La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.08.01. 20:29:27

ab1daL írta:Újabb játékos szerződik el a Sevillától: Romaric a Bursasporban folytatja.

Még nem hivatalos, de megegyeztek a klubok a hírek szerint.
Pótolható. Szerencsére jó játékosokat szokott igazolni a Sevilla. Nem világklasszis, nagy nevű játékosokat, de annál hasznosabbat. Így volt egy pl. Keitával is. Aztán az ottani egységben, játékban pedig mindenki fejlődik és aki megragadja a lehetőséget, az tovább tud lépni. Szerintem így van Romarickal is, bár még egyszer mondom, pótolható, sok olyan játékos van a világon, mint ő. Mondjuk Freddy Guarín neve ugrik be hirtelen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.31. 23:44:54

Újabb játékos szerződik el a Sevillától: Romaric a Bursasporban folytatja.

Még nem hivatalos, de megegyeztek a klubok a hírek szerint.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.31. 17:07:56

http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... alla.shtml
Nem tudjátok a Valencia új stadionja épülőben van egyáltalán? Mert elég pofás lesz és igen nagy is a maga 75'000-es befogadóképességével a mostani 53'000-hez képest.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2011.07.29. 14:34:30

Firefox írta:http://www.sport.es/es/noticias/mercado ... 7389.shtml

Ez csak hab lenne a tortán ... 8)
Sok lenne a csatár.
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.29. 13:39:38

Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.07.26. 20:34:44

Jó lesz a Málaga, övék Santi Cazorla is. Nem tudom mit lehet tőlük várni az első szezonban, de csak-csak színvonalasabb lesz a küzdelem, bár még nem várom őket a dobogóra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.26. 15:13:13

még azért annyit a malagához, hogy valóban erősödni fognak így, és az is lehet, hogy 1-1 meccsen fel tudják majd venni játékban is a kesztyút akár a valencia,sevilla,villareal,atletico négyessel is, de szerintem az ilyen bilbao,mallorca,espanyol szintű csapatokon egyáltalán nem fognak egy könnyen átlépni, és akkor még nem beszéltünk a nagy kűzdőkről, mint pl. a gijon..

és az sem fog a malagának kedvezni, hogyha az úgymond kiscsapatok nem állnak ki nyíltsisakban ellenük, mint eddig, hanem bef.snak, és beállnak kontrákra.
mert szvsz ahhoz elég jó lesz a malaga, hogy dominálja a meccseket ilyen levanték meg sociedadok ellen akár, viszont kemény, zárt védelmet feltörni még nagyon kevesek lesznek.

szóval szerintem még így is zaccos nekik az EL szereplést érő hely,sőt..

amúgy meg úgy kezdődik, hogy "végy egy jó kapust"...na már most, lehet, hogy a caballero jó kapus, nem igazán ismerem, de elférne oda egy rutinos róka, aki megadná az alapot.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.26. 15:02:40

Sssantiago írta:Sergio Agüero holnap Manchesterbe utazik, hogy egyeztessenek a Cityvel...akár már a héten hivatalossá válhat az ügy.
Nem tudom elképzelni, hogy az anyagiakon fog múlni a dolog :)
Ha tényleg elutazik, akkor valszeg érdekli a City és innentől kezdve nem sok dolog szólhat közbe a szerződtetésébe. Szerintem...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.26. 14:50:59

A Malagánál nagyon jók az alapok, Pellegrini pedig egy jó edző. Ezektől a nevektől én sem esnék hasra, de így, hogy Pelle az edző jó szereplést várok tőlük. Ráadásul a tulaj sem tűnik hülyének, Pellegrini tavaly többször le akart mondani, de ő mindig kiállt mellette, és nem engedte el. Pénz van, a vezetőség bízik egy jó edzőben, a játékosaik jók, a keret elég mély, minden adott, hogy egy jó csapat jöjjön össze.

Cazorla átigazolását egyik érintett csapat honlapján sem látom, remélem nem lesz belőle semmi. A tavalyi Villarreal simán továbbmenne a BL-csoportból, ami jót tenne a spanyol foci megítélésének (is). A két legjobbjuk nélkül azért elég nehéz lesz a bajnokságban is, nemhogy a BL-ben.
Avatar
Sssantiago
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.24. 21:15:20
Tartózkodási hely: Nagykároly

2011.07.26. 14:48:40

Sergio Agüero holnap Manchesterbe utazik, hogy egyeztessenek a Cityvel...akár már a héten hivatalossá válhat az ügy.
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.26. 14:42:07

Az összeéréshez több idő kell, de ezzel a kerettel még így is illene ott lenni az első 7-ben. Pellegrini személyében nem egy kutyaütő ül a kispadon szóval bármi elképzelhető a következő szezonban a Málagatól.

A Villarrealt én nem féltem ha elmegy Rossi, valószínűleg meg lesz a pótlása, a Valencia ismét erős lesz, az Atletico, Sevilla kettős nagy kérdés, de jó lenne ha ők is egy erős szezont produkálnának, plusz még a Bilbaoról se feledkezzünk meg.
A lényeg hogy jót fog tenni a ligának hogy a Málaga ennyit erősödött!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.26. 14:41:10

okosan csinálja a malaga, nem tagadás, viszont azért szerintem nem olyan nagy durranás ez még.

ez a felállás (amit firefox beírt) így erősnek tűnik, de szerintem nem erősebb egy atletico madrid, sevilla, villareal, valencia kezdőnél, ugye a két nagyot meg sem említem.
és e mellé jön még az, hogy az összeszokottság nulla lesz, ki van cserélve több, mint a fél csapat.

meg mondjuk azért én ilyen mathijsen-demichelis védelmet, meg rvn-t előre (aki még jó, de már 35, szóval ezen a szinten nem sok jó éve lesz..)

tényleg jól csinálják, de nagyon sok türelem kell hozzá, ha ilyen lassan fognak építkezni.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.26. 14:34:54

Egy ilyesmi felállásban eltudnám képzelni a Malagát!Bár én örülnék neki, ha még megvennék Almuniát, és még egy gólerős csatárt( pl:Higuain, Vucinic, de még esetleg Adebayor is beleférhet), de már így se kutya ...

Kép :?
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.26. 14:29:52

Akár a 4. hely is meglehet. Az első 3 foglalt. Ugyebár a 2 nagy verhetetlen, de a Valencia se gyenge. Sok új érkező volt, azóta azok jobban összeszoktak, ráadásul érkezett Rami, aki erősítés mindenképp és Diego Alves is valszeg beválik, Parejo is jónak tűnik, Piatti pedig nagyon beválhat. Az Almeriából kilógott már rég, most kiderül mire megy egy nagycsapatban. Tehát Vale a tavalyinál csak erősebb lett, márpedig eddig se voltak gyengék, minden fronton tisztesen helytálltak. A 4. hely viszont nyitott, főleg ha Rossi eligazol , ugyanis a Villarreal így is kifúlt év végére a kevés jó játékos miatt, Rossi nélkül bajban lesznek. Az Atletico nem rossz, de nem si jó. Forlan nem fiatalodik, míg Agüero az se biztos h marad. A Sevilla stabil, de nem si erős, nem is gyenge, szóval a Malaga egész jó eséllyel pályázik a 4. helyre. A Vale jóval erősebb(keretben is), de a keretük véleményem szerint van olyan erős, mint a Sevilla,Atletico,Villarreal trióé, főleg úgy h utóbbi 2 alighanem még gyengül is.
A Fifa egy szégyen
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.26. 14:12:54

Azért összeszedett egypár nevet. Van Nistelrooy,Toulalan.
Nem lesznek rögtön ligafavoritok, de örülök ha felkarol egy klubbot egy milliárdos. Diego Buonanottera meg kíváncsi leszek nagyon. Ő az aki levehetné a Messire erőltetett szerepkört a válogatottban.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.07.26. 14:01:33

Majd meglátjuk, hogy szerepel a Málaga, én a 6. helyre várom őket.
Az utóbbi évek tapasztalatai alapján még oda is érhetnek ha abból indulok ki, hogy a Sevilla, Atl. Madrid pl. tavalyi szezonban nem tudtak 3 meccset zsinórban nyerni :!: :!: (és most nem csak a hasamra ütöttem hanem ez ténylegesen így volt mégis oda értek az 5. és 7. helyre ezzel a teljesítménnyel) Azért ez nem kis blama szerintem. Ez is mutatja, hogy iszonyat hullámzó teljesítményre képesek már a 3. helytől lefele is a csapatok, ettől is érezzük sokszor nagyon gyengének a Ligát.
Szóval bármi megeshet akár első évükben oda is érhetnek az európai kupaszereplést érő helyek egyikére. Persze ez is egy szép nagy blama lenne de most a Ligára nézve...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21272
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.26. 13:25:37

Én sem hiszem, h a Malaga egy nyár alatt tud igazán ütős csapatot építeni. Egy új igazolás mindig necces, h be tud-e illeszkedni, ennyi új igazolás pedig pláne! Főleg úgy, h nekik nincs is igazán hova beilleszkedni, mert nincs a csapatnak egy jól működő alapja, amire lehet építkezni. Szinte teljesen új csapatot kell összerakniuk. Nem tudom, h ez mennyi idő alatt sikerülhet, ha sikerülhet egyáltalán. Én nem várok tőlük sokat, főleg nem az elején.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.26. 13:11:13

kudu írta:Jól olvastam, hogy Cazorla is a Malagába igazolt? :shock:

Elég ütős csapat lesz ott.
Meglátjuk mi lesz a Malagaval,de a szezon elején biztos, hogy kell nekik idő míg összeállnak, s azért a többi csapat is elég erős!Szóval szerintem egy EL hely már kifejezetten bravúr lenne tőlük, valószínű kiesési gondjaik nem lesznek!Szerintem 8-12ig helyig várom őket!Herculesnek is tavaly voltak ígéretes igazolásaik, s jól is kezdtek a Ligában, aztán kiestek!Nevek alapján jónak tűnik a Malaga, de a középmezőny nagyon erős!Ebből a szempontból is érdekes lesz a következő szezon, illetve persze a legfontosabb, hogy meglegyen a zsinór 4ik!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2011.07.21. 23:57:42

Az off-ot nem értem, és egyáltalán nem érdekel hogy most meg megint minek pofá.ol, xD amiért már bocsánatot kértem, mostmeg megint támadsz, mond meg az istenért hogy minek baszta.sz!!!!!!!!!!! egy szurkolók vagyunk te nem tudom mi, helyesirási hibáim végett támadsz, meg hogy szenylapokat olvasok, térj már észhez!!!
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.07.21. 23:54:10

Kash írta:Járja az internetet egy olyan állitás, miszerint Messi azt irta egy üzenetben, amit később a világhálóra is feltett/feltettek, hogy elege van az argentin szurkolókból, és hogy csalódott bennük, mivel copa győzelmet várnak tőlle, közben amikor még kicsi volt, nem voltak hajlandóak egy argentin klub sem álni a gyógyszer árát, még a river plate sem, és egy Külföldi klubb, nevezetessen a barcelona pedig igen, és még a szurkolóknak áll feljebb, hogy Messi nem tud telyesiteni, és még a szurkolóknak van képük leszólni messit, közben meg mindent megtesz a szurkolókért, csak nem veszik észre, mert önzők.
ez is a szleng miatt van, mi?
nah meg ismét megdőlt, h csak olyat olvasol, ami több helyen megjelenik, ugyanis ez egy kamu levél, ami egyetlen helyen jelent meg és onnan vette át a többi szennylap...
utolsó off volt az idézett kommentelőhöz, akinek sztem nem lesz itt hosszú pályafutása...

egyébként mi megy a luzitánoknál? egymás után igazolnak oda egyre jobb nevek...
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2011.07.21. 23:50:05

Járja az internetet egy olyan állitás, miszerint Messi azt irta egy üzenetben, amit később a világhálóra is feltett/feltettek, hogy elege van az argentin szurkolókból, és hogy csalódott bennük, mivel copa győzelmet várnak tőlle, közben amikor még kicsi volt, nem voltak hajlandóak egy argentin klub sem álni a gyógyszer árát, még a river plate sem, és egy Külföldi klubb, nevezetessen a barcelona pedig igen, és még a szurkolóknak áll feljebb, hogy Messi nem tud telyesiteni, és még a szurkolóknak van képük leszólni messit, közben meg mindent megtesz a szurkolókért, csak nem veszik észre, mert önzők.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.21. 23:47:41

A Bilbaohoz még annyit, hogy ők most termeltek/termelnek ki egy nagyon fiatal generációt, akik ha nemsokára összeérnek, sokra vihetik

Amorebieta, Llorrente (26), Susaeta (23), Javi Martinez, San José, Iturraspe, De Marcos (22), Herrera (21), Muniain (18)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.21. 23:41:43

Nem tudom hogy más tudott róla, de én most olvastam meglepődve egy cikkben, hogy Camuñas-t megvette a Villarreal az Osasuna-tól. (aztán lehet a sok más igazolás mellett csak kiment a fejemből)

Ha már Villarreal: Joan Capdevila :arrow: SL Benfica ....és ha már Benfica, Eduardo (Genoa) :arrow: Benfica :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.07.20. 20:13:20

Lionel85 írta:Nem tudom miért került napirendi fikázásra a Bilbao, mikor most elég jó szezont csináltak. Akkor megértettem volna a lehúzást, amikor majdnem kiestek, de most nem volt erről szó. Az pedig maximálisan érthető, hogy kitartanak a hagyományok mellett, akár egy másodosztály után is. Erről azonban nincs szó, egy jó középcsapat, hozzájuk való remek játékosokkal, megsüvegelendő az a hagyomány, amit képviselnek. Ez viszont persze mehet az eredményesség rovására, de szerintem ez a legkevésbé sem bántja a szurkolókat, amíg tiszta csapat játszik Bilbaóban.
Arról nem beszélve, hogy amikor kiesésre álltak, akkor is meg tudtak szorongatni bárkit, csak nagyon kiegyensúlyozatlanok voltak. Kisebb mértékben, de ma is igaz az, a közvetlenül a Barca-Real páros után jövő alakulatoknál ( Valencia, Villareal stb.) nagy átlagban jobban meg tudják szorongatni a két nagyot. ( persze van kivétel)
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.20. 20:03:57

Fernando Hierro, a Real Madrid és a spanyol válogatott korábbi legendás hátvédje a Málaga új sportigazgatója.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése