Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.21. 20:50:06

palesz77 írta:Ramosnak ez a kezezes utani arcfogos fetrenges lesz a vedjegye iden latom.. :lol: Csak most nem ette meg a biro.

Soriano meg eleg lazan bepanenkazta. Kivancsi vagyok megforditjak-e, CR-t ahhoz le kene hozni szerintem..

Idén? :lol:
Mióta focizik eezt csinálja,csak 95%ban eszik a bírók neki.

Megfordítják majd megint a legvégén, hogy fájjon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.21. 20:47:51

Ramosnak ez a kezezes utani arcfogos fetrenges lesz a vedjegye iden latom.. :lol: Csak most nem ette meg a biro.

Soriano meg eleg lazan bepanenkazta. Kivancsi vagyok megforditjak-e, CR-t ahhoz le kene hozni szerintem..
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.20. 22:54:18

palesz77 írta:Jelenleg lehet nem egy Busi tipusu ember kene, de akar milyen hulyen is hangzik, en nem azt az iranyt vinnem tovabb, amivel tavaly megnyertek a BL-t. Normalis csapatvedekezes mellett meg nem feltetlen kell egy Casemiro.
Szerintem majd talán a következő generáció váltáskor ez fog is változni, azonban 2-3 évig meg ugy gondolom ezt fogjak továbbvinni, addig pedig nagyon kell egy Casemiro tipusú játékos nekik. Én azt is megértem aki szerint egy labda ügyesebb játékos jobban passzolna oda, ez igaz is. De mint mondtam, egyszerűen muszáj nekik egy ilyen ember azon a 10%nyi meccsen, ahol nem mind1, hogy mennyit védekezik a kp-ja.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.20. 22:04:41

A csávóban azért ne felejtsük sok van még, s meg is lát dolgokat, jók a keresztlabdái, jól mozog be üres területre. Képzettségén kellene javítani és labdabiztonságán, de a túloldalt meg olyan plusz tud adni, hogy szinte kihagyhatatlan láncszem. Mindegy milyen csapat van körülötte, 1-1ben bárkit levédekezik. És pont ellenünk az egész kp-nkat "sakkban" tartotta kis túlzással.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.20. 21:57:29

Jelenleg lehet nem egy Busi tipusu ember kene, de akar milyen hulyen is hangzik, en nem azt az iranyt vinnem tovabb, amivel tavaly megnyertek a BL-t. Normalis csapatvedekezes mellett meg nem feltetlen kell egy Casemiro.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.09.20. 21:53:24

Szerintem mar nagyon reg nem a portugalra epul a Real. Max. annyi hogy legtobbszor o a befejezoember de Zidane mar a Modric-Bale vonalra epit.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.09.20. 21:05:15

TripleH írta:Na most ezzel lehet vitatkozni, de én azt gondolom, hogy amíg Ronaldora van építve a csapat, addig igenis kell egy pitbull középre aki rúg, csíp, harap, mert gyakorlatilag neki mar minimum 2 ember helyett kell védekezni.
Ezt én is így látom, nekik nem egy Busquets féle ember a legjobb megoldás.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.19. 19:51:29

Na most ezzel lehet vitatkozni, de én azt gondolom, hogy amíg Ronaldora van építve a csapat, addig igenis kell egy pitbull középre aki rúg, csíp, harap, mert gyakorlatilag neki mar minimum 2 ember helyett kell védekezni. Azt is aláírom, hogy a meccsek 90%-ra nem kell Casemiro, de a maradék 10%-on múlnak a trófeák általában. Az a baj, hogy önállóan egy BTB (szerintem) szinten kevés lenne, kell minimum 2 ilyen játékos és se Modric, se Kroos nem BTB. Anno Xabi mellett is ott volt egy Di Maria, aki hiába nem BTB de viszont fel volt húzva mint a duracell nyuszi és produkált egy világklasszis félévet (ráadásul ő nem lassú játékos). Sokan hasonlítják össze Modricot és Rakiticet is, lehet azt is csak szinten nem egy poszt, Modric tipikusan Ini fele játékos, Rakitic meg kiválóan védekezik es támad is. Na ezzel el kanyarodnak de itt arra akartam célozni, hogy mivel mar nem 90% possesionra játszunk mi sem, igy nekünk is kevés egy Busi önmagában, kell melle Rakitic, mert bár nálunk védekezik a tridente, de sokszor látjuk, hogy az is kevés, ha nincs aki kpn businak be segítsen. Na ezért is olyan fontos Casemiro, mert o fizikálisan megoldja, hogy elbírja a csapat a 2 zsenit és nekik a lehető legminimalisanban kelljen védekezni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.19. 18:18:31

Lehetne oda találni szerintem bőven embert, maximum kockázatos lenne, és közben a sztároknak meg kéne mondani, hogy ők is védekezzenek. Kroos se halna bele, most is vannak kiváló meccsei hátrafele is, csak oda kéne pirítani neki jobban - meg akkor lehet többet kéne pihennie. Nálunk Neymar fut mint a veszettegér sokszor, és Messi is védekezik ismét már 3 éve zsinórban, ezek után nincs olyan játékos szerintem, akit ne lehetne rávenni a munkára.. :D Akkor meg nem lehetetlen találni egy középső embert hasonló profillal, mert tehetségből van most oda azért elég sok. Paredes, Weigl, Xhaka, Jorginho, Neves például, akiket én is ismerek, és stílusra passzolnának a leírásba. Nyilván kérdéses mindegyiküknél, hogy azt a szintet mennyire ütnék meg, de erre vannak a szakemberek, hogy ezt eldöntsék, és felkutassák az ilyen játékosokat. A lényeg, hogy nem lenne ez lehetetlen, lehetne olyan btb-t is venni, mint akiket TripleH írt, abból is van biztos még sok, csak mellé csapatszintű változásokat is eszközölni kéne, és inkább itt van a bökkenő a Realnál szerintem.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.09.19. 17:50:20

S.Agüero írta:Mondjuk Busihoz hasonló stílust játszó vkp most nincs a piacon szerintem. :D
Samper 8)
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.09.19. 17:42:55

Mondjuk Busihoz hasonló stílust játszó vkp most nincs a piacon szerintem. :D
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.19. 17:38:25

Igen nyilván egy Busi fele arccal járnának a legjobban, csak szerintem ez a 2 Vidal vagy Naingolan lenne és egyik se mozdítható, nagyon olyan most nekem be sem ugrik aki hasonlóan magas szinten lenne ebben, Pogba nálam nem ide tartozik, a MUban sem találja vkpben a helyet.
BBC
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.09.15. 13:33:26

2016.09.19. 17:11:48

Messias2 írta: Ancelotti a Xabi-Modric-María középpályára épített, úgy hogy egész kevesen tudtak átrohanni rajtuk, tehát nem a fizikumnak kell dominálni ebben a szerepkörben.
Az a baj hogy ebből a hármasbol mindenki tudott védekezni,és Xabi volt a kapocs a védelem és a kp között. Ő irányította az egész középpályás védekezést.

Ezzel szemben Kroos nem tud védekezni,és nem is olyan erős mentálisan,mint a spanyol,nem az a típus.
Ő a kevés hátrafelé,Ő miatta kell egy romboló.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.09.19. 16:58:31

Egyetértek, Casemiro rendkívül hasznos ha rombolásról van szó, csak a bajnokik javán felesleges igazából. A rangadókon se kéne, ha normális csapatvédekezése lenne a Realnak, de az ugye nincs nagyon meg, szóval olyankor tényleg szükség van rá. Viszont vele sose fognak komoly csapatok ellen dominálni szerintem, egyszerűen alkalmatlan rá - ennyit meg nem hiszem, hogy fejlődni fog. Ha letámadják, baromi könnyen zavarba hozható, ez meg elég nagy hátrány manapság. Múltkor játszottak a Modric-Kroos-Kova 3-assal, na az baromi jó középpálya volt, ott tényleg olyan játékot produkáltak, amit elvárnának a szurkolók szerintem. Csak ez a rangadókon nem fér bele CR és Kroos mezőnymunkája miatt.. Így Kroos mögé kell egy Busi féle arc, aki kisegíti védekezésben - ő is tud azért, csak néha belustul -, de ha ez egy olyan játékos lenne, aki nem csak akkor jó előrejátékban, ha területe van - és akkor is csak korlátoltan jó -, sokkal jobb játékuk lehetne. Mondjuk CR is "hátráltató tényező" ebben szerintem, de ez már más kérdés.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.09.19. 16:33:39

TripleH írta:Egyszerűen Makelele óta lyuk van azon a poszton, egy rövid időszakban, Xabi tudott ott meghatározó szintet hozni, az eredménye egy BL cím volt. Egyszerűen 2 ilyen kreatív játékos melle mint Modric és Kroos, kell egy pitbull, mert be lehet oda rakni egy Iscot csak éppen, egy masszívabb csapat ellen, egyszerűen nem tud mit csinálni Modric es Kroos mert, túlságosan hatra szorulnak es nem tudnak az építkezésre elég erőt fordítani. Kovát meg ne hasonlitgassuk mar Casemirohoz, mert ő előrébb sokkal jobb, mint szuroben.
Nem kell oda Makelele, egy Busi típusú játékos kéne nekik. Sokkal hasznosabb támadásban, és a védekező feladatait is jobban végzi el. Pl. Pep alatt megújuló Fernandinho is tökéletes lenne. Még van a piacon pár ilyen arc a hatos posztra.
Ancelotti a Xabi-Modric-María középpályára épített, úgy hogy egész kevesen tudtak átrohanni rajtuk, tehát nem a fizikumnak kell dominálni ebben a szerepkörben.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
BBC
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.09.15. 13:33:26

2016.09.19. 16:21:33

Pontosan,nálunk Ő az egyensúly.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.19. 15:24:32

Egyszerűen Makelele óta lyuk van azon a poszton, egy rövid időszakban, Xabi tudott ott meghatározó szintet hozni, az eredménye egy BL cím volt. Egyszerűen 2 ilyen kreatív játékos melle mint Modric és Kroos, kell egy pitbull, mert be lehet oda rakni egy Iscot csak éppen, egy masszívabb csapat ellen, egyszerűen nem tud mit csinálni Modric es Kroos mert, túlságosan hatra szorulnak es nem tudnak az építkezésre elég erőt fordítani. Kovát meg ne hasonlitgassuk mar Casemirohoz, mert ő előrébb sokkal jobb, mint szuroben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.19. 14:47:22

Egyértelműen rohadt fontos láncszem Casemiro és Kovacic-csal meg nem is lehet összehasonlítani. Amit Casemiro tud azt meg se közelíti a horvát, támadásépítésben meg hiába jobb, ha mellette Kroos-Modric meg még jobb és semmi haszna nincs a horvátnak.

Alacsonyabb az intuíciós képessége, de kompenzálja hogy szerez 10 labdát egy meccsen. :D Nagyon értékes elem egy csapatban az ilyen játékos.
Kép
Kép
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.09.19. 14:09:53

Többször is vissza néztem,mert már élőben is gyanús volt.
Nektek nem volt feltűnő James góljánál,hogy Lopez úgy vetődött arra a nem kimondottan erős lövésre,mint valami lassított felvétel?
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.09.19. 13:58:04

Messias2 írta:
Nero. írta:Jaaaa.... En csak azert irtam ezt mert amiota a gyereket elkezdtek a semmibol nyomatni azota gyakorlatilag ki se kaptak. De igen, valoban oriasi fek lattuk mennyivel jobb volt amikor Jamest meg Iscot jatszattak helyette. =D> =D> Minek is a mai futballban vkp, nekunk is elkene adni Busquetset.
Ez a Casemiro gyerek olyan faktor mint amilyen nalunk volt Davids 2004ben. Zidane nagyon okos edzo, soha nem fogja kirakni a kezdobol es ha akarta volna megvehette volna Kantet vagy Pogbat.
Casemiroval nagyrészt többet veszít mint nyer a Madrid, mert támadásban, build-upoknál nagyon nem találja a helyét, védekezésben is max csak a szigorúan vett ütközésben jó, mert akkora mint egy hegyomlás, játékot olvasni már sokkal kevésbé tud. Kovaciccel jobban járnának.
Én nagyon sokra tartom őt. Valóban nem gyakran olvassa a passzsávokat, de iszonyú jól szerel, és mélységben pillanatok alatt át tudja forgatni a játékot a másik oldalra a lehető legnagyobb pontossággal, így nem tömörül be a Real Madrid, és ki tudják használni a gyors labdarúgók a területeket. Játékintelligenciában nincs Busquets szintjén, de nagyon hasznos, mellette rohadt technikás is, ilyen játékosa rég nem volt a Realnak.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.09.19. 13:26:47

Nero. írta:Jaaaa.... En csak azert irtam ezt mert amiota a gyereket elkezdtek a semmibol nyomatni azota gyakorlatilag ki se kaptak. De igen, valoban oriasi fek lattuk mennyivel jobb volt amikor Jamest meg Iscot jatszattak helyette. =D> =D> Minek is a mai futballban vkp, nekunk is elkene adni Busquetset.
Ez a Casemiro gyerek olyan faktor mint amilyen nalunk volt Davids 2004ben. Zidane nagyon okos edzo, soha nem fogja kirakni a kezdobol es ha akarta volna megvehette volna Kantet vagy Pogbat.
Casemiroval nagyrészt többet veszít mint nyer a Madrid, mert támadásban, build-upoknál nagyon nem találja a helyét, védekezésben is max csak a szigorúan vett ütközésben jó, mert akkora mint egy hegyomlás, játékot olvasni már sokkal kevésbé tud. Kovaciccel jobban járnának.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.19. 12:14:40

Ramos és Pepe nagy mesterei ennek, hogy szabálytalankodnak aztán elfekszenek, eljátszva a nagyhalált. Bírók meg eszik.

Mondjuk a spanyol top3 a posztján minimum.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
BBC
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.09.15. 13:33:26

2016.09.19. 12:13:45

MessiNeymarSuarez írta:Azért az derék eset volt, amikor Ramos km-ekről is láthatóan égbe tartott kézzel háritotta a labdát, aztán eljátszotta 5 percig a nagy halált hogy fejberúgták, ezzel megúszva a második sárgalapot... :lol: =D> Busit ilyenért már megégetnék, vagy Neymart, lényeg hogy mi vagyunk a színészcsapat :D
A röhej az hogy ha jobban megnézed,ahogy eljátszotta a nagyhalált,eldobta magát,és beütötte a fejét. A karma,ugye.. :D
Utána ott is kezelték neki.
Viszont a színészkedéshez pedig hozzáteszem hogy Ti is meg Mi is azok vagyunk,de az egész 21.századi foci erről szól sajnos. Nézzétek meg,ha egy játékos kap egy fölpasszt,ha nem tud egyből visszapasszt csináni,lelassít megvárja amíg a védő oda ér mögé és már esik is rá a labdára..Ez 10-ből 9x be van fújva...
Az olaszok ugye ebből jelesek,Ők tudják talán a legjobban tördelni a játékot.


Casemirora visszatérve..Tavaly miután Zidane betette megszilárdult a kp-nk. Amellett hogy Kroos nem tud,és nem is akar védekezni sokkal többet szokott így följebb lépni,Modricra ez hatványozottan igaz ugye,de kell egy olyan játékos aki tud ütközni,párharcokat kialakítani,olyan játékos aki érzi a kontaktot,nem csak a területszűkítést,vagy a passzsávba belépést.
Ő a tökéletes láncszem oda,talán még Kantét meglehetett volna próbálni,de hala Istennek Pogbat nem igazoltuk le,mert megint orrnehezek lettünk volna.
A támadásban gyengébb,de azért van ott mellette a két szervező,akik így följebb tudják elkérni a labdát,nem beszélve arról hogy a két szélső védő is biztosítva van Casemiro felől..
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.19. 10:21:15

Azért az derék eset volt, amikor Ramos km-ekről is láthatóan égbe tartott kézzel háritotta a labdát, aztán eljátszotta 5 percig a nagy halált hogy fejberúgták, ezzel megúszva a második sárgalapot... :lol: =D> Busit ilyenért már megégetnék, vagy Neymart, lényeg hogy mi vagyunk a színészcsapat :D


Amúgy Casemiro láthatóan mennyire fontos a Real játékába, mégha fogja is a támadásokat...
Volt valami adat, hogy a Bernabeuban Casemiroval a pályán a Real még nem veszitett mérkőzést. 31 meccsből 30 győzelem és 1 döntetlen. Ez azért nem gyenge.

Kenhetik a fejükhöz az Isco-James kreativitást, ha úgy mennek át Casemiro nélkül a kp-jukon mint kés a vajon, és vernek nekik pár gólt, mint pl mi a 0-4-es Clasicon... :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.09.18. 23:43:24

Jaaaa.... En csak azert irtam ezt mert amiota a gyereket elkezdtek a semmibol nyomatni azota gyakorlatilag ki se kaptak. De igen, valoban oriasi fek lattuk mennyivel jobb volt amikor Jamest meg Iscot jatszattak helyette. =D> =D> Minek is a mai futballban vkp, nekunk is elkene adni Busquetset.
Ez a Casemiro gyerek olyan faktor mint amilyen nalunk volt Davids 2004ben. Zidane nagyon okos edzo, soha nem fogja kirakni a kezdobol es ha akarta volna megvehette volna Kantet vagy Pogbat.

Felni senkitol sem kell Barca-szurkolokent, de Zidane alatt tavaly is sokat hoztak rajtunk a bajnoksagba es mar most is mennek harommal hiaba vagyunk erosebbek.

Szerk.: Megnéztem, hogy az Atletico elleni hazai bajnoki bukta óta (akkor ide le is írtam hogy innentől kezdve az egyetlen esélyük Casemiro, a következő Levante elleni meccsen már kezdő is volt) az összes meccsüket megnyerték kivéve egy City meg egy Wolfsburg elleni BL-meccs de ott is továbbjutottak. Én ilyen egyértelmű témákba nem is vagyok hajlandó vitatkozni, mert ha valakinek nem üvölt hogy mennyit jelent a brazil jelenléte akkor hagyjuk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése