Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.15. 20:05:59

Mindig mosolygok, amikor erőlködve próbálják CR-t Messivel egy szintre hozni, ami a focitudást illeti. Jól mondta itt lentebb valaki, Messit élmény nézni, CR-t meg nem. Szegén yprotugál ha csak feleannyira látna a pályán, mint Messi, már nem érezné, hogy álladóan feszengenie kell.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.15. 19:42:36

Kash írta:de felesleges századjára leírni ugyanazt, nézzük meg Messit és Ronaldot játék közben, az majd beszél helyettünk.
igen, nem hiába a madridisták azok, akik leginkább próbálják a másik tábort győzködni számokkal. van egy barátom, imádja a focit, de neki mind a barca, mind a real semleges, messi/cr szintén, tehát ha valaki akkor ő abszolut nem elfogult. egyszer marha jól megmondta mi a különbség a két játékos között, míg élek nem felejtem el:
"messit élmény nézni, ronaldot nem"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.15. 19:15:03

ferninho írta:Messi idei 31 meccsén adott 8 gólpasszt és rúgott 29 gólt, ez CRnél, aki idén nem csinált eddig semmit 24 gól 6 gólpassz 26 meccs alatt.

Amúgy meg felesleges agyalni a dolgokon, dőljön el a bajnokság meg a BL, utána lehet okoskodni, addig túl sok a kérdőjel.
Számomra ezek a számok nem jelentenek semmit, Messit sosem azért tarotttam jobbnak Ronaldonal, mert több gólt rúg, egészen másról szól ez, de felesleges századjára leírni ugyanazt, nézzük meg Messit és Ronaldot játék közben, az majd beszél helyettünk.
Kép
peek
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.03.10. 13:30:24

2017.05.15. 19:05:12

ferninho írta:Messi idei 31 meccsén adott 8 gólpasszt és rúgott 29 gólt, ez CRnél, aki idén nem csinált eddig semmit 24 gól 6 gólpassz 26 meccs alatt.

Amúgy meg felesleges agyalni a dolgokon, dőljön el a bajnokság meg a BL, utána lehet okoskodni, addig túl sok a kérdőjel.

Itt más számokat látok:
http://www.eredmenyek.com/tabella/SGarA ... op_scorers" target="_blank


izé... ez a szezonra vonatkozik, nem az évre ... sorry
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.05.15. 19:01:56

Messi idei 31 meccsén adott 8 gólpasszt és rúgott 29 gólt, ez CRnél, aki idén nem csinált eddig semmit 24 gól 6 gólpassz 26 meccs alatt.

Amúgy meg felesleges agyalni a dolgokon, dőljön el a bajnokság meg a BL, utána lehet okoskodni, addig túl sok a kérdőjel.
madridista
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.15. 18:53:35

MessiNeymarSuarez írta:Nem bizony, ezért sem lehet érteni hogy pl 2013-ban miért kapta Ronaldo a lasztit, ha már itt tartunk.... :lol:
majd megmagyarázza azt is... mindent...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.05.15. 18:45:24

markionni írta:
peek írta:Csak két kérdés:
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a bajnokságban?
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a BL-ben?
Egy kerdes: hol van ez az illeto most a bajnoksagban es a BLben? Ilyeneket en is tudok kerdezni. Nem mondegy hogy mikor termeled a golokat. Nem mindegy hogy triplazol a Bayern, Atletico pakk ellen vagy nullazol a Juve ellen de kozben kitomod az Eibart 4-0nal. (Csak pelda.)
tehát ha ronaldo egész szezonban nem játszott volna (mondjuk nagyon nem is játszott, csak lézengett a pályán :roll: ), de bl nyegyeddöntő,elődöntőre előbukkan és lő 8 gólt ezeken, közben Messi egész szezonban viszi a hátán a Barcat, aranycipő,gólpasszok,kulcsapasszok,stb, de nem lő gólt a bl negyedöntőb,elödöntő kombóban akkor nem érdemel semmit :D teszem azt danilo ver ezeken a meccseken 8 gólt, de a szezon többi részében értékelhetetlen, akkor aranylabdát kéne kapnia :/ ?
Sergi 94:38 Roberto
peek
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.03.10. 13:30:24

2017.05.15. 18:27:54

markionni írta:
peek írta:Csak két kérdés:
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a bajnokságban?
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a BL-ben?
Egy kerdes: hol van ez az illeto most a bajnoksagban es a BLben? Ilyeneket en is tudok kerdezni. Nem mondegy hogy mikor termeled a golokat. Nem mindegy hogy triplazol a Bayern, Atletico pakk ellen vagy nullazol a Juve ellen de kozben kitomod az Eibart 4-0nal. (Csak pelda.)
Bizony nem mindegy. Mégis ez az egyik (ismétlem: egyik) mérce amit régebben használtak. De tudjuk, manapság a marketing mindent visz.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.05.15. 18:24:37

markionni írta:
peek írta:Csak két kérdés:
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a bajnokságban?
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a BL-ben?
Egy kerdes: hol van ez az illeto most a bajnoksagban es a BLben? Ilyeneket en is tudok kerdezni. Nem mondegy hogy mikor termeled a golokat. Nem mindegy hogy triplazol a Bayern, Atletico pakk ellen vagy nullazol a Juve ellen de kozben kitomod az Eibart 4-0nal. (Csak pelda.)
Ronaldónak sem késő még, neki is lesz még lehetősége nullázni a Juve ellen :mrgreen:.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.15. 18:21:39

markionni írta:
peek írta:Csak két kérdés:
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a bajnokságban?
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a BL-ben?
Egy kerdes: hol van ez az illeto most a bajnoksagban es a BLben? Ilyeneket en is tudok kerdezni. Nem mondegy hogy mikor termeled a golokat. Nem mindegy hogy triplazol a Bayern, Atletico pakk ellen vagy nullazol a Juve ellen de kozben kitomod az Eibart 4-0nal. (Csak pelda.)
Nem bizony, ezért sem lehet érteni hogy pl 2013-ban miért kapta Ronaldo a lasztit, ha már itt tartunk.... :lol:
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.05.15. 18:18:52

peek írta:Csak két kérdés:
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a bajnokságban?
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a BL-ben?
Egy kerdes: hol van ez az illeto most a bajnoksagban es a BLben? Ilyeneket en is tudok kerdezni. Nem mondegy hogy mikor termeled a golokat. Nem mindegy hogy triplazol a Bayern, Atletico pakk ellen vagy nullazol a Juve ellen de kozben kitomod az Eibart 4-0nal. (Csak pelda.)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.05.15. 17:42:58

Ha már aranylabda,mint teljesen komoly értékmérője a focistáknak...
ki volt a jobb játékos? Oli Kahn vagy Gerd Müller?
Teljesen őszintén mondom,hogy nem értem mi alapján lehet összehasonlítani őket.
Még a kosárban azt mondom oké,mert ugyan különböző posztok vannak,de ugyanazokat a statokat tudják elérni. Míg Müllernek nehéz volt bravúrt bemutatni a tizenegyesnél,addig Kahn sem ontotta a gólokat,nem lőtt szabadot. Mi a mérőszám,mi a dimenzió?
peek
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.03.10. 13:30:24

2017.05.15. 17:33:41

Csak két kérdés:
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a bajnokságban?
Ki vezeti jelenleg a góllövő listát a BL-ben?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.15. 14:18:05

Amit a BL-ben művel a fickó (Buffon), arra sztem bőven megérdemli. Bajnokságban nem láttam, de gondolom, ott sem ütögeti a bogyót a saját kapujába.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.15. 13:43:33

Ha már ezeket említetted, viccből megnéztem, hogy hány pontot hozott a góljaival a Bajnokságban 2017-ben.
Villarreal elleni 2-3-as meccsen egyenlített 11-esből, Palmas elleni 3-3-on duplázott, az egyik tizenegyesből. Betis elleni 2-1-en egyenlített, illetve a Vale elleni 2-1-en szerzett vezetést.

Nem dobtam hátast azért. :D És azt szerintem te is elismered, hogyha megkapja a bogyót, akkor a kupák, illetve az említett 3 meccsen lőtt góljai miatt fogja, nem ezekért, amiket előbb írtam.

Ha jól tudom, akkor a Juve is triplázhat, ha ezt megteszik, én inkább onnan néznék győztest, rengeteg jó focista van ott is.
Buffonra van csak sansz onnan szerintem, másnak nem adnák oda.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.05.15. 13:23:20

S.Agüero írta: Nem igazán érdekel, hogy régen mi volt, attól még nem lenne teljesen megérdemelt 3 meccsre kapni Aranylabdát.
CR-t láthattuk amúgy a Clásicón, nagy x faktort hozott tényleg. :D

Szerintetek egy szezonban van jó esetben 5 fontos meccs, a két negyeddöntő, elődöntő és a döntő. Ha valaki itt rúgja a gólokat, akkor ráhúzzátok az egész évére, hogy jó formában van, aki most CR. Messinek meg volt 1-1 gyenge meccse a PSG és a Juve ellen, aztán az már azt jelenti, hogy egész évben a fontos meccseken bújócskázott. :D

Meg most a Bajnokságban akkor csak 1 fontos meccs van, a Clásico? Tico, Sevilla elleni meccsek nem fontosak?

Na mindegy, ha dupláztok, akkor nyilván CR kapja, mert ő van kiemelve a csapatból. Viszont, ha a Juve nyeri a BL-t, én nem adnám oda CR-nek az eddigiek alapján.

Az 5-5 meg megmosolyogtató lenne, főleg az utóbbi éveket nézve, mikor Messi egyre több mindenben jeleskedett már, nem csak cselez és gólt lő, hanem osztogat, irányít és forgatja a csapatot.
Már sokszor írtam, engem abszolút hidegen hagy ez az Aranylabda téma, de az elég erős sarkítás, hogy CR csak 2-3 jó meccset hozott a szezonban. Az utolsó perces góljaival folyamatosan pontokat mentett a csapatnak (Sporting, Las Palmas elleni dupla, Villarreal), és több meccs is volt, amit gólok tekintetében egyedül döntött el (Alavés elleni mesterhármas, Atlético elleni mesterhármas a ligában, Gijón elleni dupla, mesterhármas a klubvb-döntőben). Lényegében, ha nem volt sima egy meccs, akkor mindig góllal segítette a csapatot döntetlenhez/győzelemhez, oroszlánrészt vállalva a megszerzett pontokból, éppen most a Sevilla ellen is, a BL meg ugye egyértelmű, a legnehezebb ellenfelek ellen villogott a legjobban (korábban amúgy pont az volt felhozva ellene, pl. tavaly, hogy a csoportkörben rúg tíz gólt, de utána semmi). De hangsúlyozom, felőlem akár Messi vagy Buffon is megkaphatja, ez a díj egy dologra jó, az pedig a szurkolók egymás közti ...méregetése.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.15. 13:16:45

Ha meghúzza Ronci a döntőt, akkor azért reális az ő győzelme. Nem beszélve arról, ha jön majd nekik a maradék kupa is a szezonban...szuperkupák, világkupa. Ez egyelőre feltételezés, továbbá még mi sem nyertünk semmit.

Sajnos pont tavaszra találja el a kaput, ami ősszel nem ment, és simán benne van, h a döntőben is eltesz 2-3 gólt.

Ha jól tudom, akkor a Juve is triplázhat, ha ezt megteszik, én inkább onnan néznék győztest, rengeteg jó focista van ott is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.15. 12:55:03

markionni írta:Aguero:
Miert a VB hosoknek hany meccsre adtak meg a ket ufo elott az Aranylabdat? Megszokhattatok volna hogy itt nem szamit osz, tel, csak az hogy a legnagyobb meccseken ki kit nyujt, es bizony ezeken eddig Ronaldo hozta az x faktort.
Nem igazán érdekel, hogy régen mi volt, attól még nem lenne teljesen megérdemelt 3 meccsre kapni Aranylabdát.
CR-t láthattuk amúgy a Clásicón, nagy x faktort hozott tényleg. :D

Szerintetek egy szezonban van jó esetben 5 fontos meccs, a két negyeddöntő, elődöntő és a döntő. Ha valaki itt rúgja a gólokat, akkor ráhúzzátok az egész évére, hogy jó formában van, aki most CR. Messinek meg volt 1-1 gyenge meccse a PSG és a Juve ellen, aztán az már azt jelenti, hogy egész évben a fontos meccseken bújócskázott. :D

Meg most a Bajnokságban akkor csak 1 fontos meccs van, a Clásico? Tico, Sevilla elleni meccsek nem fontosak?

Na mindegy, ha dupláztok, akkor nyilván CR kapja, mert ő van kiemelve a csapatból. Viszont, ha a Juve nyeri a BL-t, én nem adnám oda CR-nek az eddigiek alapján.

Az 5-5 meg megmosolyogtató lenne, főleg az utóbbi éveket nézve, mikor Messi egyre több mindenben jeleskedett már, nem csak cselez és gólt lő, hanem osztogat, irányít és forgatja a csapatot.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.15. 11:22:31

palesz77 írta:...
ha megnyerik a bl-t, akkor CR kapja ez tény. ha viszont nem, akkor csak a bajnokság miatt vicces lenne, elvégre messi sokkal inkább lőtte a gólokat mint CR. döntő lehet még a két szuperkupa, meg az ősz is, hiszen most nincs eb, vb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.15. 11:16:58

Az 5-5-el én se értek egyet, bár engem az a rész igazából hidegen hagy, tőlem lehetne 6-5 is, akkor is Messi lenne a jobb játékos. De amúgy igaza van. Ha a Real nyeri a BL-t, kinek kéne kapnia? Ezt most tök komolyan kérdezem, mert tegnap én is ezen agyaltam Nero. miatt, de én se tudok mondani senkit.. Nem egyénileg jók, hanem csapatként, mindig más húzza ki őket a kakiból, az egyenes kiesésben viszont CR lőtt 8-at vagy mennyit, ez sokat fog nyomni a latba.

Még egyszer mondom, ez bőven nem volt Aranylabdás év CR-től, voltak ennél sokkal jobb évei, amikor nem kapott - Messinek köszönhetően. :twisted: De mivel megint számítanak a trófeák is, ha csak nem a Juve nyeri a BL-t, én se tudom elképzelni igazából, hogy másnak adják oda. Max ha Ramos 95. percben győztes gólt fejel, meg utána egész ősszel megismétli ezt, de amúgy..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.15. 11:11:08

mobile írta:de mondjatok olyat aki iden megerdemli? Messi? A copa del reyyel? Vagy ki? Mert rajtuk kivul mas nem tud labdaba rugni most.
engem nem érdekli ki nyeri, soha nem is érdekelt, csak reagáltam, a vicces hsz-edre, hogy azért nyerjen inkább ronaldo, hogy kihozza x-re és fair legyen (meesinek amugy van 3 év fórja, szóval sanszos h neki több lesz)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.15. 11:05:06

Méghogy az 5-5 lenne fair lezárás..ne vicceljünk. Messi játéktudásban kenterbe veri CR-t. CR egy klasszis gólgép, de nem több.
mobile
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.04.14. 09:16:41

2017.05.15. 10:59:39

visca el barca írta:
mobile írta:még egyszer mondom nem kötekedni szerettem volna, csak most senki nem érdemli meg igazán.
de azért nyerje inkább ronaldo, hogy 5-5 legyen és ezzel fair :shock:
de mondjatok olyat aki iden megerdemli? Messi? A copa del reyyel? Vagy ki? Mert rajtuk kivul mas nem tud labdaba rugni most.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.15. 10:54:07

mobile írta:még egyszer mondom nem kötekedni szerettem volna, csak most senki nem érdemli meg igazán.
de azért nyerje inkább ronaldo, hogy 5-5 legyen és ezzel fair :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mobile
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.04.14. 09:16:41

2017.05.15. 10:37:11

egyszer már írtam és mondtam hogy a "másik" csapatnak szurkolok. most sem támadni jöttem vagy kötözködni.
az aranylabda évek óta hülyeség, de az a "baj" hogy ronaldon és messin kívül nem nagyon tudod másnak oda adni, amíg ők így játszanak és ennyire előtérben vannak és nincs olyan év hogy valamelyikük ne nyerne valami komolyat addig ők fogják kapni.
idén valószínűleg ronaldo nyer többet, és fontosabb címeket, ezért lesz szerintem ő. de idén pont azt hozta amiért évekig bántva volt hogy a fontos meccseken nem jó, most az volt. mezőnyben nem, de neki már rég nem is ez a feladata. messi pedig a fontos meccseken idén, kivéve a két héttel ezelőtti el clásicot, nem játszott jól.
a többi csapatból meg kit lehetne jelölni? jó igen tudom buffont, meg alvest. utóbbi szerintem és remélem hogy ti sem gondoljátok komolyan, mert sokszor olvasom itt hogy 3 jó meccsre kapja cr, de azért ez nem feltétlen igaz. magához képest rosszabb volt mint az ezt megelőző években, de a tegnapi meccs is piszok fontos volt, és lőtt is két gólt.a nápolyiak elleni hazai meccsen hiába nem szerzett gólt ott aznap ő volt a legjobb, a mezőnymunkájával, de amint ezt statisztikailag gól nem támasztotta meg így ez a meccs feledésbe is merült. holott mezőnyben, azon a meccsen volt idén a legeslegjobb.
szóval igaz hogy annyira ronaldo sem érdemli meg, de annyira messi sem. a többiek meg kanyarban sincsenek hozzájuk képest. én legalábbis valahol örülök hogy egy ekkora rivalizálást nézhettem végig hétről hétre, és egy 5-5 méltó lezárása lenne. mert ronaldo is zseni, a maga módján. azt mondjuk sajnálom hogy soha egyik szponzor se hozta össze őket egy csapatba, legalább egy bemutató meccsen, mert biztos vagyok benne hogy köztük nincs semmilyen ellentét, és jól megértették volna egymást.

még egyszer mondom nem kötekedni szerettem volna, csak most senki nem érdemli meg igazán. így jön a képbe egy picit a korábbinál rosszabb ronaldo.
Válasz küldése