több ízben Piqué-nek kellett fellépnie Alves helyén (Piqué és Mascherano jól nyomták tegnap). Az eredmény kiváló, ami meg a taktikát illeti, a 4 középpályás egyszerre játékának, ahogy írtam, nagyon örültem.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.02.19. 09:44:14

Yaya(07-10) írta:Látod öreg ennyi eszed van a focihoz.:) dicséred Martinot, és ekézed Sachezt, holott az ő játékán látszott a legjobban milyen taktikával küldték pályára a fiúkat. egész meccsen mutatta az előre törő alvesnek, hogy nyugi, állj meg add oda Xaviéknak. Úgy játszott, mint akit megeskettek a meccs előtt, hogy nem támadhatja a kaput első szándékból. Félre értés ne essék, szerintem is nagyon halovány volt támadásban, de mutass a csapatból ALvesen kívül értékelhetőt ebben a kategóriában. A jobb bekkünk volt a legjobb támadásban b@sszus. Ez antifoci volt Barca módra. A védelem és Valdes rendben volt, a többiek meg taktikából kiváló, támadójátékból elégséges.

Én is így láttam. Tegnap a taktika az volt hogy hibára kényszerítsük a City-t. Ezt Demichelisnek köszönhetően meg tudtuk tenni. Nagyon buta volt h ott becsúszott egy Messinek, aki úgy fedezte a labdát, ahogy tanítják, és még be is akasztotta a lábát a védőnek. Grat neki. Tegnap nem a támadást erőltettük, hanem a labdatartást, és Tata le is nyilatkozta h ez volt a cél. A gólok meg egy ilyen gyenge City ellen jöttek, mert jönniük kellett.

Gránit, te egy elképesztő ember lehetsz, h így tudsz ragaszkodni a hülyeséghez. Nem fideszes vagy? :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.19. 08:56:53

De sok Zombori van Magyarországon. :mrgreen:

ON: Nem hinném, hogy Alexis szemére lehetne vetni bármit is most.
Kép
Lezárt