FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2014.07.04. 13:47:49

A jelenlegi döntések mély aggodalommal töltenek el, szinte minden döntés hibásnak tartok, amit a vezetés meghoz. Isten adja, hogy tévedjek, de nem fogunk nyerni semmit jövőre sem, a mostani igazolásoknak, döntéseknek köszönhetően.
A legnagyobb probléma, h az már kiderült az elmúlt két évben, h a dominancia nem jelent sikert letámadás és a labda gyors visszaszerzése nélkül. Ez tény. Ennek örömére, úgy néz ki most érkezik a harmadik támadó, akinek a védekezés a gyengéje. Úgy néz ki jövőre úgy fogunk felállni, h Piqué és Alves egyértelműen karrierjük leggyengébb formájában, új kapussal, és három támadóval, akik gyengék védekezésben.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.07.04. 13:24:30

Nem tudom pontosan hova írjam, talán ide tartozik: Official: Barcelona will have a training camp from 28 July to 2 August at St George's Park, England's national training centre in Burton
Ennek örülök, végre nyugodt körülmények között készülhetnek a szezonra a játékosok, nem pedig két utazás között ahol tudnak ott edzenek egyet.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.03. 20:45:56

palesz77 írta:Nem tudtam hova írjam, ide szerintem jó lesz:
Adócsalással vádolják az FC Barcelonát.

Amikor már azt hittem naivan, hogy lecsengtek ezek az ügyek.. :roll:
Ruiz bíró le se tudja tagadni, hogy a Real Madrid pártolói tagja. Ez már személyes hadjárat.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.03. 19:37:30

Nem tudtam hova írjam, ide szerintem jó lesz:
Adócsalással vádolják az FC Barcelonát.

Amikor már azt hittem naivan, hogy lecsengtek ezek az ügyek.. :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.19. 15:20:53

sjd írta: Ennyi a nagy titok, egy jó edző az ilyeneket meg tudja húzni, nem csak 1 meccsen, és szerintem ezek nyerik a meccseket, nem a csúcsra járatott játékrendszerek.

Persze van egy-két neuralgikus pont, amiket le is írogattál, de alapvetően ezek csak a fenti alkalmazkodásképtelenségnek a leglátványosabb tünetei.
Van valami abban amit írsz, de én nem jelenteném ezt ki ebben a formában. Inkább a kettő közötti átmenetet tartom optimálisnak. A legtöbb meccset még ősszel is úgy nyertük, hogy nem nagyon változtattunk az alapvető taktikán (és itt nem feltétlenül a tiki-takára gondolok), mentek a védelem mögé betett labdák, kényszerítők, ugyanakkor Tata is előszeretettel változtatott. A Rayo elleni meccs is jó példa erre. Nem tudom elképzelni, hogy azért volt nagyobb a labdabirtoklásuk, mert mi nem tudtuk azt birtokolni, biztos vagyok benne, hogy edzői utasítás volt. Úgy meglepődtek a madridiak, hogy azt se tudták mit csináljanak és könnyedén lesimáztuk őket. Voltak ilyenek. De ott van példának a City elleni két meccs.
De alapvetően nem ezzel nyertük a meccseket, hanem a direktebb, agilisabb játékkal. Ez tűnt el tavaszra.
Szóval azokkal sem értek egyet, akik azt mondják, hogy Tata abszolut alkalmatlan taktikailag ide. Behozta a kontrát is a csapatba. Kb annyi gólt lőttünk kontrából idén, mint az utóbbi 2-2,5 évben összesen. Az, hogy ennyire összeesett a csapat az nem tudom minek köszönhető. Mindig gyengébb a tavaszunk, de ekkora kontraszt nagyon rég nem volt. Nekem pedig akárki akármit mond az idei Barca egy szemernyivel sem volt rosszabb, mint a tavalyi. Egy Messivel lettünk gyengébbek. Tavaly ő vitte ezt a csapatot a hátán. A meccsek több, mint felét miatta nyertük + volt egy gyengébb Real és egy sokkal kisebb tényezőt jelentő Atletico. Ugyanez volt a forgatókönyv. Fantasztikus ősz, aztán botrányos tavasz. Csak hát volt egy Messi.
Idén viszont ez a gyengülés eredményekben is megmutatkozott.

Persze sok csapás is érte a csapatot.

Félreértés ne essék, ezzel nem azt mondom, hogy nem szükségesek nagy mértékű változások, igazolások, csupán arra célzok, hogy akik most sárba tiporják a játékosokat, a komplett csapatot, öngyilkosok akarnak lenni, tavaly ugyanúgy megtehették volna.
Forca Barca!!!!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.05.19. 00:53:53

Bojan egyáltalán hogy került szóba? Csak 3 csapatnál bukott meg a gyerek, mióta elment tőlünk.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.05.18. 22:55:16

palesz77 írta: Szóval arra a részre írtam ezt a nem egészen értek egyet dolgot, hogy Pedro maradjon és Bojan jöjjön vissza.
Ja értem. Alapvetően ha Pedrot mondjuk egy az egyben el lehetne cserélni ráfizetés nélkül egy épkézláb csatárra, akkor már én is elgondolkodnék a dolgon.
Ettől függetlenül nálam nincs probléma a teljesítményével (még egyszer mondom, ahhoz mérten, hogy ő ebben a keretben csere volna eredetileg), de egy stratégiai átalakításnak könnyen áldozatul ejteném.
Dave87 írta:Megy a szobeszéd érkezökröl, tàvozokrol, ez rendben. De vajon milyen jàtékrendszeri vàltoztatàst làtnàtok szivesen? Én inkàbb erröl olvasnék. Hogy làtjàtok?
Szerintem nem kellenek nagy játékrendszeri változtatások, ha a Rayo ellen ez a gárda tudott egy brutális kontrázós célfutballt csinálni, akkor tényleg csak az a kérdés, hogy milyen utasítással küldi fel az edző a csapatot. Csak ehhez azt kéne belátni, ami Tatának ősszel már sikerült, hogy már nem az van, hogy mi nyomjuk az űrfutballt, és a többiek próbálnak valahogy megállítani, hanem néha (sokszor) a Barcának kellene alkalmazkodni az ellenfelekhez.
Pep azzal nyert meg egy Clasicot, hogy 4 védőből egy 3 védős felállásra váltott meccs közben.
Egy másikat azzal, hogy Messit hátrahúzta hamis 9-be, és a Special5 is csak pislogni tudott, most meg már röhögve veszi le a pályáról egy kiesőjelölt csapat is. Vagy mondhatnám, amikor Tito először és utoljára betette Villát centerbe, és a Milan azt sem tudta, mihez kezdjen.
Ennyi a nagy titok, egy jó edző az ilyeneket meg tudja húzni, nem csak 1 meccsen, és szerintem ezek nyerik a meccseket, nem a csúcsra járatott játékrendszerek.

Persze van egy-két neuralgikus pont, amiket le is írogattál, de alapvetően ezek csak a fenti alkalmazkodásképtelenségnek a leglátványosabb tünetei.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.18. 22:32:12

sjd írta:
palesz77 írta: Elől pedig szintén kicsit máshogy képzelem el jövőre a csapatot. Tellot eladnám, és visszahoznám Deulofeut.
Nem tudom, itt mi jött át részemről, de én is azt írtam, hogy jöjjön Deulofeu vissza, Tello meg eleve benne volt a "mehet Isten hírével" kategóriában. (Bár szerintem a vezetőség is meg fog szabadulni tőle az első adandó alkalommal.)
Bojan egyébként azért fordult meg a fejemben, mert őt az elmúlt 3 évben sehol sem játszatták csatárként, az Ajaxnál is most jobbszélsőt nyomatnak vele, ahogy láttam. És amennyire emlékszem az ő itteni pályafutására, benne egy klasszikus lesipuskásként lenne góllövő potenciál azért. De én sem vele képzelem el a jövő támadósorát, inkább egy vészmegoldás, ha nem sikerül egy rendes csatárt szerezni.

Xavi nálam ugyanaz a kategória, mint Alves, lehet akárhogy szépíteni, innentől már csak lejjebb van, akkor meg már legyen ott valaki olyan, aki lehet, hogy hasonlóképpen nem hozza a szintet, de van benne potenciál
Sorry, az én hibám. Ezt még első megírásnál írtam, a Pedros rész jött ezután, csak aztán átfogalmaztam az egészet, de ezt véletlenül otthagytam.. :D Szóval arra a részre írtam ezt a nem egészen értek egyet dolgot, hogy Pedro maradjon és Bojan jöjjön vissza. A Deulofeus részben egyetértettünk azt tudom.

Bojannak amúgy akkor örülnék, ha nem lenne épp romokban a támadószekció, és csak azért jönne, hogy legyen egy középcsatár is vész esetére, hogy tudjunk esetleg váltani meccs közben ha kell. De most alapból ég a ház, és attól tartok, hogy ő ezen nem tudna nagyon változtatni. De ha véletlenül nálunk kezdi a kövi szezont nem leszek szomorú, rém szimpatikus a srác, szóval utálni sose fogom tudni.. :D

Xavit én csak jövőre adnám el. Addigra Rafinha beépül - remélhetőleg - annyira, hogy bármikor be lehessen dobni mindenféle aggodalom nélkül. És akkor a következő évben pedig beépíthetnénk egy újabb játékost oda. De egy éven belül az új kapus, Deulofeu, Rafinha, Montoya - kezdőként -, egy esetleges új támadó, meg még egy Denis Suárez is mondjuk kicsit sok lenne szerintem. Bár lehet ez a +1 fő már nem osztana-szorozna ekkora átalakításnál, de én azzal 1 évet várnék még. 4-ből 2 ifi sok lenne 1 év alatt a legfontosabb csapatrészünkbe szerintem.
Sanama írta:Én megmondom őszintén, legjobban akkor tetszett a csapat és a játék, amikor Messi sérült volt.

Mindenki szépen termelte a gólokat, és a játék képe sem olyan volt, mint utána:
"jajj nálam van a labda, gyorsan megnézem hol van Messi, és adom neki rögtön, hiába áll mellette 5védő". Mert kb. szerintem tavasszal a támadó játékban kb. ez ment. Amikor Neymar, Iniesta, Fabregas nem merik ráverni 15-16méterről teljesen tiszta helyzetben, hanem keresik Messit, na az nagyon kiábrándító volt.
Amikor viszont sérült volt, végre minden csatár lőtte a gólokat, és sokkal olajozottabb volt a gépezet, legalábbis szerintem.

Messivel nem tudom mi van, és mi lesz, de ha még 1 ilyen évet hoz le, akkor utána felőlem mehet amerre lát, legalább még jól meg is fizetik érte a csapatot, akkor még.
Ezzel meg egyet kell hogy értsek. Nekem is tetszett a csapat játéka azokon a meccseken rendre, de azért ha Messi csúcsformában lenne, előrébb lennénk vele a támadósorban. Csak ebben az évben 1 kezemen meg tudom számolni hányszor játszott csúcsformában Leo sajnos.. Ha ezt a formáját hozza jövőre egész évben a 20milliós fizetésével, amit most tavasszal, akkor én is megválnék tőle. De reménykedjünk, hogy visszatalál a helyes útra.

Azt meg szintén csak remélni tudom, hogy az új edző majd változtat ezen amit írtál, hogy mindenki csak Messit keresi, és megint egyenrangú támadóink lesznek, mint még 08/09-ben például - de naiv vagyok.. :roll:
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.05.18. 21:52:45

Megy a szobeszéd érkezökröl, tàvozokrol, ez rendben. De vajon milyen jàtékrendszeri vàltoztatàst làtnàtok szivesen? Én inkàbb erröl olvasnék. Hogy làtjàtok?

Szerintem ami egyértelmüen megbélyegezte a szezonunkat, az Xavi visszaesése volt. Talàn itt olvastam azt az érdekességet, hogy Xavi 2 golpasszal zàrta a szezont. Szomoru, de igaz.
Nem a jàtékost szeretném ekézni, itt az ö szerepére és poziciojàra gondolok.
Az, hogy ö nem tudott hozzàtenni az elörejàtékhoz, alapjaiban kiherélte a tàmadojàtékunkat.

Leo - a középpàlyàs tàmogatàs hiànyàban - sokszor lépett egészen a felezövonalig vissza a labdàkért, majd mire megfordult, szembe talàlta magàt nemhogy egy egész védelemmel, hanem sokszor egy komplett, felàllt(!) középpàlyàval....40-50 méterre a kaputol.
Mivel Messi egyedüli középsö tàmadoként probàlt funkcionàlni - vagyis elötte nem jàtszott senki - hatalmas ür keletkezett a tàmadoharmad közepén. Azért neki sem minden meccs Getafe, na.
Ez több több alkalommal is kiütközött, többek között tegnap is.
Valoszinüleg Tata is észrevette ezt, én ennek (is) tudom be Xavi mellözését az utolso meccseken.
Cesc talàn képes lett volna ezt a szerepet betölteni, de hàt ugy nehéz hirtelen elökapni a nyulat a kalapbol, hogy az elmult években gyakorlatilag "kiölték" belöle azt.

Emellett volt sok probléma, hiànyossàg, és személyi vàltozàsok is szükségesek. De a legfontosabb a szerkezeti modositàs, mert ez, ezekkel a jàtékosokkal màr nem müködik.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.18. 21:38:09

Én megmondom őszintén, legjobban akkor tetszett a csapat és a játék, amikor Messi sérült volt.

Mindenki szépen termelte a gólokat, és a játék képe sem olyan volt, mint utána:
"jajj nálam van a labda, gyorsan megnézem hol van Messi, és adom neki rögtön, hiába áll mellette 5védő". Mert kb. szerintem tavasszal a támadó játékban kb. ez ment. Amikor Neymar, Iniesta, Fabregas nem merik ráverni 15-16méterről teljesen tiszta helyzetben, hanem keresik Messit, na az nagyon kiábrándító volt.
Amikor viszont sérült volt, végre minden csatár lőtte a gólokat, és sokkal olajozottabb volt a gépezet, legalábbis szerintem.

Messivel nem tudom mi van, és mi lesz, de ha még 1 ilyen évet hoz le, akkor utána felőlem mehet amerre lát, legalább még jól meg is fizetik érte a csapatot, akkor még.
Aki egyébként felőlem már most mehetne: Alves,Song(szimpatikus, de évi 15percért én sem maradnék),Sanchez, meg a töltelék.
Sanchez mutatói jók, de nekem bántja a szememet a játéka, szerintem fejben ehhez a ritmushoz és felfogáshoz kevés. Neki más stílus fekszik, nem ez.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.05.18. 21:32:05

sjd írta:...Bojan egyébként azért fordult meg a fejemben, mert őt az elmúlt 3 évben sehol sem játszatták csatárként, az Ajaxnál is most jobbszélsőt nyomatnak vele, ahogy láttam. És amennyire emlékszem az ő itteni pályafutására, benne egy klasszikus lesipuskásként lenne góllövő potenciál azért. De én sem vele képzelem el a jövő támadósorát, inkább egy vészmegoldás, ha nem sikerül egy rendes csatárt szerezni.
Igy van, annyibol mindenkepp megoldast jelentene, hogy legalabb lenne esély egy CSATÀRT becserélni. Idén ugyanis (és ez szerintem hajmeresztö egy ekkora klubnàl), nem volt klasszikus csatàr a keretben. Villa eladàsàval - és a hangsuly most nem Villàn van - gyakorlatilag kizàrolag szélsöink maradtak. Na meg ugye Messi...a végkifejlet pedig ismert.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.05.18. 21:21:20

palesz77 írta: Elől pedig szintén kicsit máshogy képzelem el jövőre a csapatot. Tellot eladnám, és visszahoznám Deulofeut.
Nem tudom, itt mi jött át részemről, de én is azt írtam, hogy jöjjön Deulofeu vissza, Tello meg eleve benne volt a "mehet Isten hírével" kategóriában. (Bár szerintem a vezetőség is meg fog szabadulni tőle az első adandó alkalommal.)
Bojan egyébként azért fordult meg a fejemben, mert őt az elmúlt 3 évben sehol sem játszatták csatárként, az Ajaxnál is most jobbszélsőt nyomatnak vele, ahogy láttam. És amennyire emlékszem az ő itteni pályafutására, benne egy klasszikus lesipuskásként lenne góllövő potenciál azért. De én sem vele képzelem el a jövő támadósorát, inkább egy vészmegoldás, ha nem sikerül egy rendes csatárt szerezni.

Xavi nálam ugyanaz a kategória, mint Alves, lehet akárhogy szépíteni, innentől már csak lejjebb van, akkor meg már legyen ott valaki olyan, aki lehet, hogy hasonlóképpen nem hozza a szintet, de van benne potenciál
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4513
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.05.18. 20:16:26

Olyan volt ez a szezon, mint egy kezdő szakács főztje. Elsőre kívánatosnak és szépnek nézett ki, belekóstolva hiányzott a fűszer belőle, ami igazán megadja az ízét, a varázsát, a vége felé kanalazva pedig egyértelművé vált, messze nem az igazi, ezernyi dolog hiányzik belőle. Tata jó választásnak tűnt, amilyen jó taktikai húzásai voltak, annyira nem merte meglépni tavasszal a fontos meccseken. Piqué mellé kell egy vérbeli középhátvéd, egy társ, Masch-t pedig vagy elküldeni meleg éghajlatra, vagy soha többet védőként játszatni, hajmeresztő megoldásai voltak, a felszabadításokról nem beszélve. Középpályáról leginkább Thiago hiányzott nekem, aki színt, ízt vihetne a játékba. Fabregasban sokszor nem éreztem a tökösséget a játékhoz. Xavi pedig már nem az a motoros aki letolja az egész szezont, megette már a kenyere legjavát, bármennyire is szívfájdító, Puyol után ő fog visszavonulni itt. Ha már a kapitány, borzasztóan hiányzott a meccseken, már csak az a szív, amit ő ebbe a játékba bele adott mindig is. Az egyik pozitívum Neymar volt számomra, hihetetlen harci szellem van benne, és hihetetlen sok kimaradt ziccer is, de rohadt fiatal, ebben biztos vagyok fejlődni fog, zseni a srác. Amennyire volt Alexis hasznos, bár a nagy tétmeccseken rendre hullámzó a teljesítménye, annyira alibizett Pedro. Az új edző pedig remélem Messit vissza rángatja a földre, bárhol is járt az elmúlt pár hónapban, mert a klasszikus óta mintha tojna az egészbe. Kell pár igazolás és egy edző aki motiválni tudja a srácokat, akire felnéznek, ha találnak egy ilyen embert, vissza találhatunk a helyes útra.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.18. 19:37:02

sjd írta:...
Jó összefoglaló, nagyon sok mindennel egyetértek.

Nálam jövőre Bartra is és Montoya is az alapkezdőben kapna helyet. Montoya kockázatos lenne az tény, de megérdemelné már a bizalmat, rászolgál, ilyen Cuadradoknál semmivel sem lenne nagyobb kockázat őt játszatni. Úgyhogy semmiképp sem elé igazolnék, max úgy, hogy egyenlő játékperccel rotálni az újonnan érkező jhv-el. Bartra meg rendre bizonyít amikor játszik, ha picivel több meccsrutinja lesz akár a védelem - és később a csapat - vezére is válhat belőle. Emiatt én is csak 1 védőt hoznék - David Luiz -, és hármójukat folyamatosan forgatnám. Masch meg ott lenne arra az esetre ha ég a ház.

A Xavis, középpályásos résszel viszont nem értek egyet. Én Xavit megtartanám, de csak 4. számú középpályás lenne. Rafinhát is elé raknám a sorban, a Cesc-Ini duo meg ugye alap. Csak ehhez kéne egy tökös edző, aki ezt meg merné csinálni ugye, meg Xavinak is be kéne látnia, hogy messze nem a régit nyújtja, és elfogadnia az új szerepét. Sergi Robertot meg kölcsönadnám első körben - a Celta Rafinha távozása miatt lehet vevő lenne rá -, és ha hasonló szintet hozna ott is, mint nálunk idén, akkor megválnék tőle.

Elől pedig szintén kicsit máshogy képzelem el jövőre a csapatot. Tellot eladnám, és visszahoznám Deulofeut. Ideje kipróbálni, hogy mire képes itt. Én látok benne fantáziát, ha a viselkedésén kicsit változtat, akkor képes lehet megragadni itt szerintem, de ezt az igazolások topicban boncolgattam már. Alexis meg Neymar helyett játszatnám ha valamelyiküknek pihennie kéne, vagy nem tűnik olyan keménynek a meccs. A csatársor helyzetéről meg olyan 9-10 hsz-el lejjebb írtam már szintén, a véleményem nem sokat változott azóta. Annyiban csak, hogy egyértelműen Pedrotól válnék meg, és Alexist itt hagynám. A két "küzdős" játékos közül a chileit tartom a jobb képességűnek - nem a tegnapi gólja, hanem az utóbbi meccsek alapján (is). Kilencest meg a pénz függvényében igazolnék. Ha lehet, akkor egy kezdő szintű játékost - Falcao :roll: -, ha meg kevés a keret, akkor egy jó felépítésű, padot tűrő cserecsatárt - Pellé. :lol: Bojant akármennyire is szerettem nem hoznám már vissza. Na jó, szívem szerint igen, de tudom, hogy fölösleges lenne..


Végezetül pedig egy 15 perces videó az idei összes gólunkról! Volt pár szép találat azért.. 8)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.05.18. 10:44:56

Andris írta:Nagyon-nagyon-nagyon gyorsan el kéne tüntetni ezt a vezetőséget. Ehelyett "Zubizarreta vezeti az új projektet".......... :cry:
Jövőre se számíthatunk jobb idényre, azthiszem.
Igen, ez nekem is szemet szúrt. De ez azt is jelentheti, hogy az új edzőt ő nevezi ki, és onnét azért már neki is illene beleszólnia a dolgokba :lol:
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.05.18. 10:43:24

Sziasztok új vagyok a fórumon. Viszonylag régen olvasom az oldalt, és rengeteg érdekfeszítő hsz-t olvastam itt, na persze nem mindegyikkel értettem egyet. Úgy gondolom, hogy írok ide egy kis elemzést. Akkor kezdjük is:
1. Problémák. Nem írok le minden problémát külön pontba, mert kb hajnalig olvashatnánk a sz-t, így csak tömören írom le a véleményemet.A vezetőség kaki.DE, a fő gondok nem igazán hozzájuk kapcsolhatók. Az, hogy Neymart nem sikerült beépíteni, az,hogy Pedronak nincs egy jobb megmozdulása egész meccsen, az hogy még a világ legjobb játékosából is sikerült problémát kovácsolni, az hogy nem sikerült beépíteni Fabregast(itt említeném meg,hogy ők megpróbálták ezzel pótolni Xavit, csak ez egyenlőre nem jött össze) azok nem vezethetők vissza Rosellig meg a bandájáig. Martino ide hozatala, illetve a a védő kérdés megoldatlansága már annál inkább, de a szezon nagy része nem a védőkön ment el. Tavaly 7 gólt kaptunk 2 meccsen a bayerntől, akkor lehetett mondani,hogy a sok be kapott gól miatt estünk ki, idén egy gólt kellett volna összekaparni az Atma ellen a hosszabbításhoz, és még az sem sikerült. Tata nem való ide, ez tény, viszont a problémák sokkal régebbre vezethetők vissza, mint Tata leszerződtetése,ezek a gondok ugyanis már a magasságos Pepnél is jelenvoltak, csak sokkal kisebb szinten. Alvesnél már akkor is lekontráztak minket, Pedro már akkor sem volt valami fenomén, már akkor is Messitől függtünk, és Puyol is már sokat volt sérült, akkor is. Erre mit csinált Guardiola, szépen itt hagyta a csapatot,elment "pihenni"(valszeg már ősszel tudta,hogy a bajoroknál folytatja)és végignézte,hogy dől össze a tiki-taka.Eleinte amit kitalált az működött: Decoék kirakása,a hamis kilences pozíció,a motiválás,a letámadás megoldása,Crujf szisztémájának tökéletesítése. Az utolsó évében azonban nem sikerült a csapatot tovább fejleszteni,illetve Fabregast beépíteni, ráadásul közben Mourinho is felhozta a Realt, így fogta magát és elment. Aztán jött Tito, és továbbfejlesztette a csapatot, ha nincs a betegsége valószínűleg meg van a 23.-ik arany, de ez már csak találgatás. majd jött Martino aki a nem tudta megoldani az akkor már 2 szezon óta tartó problémákat, amiket az idén már több ellenfelünk könnyedén kihasznált.
2.Megoldások Változtatni kell, bizony Messi pozícióján is. Mert lehet mondani,hogy ott lett világklasszis, csak az a gond ezzel,hogy Tito, Martino és a vezetőség is úgy volt ezekkel a dolgokkal, hogy minek változtatni a Barca világ legjobbja, és láttuk hová jutottunk. kell 2 kh, 2 kapus 1 középcsatár, illetve a töltelék+Song és Pedro eladása. Alvesnek maradnia kell, mert nincs rendes utódja, majd szezon közben belehet építeni Montoyát, de nem kísérletezgetni, hogy vagy bejön vagy nem. Messinek is új szerepkör kell, akár szélsőként, akár a kp és a támadó sor között, de új helyre kell rakni, akár tetszik neki akár nem. Neymarból ki kell hozni a maximumot, és a baloldalunkra játszani, elvégre azért egy Alba-Ini-Ney hármas nem gyenge. A meccs végén pedig ha gólt kell szerezni, akkor amolyan Realos módon, be kell küldeni középre 3 játékost, és nem fejre ha nem amikor lehet lábra berugdosni a labdát, a védők amikor már fáradtak úgyis hibázni fognak, és akkor ott lesz a helyzet, azt meg már csak be kell rúgni. Ezen kívül nem ártana, hogy ha a csapat részek közötti réseket lekicsinyítenénk (gondolva itt arra, hogy gyakran a 2 kh között 30 méteres rés van)mert támadásnál meg labda kihozatalnál ugyan hasznos, védekezéskor hatalmas hátrányt jelent. Mondjuk én nem gondolom,hogy itt komoly változások lesznek, az meg pláne nem valószínű, hogy a következő évet beáldozzuk, csak azért, hogy utána jó legyen a csapat. pedig lehet, hogy erre lenne szükség. Na mindegy majd LE megoldja.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.18. 10:04:56

Nagyon-nagyon-nagyon gyorsan el kéne tüntetni ezt a vezetőséget. Ehelyett "Zubizarreta vezeti az új projektet".......... :cry:
Jövőre se számíthatunk jobb idényre, azthiszem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.05.18. 09:46:51

Érdekes, nagyon elkeseredve nem voltam, egyrészt remélem ezután az Atletico már a BL-t is behúzza, másrészt nem is érdemeltük meg harmadrészt meg talán észbe kap valaki ott az elnökségből, hogy vmit tenni kéne. Egyedül azon vagyok elkeseredve hogy Puyí és Valdés trófea nélkül búcsúzott. :(
Martino meg kevés ide, és ami a legfontosabb, MECCS KÖZBEN nem tud változtatni, alkalmazkodni. Most is, első félidőben jól ment minden, Cholo szünetben feltüzelte a csapatát, úgy jöttek ki mintha vért ittak volna, és tartom, ha nem Godín, akkor 15 percen belül valaki valahogy gólt szerez. Az utolsó félórába kellett volna, valami taktikai húzás, de tőle ez csak annyi volt, hogy becserélte Neymart és Xavit. (Lehet picit hülyeségnek hangzik, de én Busi helyett Xavit hoztam volna be, ha már így alakult).
Szimpatikus az öreg, ha továbbáll, mondjuk egy Málaga vagy Levante szintű csapathoz drukkolok is majd neki, de ide ő kevés.
Kapusok: Nagyon nem szeretném, hogyha Reina jönne ide. Egyrészt baromi drága lenne, pláne hacsak 2. számúnak akarjuk másrészről meg a tag sem valami szimpatikus. Egy Javi Varas vagy egy Keylor Navas tökéletes lesz, és pár millióért meglehet szerezni. Ter Stegent pedig sokszor nem láttam, nekem teljesen átlagos kapusnak tűnik, de remélem rám cáfol.
Védelem: Alvesnek menni kell. Nagyon akar, de minden igyekezete ellenére is kevés már ide, és most még (pláne egy sikeres VB után) még elég jó pénzt is kapnánk érte. Az utóda meg... Szerintem adni kéne 1-2 év lehetőséget Montoyának. Ha nem él vele, akkor mehet vagy maradjon cserének. Addigra meg beérik Godswill, szerintem nagyon ügyes a gyerek. Mindenesetre nem szeretném se Cuadrado-t se senkit mást. Hátha 1-2 év múlva a piacon is lesz valaki. A baloldalon Albánál jobbat nem találhatunk, csak ne legyen ennyit sérült. Adriano-t egyenlőre békén hagynám, de szerintem a következőnek kéne lennie az utolsó évének....
Középen Piqué kezdett magára találni, tegnap is szerintem zseniális volt, 2 hónap kiesés után így visszatérni.... De kell egy magas védő oda középre, így én örülnék Luiznak. Bartra-t is egyre többet kéne játszatni, 4. védőnek meg egy Mangala/Laporte kéne, és akkor tökéletes lenne a hátsó alakzat. Masche pedig.... Tegnapi meccsben minden benne volt. Benne volt, hogy a fejelés és a helyezkedés nagyon nem megy neki, azonban ezek a becsúszások.... Hát fantasztikus. Pár napja VEB leírta Busi szerepét ezzel nem is nagyon lehet vitatkozni, de vki helyettes kell, és Busin kívűl ezt nem sokan tudják játszani. Song jobban játszik ott mint Masche? Szerintem nem, és akkor már inkább olyan legyen ott aki kh-ként is bevethető, mert így legalább nem havonta 1 meccset játszik átlagban mint a kameruni, hanem hátul is bevethető.... Masche pedig óriási kedvenc, bevallom elfogult is vagyok vele, mert egyrészt imádom a becsúszásait, nem sokan mondják, de azzal hogy 2011-ben a nyolcaddöntőben, szerelte a kilépő Bendtnert, azzal valószínűleg továbbjuttatott minket, ott lett óriási kedvenc, és azóta is nagyon érzi mikor kell csúszni.... Nekem csak egy bajom van vele, hogy betonkezdő. De akármennyire is fájna a szívem, ha befut egy 15+ milkás ajánlat, el kell passzolni.
Kp-k: Busi egy zseni, nem is értem, hogy lehet azt mondani, hogy el kell adni.... Cesc is az, hiába szapulják itt annyian, tegnap is a gól előtt mekkora labdát adott. Jóval veszélyesebb volt mint Xavi, de még Ininél is aki tegnap valljuk be nem fogott ki nagy meccset. Rá kell építeni a csapatot, adni kell neki 1-2 évet Xavi helyén és ha nem megy neki, akkor tényleg mehet, de amíg meg sem kapja a lehetőséget, addig ne küldjük már el... Iniesta pedig a tegnapi meccse ellenére is kulcsember, jövőre neki kell adni a karszalagot, ő az új kapitány. Xavitól meg nem tudom mit várnak 35 évesen az ő ideje is lejárt, ha lett volna esze, akkor idény végén lelépett volna ő is. De amíg eddig játszik addig nem csoda hogy nem teszi.... Jövőre annyit kéne játszani mint idén Puyolnak és akkor talán ő is rádöbben hogy kevés lesz. Song és Roberto is mehet amerre lát, nagyon kevés a tudásuk ide. Rafinha jöjjön vissza, próbáljuk meg, hátha lesz belőle valami.
Csatárok: Hát Messit nagyon össze kell kaparni fejben mert ez nagyon kevés amit idén produkált. A góljai 1/4-de tizi volt, azokat meg Cesc és Neymar is elég magabiztosan bevágta amíg a kis argentin sérült volt. Az a sétálgatás az nagyon kevés lesz. Lehet hogy szentségtörés, de ha jövőre is ezt csinálja akkor tényleg el kell gondolkozni a eladásán. Neymarra meg pakoljanak rá izmot, és nyáron gyakorolja már a kapuralövéseket már hiába akar, egyszerűen borzasztó a helyzetkihasználása. Sánchez és Pedro közül pedig bőven elég az egyik. Szerintem azért kéne Sáncheznek menni, mert ezt az idényt úgyse fogja megismételni, és most még egész szép summát kapnánk érte. A helyére pedig Reus kell, és akkor még a taktikai repertoár is bővülhet, azért egy Cesc - Ini - Messi - Neymar - Reus ötöst szépen lehet forgatni a pályán....
Tello - Deulofeu csere, és akkor a csatárok is megoldva. Pedro meg mehet cserének.
Jövőre pedig remélem legalább a bajnokságot behúzzák. :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.05.18. 00:21:33

A szezon végeztével értékelnék:

Először Tatáról: eleinte lenyűgözött, amit csinált, hogy mindig tudott az ellenfélhez alkalmazkodni, hogy le merte cserélni Messit, hogy mert egy teljesen szokatlan felállással próbálkozni a Clasicon, hogy bátran a mély vízbe mert dobni játékosokat. Rendbe jött a védekezés, a csatárok is elkezdtek gólt lőni, voltak kontrák. Aztán ahogy tavaly Tito rekordsorozatát, idén is a Celtic árazta be ezt az egészet. Bár akkor még én voltam szokás szerint a fanyalgó, de annál messzebb nem is kellett menni, hogy nagy csodát még ő sem tud tenni. Aztán tavaszra mintha már teljesen kicserélték volna, ugyanazt a 11 embert és a Tito-féle 4 középpályásos biztonsági játékot nyomatta minden fontos meccsen, miközben a maradék meccseken meg még ennyire sem ment a csapatnak. Nem tudom, hogy mi történt, de meg vagyok győződve róla, hogy ha a szezon eleji önmagát hozza, ha csoda talán nem is történik, de biztosan előrébb lenne most a csapat. (A sors iróniája, hogy a decemberi Atletico szalonremin feleennyire sem kellett volna akarni, mint most, és már bajnok lehetne a csapat.)
A következő edző kapcsán én nem bocsátkoznék nagy találgatásokba, hogy ki az aki határozott, meg fel tudja rázni a csapatot. Aki belülről jött, az sem vált be, aki kívülről, az sem, úgyhogy az utódnak egyetlen dolgot kell felismernie, hogy valamit muszáj változtatni, és lehetőleg a szezon december utánra eső részére is. Ez felőlem innentől kezdve lehet Luis Enrique, de akárki is.

A játékosokról:
Kapusokat átugrom, nincs értelme róluk úgy írni, hogy szezon végén megy mindkettő.
Alves: amit a Madrid ellen művelt Di Mariával szemben, az valami kriminális volt, összességében a teljesítménye nem lóg ki lefelé a csapatból, de innen már csak lejjebb van, addig kell eladni, amíg látunk belőle valami pénzt is.
Aztán imádkozhatunk, hogy Montoya, aki játszott idáig összes kb. 10 meccset a felnőttben karrierje során, majd tudja megfelelően pótolni. (Montoyával kapcsolatban az egyetlen emlékem a szezonról, hogy ő volt a Bilbao elleni vereségnél a csapat legjobbja)
Puyolt szintén átugranám, Bartra: a szezon felfedezettje, szerintem megvan az egyik kezdő khv a következő 10 évre. Csak mondják meg neki, hogy a következő Clasicon ne lökdösse Bale-t, hanem rúgja fel a lelátóra, és kész.
Piqué: Tavalyhoz képest egészen összeszedte magát, de még mindig nem az igazi, ezzel a teljesítménnyel nálam nem lenne kezdő
Mascherano: az ember, aki egymás után tud hatalmas hülyeségeket és zseniális szereléseket csinálni, utóbbiak, illetve a hozzáállása miatt nálam egyértelműen megelőzi Piquét.
Alba: annyit volt sérült, ő játszotta a kevesebbet a két bhv közül, és akkor gyakorlatilag Alves baloldali verzióját adta elő, konstans veszély az ellenfél védelmére, viszont párszor nagyon csúnyán átjátszották. Nála jobbat viszont úgysem fogunk találni, szóval vele kell számolni jövőre is.
Adriano: nem kezdőnek lett igazolva, ehhez képest szerintem egy rossz szó nem érheti a teljesítményét, én megtartanám jövőre is
Song: szegény nem igazán tudja megközelíteni Busquets szintjét, ami egy cserétől nem is várható el, de ő ennél jobb játékos lenne. Mindenesetre szerintem többre érdemes ő annál, hogy itt kispadozzon, szóval felőlem mehet. Védőt kéne hozni, és akkor Mascherano lehetne egy jolly joker vkp poszton és a védelemben is.
Busquets: felemás ő is, voltak meccsek, ahol több labdát adott el, mint az Adidas, máskor meg a szokásos zsenialitását hozta. Ő sem lett rosszabb focista, csak rendbe kéne rakni.
Xavi: inkább nem írok semmit, már arra is képtelen, hogy visszafusson az emberével, a bajnokságot kettő darab gólpasszal zárja, és ez nagyjából jól mutatja, hogy mennyire nem képes már hozzátenni az előrejátékhoz. Menjen Amerikába, vagy ahova akar.
Iniesta: a csapat egyik legjobbja és húzóembere volt ebben a szezonban a kezdeti gyengélkedés után, a többiek példát vehetnének róla
Fabregas: ő pedig pont fordítva, az elején volt jó, és tavaszra szokás szerint kifújt (bár most talán egy kicsit kevésbé, mint az előző években). Talán ha nem 4. kp-ként lenne feldobva egy RM ellen, és folyamatosan játékban lenne Inivel párban, ez drasztikusan tudna javulni
Sanchez: Iniesta mellett a másik, akibe sem hozzáállás, sem teljesítmény terén nem lehet belekötni.
Pedro: kijött a gödörből, szerintem tisztességes mutatókat hozott, még meccseket is eldöntött párszor, tekintve, hogy alapvetően ő a 4. számú támadónk lenne, ennél többet nem is várnék el. Csak ugye a sok sérülés miatt gyakorlatilag stabil kezdő.
Neymar: amikor éppen nem éppen valamilyen agyonrúgásból lábadozott, akkor hozzátette ő is a magáét, de én ezt mindenképpen kevésnek gondolom tőle. Az még kevés a húzóemberséghez, hogy csinál egy tizit és kiszórnak róla valakit, a helyzetkihasználása pedig borzalmas volt. A legkevésbé sem akarom ráverni a csapat gyengélkedését, de konkrétan kupák és meccsek maradtak az ő lábában a kihagyott ziccerekkel.
Messi: teljes katasztrófa, az eddig éveinek a betetőzése. Néhány meccsen (tavaszi Clasico) még megcsillogtatta a tudását, és azon a meccsen még akart is focizni, de egyébként csak erre a bicskanyitogató lézengésre volt képes. És most már az eredményességgel sem lehet mosdatni, mert ha nincsenek a tizenegyesek és a szabadrúgások, akkor konkrétan Sanchez szintjét éri el az akciógóljaival, a gólpasszaival pedig szintén nem lóg ki felfelé a támadók közül.
Ezzel a hozzáállással már csak hátráltatja a csapatot, esküszöm az volt a legjobb időszak, amíg ő sérült volt. Most meg már eljutottunk oda is, hogy maga ez a hamis kilences poszt is több kárt okoz, mint amennyi hasznunk van belőle. Láttam, hogy már az is felmerült, hogy Ronaldinho után szabadon őt is el kéne passzolni, amíg ér valamennyit, nekem ez erősen túlzás lenne, de fejben nagyon alaposan helyre kéne tenni. De őszintén szólva még egy ilyen szezon után jövő nyáron mehet Isten hírével. Arra még egy Mario Gomez is képes, hogy rúg 25 gólt, miközben folyamatosan a fenekét vakargatja, és ő legalább nem béklyózza meg az egész játékot, ha éppen rossz napja van. 11-est lőni meg tudnak mások is a csapatból.
Cserékről nem írnék, nagy részüket úgyis az első adandó alkalommal elpasszolják

Szóval kategorizálva:
Csak így tovább: Bartra, Iniesta, Sanchez, (Pedro, Adriano)
Nincs gáz, de javulni kéne: Fabregas, Mascherano, Neymar
Helyre kéne rakni: Busquets, Pique, Alba
NAGYON helyre kéne rakni: Messi

Ennyi, többiek mehetnek, persze egy Sergio Robertot, Montoyát megtartanék, csak róluk nehéz úgy nyilatkozni, hogy szinte semmit nem játszottak. Velük együtt 14 ember, + ha Oier lenne a cserekapus, akkor 15.
Ami kell jövőre:
- edző
- edző
- edző
- kapus (ter Stegen?)
- Minimum egy darab, kezdő szintű khv, Masch lenne a 2. számú vkp és a 4. számú khv ezzel.
- Jobbhátvéd. Ha nem találunk normálisat, akkor Montoya mögé egy csere. Ne Cuadrado, mert ő nem jobbhátvéd.
- 1 kreatív kp. Ha visszajön Rafinha, akkor lehet, hogy elég a B-ből felhozni valakit, ott úgyis jó páran vannak erre a posztra. Sergi Roberto meg szép lassan előléphet Thiagová. Nem életbiztosítás, de szerintem ez pont az a poszt, ahol egy tapasztalatlanabb ifi is többet ér, mint egy kívülről hozott sztár.
Támadósorba nem kell senki, úgyis jön Deulofeu, meg én Bojant is megnézném, hogy ha végleg besül ez a hamis 9 dolog, akkor legyen valami csatárszerű képződmény is előre, ne Sanchezt kelljen erőltetni.

3 nagy igazolás, 1 TKP a B-ből, Rafinha, Deu, Bojan, összesen 22. Télre pedig bekészíteni egy klasszikus gólfosó 9es igazolást tartalékba, ha Messi továbbra is csak vonszolni képes magát a pályán.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.05.17. 20:59:33

Na vége a football seasonnek. Vártam már hónapok óta ezt. Nem ez a megfelelő topic, de gratulálok az Ateltico Madridnak, abszolút megérdemelték. Az ember szurkolt a Barcának amíg volt reális esély, de nem érdemeltük volna meg.

Egy korszak lezárult. Guardiola után Tito és Tata ebből az örökségből próbált meg alkotni, de ez évről-évre kevesebb volt. Mielőbb tisztázni kell a sorokat:

Tisztázni kell az edzőt. Martinot elküldeni, és Luis Enriquét hivatalosan kinevezni. Tényleg csak Piqué,Alba,Busquets,Iniesta, és Messi lehet az aki biztos tagja lesz a csapatnak. Rajtuk kívül az ÉN véleményem szerint a fiatalok Montoya,Bartra,Rafinha, Deulofeu élhetnek a nagy eséllyel. Továbbá Adriano,Fabregas,Xavi is maradni fog szerintem.
Nem lesz elég a keretet átalakítani, de új filozófia kell. Vagyis az mindig ugyan az, hogy szépen kell játszani, és eredményesen. De az ehhez vezető utat kell megint megtalálni.
És még a vezetőség. Laporta nyilatkozta, hogy ha vége a szezonnak bejelenti jövőbeli terveit. Szerintem mivel a Fifa csak ideiglenesen mentett fel minket az igazolásokból, ezért az lenne a legjobb döntés, ha mielőbb az új edzővel rendeznénk a játékosokat, és szerintem ha Laporta akar valamit, akkor a keret véglegesítése után tenné ezt meg(2008ban is így volt, mikor Laportáék ELLEN volt szavazás).

Mozgalmas nyár lesz, kell a változás, 2008as érzésem van, remélem a folytatással kapcsolatban is lesz Dejavum.

VISCA BARCA!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.12. 04:29:56

palesz77 írta: Én személy szerint újra "visszahoznám" a klasszikus 9-es posztot a csapatba, nagyon hiányzik egy gólvadász onnan középről. Ma is úgy játszottunk végig szinte a meccset, hogy kapura igazából veszélytelenek voltunk, és nem is lehetett senkitől se várni, hogy majd ő eldönti. Vicc ezt leírni, de ezeken a meccseken a cserebalhátvédünk a legveszélyesebb ember, mert ő legalább mer 25-30-ról is lőni ha van rá lehetősége - Adriano for president! 8) Kéne még olyan ember a csapatba, aki nem csak tologatja tovább a lasztit, hanem mer kapu felé törni, és tüzelni. Egy Eto'ohoz hasonló kaliberű támadó. FM mód on:mrgreen:


Az ATMA elleni meccsen meghúznám azt, hogy Piquét beteszem klasszikus 9-be. Sérült, nem odavaló, de meglepetés - emberként kibillentheti a helyéről ezt a játszva levédekezhető focit.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.12. 01:50:58

Barcelona didn't score in 8 games this season, their highest number since the 2007/2008 season #fcblive

Hm... :-k
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.11. 23:45:37

A védelem kijavítása mellett idén nyáron a támadósort is meg kéne regulázni, mert ilyen impotensek nagyon rég voltunk elől, mint az utóbbi időben. Ma is rossz volt nézni, ahogy a középpályásaink őrlődnek elől a védők közt sokszor, mert Messinek épp hátrébb jönni támadt kedve, és így nincs senki középen. Tudom, hogy alapjáraton nem működik ez rosszul, de mióta Leo mezőnyben érezhetően visszaesett becsődöltünk támadások terén. Valamit újítani kell jövőre, mert ez már vicc kategória, hogy középen mostanság nincs egy támadónk se, mert Leo - gondolom edzői utasításra is - hátrébb van mint Xaviék kb. A csatársor többi részéből pedig Alexis meg Pedro nem képesek különbséget jelenteni egy komolyabb meccsen, ezt is be kell látni. Neymar majd idővel akár jelenthet, ezt láthattuk a Real elleni első meccsén is, meg azt sem szabad elfelejteni, hogy idén eddig csak ő lőtt gólt az Atléticonak tőlünk, de még ő sem az igazi, kell neki némi idő. Egyszóval nem túl rózsás a helyzet, de hát gondolom nem csak nekem tűnt fel.. :D

Én személy szerint újra "visszahoznám" a klasszikus 9-es posztot a csapatba, nagyon hiányzik egy gólvadász onnan középről. Ma is úgy játszottunk végig szinte a meccset, hogy kapura igazából veszélytelenek voltunk, és nem is lehetett senkitől se várni, hogy majd ő eldönti. Vicc ezt leírni, de ezeken a meccseken a cserebalhátvédünk a legveszélyesebb ember, mert ő legalább mer 25-30-ról is lőni ha van rá lehetősége - Adriano for president! 8) Kéne még olyan ember a csapatba, aki nem csak tologatja tovább a lasztit, hanem mer kapu felé törni, és tüzelni. Egy Eto'ohoz hasonló kaliberű támadó. FM mód on: Én Falcaot hoznám ide szívem szerint, nagyon jó felépítésű, és a gyilkos ösztön egyértelműen benne van, igazi 9-es. Agüeroval ez az egyik nagy bajom, hogy ő úgy az igazi szerintem, ha van mellette másik csatár is, míg a Kolumbiainak nem feltétlen kell ez. Na de FM mód off, ezt csak úgy le akartam írni.. A mai meccset sem biztos, hogy megnyertük volna, ha valaki folyamatosan középen van, és küzd a védővel a nyakán, ezt tudom én is. De nagyon hiányzik már, hogy komoly meccseken, kiélezett szitukban is legyen végre olyan emberünk, aki Messi mellett igazi gólveszélyt jelent - Sánchez és Pedro nem ilyen. Neymart is lehet, hogy ezért igazoltuk eredetileg, de ő stílusban inkább Dinhora hajaz szerintem, nem elsősorban a gólgyártás az ő erőssége.. Reussal is ez lenne a bajom, hogy ő sem az a kifejezett gólveszélyt jelentő támadó, bár elméletben az előbb említett duónál azért komolyabb fenyegetés lenne a nagyok ellen is. De végre olyan ember kéne a csapatba, aki nem Messit keresi, hanem van akkora egója és önbizalma, hogy ő maga akarjon gólt vágni. Na mindegy, úgyis értitek mire akarok célozni, nem pötyögök tovább feleslegesen.. :D

Ezért félek LE-től, mert nem vagyok benne biztos, hogy meg meri majd lépni Messi posztjának az újragondolását, és átszervezését - ha nem lett volna egyértelmű eddig, akkor most leírom, hogy én Messit nem hamis9-esként játszatnám tovább. De hát meglátjuk mi lesz jövőre, egy biztos, annyi nem lesz elég a megújuláshoz, hogy szimplán új játékosokkal feltöltjük a keretet, valamilyen változást eszközölni kell ezen kívül is szerintem. És én személy szerint erre tenném a voksom, de az új edző kétlem, hogy hasonlóan gondolkodna majd. Csak jól esett leírni. :mrgreen:
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.04.22. 13:56:32

Nagyon sok változós a jövő szezon még.

Igazolhatunk-e>lesz-e elnök választás> az aktuális elnökség kit nevez ki edzőnek>az edző személy szerint kiket akar, kiket nem.

Szerintem pakliban van az elnökség leváltása. Botrány milyen amatőrök. Elvből abból kiindulva, hogy Rosell aki képviselte ezt a bandát, már lelépett... én már itt elkönyveltem volna, hogy ne Bartomeu vigye ezt tovább, max ezidáig, a szezon végéig.

A Bilbao meccsen is volt(lehet több is) plakát, amik a választásokról beszélnek. Nem nagyon emlékszek már a 2008as választásokra, de kb mikor derül ki, vagy hogy lesz ebből a gondolatból végül tett? Azt tudom, hogy a sociók döntik el ezt is, csak nem tudom mikor döntik el ezt napirendi pontként.

Olvastam, hogy Bartomeu Blatter úrral május 6.án találkozik, hogy rendezzék az igazolási gondokat. Szvsz úgy járnánk a legjobban ha Bartomeu ezt elintézné a választások előtt, és a választásokra biztos legyen, hogy tudunk igazolni, mert ha leváltják őket, akkor kinézem ebből a bandából, hogy azért is kakiban hagyják a klubbot az új elnökséggel, hogy ne igazoljunk...

Abban biztos vagyok, hogy ha lesz választás, akkor megint Laporta lesz az elnök. Személy szerint én a mai napig őt preferálom, mert ő alapozta meg a mai Barcát. Ő biztos nem támogatná Martinot, és új edzőt hozna, biztos Cruyffal kiokoskodva, ahogy volt ez Rijkaardnál és Pepnél is.

A keretben pedig nem kell 10 embert hozni, "csak" egy stabil háttér kell a vezetőség részéről, illetve egy komoly tekintetű edző, aki összekapja a dolgokat. Emlékszem a 2007es Barcára, ahol Rijkaard utolsó éveiben szenvedtünk, és ott nem egy Abidal meg Puyol hiba volt, még is a Guardiola érában szárnyaltak. Ezért is mosolyogtató pl Messi, vagy akár még Fabregas eladása is. Nevekről még felesleges beszélni, mert ez sok tényezős dolog még.


Remélem ahogy végzünk a 38. fordulóval, beindulnak a dolgok, és jövőre megújult erővel szállunk harcba minden fronton!
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.04.22. 12:06:50

Sok okossághoz most én is odateszem a magamét!(kár, h sok befolyásunk nincs, de elmélkedni jó) A fórumon lévő hozzászólásokat már regóta olvasgatom, de szánalmas és már unalmas az, h itt egy-egy adott játékos rosszul játszik egyszer és egyből egy fillért se ér, de ha a következő meccsen jó akkor aranylabdát neki!(ez az a rész amin mi változtathatunk, h egy kicsit átgondoljuk a dolgokat mielőtt megnyílvánulunk, mert sokszor gáz) a csapattal kapcsolatosan: Az Fc Barcelonával az a baj, h a szurkolói azaz mi nagyon el lettünk kényeztetve az utóbbi időben. Látom vannak páran azért köztet akik nem 2009 óta szurkolnak a klubnak és átéltek itt sok kudarcot is nem csak aranylabdákat meg bajnoki elsőségeket és a világ legjobbja csapatot titulust. Most sajnos reálisan nézve, kell egy jó pár év ami a csapatépítésről kell, h szóljon és örülnünk kell majd egy spanyol kupának is mint akár egy bl győzelemnek. Sajnos spanyolországban a reál már jobban befiatalított például mint mi és európában sok más csapat jár még előttünk e téren. Most kellene egy egy nagy igazolás minden posztra + minden poszzra még egy az utánpótlástól. Ilyenkor sajnálom Thiagot és társait :/
Lezárt